Twee maal volle Museumaula Veel animo voor zesde declamatiewedstrijd Feestprogramma huwelijksdag voor Schiedam Mr. J. Heusdens opende fraaie expositie AGENDA FORTEX FORTEX FOKKELMAN "DE RUIMTE" SGP afwijzend tegenover samengaan AR en CHU St. Joris Doele wil jeugd „kunstmindedgaan maken DE lil m? JA Eerste catalogus voor Bruidspaar steunt opruim 30 jaar ervaring A top form Principiële redenen Lijk van verdronken schipper gevonden Burgerlijke stand 9e3liilkrdammrr Jongeman bij stunt gewond 7t' Kan brillant groeien? Grootse opzet van gecostumeerd voetbal Concert Feike Asma Magnalia Deï-kerk Wat en hoe zal het worden? Er zijn legio mogelijkheden om deze ruimte in te richten... Maar om er een harmonisch geheel van te maken is heus niet zo eenvoudig. Welke vloerbedekking neemt U... en wat voor gordijnen, botsen straks de kleuren niet? Ga eens praten met de binnenhuisarchitect van Fokkeiman en kom samen tot de juiste keus. Omvallende truck wondt bromfietser FORTEX Kind aangereden bij oversteken rijbaan ïfc Schilderijen-expositie in clubhuis Arbeiders gewond bij ongevallen Geld en goederen gestolen A. van ScHie voorzitter Rotterdamse Turnbond -uif- Band van bromfiets t klapt: vrouw gewond heetman tflü ROTTERDAMMER Pagina 3 WOENSDAG»? MAART 1965 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de zesde maal werd dinsdag in de Aula van het Stedelijk Museum de de clamatiewedstrijd van de Schie- damse Gemeenschap gehouden. P?» aula was zowel 's middags ajs 's avonds geheel gevuld met leerkrachten en leerlingen van de deelnemende scholen. De directeur van de Schiedam se Gemeenschap, de heer F. v. d. Boom had de leiding, 's Avonds was burgemeester Roelf- sema met zijn echtgenote aan wezig. Ook de voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer E. A. Leenderts woonde de wedstrijd bij. De jury bestond uit mevrouw E. Haüch en de heren A. Dee ring en J. Everwijn. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Aan boord van de Prinseplaat heeft burge meester mr. J, Heusdens dins dagavond de tentoonstelling „Oranje en de Visserij" officieel geopend. Hij deed dat als voor zitter van het stichtingsbestuur van het museum. Vandaag. en dagelijks Belangstelling kleedt u altijd een klasse beter! Dagelijks van 9 tot 5 expositie van de Topform-koliektie 1966. De nieuwe katalogus ligt voor U klaar. Nwe. Binnenweg 288-294, Rotterdam, Tel. 250066-252989 (Klassieke meubelen: Nwe Binnenweg 36) VMwFw®*MMm. mm&mm L De uitslagen van de wedstrijd waren •k volgt: Junioren, N.O.- groep Ie pr. loop Boon r.fc. Techn. School, verplicht: Een, buizeken, V. de Montague, vrij; Mijn vader. H. van Tichelen; 2e pr. Marja Kouwenhoven (Huishoudschool), ver plicht: Allemaal steden, Hans Lodeizen, vrij- Gesprek met mijn dochter, J. W. Schülte- Nordholt, Wisselprijs; 4e pr. Bert Eysbergen (Techn. School), verph: n,. {reule Van Heelum uit Breukelen, K. Versteegh, vrij: De Bozbezbozzel, C. Buddingh, 3.e pr. Annemiek. Goudappel (Chr. Huishoud. School). verpL: een huizeken, V. de la Montagne, vrij: De Wilgen, C. S. Adema van Scheltema. UL.O.- groep: le pr. Jeanne Mackay (Mater Dei ULO) verpl. Geen dag kan zo beginnen, J. van Hattuna, vrij: Rumoer, C. S. Adema van Scheltema^ Wisselprijs. 2e pr. Anneke Veerkamp (Prinses Irene School) verpl.: Geen dag kan zo begin nen, J. van Hattum, vrij: Steenlossers, H. (Van een medewerker) SCHIEDAM De gecostumeerde voetbalwedstrijd, .die donderdagmiddag om drie uur op het terrein van Hermes DVS op Harga zal worden gehouden, is groots van opzet. De juist dezer dagen in de naam „Rijnmondband" omgedoopte Harmonie-band zal medewerking verle nen, zowel voor, tijdens als na de voetbalwedstrijd. De spelers en het scheidsrechterkorps (scheidsrechter is de heer B. Sabel, arbiter in de KNVB, zaterdagvoetbal) zullen om circa twee uur vanaf het Station verkleed en wel op een open wagen een rijtoer door de stad maken (Singel, Lange Kerkstraat, Spin huispad, Parkweg, Mgr. Nolenslaan, Nieuwe Damlaan, Sportparkbrug) waar bij het aan muziek niet zal ontbreken. Men wil mede hierdoor een grote schare toeschouwers meekrijgen naar het voetbalveld, waar burgemeester H. Rodfsetna, de aftrap zal verrichten. Wat daarna allemaal gaat gebeuren hebben de spelers, scheidsrechters en SBLO-be- stuursleden dinsdagavond in de kantine van Hermes DVS besproken en wie er meer van wil weten zal zijn schreden donderdagmiddag naar het veld moeten richten. Het is juist tien jaar geleden dat een dergelijke gecostumeerde wedstrijd werd gehouden en wanneer de strijd van morgenmiddag een succes wordt, over weegt men dit evenement volgend jaar te herhalen. pAULA KAMPERT van de MMS- afdeïing van het St.-Liduinalyceum behaalde met „De Lantaarnopsteker" van ff, Bruning de eerste prijs in de MO-groep in de declamatiewedstrijd. de Cat. 3e pr. Trudi Asmus (W, de ZwijgerschoolI) verpl.: Geen dag kan zo beginnen, J. v. Hattum, vrij: Tegen avond, H. v.d. Bergh, 4e pr. Jotmie Wetsteijn (W. de Zwij- gersch. II), verpl.: Geen dag kan zo beginnen, J, van Hattum, vnj; Besluite loos sprookje- K. Schuur. 5e. pr. Tineke Prins, (Prinses Irene B. School) verpl: Geen dag kan zo beginnen, J. v. Hattum, vrij; Mij Brandt, H. Gorter. M. O* - groep: Ie pr. Paula Kampart (St. Liduina Lyc. afd. MMS.), verpl.: De lantaarnopsteker, H. Bruning, vrij: Het Prunusboompje, K. Michaelis. 2e pr. Edith Switters (Sted. Gymnasium) verpL: De lantaarnopsteker H. Bruning, vrij: Het lied der dwaze bijen, M. Nijhoff. Wisselprijs. 5e pr. Myma Ba- rentz (BHBS afd. HBS), Haarlem A. Morrien, vrij: De jonge baars, A. Bo- Ëaers. 4e pr. Carla Bouwer (S.t Liduina yc. afd. HBS), verpl "Verdriet om een Koninginnetje, Kemp vrij: De ballade van de Haai. H. G. Hoekstra, 3e pr. Willy de Hiter (RH.B.S. afd. MMS) verpl: H' dak, J. Hanlo, vrij: onweer in het moeras, M. Vasalis. (Van een medewerker) SCHIEDAM In de Magnalia Dei- kerk wordt zaterdagavond "n concert ge houden waaraan zullen medewerken de organist Feike Asma en het Christelijk Rotterdams Jongenskoor onder leiding van Freek VeMers, welk koor volgend jaar zijn tweede lustrum hoopt te vieren. Het koor bestaat uit 43 jongens en trad reeds 360 maal voor het voetlicht, waar van het 27 maal meewerkte aan de Mattheus-Passion. Ook voor de radio tra i dit koor dat bestaat uit jongens van 10-17 jaar diverse malen op. Ook gaf men reeds uitvoeringen in België, Engeland en Fin land. Het vorige concert (met Feike Asma en de violist Christiaan v. d. Bor) trok een volle kerkzaal Aan de kerk (bij de Albardastraat in Nieuwland) zijn nog kaarten verkrijgbaar. Senioren: N.O.- groep: le. pr, Carla Duchatezu (Huish. Sen. verpl.: Zo. tedere schade, J, W. F. Weremeus Bu- ningh, vrij; Baliade, J. H. Leopold. 2e pr. Kees Schaap (R. K. Techn School) verpl: De tuinman en de dood, P. n. van Eyck, vrij: De schillenboer, J. Last, 3e pr. Lonneke Uittenbogaard (Chr. Huish. School), verpl.: De tuinman en de dood, vrij, Herodes, M. Nijhoff. 4e pr. Cor v. Soest, (Techn. School), verpl.: De tuin man en de dood, P, N. v. Eyck, vrij; Paradise Regaines, H. Marsman. ULO- groep: le pr. Marja KoomansCw. de Zwijgersch. II), verpl: Lezend in mijn boot, H. Marsman, vrij: Voor wie dit leest, 2e pr. Els Drijver (W. de Zwijgersch. 1) verpl.: Avond, J Prins, vrij: De vrouw van de herbergier, H. v.d. Plas, 3e pr. Joep Vincent ("Mater Dei ULO) verpl: Lezend in mijn boot, H. Marsman, vrij: Wat ik zou willen, K. H. R. Josselin de Jong. 4e pr. Ineke Rook (Prinses Irene B. School), December, H. Fedder, vrij: Afscheid der Joden in Nederland, J. de Bruin. MO - groep: le pr. Egbert S.WITTERS, (sted. Museum), verpL: Hoop op Iwosyg, Lucebert, vrij: Thebe, G. Achterberg. 2. pr. Marianne Kloos (St. Liduina Lyc. afd. DIMS), De zonnebril van plastic, J. B. Charles, vrij: De buigzaamheid van het verdriet, H. Lodeizen. 3,e pr. Marja Etman (St, Liduina Lyc. afd. HBS-, verpl.: Kerkhof te Carmona, H. Marsman, vrij: Misschien, P. Rodenko. 7.30 uur Uitsteken van de vlaggen. 8 00 uur Luiden van alle klokken in de stad. 9.00-10.00 uur Bespeling van het caril lon door de stadsbeiaardier de heer C. Don. 8.30-9.30 uur en 14.00-15.00 uur Muzikale rondwandelingen van de plaatselijke mu ziekkorpsen door de verschillende ge deelten van de stad. 14.00-18.00 en 19.00-21.00 uur Schietwed strijden in de Koopmansbeurs, georgani seerd door de Schietvereniging „Schie dam", -waarbij zal worden geschoten om de „Beatrix-Claus-Trofee", en voorts wedstrijden om andere fraaie prijzen. 15.00-17.00 uur Behendigheidswedstrij den voor fietsers en bromfietsers op het grote parkeerterrein aan de Broersvest» georganiseerd door de Rennersclub Schiedam. 15.00-16.03 uur Gecostumeerde voetbal wedstrijd op het Hoofdveld H.D.V.S. en S.V.V. door de leden van de Schiedamse voetbalclubs. De organisatie van dit eve nement is In handen van de S3 L.O. 13.QO-15.ÜO uur Kindervoorstellingen van de Toneelgroep Het Podium in het Passage Theater. 20.00 uur Cabaretvoorstelling in het Pticgj) os ThpstPr 20.00-01.00 uur B. en C.-bal in Musis Sacrum, georganiseerd door de Commis sie Eurobal van de Schiedams Jeugdraad. 20.00 uur Oranje-concert, te geven door de Harmonie en het Koor van Willon- Fijenoord in. de Opstandingskerk. (Vrije toegang). Dr burgemeester gaf een overzicht van de totstandkoming van de expositie. Zon der de medewerking van de vele instan ties en particulieren zou de hele tentoon stelling niet mogelijk zijn geweest. Mr. Heusdens dankte dan ook alle medewer kenden voor him bereidwilligheid en speciaal de Koningin die door het afstaan van privébezittingen en stukken uit het Koninklijk Archief deze expositie haar bijzonder karakter heeft gegeven. Niet onvermeld bleef de financiële steun die het comité Nationale Gedenk dagen en het comité Vlaggetjesdag heb ben gegeven. Chr. Sociale Belangen: Rhetonca, exa menavond, 20; Sdiied. Fotoclub, contact avond, 20; Irene: N.H.G.E., bijeenkomst, 20; Schied. Jazz Sociëteit Guillaume, culturele avond, 20. ...EN VRIJDAGS Irene: Pers. Ver. Vegla, personeels- avond, 20; Musis Sacrum: H.B S.-Ver. Onder Ons, feestavond, 20; „De Bron", Vice Versa, jaarvergadering, 20. Bijkant, De Rotterdammers Lange Kerkstraat 28. Uitsluitend redactiezaken, tel 263954 (b.g.g. 018 - 115588 en 01898 - 6019). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- straat 139, tel. 152400. Klachten bezorgen: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30 -19.30. Belangrijke telefoonnummers; Alarm politie 264686; alarm brandweer 269123; alann G.G. en G.D. 269230. Apotheek: Jansen, SwammerdamsIn tel 41, tel 264917. De burgemeester zei dat de expositie speciaal met het oog op het huwelijk van de Kroonprinses was Ingericht. Hij hoop te dat het prinselijk Bruidspaar In de toekomst een even grote belangstelling voor de Nederlandse zeevisserij aan de dag zal leggen als zoveel andere leden hebben gedaan. Mr. Heusdens deelde mee dat het eerste exemplaar van. de catalo gus naar het bruidspaar was gestuurd met de hartelijke felicitaltes. De burgemeester hoopte dat de exposi tie een wijde belangstelling zou krijgen. „Er is altijd wel iets speciaals dat hier de aandacht trekt bij een rustige be schouwing van alles wat er is uitgestald", zo zei hij. Hij prees de conservator, de heer J. van Dorp en zijn medewerkers voor het vele werk dat verricht is. Mr, Heusdens bracht hierna een dronk uit op het welzijn van prinses Beatrix Onder de aanwezigen waren de direc teur van het Produktschap van Vis en Visprodukten drs. D. J. van Dijk, de directeur van het Koninklijk Huisarchief de heer Pelink, de heer A. C. Deerea- berg, lid van "het college van Gedepu teerde Staten van Zuid Holland, wethou der A. Meerman, enkele raadsleden, de heer P. de Goede, voorzitter van het comité nationale gedenkdagen en vele anderen. Na afloop van de ontvangst ging men naar het museum om de tentoonstelling te bezichtigen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een mïnitruek, be stuurd door de 31-jarige timmerman J, de J., viel dinsdag op de afrit van de Rotterdamsedijk bij het nemen van de bocht omver en kwam tegen een brom fiets terecht, bestuurd door de 25-jarige belastingambtenaar H. G. S. uit Rotter dam. Deze kwam te vallen en moest met een hersenschudding en een onderarmfrac- tuur naar het Gemeenteziekenhuis wor den gebracht. De 44-jarige passagier van de minitruek, W. P, S., kneusde beide voeten. 0 HOEK VAN HOLLAND Donderdag 17 maart is er in het Groene Kruisgebouw weer gelegenheid tot inenting tegen dlphterle, kinkhoest, tetanus en. polio van. 14.30 tot 15 uur. Korte Hoogstraat 11a, telefoon 5151, Vlaardingen VLAARDINGEN In de WUfcelmina- straat werd dinsdagmiddag de vijfjarige Jannetje Vogel door een personenauto aangereden. Bet kind stak de straat over zonder op het verkeer te ietten. Met een gebroken rechterbeen is ze in het Holyziekenhuis opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens de ledenverga- deringv an de Staalkundig Gereformeer de Partij afdeling Schiedam, dje dinsdag avond >in het Geref. Jeugt&uis werd gehouden, besloot men bij de gerfiéehté-f raadsverkiezingen met een eigen lijst uit te komen. Als kandidaten wees men aan de heren L. H. Knipscheer, C. A. den Uijl en J. Bezem er. De voorzitter, de heer Knipscheer, zei ia zijn openingswoord dat er om principiële redenen geen samenwerking meer mogelijk is met de ARP en CHU „aangezien het karakter van beide partijen steeds meer verwatert en men geheel in het vaarwater van de katho liekenen socialisten terecht komt". De voorziter deelde nriee, dat ds. E. Venema, chr. geref. predikant te Zwijn- drecht, dinsdagavond 5 april om acht uur een tijdrede zal houden m gebouw Irene. Vervolgens sprak de heer F. Th. Roe iers van Lenneo uit Wassenaar, am bachtsheer te 's Heer Abtskerk, over het onderwerp „Wa arom Staatkundig Gere formeerd stemmen?" Hij trok een parallel tussen de ge schiedenis van het volk van Israël, dat, nadat Mazes het uit Egypte had geleid, tot welvaart en daarmee to afval en hoogmoed was gekomen en die van he Nederlandse volk in deze dagen. Hoe langer hoe meer vroeg men zich af, of het weln odig was Gods geooden op te volgen". Ook wij zijn heden ten dage een ondankbaar volk» De Voorzienig heid volgt hogere en diepere wegen". De heer Roeters vanL ennep noemde het geloof van primair belang voor het politiek handelen. „Bij dzv erkiezingen dienen we de moraal van ons volk wakkert e schudden." Ten aanzien van de huidige wereldsitua tie sprak de heer Roeters van Lennep een. ernstig woord van waarschuwing. „In geval van oorlog is het Nederland se volk geenszins veilig. Bij een kern explosie sullen miljoenen mensen ster ven en de grote bevolkingscentra zul len van de aardbodem worden wegge vaagd." „De Staatkundig-Gereformeerde Partij is een specifiek calvinistische partij. Ze „De Staatkundig-Gereformeerde Partij is een specifiek "calvinistische partij. Ze heeft altijd afwijzend gestaan tegenover een gezantschap bij de Paus en steeds haar stem verheid .tegen de vervolgingen der protestanten in Spanje. De laatste jaren verliezen, door het onbehagen dat er alom heers, de grote partijen stem men aan. de kleine. De groei der SGP wrist hie duidelijk op." Scherp hekelde-de ambachtsheer -de Europese integratie en de EEG, waardoor Nederland tot een soort tweede rangs provincie dreigt te worden. Met nadruk wees hij op de noodzakelijkheid van de rigoureuze handhaving van onze naiona- le souvereiniteit. VLAARDINGEN In de Vulcaanha- ven is vanmorgen het stoffelijk overschot geborgen van de 53-jange G. J. W. Meihuizen, schipper van het binnenschip Hamero uit Rotterdam. Hij werd sinds donderdag 27 januari vermist. Aanvankelijk werd nog aangenomen dat schipper Meihuizen, die veelal een zwervend bestaan leidde, zich elders in Nederland ophield. Op donderdag 27 januari heeft men de schipper omstreeks zeven uur 's avonds het laatst gezien aan boord van zijn schip, dat toen in de Vulcaanhaven lag. Het vermoeden bestaat dat de man overboord is gevallen. ROTTERDAM Dinsdag hebben zich tn Rotterdam drie arbeldérsongevallen '■oorgedaan. De 39-jarige pljpfitter J. Veldheer uit de Roentgenstraat kreeg een afsluiterdek sel tegen zijn hoofd bij de superfosfaat- fabriek Albatros op de Vondeimgenplaat. Daar werd onder een waterdruk van 90 atmosfeer een aardgasleiding beproefd. Toen de afsluiter lekte, draaide Veldheer deze aan. Plotseling sprong de deksel los. Met een wond boven de linkerslaap, een hersenschudding en klachten over schou derpijn werd de man naar het Zuiderzie kenhuis gebracht. Op het terrein van het GEB aan de Lloydstraat schoot een pal van de ver- drendeling van de stortbak van een betonmolen los, waardoor de bak viel Deze kwam terecht op het hoofd van de 43-jarige opperman J. G. Slappendel uit de De la Reijstraat. Met een hersen schudding werd hij naar het Dijkzïgtzie- kenhuis vervoerd. De 24-jarige constructie-arbeider J. Mannlën uit Hoeven raakte in de Mijns- herenlaan beklemd tussen een ijzercon- struktie en een pijler van het m aan bouw zijnde metroviadukt. Met een dij beenbreuk werd hij naar het Dijkzigtzie- kenhuis en vandaar naar het ziekenhuis in Klaaswaal vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Clubhuis St Joris Doele, Doeleplein I houdt op 16, 17, 18, 21, 22 en 23 maart elke avond van 19,09- 22.00 uur een schilderijententoonstelling in de kantme van het Clubhuis. Deze expositie is bedoeld als een experiment. Men wil hiermee de jeugd vanaf elf jaar in kontakt met de kunst en. de kunste naars brengen. De twee exposerende schilders H. Sey en G. Smit zullen de kinderen het een en ander over kunst vertellen. De jeugdige bezoekers worden ook zelf aan het werk gezet, uiteraard onder leiding van beide kunstenaars. De nieuwe leider van het clubhuis (se dert 1 januari in functie) de heer H. J. v. d. Wey acht een elementaire estheti sche vorming van de jeugd even nood- zakkelijk ali bijv. sportbeoefening, dat eveneens op het programma van het clubhuiswerk staat. Voorheen was het: „Als de jeugd maar ergens mee bezig is", maar tegenwoordig luidt de vraag: „Hoe houdt men de jeugd bezig?," yooral zelfwerkzaamheid van de (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij een handelmaat schappij aan de Avenue Concordia is dinsdagnacht ingebroken. Alle bureaula den werden opengebroken. Uit een geld kistje werd ƒ155 ontvreemd, tevens wor den een draagbare radio en een antieke koffiekan vermist. 0 Uit een garage aan de Hoofdweg zijn een kist met gereedschap en een draag bare radio gestolen. ROTTERDAM Tijdens de zaterdag gehouden vergadering van de Rotterdam se Turnbond is de voorzitter van de SVLG „THOR", de heer A. van Schie tot voorzitter gekozen als" opvolger van de heer V.d. Vinden. Dit houdt voor de heer Van Schie tevens een toetreden in tot de Rotterdamse Raad voor Lichamelijke Opvoeding. Op 11 februari 1919 trad de heer Van Schie toe tot net bestuur van „Thor" en vervulde hier acntereenvolgens de func tie van penningmeester en secretaris. In november 1930 v tigde zijn benoeming ais voorzitter. Mede door zijn krachtige lei ding is THOR de laatste jaren uitge groeid tot één van de grootste gymnas tiekverenigingen van ons land. SCHIEDAM Ondertrouwd: J H de Jong, 22 en W M van der Lee. 2B;H P van de Favoordt, 28 en M C Bfemeetman. 24: D PluSjmsrs, 22 en "W Haiftnouw, 22;AJvan Visser JSenKdeBroIjn^t. Poppelen, 19 en T J van der Hul 18; G A de Visser, 26 en R de Bruiji). 22. Getrouwd: W A Kruljs, 37 en A M Kdzers 23; G PUI, 25 en A L van der Geer. 22; A F ■EdeHwoek. 25 en J Jansen, 19; I» F Bernardo, 27 en W Janssen, 18; D Verkerk, 19 en D A Rooda, 18: F C van Oostrans, 22 en H J van Hees, 19: H Sohenau, 18 en C Vervoort 18; G J A Verschuur. 2i<nCW Arend®, 29; A H van Genen, 22 en J C H Overheid, 19; E E Brouwn, 25 en J E Damme, 23; P H Nijkamp, 25 et W Hofienaar, 26; A van J J Kessenleh, 29 en J M van der Ploeg, 24; A Hoogendijk. 21 en Z P Plate, 22. Geboren: Anna M dv J F Korpel en A M de Krelj; Johannes M av N A Pleterse en J M Bonefaas; Yvette D dv A Meijer en J Ris: René A z.v J A van Buljtenen en M F Wagtendorik. 24 en G H F Ellerkamp. 17: H Kramer gezegd Fneher; Patrick H P zv L BLAZER EN J C M van de Weijer; Johannes zv T Burgers en J Oranje. Overleden: H Borgeus. 87: C van Hattem. 68; L de Bruin, 77 wed. den Hader; R de Jong, 69; M Huizinga, 91. jeugd acht hij van groot belang. Vandaar dat hij de jongens en meisjes het vrije expressiewerk wil laten doen. Het is voor de eerste maal, dat men op deze wijde in het Clubhuis belangstelling wil wekken voor esthetische vorming. De leiding begrijpt, dat dit nieuwe soort clubhuiswerk zich fasegewijze zal moeten ontwikkelen. Het zal dan ook niet bij deze eerste tentoonstelling blijven. Dit werk moet een zekere continuïteit krij gen. Het is allemaal niet nodig en waarschijn lijk nog minder gewenst dat men met een of andere kunstzinnige cursus begint. Alleen de gedachte hieraan zou de kin deren ongetwijfeld reeds kopschuw ma ken. Maar het ligt wel in de bedoeling de jeugd geleidelijk aan in aanraking,te brengen met de kunst als zodanig en haar begrip bij te brengen voor de schoonheid der dingen en zodoende het leven van de jeugd rijker van inhoud te maken. Daarvan kunnen ze hun gehele verdere leven profiteren. De tentoonstelling is voor iedereen gratis—•toegankelijk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 18-jarige classifi ceerder H. C. Haverkamp uit de Libellen- straat is zaterdagmiddag met vermoede lijk een halswervelfraktuur naar het Bergwegziekenhuis gebracht. De jongeman amuseerde zich met een aantal andere knapen van 16 tot 20 jaar op het zandterrem tussen de Gordeiweg en de Kleiweg met een soort motorcross voor bromfietsen. Een leeg olievat, waar tegen een plank was gelegd, was een hindernis. Aan de andere kant ontbrak een afrit, zodat de stuntman daar enige meters door de lucht vloog om In het zand te landen. Haverkamp sloeg daarbij over de kop en kwam onder zijn bromfiets in het zand terecht. VLAARDINGEN De fanclub van de ..Shady Sides" organiseert woensdagavond in Muzanda een Oranjebal. De Shady Sides" zelf zullen voor de muziek zorgen «n Ad van XJperen zal zang voor zijn rekening acht uur begint, zijn verkrijgbaar aan de nemen. u, De militaire vlieg-ioedstrijrl. De prij zen, uitgeloofd voor den militairen vlieg-verkenoingtoc.ht, znllen nog niet kunnen worden toegekend daar het werpen met bommen, dat wegens het gedeeltelijk wegspoelen van de doel witten Maandag jl. niet tot zijn recht kon komen, op een nader te bepalen tijdstip zal worden herhaald. Een flinke meid. Te Valom (Fr.) gooide een jongen een meisje met sneeuwballen. Zij zette den jongen na en wierp hem in de Vaart. De jongen klauterde eruit en gooide niet meer. WAT KUNNEN Nederlanders toch onbetamelijk onbeschoft zijn. Plomp, egoïstisch, noem maar op. Dagelijks kan men overal staal tjes van grove ongemanierdheid zien. Figuurlijk wrijf ik m'n ogen eoht wel eens uit als ik automobilis ten zie die zich lekker tussen wach tende files dringen, anderen de pas afsnijden en dan triomfantelijk rondkijken of hun mede-weggebrui kers het wel hebben gezien hoe flink zij zijn en wat zij „durven". Als 'k de weinige keren dat ik een winkel binnenstap toch vaak zie hoe men op slinkse manieren naar voren dringt als 't druk is en rustig oudere mensen of kinderen negeert en zich eerst laat helpen, moet ik me inhouden om geen ruzies te ontlokken. Heerlijk Hollands. Fijne mentaliteit. Ook bij tram en bushal tes kun je zo lekker merken dat velen de onvolwassenheid nog niet ontgroeid zijn. Voorpiepen, drin gen. Als ik er maar in ben, de rest kan mij wat schelen. Ik heb toch niks met een ander te maken. Hoe kom je daar nou bij. TK VOND het echt nodig om velen dit spiegelbeeld weer eens voor te houden toen ik gisterenv van een grove ongemanierdheid in een van de Rotterdamse bussen hoorde, die me zo onwaarschijnlijk voorkwam dat ik me heb zitten schamen. Het betrof een dame in verwachting (aan wie dat heel goed te zien was) die aan het eind van de middag met vier bussen van de R.E.T. mee moest. Ze stapte in een van de buitenwijken van de stad in en kon zitten omdat de bus net van het beginpunt was vertrok- ken. Toen moest ze overstappen in een volle bus. Geen chaffeur die de passagiers vroeg of iemand z'n plaats wilde afstaan aan deze dame, die bovendien nog een kleuter aan de hand had. Daar zaten ze, die Rotterdammers. Jongemannen, meisjes, maar ook „bomen" van ke rels. Niemand die dat hele kleine beetje beleefdheid bon opbrengen om deze dame zijn of haar zitplaats aan te bieden. Men keek quasi naar buiten of haar brutaalweg in hét -• gezicht. Maar ze moest blijven^ staan. Ook in de twee andere bus sen, die deze vrouw en kleuter daarna nog moesten nemen. Ook daar precies hetzelfde. Hoe bestaat 't toch. Mensen, mensen wat kun- 3 nen we met z'n alien toch lomp - zijn. Beleefdheid, nee, zo wil ik 't niet eens noemen. Eigenlijk heeft zo iets geen naam. Het is zo'n" nor- male zaak dat een dame in die toe stand %vat tegemoet moet worden T getreden, dat we er helemaal niet over' moeten praten. Maar dit rfihest tóe ttseh'écht event 'van hèt hart. Hopelijk gaan de ogen van ve-<t le lomperikken hierdoor iets ver- der open. Maar ik betwijfel heiL, VEN ZEGEWENS voor het vor- LJ stelijk bruidspaar. Melodie: Wien Neêriands bloed„..Zo staat het boven een keurig gestencild blaad- je, dat de heer A. van Atten van de Wilgenlei 140 in Rotterdam heeft:, vervaardigd. En. daaronder een drie-couplettïg gedicht. Nu er zo veel antipathie jegens ons konings- - huis is, doet het goed aan om zoiets te lezen, aldus buurman A. F. Dries- sen die het kwam brengen. En hij" vertelde erbij dat ze het op zijn, zangkoor (Bejaardenkoor onder lei- f ding van Herman de Wolff, onderaf-, deling van de Prot. Chr. Ouderen.': Bond) zong enkele jaren geleden voor de Koningin op Soestdijk Jan Krant) spontaan twee keer, hadden gezongen. Oordeelt u zelf,» Nu is weer in ons Nederland.^ dOranjevlag ontplooid,/want Bea-, trix, de kroonprinses,/ is als een Bruid getooid./ In vrije keuze beeft zij Claus/ haar hart en hand ver pand,/ en Claus von Axnsberg wordt haar man,/ wordt Prins van Nederland./ En rondom Prins en Kroonprin ses/ staan wij met onze beê:/ Geef" aan dit vorst'lijk echtpaar, Heer,/ Uw liefde en Uw vreê./ Omring hen, Heer, met Uwe gunst/ Ver sterk door hen de band/ van ons geliefde Vorstenhuis/ en 't volk van Nederland./ Gij, die de Vorst der vorsten - zijt,/ de hoogste Potentaat,/ geef dat door spot noch vijandschap/ dit huw'lijk wordt geschaad/ Houd, Heer, door Claus en Beatrix/ ons. Vorstenhuis in stand,/ en doe, hen tot een zegen zijn/ voor 't volk van Nederland. (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM Doordat de band-van haar bromfiets klapte verloor dinsdag op de Westvest ter hoogte van de Walvis- straat de 21-jarige mejuffrouw E. de B„ ambtenares bij de PTT, de macht over haar voertuig en kwam te vallen. Met een hersenschudding en wonden"»1 aan het hoofd werd zij naar de Dr. Noletstlchting gebracht. Dat kan bij ons. U koopt een ring met een kleine briliant Deze steen kunt u tetkens ruilen voor een grotere. U hoef! dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven Ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het u graag vertellen. solitair ringen met! steen In prijzen van 125.-, 200.-,325.-en hoger. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i,a. IMMJUM 82 tel 116670 filiaal oostzeedijk 165-157 rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1