Inrichting terrein kost 33.000 Schiedam bindt de strijd aan tegen autowrakken Zaterdag luidden al de klokken 830 Krijgt Ai tweede [Sterdam later Echtpaar exposeert in Galerie Punt Vier Tarsis geen Russisch burger i eer m Activiteiten in de sportmaand DEKLERK&ZN Geen zorgen over LV 98 Politie denkt per jaar 100 auto's te moeten afvoeren Krijgt Schiedam een houten wielerbaan? Meer subsidie voor Kunstcentrum Gereformeerde jeugd weer naar Kampen Wintel complex volkstuinen 's zondags open? Ministers over Mobil Oil-kivestie Interieurs in pop-art trant Trekking loterij Herv. Gemeente Burgerlijke stand Damkampioenschappen zijn weer begonnen Gehandicapt Juliana speelde toch gelijk Buit bedroeg 50 bij inbraak pand DE ROTTERDAMMER Pagina 3 MAANDAG 21 FEBRUARI 1966 v. bed u i de nd goed k ope r flanellen Jongens pyjama's (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. heb ben de gemeenteraad voorgesteld voor het bewaren van auto's, auto wrakken en andere voorwerpen, die van de openbare weg zijn af gevoerd, een terrein aan te wijzen aan de Schie en voor Ihet inrichten van dit terrein een krediet te ver lenen van f 33.000, ten laste van de kapitaalsdiienst van de ge meentebegroting 1966. Verantwoordelijk |L 811 9 4A Honderd per jaar Hel gebeurt maar zelden, dat we met ^£4 vólle overtuiging dur ven zeggen: „Dit is heel erg mooi!" Dat be waren we voor de spe ciale dingen, die we met trots aan u presenteren. Nu is het weer zover - en wel op gordijngebied. Oordeelt uzelf maar: CAPRI, overgordijnen van Puuvillasoepele weefstoffen van ge mêleerde garens. Origineie dessins van bekende Finse ontwerpers. 120 cm breed, per meter v.a. 8 95- DRALON overgordijnen, een ver fijnde toepassing van een beroemd, modern materiaal. In ruiten en strepen - préchtige dessins. In ruit of streep 9,75 p.m.,in effen dessin p.m. Prikkel nodig Ook voor Uw jongens kunt U voldoende lekker warme pyja ma's voor de winter hebben en dat er genoeg gedokterd is aan de prijzen... ziet U zó! Want kocht U ooit voor Uw bengel van 2 jaar een pyjama van nog géén gulden? Speciale verkoop van Twents flanellen jongenspyjama's, heerlijk warme, sterke pyjama's met twee zakken op het jasje en prima afgewerkt, voor prijzen, 30 tot 40% lager dan normaal. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze honderden pyjama's in frisse streepdessins, voor prijzen, die lager zijn dan ooit. Gèên tel. of schrift, best. De volgende tarieven worden voorge steld: voor het wegvoeren van auto's en aatowrakken 50 per rit; voor het bewaren van auto's en autowrakken 1.50 per dag of gedeelte van een dag; voor het bewaren van andere voorwer- pen f 0.50 per dag of gedeelte van een dag; voor het In ontvangst nemen van een oude auto op het terrein 15. In de Algemene Politie Verordening zijn verscheidene artikelen gewijd aan hel staan van motorrijtuigen en voertuigen op de openbare weg. Artikel 13 ver biedt het laten staan van nietrijkia- re vehikels voor langer dan twee da gen. Artikel 34 bevat een verbodsbepa ling om auto's op de weg te repareren, terwijl artikel 41 de handel in auto's op de weg tegengaat. Tegen overtreding van deze voorschrif ten kan strafrechtelijk worden opgetre den. Maar fn de praktijk blijkt dit maar een beperkt effect te sorteren. Het voor naamste bezwaar Is, dat deze wijze van optreden de behandeling op de lange baan schuift. De strafmaat is niet hoog. zodat het optreden minder indruk maakt Nu is een direct optreden in beginsel roeentewet staat namelijk toe, dat de mot de verordening strijdige toestand door de gemeente op kosten van de overtreders wordt beëindigd. Bij toepassing van deze „politie- dwang" laadt evenwel de gemeente een zekere verantwoordelijkheid voor de betrokken goederen op zich, omdatde belangen van de eigenaren niet meer mogen worden geschcad dan nodig 's om het beoogde doel te bereiken. Deze verantwoordelijkheid kan de ge meente slechts dan aanvaarden, wan neer zij over een passende outillage beschikt om haar bevoegdheden op ver antwoorde wijze uit te oefenen. Tot deze outillage behoor, ondermeer de nodige apparatuur om de auto's weg te slepen en een terrein om de wegge sleepte wagens tijdelijk op te slaan. Het eerstgenoemde is reeds aanwezig de Vervoersdienst beschikt ever en goe- goede kraan wagen voor het transport van de op aanwijzingen van de politie al te voeren auto's. Een geschikt terrein is, gevonden op het industrieterrein bewes ten de Schie. De grootte ervan is voor'o- - Zo/" sm,-'z."■r#"*'6 ""V - S e. SCHIEDAM Zaterdag luidden de klokken. En ze hebben niet tevergeefs geluid. Zeker niet in Schiedam, waar de inzameling onder het motto ,£ten voor India" maar liefst een bedrag van rond f 128.000 heeft opgebracht. Het was op deze zaterdagmorgen merkbaar druk op straat. Van de 25 kerken die Schiedam rijk is stonden er precies 25 voor deze „kruistocht van naastenliefde open. Een extra vermel dt ng verdient de Julianakerk aan de Burgemeester Knappertlaan, waar de klokken twee uur achter elkaar heb ben geluid. En dan te weten dat dit tuiden met de hand gebeurde SCHIEDAM Nog steeds is het een Vraagteken wat er met de wielerbaan gaat gebeuren, die al enkele jaren bij de Harga-sportvelden op voltooiing Ugt te Wachten. Door verzakkingen kon men nog steeds geen beton storten en hoewel de rust die de baan kreeg volgens plan .verloopt, ziet het er toch naar uit, dat er technisch zoveel moeilijkheden zijn te «verwinnen, dat het storten van beton nagenoeg uitgesloten geacht kan worden. Het bestuur van Renners Club Schiedam verwacht binnenkort een beslissing van B. en W. wat er uiteindelijk met de wielerbaan gaat gebeuren, waarbij men net niet uitgesloten acht dat er een hou ten wielerbaan gemaakt zal worden. Het bestuur heeft met enkele insiders reeds in Gent (België) een kijkje geno men bij dergelijke banen, waar een baan <na een brand) weer werd opgebouwd. Men is van mening dat een dergelijke «aan ook op Harga geconstrueerd zal kunnen worden, waaraan technisch niet zoveel moeilijkheden zullen zijn verbon den. Vooral nu de rennersclub Schiedam groeiende belangstelling geniet (men telt bijna 70 leden) is men zeer benieuwd of deze plannen binnen afzienbare tijd xer- Wezenlijkt zullen worden. SCHIEDAM B. en W. stellen de gemeenteraad voor het Kunstcen- trum-Schiedam voor het seizoen 1966-1967 een subsidie te verlenen voor het dekken van de totale exploitatietekor ten op zijn te geven voorstellen tot een maximum van f 15.000, waarbij een der de gedeelte van het te verwachten exploi tatietekort (ƒ5.000) valt aan te merken als kosten, welke betrekking hebben op het dienstjaar 1966. Deze kosten moeten ten laste van de begroting voor dat dienstjaar worden gebracht. De raad verleende aan het Kunstcen trum voor het seizoen 1965-1968 een subsi die voor het dekken van de totale exploi tatietekorten op zijn te geven voorstellin gen tot een maximum van 6.360 en voor het maken van propaganda tot een maximum van 3.300. Met het doel het culturele werk in Schiedam tot nieuw leven te brengen is het Kunstcentrum het afgelopen seizoen gestart als overkoepelend orgaan, waarin de Katholieke Kring, Schiedamse Film- kring, Toonkunst en Schiedamse Gemeen schap participeren. In deze korte tijd heeft het Kunstcentrum nog geen gele genheid gehad zijn werk te consolideren. Het heeft ook geen redelijke financiële basis die steunt op een voldoende aantal leden. Wel is gebleken, dat het bezoek aan de reeds gegeven voorstellingen in dit seizoen redelijk is. De subsidie is alleen bedoeld voor de dekking van eventuele verliezen. Zij wordt dus met uitgekeerd als na afloop van het seizoen blijkt, dat er geen ver lies is geleden. Bij de vaststelling van de uitkomsten zullen als baten gelden de uitkeringen krachtens de subsidierege ling voor passieve culturele ontwikke ling. O Door het inslaan van een ruitje ontvreemdde men zondag een aantal zak jes pinda's en chocoladerepen uit een automaat van de banketbakker G. K. aan de Parkweg. (Van een medewerker) SCHIEDAM De jeugd van de Gere formeerde jeugdverenigingen zal dit sei zoen weer deelnemen aan de weekkam- pen, die ieder jaar bezocht worden en die een grote belangstelling bij deze ver nigingon hebber.. Het heeft de oudercom- missie wel moeite gekost diverse kam- peergelegenheden vast te leggen, maar na verscheidene besprekingen is men er toch in geslaagd drie kampweken te be palen. Men organiseert dit jaar een kamp voor de jongste leeftijden van 6 tot 13 augustus in De Meute in Beekbergen, voor de „tussenleeft!jdgroep" van 30 juli tot 6 augustus in De Pol in Elecom en voor de oudste groep van 6 tot 13 augus tus ook in De Pol. De kampindeling is reeds gemaakt. Met de leiders en leid sters mee zullen in totaal ongeveer hon derd personen aan deze kampen deelne men. Ook de jeugdvereniging van de Gere formeerde Kerk had aanvankelijk plan nen gesmeed om aan een kamoweek deel te nemen (in Oosterbout vrijge maakt) maar de Oudersvereniging ontving nog geen 20 aanmeldingen, ter wijl men zeker op 50 of 60 deelnemers had gerekend. Vandaar dat het bestuur van het plan heeft afgezien en de reeds via akties binnengekomen gelden hiervoor een. andere bestemming zal geven. (Van een medewerker) SCHIEDAM Tijdens de besprekingen over de opening van de Sporthal Schie dam hebben de gymnastiekverenigingen onderhandeld over een turndag, die in de sporthal gehouden zou worden. Welis waar werd door de voorzitter van het Kethelse Animo, de heer C. L. de Groot, opgemerkt dat de tijd van voorbereiding tekort zou zijn, maar juist daarom werd afgesproken zeer binnenkort met de sec tie gymnastiek van de SBLO een aparte vergadering te beleggen. Deze vergade ring is inmiddels al weer achter de rug en men heeft afgesproken op zaterdag 21 mei een grote turndemonstratie en -uitvoering te geven in de sporthal, waar aan alle plaatselijke turnverenigingen zullen deelnemen. De jeugd van deze verenigingen zal 's middags na een steroptocht een demon stratie in de sporthal geven en 's avonds komen de ouderen aan de beurt, waarbij diverse takken van de turnsport zullen worden bedreven Men voert reeds be sprekingen over het volledige program ma, waaraan vertegenwoordigers van alle aangesloten gymnastiekverenigingen deelnemen, terwijl men ook een algeheel leider hieruit hoopt te kiezen. De plaatse lijke turnverenigingen zijn naast DOK, Animo Juliana en ODO: THOR, Arma, Excelsior, Hygiea en Polyantha, Voorts heeft het bestuur van PPSC onlangs bij monde van voorzitter L. Noordzij op de buitengewone vergade ring van de SBLO in de foyer van Musis Sacrum te kennen gegeven voor een zaal- voetbaltoumooi zorg te dragen tijdens de sportmaand, die vanaf de opening van de Sporthal <23 april) zal worden georgani seerd. Men heeft het bij PPSC niet bij woorden gelaten, want inmiddels zijn reeds de deelnemende verenigingen bena derd en bekend geworden. Behalve PPSC zelf zullen aan dit op dinsdag 10 mei te houden tournooi ook deelnemen de verenigingen Hermes DVS, SW en Excelsior '20, die spontaan hun medewerking toezegden. De KNVB heeft bij monde van de heer Dirk Nijs reeds toestemming gegeven dat de (Schie damse) internationale scheidsrechters Lou van Ravens en Henk van der Veer de wedstrijden zullen leiden. Het ligt in de bedoeling e°n dergelijk zaalvoetbal- tournooi jaarlijks te doen houden. (Van een medewerker) SCHIEDAM In het wijklokaal van de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat a vrijdagavond de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam begonnen. Wedstrijdleider A. Rissoeuw heeft drie groe pen gemaakt, die verdeeld zon ais volgt: Groep 1: 1. J. de Wilde, 2. A. v. Otterloo, 3. C Korpel, 4. J. Westerveld, 5. H. TetteUar, 6. T. Meyer. 7. P. Versteeg. Groep 2: 1. C W. Sleeuwenhoek, 2. M. den Hou ting, 3. B. Quist. 4. T. A. Prins, 5. J. Jv. Kuyk, 6. M. Veldt, 7. R. Versteeg. Groep 3. 1. C. den Boer, 2. M. v. Erkel, 3. A. D. Kiimegin, 4. J. v. Straaten, 5. W. Vrijland, 6, C. W. van Dam. De heren J. C. Onink (kampioen vorig jaar), W. C. Heuvelman en H. Mirck zijn van de voorronden vrijgesteld. In totaal nemen 23 dammers aan deze wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Schiedam deel, hoewel de heer J. Ver steeg op de eerste speelavond verstek liet gaan. Hij verloor daarom reglementair. de uitslagen van de eeiste voorron de-avond luiden: Groep 1: C. Korpel—J. de Wilde 02. H Tettelaar—J. Versteeg 20 Groep 2, C W. Sleeuwenhoek—M. Veldt 2—0, M. den HoutmtJ. J. v, Kuyk 2—0, B. Quist—P. A. Prins 2—0. Groep 3: C. den BoerC, v. Dam afgebr., A. D. KinneginJ. V. Straaten 2—0. Vrijdagavond wordt de tweede voorronde gespeeld. gesteld op ongeveer 1400 m2. Dit is voldoende voor een opslag van 60 tot 80 auto's tegelijkertijd. Naar schatting van de politie zullen in de eerstkomende jaren ongeveer 100 auto's per jaar worden verwijderd. Wan neer men de tijd tussen af- en aanvoer van de auto's op rond vier weken stelt, heeft het terrein een capaciteit van 800 a 1000 auto's per jaar. Bovendien is er voldoende reserve ruimte om een groei van het aantal „opgebrachte" auto's op te vangen." De kosten van de inrichting van het ter rein zullen ongeveer 33.000 bedra gen. De gang van zaken zal in de praktijk zo worden, dat de politie, na het constate ren van een overtreding aan de Ver voersdienst opdracht geeft de auto naar het „terrein van bewaring" te brengen. Hiervan wordt aan de eige naar bericht gegeven, voorzover deze althans bekend is. Op het terrein blijft de auto nog gedurende veertien dagen ter beschikking van de eigenaar. Na verloop van deze periode kan de auto worden verkocht op vernietigd. Daarnaast bestaat de mogelijkheid, dat ook andere op de weg aange troffen rij- en motorrijtuigen daar bewaard kunnen worden (oude fietsen, bromfietsen e.d.). Ten slotte wordt de gelegenheid opengesteld voor hen, die zich van hun oude auto willen ontdoen, deze aldaar in te leveren. SCHIEDAM Zonder de twee militai ren Aad Visser en Hans soeters, moest het tweede heren team van Juliana het opnemen tegen het Rotterdamse D.O.S. Het draaide in de eerste set bij de Schie dammers niet zo best en toen halverwe ge deze set ook nog hoofdaanvaller Hans de Kok wegens een enkelblessure vervan gen moest worden door de junior Gerrit Kramer, zag het er allemaal er gsomber uit voor Juliana. Zij incasseerden deze tegenslag echter uitstekend en wisten de set nog met 1510 in hun voordeel te beslissen. I nde tweede set slaagden zij er echter niet in de felle Rotterdamse aanvallen te stuiten doordat er in de verdediging vaak te paniekerig werd gespeeld. D.O S. kon daardoor de balans weer in even wicht brengen (215) In de set die hier op volgde kregen de Rotterdammers met een inzinking te kamnen en Juliana maakte daar dankbaar gebruik van (15—6). Schiedamse kruit was hiermee echter geheel verschoten. Zonder moeite won D.O.S. de laatste set met 152 waardoor de eindstand werd gebracht op 22. Het derde herenteam heeft het er te gen B.H.C. lelijk bij laten zitten. De Schiedammers speelden ongeitpsaheerd en Verloren verdiend reïét *915ff 3-^-15 fen' 5—15» Meisjes-A moest,h.et voor de. twee-, de keer ïh dit seizoen'opnemen tegen hèt B-team. Het A-team. dat nog kampioen saspiraties heeft, liet zich met verrassen door haar enthousiaste tegenstandsters. Zij hadden er echter meer moeite mee dan de setstanden 152, 155 en 159 doen vermoden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Algemeen Verbond van Voikstumdersverenigmgen heeft de gemeente verzocht op het volkstuinen complex Thurlede een wmkel te mogen vestigen. Deze kan dan voorzien in de onmiddellijke behoeften van de daar ver blijvende volkstuinders. Deze voorzie ning heeft alleen zin, als ze kan worden benut gedurende de tijden, dat de recrea tie-zoekenden op het tuinencomplex aanwezig zijn Dat is voornamelijk bui ten de normale werkuren, met name ge durende de avonden en op zondag. Dat betekent, dat de op te richten win kel geopend moet kunnen zijn buiten de gewone uren en dat kan alleen worden bereikt, wanneer de winkelsluitingsver- ordening 1952 hieromtrent een regeling geeft. Daarom heeft het college van B. en W. een wijziging ervan ontworpen. B. en W. hebben over deze wijziging overleg gepleegd met de Kamer van Koophandel, Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad, Adviesraad voor de Detailhan del en Consumentenbelangen te Schie dam en de Commissie voor de Strafveror dening, die alle gunstig adviseerden. Van protestant-christelijke zijde wer den bezwaren geuit tegen het verlenen van een vergunning voor het openstellen van een winkel op zondag. B. en W. knnnen deze bezwaren begrijpen. De meerderheid van het ooilege meent even wei, dat deze bezwaren niet van doorslag gevende aard knnnen zijn, nu in brede kring de behoefte aan zondagverkoop op een recreatie-terrein wel wordt ge voeld. De wmkel zal dus geopend mogen zijn op werkdagen van zes tot tien uur 's avonds en op die dagen en uren, geduren de welke een winkel gesloten moet zijn ingevolge een verplichte middagsluiting of ingevolge een vakantieregeling en op zondag van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Bovendien wil het Algemeen Verbond van Voikstumdersverenigmgen van de gemeente een noodwinkel kopen, die momenteel bij Gemeentewerken is opgeslagen. De gemeente kocht in 1961 deze nood- winket van de Coöperatie DES, die haar niet meer gebruikte en verhuurde haar aan de St. Hubertusgroep van de Katho lieke Jeugdvereniging. Toen de bouw plannen van deze vereniging ter plaatse werden gerealiseerd, werd de huur beëindigd, het gebouw uiteen genomen en opgeslagen bij Gemeentewerken. Het Verbond is bereid de opgeslagen noodwinkel te kopen voor 3.500. Dit was ook het bedrag, waarvoor de ge meente het gebouw indertijd van de DES kocht. Bij het geven van een proces-verbaal zondagavond op de Koemarkt bleek een 14-jarige bromfietser uit Vlaardingen •ijn voertuig een dag tevoren in Maass luis te hebben ontvreemd. Hij gaf een verkeerde naam op, namelijk Jan v. d. Linden. De jongen werd meegenomen naar het politiebureau. maandag gesloten I COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINGEN/DEVENÏER Kt HOEK VAN Holland Tijdens de reis van Harwich naar Hoek van Holland kregen twee passagiers het op de nacht boot .Amsterdam" met elkaar aan de stok. Het waren de 22-jarige Amsterdam' mer W.v. B. en De 23-jarige A. G.R, uit Duitsland. De vechtpartij kostte de Duitser twee voortanden en de Amsterdammer een ge kneusde hand. Bij aankomst in Hoek van Holland bracht men de twee vechtersba zen naar het politiebureau, waar de ruzie werd bijgelegd en de schade werd gere geld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdag deed men aangifte, dat de nacht tevoren was inge broken bij de distilleerderij van de NV M. Dirkzwager Azn. aan de Noordvest. Onbevoegden drongen na het inslaan van een ruit het gebouw binnen. Vervolgens onderzocht men verschillende vertrek ken. De buit bedroeg slechts vijftig gul den en een pakje sigaretten. 1). i T)EN HAAG Wellicht zal de geko- zen leidingcapaciteit leiden tot vestiging van een tweede raffinaderij in bet Amsterdamse gebied, zo zeggen de ministers Den Uyl (economische zaken) en Vondeling (financiën) in een memorie van antwoord aan de dammers slechts met 3,3 pet., dat in de z.g. dienstensector met 12,2 pet. Voor Ne derland als geheel' lag de verhouding andersom: 28,8 industrie en17,8 dien sten. In de induslnele Dedrijven (10 man en meer personeel) nam tussen 1955 en 1964 dat het door deze vestiging te verwach- iE> Amsterdam de personeelssterkte af Tweede Kamer, waarin veel wordt ge- ^otere ladmgaanbod8 vSor de z^: en *an'7MW tot 6390oT een daling vin 9 handeld over aspecten van het pro- binnenvaart er 'oe zal bijdragen het ren- Pit., tegenover ten stijging landelijk met ject-Mobil Oil. Er is reden om in de toekomst uitbreiding van de raffinagecapaciteit aan het Noordzeekanaal te verwachten, gezien de mogelijkheden van de vesti gingsplaats en de snelle stijging van het olieverbruik. De ministers vinden Ihet nog steeds ontoelaatbaar de ver trouwelijk verstrekte gegevens over de financiële kant van deze zaak publiek te maken. Onzeker is de omvang van de te ver wachten werkgelegenheid per hectare van het petro-chemische complex. Deze hangt sterk af van de produkten. Ge dacht wordt aan gemiddelden van onge veer tien man per hectare, oftewel 15 000 op het hele terrein. Hogere cijfers zijn op den duur denkbaar. Bovendien moet men bedenken dat deze vestiging werkge legenheid in Amsterdam en elders krach tig zal stimuleren Belangrijk vinden de bewindslieden (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onder grote belangstel ling heeft kunstcriticus J. Eykelboom za terdagmiddag <n Galerie Punt Vier de tentoonstelling van het werk van het kunstenaars-echtpaar Jacqueline Ble- wanus en Jan Arons geopend. De heer Eykelboom behandelde het actuele pro bleem van de verhouding van kunsthan del tot museum in Nederland. In tegen stelling tot Ara;, ter dam is er in Rotter dam wel degelijk sprake van een pro bleem. Hij sneed ook het thema van het schilderen als artistieke bijdrage tot ver fraaiing van het woonmilieu. Het werk van Jan Arons intrigeert onmiddellijk. Zijn wonderbaarlijke spontaniteit binnen de zwartomrande composities wordt getoond vanaf de eerste, meestal afzonderlijk getekende idee tot de laatste glacerende penseel streek over een van de dikke propp'en verf, die de „oody" uitmaken van deze schilderijen. Hij is een bewonderaar van de moderne Franse meesters. In zijn oeuvre herkent men niet alleen de invloed van een Braque en een De Stael, maar ook van koele 17-eeuwse meesters als Vermeer en Pieter de Hoogh. Verreweg de meeste van Arons schil derijen zijn interieurstukken, waarin men, eventueel met behulp van de gete kende voorstudies, brokken schoorsteen, stukken meubilair en ander huisraad kan herkennen. Deze brokken zijn ge groepeerd volgens kubistisch patroon, met derde dimensie van de soms ver vooruitstekende verfklompen Het isolement van Jan Arons zou hem ongetwijfeld in 2ijn werk hebben belem merd, als hij niet het begrip van zijn vrouw, Jacqueline Blewanus had gehad Zij is tekenares, wier werk op een ni veau staat vergelijkbaar met dat van Jan Arons. Haar thematiek is evenwel anders. Zij tekent hoofdzakelijk menselij ke figuren in zwart en roodbruin. De van hail een tot half twee. laatste tijd tekent ook zij interieurs en reeksen van de meest triviale onderwer pen, enigszins in pop - art trant De personalia ven Jacqueline Biewanus luiden als volgt: Ze werd geboren in 1939 te Amsterdam, bezocht de acade mie te 's-Hertogenbosch en had schil derles van Jan Gregoor te Eindhoven Ze maakte vele reizen naar Frankrijk en verbleef van 19591960" te Amster dam, waarna ze van 19601961 de Jan van Eyckacademie te Maastricht be zocht. In 1965 hield ?e een expositie in Gale rie 845 te Amsterdam en exposeerde op de verkoopexpositie in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Haar werk be vindt zich eveneens in het Stedelijk Mu seum, in Museum Boymans Van Beunin- gen te Rotterdam en in verschillende particuliere collecties Jan Arons werd in 1936 geboren te 's-Hertogenbosch, bezocht in 19531956 de academie aldaar en had in 1956 even eens schilderles van Jan Gregoor te Eindhoven. Hij verbleef van 19561957 in Avignon en maakte in 19571958 een reis Via Parijs naar Spanje. In 19581959 exposeerde hij in Parijs en in 19591960 in Avignon. Met Jacqueline Blewanus exposeerde hij in Galerie £45 te Amsterdam. Ook zijn werk treft men aan in het Stedelijk Museum te Amsterdam en in particuliere collecties in Frankrijk en Nederland. De tentoonstelling van het kunste naarsechtpaar in Galerie Punt Vier duurt tot 5 maart en is geopend elke avond van 79 uur en op zaterdag en zondag van 25 uur. dement van de nonderden miljoenen gul dens. die de regering in de verbetering van Noordzeeka laai, haven van IJmui- dea en Amsterdam-Rijnkanaal, te ver groten. Tegenover de opmerking dat steun aan dit project niet zou passen in bet rege ringsbeleid ten aanzien van de ruimtelij ke ordening stellen de ministers dat ook in bet westen nog een zekere industriële expansie zal moeien bestaan om te voor komen dat een «oonomisehe veroudering optreedt. De unieke positie van het wes ten moet bierbij zoveel mogelijk be nut. Over de te verwachten luchtvervuiling zeggen de ministers dat men die van de Mobil Oil gegeven de gestelde voorwaarden en maximaal niet" zon der meer mag optellen bij de bestaan de concentratie in diverse plaatsen van het Noordzeskanaalgebied. Deze ge meenten liggen op vrij grote afstand van de fabriek hetgeen betekent dat de luchtvervuiling der raffinaderij aanzienlijk verdund is voordat zij aankomt. Zij zeggen ook dat vaak de verontreiniging van andere bedrijven alleen een hoge waarde bereikt bij een windrienting, waarbij men geen last heeft van de raffinaderijgassen en omgekeerd. Op vragen wordt verder geantwoord dat vestiging van deze onderneming bui ten de grote havengebieden van het wes ten praktisch uitgesloten en bovendien voor de staat financieel nadeliger zou zijn Deze oplo'smg stelt de centrale overheid in staat een injectie van indus triële activiteit te geven aan het Amster damse gebied, dat die prikkel zeker no dig heeft. Uit de memorie blijkt ook dat de ontwikkeling van de economische en soci ale structuur van Amsterdam niet bevre digend is. Van 1947 tot 1960 steeg het aantal in de industrie werkende Amster, BAJtENDRECHT De middenstandsver- enlging Barendrecht heeft besloten met mgang van 5 maart de winkels zaterdagmid dag om vijf uur inplaats van om zes uur te sluiten. De sluiting ..tussen de middag" is SCHIEDAM Ten kantore van nota ris Schaberg is de derde prijsbepaling geschied in de verloting die de Hervorm de Gemeente voor haar bouwplannen organiseert. De derde prijsbepaling in een serieprijs ter waarde van 1000 omvat deze verlogmg. Het nummer van het winnende lot m de derde serie van deze verloting, goedge keurd door de minister van justitie bij beschikking van 16-2-65, onder no. Lo 640/071/138 is onder toezicht van notaris en politie vastgesteld op. no. C 45426. D bezitter of bezitster van het winnende lot kan zich ter verkrijging van zijn/haar prijs in verbinding stellen met de secretaris van de financiële commissie voor de bouwplannen. Vondellaan 13a. tel 261687 Gelijktijdig is de verkoop van de iatste serie loten gestart. Ee nzomerse serie lichtgroene lentekleunge loten met een zomerse prijs; een ries voor twee perso nen ter waarde van 1000. Voor deze nieuwe serie zijn loten bij alle bekende adressen verkrijgbaar en zijn bestellin gen welkom op giro no 558500 t.n.v. Fibo- eo, Schiedam k f 1,00 per stuk. 10 pet. Zwak punt in de Amsterdamse industriële structuur is het feit dat de kleine bedrijven veel sterkervertegen woordigd zijn dan landelijk. Dit is een dei belangrijkste redenen waarom de groeikracht van de Amster damse industrie beperkt blijft. Zij heeft een impuls nodig door vestiging van kapitaalsihtensieve ondernemin gen, die in Weer andere industrieën en in de dienstensector leiden tot het scheppen van werkgelegenheid. MOSKOU De Russische regering heeft het staatsburgerschap ingetrok ken van de schrijver Walery Tarsis, die op het ogenblik in Engeland is. Het Russische partijblad Frawda en het persagentschap Tass heeft dit besluit van het presidium van de Opperste Sowjet vandaag bekend gemaakt. De Opperste Sowjet geeft als motief op, dat Taris daden heeft gepleegd, „die een Sowjet-burger in diserediet" breneen. Onlangs zei Tarsis in Londen, dat het doei van zijn leven en werken is te strijden tegen het communisme in Rus land. Dit communisme is niet meer dan een term. Het werkelijke gezicht ervan is politiek-fascisme. De straffen, uitge sproken over de Russische schrijvers Synjawsky en Daniel noemde Tarsis „onmenselijk". In een interview met de New York Times voorspelde Tarsis de val van het Russische bewind binnen vijf of zes jaar. Hoge autoriteiten zouden bij de plannen betrokken zijn om het tegen woordige bewind aan de kant te schuiven. Er zou dan een bewind ko men als dat van Tito. Op den duur zou een republiek als de Verenigde Staten ontstaan. Het Russische regeringsblad Izwestia heeft intussen geschreven, dat Tarsis aan een vorm van geestesziekte lijdt, die gekenmerkt wordt door een systematisch ijlen. In het buitenland wordt hij ten onrechte gezien als een martelaar van het communisme. Het ontnemen van het staatsburger schap is in Rusland een ongebruikelijke maatregel. Tarsis heeft vandaag- gezegd te hopen, dat het Westen hem politiek asyl, zal verlenen. SCHIEDAM Geboren: Martin J G, z v P W J Pronk en J de Vries Diana, d v R van Wensveen en E A Cremer. Richard E, 2 v H J Heinsbroek en C G M Woerden- bagch. Anne C, d v J P J Brouwer en YJ Trompper. Richard, z v C A Leenderts en N A Kaper. Overleden: A M van Antwerpen 67. wed van Marbus. J van Hoonte 42. G Va vier 84, wed van Van Hees. G M Gillet 80, wed van Brinks. i

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1