botterdam Zuid is gemeenschap een eigen karakter fm MS Aan DOK-uit voeringen werken 400 leden mee AGENDA KELTUM Op haren en snaren Christ, geref. kerkleden werken aan nieuw orgel KELTUM liUJ JAN8 Vlaardinger vond het wel en niet leuk MET PISTOOL MEER MANS Wagen met kisten glas richtte ravage aan Goede Haven dit jaar aan lustrum toe mt Jolie fF pieterman Nieuw uiterlijk aan clubblad CTS organiseert wandeltocht CWO mm ife Koninklijke Van Kempen Begeer-Zeist Pijpen in nieuwe omlijsting I I lifg WMM mm Joke de Groot B^ Joke de Groot C.V. GLASTECHNIEK nr. ROTTERDAMMER pagina 3 DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 Dit is de lepel wn het moderneJolie-hestck -M :.J A; (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als een typisch voorbeeld van moderne kerkbouw staat aan de Westfrankelandse- dijk „De Goede Haven", het kerk gebouw van wijk Schiedam-Zuid van de Gereformeerde Kerk. De architectuur is sober en de strak ke lijn domineert. De klokketoren staat afzonderlijk, iets .terzijde Ook het interieur van het kerkge bouw is eenvoudig, maar niette min stemmingvol. De kerk staat er betrekkelijk eenzaam. De voorzijde ligt aan de weg. Een brede trap leidt naar de hoofdin gang. Het is een kerk aan de wa terkant geworden. Aan de achter kant liggen de Jacht- en de "Wilhel- mktahaven en verderop de-Maas, Maar de kerkgangers, die hier 's zondags vandaag en dagelijks dktivering Het jaar 1966 betekent voor De Goede Haven het eerste lustrum. In de afgelopen vijf jaar is dit moderne kerkgebouw het middel punt geworden van het gerefor meerde kerkelijk leven in de oude, maar zich vernieuwde Wijk- Zuid, waar aan de Maasboule vard grote, moderne flatgebou wen als het ware naar de toe komst wijzen. jpgi voor hedendaagse mensen met gevoel voor echte schoonheid. In juwelierspleet en edelstaal verkrijgbaar hij de juwelier. Front ook teeg Verkiezing Provinciale Staten 3e INDUSTRIESTRAAT 11 TELEFOON 4775. uw juwelier BEGEER v. KEMPEN VOS Zware straf JONGEREN van drie confessionele par tijen hebben in de Maasstad een ver ende vorn» van samenwerking bereikt. Zij tuilen namelijk zoveel mogelijk lnin activi teiten bundelen. Als eerste evenement is «sundae in Atrium een bijeenkomst, waar- Kamerleden van ARP, CIIU en KAP 'ken. Deze avond kan worden gezien als een test voor de mate, waarin dit initiatief slagen. De bestaren der Chr. Histori sche jongeren Groep, Anti-Revolutionaire Lireren Studieclubs en Jongeren Organi-n- Jjes Katholieke Volkspartij (C11JO, ARJOS J0KV1" bij afkorting) staken de koppen ],ij elkaar. Dat gebeurde in een klimaat. Politiek Jongeren Contact Rotterdam iPjCR) was de geboorteplaats van de sa menwerking. Onder de jongeren leeft sterk Je drang naar eenheid en de gedachte van ten Nederlandse CDU vindt dan ook weer klank in de Rotterdamse ARJOS, CIIJO en JOKVP- ïn september van het vorig jaar iegonnen de voorbereidingen. Het resultaat *w geen samensmelting, maar een „fusie tan activiteiten". Uil de besturen van de tïrie organisaties is daartoe een overkoepe lend bestuur samengesteld. De avond van Je 14e wordt beschouwd als eeninteressan- lt proefmeting. Men heeft er geen ai te hooggespannen verwachtingen van. Alle 200 irden zijn vanzelfsprekend uitgenodigd, abmede veie ouderen uit de „senior-partij- ra". Maar de vraag of er veel publiek zat tijn kan niemand beantwoorden. Drie parle mentariërs treden op: mr. W. K N'. Srhmel- itr, fractievoorzitter van de KYP; B. Rool- vink, fractievoorzitter van de ARP en mr. Schollen van de CHU (bij verhindering var» voorzitter mr. 11. K. J. Beenlink). Het xsi dnodig zijn, zo vinden de organisatoren, deze politici op pittige wijze aan de tand te voelen, met name over liet vraagstuk van dirivten-denincratiscbr samenwerking. Deze opzet kan natuurlijk mislukken. Daarmee nil [er niet de „fusie", verzekerden de bestu ren tijdens een dinsdag gehouden persconfe rentie. De partners vinden bet belangwek kend elkaar af te tasten op een bijeen komst als deze. Af en toe is er een stootje nodig om elkaar beter te vinden, menen rij, hetzij van onderop, zoals bier, hetzij van bovenaf. ARJOS en JOKVP kunnen liet al geruime tijd in Rotterdam samen goed vinden. Men is verheugd dat ook dc CH-jongeren van gan-er harte meedoen. Dat wil niet zeggen dat ARJOS cn CÏÏJO vrrenulen voor eikaar waren. Jnte-gendeel, er wa« al een goed contact, „Bij ons", zo stellen de jongeren, „leven de kerkelijke verschillen minder dan bij de ouderen, dus ook de politieke niet". Van de zijde der JOKVP werd ons zelfs verzekerd da! zij direct voor samensmelting zou zijn. Daar bij wordt teruggegrepen op de suggestie die prof. Romme al in de vijftiger jaren deed. Zijn idee kreeg echter nooit voldoen de weerklank. Hij wilde met rle jeugd beginnen om een eliristen-demoeratisebe unie op te bouwen. Wat de drie organisa ties verder nog zoal zullen ondernemen is nog niet precies te zeggen. Men zal zeker gezamenlijk sprekrs van de drie groeperin gen uitnoidgen voor bepuaide bijeenkom sten. Gedocht wordt ook aan een gezamen lijk maandblad, iets wat op landelijk ni veau eenmalig reeds is gepresteerd. 'f&v'|$E: f 'J'.v p' Xrij»' Aj.Q: 'jtv'i-i5: ;yV: (Van een medewerker) SCHIEDAM Ook dit jaar zal de Christelijke Gymnastiek Vereniging „Door Oefening Kracht" weer uitvoerin gen geven. Deze grote vereniging met thans omstreeks 1500 leden, zal op de woensdagavonden 2 en 9 maart acte de presence geven In het Passage-Theater. Reeds geruime tijd worden voorbereidin gen getroffen, zovve! op technisch als op organisatorisch gebied. Men is er bij DOK van doordrongen dat, wil men kunnen concurreren met T.V. en andere vormen van ontspan ning, men goed voor de dag dient te komen. DOK is in de gelukkige omstan digheid te beschikken over eer> aantal turnsters en turners met heel goede kwaliteiten. Overigens streeft men er naar, elk lid vanaf de leeftijdsgroepen van 10 jaar, te iaten meedoen. Verschillende afdelingen zullen dan ook gecombineerd één uitvoe- nngsnummer brengen. Beide avonden zullen circa 400 leden aan het program ma meewerken. Het programma met maar liefst 24 num mers zal naast het onbevangen optre den van de jongere leden ook turnen cn bewegings scholing van kiasse te zten geven Vanzelfsprekend ontbreekt ook het Tambour- en Pijperkorps niet. Een muzikale show is hun aandeel in het programma. Vorige week is een begin gemaakt met - de kaartverkoop. Op alle afdelingen die meewerken zijn kaarten verkrijgbaar. Bovendien zijn er een aantal verkooppun ten in de stad. Door middel van een kleurige affiche vraagt DOK de aandacht voor haar uitvoeringen. Op onderstaande aaressen zijn kaarten (voor beiden avon den) a ƒ2,25 per stuk verkrijgbaar: Mej. C. Verkade. Groenelaan 81; Boekhandel A S. v. Leeuwen. Broers vest 44: K. J, Taais, Loeffstraat 36; J. Apon, St. Liduina- straat 70a: A. Knipscheer, lepenlaan 40, Kethel en bij onze Redactie in de Lange Kerkstraat 82. De redaktiecommissie van het clubblad van DOK heeft aan de zojuist versche nen nieuwe jaargang (no. 232) een nieuw uiterlijk gegeven. Het verenigingsinsigne in de kop van het blad is gehandhaafd, maar daarnaast is in gele druk een forse figuur van een paardspringende turner te zien en men hoopt dat dit het blad (dat geen Nieuwsblad van DOK meer HEET, MAAR Clubblad) ten goede zal komen. Musis Sacrum: Schiedamse Gemeen schap, toneelwedstrijd, 20. Chr. Soc. Be langen: Rhetorica, spreken in het open baar. 20. Sursum Corda: Reisver. Onder Ons, vergadering. 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie. Lange Kerkstraat b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aange legenheden 01898 - 6619. Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zhonfem- straat 139. tel. 152400. Klachten bezorgen: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30-19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm ter kerk gaan. komen van de overzijde van de oude dijk langs de rivier, waar zich benedendijks de voormalige Gor zen, thans Schiedam-zuid uitstrekt. De ze oude wijk is altijd bekend geweest om haar grote gereformeerde bevol kingsgroep. Het is een soort eiland-agglomeratie, een menselijke gemeenschap met een ge heel eigen karakter, met als sterkste rijde de traditionele, onderlinge buren- vriendscbap. Die is daar nog, hoewel deze in de moderne wijken allang zo goed als verdwenen is. In deze kleine afgesloten wereld, doordat ze van alle kanten door havens is omringd bezit bijna elk huisje nog een tuin met er achter meestal een gemeen schappelijk „brandpad". Deze situatie bevordert natuurlijk sterk het onder ling kontakt. De straten zien er uit als die van een halve eeuw geleden. In de winkels heeft men nog tijd voor een gezellig buurpraatje. Vooral de ouderen zitten dan ook honkvast aan hun geliefde „Gorzen". In een flatgebouw zouden ze zich waarschijnlijk niet gemakkelijk kunnen aanpassen. Dit kunnen alleen de jongeren, van wier er velen naar het nieuwe, moderne westen verhuis den. Toch is deze zuidwijk geenszins een ver grijzend stadsgedeelte. En omdat ook de lidmaten van de Gereformeerde kerk niets van vergrijzen willen we ten. is er tegenwoordig een werkcom- missie-Zuid, die zich tot taak heeft gesteld het gemeenteleven in deze wijk te aktiveren. Deze commissie heeft nog onlangs onder leiding van de wijkpre- dikant ds, W. A. Krijger een kontakta- vond gehouden. De Gereformeerde Kerk bezit in Schie dam-zuid 1020 leden. Voor hen werd in 1961 De Goede Haven-kerk in gebruik genomen. Voor die tijd had deze wijk haar kerk in de Lange Nieuwstraat. De kerk aan de Westfrankelandsedijk heeft ongeveer 550 zitplaatsen. Orga nist is de heer C. Passchier. De wijk- kerkeraad bestaat uit 18 ouderlingen en 6 diakenen. Onder de kerk bevinden zich een aantal vertrekken en zalen. Hier vinden veel verenigingen onderdak. De koster en zijn echtgenote, de heer en mevrouw Bezemer zwaaien er de scepter. T)E GOEDE HAVEN", vijf jaar blikvanger aan de Maasboule vard en bedehuis voor gereformeerd Schiedam-Zuid. SCHIEDAM De wandelafdeling van de Chr. Technische School aan de Nieu we Damlaan heeft van de CWO (Chr. Wandelorganisatie) de vererende uitnodi ging ontvangen om zaterdag de derde CWO-wandeltoeht in Schiedam te helpen organiseren. In Rotterdam-Zuid en Hillegersberg werden onlangs ook CWO-wandeltochten gehouden en dit keer kreeg de CT3 de opdracht om bij de derde tocht als gast heer op te treden. De start van deze mars is zaterdag om twee uur voor de school aan de Nieuwe Damlaan. Er wordt gelopen over afstanden van acht en twaalf kilometer, waarbij de omgeving van Harga en Kethel niet ver geten zal worden in de route, die verder voornamelijk de straten van Schie- dam-Nieuwland omvat. Na afloop zal in de kantine de prijsuit reiking volgen, waarbij tevens diegenen zuUen worden gehuldigd die 1000 of 2500 km. achter him naam hebben staan. VLAAïtDINGEN Gemeentewerken ls begonnen met het maken van een afraste ring rond het sportveld aan de Melis Stoke- laan. De opstallen aan de Zwauensingel, op het terrein waar sportvelden komen zijn gesloopt. Tafelcctmrt In edelstaal:f9.80 SCHIEDAM Geboren: Cornells A. J, z v M. J. van cier Burgh en C. A. J. van Winden, Erwin z.v. J. M. Koopmans en M. J. Poot, Henriette d.v. J. J. Övergoor en H, Valck, Robert z.v. A. G. Schoite en A. M. Hubregtse, Petronella d.v. 1. J. de Rooij en A. J. van Leeuwen, Sylvia d.v J. J. Vogel er. W. van Looplk, Carry C. C. d.v, .T. N. Rouwit en T. Poot, politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G,F. 269280. Apotheek: Evers, Lange Haven 81, tel. 268242; Kethel, Schied.weg 41, tel. 269927. SCHIEDAM De dames zetten woensdagavond alles op haren en ijde- le) snaren om als winnaar uit de bus te komen tijdens het provinciale kap- concours in het stampvolle Musis Sa crum. De deelname was zo grootdat het een haar scheelde, of alle dames konden niet in de zaal. Ondanks de verwarring en het gedrang bleven de vele fraai gekapte haardrachten in het gewenste model, ivant de deelnemers hielden ondanks alles het hoofd koel. Haarspelden en hair-spray deden de rest. Zoals men op de foto kan zien lieten de heren verstek gaan. Zij hou den niet van haarkloverijen, (zie ook elders red.) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het orgel van de Christelijk-Gereformeerde kerk aan de Waranda hoek Burge meester Knappertlaan ondergaat een drastische restauratie. Eigen gemeenteleden zijn sinds 24 januari enthousiast met dit omvangrijke karwei bezig. De harde werkers (er waren vier timmerlieden bij) begonnen met het verbouwen van de orgelkamer. Men zette een nieuwe achterwand op met de nodige deuren. Vooraf behandelde men het hout met een vloeistof om houtworm te voorkomen. De oude wand en het orgel werden ge heel verwijderd, met inbegrip van de blaasbalg en windmeter in het zijka mertje. Inmiddels had men reeds heel wat moeten slopen en opruimen. De vrijwilligers (op een avond waren er zelfs twaalf) hebben dus veel werk verzet. In eigen beheer zal men ook de elektriciteitsvoorziening voor de orgel kamer onder handen nemen. Tevens verzorgden deze gemeenteleden de aanleg van een geheel nieuwe kracht leiding voor de windmotor en de ge- lijkrichter van het nieuwe orgel. De ruim vijfhonderd pijpen worden vanaf de speeltafel elektrisch tot spreken gebracht Onder elke pijp of groepje pij- pen is er een elektromagneet. Deze wordt door middel van een toet sop de speeltafel ingeschakeld. Zo gauw een magneet wordt bekrachtigd, opent zich de toegang voor de wind, die de pijp doet spreken. Overigens is het oude front nog blij ven staan. Dit is evenwel van korte duur. Het dient alleen maar om de goede pijpen tegen 'beschadiging te wij- waren. Ze staan beter in een oud front dan ergens in een hoek op de vloer. Na de plaatsing van het nieuwe orgel wordt het front geheel verwijderd. De pijpen worden dan opnieuw gegroe peerd in een nieuwe omlijsting, die de gehele ruimte tussen beide muren zal opvullen. Het ontwerp hiervoor berust ook bij een der leden van de Chr. Ge- ref. kerk. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE De burgemeester van Schiedam brengt in verband met de op 23 maart 1966 te houden stem ming ter verkiezing van de leden der .provinciale staten van Zuid-Holland ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn versoek wordt toegestaan in een andere gemeente in deze provincie aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die van deze be voegdheid gebruik wenst te .maken, dient zich uiterlijk op 9 maart 1966 in persoon te mel den ter secretarie van een ge meente voor het doen oomaken van een schriftelijke verklaring. Wanneer het verzoek door de burgemeester Is ingewilligd heeft de kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen. A In de gemeente, waar hij op de "dag van de kandi daatstelling (8 febr. 1966) in het kiezersregister Is op genomen of 0 in de door hem aangewe zen gemeente. 8 februari 1968. De burgemeester, H. Boelfsema. SÏ785S SCHIEDAM Mevrouw A. B.-M. deed woensdag bij de politie aangifte, dat uit de tuin achter haar woning een ge ruite overgooier was verdwenen die daar aan een waslijn te drogen had gehangen. .schrijft aan veie jonge meisjes in deze ooi- .geving een brief over modern rafelbcstek. is te gien en verkrijgbaar bij sinds 1776 adviserend juwelier, Korte Lijnbaan 18a Rotterdam m AP EEN ZONDAGMIDDAG moest ik bij een goede kennis zijn die in de Sint Clarastichting aan de Oost Varkenoordseweg na een operatie ligt te genezen en bij na weer helemaal de oude is. Ik was wat vroeg en parkeerde m'n auto vlak voor de ingang van dit zich alsmaar uitbreidende zieken huis. Jaren geleden was dat hoek je van Zuid een landelijk stukje stad, hetgeen nog altijd te zien is aan die Oost Varkenoordseweg (what's in a name?). Het is een typisch landweggetje, gebleven, aan de ene kant begrensd door een onvervalste boerensloot, aan de andere door de spoorlijn naaf het zuiden. Een geasfalteerd wegdek (met putten) en modder langs de kant. Een drukke weg als het be zoekuur nadert. Ik kon dat zien toen ik in de ziekenhuishal moest wachten tot de zaaldeuren open gingen. "ATA EEN HALF UURTJE pra- ten aan het ziekbed van die kennis, stond ik weer buiten, op dat landweggetje. En toen bleek eerst goed wat een hinder dat weg-; get je oplevert als de stroom bezoe kers zich huiswaarts begeeft. Aan, twee kanten auto's geparkeerd (waarbij de mijne), in rijen van honderden meters lengte. Behoor je tot een van de eersten die bui ten staan, dan is er geen pijn. Dan ben je snel weg. Maar zit je in het midden of aan het eind, nou, dan kun je wel een half uurtje nemen voordat je met een auto weg bent. Tussen die twee rijen stilstaande' auto's wriemelen zich nog eens twee rijen auto's in tegenover ge stelde richting, allemaal weggaan ders. Vier rijen auto's op een enke le meters brede weg. Op millime ters na scheerden de rijdenden langs de geparkeerden. En daartus sen liepen en fietsten dan ook nog eens mensen. Braaf (ik kon niet. anders) heb ik dat spektakel beke ken en me afgevraagd hoeveel aanrijdinkjes zich voor dat zieken huis zullen voordoen-en of er wat aan die weg te veranderen is. 't Lijkt me alleen, te kunnen door de sloot te dempen, dan wordt er een meter of twee gewonnen. Maar zo lang dat niet gebeurt, raad ik u dit aan: ga voor een bezoek naar de Sint Clarastichting niet per auto. Doet u dat wel, parkeer 'm dan ergens anders. U voorkomt lang wachten en misschien wel schade. u goed in Amerikaans? Zo ja, dan kan dat* een voor deel zijn als u het volgende leest. Ze nee, dan is er misschien iets te doen met gebarentaal! De kwestie is deze: De American Field Service vraagt weer adressen in Rotter dam of omgeving om middelbare scholieren in juli en augustus on der te brengen. Elk jaar komt een grote groep uit de VS hie en gaat een groep Nederlandse jongens en meisjes naar de overkant. De om vang van die „contingenten" wordt bepaald door het aantal gezinnen dat gastvrij wil zijn. Wie mee wil doen moet het natuurlijk eens zijn met het beginsel dat hierbij voor op staat: begrip tussen de volke ren via uitwisseling. Niet het hele gezin hoeft de taal van de gast te spreken. Maar het is wel beter dat althans één der kinderen „Engels talig" is en in de leeftijd van 16 tot 18 jaar. Wilt u meer weten? De American Field Service, Nieu we Spiegelstraat 56, Amsterdam, tel. 220916, vertelt alles. schrijft aan vele jonge meisjes in deze om geving een briel over modem tafelbestek. VOOR NAAR ij te zien en veitcijgbaar bij HOFLEVERANCIERS Lijnbaan 77 Rotterdam Telefoon 119445 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een vrachtauto met aanhangwagen heeft woensdagmiddag in de Ant. Vinckstraat een enorme glas-ravage aangericht. Een van de wielen van de aanhangwagen, die met kisten glas was be laden, raakte in een put van de weg. De kisten glas gleden daardoor over de door ijzel glad geworden bodem van de aanhangwagen naar een kant, waar door de wagen kantelde. De kisten vielen van de wagen en braken open op een lading ijzeren pijpen, die langs de kant van de weg waren gelost. Het glas sloeg stuk in duizenden scherven. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. (Van een medewerker) SCHIEDAM Een merkwaardige zaak die woensdagmorgen bij de kanton rechter werd behandeld was die tegen de Vlaardlngers A. B. en W. A. W. O. van wie alleen tie laatste was verschenen. Belden stonden terecht omdat zij één cn hetzelfde pistool, compleet met geluids demper cn patronen in hun bezit hebben gehad, zonder dat daarvoor een vuurwa penvergunning was uitgegeven, „Vond u dat ieuk", vroeg de kanton rechter, nadat hij de dagvaarding had voorgelezen. O., een beetje verlegen met zijn figuur, knikte. „Ja en nee", zei hij en verduidelijkend: „In het begin wkel, maar later niet meer en daarom heb ik het ding aan B. verkocht." „U heeft het ook voor B. gerepareerd, nietwaar?" vroeg de kantonrechter ver der. „Nee", antwoordde O.. „Ik heb alleen iets met de olie gedaan, maar gerepareerd heb ik nieis," De officier van justitie vond de over treding van de beide Vlaardingers bijzon der kwlijk. „Wanner je zo'n pistool hebt", zei hij in zijn requisitoir, „bestaat er altijd de kans dat het tijdens een ruzie te voorschijn wordt gehaald." Hij eiste tegen beide verdachten geldboeten van 75 of vijtein dagen. „We hebben de straf verdiend", zei O. berustend toen de officier was uitgespro ken. Mr. W. E. van Vloten knikte bevesti gend. „Waarom had u dat ding?" vroeg hij. O. haalde zijn schouders op. „Vond u het leuk", wilde de kantonrechter verder weten, „of voelde u zich met het wapen meer mans." O. gaf geen antwoord. In zijn vonnis, zei de kantonrechter het eens te zijn met het reuisitoir van de officier. „Je hebt zo'n ding", zei hij, „je laat het eens aan vrienden zien, je haalt het uit eikaar en voor je het weet komen er ongelukken van." De vuurwa pen bezitters werden conform het reuisi toir veroordeeld. Bijzonder zwaar strafte mr. VV. E. van Vloten de Vlaardinger F. v. O., die met zijn personenauto een ïnbaalverbod had overtreden en bovendien een wagen zo scherp had gesndeen dat een botsing het overmijdelijke gevolg was. „Ik geloof niet dat dat helemaal juist is," begon O., ,in ieder geval niet dat van het inhalen, want dat gebeurde op een plaats waar het inhaalverbcd nog niet van kracht tras." „Er zijn overigens enkele getuigen, die anders zeggen", antwoordde de kan tonrechter. „Dat zal wel." was het lako- nleke repliek van O., „dat is altijd zo!" Niet altijd," wees mr. W. E. van Vloten terecht, „aaleen in gevallen als deze." Eén der getuigen, de bestuurder van de gesneden wagen, was op de zitting aanwezig en hij vertelde kantonrech ter, dat hij in een file had gezeten die door O. werd gepasseerd totdat hij aan het begin was gekomen waar hij zich tussen de langzaam voortschuivende auto's wilde dringen. „Ik ben niet ge stopt, toen hij er tusen wilde," da getuige, „en toen hij merkte dai het hem moeilijk werd gemaakt, probeerde hij het met grof geschut en zette zijn wagen botweg tegen de mijne." Een tweede getuige, die vlak achter de aangereden wagen had gezeten hield ongeveer eenzelfde relaas. Met vol gas reed hij er tegen op, zei hij tegen de kantonrechter. „Helemaal niet waar," was de mening van O. „Ik reed niet vol gas; daar was de schade trouwens veel te gering voor." Maar ondanks dit verschil in opvatting kon hij niet meer ontkennen, dat hij inderdaad moedwil lig tegen de andere auto was opgere den. De officier van justiei, mr. G. G. Abeln, liet zich in zijn reuisitoir niet male uit over de gedragingen van O., die hij ronduit brutaal noemde. „U hebt een irritante overtreding begaan," zei hij te gen de verdachte. „Zonder enige ver- keersnoodzaak bent u tegen een ander opgereden, wat de zaak voor u bijzoner kwalijk maakt." Hij eiste tegen O. boetes van 50 gulden of tien dagen. 75 gulden of vijftien dagen en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf maanden. „Bijzonder hoog," vond O., die vertelde dat hij „achter het stuur" zijn brood verdien de. Maar mr. W. E. van Vloten was niet van zins veel van de eis af te doen. Daarmee, zei hij, had u van te voeren rekening moeten houden. Hij veroordeel de O. tot boetes van 40 gulden of acht dagen, 75 gulden of vijftien dagen en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van vijf maan den. Eveneens een zaak die bulten het „ka der der gewone zaken" viel was die te gen de Vlaardinger G. A. die verf had verwijderd met een brander die afweek van die welke door het Vlaardingse colle ge van B. en W. was voorgeschreven. Het betrof een zogenaamde „open bran der" een instrument dat vrij brandge vaarlijk is en daarom werd verboden. „Dat wist ik .net," verdedigde A. zich. „ik dacht dat het wel mocht." „Ik geloof er niets van," -«oiiceerde de officier. De politie heeft zich een enor me inspanning getroost om alle schil ders van het verbod op de hoogte te stellen en bovendien hebben ze een merk branders aanbevolen dat wel aan de gestelde eisen voldoet. Hij eiste tegen A. een boete van 45 gulden of negen dagen met verbeurd verklaring van de brander. „Hoog hoor," vond A. „Ziet u dan het gevaar niet dat aan een dergelijke brander verbonden is?" vroeg mr. W, E. van Vloten. A. haalde zijn schouders eens op. Het liep allemaal nogal los met die brandgevaarlijkheid, was zijn me ning. „U zou ze eens moeten tellen," antwoordde de kantonrechter, „al die ge bouwen die door een dergelijke oorzaak in brand zijn geraakt." Hij veroordeelde A. conform het requi sitoir.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1