BOTTERDAM Principieel amendement Prot. S'dam verworpen Cultuurnota nog steeds in studie Echtpaar H. Haze krijgt woning toegewezen AGENDA Maasland gaat 3 dagen bruiloft vieren Ledental Geref. kerk liep met 36 terug AAN DtUJI WERKSTER FORTEX srust S. Kuiper op bres voor zondag: j*c3toitmïttuuner FORTEX J] weet raad met elke maat Beatgroep slaat eerste paal voor r.k. kerk Jongen en agent uit drijfzand gered Groots programma 10 maart Oeroude hoorn van oeros in De Rank „Juliana-heren" won gemakkelijk Overzicht gedurende 1965 Drie baltornooien voor scholieren 'i* *uit- <mêMWi mssmBBSSS' Uitslaande brand bij Vuilafvoer Mij. Jeugdige inbrekers stelen gereedschap Voorstel aan raad over georganiseerd overleg Gedeeltelijk succes voor SVC-zestallen Geslaagde judoka's ns ROTTERDAMMER DINSDAG 1 MAART 1966 Vandaag ....era morgen en dagelijks Subsidie spaar... door .w/nii te kopen 4 -afey# Bij de TECHNISCHE BEDRIJVEN der GEMEENTE SCHIEDAM kan direct worden geplaatst een TJET is de bedoeling dat over veertien tl Jagen 'ie juiste datum moet nog „ader worden vastgesteld op de Beren- plaat het nieuwe bedrijf van de Rotterdam se drinkwaterleiding in bedrijf kan worden •«leid. Zoals men weet* ie men op de jjerenplaat reeds enige maanden bezig met produktieproeven. Het water dat op de Berenplaat werd vervaardigd, bleek van ««ede kwaliteit, maar men wilde het niet Je leidingen inbrengen, eer men er zeker ,an 70U zyn, dat men alle kinderziekten volledig zou hebben overwonnen. Dat is allemaal heel erg meegevallen. By de proe ven is gebleken, dat er van merkwaardig seinig kinderziekten sprake is. Nu alles so'n beetje is uitgeprolieerd, achten de (Jrinkwateringenieurs bet mogelijk, de proefperiode te beëindigen en de kraan open te draaien naar het Rotterdamse esterlridingnet. Vanzelfsprekend wil dat niet zeggen, dat van de ene dag op de andere héél Botterdam ineens Berenplaat- vater drinkt. In de eerste plaats is tot nu toe alleen nog maar het afzetgebied bezui den de Nieuwe Maas op de Berenplaat aan gesloten. Maar voor de huisvrouw Beren- plantwater uit baar kraan krygt, moet eerst alle Honingerdyk-water uit de leidingen zyn verdwenen en daar gaan vanzelfspre kend de nodige dagen mee been. Men kan echter waarschijnlijk wel stellen, dat eind maart 'T geen Honingerdyk-water meer is |n bet gebied, dat op de Berenplaat is aan gesloten. Men weet dat bet gebied benoor den de Nieuwe Maas het voorlopig nog moet doen met water van de Iloningenlyk. rjE offers, die u hebt gebrarht in een tyd >en de allerhoogste belangen op het spel stonden, kunnen nooit worden ver goed. Uw groep brengt druk op zaken, die zonder meer moeien worden geaccepteerd en die nu gelukkig grotendeels syn geho noreerd. En vooral bent u een stem, die roept ter voorkoming .an rampen als die welke de wereld een kwart eeuw geleden beleefde. Die stem wordt verveelvoudigd tot een stem van miljoenen, aangesloten bij de wereldfederatie van oud-stryders Dat alles stelde mr, Y. G. M. Marynen, voor zitter van de Rynmendraad, zaterdagmiddag in de Van Chentkazerne, waar dc afdeling Zuid-Holland-Zuid van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslachtoffers bet twintigjarig bestaan vierde en de gast was san het korps mariniers. Op deze jubileum bijeenkomst installeerde afdelingsvoorzitter G. Bosch mr. Marijncn als ere-voorzittcr van de afdeling, een geste, waarvoor mr. Marynen zich zeer verheugd en dankbaar toonde. Namens bet hoofdbestuur was aan wezig mr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke ea die had evenals de heer Bosch een pret tige taak: hy deelde mede, dat het hoofd bestuur de heren J, de Vries en C. de Rid der had onderscheiden mét bet bronzen bondskruis. Dc heer Van Ommen Kloeke Ion ook nog enkele activiteiten aankondi gen: in april wordt er een zesde actie „Appel" gehouden, de opbrengst daarvan komt ten goede aan de blindenbibliotheek, de MOVEO, de Nederlandse Invaliden Sportboad en de Wereldfederatie van Ond- Strjjders. Voorts is het de bedoeling dat bet volgende jaar in de Ridderzaal in Den Haag de 12de Assemblee van de Wereld federatie van Oud-Stryders wordt gehouden. R MACH 17 7.13 rag it (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente- aad heeft in zijn maandagavond jehouden vergadering met 22 te len- en zeven voorstemmen een imendement van Protestants Schiedam op het voostel tot wij- iging van de Winkelsluitingsver- trdening verworpen. Fractievoor- itter S. Kuiper voerde met name lezwaren aan tegen de motive- ing. Zoals eerder gemeld ging het om de verkoop van levensmiddelen en tabaks artikelen in een winkel van het Alge meen Verbond van Volkstuinvereni- S. KUIPER amendement (Van een on2er verslaggevers) SCHIEDAM Het beatgroepje The Melody Stars zal woensdagmorgen om elf uur de eerste paal slaan voor de nieuwe St.Martmuskerk m Groenoord, gelegen aan de Willem Andriessenlaan. De bouwerij bevindt zich schuin achter het noodkerkje aan de Molensingel. The Melody Stars zullen, gegroepeerd rond de heimachine, al spelende op hun elektrische gitaren de hanles hanteren. Zij zijn het namelijk geweest, die het initiatie! hebben genomen dansavonden te organiseren, ten einde de eerste paal te kunnen financieren. Als gasten heeft men alleen 250 3z0 schoolkinderen met het onderwijzend personeel uitgenodigd, die als een „leven de muur" de bouwput zullen marke ren. De initiatiefnemers zijn er van uitge gaan, dat de totale bouw in drie hoogte punten moet worden verdeeld: de eerste paal, waarbij de jeugd wordt gevraagd, de eerste steenlegging, waarbij de aanwe zigheid van volwassenen op hoge prijs zal worden gesteld en de inzegening, waarbij de officiële personen zullen wor den uitgenodigd. De laatste plechtigheid zal waarschijn lijk in het voorjaar van 1967 plaats heb ben. 0 SCHIEDAM Ouders die menen, dat hun schoolgaand kind in aanmerking komt voor kinderuitzending, kunnen zich hiertoe vervoegen bij de GG en GD. afdeling genees kundige schooltoezicht, Tutnlaan 80. maar uitsluitend na mondelinge of schriftelijke afspraak (tel. 289290). Liefst pleegt men eerst overleg met de huisarts. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het gedupeerde echtpaar H. M. Haze, eigenaar van de woonark Hestia die zaterdag 12 februari in de Westerhaven kantelde en voor een groot deel onder water verdween, kreeg van de woningstichting De Een dracht tijdelijk een huis toegewezen in de Huijsmansstraat 22. De heer en mevrouw Haze zijn bijzonder bï|j met de woning, want tot he den hadden z|j nog geen vast onderdak. Aan de woonark, die thans weer in de Westerhaven ligt, wordt hard ge werkt om haar opnieuw bewoonbaar te maken. Vermoedelijk zal het echtpaar Haze het drijvend huis in juni weer kunnen betrekken. Musis Sacrum: Schied. Gemeenschap, Internationale Jeugduitwisseling. 20. Arcade: Aquarium- en Terr, ver., Na tuurgenot in huis, contactavond, 20. Amstelbron: N- d. Bond van Oudstrij ders, contacavond, 20. Irene: Bescherming Bevolking, Huldi- gingsavond. 20. CH.O, jaarvergadering, 20 Schied. Filmclub, contactavond, 20. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28. Uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 (b.g.g. 018 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- straat 139, tel. 152400. Klachten bezorgen: Agentschap (adr zie boven) dag. van 18.30 - 19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674. Bestrijding van rooken en snoepen der schoolgaande jeugd. B. en W. van Vlaardingen stellen den Raad voor het Onderwijzerscomité tot bestrijding van het rooken en snoepen der schoolgaande jeugd een hulpgeld van 150 uit de gemeentekas te verleenen. Een Duitsch vliegtuig gevallen. Men meldt ons uit Wijchen, bij Nijmegen: Gisterenmiddag te vijf uur is te Berg- haren by Wijchen een Duitsch vlieg tuig door een defect aan den motor gevallen. Het vliegtuig was bemand door een militair, die geïnterneerd werd, en per auto weggevoerd. De vlieg machine wordt thans door militairen be waakt; het is een ééndekker, die uit Duitschland over Beek kwam gevlogen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het drijfzand van de bedding van een leeggepompte sluis bij Vijfsluizen zakte maandagmiddag de tien jarige Henri de Wit uit de Brederode- straat te Vlaardingen weg. Op zijn hulpgeroep schoten enkele poli tiemannen. die toevallig voorbijkwamen toe. Een hoofdagent die zich in de bed ding begaf, zakte eveneens weg in het drijfzand. De overige agenten vormden met een aantal toegeschoten mensen, die in de omgeving aan het werk waren, een ket ting, zodat de hoofdagent en de jonger na veel moeite door handreiking op Het droge konden worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door gloeiend koolas m huisvuil uit elkaar gehaald en verspreid NV VAM (Vuilafvoer Maatschappij) aan de Jan v. Riebeekweg 21 een uitslaande brand, die met drie waterstralen uit dc Schie kon worden geblust. Met een mo biele waterschop werd vervolgens he' huisvuil uit elkaar gehaald en ver spreid. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de bouwkeet van de firma L. J. Borrani aan de Kommiezen- laan drongen maandag drie knapen van zeven, acht en negen jaar door het ver wijderen van spanlatten van een raam naar binnen en ontvreemdden voor ƒ25 aan gereedschap. De politie heeft hen aangehouden en mee naar het bureau genomen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het filiaal van de N.V. Hema dat aan de Hoogstraat—Lies veld verrijst, nader zijn voltooiing. Op woensdag 23 maart zal burgemeester mr. J. Heusdens de officiële opening verrich ten. De heer M. G. Weijer, algemeen directeur van de N.V. Hema zal hem inleiden. Na de opening wordt een recep tie gehouden. De heer J. van de Nadort is benoemd tot bedrijfsleider san het filiaal. gingen op het volkstulnencompiex Thurlede. Wijziging van de winkelslui tingsverordening moest de openstelling van deze winkel op werkdagen van 1822 uur en op zondagen van 10—22 uur mogelijk maken. De heer Kuiper voerde tegen dit laatste de principiële bezwaren van zijn frac tie aan. Het deed hem vreemd aan dat hier sprake was van een latere slui tingstijd, terwijl er toch een algemene tendens tot vervroeging van de slui tingstijden bestaat. Hoewel Protestants Schiedam hierin de mening van B. en W. wel willden volgen had een passage in het voorstel toch de bijzondere aandacht van de fractie ge trokken. In deze passage werd gezegd dat „blijkbaar in brede kring de behoef te aan zondagverkoop op een recreatieter rein word gevoeld". De heer Kuiper had namelijk by de ter inzage gelegde stukken geen enkele aanvraag in deze richting gevonden en hij vroeg zich dan ook af welke motle ven B. en W. tot het opnemen van deze zinsnede hebben gebracht. Resumerend betoogde de heer Kuiper dat zijn fractie zich op grond van haar beginsel geroepen achtte de zondagsrust zovel mogelijk te helpen bevorderen, om van de zondagsheiliging dan nog maar met te spreken. De openstelling van een winkel op zondag bevordert de ze zondagsrust niet. Op principiële gronden maakte Pro testants Schiedam dan ook bezwaar te gen het voorstel. Daarnaast bracht de heer Kuiper sociale overwegingen in het geding: het bediend personeel wordt hiermee de gelegenheid tot zon dagsrust ontnomen. Het liberale raadslid G. P. Verhuls- donk bracht het thema van de vesti gingseisen naar voren, waaraan deze winkel naar zijn mening met zal kun nen ontkomen. Het amendement dat de heer Kuiper indiende werd verworpen met de eerder gemelde stemmenverhou ding. Het voorste! het Kunst centrum -dïtsei- zoen een subsidie van maximum ƒ15 000 te verstrekken ondervond enig bezwaar van de heer M. Eykenaar (Prot. Schie dam), omdat hij dit een incidenteel voor uitlopen op de cultuurnota achtte. Hij stelde dat deze nota het raam moet wor den waarbinnen subsidies als deze die nen te worden ge-encadreerd. Reeds in oktober 1964 hebben enkele raadsleden bij het onderzoek van de gemeentebegroting B. en W. gevraagd na te gaan op welke wijze de raad meer dan tot nu toe bij het culturele beleid kan worden betrokken. Naar aanleiding hiervan werd toen een com' missie benoemd die tot taak kreeg een cultuurnota op te stellen. In zijn antwoord aan de heer Eyke naar zei wethouder mr. M. J. M. van Kinderen dat de commissie deze cul tuurnota nog steeds in studie heeft. „Het vraagt allemaal veel tijd". De heer Eykenaar wees er ook op dat de subsidie ditmaal met ongeveer ƒ5000 is verhoogd. De wethouder vond dat wel verantwoord. Hij zei: „Met dit Kunstcen trum kunnen we vele mogelijkheden be nutten die we moeten uitDuiten. Op den duur zullen de resultaten wel beter wor den". De meeste overige agendapunten werden bij hamerslag aanvaard. Wethouder W. van Schooneveld was wegens ziekte niet aanwezig Morgen begint het grote spaar- feest ...bijna de helft van de normale prijs op elke meter franse damast. Duizenden meters franse damast van 4.95 liggen ervoor U klaar... in een prachtig klassiek dessin, een prachtig soepel, doch stevig weefsel, per meter voor nog géén drie gulden. (Van onze oorrespondent) TfOZENBURG De hervorm- de school De Rank heeft bij haar verzameling weten schappelijke opgravingen de hoorn van een oeros gevoegd. De vondst is vermoedelijk enige duizenden jaren oud en dateert uit de IJstijd. Het voorwerp kwam bij graafwerk door de Rozenbtirgse aannemer A. K. Barendregt booten de grond. Nadat de vondst in het gemeentehuis pan alle kanten werd bekeken, zond men het voorwerp naar het Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie, waar het in han den kwam van drs. G. Korten- bout v. d. Sluys. Hij constateer de, dat het inderdaad de hoorn pit van een oeros (Bos Primi- genius Bojanus) -was. Het gemeentebestuur heeft de hoorn een plaats gegeven in de verzameling van De Rank, die reeds opgravingen bevat van een mammoetkies en een schou derblad van een mammoet. Schoolhoofd J. Werkman is bij zonder blij met de nieuwe aan winst. Tijdens het natuurhistorisch onderwijs zullen de leerlingen van de school aan de hand van de vondst meer te weten kennen over de geschiedenis van de oeros. De oeros leefde vroeger in ouze wouden en laagvlakten bij de rivieren in het wild. Hij werd door de mens uitgeroeid. De laatste oeros stierf in 1627 in een vorstelijk park in Si berië. Uit Spaanse vechtstieren en het Schotse parkrund heeft men de oeros min of meer te- ruggefokt en uitgezet in Duitse natuurreservaten. Tijdens de laatste wereldoorlog is deze ge reconstrueerde oeros echter weer uitgeroeid. SCHIEDAM Het eerste heren-team van JuMana heeft met het Haagse Zandvliet-2 in nauwelijks meer dan een half uur afgere kend. Het Schiedamse team, waann de nog steeds niet herstelde Hans Schreutelkamp uitstekend werd vervangen door Hans Soe* ters, tcynde zich veruit superieur op alle onderdelen. Vooral in de verdediging werd vaak subliem gespeeld. Het overwicht kwam ook in de setstanden duidelijk tot uitdruk king. Deze waren* 15-9. 15-6 en 15-3. Heren-2 zegevierde op fraaie wijze over Ltbanon'50 lil en nestelde zich daardoor weer wat vaster op de tweede plaats in de algemene rangschikking. Juliana startte m een zeer hoog tempo en de Rotterdammers hadden de grootste moeite zich althans nog enigzine staande te houden. Juliana won de eerste set dan ook met ruim verschil, beide keren nl. met 15-10. De Schiedammers kon den echter m de derde set dit hoge tempo niet handhaven. Zij gaven het initiatief uit handen met als gevolg dat Libanon deze set met 15-5 voor haar rekening nam. In de vierde set keek JoHana aanvankelijk ook tegen een achterstand aan maar gelukkig herstelde ztf zich bijtijds. Zij wonnen deze beslissende set met 15-11 waardoor de uitslag 3-1 In hun voordeel werd. Het damesteam zorgde eveneens voor een goed resultaat door Spivo na een bijna anderhalf uur durende wedstrijd met 3-1 te kloppen. De setstanden waren: 15-8, 13-15, 15-13 15-11, Deze overwinning was in de allereerste plaats te danken aan de betere gpelopbouw m het Schiedamse team, waar bij vooral Ineke v.d. Heijden goed werk deed. Heréri-4 verloor enigzins teleurstellend van Sunlight met 3-D (setstanden: 13-15, 3-15, 9-15). Jongens-A zegevierde met 3-1 over Spivo-b. Meisjes-a won met 31 van D.R L„- setstanden: 14-15. 25-10, 15-7, 15-7). Meis- jes-b tenslotte kon het met redden tegen Lekkerkerk en verloor met 3-0. SCHIEDAM Burgemeester H. Roeifse- ma opent woensdag 2 maart om 14 uur een tentoonstelling van expressie werk van kinde ren der openbare scholen voor gj o. bAo. en kleuteronderwijs in het Stedelijk Museum. Evanals vorige jaren wordt deze expositie georganiseerd door de Vereniging voor Volk sonderwijs, afdeling Schiedam en Ketbel. (Van onze correspondent) ROZENBURG B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot het instellen van een plaatselijke commissie voor geor ganiseerd overleg. Dat deze wens onder het gemeenteper' soneel leeft is geblekst uit het feit, dat de onlangs opgerichte afdeling van de Ned. Christelijke Bond voor Overheids personeel uitvoerig over deze zaak heeft gesproken. B. en W. hebben als voorzitter en plaatsvervangend voorzitter respectieve lijk de wethouders J. P. Vestdijk en B. Lievaart aangewezen. Het college ver zoekt de raad nog drie leden en plaats vervangers aan te wijzen. Tevens zullen leden van diverse ambte- narenorganisaties deel gaan uitmaken van de commissie, terwijl ook deskundi gen van de bonden een adviserend ge luid in de vergadering kunnen doen ho ren. De ambtenarenorganisaties wijzen deze leden aan. Morgen begint de verkoop van deze bijzonder mooie franse damast, 120cm breed, in diverse kleuren, f per meter ff WM ■3» Géért tel. of schrift, best. (Van onze correspondent) MAASLAND Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix op 10 maart gaat de gemeente Maasland drie dagen bruiloft vieren. Een groot deel van het programma zal zich afspelen in een feesttent op het voetbalveld van MVV. die plaats kan bieden aan ongeveer 1200 mensen. Het bestuur van de Oranje vereniging heeft gezorgd, dat de tent met toegangswegen feestelijk verlicht zullen zijn. Op 10 maart is het feestprogramma aangepast aan de televisie-reportage van de huweliiksplechtigheid. De Maas- landers die geen televisie-toestel heb ben, kunnen de uitzending volgen in de Magneet, waar tv.-ontvangers met projectiescherm staan opgesteld. Zij die slecht ter been zijn worden per auto van huis gehaald. Inlichtingen bij A. Korpershoék, Huis te Veldelaan 45, tel. 3230. De tiende maart wordt geopend met klokgelui en marsen van de plaatselijke muziekvereniging door de gemeente, 's Avonds om zeven uur begint een groot muziek- en zangfeest in de grote tent, waaraan alle plaatselijke muziekkorpsen en zangkoren zullen deelnemen. Het is de eerste keer dat in Maasland de vier muziekkorpsen en zes koren gezamenlijk het programma verzorgen. Na het beëindigen van het muziek- en zangfeest zal om ongeveer half tien voor jong en oud een groot huwelijks bal worden gehouden, met muziek van de Jack Redler's Rhythm Club. Op vrijdagavond 11 maart is er in de feesttent voor de jeugd van Maasland eivomstreken een groot tienerbaU „The Sparklings" (een uit zes jongens be staande combo) met de zangeres Karin Kent zullen zorgen voor een uitstekend programma. Ook de bekende „The Ballroom Specials" zullen aan deze balavond meewerken, zodat naast beat ook het populaire genre aan haar trek ken komt. Voor de Maaslandse jeugd van vier tot veertien jaar begint op zaterdag 12 maart 's middags om twee uur een groot feestprogramma. Het gezelschap Coos van der Velde brengt dan voor hen de kindershow „Zet hem op ozo". Een programma met clownerie, goo chelen. jongleren, sneltekenen, muziek en zang, dat eveneens in de feesttent zal worden gehouden. Op zaterdag 12 maart komt de Mariniers- kapel naar Maasland. Zij zullen met een populair concert in de feesttent zorgen voor een waardige afsluiting van de in Maasland georganiseerde festiviteiten rond het huwelijk van het Prinselijk paar. Deze uit ongeveer zestig man bestaande kapel komt zater dag voor de eerste keer in Maasland. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM"" De Gereformeerde Kerk van Schiedam telde op 1 jannar. 1966 4639 leden. Op I januari 1965 telde de kerk 46T5 leden, bestaande uit 2017 doopleden en 2658 belijdende leden. Ir 1965 kwamen er door geboorte en over komst uit andere kerken 168 doopleden bij, terwijl er door belijdenis en over komst uit andere kerken 139 belijdende leden bijkwamen. Door geloofsbelijdenis, onttrekking aar de kerk, vertrek naar elders en overlij den verloor de kerk 165 doopIedemHet aantal belijdende leden verminderde met 178 leden. Van elders kwamen er 166 leden binnen maar er vertrokken 258 leden naai andere gemeente, hetgeen een verlie: betekent van 92 leden. Er werden 72 kinderen gedoopt,, maar 27,", leden Over leden. Het geboorte-overschot van 45 leden werd door het vertrek met tl overtroffen. In werkelijkheid telde dc kerk op 1 januari 1966 maar 36 leden minder, dan op dezelfde datum eer jaar tevoren. Dit komt, omdat veertien leden naar een andere kerk zijn overgegaan of zich geheel onttrokken en 25 nieuwe leden uit andere kerken of geen kerk tot de Gereformeerde Kerk overgingen, name lijk negen leden van de Geref. Kerk (vnjgem.) vijf leden van de Hervorm de Kerk, vier leden van de Chr. Geref Kerk, een lid van de Geref. Gem., een lid van de RK. kerk en vijf leden van geen kerk. De Geref. Kerk verloor aan de Herv Kerk (vijf leden, R K Kerk drie le den, Schotse kerk een lid, Apost. Ge- VLAARDINGEN In verband met de verkiezingen voor de provinciale sta ten wijst de A.R.-Kiesvereniging haar le den op het feit, dat men in geval van onttentem op 23 maart per volmacht kan stemmen. Voor een volmacht kan men zich wenden tot T. Bol, Hortensia straat 3d, tel. 6036; C. Blok, Stations straat 16, tel. 1109; D. Doorduin, Kievit laan 23, tel. 3140; H. Weststrate, Prof. Rutgersstraat 7, tel. 9493. HOEK VAN HOLLAND Bij werkzaam- heden aan üe Dirk van Burgweg werd een telefoonkabel geraakt, waardoor enkele tien tallen aansluitingen uitvielen. De PTT heeft het euvel spoedig verholpen. tt MAASSLUIS In de zaal van de Chr. Geref. Kerk aan de Wagenstraat wordt maandagavond 7 maart om acht uur de jaarvergadering van de Staatkundig Gerefor meerde Party, afdeling Maassluis, gehouden. Voor de gemeenteraadsverkiezingen zal de kandidatenlijst worden vastgesteld. Tevens zal de verkiezing der Provinciale Staten een punt van bespreking zijn. O MAASLAND Op woensdagavond zal de Koninklijke vereniging „Literis Sacrum" om acht uur voor de Cultuurkring Masalant het toneelstuk „Boeing Boeing" van Mare Camolettt opvoeren. Het stuk wordt m een vertaling van Luc Lufz en onder regie van Bram Harteveld ten tonele gevoerd. Voor nlet-leden bedraagt de toegangsprijs 3.50. MAASLAND Ds. H. J. J. Keijzer, die geruime tijd legerpredikant is geweest, ver trekt vandaag (maandag) voor herhalingsoe feningen. De predikant hoopt 2 april in Maasland terug te keren. 6| MAASLAND Woensdagmiddag gaan de leden van de Maaslandse Tuindersstudie club op excursie. De excursie staat m het teken van de komkommerteelt. Men bezoekt bedrijven m Maasland en in Den Hoorn. Vertrek 's middags om twee uur vanaf de veiling. #HOEK VAN HOLLAND ïn de douane hallen wordt zaterdag het jaarlijkse badmin ton toernooi voor jongelui beneden de achttien jaar gehouden Aanvang 14 00 uur Toegang voor belangstellenden vrij. ©HOEK VAN HOLLAND Ter gelegen- heid van het huwelijk van prinses Beatrix organiseert De Thuishaven zaterdag I maart een fietstocht voor de Hoekse jeugd van acht tot veertien jaar. De inschrijving gechiedt zaterdag 5 maart h f 0,30 p.p. m De Thuihaven. Er zijn veel prijzen te beha len. ©HOEK VAN HOLLAND Bij een tuin- der aan de Haakweg is uit een schuur een kan met twintig liter benzme en een trech ter gestolen. De politie vraagt inlichtingen over een automobilist met een Citroen TB die een uur zonder benzine op de Haakweg heeft gestaan. Verondersteld wordt dat dezr zich „goedkope" benzme heeft verschaft. ©MAASSLUIS B en W hebben wethou der P. Smit aangewezen als voorzitter van de raad van beheer voor het Gemeentemu seum. De heren W. Molenaar en D. Pons zullen in deze raad degem eenteraad verte genwoordigen als de gemeenteraad dit advie van het college overneemt De voor dracht vermeldt verder de namen van de heren G. IC. H. Dingemans, G. Groeneveld V. R. J. Lab ree. T. Mastenbroek, W A. de Rijke en van mejuffrouw A. J. C. M. Soeter- boek. De beheeisraad zal zo spoedig moge lijk na zijn installatie op 1 april een con cept- begroting opstellen. B en W stellen de raad voor het bedrag per inwoner te stelïer op 0,35 per jaar. ©MAASSLUIS Behalve de vernieu wing aan de elektnche mtallatie dient ook het mechamch eaeelte van de Schan bru> te worden vernieuwd Hiertoe is con tact opgenomen met de N V. F Kloos en Zr te Kinderdijk, die een voorlopig onderzoek heeft Ingesteld. Om het werk te kunner beginnen hebben B en W de raad al vast een voorlopig krediet gevraagd. Een zuivere kostprijsberekening kan eerst worden ge maakt als met de demontage en het tester is begonnen. VEILING WESTERLEE DE LIER Andijvie 93—103 2500 kg; AJicante 329-325 100 kg. Komm (krom) 123-127 60 kg. Spruiten AI 96—101 24CO kg All 35-71; BI 110-120 Bil 26—44; Cl 77, CII 23, Dl 74, DII 61 Waspeen 3032: Spinazie 160195 1900 kg; Stoof sla 107—136 610 kg; Prei AI 59—75 66*" kg Raapstelen 171 1400 bos- Selderij 243r 3650 bo: Radij 68—69 850 bo Sla I 31—15 290 C00 krop export; II 28—33^: Cl 20—33. Komkom B 90 775 stuks. C 64; E 65. F 47. nootschap een lid en aan geen "kerk vier leden. Er vertrekken meer gereformeerden uit Schiedam, dan er binnenkomen. De oorzaak ligt in de wonungbouwpoliels van het Schiedamse gemeentebestuur Velen van diegenen die vertrokken zochten een andere, veelal een eigen woning. Ze konden die in Schiedam niet vinden, maar elders wel, aldu: lezen we in het Schiedamse Kerkblad het officieel wekelijks orgaan van de Gereformeerde Kerk van Schiedam. m Beloning afhankelijk van leeftijd tot maximaal f 2.82 per uur. Sollicitaties aan de directeur van de Techni sche Bedrijven, Dwarsstraat 42 te Schiedam. SCHIEDAM Het eerste herenteam van de Schiedamse Volleybal Cluh,heeft zich met een 31 zege op hetDelftse Alexo weet steviger in" de kopgroep ge nesteld. Na de beide eerste sets met 8—15 gewonnen te hebben.' kwamen de Schiedammers in de derde set lelijk in de verdrukking. Met 15II ging deze naar Alexo. In de vierde set bleken de SVC-heren danig aangeslagen en het heeft dan ook heel wat voeten in de aarde gehad deze set en de emdoverwin ning veilig te stellen. Op het nippertje grepen de SVC heren met 13—15 de volle winst. Heren kon het niet bolwerken tegen een ster ker ZVC en werd met 31 geklopt. He ren 3 en 4 zorgden voor winst. Beide teams wonnen met 31, respectievelijk van Hou Stand 2 en AMVJ 4. Het eerste dames-zestal is kennelijk van slag, letterlijk en figuurlijk. De aanval is ver te zoeken en ook de enthou siaste instelling om alles te geven ii blijkbaar verdwenen. Het Dordrechtse Orawi klopte de SVC-dames m eigen zaal met 33, na de setstanden 1315 5—15,17—15 en 5—15 Dames 2 doet het beter. Ook deze keei werd gewonnen en wel met 3—1 van VCK uit Krtmpen Dames 3 verloor met 03 van Hou Stand en dames 4 kreeg na spannende strijd met 03 klop van leid ster DOP- SCHIEDAM In de maand februari zijn in sportschool Bishoff judo examens gehouden. De examens werden afgeno men door de volgende leden van het Schiedamse Zwarte Banden College, de heren: H. de Jong, P. Jagtman, B. van Thiel, T. Veldhoven en W. Bishoff. De geslaagden zijn: Jeugdjudo, gele slip: Lennard Boekhout, Kees van Ger- ven. Marthy Hemminga, Ron Lepair, José de Rouw, Luuk Stegman. Gele band: Jan de Knegt, Cor van Lien, Hans Nesse, Adrie Schippers, José Schippers, Ton van Walraven, Oranje slip: Ben Moolhuy- sen, Robert Vermeulen. Senioren, gele band: mej E. Blok,J. Scheffer. Groene band: R. Czabania, irej. P. Heyster. Brui ne band: mej. M. Immerzeel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De toernooien vooi schoolhandbal, schoolkorfbal en schoot- voetbal zullen binnenkort weer worden gehouden. De verschillende commissies die al zo vaak ervoor zorgden, dat de schoolsporttoernooien in Schiedam kon den worden gehouden, hebben zich ook nu weer met de leiding belast. De schoolsportcommissie heeft than: inschrijvingsformulieren aan de verschil lende scholen toegezonden. De vorig jaar ingevoerde leeftijdsindeling voor het handbaltoernooi (voor elke groep een be paalde leeftijd) is ook nu van kracht Jongeren kunnen evenwel indien daar voor redenen zijn in een groep wor den ingeschreven die voor ouderen geldt. Ouderen daarentegen niet in een groep die voor een lagere leeftijd is ingesteld. Voor het schoolhandbaltoernooi zal bij wijze van proef voor de jongens van het voortgezet onderwijs het zevenhandbal worden gespeeld. Aan het schoolhandbal toernooi kunnen evenals het vorige jaar zowel meisjes- ais joBgensgroepen deelne men Voor de lagere scholen geldt, dat zowel door meisjes als door de jongens het zevenhandbal zal worden gespeeld. Leeftijd van de deelnemers(sters): op 1 mei 1966 tenminste tien jaar. Voor de scholen voor het voortgezet onderwijs spelen de meisjes elfhandbal en de jon gens zevenhandbal. Het schoolhandbaltoernooi wordt ge houden op vrijdag 15 april. Het school- voetbaltoeinooi wordt gehouden op 12, 13 en 14 april. De finalewedstrijden worden gespeeld op zaterdag 30 april. SCHIEDAM Geboren: Ronald zar. A. Ram en C. A Kkunekoort; Marion d.v. E Mmnaard en H. P. Gramsma; Robin W. J. zv. J.J van .Voorat en C. M. J. Smits Overleden: H. Steenbergen, 83; J. W, Bak kes, 70, echtg.: Beumer. T"YE heer H. J. Slabbekoorn, Lan- L ge Welle 19,. Rotterdam-Vree- - wijk, schreef ons een. brief, die ik op- m'n tafel kreeg, maar die eigenlijk l thuis hoort bij m'n collega, dte zich - bemoeit met de bouwnijverheid eh„ de opzet van allerlei nieuwe wij- ken, pleinen en andere werken in de stad. Meneer Slabbekoorn en zoals 1 hij schrijft, velen met hem ziet', met belangstelling uit naar het ontwerp van het Zuidplein. Hij wil de zo graag, dat er in „De Rotter^.-; dammer" een tekening, maquettefo- te, plattegrond of wat dan ook zou' kunnen worden opgenomen van dat nieuwe ontwerp. Zoals men weet, had de dienst van stadsontwikke-' ling een prachtig ontwerp gemaakt? waarvan wij indertijd mooie teke-;' ningen en maquettefoto's hebben gekregen. Van dat mooie project is niet zo heel veel overgebleven. Vertegen^ woordigers van de middenstand vonden het te enorm en zij stelden, dat er al een goed winkelcentrum in de Beijerlandselaan en de Groe-1 ne Hilledijk is ea dat een dergelijk 1 groots opgezet Zuidplein alleen- maar de zaak verstoort. We krijgen, zo meenden deze mid-' denstanders, als we een dergelijk Zuidplein opzetten, niet anders dan twee noodlijdende winkelcentra bij elkaar. Want Rotterdam-zuid heeft veel buurtwinkelcentra en voor bef paalde zaken die men daar niet.kan, krijgen gaat het publiek toch nAafj de, binnenstad, zeker als de metro- eenmaal rijdt. - f De dienst van stadsontwikkeling was het daarmee in principe niet eens. Die wil wèl een groot winkelf centrum. Beide partijen schenen elkander te hebben gevonden in een compromis: er zou een beperkt winkelcentrum worden ontworpen en de middenstand wilde dat bef schouwen als „het einde" terwijl dé dienst van stadsontwikkeling het zag als een begin. W/ELNU, meneer Slabbekoorn, mijn collega van de bouwnij verheid en ik zijn even benieuwd als u naar dit project. Want het is er niet. Toen m'n collega zich in verbinding stelden met de dienst van stadsontwikkeling bleek dat de ze dienst helemaal geen nieuw plan heeft gemaakt. Wat men daar met het Zuidplein gaan doen, weet nie mand. Eerst zal men de metro ge reed maken en daarna zal men ver der zien. Waarschijnlijk blijft de dienst van stadsontwikkeling vast houden aan de oorspronkelijke opzet, waarvan men een deel zal uitvoeren. Als dat deel er staat, zal men wellicht afwachten, hoe de zaak zich ontwikkelt. Tot zover zullen u, meneer Slab bekoorn, de velen die geïnteres seerd zijn in het Zuidplein, mijn collega en ik geduld moeten heb ben. 0 MAASLAND De muziekvereniging Euterpe heelt zaterdagavond haar leden en donateurs een avond vol ontspanning be zorgd. Men bracht een zestal muzikale num mer ten gehore, die met aandacht werden beluisterd. Na de pauze oogstte de toneelver eniging Rozenburgia groot succes met het spe] ..Gieren op 't veihg nest" zE kleedt u altijd een klasse beter! FORTEX Korte Hoogstraat 11» tel. 6151 Vlaardingen

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1