Autosnelweg morgen open Paastoernooien krijgen tweeduizend deelnemers Jongen houdt buurt en politie in spanning Groepen natuurhistorici doen interessant werk BRINK Voor 1000 uit auto gestolen Aanrijding op zebra Schooljeugd naar Hargavelden A. Lekkerkerker overleden „Het avontuur tegemoet S .7 FORTEX "weert raad met elke maat PAASBBST M0DENIEUWS 3e31oÜeritmnmfr Kapsalon P. Visser werd vernieuwd Showroom De Jager werd heropend Vandaag jubilarissen |fi bij „Orpheus" K-f j| Schade 2000 bij schoorsteenbrand Heren SVC stelden zich wat veiliger Pröpaganda-avond van Vlaardingen-Schiedam Onwel en overleden Tramvertr aging door draadbreuk r US N». nr. ROTTERDAMMER Pagina 3 DINSDAG 5 APRIL 1966 Foundations Plantemverkgroep vandaag en morgen ::<---->1- vv- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Uit de op de boule vard te Hoek van Holland geparkeerde personenauto van een 23-jarige Duitse techniker zijn maandag door vernieling van een tochtraampje voor ƒ1000 aan goederen gestolen. Ontvreemd werden een leren koffer met strandkleding, on dergoed, een transistorradio en een foto toestel. Tijdens het weekeinde zijn uit een hou ten keet van Holland Cleaning Ships Contractors op een terrein aan de Viiststraat twee electro-handzaagma- chines, een slijpmachine en een cirkel zaagmachine gestolen. Uit een bouwkeet op de hoek Reijer- dijk-Huniadijk werden eveneens verschil lende gereedschappen gestolen. Uit in aanbouw zijnde panden aan de Koorder- helling werden electriciteitsonderdelen gestolen en de kelderafsluiting verbro ken. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM In de Rusthoflaan 62 opende maandagmorgen de heer P. Vis ser zijn vernieuwde herenkappersalon en nieuwe parfumeriezaak. De verbouwing is grotendeels door eigen werk in de avonduren tot stand gekomen, het aantal stoelen in de kapsalon is uitgebreid tot vier. Ter gelegenheid van de feestelijkhe den bij de opening lanceerde de heer Visser, wiens trofeeënkast vol staat met bekers en andere prijzen, vier nieuwe kapsels voor heren: een brosse kapsel, een vienna-boy, een Hardy en een beat- model. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De nieuwe showroom van de electrotechnische firma De Jager in de Zoutziedersstraat 30a was zaterdag herschapen in een soort tuin van 48 bloemstukken. Deze felicitaties waren het gevolg van de heropening van de winkel, die dank zij een week hard wer ken volkomen werd gemoderniseerd. De eigenaar van het bedrijf is de heer De Jager, die ondanks zijn 88-jarige leeftijd nog werkzaam is voor zijn zaak. De heer V. Th. Lorjé zorgt met zes man perso neel van de installatiedienst voor de ver koop. De heer De Jager was oprichter en nu erelid van de Nederlandse christe lijke ondernemingsbond Electrotechniek en radio. ROTTERDAM Tot vijftien maanden met aftrek veroordeelde de rechtbank de 32-jarige ios werkman E. R. uit Almelo en zijn 30-jarige collega A. K. Wegens inbraken in Rotterdamse clubhuizen had de officier van justitie tegen R. tien maanden en tegen A. K. tien maanden waarvan drie voorwaardelijk geeist. Conform de eis kreeg de 49-jarige vrouw A. M. D. eveneens een vonnis van vijftien maanden met aftrek. Zij heeft zich schuldig gemaakt aan zakken rollerij. (Van een onzer verslaggevers) S SCHIEDAM De voorzitter, de (ill:} heer P. Smit, en de secretaris, de Heer MÊ J. de Koster van het Koninklijk Schie- - ||iï dams Mannenkoor Orpheus zullen jfji}.; vanavond (dinsdag) in het gebouw; i Arcade op de wekelijkse repetitie- avond twee jubilarissen huldigen. Het fffl zijn de heren Joh, Scheffer, een be- kend oud-onderwijzer iri Schiedam 'HÈ die vijftig jaar lid van het Mannen- koor is, P, van Otterlo wegens vyf- endertig jaar lidmaatschap. Zoals ge- 5'ë bruikelijk krjjgen ze een speldje met fM getal van htm jaren in het zangkoor jffl uitgereikt en worden zü door hun medeleden hartelijk toegezongen. fl>|! (Van een onzer verslaggevers) jSl ROTTERDAM Een schoorsteen- brandje bij de familie P. Schore in ''-1 de G. J. Mulderstraat 85 heeft maan- dagmiddag een schade veroorzaakt van rond tweeduizend gulden. Het vuur werd geblus met een ramoneur en met nevelstralen. Volgorde van aankomst: 322, N4, l&jj 321, G5. De leiding berustte bij ondèr- jftfl brandmeester M, van Kamperdijk., Morgen begint het grote spaar- feest ...bijna de helft van de normale prijs op elke nieter franse damast. Duizenden meters franse damast van 4.95 liggen er voor U klaar... in een prachtig klassiek dessin, een prachtig soepel, doch stevig weefsel, per meter voor nog géén drie gulden. - Morgen begint de verkoop van deze bijzonder mooie franse damast, 120 cm breed, in diverse kleuren, aɧH y* /S per meter Wff zjfj voor ff Voorgevormde beha met nylonkanten cups, donszacht gevoerd, voor diepe décol- leté'a. Elastische rugpanden, A en B cups 13.75. Er is ook een Tergal gains 14.95, in alle filialen van (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op de Kruising Heemraadsingel - Beukelsdijk-Dier- gaardetunnel is maandagmiddag de 37-ja- rige bromfietser J. A. de Noble uit-de Van Lennepstraat aangereden door een personenauto. De man stopte plotseling en wilde lopend het zebra-pad overste ken. Hij werd met een gebroken linker onder- en bovenbeen naar het Bergweg- ziekenhuis gevoerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De route Bur gemeester Knappertlaan-Koe- markt-Rotterdamsedijk doet morgen voor het laatst dienst als de .belangrijkste verbinding tussen Schiedam en Rotterdam. Zoals gemeld zullen de burge meesters van .de beide Water wegsteden morgenmiddag de nieuwe auto-snelweg Horvath- weg officieel in gebruik stellen. Belangrijke schakels in deze nieuwe verbinding zijn, zoals wij gisteren uitvoeriger hebben beschreven, de Beukelsbrug in Rotterdam en de Horvathbrug in Schiedam. De Beukelsbrug sluit aan op een zeer groot verkeers plein waarop een emorm aantal hoge lichtmasten opvalt. Op de foto hierboven ziet men vanuit Rotterdamse richting de onderdoorgang voor het vanaf het Kileinpolderplein komende verkeer. Zij loopt parallel aan de onderdoorvaart op de Schie. De gladde keien van voorheen zijn nu vervangen door sïipvrij koud asfalt. De bermen krijgen te zijner tijd een groene aan kleding. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan het in de Paasva kantie te honden schoolvoetbal en hand- baltoemooi nemen dinsdag 12 april voor „voetballagere scholen" 37 elftallen deel, woensdag 13 april voetbal lagere scholen 17, ulo, enz. 18 elftallen en donderdag 14 april, voetbal ulo, enz. 32 elftallen, totaal 104 elftallen. Met reserves kan men reke nen op ongeveer 1200 leerlingen. Aan het schoolhandbaltoernooi op vrij dag 15 april doen mee 28 teams meisjes lagere scholen, 24 teams jongens lagere scholen, 9 teams ulo, etc. jongens en 19 elftallen meisjes ulo, etc. Totaal 80 teams (met reserves ongeveer 702 leerlingen). In de komende Paasvakantie zullen to taal ongeveer 2000 scholieren de sportter reinen van Harga bevolken. De leerlingen van de lagere scholen en de jongens van de ulo, etc. spelen het zevenhandbal, de meisjes van de ulo, etc. het elf-handbal. Het school- en paastoernooi geschiedt on der auspiciën van de Stichting Natio nale Feest- en Gedenkdagen. De com missie Schoolvoetbal en handbal van deze Stichting (voorzitter de heer van der Griend) organiseert de wedstrij den. Men gebruikt twee velden van Her- mes-D.V.S. en twee velden van S.V.D.P.W. (beide verenigingen stelden hun velden gratis ter beschikking), twee velden van Martinit-iH3.S.S. en een veld van Ursus (deze velden stelde de Sport raad "van de gemeente Schiedam ter beschikking) Voor de voetbalwedstrijden zijn zes velden nodig en voor de handbalwedstrij den elf zevenhandbalvelden en vier elf zijn voor elke dag dertien scheidsrech ters beschikbaar én voor het handbalpro gramma op vrijdag 15 april dertig scheidsrechters en scheidsrechtsters. In verband met het door de KNVB op Ko ninginnedag vast te stellen voetbalpro gramma, wordt voorzover mogelijk, het school programma in de Paasweek afge werkt. Slechts enkele finalewedstrijden zullen op 30 april worden gehouden, na afloop waarvan om half twaalf de prij zen worden uitgereikt. SCHIEDAM Voor de teams van de Schiedamse Volleybal Club waren in de afgelopen week slechts vier wedstrijden te spelen. Heren 2 stelde zich weer wat veiliger door een verdiende 3-0 zege op Libanon 4. Het derde herenzestal blijft in de gevarenzone. Ditmaal werd met 3-0 yerloren van Hou-Stand 1. Dames 2 blijft zegevieren. Nu werd ZVC 2 met 3-1 geklopt. Meisjes A tenslot te verloor met 3-0 van Juliana A. Dames 1 speelt deze week twee wed strijden. De Schiedamse dames gaan op bezoek bij het Rotterdamse Libanon en ontvangen Syrena uit Den Haag. /")P de Joost Banckertsplaats, tussen Lijnbaanflats, staat „l'Homme qui xnarche": zonder ar men, zonder hoofd en bloot Nadat dit bronsgietsel, naar ontwerp van de beroemde Franse beeldhouwer Rodin, in 1960 op de Floriade had geprijkt, werd de blote wandelaar naar de tuin van het museum Boy-, mans-van Beuningen gedirigeerd. Omdat de vroede vaderen die voor „hem" ƒ47.500 uit het fonds voor de stadsverfraaiing hadden be taald enigszins beducht waren dat sommige passanten bloot-brons aanstootgevend zouden vinden. vh; „Nu moet. het er maar .eens', van. komen", hebben ze in het stadhuis gedacht. Ten slotte pronkt al veel langer aan een gebouw op de Blaak een complete dame. En niemand is er, figuurlijk dan, over gevallen, en menigeen noemt haar familiair „Naakie van het Blakie" of „Bank-Bil-Jet". Intussen is ten' stadhuize nog- geen enkeL bezwaarschrift tegen' mannelijk bronsbloot ontvangen.; Het enige probleem zal wel blijken te zijn, een werkelijk geschikte! plaats voor Rodins schepping te vin den. Daaromtrent wil de afdeling kunstzaken graag meer horen van de burgerij en daarom ook, zal der „Wandelaar" nog twee keer .verhui zen. Naar een plateau tussen. Westersingel en Mauritsweg en ter zijde van Boymans-van Beunin-: gen.- O Deze laatste proefplaats lijkt mij de meest geëigende, mits het beeld daar een floriale achtergrond krijgt. Elders in de stad, te'midden van strak-zakelijke en koud-nuchte- te bebouwing, vindt het volbloed- realisme van de barokke kunste naar onvoldoende aansluiting.- .Of denkt u er anders over? (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging afde ling Vlaardingen-Schiedam hield maan dagavond in bet Wijkcentrum aan het Dr. Wiboutplein te Schiedam een druk bezochte propaganda-avond, waarop be halve veel, leerkrachten ook aanwezig waren de gemeentelijk inspecteur van onderwijs C. A. Kamp. de hoofdinspec teur van politie en voorzitter van Die renbescherming, II. Willems van Beve- ren en de bekende vogelkenner A. de Jong. In zijn openingstoepsraak deelde voorzitter B. G. Otten mee, dat de landelijke organisatie 46 afdelingen en ongeveer 5000 leden telt en de afdeling 140 leden, van wie 56 leden tot de vogelwerkgroep behoren. Bovendien zijn er nog een planten- én. een strand- werkgroep. Deze werkgroepen bestaan uit leden met gelijkgerichte interesse, die naast en in aanvulling op het verenigingsprogram ma een eigen werkprogramma hebben, dat meer in de lijn van hun speciale belangstelling ligt. Van elke'werkgroep sprak vervolgens een lid over de aktivi- teiten van zijn groep. De Vogelwerkgroep (de grootste) werkt onder meer mee aan landelijk on derzoek als vogeltrek en waterwildtellin- gen, aan verspreiding en controle tvan nestkasten over in de omgeving liggende geschikte terreinen. Ze houdt excursies in kleiner of groter verband naar terrei nen met een grote vogelconcentratie of interessante vogels en Instructieavonden voor vogeldeterminatie op geluid en ge drag met causerieën van ornithologen, en men wisselt onder elkander ervaringen uit. Ook heeft de groep een waarschu wingssysteem bij het waarnemen van bij zondere vogels. De nog jonge Strandwerkgroep houdt zich bezig met alles wat tot het specifie ke strandleven wordt gerekend, zoals krabben schelpen. Mejuffrouw H. Sonne- veld uit Maasland vertelde over de plan- tenwerkgx-oep, die instructie-avonden voor determinatie van gevonden planten houdt en daarnaast zorgt voor de instand houding en uitbreiding van een herbari um van planten in deze omgeving. Aardig was hetgeen ze vertelde over het plantensoeiologisch onderzoek, dat men in de Commandeur- en Duyfpol- der ten westen van de Vlietlanden heeft verricht. De gegevens, die men verkreeg waren soms bijzonder interes sant. Na elke spreker volgde de vertoning van fraaie kleurendia's over de aktiviteiten van de desbetreffende werkgroep. Le den van de K-N.N.V., van wie in lande lijk verband zowel biologen ais ama teur-natuuronderzoekers lid zijn, ma ken zelfs excursies naar Corsica, Cor- foe en Yougo-SIavië, terwijl de afde ling Vlaardingen-Schiedam een veelzij dig en aantrekkelijk programma van instructie-avonden, lezingen, excursies en weekeinduitstapjes heeft. Twee Engelse kleurengeluidsfilms, geti teld Between the Tides (tussen de getij den) en Journey into Spring (Tocht naar de lente), die in samenwerking met het Instituut voor Natüurbescher- mingseducatie werden vertoond, gaven een sprankelend beeld van de onge ëvenaarde schoonheid van flora en fauna. Tijdens de pauze konden de bezoekers een eenvoudige, maar suggestieve exposi tie op natuurhistorisch gebied bezichti gen. (Van-onze correspondent) MAASSLUIS De negenjarige Rudolf Bakker uit de Joh. Wagenaarlaan heeft zaterdagavond een groot aantal politie mensen en buurtbewoners in spanning doen verkeren. De moeder van Rudolf belde de poli tie op, dat haar zoon 's middags oin zes uur niet was thuisgekomen.„Om_ onge veer drie uur was hij gaan spelen, vermoedelijk op het terrein tussen de componisten- en vogeJbuurt. Drie politiemannen stelden onmiddel lijk ter plaatse een onderzoek in, dat echter geen. resultaat opleverde. Onder leiding van brigadier Kool en met toevoe ging van de inmiddels opgekomen nacht- dienstploeg en met behulp van verschei dene buurtbewoners werd het onderzoek voortgezet. De inmiddels gewaarschuwde korpschef liet de politie uit de omgeving alarme- ren en riep de recherche op onder leiding van brigadier De With. Ook de y speurhondgeleider wachtmeester Du- rand verzocht men assistentie te verle nen. Onder leiding van de korpschef, dé inspecteur J. de Jongh. zette men het onderzoek voort, hetgeen slechts weinig aanknopingspunten opleverde. Midden in de nacht; om ongeveer kwart over een. vertelde een gelukkige moeder de politie dat haar zoontje was thuisgekomen. Rudolf was net terugge keerd van een rit als passagier op een vrachtauto, waarmee hij „het avontuur" tegemoet had willen gaan. ROTTERDAM Aangehouden is de 32-jarige loswerkman A. B. uit Rotter dam, die dezer dagen had gesolliciteerd naar de betrekking van bankwerker bij een werktuigenfabriek aan de Ael- brechtsekade. Hiervoor had hij ƒ15.20 aan reiskosten gemaakt, omdat hij zei uit Eindhoven te komen. Uit het onderzoek is gebleken dat de man zich in de afgelo- pen twee maanden in Ridderkerk, Dor drecht, Breda en Goes ook aan derge lijke oplichtingen heeft schuldig ge maakt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Maandagmiddag werd de 66-jarige mevrouw C. J. A. Mustert-Smit, toen zij op de rijbaan van de Hoogstraat liep, plotseling onwel. Ze werd naar het Sint Franciscus Gasthuis gebracht, waarbij bij aankomst bleek dat zij was overleden. Op de Windbaan werd 's ochtends de 63-jarige kraanschipper W. v.d. Zee, wo nende in die straat, toen hij per fiets op de Maashaven reed, plotseling onwel. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek hij reeds te zijn overleden. In een ploegkeet op het spoorwegem placement aan de Westvarkenoordseweg werd diezelfde ochtend de 56-jarige weg werker P, D. Kranenburg van de Iepen- daal plotseling onwel. Hij bleek in het Zuiderziekenhuis te zijn overleden. Fascinerend, origineel en modieus zijn onze nieuwe voorjaars- modellen. In deze collectie vindt ook n de hoed van uvr keuze. U zult verrast zijn over onze sprankelende hoedenmode. kleedt u altijd een klasse beter! FORTEX Korte Hoogstraat 11 a tel. 6151 Vlaardingen ROTTERDAM Maandagmorgen is aan het viadukt nabij station Noord een draadbreuk in de elektrische bovenlei ding van.de R.E-T. ontstaan. De bestuur der van een vrachtauto had zand gelost en verzuimd de laadbak te laten zakken. Bij het achteruitrijden kwam -deze in aanraking met de leiding, waardoor de draad brak. Personeel van de R.E.T. maakte een noodverbinding. Het tramver keer lijnen 10 en 14 had in beide richtingen 45 minuten vertraging. B44 Nouveauté. Re levé in Zwitsers kant* stroIn zware, marine, wit, bruin en beige. 27,95 B5S Origineel Frans linnen hoedje. Inzwart, marine, wit. roodbleu en beige. 16,95 Amstelbron: Ned. Bond van oud-Strij ders, Contactavond, 20; Kerk Ned. Prol- Bond: Schiedams Vrou wenkoor, concert, 20; Arcade: Aquarium-' en terr. ver. Na tuurgenot in huis, Contactavond, 20; Irene: Staatk., Geref, Partij, vergade ring, 20;. Stedelijk Museum: tentoonstelling Am. Pop-Art. grafiek, opening, 20; Grote Kerk: Herv. Wijkgemeente IV, zangavond van Passie- en Paasliederen, Regeeringiverklaring omtrent Neder lands positie. Men meldt ons officieel uit Den Haag: De Regeering verklaart in aansluiting aan het meegedeelde in comité-generaal dat het schorsen van het verleenen van periodieke verloven een maatregel is van voorzorg in verband met het onwrikbare besluit om onze neutraliteit strikt te handhaven. Die maatregel is niet het gevolg van bestaande politieke verwikkelingen, niaar berust op gegevens welke een toe neming der gevaren waaraan ons land blootstaat, doen duchten. Het zou niet in 's lands belang zijn omtrent den inhoud van deze gegevens cenige mededeeling te doen. De Regee ring neemt gcenerlei verantwoordelijk heid op zich voor eenig bericht dat niet uitdrukkelijk als officieel is gewaar merkt. Rijnmond; Smalfilmavond „Schiedam", Irene: KBMTP, forumavond, 20. (r" '!eliiks Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28. Uitsluitend redactiezaken, tel 263954 Ib.g.g. 010 - 115588 en 01898 - 6619. Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- hofstraat 139, tel. 152400. Klachten bezorgen: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30-19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; Alarm brandwer 269123; Alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Westerdorp, Parkweg 207, fel. 267674. B43 Modieus Zwitsers strohoedje. Inzwart, marine, wit, lichtbeige, bruin, donker beige, rose en turquoise. 16,95 B52 Origineel Evgebe handwerk-hoed In exotisch stroIn Tnarinefwit. witf marine, naturelj bruin, 2wart\tabac, bruin[naturel. 59,95 SCHIEDAM Geboren: Cornelia d.v. "W J Noordhoek en C E Groenendijk; Elizabeth d-v. W J Noordhoek en C E Groenendijk; Yolanda I M d.v. W M T Adriaans ens en G J Blonk; Elisabertus z.v. J P Florussen en W Verhaal; Sierkje d.v. P Vink en S van Dijk; Baymond z.v. C A Brand en "VV van Dijk; Robert' z.v. K van Ham en H M den Uijl; Ronald z.v. J W Voshol en M T C W Janssen; Arie z.v. A de Jager en W van der Zwan; Margo C djv. J D Seip en N C Groeneweg; Annemarie d.v. B Dröge en W D Hoogeveen. Overleden: A Degeling, 72 j; S Brugmans, 43 j, eehtg Veldhoven; A J Weterings, 86 j, wed Termaat; M L. W Veliscèk, oud zeven maanden. MAISONTVAN DEN Amsterdam, Kalverstr. 23 - Den Haag, Spuistr. 42 - Rotterdam, K. Hoog sir. 7 Ook telefonisch te bestellen 020-234677Amsterdam onder de bestel-nrs. B 44 - B 55 - B 43 - B 52, ver^ meld ónder de hoedjes.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1