Risicospreiding en' deskundig "beheers aandelen Vereenigd Bezitjyah 1894? Forum kreeg veel belangstelling Voor Musicus Ton Stolk voor kunstenaars-sociëteit AGENDA Aardgas is ookbij industrie in opmars S Politie arresteerde reeks van inbrekers houdt u van mooi, edel, warm, gezellig, modem teak hout. en wie niét?] j nm AAN DEUIN m JAN3 DEKLERK&ZN ■■r:. Chr. Huishoudschool krijgt bezoek Werk klonk via bandrecorder Burgerlijke stand Tarieven havenloods worden verhoogd Grote avond van Chr. M.M.S. Sporthal krijgt schoonmaakbeurt Veel schade, geringe buit Philips Willem -' meiïw voor Oranjelii n m VVD-kandidaten voor de raad nV. ROTTERDAMMER Pagina 3. VRIJDAG. 25FEBRUARI, 19$# ?66 Minister M. Vrolijk heropent Stedelijk Museum Scholier aangereden bij oversteken Psychologisch Cirkelzaag verwondt schilder aan been Vnndnna en morgen en dagelijks Lijk gevonden Man gearresteerd 11a intrappen van ruit Laten We proberen van deze hele zegelaffairè af te komen. Ze brengt ons heientaai geen voordelen, alleenmaar nadelen, aldus de voorzitter van de Chr. Middenstandsbond, de heer F. Sterenberg. 'En voorzitter Ver hulsdonk concludeerde dat door de puntige discussie het .zelfon derzoek van de middenstanders ongetwijfeld is. geactiveerd. DOK neemt deel aan Bondsdag KNCGV Reeds tien gi'OQtvefbvidkers dangetrokken^- t r* -/ - -• Monopolie? Diploma-uitreiking Sociale Academie Zeelieden gewond bij ontploffing Verdronken man uit haven opgedïegd (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Mr. M. Vrolijk, mi nister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, zal op woensdag juni 's middags om vier uur het Stedelijk Museum, dat op het ogenblik een ingrijpende restauratie ondergaat, officieel heropenen. Het is verleidelijk om een aardig centje op de spaarbank te heb ben. maar juist daarom is het voor iedere huism'oederzaakom goed uitte kijken bij de aankoop van de grote dingen. En dat U kunt sparen op de aan schaf van dit Nylontapijt is zo klaar als een klontje... morgen zult U het zien. Nylon tapijt, uit de series van 115,- magnifiek tapijt, verzet geweven, met verankerde pool, doorgetufte rug, dus makkelijk zelf te leggen, (het leggeld steekt U dus zó al In Uw zak), morgen voor iets meer: dan zeven tientjes. Nylon tapijt, 390 cm breed, dat makkelijk te reinigen is, oer sterk. dus ideaal als gezins tapijt, voor een prijs om 's flink te sparen! Neemt kamer Morgei» begint de verkoop van dit oersolide Nylon tapijt, bijna 4 meter breed, In diverse kleuren, per meter voor Gêin telof schriftiw»t. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad 'hield donderdagavond in het Gerefor meerd Jeugdhuis' aan de Lange Haven een forumavond met als onderwerp „Het Zegelsysteem, in onze winkels". Er was veel be langstelling en een bijzonder ge animeerde discussie. Het forum bestond uit mevrouw Brandt-Kronenburg, afgevaardigde van de Schiedamse Vrouwenorgani saties en de heren A. Borstlap van Bankzegel N.V. te Rijswijk en B. Buitendijk, voorzitter van de (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De B-jarige scholier C. Hanamaayer uit Maassluis stak donder dagmiddag op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Slachthuislaan het rijwiel pad over, waar hij werd gegrepen door een bromfiets bestuurd door de 16-jarige .C v. d. Z. uit Viaardingen. De scholier viel en kreeg wonden aan de knie, die door de GGD ter plaatse kon worden verbonden. Consumentenbond te Rijswijk en F. L. v. d. Leeuw, hoofdbestuurslid van de K.N.M.B. te Den Haag. De leiding van het forum had de heer G. P, Verhulsdonk, voorzitter van de Schiedamse Handels- en Bedrijfs raad. De heer Buitendijk was tegen het zegel systeem: „De middenstanders moeten *onderiing contakt opnemen en de ze gels afschaffen. De meeste vrouwen vinden de zegels te veel rompslomp. Geef hun bijvoorbeeld een spaarvar ken en twee cent van elke gulden om erin te doen. Vooral nu de zegeluitgifte algemeen is geworden, heeft ze geen reden van bestaan meer". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De meisjes-leerlingen van de zesde klassen der Schiedamse lagere scholen gaan volgende week een bezoek brengen aan de Christelijke Huis houd- en Industrieschool aan de Westmo lenstraat. Zij zullen daar een openbare les bijwonen en kunnen zien welke moge- likheden deze opleiding hun biedt. Voor de ouders van de eigen leerlingen en verder voor iedere belangstellende/ is- er volgende week donderdag de gehele dag gelegenheid de'school te bezoeken. De Christelijke Huishoud- en Industrie school krijgt een nieuw gebouw op een terrein dat wordt begrensd door de Vlaardingerstraat, do Kethelstraat en de Vellevest. (Van een onzer verslggevers) SCHIEDAM In een bouwvak van de werf Wilton-Fijenoord werd donderdag de 24-jarige schilder W. T. A, Valentijn uit St. Willibrord (N.B.) door een draai ende cirkelzaag aan een van izjn benen, gewond, nadat een van zijn collega's" plot seling de zaag had laten draaien. Deze haalde onmiddellijk de stekker uit het stopcontact zodat erger kon wor den voorkomen. Niettemin was de wond van dien aard dat de GGD de schilder ter behandeling naar de Dr. Noletstich- ting moest brengen. De -heer Borstlap van Bankzegel N.V. daarentegen was wel geporteerd voor het zegebysteem, maar dan voor de bankzegel, niet voor de exclusieve ze gel. „De dames hebben gaarne een spaar potje achter de hand. maar de zegelac tie moet met psychologisch inzicht en met verantwoord collectief samenspel worden gespeeld. Dan kan het zegelsys teem een machtig wapen zijn in de handen van de handeldrijvende mid denstand tegen de keiharde en genade loze zakenpolitiek van grootwinkel- en warenhuisbedrijf'. Spreker illustreerde zijn betoog met de beschrijving van een succesvolle middenstandsactie in een van de Zuid- hollandde dorpen.' Dc heer Van der Leeuw zei, dat de mid denstandsbonden altijd tegen het zegel systeem zijn geweest, reeds voor de Tweede Wereldoorlog. Ze zï.in het nu nog. Bedrijfseconomisch it het geven van zegels niet verantwoord. Voor het percentage korting dat men geeft, moet meii zoveel meer omzet halen, wat niet bereikbaar is. In het grootwinkelbedrijf en de coöperatie zag de heer Van der Leeuw (Van een medewerker) VLAARDINGEN De Vlaardingse musicus Ton Stolk heeft donderdagavond in gebouw Bellevuc aan de Hoogstraat het programma verzorgd tijdens dc maan delijkse bijeenkomst van de Kunstenaars sociëteit VL.65. De thans 34-jarige pianist heeft tal van pianowerkjes op zijn naam staan, waarvan hij er een aantal liet horen. Omdat het gebouw nog geen pia no rijk is, bleef niets anders over dan via de bandrecorder de muziek ten geho re te brengen. -Heeds op vijftienjarige leeftijd was lok Stolk al zo ijver Sgomnootj op es Tok Stolk al zo ijverig om nootjes op papier te zetten, zoals hij het zelf ver telde voor de leden en belangstellesden van VL. 65. Hij wilde na een bezoek aan een dierentuin een „diergaarde suite" componeren, maar zover is het niet gekomen. "Wel deed hij op jeugdi ge leeftijd mee aan een wedstrijd, waarin kwaliteitswerk ontdekt zou worden. Het bleek dat hij in staat was om di- Irene: Pers. Ver. Vegla, personeelsa- yond, 20, Luchtvaartclub „The Crusa ders", 20; Mosis Sacrum: Muziekschool Hakkert, ïeerlingenavond, 20; Lutherse Kerk: Wereldgebedsdag, 20; Bethelkcrk: Wereldgebedsdag, 20; Vredeskerk: Wereldgebedsdag. 20; ^Opstamiingskerk: Werel dgebedsdag. De Ark, Zwaluwenlaan 103, Kethel: wereldgebedsdag 20; Gevet. Jeugdhuis: Chr. Bibliotheek, uitlening, 15 - 17. Jeugdhonk Geref. Jeugd, Hoogstraat: 148; opening, 15. Tivoll: Schied. Jazz Sociëteit.,.Guil- laume, 20.30. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Pr^straat 28. Uitsluitend redactiezaken, tel 263954 (b.g.g. 018 - 115588 en 01898 - 6619) Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- straat 139, tel. 152400. Klachten bezorgen: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30 - 19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5b, tel. 268855. verse werkjes te componeren, die respect afdwongen. Een achttal bagatelletjes ga ven daarvan een goede indruk in de bo venzaal van het gebouw. Naar aanleiding van een vakantie in 1952 waar hij in aanraking kwam met verscheidene pia nisten, kwam hij er niet van af om enkeie werkjes te schrijven. Daarin toonde Ton Stolk van veelzijdig heid want om aan alle wensente vol doen componeerde hij een bluesachtige boogie en andere dansmuziek, onder meer een werkje in de sabeldanssfeer. Een tango in Malando-stijl .moest er tens lotte ook nog in worden verwerkt. Ook schreef Ton Stolk enkele vierhandi ge werkjes die hij samen met Jan Vos SPEELDE. De musicus nam klarinetles en dit leidde er toe. dat hij de sonatine voor klarinet en piano componeerde. Een werk. dat spoedig werd uitgegeven waar uit het succes wel naar voren kwam. De klarinettist Jan van der Zwan gaf daar van een uitvoering op de band met Ton Stolk als pianist. Van wat romantischer karakter was de prelude die Ton Stolk in 1955 schreef, speciaal voor zijn verloofde. Na de pauze hoorden de aanwezigen ook nog een kin derkoor uit Monster op de geluidsband. SCHIEDAM Ondertrouwd: E E Brouwn, 25 en J E Dantme 23; M B Christen 23 en L W M Schaap 20; C van Dooren 25 en F van Smaalen 24; R van der Gaag 21 en M M Koster 20; C M van der Haar 25 en H Post 22; E A van Hemmen 22 en M V Ahnazor Lamarca 19; W H Janssen 23 en D van Haaren 17; G J Kelder 23 en I T van Gemeren 20; C Kok 22 en H Boele 21; W A Kruijs 36 en A M Kijzers 23; C Lucassen 72 en H J Kop 53; C A N Niehot 19 en T K' Quadt 17; A Noordermeer 25 en L T Her» mans 26; H Schenau 17 en C Vervoort 18: A Seip 23 en S J Speksnijder 22; B Sigterman 25 én M J Tettelaar 19; B Tettero 22 en P de Bruin 17; C L R Theunissen 27 en A T M Kunze 21; P Witvoet 30 en W H Mo on en 27; N Wurtz 22 en L Becker 22. Getrouwd: W van den Berg 22 en T J M van Pelt 19: N Padmos 24 en J M van der Kraan 19; H C van den Bulk, 44 en M W Berenschot 34; C Feijen 21 en K van Klin ken 23; H S A J Kramer 23 en H A P Vermeulen 22; D A C van Eijk 27 en G J B Nugteren 26; A Vcgeï 19' en P M van der Meulen 17; P B Gosens 22 en M Vlasveld 20; H J Prins 25 en A Konowalowa 19. Geboren: George J z.v. T L Timmers en M C van der Meer; Michael z.v, H Stiefel en E C A van 't Veer. Overleden: C M Wiechert 67 wed. de Swart. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De rivierpolitie-heeft woensdag uit de Nieuwe Maas nabij IJsselmonde het stoffelijk overschot ge borgen van de "6-jarige Duitse schipper Horst Klein uit Essen. De man is.op 17 december in de nieuwe Maas te Ridder kerk verdronken. - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De tarieven-van de ha venloodsgelden zullen in twee fasen wor den verhoogd, namelijk op 1 april met twintig procent en een gelijke verhoging met ingang van 1 januari 1967. De ge meente volgt hierbij dezelfde gedragslijn als In Rotterdam, omdat men in feite het Schiedamse havencomplex als een ge heel met dat van Rotterdam kan be schouwen. De opbrengst van de loodsgelden be droeg in 1965 circa ƒ125.000. Bij tóepas sing van de voorgestelde verhogingen zal de opbrengst in 1966 ƒ141.500.- bedragen en in 1967 175.000. Tegenover deze inkomsten staat een bedrag aan uitgaven, y'an", éngèvëer ƒ200.000.-;, waarvan 92 procent 'aar,sala rissen. Dé loedsdienst heeft op het ogen-' blik een minimale bezetting. Tot nu toe waren vrijgesteld van de betaling der loodsgelden de schepen, in directe dienst van het Rijk, mits geen personen, koopwaren, grondstoffen of voorwerpen tegen betaling werden ver voerd. Aangezien deze schepen, in gebruik bij de gemeentediensten, aan de belastinghef fing onderhevig zijn, zal men deze sche pen niet langer v.rij stellen van het beta len der loodsgelden, tenzij vrijstelling in de wet of als algemene maatregel van bestuur wordt voorgeschreven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een controleur van de Eerste Schiedamse Bewakingsdiesnt ontdekte donderdagnacht in een portiek van het kledingmagazijn Lampe aan de Broersvest dat de ruit van de deur was ingetrapt. Hij zag een man hard weglo pen en waarschuwde de politie, die spoe dig ter plaatse was en de dader, de 35-ja- rige ploegleider B. J. H, uit Rotterdam aanhield. De man wordt, verdacht van een poging tot inbraak. geen concurrent méér.. Hij vpnd deze gedachte een verouderde opvatting. Groot- en kleinbedrijf hebben tegen woordig deztlfde taak bij dé goederen.-: distributie. Enkele aanwezigen zagen wel nutjn het uitgeven van zegels als klantenbin ding, o.a. een parfumeriehandelaar. Zijn damesklanten zeggen wel eens dat de drogist in de buurt w,el zegels geeft en dan gaan ze naar hem.,'Het meren deel der aanwezigen wilde evenwel van de zegels af. Speculeren op de zwakheid van de vrouw, noemde de heer Van. der Leeuw het geven van zegels. Maar de heer Borst lap antwoordde, dat een winkelier het wel moet doen. Anders is hij. geen goed zakenman. ROTTERDAM De leerlingen, oud-leerlingen en ouders vanleerlingen aan de Christelijke Middelbare Meisjes school hebben donderdagavond de ver richtingen van hun „collega's" kunnen gadeslaan tijdens de jaarlijkse grote avond in de Groote Schouwburg aan het Zuidnlein. Elk leerjaar kwam aan de beurt mat een stukje toneel, dat zijn première al eerder, tijdens een zogenaamde Bonte Middag op de school, had beleefd. Bijzon dere prestaties leverden klas 2b met „De vogels" en klas 4c, met de pantomime „De straat". In plaats van het grote toneelstuk, dat meestal het gedëelte na de." pauze vulde, boden vijf leerlingen nu een cabaret te kijk aan, dat geschreven werd door de heer P. GroeneboOm en onder regie van de heer L. Strengholt werd gespeeld. - Men kon op luchtige wijze" kennisne men van velerlei actualiteiten, er wérd de toeschouwers een blik gegund in'het firmament (de titel van het. cabaret was „Sterretjes kijken"), twee zingende zus jes-kweelden lieve liedekens en op het toneel verscheen ook eên heuse quiz. (Van een medewerker) SCHIEDAM Voordat de officiële opening van de Schiedamse Sporthal zal geschieden, is er nog heel wat werk te doen. Nog iedere week verwacht de Stichting Sporthal Schiedam veel mede werkers, die vooral uit de sportverenigin gen zullen komen. Enkele verenigingen zijn daarbij zeer aktief, zoals bijvoorbeeld de handbalvere niging DWS HBSS en ODI daarentegen moeten veelal verstek laten gaan in ver band met de bouwwerkzaamheden op Harga, die nog steeds volgens het laatste urgentieplan goed verlopen. De sporthal zal ook een algehele schoonmaakbeurt krijgen en wel enkele dagen voor de opening, namelijk op zaterdag 16 april. Er zal zoals we reeds melden een autoshow komen en wel van 3 tot en met 9 mei. Op 10 mei organiseert PPSC een zaalvoetbaltournooi met. als deelnemende verenigingen SW, Hermes DVS en Excelsior'20. Uiteraard is PPSC als orga nisator zelf ook present. Op zaterdag 21 mei houdt de Sectie Gymnastiek van de SBLO een turndag in de riorthal. waar aan ook DOK. 'Animo. Juliana cn ODO mogen deelnemen en waarvan de bespre kingen reeds in een vergevorderd stadi um zijn. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het bestuur van DOK heeft besloten om toch deel te nemen aan de Bondsdag van -het KNCGV. 'die op tweede Pinksterdag zal worden gehou den. Dit besluit kon vorige week op de gehouden ledenvergadering nog niet val len.'omdat men een enquête had lopen, waarvan inmiddels de uitslag is bekend geworden. Op 2e Pinksterdag zal DOK dus op de Bondsdag aanwezig zijn, ter wijl men zaterdag ook al in aktie komt. Een groep DOK'ers gaat dan met een bus naar Bergen op Zoom. waar wordt deelgenomen aan de Gewestelijke wed strijden. Twee heren en twee dames zul len aktief deelnemen, terwijl de overigen supporters zijn. Wat de feestavonden in het Passage Theater betreft, op de woensdagen 2 en 9 maart, verloopt de kaartverkoop vrij goéd, hoewel op de voorverkoopadressen nog kaarten verkrijgbaar zijn. Ook op de dag van de uitvoering zelf zijn kaarten te koop en wel van 11.00 tot 15.00 aan de zaal en 's avonds voor de aanvang. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Behalve in de huis houdelijke sector tracht het gemeente lijk Gasbedrijf ook zoveel mogelijk te penetreren in de lokale, industriële, sector, waar inmiddels reeds honderd vijftig bedrijven benaderd zijn. Sinds gerkime tijd heeft men zich op de industriële sefctor geworpen en het sncces is groot. Vooral na november, toen het tussentijds tarief werd gereali seerd. In eerste instantie kon men reeds een zestal grottverbruikers aantrekken: een bedrijf met een ver bruik van een miljoen kubieke meter gas, een. van driehonderdduizend kubie ke m.. twee van honderduizend en t,wee van vijtigduizend kubieke me ter. Later zijn nog drie bedrijven) met eei: verbruik van elk een half miljoen ku bieke m. bijgekomen. Verscheidene dis tilleerderijen gingen op aardgas over Bij een van de distillerderijen ging juist de stoker met pensioen, zodat gas- verwarming hier. een ware uitkomst" bracht. Het gebruik van aardgas heeft veel voor delen voor de industrie. Het is schoon in het gebruik en het zet geen zwavel af. De technische apparatuur onder vindt derhalve geen nadelen meer van zwavelafzetting. De schoorstenen behoe ven minder te worden schoongemaakt. De regelbaarheid van aardgas is groter dan bij andere brandstoffen. Men heeft geen opslagruimte voor brandstoffen meer nodig. Aardgas kan men gemakkelijk over een industriecomplex dirigeren. Het be spaart personeel, wat op het ogenblik een voorname factor is. Vooral bij auto matisering van een bedrijf komt aardgas in aanmerking. De prijs van het aardgas is laag. Resumerend kan men stellen, dat het gebruik van aardgas oen aanzienlijke kos tenbesparing met zich mee brengt. Geen wonder, dat aardgas over de gehele linie van de industriële sector in opmars is. Het bedrijfsleven, be weert wel eens, dat de gemeentelijke gasbêdrijveri.mèt de levering van ht gas een monopolie positie innemen. Deze bewering -is evenwel gemakkelijk te ontzenuwen: Dc gemeentelijke bedrijven berekenen alleen maar de prijzen van de'Gasunie N.V. door. Ondanks dé prijsverhogin gen allerwege heeft de gemeente Schie dam sedert 1957 haar ga'sprijzen Piet verhoogd. Dit was mogelijk door ratio- nalisering en vermeerdering "van omzet. De penetratie V2n gas voor huishoudelijk en industrieel gebrkik in Schiedam'vol trekt zich in steeds grotere mate. Een vergelijking van het gasverbruik' in ja nuari 1966 van 1.7 mlj.öeni kubleke nie ter met het verbruik in januari 1965 van 1.3.kubieke m. toont dit:duidelijk aan. (Van een onzer verslaggevers) Hennie Melse. Ineke Hartman en Irmeli de Neef zorgden voor éen 'bewonderens waardig vlotte presentatie. ROTTERDAM Dé Oranje Lijn (Maatschappij': Zeetransport) -NV, waarin de. Holland Amerika Lijn en de N.V. Koninklijke'Paketvaart Maatschappij, elk voor de helft deelnemen heeft aan haar vloot een1 -schip toegevoegd door. d® aankoop van. hét Noorse ms Rudgefjell, eigendom van de reders Olsen. en Ugel- stad. Het schip, krijgt de naam Prins Philips Willem. De nieuwe vlootaanwinst- werd in 1950 op een werf in het Zweedse Göteborg gebouwd. Het schip. meet. 4942 brt- en heeft een laadvermogen van 7875 ton, inclusief diepvriestanks en vriesruimen. Er is akkommodatie voor -12 passagiers.. Van 22 februari af -zal de'Prins Philips Willem worden geëxploiteerd in de dienst van de Fjell- Oranje Lijnen van Rotterdam en andere continentale ha vens naar - de oost- Canadese havens Saint John en Halifax (in de winter)' en naar Montreal en de grote meren, (met ingang van'april). Na de recente verkoop van het oudste en kleinste schip van de maatschappij, de Prins Willem 4] is door toevoeging van de Prins Philips Willem aan de vloot het aantal schepen onder beheer van de Oranje Lijn weer op elf gebracht. N.V. Grondmij. N.V. Oving. In totaal stal hij duizend gulden en enkele gebruiksar tikelen. In de nacht van donderdag op vrii- dag is een sigarettenautomaat aan dé gevel van een pand in de Frans Bekker- straat opengebroken. Aangehouden zijn op de Rietdijk de dertigjarige zeeman C. van R. en de 28-jarige lasser J. B. B. Zij waren in bezit van' vijftien pakjes siga retten en een paar schroevendraaiers. Vannacht isook gearresteerd "dë 28-jarige lasser P. A. W. die in' enigszins beschonken toestand een praatje wilde maken met de portier van het Dijkzigt- ziekenhuis. Omdat-die de- man echter Wiet te woord wildé staan, werd- de lasser zo kwaad dat hij een ruit'van dc por tiersloge (170 bij 155)in scherven sloeg. (Van een onzer; verslaggevers) ROTTERDAM In- de' aula van de Academie voor Sociale Wetenschappen en (Maatschappelijk Werk aan - deGraaf Florisstraat hebben donderdag vijftien cursisten van de urgentie-opleiding 1962-1966 hun diploma ontvangen; ..- In aanwezigheid van het college van curatoren en familieleden werdén de ge slaagden toegesproken, door de beer J. van Tilburg, vice-voo'rzitter van het colle ge. Hij had .gTote' waardering voor' de deelnemers aan'deze opleiding, 'die naast hun dagtaak de moeite namen om de cursus te* volgèn. De directeur, drs. J. G. v. d. Ploeg gaf de geslaagden de raad om hét diploma ue n/uucia- mi ounccp/nai uuaa-ainuyijij - niet als een eindpunt te beschouvzen Fongers in de Molstraat. Hij bekende maar als in'iroduktiet ot verdere verdier negen inbraken onder meer bij Janssen auto's aan de Wijnkade, bij Wagon Lits, waarin we echter de uitbetaling van de ROTTERDAM - Tn samenwerking Tannekp "Rrnkkin» raet c'e recherche van de Rotterdamse Susan van Bemmel, Janneke Brokkmr. p0j1(je zjjn v[er Rotterdammers gearres teerd. Het zijn de 29-jarige A. W„ de 26-jarlge J. B., de 42-jarlge L. Z. en de 27-jarige S. M. Zij worden er van ver dacht in Amersfoort, Soest, in Zeeland en in nog enkele andere plaatsen veertig inbraken te hebben gepleegd. Zij waren vooral op geld uit. In Soest .en in Amersfoort moesten kantoren, bedrijven en industrieterrei nen het ontgelden. Twee Rotterdam mers zijn daarbij gearresteerd. De twee anderen wisten te ontkomen. Zij zijn later in Rotterdam gepakt. Een van de - arrestanten had er pas twee jaar gevangenisstraf opzitten. De Soester politie verdacht de Rotter dammers al geruime tijd. Het kwartet ging bij de inbraken zeer ruw te werk. Steeds liet mee een grote ravage achter. Hoeveel geld er in de afgelopen maan den is gestolen, is nog niet beken-d. In de nacht van woensdag op donder dag is een zestienjarige magazijnbedien de betrapt toen hij bezig was door een raam te klimmen bij de rederij SB.S. aan de Glashaven. In de onmiddellijke omgeving werden nog aangehouden de twintigjarige fruitwerker O. van A. en nog een zestienjarige jongen die kenne lijk op de uitkijk stonden. Bij verhoor bekenden zij nog een inbraak aan de Voorhaven te hebben gepleegd waarbij zij 2200 ontvreemdden en een inbraak aan de Glashaven waar zij een geldkistje met twintig gulden stalen. In diezelfde nacht is aangehouden de 53-jarige kelner H. M. N., die werd be trapt bij het vernielen van een ruit van de Handels- en Scheepvaartmaatschappij Toen we deze huiskamer-in- zweedse-stijl voor het eerst za gen, zeiden we meteen: Eerlijk en gezellig". Eerlijk door het na tuurlijke, edele'materiaal: teak. Gezellig door z'n landhuis-vorm- geving en functionele stijl. Die eerlijkheid en gezelligheid staat nu klaar voor u. En als u de prij zen ziet, begrijpt u waarom juist De Klerk op deze mooie huis kamer beslag móest leggen. De tafel (met groot inleg-blad) kost ƒ320.—, de vier stoelen samen 500.—, en de vitrine-kast 650,—. Er is ook nog een extra armstoel (ƒ205.—) en een dres soir 475.—) Als afgebeeld kost deze eetkamer 1470.- pmg. De geslaagden zijn: J. W. Eising. H. J. Han<en. N C. Hoogerbru'egc. S.'Huriman, J. Meyerink, J. van Oosten B. H. 'A. ■unger, W. van der Vaart en de dames G. v.d. Hoeven, G. Lam. C. A. van Leerdam, W. C. Paul, R. M Pcmne. M. A-. van Willigen-van Schalk en C. M. Baars. M: jiJv.-'bililf'': maandag gesloten COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM/DEN HAAQ/UTREOHT/VUSSINGEN/DEVENTER (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Twee Griekse opva renden. vah het 6600 brt. metende Liberi aanse vrachtschip Lycurgos, de derde ma chinist en een leerling-machinist, zijn dosderdag 15 mijl buiten Hoek van Hol land gewond geraakt bij een ontploffing in de machinekamer van het schip. De Lycurgos, die van Rotterdam met een lading kopra op weg was naar Ham burg, richtte na het ongeluk onmiddel lijk de. koers weer op Hoek van Holland, waar de twee gewonden aan. land wer den gezet. Zij werden daarna overgebracht naar het Havenziekenhuis. Hun toestand is niet ernstig. Nadat de Lycurgos de twee opvarenden aan land had,gezet, ging het schip weer op weg naar Hamburg, (Van een onzer verslaggevers)' VLAARDINGEN De afdeling Viaar dingen van de Volkspartij, voor Vrijheid en Democratie heeft 'de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vast gesteld. De fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad,, de heer 3. Dorsman, komt we.ïens drukke werkzaamheden in de nieüwe raad niet terug. Als. nummer 1 op de lijst staat nu de heer H, M. J. Dubbeldam. Tweede is mevrouw dra. H. A. Bleeker-van Styrum. Beiden hebben reeds zitting in de raad. De overige kan didaten zijn achtereenvolgens de heer J. Madem, mevrouw mr. M. L. Hoogen- dijk-van Holst Peliekaan en de'heren G- B. H. Niestadt, A. F. W. Duyverman, G. R Rijnenberg, A. Pleijsier, Tri. D. Wein- garten, mevrouw M. C. van Toor-Busch- mann, F. Boer, mevrouw. M. C. van Nieu- wenhuizen-Lös,. dr. B. H. Wormgoor ;en drs. J. 'A. Eardeman. TMT keer is „Aan de, lijn" speci- aal .voor VTOiiwen gëschrèvën. Niet dat mannen dit stukje'-met mogen lezen) (u .kunt dus .gerust verder gaan), maar,misschien inte resseert het hen niet zo, want het gaai' namelijk óver modeshows. Hebt .u als-vvrouw uw man wel eens meegenomen naar een mode show?. Gaat u er zelf wel'heen? U moet het beiden eens doen..-Het is -een. bron van genot; Als'u' alleen .gaat, en u kijkt oplettend rond, dan ziet u de raarste dingen.'Eerst het publiek. Dat is, n,og;mooier 'dan de show. Je hebt het. jri soorten, evenals je shows insóórten hebt. Bij de wat duurderefirma's .ko men er dames ki'ken., die er allén •zo fiptop uitzien dat je als eenvoii- öige toeschouwster dénkt:' Maar ;besie mevrouw, dat kan nog wel een jaartie mee. Zo d.épken déze dames niet, en waarom wouden-ze bok?,r Dan', breekt-het •GroteriMo- ment aan,- dat de koffie," meestal" met gebak of een complet wordt geserveerd; Er .zijn ,scf.ii:ok-o-i.en èy allés' meteen naar 'binnen 'wér- ken en met een gezicht van i „wat binnen is,is binnen? de - eerste mannequin gaan afwachten) Er zijn bedaardere dames, die .nauw keurig proeven of de-koejejes welv met roomboter zijn' bereid'. En. 'er '- zijn dames die wel* zoetjes "in'Hun koffie idoen maar' ook een.hele schaaLIèkkers verorberen.. Hét izijv ze gegund. Van mij mag> hét. A/TOEILIJKEK 'wordt" het "wan neer ér maar. één gróte schaal met heerlijkheden op tafel, staat.- Goed oppassen dat mijn buurvrouw mijn zoute stengel 'niet.néémt, denkt men, en a ls'ér nóg één koek je is, dan is dat.vast voorimlj. Dan dé ladyspeaker, de vróuw dié tie modellen inleidt; die "eeh gezellig praatje houdt en tins geeft' 21e 'va riëren ook. Er zijn aardige,;'hele aardige. Ze dringen zich jriiet „óp en weten dat ze ondergeschikt gijn aan de show. Deze „Speakers'? blij- ken dan 'plots middelpunt.. Er 'zijn ook spreeksters die menendat" dé toeschouwers er wel 'zitten,''maar dat ze niet kunnen z:v;:ee'ty;.klei ne misvatting. Wanneer'ik dam ook hoor zeggen: En dames! kykt u nou eens, is'dit; niét prachtig,' eii let u eens on-de intéressante lijn van deze ingezette mouw,'dan lof' r"n. de rillingen me ovep deórug. En wanneer ze ook nog hét pu bliek tot een daverend applaus aanzet bij ieder p.odel, dan'.Hoeft het voor mii al niet meer. 'Mogen we alsjeblieft zelf beoordelen-wat mooi en lelijk is? De mannequins: het-zijn lieve dames 'met' één glimr lach on de litopén en een wat onna tuurlijke. loop. Lopen, net alsof u pp het punt staat achterover'te .val len, zó is bet ongeveer. Vrouwen valt dat'trouwens niet zo op. maar'- wie. haar' man 'meeneemt, zal vol verbazing de uitingen van de echtgenoot horen. TJEBBEN ze wat aan hunbe- nen? Zijn zé soms erg (ziek geweest? Kunnen, ze' (niet. meer?" Daar komt het'hoofdzakelijk 'op neer. En: „Wat een raar gezicht". Ze doelen dan op de meterslange wimners.. die de vrouwen nogal aardig lijken. Mooie juffrouwen en mooie kleren, het zijn twee objecten die nogal in de smaak vallen van de man, zo dacht ik, maar nadat er een collega met me mee is geweest naar een show, denk ik er anders "óver. Hijhad zelden zo gelachen, vertelde hij la ter, en hij was maar steeds bang geweest dat er iets met de manne quins zou eebeuren, zo liepen ze te zwaaien. Misschien is de' medede ling: Als ik diezelfde jurk aan heb. zal ik niet zo raar lopen! een methode om aan een nieuw kle dingstuk te komen? (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Uit de Vulcaanha- ven is donderdag het stoffelijk overschot opgehaald van de heef Th, Kaufféld. De ze 47-jarige werknemer van het Havenbe drijf Vlaardingen-Oost was op 16 januari te 'water geraakt en verdronken, nadat hij bij het; laden van .buizén-van 'eén wagen was gevallen.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1