Water en nationale vraagstukken DUINEN TE ZWAK, MET OPHOGING IS AL BEGONNEN cc Gecombineerde eis voor knoeiende melkboer Boom voor Hilton Zwarte Zee begon reis met eiland naar Dakar f Jï' oorf" bedacht Huil m m H C W. Thomassen in nieuwjaarsrede: Stad zonder financiële armslag niet te besturen te? Wegens beroving dronken oude man een jaar yW i Bevestiging: één en een kwart jaar wegens afpersing Wintersportplaats Realp geïsoleerd Door overspannen arbeidsmarkt geen ontslag Zes weken slepen Econ. Statische Berichten is 50 jaar oud Jhr. Feith vertrekt bij Heineken Beste biertapper was Rotterdammer SjSIl r BEKEKEN Nog niet Vergroting Onrust op Voorne-Putten-Rozenbiirg Been stijf M iliisll Vertraging treinen tussen C.S.-Noord LAPMIDDEL New Jazz Orchestra speelt in De Bron I oo: TN zijn nieuwjaarsrede maakt burgemees ter Thomassen van Rotterdam de ba lans op. Hij laat optimistische geluiden lio- ren, maar ook trieste. Andermaal stelt hij dat de ernst der financiële situatie groot is. Het woord „onbestuurbaar" vult opnieuw om aan te geven lioc zwaar Rotterdam (en i f11.? grote steden) in het slop raken als fret r^jk niet voldoende hij springt. Krachtige ar gumenten zullen in stelling wor den gebracht, al dus de burge meester van de Maasstad, En hij verwacht rugge steun van de raad hij de be handeling der begroting (volgende week). Die zal hem stoilïg worden gegeven. Want de leefbaarheid van Rotterdam is inderdaad ui het geding. Begrypelijk is dat de lieer Thomassen gpreekt van het Rotterdamse verlangen naar ,Trust, ordelijkheid en reinheid in de *L.nflar wa^er» schone lucht, homen. struiken en bloemen »*n naar een ganse reeks van voorzieningen op de gebieden van cultuur, reereotie en vervoer". Tja wie niet? Het zijn allemaal schone wensen in een onrustige, gekwelde stad. Men zegt wel eem: Rotterdam? Het is er goed werken, maar j-e wordt er zo moe van! Het is niet te hopen dat de heer Tho massen al moe is van Rotterdam. Men is geneigd die indruk te krijgen, want zijn rede is vlak. Of eisen we te veel als we een strijdbare visie verwachten? Is het devies der stad niet „sterker door strijd?" Al met al: deze rede stelt ons enigszins teleur door haar geringe diepgang. Mis schien is het te vroeg om een andere visie te verlangen. En misschien moeten we bij de heer Thomassen meer op zijn daden dan op zijn woorden letten. Voor liet ogen blik echter is dit onze conclusie: een enigs zins matte toespraak, samengesteld «it losse onderdelen zonder verhand. Een nieuw jaarsrede om snel te vergeten! r f (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor het beroven van een oude man. die onder invloed •was. eiste vanmorgen de officier van jus titie, mr. R. A. Schimmel, tegen de St-ja- z-ige cafataria>houder J. M. een gevan genjsstraf van twaalf maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Op 33 oktober bezocht de cafeta riahouder 's avonds een café, ■waar hij zijn slachtoffer, dat al onder invloed was, ontmoette. Hij bood aan hem thuis te brengen, samen met de 38-jaxige mevrouw J. G.-C. Nadat de man een flink bedrag heeft betaald voor het vervoer naar huls (hierdoor weet M. waar het geldkistje staat) weet de vrouw hem de kamer uit te krijgen, M. deed een greep naar het geldkistje en slaagde erin met 2500 het liuis uit te komen. Hij gaf mevrouw G. 100 eneenzelfde bedrag aan de 54-jarige mevrouw A. M.-S., toen nog buffetjuffrouw, nu fa brieksarbeidster. De laatste ontkende tijdens de zitting dat zij betrokken zou zijn bij deze bero ving. Dc officier eiste tegen hen wegens heling een gevangenisstraf van vijf we ken, waarvan twee voorwaardelijk, resp. een onvoorwaardelijke straf van vier we ken. Uitspraak over veertien dagen. M W& (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Op 17 decem ber". zo vertelde burgemeester W, Thomassen vanmiddag in zijn nieuwjaarsrede tijdens de eerste vergadering van de gemeenteraad in dit jaar, „hebben delegaties uit de colleges van B. en W. van Rot terdam en van G.S. van Noord- Brabant vergaderd over de defini tieve oplossing van het vraagstuk van het Rotterdamse drinkwater, waartoe spaarbekkens in de Bies bos onmisbaar zijn. Het is verheu gend, dat wij bij G.S. van Noord- Brabant alle begrip hebben ont moet. De wens bleek te leven in samenwerking te komen tot een eenvoudige bestuurlijke oplossing. Voor de uitwerking van een voor stel daartoe zal weldra een com missie haar werkzaamheden be ginnen. Ook het planologische probleem krijgt de nodige aan dacht. De gedachten gaan uit naar een samenwerking tussen de dage lijkse besturen van Noord-Brabant en Rotterdam, waarbij ook andere belanghebbenden kunnen worden betrokken." Burgemees ter Thomassen besefte echter ook dat het vraagstuk van dc drinkwatervoorziening alleen op nationa le basis kan worden opgelost. „Prof. Krul heeft onlangs betoogd dat er in de komende vijf en twintig Jaar negen tot dertien miljard gulden voor drinkwater voorzieningen moet worden geitnvestcerd. Prof. Krul maakte een vergelijking met de Deltawerken. Daarvoor is in vijf en twintig jaar een investering van vijf mil jard nodig." De drinkwatervoorziening zag de heer Thomassen als een nationale zaak me een internationale inslag, waarbij Rijn en Maas als grote internationale tran sportleidingen gelden. „Gemeenten die een waterleidingbe drijf beheren." zei de heer Thomassen, „kunnen geraken in de situatie van de gemeenten die enkele tientallen jaren ge leden hun telefoonbedrijven moesten afstaan, een ontwikkeling die nu alge meen als juist wordter kend." kunnen bijhouden wil dat nog niet zeg gen, -dat in ons land de grootste zeker heid en doelmatigheid en de laagste kostprijs bij de nu al bejaarde struc tuur kunnen worden gegarandeerd". Voor wat betreft Rotterdam zal de heer Thomassen als taak in eigen huis het bouwen aan productie- en transport middelen en het alom distribueren, opdat de krachtige ontwikkeling van nijver heid en kleinverbruik kan worden bijge houden. Betreffende de haven zei de burgemees ter: „De tweede industriële revolutie, waarin kernenergie, automatisering, toe passing. van nieuwe stoffen, nieuwe che mische processen, nieuwe technieken en nieuwe communicatiemiddelen een cen trale plaats innemen, brengt ook de ha venontwikkeling in een stroomversnel ling." „Deze ontwikkeling", zo stelde de heer Thomassen, „brengt voor bepaalde catego rieën van goederen en schepen een beper king voor wat betreft het aantal aanloop havens. In een deel van de Europese industrie die kampt met transportmoeilijkheden wordt gezocht naar plaatsen aan de kust, waarheen een gedeelte van de produktle kan worden overgebracht. Dat men in de Kijn-, Maas- en Schelde-delta zoekt, ligt (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Een jaar en drie maan den wegens poging tot afpersing, dus bevestiging van het vonnis van de Rot terdamse rechtbank. Tot deze conclusie kwam de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof in de behandeling in hoger beroep van de zaak tegen de Rot terdamse fabrieksarbeider A. J. P. van der S., 19 jaar oud. Op een avond in juli ontmoette Van der S. op de Gordelweg te Rotterdam een man, die lichtelijk onder invloed van drank verkeerde. Van der S. eiste van deze vrolijke drinkebroer ƒ2,50 op. Ondanks de alcohol had de man toch in zoverre zijn positieven bijeen, dat hij daar niet op inging. Van der S. gebruikte toen maar lichamelijk geweld en hij be zorgde de man een gebroken strotten hoofd. Kort daarop passeerde een politiewa gen. Het slachtoffer poosde deze aan te houden, maar een ongelukkige omstandig heid was. dat de politiemannen even te voren de man hadden zien lopen en toen hadden opgemerkt dat hij dronken was. De politiewagen reed door. Later werd de man met een taxi nam een ziekenhuis gebracht en daar werd hij onmiddellijk geopereerd. Arrest 19 januari. ROTTERDAM Op de kruising Sta dion wegMarathomveg zei -woensdag morgen de dertigjarige vertegenwoordi ger uit Ridderkerk iets tegen de bestuur d-er van een personenauto, die naast 'hem voor toet stoplicht stond, over zijn manier •van rijden. Dat 'beviel deze niet: hij kwam de auto uit en gaf de vertegen woordiger een 'kopstoot tegen zijn neus. De man heeft aangifte gedaan bij'-he: bu reau Sandelingplein. voor de hand. Westelijk Nederland staat daardoor voor een schaalvergroting van betekenis. Zodra de Europese crisis achter de rug is zal deze vergroting zich, naar ik vermoed, verder doorzetten." ANDERMATT Honderden Zwit sers en buitenlandse toeristen zijn gis teren door lawines in de bekende win tersportplaats RealD in midden-Zwit serland van de buitenwereld" afgesne den. Realp ligt ongeveer 10 km van Andermatt. Militairen van het Zwitser se leger brachten post en voorraden over. Volgens de laatste berichten werd niemand door de sneeuwlawines ge troffen. Intussen is Zermatt weer bereikbaar geworden. Zoals gemeld kwam dins dag een lawine terecht op het spoor wegstation, dat ernstig werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. t> PQORTUGA.AX tn de dinsdag 11 janu ari om half acht te houden vergadering van de gemeenteraad zullen niet meer punten in behandeling komen dan: vaststelling van dc gemeentebegroting voor 1W!6 en van de be groting van 't gemeentelijk grond- en wo ningbedrijf voor 1BSB. (Van een onzer verslaggevers) EN BRIEL Op Voorne, Put ten en Rozenburg heerst on rust over de beveiliging tegen de zee door dijk en duin. De secrtaris van het waterschap De Brielse Dijkring, mr. P. D. A. van Wijk, zei gistermorgen met nadruk: „De duinen van Voorne bieden thans geen voldoende bescherming tegen het water." Op Voorne is het niet bij woorden gebleven: reeds is be gonnen met de duinen op te hogen, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Het was geen goed heid van zijn werkgever, maar gewoon noodzaak. In deze welvaartstaat bestaat voor dit werk nu eenmaal weinig be langstelling. Als je vroeger thuis een gulden wegnam werd je eruit gegooid. Nu zegt de baas: teken maar een schuld- beken tienis". Deze woorden sprak vanmorgen de officier van justitie, mr. J. M. van Leeuwen, in de zaak tegen de 32-jarige melkbezorger L. N. P. Hem werd dief stal ten laste gelegd van ontvangsten in zijn functie als melkbezorger bij de Coöperatie Vooruitgang in de periode van juni tot oktober 1963. Hij werd begin van het vorig jaar bij de Vooruitgang aangesteld en na een paar maanden ging het al fout Hij Maar hij voegde daaraan toe:: „In dit stadium van opbouw en vernieuwing van ons drinkwaterl.eidingbedrijf is Rotter dam er niet aan toe iets af te slaan." De heer Thomassen beval een onbevan gen discussie over dit vraagstuk in natio naal karakter warm aan. Die Is dank zij het rijksinstituut voor de drinkwater voorziening reeds begonnen. „Er is- nu nog tijd voor tustige behandeling", aldus de burgemeester. „Er Is misschien zelfs uitzicht op verbetering van het Riinwa- ter doorde aangekondigde maatregelen I die in Duitsland in voorbereiding zijn." I Over. de dichter bij huis liggende drin-1 kwaterzaken merkte deheer Thomassen vol optimisme op: „De werken opd I Berenplaat naderen hun voittoiitng, de modernisering aan de Honingerdijk zal volgen. Zelfs indien de bestedingsbeper king nog enige onaangename vertraging eroorzaakt welke wij trachten te voorkomen dan zal toch het verdriet weldra tot het verlen behoren". De door de overheid opgeiegde beper kingen zat en vanzelfsprekend burge meester Thomassen hoog. „Het is mij b.ttere ernst geweest", zei hij, „toen ik kert geleden uitriep dat de drie grote s.eden door deze financiële beperkin gen onbestuurbaar dreigen te worden. Onderhandelingen met het rijk worden voorbereid en wij stellen ons voor krachtige argumenten in het geding te (brengen. De behandeling van de begro ting in deze maand zal ons daarbli stellig ruggesteun geven." J Bezorgdheid in verband met deze fi nanciële beperkingen uitte burgemees- fr. ihomasscn ook ten aanzien van de elektriciteitsvoorziening. „Provinciale naamloze vennootscnappen weten zich doorgaans wat de kapitaalsvoorziening oetreft wei te redden. Maar tot de grootste Nederlandse elektriciteitsbe drijven behoren die van de grote ste den. Het tempo der uitbreiding van deze bedrijven zou slechts door één factor mieten worden bepaald: de be hoefte van de klantenkring. In feite echter dreigt achterstand in het investe ringsprogramma te ontstaan ten ge volg van het nare financiële lot der grote steden." De heer Thomassen stelde echter ook: „Onder invloed van dit incidentele feit mogen geen structurele wijzigingen in de elektriciteitsvoorzieningen- worden be pleit. Maar als dat punt aan de orde zou moeten komen ondenkbaar is dat niet dan dient de kracht der nationale coördinatie te worden versterkt." Burgemeester Thomassen meende: „Hoewel productie en transport de eisen der afnemers in het algemeen "p OTTERDAMOnder persoonlijk R toezicht van ir. A. Raad, chef der afdeling plantsoenen van de dienst van gemeentewerken, is vanmorgen voor het Hilton-Hotel het geschenk geplaatst, dat het architectenbureau Maaskant, Van Dommelen, Kroos en ir. Senf bij de opening van het Kilton- Hotel had aangeboden. Dat geschenk bestaat uit twee fraaie 'ssen van vijftien jaar oud. Er kwam nog een derde es bij aan de overkant van de Kruiskade, maar die is niet van het architectenbureau, doch van gemeente werken. Essen zyn in de Rotterdamse binnen stad niet zo veel aangeplant. Wel in de buiten-wijken, daar staan prachtige exem plaren. De es is een boom, die sedert onheuglijke tijden in West-Europa thuis behoort en daar hoog in ere is gehouden. De Germaanse boom des levens is een es. Stam en takken zijn grijs, de bast is glad. Kenmerkend zijn de zwarte blad knoppen De boom heeft iets stoers en men kan er aan zien,'dat men met ,,'n taaie" te doen heeft. Op het IJsselmondsehoofd staat een prachtig exemplaar, dat iedere winter onder water geraakt en zich daar van niets aantrekt! Overigens kent iedere timmerman en doe-het-zelver essenhout. Men gebruikt het voor vervaardiging van stelen voor bijlen, schoppen en hamers en tegen woordig ook wel voor meubels. Dat-voor de bomen bij het Hilton-Ho tel juist essen zijn genomen komt, omdat men tegenover de bomen van de Cool- singel wat afwisseling wenste. (Van een onzer verslaggevers1 Dakar SCHIEDAM Even na half elf vanochtend is L. Smit en Co's supersleepboot Zwarte Zee, be schenen door een winterzonnetje, begonnen aan een spectaculaire reis naar Dakar met het booreiland lie de France, dat in 14 maanden tijds gebouwd werd bij de Werf Gusto. Honderden belangstellen den op schepen cn aan de wal za gen hoe het bijna 50 meter hoge booreiland door vier sleepboten naar het midden van de rivier werd getrokken, waarna de Zwar te Zee snel kon vastmaken. Voordat delle de France van de kant los was. moest echter nog een pomp aan boord worden vervangen. De pomp name lijk die de poot (een van de vijf)1 a waarmee het eiland verankerd was op dc rivierbodem omhoog moest brengen, was defekt. Dat betekende op de valreep een vertraging van twee uur. Op de gehele duur van de reis speelt dit echter geen rol. L. Smit rekent on een sleepperiode van zes weken, hetgeen afhankelijk van het weer, ook langer of korter kan zijn. De afstand Sehiedam-Dakar bedraagt 2040 mijl en bij goed weer loopt de sleepboot met het booreiland (aan een tros van 900 meter lengte; ongeveer vier mijl. Op de Nieuwe Waterweg wasde snelheid meer dan gehalveerd,- men rekende tegen vijf uur vanmiddag in de Heok te zijn. Nadat kapitein Arie Poot uit Vlaardjn- gen en zij 27 bemanningsleden het boorei land in de Westafrikaanse haven zullen hebben afgeleverd, komen ze vermode- iijlc zonder sleep terug. In juni moet de sleper een boortoren van New Orlenas naar de Perzische Golf (via Suez) sle pen; een resi van 100 dagen. De voor Franse rekening gebouwde He deFrance (thuishaven Duinkerken) gaat voor de kust van Senegal in opdracht van de olimaatschappij Total boren. Eerst zullen de poten van het eiland in tot 90 meter worden verlengd waardoor geboord zalkunnen in water van 60 meter. Tijdens de sleepreis zijn de poten ongeveer 40 meter hoog. de rest ligt gedemonteerd aan dek. Het vijf hoekige eiland is 55 meter lang en 53 meter breed. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Door een breuk ia een spoorstaaf op het trajekt Rotterdam C.S.Rotterdam-Noord hebben treinen, met name die tussen Utrecht en Rotter dam, tu&sen half vijf en half negen gis teravond vertraging opgelopen. Er kon op het betreffer.de stuk slechts met een snelheid van vijf kilometer worden gere den. Om half negen was de spoorstaaf door een nieuwe vervangen. kreeg een tekort van duizend gulden. Er werd over gepraat en -men besloot om hem een schuldbekentenis te laten tekenen. Toen hij dit bedrag bijna heeft terug betaald, had hij er op een zaterdagmid dag zo genoeg van, dat hij zijn wagen op straat Uet staan en. met ƒ500 op stap ging in Amsterdam. Voor dit gebeurde had hij sedert juni al een paar keer geld achtergehouden, in totaal voor ƒ2400. De officier van justitie eiste vanmor gen voor deze diefstal een gevangenis straf van tien maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Mr. A. M. Mout, de raadsman, betoogde dat huishoudelijke moeilijkheden zijn cliënt boven het hoofd waren gegroeid. Hij vroeg een kortere straf. Uitspraak over veertien dagen. ROTTERDAM Woensdag was het precies 50 jaar geleden dat het eerste nummer verscheen van het weekblad Economisch Statische Berichten <ESB) van de stichting het Nederlandsch Econo misch Instituut te Rotterdam. In het eerste nummer van woensdag 5 januari 1916 schreef de redactie dat in Nederland een blad ontbrak als de Engelse „econo mist." Ook de E.S.B. was nog niet bij machte de bestaande leemte geheel te vullen. Toch meenden de initiatiefnemers met de verwezenlijking der plannen niet langer te moeten wachten. Daartoe de den zij een beroep op de medewerking van hun landgenoten, op de mennen uit het praktische leven in de eerste plaats, op ailen die belangstelten in de economi sche ontwikkeling van ons land. „Inzon derheid op hunne landgenooten in dc koloniën en in den vreemde." Het nummer van 5 januari 1966 herin nert in een inleiding van dr. K. P. van der Mandele. een thans nog in leven zijnde mede-oprichter, aan de beginperio de. „Een kleine kring kwam tezamen. Vissering, de nog jeugdige bank-presi dent, terug uit Indiè na de roemvol vol voerde muntzuivering. bereid aan ieder serieus nieuw initiatief deel te nemen. Dan Bruins, de rector, die aan de eerste jaren van de Hoogeschool zulk een waar digheid en glans zou geven. En verder een paar enthousiasten uit het bedrijfsle ven, vol van bruisende ideëen." Een essentieel vraagstuk ziet de redac tie thans in de spanningen, die ontstaan door beweging van welstand en welzijn, nationaal en internationaal. Van daar dat zij hoopt tegen het midden van dit jaar een speciaal nummer uit te brengen ge richt op deze problemen, die de toekomst mede zullen bepalen. Het waterschap De Brielse Dijkring beheert op Vcorne, Put ten èn Rozenburg de waterke ringen. Tevens verzorgt deze or ganisatie de peilingen en metin. gen op het strand. Het water schap is, met districtsposten, magazijnen en depots goed uit gerust, maar lijkt niet te zijn opgewassen tegen een even tuele stormvloed. Niet de lang durige regenval geeft dè lei dinggevende functionarissen zorgen," maar Wel de zee. De Oudenhoornse zeedijk, zuidelijk van het eiland Putten, vormt een van de. grote problemen. Zolang het: Haringvliet nog direct met de zee is verbonden, blijft deze dijk een zwak-, ke schaltel in het beveiligingssys teem. - Toch is er een nog zwakkere plek in de verdedigingsgordel tegen hét wa ter: de duinen van Voorne, De dijk graaf van het waterschap De Brielse Dijkring heeft anderhalf jaar gele den in een openbare vergadering reeds beklemtoond dat de duinen van Voorne onvoldoende bescher ming bieden bij een extra hoge wa terstand. Mr. Wijk herhaalde giste ren deze verontrustende medede ling. De zwakke plekken zijn de duinen achter Breede Water in Rockanje en het duingebied achter het vroegere vliegveld in Oostvoorne. Zonder ophouden wordt daar nu gewerkt om de kwetsbare plaatsen te verster- ken. „Maar deze ophoging is nietj® meer dan een lapmiddel", vertelde?® de heer Wijk, „Het is hoogstens een tijdelijke voorziening. Op het ogen blik wordt een plan voorbereid een verbeterde waterkerende duinenrij aan te leggen. - s|g Maar voordat dit plan is gerealiseerd! zijn er al jaren voorbij. Intussen zijn Voo-rte. Putten en Rozenburg: afhnru-e' van een zeewering metj zwakke piekkèn. g 'a§ Dat is er ook de oorzaak van geweest? dat in tevenstelüng tot de rirhtlH-1 men van Rijkswaterstaat op 39 november voor de eilanden Voorne,"1; Putten en Rozenburg een beperkte1*® duin- en dijkbewaking werd inge steld op initiatief van dijkgraaf L. 3. Noordermeer". wef Igen f| lich fraai doe van bijd (ve; kun Sc de i tot tefin derls len 1 ren toe ƒ12.: in 91 De nen ROTTERDAM In een kerkzaal van het Hervormd Kerkcentrum De Bron zal 22 januari The New Jazz Orchestra optre den, een unieke gebeurtenis in de jazzhis- torie van Rotterdam en omstreken. Want het orkest is een formatie van zeventien jonge musici, waaronder zes leerlingen van het Rottetdams conservatorium.' De twintigjarige Henk Sprenger (clarinet tist) heeft de band op 20 november 1965 opgerioht. Toen begon bij met 'n vijftal vrienden in de achterzaal van een café aan de Oostzeedijk met de eerste repeti tie. Vrij spoedig groeide het sextet uit tot een „big band", die eigen arrangemen ten speelde. Christelijk Historische Unie (afdeling Pernis) houdt de Jaarvergadering op maandag 10 januari, om 19.45 uur in gebouw Hehoboth. Na de Ingekomen stuk ken. de jaarverslagen en het verslag van de kascontroieconunissie, volgt een bespreking over de groslijst voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten, de samenstel ling van de voorlopige groslijst voor de gemeenteraad en de wijkraad. Bovendien zal van gedachten worden gewisseld over het eventueel stichten van een federatie van A.R.P. en CE.U ROTTERDAMDankzij een initiatief van de heer H. L. M. Veugelers, in Euro poort beter bekend als „Rob, de Pionier" kreeg het Victoriakinderziekenhuis in het Engelse Huil dezer dagen een fraai versierde fruitmand van tweeenhaif bij twee meter. De mand was gevuld met fruit van beste kwaliteit uit Nederland en verder met allerlei typisch Nederland se produkten, die vele bedrijven uit het fcuropoortgebied ter beschikking hadden gesteld. De mand stak over naar Engeland op de Norwarve, toen dit schip zijn eerste tocht maakte in de nieuwe ,,roll-on/roll-off' dienst van de Noord- zeeveerdiensten N"V. Toen de heer Veu- geiers, die een koffiehuis aan'de Euro- paweg in Rozenburg exploiteert, van de nieuwe lijn noorde, kreeg hij het plan een kinderziekenhuis in Huil (aan de andere kant van de lijn dus) te verrassen. In weinig tijd kwam een groot assortiment artikelen bijeen. Toen minister Suurhoff de bel luidde voor het vertrek van het schip rolde tegelijk een prachtig opgemaakte mand per oplegger uit de douaneloods naar de Norwave. De heer H. N. Ouwendijk uit Rozenburg voerae, ook belangeloos, het timmerwerk aan de mand uit. Zonder nadelige gevolgen doorstond de mand de zeereis. Mevrouw Diana Aödy, chef-receptioniste van North Sea Ferries bood personeel en kinderen het cadeau aan. Daarvan ziet men iets op bijgaand plaatje. De directie van 'net ziekenhuus heeft inmiddels „Europoort" telegrafisch dank gebracht voor het zeer gewaar deerde gescnenk. Nadat de Blesbosch onder water is gr ij komen, zijn de onrust en onzekerhei op Voorne, Putten en Rozenburg nog toegenomen. Met man en macht: wordt daarom aan versteviging van de duinen gewerkt. In maart hoopt: men gereed te zijn met de ophoging van de duinen tot zes meter -f NAP,, waarmee 10 november werd begon nen. T t ROTTERDAM Abusievelijk plaat-® sten wij in de krant van woensdag bij het artikel over het afscheid van jhr. P. R. Feith van Heineken's Brouwerijen Ne-.. derland NV en verkeerde foto. Afgebeeld was ir. A. C. van Wijk, oud-directeur van de Verenigde Nederlandse Brouwer rijen d'Oranj eboom NV. Voor deze ver gissing bieden wij de betrokkenen onze verontschuldiging aan. Hierbij een foto, van jhr. Feith. AMSTERDAM De Rotterdammer D. van Stra'en is gisteren tijdens de lg nationale biertapwedstrijden lands- Ij- kampioen geworden in de categorie éénmanszaken. Hij won een prijs van p 250 gulden. In de afdeling teams, waarbij de één tapt en de ander serveert, ging dé j| eerste prijs van 500 gulden naar het s echtpaar J. van den Bosch uit St Oedenrode. De belangstelling voor deze riationa- le tapwedstrijden, die in de glazen zaal van de nieuwe RAI-gebouwen werd gehouden, was zeer groot. De g kampioenen van 28 plaatselijke wed- i strijden (in totaal namen 1800 bedrij- E ven deel) kwamen uit in de landelijke finale. Sinds de instelling van deze ï1 demonstraties van vakmanschap in 1953 hebben meer dan 25,000 vakmen- sen die 16.500 horecabedrijven verte- genwoordigden, hieraan deelgeno- men. ROTTERDAM Gebrs. De Haas, Tankvaartbedrijf N.V. in Rotterdam heeft een dochteronderneming opgericht onder de naam Underwatercleaning Hol land N.V., eveneens in Rotterdam, zo meldt het bijvoegsel van de staatscou rant. Doel: duikwerkzaamheden, schoon maken en repareren van vaartuigen, ber gingswerkzaamheden e.d. Maatschappelijk kapitaal: ƒ500.000 waarvan voor nominaal 10G.00O aan aandelen is geplaatst. De aandelen zijn in contanten volgestort. studei toen vluchl diginj jongei te hel terie

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2