Plan onderwijzer wordt realiteit Schoolkinderen maken in Paasvakantie Slachtoffers ook hij dieren m Inhaalmanoeuvre Drie kinderen gewond in stadsverkeer Schiedam Bur e stand Iv Medewerking van politie bij achtervolging Koster N. de Kok begraven Vier Brabandersin Dominant SVGT won met 1-0 van Hoekse Boys FORTEX weet raad met elke maat MZ7 Otto van Lent krijgt Bemetei-prijs TA Pij r Opera „La Bohème" in Passage Theater Geslaagde jeugddag voor Obadjanen en junioren Eierkleurwedstrij d bezorgde kinderen veel plezier SVC-dames behalen de volle winst Oranje en Visserif9 al 1100 bezoekers m M: rotterdammer Pagina j} DINSDAG 12 APRIL .1966 VLAARDINGEN "V"-"' ten morgen - »n dagelijks SCHIEDAM Vandaag.... -'•en morgen 'spaar... door nu te kopen interfock jongens- ondergoed mrnm li 4Ü0 qrHÏEDAM Woensdagmorgen zal mevrouw Maas Geesteranus, weduwe 'Sn ir Maas Geesteranus, de stichter van rS naar hem vernoemde fonds, dat elk enkele prijzen beschikbaar stelt iïoor de beste" Bemetel-examens, in de ■feantine van de bedrijfsschool van Wil- i'nn-Fijenoord de Maas Geesteranusprijs «reiken aan de 19-jarige Otto van Lent, J-, vorjg jaar aan deze school het Beme- 'tsl examen voor scheepsmetaalbewerker Imet goed gevolg aflegde e Bij de toekenning van deze prijs wordt ;et alleen gelet op de beste examenresul taten maai" wordt mede In aanmerking 'pbracht, o£ de betrokken leerling ook in 1 Li algemeen een belofte voor de toe- ikomst inhoudt. De prijs bestaat uit een (oorkonde, een bronzen legpenning en ben bedrag van ƒ200. In oktober, bij de diploma-uitreiking, «werd Otto van Lent bij monde van de theer ir. B. Wilton ook al door de ff.F.-Bedrijfsschool onderscheiden, zelfs liweevoudig; zowel voor het beste Beme- s tei-A-examen als voor het beste Uitge breid Bemetel-examen. VLAARDINGEN Mochten er kinde ren zijn die met hun vrije tijd in de Paasvakantie geenraad weten, voor de zeventien leerlingen van de vijfde klas van. de Willlbrordschool aan de Maassluisedijk gaat dat niet op. Hun on derwijzer, de heer W. Veldkamp, is een enthousiast amateurfilmer en hij gaat zijn hobby op een bijzóndere manier uit leven, Heeds geruime tijd had hij zijn JJE heren W. Veldkamp (camera) en J. A. Dulfer in actie tijdens de proef-opnamen. Nieuwe Binnenweg 466-Telefoon230281 VLAARDINGEN Zaterdagmiddag is de heer N. de Kok (61), koster van de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel, op de Algemene Begraafplaats ter aarde besteld. Honderden mensen woonden de begrafenis van deze bekende Vlaardinger bij. Zowel in de kerkelijke wereld als op het gebied van de visserij was de heer De Kok een gezien figuur. Vroeger heeft hij eveneens veel voor het jeugdwerk .van de CJV Liefde en-Vrede gedaan. Sinds 1937 is de heer De Kok koster van» de Nieuwe Kerk geweest en in die functie kennen zeer velen. hem. In< 1946 werd hij benoemd tot haringafslager door de vereniging tot Bevordering van Handel, Visserij en Nijverheid. Uit die functie stammen zijn vele relaties met de visserij wereld. De aula van de begraafplaats was zater- ag overvol en velen moesten in de wachtkamer een plaats vinden. In de aula spraken de heren J. Madem, presi dent-kerkvoogd, ds. W. J. Kolkert na mens de centrale kerkeraad en J. Zouten dijk namens de kostersvereniging. De heer P. Hoogerwerf sprak namens de Vereniging tot Bevordering van Handel, Visserij en Nijverheid. Als vriend van de overledene en als bewoner van de wijk- gemsente Nieuwe Kerk sprak de heer H. K. van Minnen een enkel woord. De begrafenis werd geleid door de wijkpredikant ds. W. J. Schouten. SCHIEDAM Het Paasweekeinde heeft ook de dierenwereld slachtoffers be- torgd. Zo meldde zich zaterdag de heer Corveleyn uit de Wattstraat op het politie bureau met een fazant die hij In een totaal versufte toestand In zijn woning had aaDgetroffen. De vogel Is naar de kinderboerderij in het Prins Beatrixpark ge bracht. Verder werd op Tweede Paasdag in het volkspark een hond aangetroffen die vergiftigingsverschijnselen vertoonde. Dit dier werd naar het terrein van de Gemeentereiniging aan de Buitenhavenweg gebracht. Het politierapport vermeldt niet wat er daar met hei beest is gebeurd. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal: |„Wie is er bang voor Virginia "Woolf" a (org. VKC), 20; Harmonie: Studiekring, ïlezing dr. C. N. Peijster over „Het Ge- zag," 20. Zaal Immannëlkerk: NCVB-Ambacht, feestelijke jaarvergadering, 20. Bijkant, De Rotterdammer, Vlaardin- lïw, Smalle Havenstraat 11, tel. 6775 IfP-S-g. 010-115588). .Uitsluitend voor redac- bezanen 9493 (b.g.g. 6619) 'nr en bezorging Viaardlngcn H. H. sverhey, Wagnerstraat 24b, tel. 3345, I doopdag t/m vrijdag 18-29.30, zaterdag 117.30-19.00 uur. Vlaardingen: Brand R444; G.GD. f2541. Apotheek: Van Hogendorp, Van Hogen- dorplaan 129a,,tel. 4233. i.u,.Arc,a(ïe: Ne4 Bond van Vogelliefheb bers, kontaktavond, 20 Irene: Aquariumver. Tropica, kontakt- «vond, 20 t. j Passage Theater: Kunstcentrum Schie dam, Opera La Bohème, 20 L ,.ene: Schied. Jazz. Sociëteit, „guiilau- jffie culturele avond, 20.30. r Aöla Stedelijk Museum: Ver. Vrienden o-Sted-Museum, lezing. 20.15 K Soc* Belangen: Schied. Fotoclub, pontautavond, 20 !-■ ne: Ver» "°e Belangen", jaarvergade ring, 20 vüïJ^anl' De Hotterdammer: Lange tli fe t 28. Uitsluitend redactiezaken, '6619) (b"g g' 010 115588 en 01898 ï^tsehap: J. v. Gogh, Dr, Zaroen- hofstraat 139, tel. 152400- ï*:ii:acll'eE bezorgen: Agentschap (adr. ae boven) dag, van 18.30—19.30. ®nfrijke telefoonnummers: Alarm au 16 Alarm brandweer 269123; rffflö.G. enG.D. 269280. l4h-5eek: iot maandag 20 uur; Apo- ei. Evers- Lange Haven 81, tel, 268242, r ??(,,m?anclag 20 uur. Apotheek Kethel, vcniedaxnseweg 41, tel. 269927. VLAARDINC-EN Zaterdagmiddag heeft de hee Jrac. Martens de expositie „Vier Brabanders" in muziekschool „Do- iminat" aan de Markt geopend. Tot 17 april kan men hier terecht om het werk te bekijken van Mado Schoolmeesters, Janus N-uiten, Sjaak Mous en Jan van der Straeten. De vier schilders vormen met elkaar de'Meigroep. De heer Martens gaf een overzicht van het wenk van de vier kunstenaars. Hij meende dat een bezoek aan de expositie zeker de moeite waard is. Ondanks het feit dat zij een groep vormen benaderen de schidlrs hun onderwerpen van totaal andere gezichtspunten. De zaaltjes van Dominant, zijn smaak vol ingericht Bij de opening waren heel wat liefhebbers van de beeldende kunst aanwezig. VLAARDINGEN In de Van der Spiegelstraat stak zaterdagmiddag de 6-jarige Dirk van Tongeren de straat over zonder op het verkeer te letten. De jongen werd door een bestelauto aangere den en met een hersenschudding naar het Holy ziekenhuis gebracht. Nagekomen familiebericht. In plaats van kaarten Op Paaszondagmorgen is na een langdurig, zeer geduldig lijden mijn lieve vrouw, onze geliefde zuster, schoon zuster en tante mevr. T. JUISTINGHeida de eeuwige rust inge gaan, op de leeftijd van 61 jaar. Uit aller naam: S. JUISTING Renkum, 10 april 1966. Onder der Bomen 13. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag 14 april a.s., te 1 uur n.m., op de oude be graafplaats te Renkum, Onder de Bomen. (Van een onzer verslaggevers) leerlingen beloofd dat hij eens een echte alm met hen zou gaan maken, maar daar kwam aanvankelijk steeds iets tussen. Enkele weken geleden echter kwam dat plan weer naar voren en de vijftien jongens en twee meisjes waren er direct voor te vinden. Wat men zou gaan fil men wist men nog niet, maar een paar jongens uit de klas hadden al gauw een onderwerp. Het moest een bankoverval worden, vonden ze. De heer Veldkamp had daar wel oren naar maar bij uitwerking van het idee stuitte men op nogal wat bezwaren. De heer Veldkamp zat met de uitwerking van zijn spontaan geopperde plan wel wat in de knoop. Er bleek meer aan vast te zitten dan hij gedacht had. Een scena rio schrijven en een draaiboek maken waren allemaal dingen waar hij niet zo direct bij had stilgestaan. Op dat moment liet hij iemand tegen het lijf die hem daarbij echter goed van dienst kon zijn. Dat was Jan Dulfer en deze voelde veel voor de plannen van de heer Veldkamp. Jan Dulfer kon de speci fieke filmpi oblemen voor de onderwijzer oplossen. Hij heeft gewerkt bij de cine ast Jan Schaper en daar heeft hij voor een film zoals de heer Veldkamp wilde maken genoeg ervaring opgedaan. Bei den gingen aan het werk en zo kwam men tot een nieuw gegeven. Drie jongens vinden op een goede dag de sleutels van een fotozaak. Na enig overwegen wat ze zullen doen krijgt de nieuwsgierigheid de overhand en ze besluiten de zaak eens van binnen te gaan bekijken. Daar blijkt dat de brand- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onder auspiciën van het Kunstcentrum Schiedam geeft de Zuid-Nederlandse Opera woensdagavond om acht uur in het Passage Theater een uitvoering van dé opera in vier bedrij ven „La Bohème" van Giacomo Puccini. Koordirigent is Aloys Frings, dirigent Hein 's-Gravesande, Niet-abonnementshouders kunnen dage lijks van negen tot vijf uur plaatsen bespreken aan het bureau SG-VW, Plan- tege- Een grote fabrfekspartij Jongens- ondergoed, hagelwit gebleekv met prima pasvorm, solide jon- gensondergoed voor een be spottelijk lage prijs. Een speciale aanbieding voor al die moeders, die hun Jongens goed gekleed vrlHen hebben... maar die ook wéten dat onder goed meestal 't twee- óf'drie dubbele kost'van wat U morgen gaat betalen! singlets Maat II m singlets Morgen begint de verkoop van dit solide Jongensondergoedvan helderwit gebleekt Interlock, voor prijzen, die U geen tweeds keer kunt verwachten. GiSn tet. ef schrift, but. kast ook open te maken is en de verlei ding is te groot voor de jongens. Ze nemen een duik .in het geld en gaan er vandoor. Dat is in het kort het verhaal. De politie wordt gealarmeerd en deze zet een achtervolging in. Na een spannende jacht worden de drie jeugdige inbrekers gegrepen. De fotohandel Boer op het Veerplein heeft voor deze plannen de volle mede werking toegezegd. Voor de achtervol ging heeft men contact opgenomen met de politie en ook daar was men wel genegen om aan dit gebeuren mee te werken. De definitieve toezegging is nog niet gedaan, maar de beide organisatoren hopen dat dat geen probleem oplevert. Woensdag gaan op het Liesveld de op namen van de diefstal beginnen. De hele klas werkt hieraan mee met drie jongens in de hoofdrol. De opnamen van de ach tervolging en inrekening gebeuren in de Broekpolder. Als het even kan hopen de heren Veldkamp en Dulfer met de opna men nog deze week klaar te, komen. De heer Veldkamp doet' het allemaal voor zijn plezier, de kosten die er mee gemoeid zijn komen dan ook voor zijn rekening. Hij is helemaal vol van het plan en zljc klas ook. De heer Dulfer heeft de regie van het geheel en de heer Veldkamp treedt als cameraman op. De proefopnamen zijn al gemaakt. Afwach ten nu maar wat het gaat opleveren. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De, jeugddag van de CJV Liefde en Vrede op Tweede Paasdag is ondanks de weersomstandighe den goed geslaagd. Ongeveer vierhon derd jongelui vertrokken maandagmor gen in acht bussen van het Wees plein. Om acht uur was het in de omgeving van het Weeshuis een druk te van belang. Dit jaar werden de junior- groepen op de traditionele jeugddag van Obadja ook van de partij. Om de leeftijd- verschillen niet te groot te maken was de leeftijdslimiet dit keer gesield op veertien jaar zodat de groep jongelui toi zestien jaar afviel. Niettemin kwam men nog tot het respectabele getal van 400. De bussen vervoerden de jongelui naar de Drunense duinen waar de dag werd doorgebracht met het uitvoeren van aller hande opdrachten zoals verspringen, spoorzoeken en een vossenjacht. Het weer werkte aanvankelijk aardig mee en de open iuchtmaaltijd ging dan ook zoals gepland door. Tegen drie uur moest men de activiteiten echter staken omdat de regen vérder spelen onmoge lijk maakte. De leiding, die gedurende het weekeinde het programma tei plaatse had voorbereid kon daarom toch op een geslaagde dag terugzien. De terugtocht aanvaardde men omstreeks half vier en precies volgens schema arriveerde men om zes uur op het Weeshuisplein. Zowel leiding als kin. deren waren het er over eens dat het een mooie dag was geweest. SCHIEDAM De Simavi-collecte 1966, die in de week van 28 maart to 2 april werd gehouden, heeft ƒ13.175 opge bracht. De drie spelers in de film: v.l.n.r.r Koos van der Hove, Ferrte Rodoe en Hans Rrevkelen. SCHIEDAM; Ondertrouwd: A Bergwertf. at en A C Beljaars, 21; B J Breddels, 28 en. P C van Kielen 25; P A J Broeders, 28 en C M Osterholt. ES; K H Daatosdjer, 21 en E C van Leeuwen, 18: H Groene weg, 26 en Y C de Frieëlle, 38; A van 't Hof, 28 en J H Tamminga, 21; A K Jaeger, 23 en G Smit, 19; W H B Kiiss, 29 en M W J van der Beek,' 18; W W Mertens, 24 en E Beek, 26; C H J Nolert, 24 en C D Immerzjeel, 25; A van Oort, 22 en A J Schonk, 18; C van .Stuiivenberg, 25 en A M H Maas, 21; D H Timmers, 10 en P J van Etik. 18: J F T van der Valk, SO en L M de ftaaij, 28; M va-n der Velden, 25. en P (Van een medewerker) VLAARDINGEN De zaterdag gehou den eienkleurwedstrijd in het kampeer- centrum De Hoogkamer aan de Van Baer- lestraat is evenals de wedstrijden in de twee voorgaande jaren een compleet zuc- ces geworden. De 75 kinderen in de leef tijd van vier tot twaalf jaar hebben zich 'aangenaam weten te vermaken en wat zij presteerden met een hard gekookt ei, «een penseel en een schaartje, heeft hen heel wat plezier bezorgd- Bovendien kon-, den zij en andere belangstellenden genie ten van de soms zeer originele werkstuk ken, die zij hadden vervaardigd. Dit was althans de mening van me vrouw M. de Vries-v. d. Spek die met Cor van Dorp deel uitmaakte van de jury en zaterdagmiddag de prijzen ui treikte, Opvallend was het, dat men heel wat nieuwe ideeën had verwerkt, verge leken bij de wedstrijd die men vorig jaar heeft gehouden en toen 'zich hon derd liefhebbers hadden aangemeld. Zaterdag hadden de jongelui wat meer ruimte ter beschikking en dat kwam de kwaliteit ten goede. Mevrouw De Vries toonde zich dankbaar ten opzichte van ■het echtpaar Sparreboom, dat onmisbare medewerking had verleend. De heer Sparreboom bracht hulde aan het zestal meisjes, dat behulpzaam was geweest bij de wedstrijd. De uitslag luidt; 9—12 jaar: 1. Beatrix Roest; 2. Juriaan Weerheim; 3. Edith v. d. Graal Arie de Zeeuw 'bleekin deze groe ipde mooite tekening te hebben ver vaardigd. 78 jaar: 1. Sjoerd Gord; 2. Wilma Pors; 3. Marian Droge. Tekenprijs, Egbert Smit. 4—6 jaar: 1. Anneunarieke Blom; 2. Hans d'Achard; 3. Ronny Ploeg. Tekenprijs, Maarten v. d. Graaf, De prijzen bestonden .uit mondaccorde- ons, kleurenbalpoints, circuspakketten en schoolpakketten. 9 De 49-jarige Duitser H. M. reed mot zijn auto tegen de wagen van de 37-jari- ge mevr. M. v. d. V. uit Eindhoven. Ook hier was vrij ernstige schade. C J van Put, 21; A Vogelaar, 23 en B I J "W E den Dunnen, 23; B G de Vree, 22 en G G Ronteln, 20; L Westmaas, 21 en J H E Spil, 19. Getrouwd: J J de Laat, 23 en C E Alberg 28; J A van Luiik, 26 en A Koorengevel, 25; H P van de Pavoordt, 28 en. M C Hameet- mara, 24; G Winter, 23 en.G.-.de Jong, 28; C A Genets, 83 en Q F de Kuijter, L3; G J Kelder, 23 en I T van Gemoren, 20; W Bosman, 30 en J E M Besje. 24; C A Bok- mans,23 en A J Klute, 114AA Timrrjer- mans,-23 en M F Sterenburg, IS; J H dé Jong, 23 en H L FonCke, 22; L A Broos, 24 én A A FUleioes, 24; 'M Leijte, 20 en' L Levering, 19; J C Muljzer, 20 en H Ottans, 1)3; C, Kok, 22 en H Boete, 21: J D_J Leenderts, 23 én M Hoek, 18; F.E Groene- weg, 24 en J J Hooghuis, .22; F C J van de Goorbergh, $3 en A C W Netten, 21'. -r Geboren: Ferenc M zv F Pingitzer es »T J M Smit; Marcel zv T J van Klink en M F Krap. Overleden: T van Hulst. 02 echtg: Blom- mestijn: J A Foncke, 60; J B Kloovtr, 80; J van Dijk 80. VLAAiRiDINGJON .Geberen: Jacobus, zv H de Bruljn en G H Talen, Meidoomstraat 63C, Mario, zv G A van Geldem en P M Foncke, v d Werffstraat 373, Arend, zv A Voegt en M Zwanenburg, Fr Hendrikstraat 2S, Lammert, av L de Boer en T Wola Gedempte Biersloot 38, Hugorina Johanna, dv W van Haften en A F Naujoks, Statl- onsstr 90. Nicole Ellsaibeth Cornelia, dv C M Nan en E P M Post, Philips de Goedestraat 73. Overleden; Adrlana Tas. 82, Maassluis, Pie- ter Haddeman, 55, Patrimoniumdwarsstraat 9. SCHIEDAM Het eerste damesteam van de Schiedamse Volleybal Club be haalde in de afgelopen week de volle winst. Op bezoek bij het Rotterdam Liba non stuitte men op onverwacht felle te genstand. De Schiedamse dames speelde echter met sterk aanvalsspel. Met 0-3 werd gewonnen, na de setstanden: 11-15; 13-15; 6-15. Twee dagen later ontving SVC het ster ke Syrèna uit Den Haag. Ook deze wedstrijd werd gewonnen met 3-1. In de beide eerste sets waren de SVC-dames oppermachtig. Het team speelde zeer en thousiast en'hanteerde met succes de harde en de zachte aanval. Mede door de grote snelheid van de Schiedammers sloot de verdediging hermetisch en slechts in de derde set werd het tèam wat overmoedig, waarvan Syrèna een dankbaar gebruik maakte; SVC nam in de vierde set echter geen risico en veroverde zodoende vejiend S waardevolle punten. Set-standen; 15-7; 35-8; 7-15 en 15-11. Tot 20 april is dame? 1 vrij. Op die datum ontvangt SVC hei leidende ZVC uit .R'dam, dat bij een eventuele overwinning het kampi oenschap kan vieren. SCHIEDAM Zaterdagmorgen kwair op de Singel ter hoogte van de Vil lastraat de negenjarige fietser A. C. var Leeuwen te vallen toen hij de 16-jarigi wielrijdster H. J. Lucassen, die langs eer stilstaande auto reed, gauw wilde passe ren omdat vlak achter hem een autobus naderde, bestuurd door de 46-jarige P B. De iongen werd met een vleesavond aan het linker been en lichte ontvellin gen. naar de Dr. Noletstichting ge bracht. De fiets van het meisje werd licht beschadigd. 9 Doordat ze plotseling de rijbaan overstak werd zaterdagmiddag in het Broersveld de zevenjarige H. Ouwens aangereden door een auto, bestuurd door de 22-jarige R. A. T. Het kind kreeg slechts een lichte verwonding. 9 Doordat het vijfjarige jongetje E. van Dijk zondag in de Dr. Wibautstraat plotseling de rijbaan overstak werd hij aangereden door een onbekend gebleven bromfietser. Met een snijwond in het gelaat werd het kind naar de Dr. No letstichting gebracht. Zondag kwam op de Rotterdamse» dijk toen zijn bromfiets tegen het rijwiel pad aanbotste de 18-jarige bromfietser P. B. uit Capelle a/d IJssel te vallen, evén als zijn 18 R. eveneens genoemde kreeg een hersenschudding en. werd door de GGD naar het Gemeente ziekenhuis gebracht. 9 Zondagmorgen kwam op de hoek Ru benspleinRembrandtlaan een personen auto, bestuurd door de 19-jarige analist M. B. uit Vlaardingcn in botsing met een bromfiets, bestuurd door de 17-jarige A. C: Laatstgenoemde kwam te vallen en werd met enkele schaafwonden naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. 8-jarige duopassagiere mej, M. is uit Capelle a/d IJssel. Laatst- HOEK VAN HOLLAND ,;,SVGT heeft zaterdag met 1-0 gewonnen van Hoekse Boys. Reeds van meet af aan bleek duidelijk dat Hoekse Boys een har de dobber zou krijgen, want SVGT trachtte volgens het oude recept tot suc- ces te komen met een versterkte defensie die met lange passes de vier- én vaak zelfs driemans-voorhoede probeerde te bereiken. De Boys konden zodoende het spel vol; komen in handen nemen en het SVGT-doel onder druk zetten. Helaas werd bij de Hoekse spelers de taktische fout gemaakt de vleugelspelers te weinig in het spel te betrekken, want met de nu vertoonde speelwijze konden de Hoekena- ren de sleutel tot het succes zeker niet vinden. In de 28ste minuut greep spil Admiraal mis op een pas van Koster, waardoor Laurens in een fraaie schiet positie kwam te staan. Deze benutte dë geboden kans en zijn zuivere schot was onhoudbaar voor de vergeefs duikende doelman v. d. Knijff. Vlak na de rust leek het er op dat Hoekse Boys toch zou gaan scoren, maar een keihard, schot van Lokers werd op fraaie wijzegekeerd. Als een stoomwals rolde ook in de tweede speelperiode de ene, na dé,., andere aanval op, het S.V.G.T.-doel af. Hoewel de Haagse ach terhoede veelal met succes ingreep, kon zij toch niet altijd voorkomen dat de boys goede kansen kregen, maar Lokers en Mozes sphoten zelfs vrij voor doel onzuiver. Dè gasten beperkten zich tot enkele uitvallen, die niet geheel van ge vaar ontbloot waren. In de 33e minuut dreigde de Hoekse achterstand zelfs gro ter te worden, toen linksbuiten Boltrop met alleen doelman v. d. Knijff voor zich, tegen de staander knalde. Kort daar op moest Voois het strijdtoneel, verlaten in verband met een enkelblessure.' maar ook invaller Kruize kon er niets* ineef aan veranderen en zo trok Hoekse Boys tenslotte aan het kortste eind- kleedt u altijd een klasse beter! L FORTEX Korte Hoogstraat 11a teL 6151 Vlaarclingen GROMD-NOORD FLATSTAD IN WORDING (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In Groenoord-noord ko men 351 woningwetwoningen volgens de Industriële bouwmethode Larsen Nielsen (-Elemcntum)Een groot aantal woningen Is reeds bewoond. Het gehele complex bestaat uit vijf blokken van 63 woningen en een blok van 36. leder blok van 63 woningen bevat zeven woningen in de onderbouw (twee driekamerwonin gen en vijf vierkamer-wontngen) en vier woonlagen van 48 vierkamer-woningen en acht drie-kamerwoningen. Het blok van 36 woningen bevat in de onderbouw vier driekamer-woningen en op de vier verdiepingen 24 vierkamei-wo ningen en 8 driekamerwoningen. Alle wo ningen zijn van het galerijtype. De huurprijs bedraagt ƒ111,75 per maand, incl. 1,05 per maand voor even tuele risicoverreikening e.d. en ƒ15,65 we gens va3te lasten centrale verwarming. Deze huurprijs is berekend naar de bouwprijs per 18 oktober 1982. Met het oog op de belangrijke prijsstijgingen, die na deze datum hebben plaats gevonden, is eventuele huurverhoging verantwoord. De variabele lasten der centrale verwar-'in tegenstelling tot de straatnamen in ming bedragen gemiddeld ƒ15.- per Groanoord-Zuid en midden, die zijn ontleend aan uitsluitend Nederlandse musici, koos de raad voor Groenoord- Noord namen van buitenlandse musici. maand. Ter financiering van dit bouwpro- jekt stelde de gemeenteraad op 6 septem ber 1985 een krediet beschikbaar van ƒ8.314.815, zijnde het bedrag van de tota le stichtingskosten ad ƒ9.314.815,--, ver minderd met het reeds eerder yerleende krediet ad 1.000.000.--. Het centrale plein, waaromheen zich de andere huizenblokken groeperen, heet Johann Straussplein. De riante verbin dingswegen, naderhand met boombeplan ting, in de naaste omgeving heten Mozart- laan. Vivaldilaan er: Borodinlaan. Groen oord-Noord ligt op het ogenblik nog tamelijk geïsoleerd. Er is wel reeds een verbinding met de mid densector, doch de meest gebruikte ver bindingsweg met de bewoonde wereld, in dit geval de oude dorpskern van Kethel. is ongetwijfeld de Zwaluwlaan, die vanaf de oude Schiedamseweg (hoek Coop. Boerenleenbank) naar Groenoord-Noord leidt. Langs de helé wijk Groenoord loopt de Provinciale Weg No. 15, die later overgaat in de Harreweg, de verbindingsweg met Delft Maandag reed op de hoek van de (burgemeester Van Haarenlaan—Parkwe de personenauto bestuurd door de 43-jarf- ge Vlaardinger G. de G. een lichtmast omver, terwijl het voertuig zelf ernstig werd beschadigd; De bestuurder had wil len uitwijken voor een juist passerende oersonenauto. In totaal ontstnden tijdens het Paasweekeinde 26 aanrijdingen in Schiedam. ■m A LS ze me vragen hoe .duur een tramkaartje is, dan ben ik nog altijd geneigd om een dubbeltje te 'zeggen. Maar echt, ik zou het niet weten. Dit hoorde ik laatst van een Rotterdamse wethouder (en nog wel van financiën). En ik begon te denken. Sommige mensen zijn ge heel vervreemd van het ieven. dat duizenden medestadgenóten iedere dag leven. Houdt u me- te goede, het zij hun van., harte gegund. Maar een kleine blik in de dag, zoals die zich voor zo veel anderen ontvouwt kan volgens mij geen kwaad. Nee, juffrouw Zeelenberg, u moet zich vooral niet gedrongen voelen om bij wijze van spreken dan 's middags met mij nog even vlug aardappels te gaan kopen, en dan samen met me- op lijn 3 te staan wachten. U heeft wel wat anders te doen. <JT Maar ik bedoel het" meer voor de Grote Mensen van de 'Grote Bedrij-, ven, die heel vaak niet wefcen met welke problemen hun werknemers zitten, problemen die zo eenvoudig kunnen worden opgelost. Als voor beeld (tenslotte hoeft Jan Krant de RET al bijna geadopteerd met al zijn geschrijferover) de directeur van de RET, ook al zit die zaak niet zo makkelijk. Meneer Van Leeuwen, gaat u eens een week lang dag in dag uit, 's middags, en 's avonds met de tram. Kijkt u eens of de eenmansbestuxing van lijn 22 inderdaad zp efficiënt verloopt, bij voorbeeld om half acht 's avonds. Probeert u 's morgens eens (nee, u niet bekend ,maken) op de Kruiskade.in lijn 5 te. komen. Cij fers zijn zo makkelijk en helder, maar kunt u als trampassagier er enig economisch, belang in zien' els u in stromende- regen en koude wind twintig minuten „op de tram star.t te wachten? Ik weet het, uw problemen zijn niet 20 vlug opge doft,-en daar* gaat'-ihet ook niet'bm. (.Misschien gaat het-alleen-maar óm mee-gevoel, niet èens 'mede-lijden- nVTOG even een voorbeeld van 1 iemand die wél op de plaats van zijn werknemer ging staan. Lange tijd geleden was ik op be zoek bij een chemische stomerij. Dé. directeur liet me op een bepaald ogenblik heel trots'een vernuftig karretje zien, „eigen ontwerp". Dat eigen ontwerp was vroeger een on praktisch, onhandelbaar wagentje geweest.': Maar het was veranderd, toen de man, die gewoonlijk op die plaats stond, ziek werd,-en de direc teur zelf twee weken 'zijn werk ging staan doen. Dat werk hield in: iedere dag zo'n paar honderd keer •diep bukken en dan-met een stapel tje kledingstukken weer omhoog ko men. „Ik kon de eerste avond mijn rug niet meer bewegen", zie de.di-' recteur. Hij dacht na en kwam di rect al tot een beter systeem van werken. Dat trof me toen zo, evenals het dubbeltje van het tramkaartje me nu trof. TYAT muisje heeft nog een staart- je, zou men in elk ander.geval bunnen zeggen, maar hier kan hoogstens een hond als beeld die nen. Misschien herinnert u zich mijn Aan de lijn van 19 maart nog wel. Toen schreef ik dat een me vrouw in een wijkraad (wie de straatvervuiling door honden kenne lijk een doom in het oog was) een Russisch voorbeeld aanhaalde: dat namelijk de bewoners van Moskou gewapend met een schepte hun hond uitlaten en de behoeften van het dier netjes in de goot werken. De heer G. Bakker van de Rotter damse plantsoenendienst doet er nu nog een schepje bovenop. Ook hij vindt dat men zijn diers vuil niet op straat moet laten liggen, en hij legde uit hoe hij het eens. in Parijs had gezien: daar liep een paard keu rig met een zak „ondergebonden". U ziet, er wordt diep gedacht over velerlei problemen. Gelukkig dat honden en paarden het zelf niet hoeven doen, ze hebben het toch al zo moeilijk in een stad, waar ze aan de ene kant van het smalle stukje groen waarop ze worden uit- gelaten torenhoge flats zien, en aan de andere kant voortrazend ver keer. VLAARDINGEN De tentoonstelling „Oranje en de Visserij" trok gedurende de eerste vier weken na de opening op 8 maart al meer dan 1100 bezoekers. Enke le honderden leerlingen van diverse scho len brachten in klasseverband - een be zoek aan de expositie. Deze grote belangstelling rechtvaardig de ook het besluit van het bestuur de tentoonstelling te verlengen tot 1 mei. Buiten de normale opening op werkda gen Zal de expositie gedurende die tijd ook geopend zijn van 19 tot 21 uur.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1