Uw reservés deskundig "belegd: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Laat ons bouwen, we zijn er voor"' EuPhoma §af Patrimonium groot aantal heeft nog plannen ARGUS VERDIEND BELOOND STAANDE OVATIE MET AGENDA Hel Byzanthijns koor Kerkconcert oogstte uitbundig succes AAN DE1U Voor SGP-kiesvereniging Statenlid A. Vlasblom hekelt huidig kabinet obligatierente-rekeningen Mees Hope Waterweggebied bracht ruim drie ton op tafel jongeman Meeting werd druk bezocht J zangavond V oorliehtingsavond Chr. Detailschool Bouwverenigingen in federatie „De getemde feeks Maasland ver boven gemiddelde Jongen geeft meisje „speelse" duw Vermakelijk DE ROTTERDAMMER Pagina 4 MAANDAG 21 FEBRUARI I9(iA (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Ik zou wei eens precies uit willen leggen wat een woningbouwvereniging is. Daar bestaat nog al wat onbegrip VLAARDINGEN' Laaiend enthousiast heeft de toneelgroep Argus ihaar vele aanhangers zater dagavond in de Stadsgehoorzaal gemaakt met de uitvoering van „De getemde feeks" van William Shakespeare. Een staande ovatie van de volledig uitverkochte zaal was ongetwijfeld de mooiste be loning voor deze Vlaardingse amateurs, die opnieuw met een gedurfd plan zijn gekomen en opnieuw zijn geslaagd in de opzet. vandaag en dagelijks SCHIEDAiTl I over." Dit zegt de 'heer J. de Ligt directeur van de Vereniging tot verbetering der volkshuisvesting Patrimonium Woningen. Veel men sen denken nog dat we huisjes melkers zijn. Maar als men komt praten over klachten en ik leg de gang van zaken uit dan is de reactie dikwijls „Als ik dat had geweten was ik niet gekomen". Gezamenlijk Geen (winst MAASSLUIS Overweldigend was de belangstelling zaterdag avond, toen de Harmonievereni ging „Kunst na Arbeid" o.I.v. J. Boer met medewerking van het „Byzantijns Koor" en de organist Koos Bons in de Immanuëlkerk een concert gaf. Wat wij te horen kregen stond op hoog peil en werd door de talrijke bezoekers, getuige het ovationele applaus zeer ge waardeerd. HERPLAATSING WEGENS MISSTELLING De rente over januari 1966 bedraagt J /0 F Jaar> onveranderd t.o.v. december 1965. BANKIERS Amsterdam - Rotterdam Kabinet WILTON-FIJENOORD Onze. bedrijfsadministratie Vereisten: J iCVan onze correspondent» ROZENBURG De meetings, die de evangelisatiecommissie der Gereformeer de en Christel nk Get-eformeerde Kerk enige malen per jaar organiseert weten steeds een volle zaal te trekken. Zo was het ook vrijdag m De Schans Ook op deze meeting was voor het muzikaal ele ment weer een grote plaats ingeruimd. Centraal stond de toespraak van ds P Homburg van Heerjansdam, die begon over de woningnood Hierop voortbou wend wees hij erop dat de eeuwige God ons een Woning wil zijn, ondanks dat Christus als dakloze onder ons heeft ver- keord. De trouw van God is als een dak' boven ons hoofd, als muren om ons heen God zegt tegen de mensen dat ze bijl Hem altijd thuis zijn. Rondom deze pakkende toespraak was er samenzang onder leiding van ds. Wijnsma met begeleiding op electronisch orgel door Henk Geluk. Het meisjeskoor Romeco van Henk Smalmg kwam weer bijzonder goed voor de dag met een geva rieerd repertoire van geestelijke liede ren. '(Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vanavonu (maan dag) is er een Triangel een voorlichtingsa vond van de Christelijke Detailhandel school „Beneden Maas". Leerlingen en leraren zullen demonstraties verzorgen en er zal een openbare les zijn. De heer G K. Hovingh, directeur, geeft een uiteenzetting over de betekenis van de school._ toegelicnt met dia's, ledereen is hartelijk welkom De avond begint om acht uur. HOEK VAN HOLLAND De zeven- tienjarige bromfietser J. G. uit Naald wijk gaf zaterdag het vijftienjarig Hoek se meisje J, K., dat op de fiets reed, „speels" een duw. Het meisje viel, zodat haar kleding en fiets werden beschadigd De schade zal door de jongen moeten worden vergoed. HOEKVAN HOLLAND Tijdens een routine-onderzoek hield de Hoekse poli tie zaterdagavond de 33- jarige automobi list G. A. J. uit Monster aan. Voordat hij stopte gooide de man een vooiwerp uit de wagen. Zijn papieren bleken in orde, maar de politie was nieuwegierig geworden en ging op zoek naar het weggegooide voor werp. Het bleek een vuurbuks te zijn, die onder de wapenwet valt. Tegen de eigenaar werd proces-verbaal opge maakt. Natuurlijk hebben aan de voorstelling vele detailfoutjes gekleefd. Ma» als wij In aanmerking nemen dat hier uitsluitend amateurs aan het werk wa ren, dan kunnen ook wij alleen maar zeggen dat wij Argus dit succes van harte gunnen. En de honderden leden van Liefde en Vrede, die „hun" Argus niet in de steek hebben gelaten voor de televisie of wat dan ook, zijn bijzon der tevreden naar huis gegaan. Nu heeft Argus al enige ervaring met gewaagde stukken. Wij herinneren aan opvoeringen van de Gijsbreght, Proces om Jezus, en niet te verseten Hamlet, van dezelfde William Shakespeare Dit maal heeft Argus, evenals met de keuze van Goklini's „De knecht van twee meesters", zich gewaagd aan een der vermaardste blijspelen uit een rijke to neelhistorie. En dat pleit voor de durf van deze groep Het spel is een toneelstuk in een to neelstuk, met eigenlijk nog een toneel stuk, Wij doelen hier namelijk op de kostelijke wijze waarop van decor werd gewisseld bij open doek en de wijze waarop via een primitief aandoend aankondigingsbord de wisseling van de taferelen werd aangegeven. Een woordje hierop heeft teredht de gehele avond ge prijkt: „Uitverkocht". Vooral in de laatste twee bedrijven deed de snelle opeenvolging van de wis selende taferelen en dus wisselende de corstukken bijzonder vermakelijk aan. En bleek tegelijkertijd dat Argus een uitermate functioneel decor had ontwor pen, waarvoor de desbetreffende leden hulde verdienen. Het heeft sterk aparte bijgedragen in het uiteindelijke succes. Een ander sterk positief punt waren de kleurrijke en smaakvolle costnums. Zij gaven het stuk juist dat beetje Jiet" wat het nodig heeft gehad om tot volle ontplooiing te komen. Het verhaal zelf kent weinig intriges- Slechts één, namelijk een rijke edel man vindt op een avond een dronken ketellapper en besluit met hem een grap uit te hal-en. Hij laat de ketellap per naar zijn paleis brengen en de ketellapper wordt als hij uit zijn roes ontwaakt, behandeld als een echte Lord. Zelfs wordt door -een rondreizen de spelersgroep voor hem een toneel stuk opgevoerd, spelende m Italié, waar een 2ekere Baptista twee doch ters heeft, een Kenau en een zachtaar dig meisje. Vele kandidaten zijn er voor Bianca, de zachtaardige, maar zij mag eerst in het huwelijk treden als ook haar gevreesde zuster Katharina is uitgehuwelijkt. Vanzelf lukt dit, na veel verwikkelingen want daarvoor is het een blijspel uit de oude doos. Dus met de nodige per soonsverwisselingen en verwarde situa ties. En blijkt aan het einde dat juist de gevreesde Katharina zich ontpopt ais een volgzame en lieflijk echtgenote er. Bianca als een wat opstandig huisge note. Krijn van Rossen speelde de rol van „feeksentemmer" op uitbundige wijze. Zo uitbundig, dat hij in zijn enthousias- met een enkele maal nauwelijks ver staanbaar was. Iets wat helaas ook bij enkele andere medewerkenden moet worden geconstateerd. Maar hij en zijn „feeks" Dit Sluimer-Verburg, brachten enkele wervelende scènes op het to neel. Zij kregen daarvoor een open doekje van de toehoorders. L. Karei Prins was de uiteindelijke winnaar in de strijd om de gunsten van Bianca, voor Henk van 't Hof en Lieuwe Breddels. Dit drietal kwam tot aanvaardbaar spel. Jaap Romers ten slotte als de dron ken ketellapper, de man aan wie het gehele stuk uiteindelijk is „opgehan gen", kon zich heerlijk uitleven. Dat hij hier en daar wat chargeerde is hem vanzelfsprekend vergeven. Het is voor ons ondoenlijk alle overige medewerkenden afzonderlijk te noemen. Wij hebben enkele van hen voor het voetlicht gehaald zonder daarbij de ande ren te vergeten. Zij allen hebben hun zo nodige bijdrage geleverd en laten zien dat Argus een ruim arsenaal van toneel spelenden bezst. Regisseur J. van Dorp heeft zijn spelers dé voor dit stuk so nodige vaart uitste kend weten mee te geven. Daardoor werd het langdurige stuk geen moment langdradig, hoewel een enkele coupure in een van de vele scènes beslist geen kwaad had gedaan aan de waarde van het geheel. Een klein woord van kritiek hebben wij op het feit dat hij niet voldoende aandacht heeft besteed aan het duidelij ker uitspreken van de tekst door ver schillende medewerkenden. Eveneens was een enkele maal de mimische vaar digheid aan de wat zwakke kant. Maar het zij hem allemaal vergeven in vergelijking met de positieve pun ten van zijn regie. Zoals het inlassen van een muziekensemble onder leiding van mevr. R. Wijker-Keller. J. C. K. "VLAARDINGEN - lichtingsavond Chr. „Beneden Maas", 20. VLAARDINGEN Herv. Rusthuis, Emmastraat 10; ds. A. J. Hoorn. - Triangel: Voor- Detailhandeisschool Bijkant. De Rotterdammer, Vlaardirt- gen. Smalle Havenstraat 11, tel. 6775 (b.g.g. 010 - 115568). Uitsluitend voor re- dactiezaken 8493 (b.g.g. 6619). Klachten bezorging Vlaardingen: A. Verhey, P. K. Dwssaertstr. 204, tel. 1797 maandag t/m vrijd, 18 - 19.30. zaterdag 17.30 - 19 uur. Vlaardingen: Brand 4444; G G.D. 2541. Apotheek: Wester-apotheek, Voorstraat 53, tel. 2683. Wijkcentrum: Volkstuindersver. Thur- lede, vergadering, 20. Irene: Kunstcentrum-Schiedam, smal filmavond, 20. Magsalis- Dei-kerk: Ned. Chr. Vrou- wcribond-Nieuwland, ledenvergadering, 20. .Chr, Soc. Belangen: Schied. Volkstuin dersver. Klein Babberspolder, jaarver gadering, 20. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28 Uitsluitend redaetiezaken, tei 263954 (b.g.g. 010115588 en 01898— 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zatnenhof- «traat 139, teL 152400. Klachten bezorgen: Agentschap «adr. zie boven) dag. van I860 - 19 30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm C.C. en <3.9. 269280. Apotheek: Rembrandt. Rem brand tl aan fib, teL 268855, Het is niet zo dat we grote winsten maken. Het onderhoud is duur en de ƒ150 per huis per jaar voor het onder houd die we van het rijk krijgen, is geen bedrag waar we van overhouden. Patrimonium is opgericht om huizen te bouwen. Oorspronkelijk was het de be doeling dat de winst, die de huizen na afschrijving op zouden gaan leveren, ge bruikt zou worden voor het bouwen van nieuwe woningen. Door de toestand na de oorlog is hierin een wijziging geko men. Het was de laatste tijd zo, dat de bijdrage die we kregen voor de exploi tatie moest worden terugbetaald als er een huurverhoging kwam. Die regeling is nu veranderd. De bijdrage hoeft niet meer te worden terugbetaald, zodat we nu weer een reserve kunnen gaan vor men". De heer De Ligt is van mening dat het op deze manier weer mogelijk gaat wor den dat de bouwverenigingen aan hun doel gaan beantwoorden. De laatste jaren is er om verschillende redenen niet veel gebeurd. De medewerking van de over heidsinstanties was ook niet altijd even snel. De heer De Ligt vindt dat de woning bouwverenigingen meer moeten bouwen. Eigenlijk moeten alle woningen door de verenigingen worden gebouwd. In de tijd na de oorlog is het echter gewoon gewor den, dat de gemeente ook huizen bouwt. De woningwet kent echter geen huizen bouw door de gemeenten. Volgens de heer De Ligt is de nieuwe woningwet op dit punt iets duidelijker, hoewel de inter pretatie van de nieuwe wet de gemeente nog ruimte genoeg geeft. Om in de bouw en het onderhoud een meer efficiënte werkwijze te krijgen zou er eigenlijk een federatie van woning bouwverenigingen moeten komen. De heer De Ligt voelt hier alles voor. Hij heeft dan ook de drie andere verenigin gen hierover benaderd. De nationale wo ningraad beeft op het ogenblik het plan in studie. Voor de kieine verenigingen heeft een federatie veel nut, vooral voor wat betreft het onderhoud van het wo ningbestand. Maar ook is het belangrijk in verband met bouwplannen. Zolang er geen federatie is gaat men elk zijn eigen weg hoewel er wel over leg is tussen de verschillende verenigin gen. Patrimonium heeft voor de toe komst nog genoeg plannen in petto. Momenteel bouwt men een complex van 84 flatwoningen in Holy. Na jaren is men dus weer aan het bouwen. Bij dat ene complex blijft het niet. Toen de eerste paal voor de flats geslagen werd is het plan al gelan ceerd voor 21 eengezinshuizen. Deze huizen zijn zogenaamde „vrijtijdswo- nmgen". Mensen die hier in hun eigen tij-d aan werken kunnen, zo'n wo ning kopen op gunstige voorwaar den. De minister van volkshuisvesting geeft voor deze huizen een extra contingent. De huizen gaan dus niet af van de aan de gemeente verstrekte hoeveelheid woningen. Dit plan van de minister zou eigenlijk veel meer te baat geno men moeten worden", vindt de heer De Ligt. Hij hoopt met deze huizen te kunnen starten omstreeks april. Het wachten is nog op de supervisor van de gemeente voor de uiteindelijke goed keuring. De huizen komen in Holy, ten noorden van de zogenaamde midden- standsbuurt. In april hoopt Patrimonium ook te be- ginen met de bouw van 94 eetisezinshui- zen ten noorden van de Reigerlaan. Deze huizen worden gebouwd in „buurtjes'" Er komen naast elkaar vier van deze buurtjes. De drie andere worden ge bouwd door woningbouwverenigigen en de gemeente. Deze huizen zijn woning wet- B huizen, een verbeterd type A-wo ning. De minister heeft dit voorhoedewo ningen genoemd. De muren zijn beter geïsoleerd. Het huis is iels ruimer en er is een kamer meer dan in de gewone woningwethuizen. Zoals hij al in het begin heeft betoogd ia het niet mogelijk om „voor vijf cent op de eerste rij te zitten". Teveel mensem willen in een andere woning maar ze zijn niet of nauwelijks bzreid daarvoor een redelijke hnur te betalen. „Maar, zegt de heer De Ligt, laat men gerust aannemen -dat de bouwvere nigingen niet overhouden aan de huur". Het is heus niet zo dat we dik verdienen. Ons doel is niet winst te maken, maar de huisvesting te verbete ren en te zorgen dat er meer huizen komen. We willen niets liever dan hui zen bouwen. Elke mogelijkheid daartoe zullen we aangrijpen. Patrimonium is met zijn huizenbezit van JN Holy zijn 84 Patrimoniumflats in aanbouw. De garages zijn al klaar 1500 woningen de grootste woningbouw vereniging in Vlaardingen. De zorg voor die huizen geeft genoeg werk. Maar toch wil men graag verder gaan met andere projecten omdat er één en twintig jaar na de oorlog nog steeds woningnood heerst. Verbetering op kor te termijn is nog niet in zicht. .Laten ze ons maar onze gang laten gaan", zegt de heer De Ligt. De wo ningbouwverenigingen kunnen het hier best aan. Een vereniging als Patrimo nium heeft in ieder geval een meer dan vijftig jaar lange ervaring. (Van een medewerker) VLAARDINGEN In het kerkgebouw aan het Westnieuwland heeft de Zangver eniging „Euphoma" een zangavond ver zorgd, waarvoor de belangstelling vrij groot te noemen was. Kennelijk zelfs boven de verwachting, want de bezoe kers die het laatst binnenkwamen moes ten het zonder programma stellen. Ds. L. Huisman leidde de bijeenkomst met enkele woorden In, waarbij zij de aandacht vestigde op de woorden van psalm 96; „Zingt den Here een nieuw lied". Hij zei dat men niet geroepen is een lied te zingen, maar een nieuw lied te zingen Het veertig personen tellende gemengd koor opende do zangavond met een drie tal coupletten van het bekende gezang „Wat God doet, dat is welgedaan", ge volgd door „O God, mijn Konmg en mijn Heer" en 'k Sla naar 't gebergt mijn ogen heen". In feite was geen sprake van een uitvoering in de vorm van een concert, maar toch maakte het koor een goede mdruk, ook als was het inzetten niet altijd even gelijk. Met een uitvoering van psalm 150 besloot het koor haar eerste optreden van de avond. Het kinderkoor zong in tegenstelling tot het grote koor niet a capeUa, maar werd aan het harmonium begeleid door de dirigent. Enkele fris gezongen liede ren beluisterden de aanwezigen met aandacht. Allereerst klonk een Klompjeslied. daarna een wandellied, om het eerste optreden te besluiten met „De sterren", waarvan het laatste couplet de woorden heeft: „De sterretjes maken de stilte en 't grote geheim van de nacht. En ais je er honderd geteld hebt dan slaap je te vreden en zacht. De bijeenkomst die werd bijgewoond door afgevaardigden uit Rotterdam, Den Haag en Gouda, werd met samenzng omlijst Beide koren traden nog enkele malen op. De harmonieverenJging opende het programma met de „Royal Fireworks- music" van Handel gevolgd door het Concertino voor klarinet van Weber. In laatstgenoemd werk trad de zoon van de dirigent, Lon Boer. als solist op en gaf daarbij blijk zijn Instrument uitstekend ie beheersen. „Kunst na Arbeid" is een vereniging die op het gebied van de harmoniemu- ziek tot zeer goede prestaties kan ko men. Vooral in het gedeelte na de pau ze kwam men zeer goed voor de dag met composities van Schroder, Gerard Boedijn (Divertimento), Thiry, Johan nes Brahms (Hongaarse dansen 5 en 6) en een pittige mars van Wicherg, waar bij de door L. Stigter bespeelde lyra (een slaginstrument dat aan klokjes doet denken) een mooi effect maakte. Een gedeelte van het laatste werk moest worden gebisseerd. De trekpleister van de avond was het „Byzantijns Koor", dat onder leiding van dr. Muroslw Antcnowycz een groot aantal Russische en Oekrainische volks liederen, benevens een aantal liturgische liederen in Kerkslavlsche taal zong. De aparte zangtechniek met haar hó- ge gevoelswaarde (zeer diepe, orgeten- de bassen en hoge tenoren) maakt deze vocale kunst bij het grote publiek za geliefd, dat men er haast ntet genoeg van kan krijgen, zodat ook dit gezel schap er met zonder toegift afkwam Bovendien zijn de Russische volkslie. deren vaak ,van een kinderlijke, verha lende trant: gemakkelijk aansprekend en dus voor iedereen zonder proble men te genieten. Koos Bons wisselde het programma af met een virtuoos gespeeld orgelconcert van Handel (nr. 2. in Bes), een niet minder briljant voorgedragen gedeelte uit de Vijfde Symfonie van Widor (Alle- gro Vivace) en een poëtisch vertolkte Pastorale van Cesar Franck. Ook hij oogstte veel succes, dat zich manifesteer de in een langdurig en_ hartelijk applaus. R. P. Verheiü SCHIEDAM Voor de Staatkundig Gcref. Partij sprak vrijdagavond in ge bouw Irene de heer A. Vlasblom, lid van de gemeenteraad te Delft en lid van de provinciale staten. De aangekondigde spreker, ds. A. J. Wijnma&len uit Maar tensdijk, was door ziekte verhinderd te komen. De voorzitter van de afdeling Schie dam, de heer L. H. Knipscheer, opende de vergadering met het voorlezen van Prediker 11: Werp uw brood op de wate ren, want ge zult het vinden na vele dagen. De heer Vlasblom stelde m zijn gloed volle rede allereerst, dat God Zijn Woord heeft gegeven als keahron van de Waarheid. In het algemeen staat het evenwel met ons nationaal geloosleven er niet zo best voor. Vindt Gods Woord nog wel een klankbord bij ons volk?, vroeg spreker zich af. Hoe is het moge lijk, dat een christelijke partij zit ting kan nemen in dit ministerie? Zo gauw de kandidaten gekozen zijn. ver kwanselen ze hun beginselen. In calvinis- tiscne kringen wordt men vooral op cul tureel terrein steeds meer wereldgelijk- vormig, De Staatkundig-Geref. Partij gsat er van uit, dat de overheid door God met gezag wordt omkleed. Deze overheid dient Gods gedachten weer te geven en Zijn raadsbesluiten uit te voeren. Wijlen Koningin Wllhelmnia zou geprotesteerd hebben tegen de ontluistering van het kabinet en zou nooit haar goekeuring er aan hebben gegeven. Spreker constateerde een gezonken Christendom, maar hij sprak zijn geloof uit in de uiteindelijke overwinning van Koning Jezus. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM De actie „Eten voor India" is, evenals in tal van piaatsen in Nederland, voor het Waterweggebied een groot succes geworden. Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland, Hoek van Holland en Rozenburg brachten in totaal meer dan dtle ton op tafel. In verhouding tot het aantal inwo ners was Maasland zaterdag de meest milde gever. Ongeveer vijfduizend mensen brachten meer dan 13 000 bij elkaar. Dit bedrag ligt niet alleen bo ven het gemiddelde van het Waterweg gebied, maar ook ver boven het lande lijke gemiddelde, In Vlaardingen bracht men tussen elf en een 1X0 500 bij elkaar. De inzameling droeg een zeer rustig karakter. Ondanks de regen toonde de stad op zeer veel punten hetzelfde beeld. Zon der drukte, zwijgend en onopvallend gingen mensen kerken en openbare ge bouwen binnen om hun gift in de bus sen te deponeren. Burgemeester W. J. van Dijck was zeer yerheugd over de offervaardigheid yan jy IN DEREN brachten spontaan, hun spaarvarken mee, varkens gevuld met stuivers en centen die voor een ander doel bij elkaar waren gespaard. de inwoners van Maassluis. Het ingeza melde bedrag van 34.445 lag ver bo ven zijn verwachting. De burgemees ter, die evenals de andere burgemees ters zelf de inzameling in het stadhuis jeugd heeft bijgedragen het mooie re sultaat voor India te bereiken. Schiedam liet zich eveneens niet onbe tuigd. Een bedrag van 127.901 is daar- van het bewijs. Vooral van de kinderen kwamen er ontroerende reacties. Spon taan brachten zij hun spaarvarkens mee varkens gevuld met stuivers en centen die voor een ander doel bij elkaar waren gespaard. Rozenburg bestemde voor India totaal f 10 554. Hoek van Holland bracht een bedrag van 9 840 bijeen, hetgeen neer komt op ruim zes gulden per gezin. De veertienjarige Jacques Boekee verkocht bossen tulpen voor India voor een totaal bedrag yan 128. Scherp hekelde de heer Vlasblom de gang van zaken bij het totstandkomen van het huidige kabinet. Hij zei hiero ver, dat de kiezers erin gekend hadden moeten worden, toen er nieuwe mnilsters moeten worden, toen er nieuwe ministers kwamen om de resterende jaren vol te maken. Ten slotte hield spreker een fel requisi toir aan het adres van de huidige rege ring ten aanzien van haar financieel beleid. Met nadruk zei hij, dat de fi nanciële politiek van de Partij van de Arbeid naar inflatie drijft. Het beleid van dit kabinet tast de spaarzin van het Nederlandse Volk aan. De heer Vlasblom noemde het een gro ve grap van minister Vondeling om het volk om Ups te vragen, op welke wijze men kan bezuinigen. Alsof de regering dit zelf niet zou weten. Daartegenover stelde spreker het finan ciële beleid van Dr. Coüjn in de dertiger jaren. Om een sluitende begroting te ver krijgen verlaagde deze de uitgaven in plaats van ze te ^verhogen. Inderdaad kwam er toen een gave gulden. Spreker gaf vervolgens een summier overzicht van zijn inziens onverantwoorde uigaven- posten van de huidige regering. Op 8 maart spreekt in het Gerei. Jeugdhuis, Lange Haven 97 de heer F. Th. Roeters van Lennep, ambachtsheer van 's Heer Abtskerke, te Wassenaar over het onderwerp: Waarom stemmen op de S.GJP.? Op deze vergadering ge schiedt tevens de vaststelling van de kan didatenlijst voor de gemeenteraadsverkie zing. ■ENKELE MALEN heb ik iets ge- schreven over mensen, die door overmacht hun huis verloren of wier woning door brand of andere oorzaak zodanig in waarde verminderde dat zij een ander huis moeten gaan bewonen. Bijna altijd zijn dat moeilijke kwesties, waar-' van de oplossing veel tijd en ener gie kost. Sentimenten spelen nogal eens een rol, het beeld dat men van een dergelijke situatie krijgt, is wel eens met geheel helder. Nu vestigt men van de zijde der Rotterdamse dienst voor volkshuis vesting mijn aandacht speciaal op het werk der z.g. bemiddelaars. Dat zijn ambtenaren, die tot taak hebben in speciale gevallen te zor gen dat woningzoekenden spoedig een passend huis wordt aangebo den. Een verre van gemakkelijk werk, dat bemiddelen in die ur gente gevallen. Daronder vallen bijv. sloop (onteigening e.d.), nood gevallen zoals brand en andere verschijnselen. Een van deze bemiddelaars ver telde me dit werk graag te doen. Dat kan ik me voorstellen, in zeke re zin is het maatschappelijk werk. Men kan er voldoening van hebben als het is gelukt "voor een gezin een geschikte, nieuwe (dat betekent niet altijd gloednieuw of nieuwbouw) huisvesting te hebben gevonden. Én als daarna de beslis sing tot aanvaarding van die wo ning is genomen, dan is weer een zaak achter de rug. TN DIE LAATSTE fase nu zitten de moeilijkheden nogal eens. Het gebeurt dat de bemiddelaars een weigerend antwoord krijgen om laat ik nu maar zeggen ondergeschikte redenen. De wo ning is niet modem genoeg, de windrichting deugt niet, een be paalde kamer is juist iets te klein. Zo kan ik door gaan, maar ik vol sta met een kleine bloemlezing. Aan mij is het niet daarover te oordelen. Maar ik kan me voorstel len dat de bemiddelaars zich wel eens teleurgesteld voelen. Hoeveel keer kan men weige ren? heb ik toen gevraagd. Daar staat geen aantal van, was het antwoord, maar natuurlijk is het niet onbeperkt. Het zal wel zo zijn, heb ik geconcludeerd dat de huisvesting zich terugtrekt bij her haalde weigeringen. De redenen van het niet accepteren spelen dan vanzelfsprekend wel een grote rol. Tja, ik zei al, moeilijk werk, dat bemiddelen. Daarom vond ik het goed het licht ook eens op die kant van de zaak te laten schij nen. Endie bemiddelaars verdie nen ook eens de aandacht, geen blaam, maar wel een pluim! SCHIEDAM heeft plaats voor een die zal worden belast met diverse taken verband houdende met afwikkeling van ontvangen facturen kostprijsadministratie. Geboden wordt een aantrekkelijke functie met gevarieerd werk, hetwelk grotendeels, zelfstandig dient te worden verricht. e (M)ULO of gelijkwaardige opleiding leeftijd ca. 22 jaar Gegadigden worden uitgenodigd, hun sollicitatie te richten aanbovengenoemdemaatschappij,Postbus 22, Schiedam. Voor het maken van een afspraak kunt U telefonisch contact met ons opnemen onder nummer (010) 269200, toestel 3072.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2