77 Roelfsema „doet" opening Cabaret en literatuur m wmÊmm i mm DOK deed het goed nationale wëdstrijdeB PPSC-RCL NTS had film wel willen uitzenden politie tegen gezagsonder Convair F-lll J. van Lindonk veertig jaar bij Nieuwe Matex Dure tuinman aan 't werk Kernproef in Siberië Honderd keer 25 miljoen. Officier van justitie: „folklore? Strijdlust na gebruik van drank Zoeken gestaakt naar verdwenen baggermolen Marktberichten Ds. J. G. Adema kwart eeuw Delfshaven Successen voor groep in Arnhem Uitvoering OBK Kunstharsfabriek uitgebrand Carmell'Jones voor B-14 Weer geld gestolen uit kleedlokalen Bekende figuur in kerk en school Burgerlijke stand Aardschokken in Afrika: 100 doden ■MM Strandt ODI mét de liaven in zicht Verkeerd ingehaald: dode en 3 gewonden m DE ROnKitDAMMER Parina 13 MAANDAG 21 MAART 1966 si' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het kader van de Boekenweek, die dit jaar van zaterdag 26 maart tot en met 2 april wordt gehouden, zal de be. kendé cabaretier Seth Gaaikema met zijn begeleider Roelof Stal- knécht op dinsdag 29 maart op treden in Musis Sacrum. Burge meester H. Roelfsema zal tijdens deze eerste avond het openings waard spreken. - DEN HAAG De eventuele aanschaf van de Convair F-lll is een onderwerp dat de Britse ge moederen al geruime tijd bezig houdt. Ongeveer een jaar geleden besloot de Britse Labour-regering de verdere ontwikkeling van het supersonische gevechtsvliegtuig, de TSR-2, stop te zetten, Inplaats van dit nationale produkt, waarvan de Britten al miljoenen hadden ge spendeerd, werd een optie geno men op de Amerikaanse F-lll, een toestel dat in de V.S. de toets der kritiek nauwelijks kan door staan. (Van een onzer verslaggevers) VL A ARDIN GEN Morgen (dinsdag) is. het veertig jaar ge leden dat de heer J. van Lindonk, bedrijfsleider bij dé tankinstalla tie -N.V. Nieuwe Matex, in dienst tradbij de toennog „Oude Ma tex". Afscheid SCHIEDAM Eerst zaterdag heeft een bejaarde dame bij de Schiedamse politie aangifte van een drie dagen eerder gepleegde oplichting gedaan. Twee mannen vervoegden zich aan haar woning met het verzoek de tuin te mogen opknappen. Zij werkten een uur, snoeiden in die tijd twee rozenstruiken en brachten een hoeveelheid tuinaarde aan. Na gereedkoming presenteerden zij de Schiedamse een rekening van 450. De vrouw betaalde met haar Kólengeld en het AOW-geld dat zij in huis had. IJMUIDEN Na twee dagen ïoc- ten is het opsporingswerk naar de vrijdaff verdwenen baggermolen en de twee opvarenden gestaakt. De slepers Hector en Titan hebben koersgeret naar IJmuiden. De twee vermiste run ners zijn de 22-jarige G. van Wolfcren uit IJmuiden cn de negentienjarige W. A. v.d. Iliist uit Amsterdam, beiden ongehuwd. Over de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. De sleepboot Hector was met de baggermolen onder weg van Brunsbuttel naar IJmuiden. Ter hoogte van Terschelling verdwe nen plotseling in het donker de lich ten van de baggermolen. Er is nog geprobeerd radiocontact met de twee runners te krijgen. Toen dat niet lukte is de sleepver- binding verbroken om te gaan zoeken. De baggermolen is niet gevonden. Ver moed wordt dat de baggermolen vrij dagavond plotseling is gekapseisd. Het vaartuig was 52 meter lang en negen meter breed. KAMPALA In de Afrikaanse staat Oeganda kwamen zondag gedurende vijf uur aardschokken voor. De bevingen wer den op diverse seismografische stations waargenomen, en werden zeer sterk, ger noefflü. In de stad Bwamba kwamen meer dan honderd mensen om. WASHINGTON Seismische Instru menten in de VS hebben aignalen opge vangen, waaruit zou moeten blijken, dat de Sovjetunie in het gebied van Semipa- latlnsk (Siberië) een ondergrondse kern proef hebben gedaan. De Amerikanen verklaarden, dat een bom met een kracht van een miljoen ton tot ontploffing was gebracht, maar in het Zweedse Uppsala, waar de „klap"ook werd opgevangen, werd gesproken van jaag-middelbare tot middelbare" kracht, of: 20.000 en 200.000 ton conventionele springstof. MARKTBERICHT VbAS ROTTERDAM, 2L maart. Wcterroot vlas laee soorten 1.60—1.80, middensoorten 185—2.15. best vlas 2-20-C.43. dauwrootvlas 3.35—1.75, breeievlas 83—1.30, gezwingelde lok- aanvoer van waterroot vlas bleef ln de afgelopen week matig. De produktle bestond voornamelijk uit lagere- en middensoorten, waarvoor de markt ondanks de geringe aan voer kalm gestemd was. Het aanbod werd gedeeltelijk verkocht. Goede middensoorten en beter vlas worden weinig aangeboden, de prijzen ware Iets lager, tn de lagere kwalitei ten bleven de noteringen gehandhaafd. De produktle van douwroohvlfts vermindert, het aanbod werd verkocht. Het aanbod van breekvlas is gering. Door de kleinere vlasproduatie is de aan- voer van gezwingelde lokken kleiner. Het aanbod werd niet geheel opgenomen, de prijren bleven onveranderd. vtsserub-erjcht scheveningen DEN HAAG. 21 maart. Hedenmorgen waren aan de markt de trawUoggers SCH 6» met ƒ118», SCH 167 met 33.700 en 8 kustvlssers met teiamen 52.750 aan verse vis. Noteringen per kg: gr tong 5.10—5.20. gr m 4.45—5.55. kl m 5.10—5.30, tong t 2.90—3.12, II 1.80-2-, tarbot I 5.10-5.60, II 4.15—1.60, III 2.50—2.70, IV 1.70—1.90, griet I 2,40—2.60. II 1.40—1.60. Per 40 kg: gr m schol. 20—25, m 16.50—24.40, kl m 16—17, wijting gestript 18.5033, dicht -16—25. schar 12—18, ra kabel jauw 30—45, I 22,5030, II 15—IS, III 15—19. Per 100 kg: gr kabeljauw 100—130. Per 50 kgverse haring 20—22.50. Verwachte aanvoer voor morgen uit de Noord de Scheventngen 248 en 302, VL 14 en van de kust ongeveer 15 kust- en span- vissers. PAARDENMARKT UTRECHT UTRECHT. 21 maart. Op de Utrechtse paardenmarkt werden vandaag 359 aange voerd. De prijzen waren voor: luxe paarden 11251650. werkpaarden 11251550, oude paarden 825—1375, 3-Jarlge paarden 8251275, 2-jarige paarden 700075, veulens 325675, hitten 675850, slachtpaarden per kg ge slacht gewicht 2.953,40, jonge slachtpaar den 3.403.90. De handel was redelijk. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEIUNG EDE Aanvoer 315.120 stuks, handel vlot. Prijzen per 100 stuks 45/50 gram 9—0.02, 51/56 10.65—11.47, 57/67 12.04—12.52, 62/70 13—14.44. !lJM' V--1 2r|£,i5j.P.U yf ROTTERDAM Woensdag zal ds. J. G, Adetns een kwart eeuw als predikant verbonden zijn aan de Gereformeerde Kerk van Botterdam- Delfshaven en die middag zal hem tussen vier en zes uur een receptie worden aangeboden in de grote zal van de kerk aan de Tide- manstraat. Ds. Adema, die in 1957 zijn zilveren amntsjublleum heeft gevierd is zijn loop baan begonnen als bankbediende. Pas toen hij achttien jaar was, ging hij in Leeuwarden naar het Gymnasium. Theo logie studeerde hij in Kampen. Zij eerste gemeente werd Opende, waar hij in 1932 t het ambt werd bevestigd, In 1941 kwam ds. Adema naar Rotterdam, nadat hij ook nog zes jaar in Zuidhom heeft gestaan. Zijn werk in Rotterdam is vier maan den onderbroken geweest, toen ds. Ade ma in 1952 als deputaat van dGenerale Synode der Gereformeerde Kerken een reis maakte naar Zuid-Amerika om con tact op te nemen met de daar verspreid wonende emigranten van gereformeer den huize. Ds. Adema bezocht de meest afgelegenpiaatsen en voerde vele bespre kingen met de emigranten, die de wens hadden te kennen gegeven een eigen zelfstandige kerk te institueren. Een voor Nederlandse begrippen'mer kwaardige samenkomst werd tijdens die reis gehouden in de Hollandse gerefor meerde kerk in Bueons Aires: een classisvergadering van twee dagen, waar vertegenwoordigers van de Gereformeer de Kerken in Brazilië en Argentinië aan wezig waren.... en waar ook de gewone gemeenteleden mochten meespreken. Van die reis maakte ds. Adema een uitvoerig rapport voor de classis Rotter dam. (Van een medewerker) SCHIEDAM Met 26 leden is DOK zaterdag naar Arnhem gelogen om daar deel te nemen aan de Nationale wedstrij den van het KNCGV. Dankzij veel mede werking van het Rotterdamse „Kracht en Vlugheid" en mevrouw J. Herlaar-Win kelman konden deze DOK-leden getuige zijn van de wedstrijden,die voor hen zeker niet zonder succes verliepen. Er werd deelgenomen aan de leef tijdsgroepen van 14-16 jaar en aan de wedstrijden voor dames en heren. Els van Ravens kwam voor DOK het eerst aan bod en haar ringoefeningen leverden na fraai werk 18,2 punten op. Zij werd derde van de 24 deelnemers. Bij het paardspringen kwam zij tot 9,35 punten en een derde plaats, bij het iange- matsprlngen tot 8,8 punten en een vierde plaats. Het brug-ongelijk verliep minder goed en hier verkreeg zij 7,4 punten en de 21ste plaats. Na de totaaluitslagen van deze groepen kwam Els v. Ravens als vierde uit de bus met 1,9 punt ach terstand op de winnares en 0,9 op num mer drie. Aad van Tilborg heeft DOK ook lauwe ren bezorgd bij deze wedstrijden door 9,25 punten en een tweede plaats bij de heren te veroveren (van de 24 deelne mers) bij de ringen, 8,455 punten bij het paardspringen te veroveren en bij het langematspringen eerste te worden met 9,25 punten. Bij het hoogbrug-onderdeel werd hij vierde met 9,1 punten. De meisjes van 14-16 jaar deden het onder leiding van mevr. J. Rërlaar-Win- keiman ook uitstekend, voorbl omdat, de ze elfDok'ers moeilijke o^enstofbehan- delden. Met 7,3 punten Was de honore ring mogelijk iets te laag geschat v. De einduitslag bracht grote vreugde'in het DOK-kamp, want Aadi van Tilborg- was als eerste uit de bus gekomen en 'de meisjes van 14-16 jaar werden tweede met slechts 0,7 punt verschil met-de win nende ploeg. Voor DOK alle reden om de J reis terug naar Schiedam, feestelijk te doen verlopen. DEN HAAG De hoofdredaktie van het NTS-journaal vindt het jam mer, dat het filmpje over de gevech ten tussen de provo's en de politie in Amsterdam zaterdag niet in het jour naal is uitgezonden. De dienstdoende chef-redacteur heeft geen overleg ge pleegd en dat betreurt dé hoofdre daktie, zo blijkt uit een officiéél com munique. De bewuste film is wel door de VARA uitgezonden in de rubriek „Achter het nieuws". De maker van deze film, de heer Van Gasteren, heeft zaterdagmiddag het NTS-journaal opgebeld met de mededeling, dat hij filmmateriaal had over de relletjes in Amsterdam. De NTS-man antwoordde, dat eerst moest worden onderzocht wat er was ge beurd. Hij meende, dat de VARA de opening van de fototentoonstelling (de aanleiding tot de onlusten) in haar rubriek „Achter het nieuws" zou op nemen. De heer Van Gasteren kon dus beter de VARA bellen. De auteur Adriaan van der Veen zal op donderdag 31 maart ln de aula van het Stedelijk Museum een iezlng „Wat is een moderne roman" bon den. Béide evenemeneten worden gehouden door de Verenigde Schiedamse Boekhan delaren, de R. K. en Openbare Biblio theek en de Schiedamse'Gemeenschap: Seth Gaaikema, die op 38 februari de culturele prijs van de provincie Gronin gen kreeg uitgereikt, zal het programma „Een avondje Nederlands" brengen. Wim Kan heeft vele malen gebruik gemaakt van de talenten van Seth Gaai kema ln zijn programma. Onder meer werden zijn liedjes opgenomen in de oude jaarsconférence van 1958, Daarna kreeg hij opdracht tot het vertalen van de musicals „My fair Lady", „Kiss me Kate" en „Oliver", De romanschrijver Adriaan van der Veen is enkele maanden geleden uit Cali- fornië teruggekeerd, waar hij als „visi ting professor" aan San Francisco State College een jaar colleges heeft gegeven in de hedendaagse Europese, Ameri kaanse en vooral Nederlandse litera tuur. In zijn lezing zal de schrijver de monstreren dat de vernieuwing snoodzaak in ons land 'waarneembaar is ln het wérk van Hermans, Wolkers. Muiisch, Van Het Reve, Claus, Rae en anderen. Van der Veen zal bovendien toelichten welk verband er bestaat tussen de ro mans van nu en de nieuwe ontwikkeling van de pop-art voor een jong massapu bliek. Na de lezing zal er gelegenheid bestaan tot discussie. J~)E cabaretier Seth Gaaikema en zijn begeleider Roelof Stalknecht (rechts) nemen, het programma „Een avondje .Nederlands" nog eens door. SCHIEDAM Op bijzonder .verrassen de wijze heeft ODI zaterdag een neder laag geleden tegen het met nul punten onderaan bengelende Bolnes 2. En dat met een kampioenschap in hét vooruit zicht. Zo nog enkele nederlagen én ODI zal stranden met de haven in zicht!. Er was te elfder ure geen scheidsrech ter beschikbaar vóör deze wedstrijd en bestuurslid Bas Steeuwenhoek leidde daarom de. wedstrijd, - Hij deed dat zeer correct, maar niettemin verloor zijn ploeg met 20. Na een'kwartier ontstond het eerste doelpunt, al appelleerden enke le ODLanen als zou de treffer niet ge heel volgens de regels zijn gescoord (01). Tien minuten later werd net 02 waarna de. rust met dezelfde stand kwam. In de tweede helft trachtte ODI gelijk te komen, maar verder dan drie gemiste strafworpea (van Costic Toussaint, Jan Versteeg en Chiel Bos) kwamen de Schie dammers niet. Men bezet nog wel dé eerste plaats, maar met een zwaar pro gramma voor de boeg zijnde kam pioenskansen voor ODI toch aanzienlijk gedaald, SCHIEDAM Het blljfl goed gaan met het eerste elftal van GTB. Na de goede resultaten van de laatste weken werd zaterdag een uitstekende overwin ning behaald op F. C. Maluku. De eerste helft begon nerveus, al stond GTB vrij spoedig l0 voor door een doelpunt van Rietveld. Nog voor de rust kon Maluku gelijk komen, zodat met 11 de thee werd gebmikt. In de tweede helft tapte GTB uit een thuisspelendc Maluku werd zwaar on der vuur genomen. Rietveld scoorde 12 en 1—3, waarna midvoor Ooster hout wegens een blessure moest uitval- len. Steenbergen completeerde het elftal en deze invaller was de gelukkige nfaker van het vierde GTB-doeipunt <1—4). Daarna heeft de keeper Rixoort zich on der de lat van GTB zodanig onderschei den, dat de voorsprong van 41 in,deze sportieve wedstrijd genanühaafd kon mij ven. GSS kreeg geen kans revanch te ne men voor de destijds geleden 3—j) neder laag tegen Rockanje. De strandbewoners lieten in Schiedam een goede indruk ach ter, want hun voorhoede was bijzonder produktief. De GSS-doelman moest vijf maal naar het net en daar staat tegen over dat Schop c.s. geen enkele keer tot scoren kwamen. Een 50 nederlaag dus voor GSS. PPSC speelde na een sportief duel 00 gelijk tegen gelijk tegen RCL, dat en- SCHIEDAM De 9-jarige Johanna Wigmans uit de Marias traat viel ze.- terdagmiddag om tien over vijf in de doucheruimte van het Sportfondsen' bad en kwam daarbij met haar hoofd op de stenen vloer terecht. De GGD heeft haar terverpleging naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. j.. Aanvankelijk zou het een toestel worden dat zowel voor de marine als voor de luchtstrijdkrachten ge schikt zou zijn. Drie fabrikanten stuurden een voorstel in, waarna McNamara besloot Convair de op dracht te verstrekken. De lucht macht - en marineleiding betoonden zich allesbehalve gelukkig met deze keuze. De marine vindt de machine te zwaar voor operaties vanaf vlieg dekschepen en de nu vliegende proefmachines hebben bewezen dat het toestel ver beneden zijn be rekende prestaties blijft. In ver band. daarmee zal men nu een aan tal verbeteringen aan de motor uit voeren, terwijl de luchtinlaten ook aanmerkelijk zullen worden, ver groot. De Britse tegenstanders wezen maar al te graag op de eerder genoemde nadelen. Te meer omdat er al diverse omvangrij ke militaire orders in de V.S. geplaatst waren, die grote economische gevolgen voor de eigen vliegtuigindustrie hadden. Toen de Franse Dassault-fabrieken «nel het voorstel kwamen om de Mirage 4 als vervanger voor de TSR-2 aan te kopen en zij de Britten toestemming gaven de- ze machine ten dele in eigen land te laten, produceren, laaide het vuurtje weer op. Het Franse toestel zou met Britse straalmotoren kunnen worden uitgerust en per stuk miljoenen goedko per zijn dan de Amerikaanse rivaal. De Fransen gingen zelfs zover dat zij een soort iuchistrijd ontwikkelden, waar bij zij de Brits-Franse luchtvaartsamen- werking op het spel zetten. Convair, bang voor het verlies van een belangrijke order, liet voor haar reke ning enkele tientallen journalisten naar de fabriek in San Diego komen om te vertellen hoe goed hun machine toch wel was. Dat was voor Dassault toen weer aanleiding om dezelfde voorlichters naar hun fabriek uit te nodigen. Daarmee was de strijd nog niet beslist, want ook Mac- donald deed nog een duit in het.zakje door zijn Phantom-vliegtuig, dat reeds voor de Britten wordt gebouwd, in een speciale uitvoering aan te bieden. Al met ai kan de F-lll een omstreden ontwerp worden genoemd, dat vele gemoederen in beroering heeft lebrac! t en waarmee miljoenen guldens gemoeid zijn. Zeker als het gaat om de aanschaf van 75 tot 125 stuks, die elk 25 miljoen gulden kos ten. VEEMARKT ROTTERDAM, 21 maart Aanvoer: totaal 1294 dieren, waarvan 1294 slachtrunderen. Prijzen per kg: slachtrunderen extra kwal. 4.334.70, Ie kwal. 44,25, 2e kwal. 3.55—3.S0, 3e kwal., 3.35350; stieren 3 95—4.40; worstkoeten 3.203.40. Overzicht: slachtrunderen aanvoer groter, handel kalm. prijzen niet hoger, afloop flauw. - (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Het schijnt tegen woordig in Nederland folklore te zijn om met de politie te vechten. Het gevaarlijke hiervan is, dat dé gezagshand- having gevaar loopt. Merkwaardig, dat men achteraf op de hoogte wil worden gesteld wat de motieven van het politie optreden' waren. We moeten bedenken, dat wanneer het gezag discutabel wordt gesteld, aan de fundamenten van een ordelijke samenleving wordt geraakt. Op die manier weet een nette burger niét meer waar hij aan toe Is." Dit zei maandagmorgen de officier'van justitie, mr. A. Wendels, hierbij inha kend op de actuele gebeurtenissen in Amsterdam, in de zaak tegen drie Vlaar- dingers. Zij stonden voor de politierech ter terecht voor verzet tegen de politie. Hetwaren de twintigjarige bouwvak ker J. P. en de twee broers Ai W. L en H. L., respectievelijk 27 en 21 jaar, bei den schipper. Na een feest op 18 oktober, waarbij de alcohol rijkelijk vloeide, wa ren ze met 'een auto op stap gegaan. D rit eindigde etgen het hek van een brug, SCHIEDAM Het Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" geeft woensdag avond 30 maart een uitvoering in het Passage Theater. Het programma omvat ondermeer een optreden van het jeugdor kest onder leiding van de heer P. van Vliet. Het grote orkest én de drumband staan onder leiding van J. van Beek. Na de pauze wordt de bekende film Fanfare van Bert Haanstra vertoond. SCHOONEBEEK Een brand en een daarop volgende explosie hebben de kunstharsfabriek Scado-Archer-Daniels NV voor een derde deel verwoest. Op het ogenblik van de ontploffing waren 31 van de 65 werknemers in de fabriek aanwezig. Niemand werd gewond. De schade was aanzienlijk. Het was de twee de keer in een week, dat in Schoonebeek êen fabriek uitbrandde. De eerste was de radiatorenfabriek Wirad. waar de inmiddels gewaarschuwde poli tie het drietal in strijdlustige stemming aantrof. Omdat de heren niet wilden zeg gen, wie er achter het stuur had gezeten, besloot de politie ze alle drie naar het bureau te nemen. Dat was niet r.aar de zin van de heren, die klappen begonnen uit te delen. Van de drie verdachten was alleen de bouwvakker verschenen. Hij weet zijn houding uitsluitend aan het gebruik van drank. ,Jk hen geen man die tegen de politie vecht," zei hij. Mr. Heynsius vonniste conform de eisen van de officier: dé bouwvakker werd veroordeeld tot drie weken, gevan genisstraf, H. L. tot drie maanden omdat hij al eens eerder verzet tegen de politie pleegde en zijn broer tot vijf weken. (Van onze jazzmedewerker) ROTTERDAM De leden van jazzoS' ciëteit B14 hebben opnieuw een Ameri kaanse musicus kunnen horen. Zaterdaga vond speelde voor hen in gebouw De Heuvel de trompettist Carmell Jones, die door Misja Mengelberg (piano), Jimmy Wood (bas) en Stu Martin (drums) werd begeleid. Het-werd een concert met jazz op hoog peil. Carmell Jones, in wiens spel veel van Clifford Brown is terug te vinden, ver blijft momenteel in Parijs, waar meer Amerikaanse musici voor een tijdje heen trekken. Men studeert er (jazz) of gaat op toemee door West-Europa, speciaal Nederland, Wcst-Duitsland en de Scandi navische landen. De nog jonge Carmell Jones is ëen veelzijdig trompettist. Hij toont zich zowel in het swingende als in het meer ingetogen spel een allround musicus. Zijn heldere sound doet onwille keurig aan Miles Davis denken, die voor Clifford Brown Carmell Jones' grote voorbeeld Is geweest. Carmell Jones is door deze affectie voor Brown en Davis beslist geen epi goon. Men moet het zo zien: hij heeft van beiden veel geleerd, en vanuit die leerling-meester relatie zijn eigen ideeën gestalte gegeven. Een verrassing was het, dat bassist Jim my Wood, een in Nederland wonende Amerikaan, was meegekomen. Hij ver ving Rob Langereis, Het subtiele spel van Wood maakte dat, mede gelet op het stuwende drumwerk van Stu Martin (ook een Amerikaan die tijdelijk in Pa rijs is) en het oorspronkelijke spel van pianist Mengelberg, dit jazzconcert mu ziek van hoog gehalte opleverde, HILVERSUM. Aangezien het aantal beschikbare plaatsen in het stadion in Rotterdam voor de interland voetbal wedstrijd NederlandWest-Duitsland op 23 maart a.s. niet is uitverkocht, zal er geen directe televisiereportage van deze wedstrijd worden uitgezonden Zulks conform de gemaakte afspraken tussen K.KV.B. en de N.T.S. In een extra uitzending van „Sport in beeld" zullen woensdagavond circa 00.15 uur op Nederland e e n filmflit- sen.van deze wedstrijd worden uitge zonden. Ook de Duitse televisie zal geen directe reportage uitzenden en eveneens volstaan met filmflitsen. thousiaster speelde dan de enigszins uit vorm zijnde Schiedammers, die zaterdag tegen De Zwerver,de laatste kans krij gen om te bewijzen dat. PPSC ai dan niet een kampioenstema heeft. HBSS moest ter elfder ure achterspe len Boender missen door een aanrijding bij de ingang van het veld, maar toch hielden de oranje-hemden met 41 de punten ln Schiedam en stuurde men Ameide met lege handen huiswaarts. SCHIEDAM Evenals enkele maan den geleden is er zaterdagmiddag weer geld gestolen uit kleedlokalen op voetbal velden. Reeds eerder was dit net géval bij diverse verenigingen, zowel op Harga ais elders en steeds is er voor ge waarschuwd geld en voorwerpen van waarde tijdens de wedstrijd in bewaring te geven. Dat deden zaterdag de spelers van de wedstrijd GTB 4Sunlight 5 niet en het resultaat was. dat waarschijnlijk jeugdige dieven intussen kans zagen de kleedlokalen binnen te komen en daarbij een aantal portemonnees en horloges te., ontvreemden. De spelers van GTB be- merkten dit eerst na <le wedstrijd en ge zamenlijk zijn de .Machtoffers" naar het politiebureau gegaan. Daar kon men hen hoogstens wijzen op de fout om geld en waarde-ariiktden in de zakken te laten zitten tijdens de wedstrijd. Vele elftallen doen hun waardevoorwerpen in een tas en geven die aan de kantine-beheerder af. Dat is bij GTB 4Sunlight 5 niet gebeurd en men heeft daardoor de die ven'wel in de hand gewerkt. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij de wedstrijd RCI^—PPSC gebeurde ook iets onregelmatigs, al is nog niet met zekerheid te zeggen dat nier diefstal ir. het spel is. Toen de PPSC-speler Van der Lu et zich na ëfloop wilde aankleden'- miste hij zijn pantajon en overhemd, die nergens te vinden waren. Met geleend goed is v.d. Lugt met PPSC naar huis gereden. De heer Van Lindonk werd 23 juni 1904 in VUsslnger» geboren. Na In zijn geboorteplaats en in Veere te hebben gewerkt kwam hij ln 1926 naar Vlaar dingen. De „Oude Matex" was ge vestigd' op een terrein tussen Re Ie- ver's Zeeptnaatschappij en de ENCK. In 1929 heeft de 'Shell de Oude Matex overgenomen. De heer Van Lindonk kreeg in dat jaar te maken met de opbouw van de Nieuwe Matex op een stuk opgespoten land 'aan de Nieuwe Waterweg bij de Koningin Wilhelmina- haven. „Daar ben ik verder gebleven. Ik heb de hele groei meegemaakt, maar ook de vërwoesti&z van het be drijf in 1944", zegt hij. Na de bevrijding moest mén de hele zaak weer opbouwen en ook daarbij was de heer Van Lindonk ten nauwste betrok ken. De sterke groei na de oorlog was mede aan zijn inspanning te danken. In 1957 werd de Nieuwe Matexinge lijfd in het concern van Phs. van Omme ren, maar de heer Van lindonk bleef waar hij was, met dit verschil dat hij nu bedrijfsleider werd van de Matex. Daar bleef het echter niet bij, want hijwerd tevens procuratiehouder van het concern, voor de tankinstaliaties. Na de viering van zijn veertigjarig jubileum zal de heer Van Lindonk niet lang meer bij de Matex blijven. Op 31 maart valt de dag van pensionering, maar morgen neemt de heer Van Lin donk al afscheid. „Die paar dagen tussen jubileum en pensionering zijn er om de boel op te ruimen en de zaken over te geven aan mijn opvolger", zegt hij. Naast zijn dagelijks werk heeft de heer Van Lindonk heel wat andere functies. Op het gebied van de christe lijke school en ook op kerkelijk ter rein is hij zeker geen onbekende. Meer dan 25 jaar is hij werkzaam In het bestuur van de Vereniging voor Gere formeerd Schoolonderwijs, waarvan het grootste deel als secretaris. Na de op- richting van de „Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs" vier jaar geleden (waarin de beide pro testants-christelijke schoolverenigingen samenwerken) werd hij ook - daarvan t secretaris. Vele jaren was de jubilaris van morgen ouderling bij de Gerefor-, meerde Kerk. waarvan zes jaar als scri ba. In die tijd heeft hij ook deel uitge-: maakt van de beroepingscommissie. Op, het ogenblik heeft hij zitting in - de"' .commissie voor de Hervormd-gerefor- meerde kerkbouw in Holy. Het is alles bij elkaar heel wat en het is duidelijk dat de heer Van Lindonk met zijn vrije tijd wel raad zal weten. ;V Dinsdagmiddag van drie-tot' vijf uur isj er op het terrein aan de Koningin Wilhel- minahaven een receptie voor relaties, be- i kenden en vrienden, 's Avonds wordt een besloten bijeenkomst met het personeel 'i gehouden. Bij een verkeersongeluk op de pro vinciale weg onder Sevenum (Lim- burg) is vannadht. de 2l-jarige imej. A. Jansen uit deze gemeente om het/ leven gekomen. Drie personen werden ernstig gewond. De auto, waarin het meisje als. ver loofde van de bestuurder meereed, schampte bü een inhaal manoeuvre de auto die men wilde passeren èn kwam in de berm terecht. De rit eindigde te gen een boom. Het voertuig werd ver- ge- CULEMBORG Vanmorgen vroeg is op rijksweg 26 tussen Cuiemborg en Beesd een personenauto met vier Duitsers door onbekende oorzaak in een sloot reden. De naast de bestuurder zittende Wolf gang Niessen, een 22-jarige automon teur uit München-Glaabach, werd zo ernstig gewond, dat Hij vanmorgen in het Beatrix- ziekenhuis te Cuiemborg is overleden. De andere inzittenden liepen lichte verwondingen op. Bij een kettingbotsing in de buurt van het verkeersplein Oudenrijn zijn van morgen in totaal acht personen gewond geraakt. De kettingbotsing ontstond nadat op het verkeersplein Oudenrijn twee vracht wagens op elkaar waren gereden. Op 400 meter afstand van deze plaats waar- schuwde de rijkspolitie het verkeer. Een paar automobilisten sloegen daar geen acht op. Het gevolg was een ketting botsing. Een paar auto's werden totaal vernield. Zeven andere liepen eveneens fikse beschadigingen op SCHIEDAM Gbeoren: Bemardus A. zv D. Stip en H. van den Berg; Johannes W. G. zv H. van Buuren en A. M. C. van Absho- ven; Magdalena M. dv M. Hollaar en M. M. Snijders; Diana H. dv M. van Dijk en A. M. van der Toom: Johanna C. M. dv A. C. M. van Baarle en A. M. C. van Beurden; Hen- drik zv H. Smit en H. Overheul. Overleden: J. P. Kuling. 56 echtg Steljlen. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Psalm 27 vers 7 (berijmd.) In Jezus ontslapen mijn lieve Moeder, onze geliefde Zuster en Tante ADRIANA BINK—de Visser Weduwe van Nicolaas Bink Jac.zn. in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam: N; A. BINK 's-Gravenhage, 19 maart 1966. Geref. Bejaardentehuis „Campduinen", Albardastraat 5, Correspondentieadres: Tubbergenstraat 98. Liever geen bezoek. De begrafenis zal D.V. plaatshebben woensdag 23 dezer om 13.00 uur op „Eik en Duinen", Laan van Eik en Duinen 38 te 's-Gravenhage. Heden nam de Heere tot Zich, onze lieve zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante ANNA MARGARETHA CREVECOEUR weduwe van Johannes Ridderhof in de ouderdom van bijna 83 jaren. D. J. FRIEDERICH—Ridderhof M. J. FRIEDERICH N. RIDDERHOF M. RIDDERHOF—Post G. RIDDERHOF H. PH. MORIJN—Ridderhof J. MORIJN Klein- en Achterkleinkinderen Rotterdam, 19 maart 1966 Pie ter de Raadtstraat 14b Gelegenheid tot condoléance dinsdag 22 maart van 2022 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben woens- dag 23 maart a.s. op de algemene begraaf plaats „Hofwijk", Delftweg 230 v.m. Overschie te 1,30 uur. Vertrek vanaf het woonhuis te 1 uur.'

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1