Zeven nog niet bekend Dirk orgelavond Zwart Kap op station Tehuis „Henriëtte" komt onder streng toezicht Veel inbraken gepleegd tijdens zonnig weekend Jachthaven geopend ■BBi 3 1-ilf rSSI "Deze stad is Drie maanden vertraging ■ij project f m Burgemeester Thomassen in Dit i W ethouder grijpt persoonlijk in Wantoestanden door gebrek aan goed personeel Man gewond door schroef van boot Breed spoor verdween eeuw terug NZC krijgt mi een directeur Bezorger liet kar staan en verdween Slachtoffer gegooid of gevallen van balcon IS uw Twee aiiitfs over de kop drie gewonden „Het Zonnehuisheeft veel geld nodig Gemeentearchief nam afscheid van mej. G. W. J. Verveen Zeven wagens met gestolen auto: vijf maanden cel 9 nu beduidend goedkoper b fepg. rotterdammer Pagina 3 MAANDAG 2 MEI 1966 i# ROTTERDAM Toen vrijdag middag werd begonnen met het storten van het beton voor de verkeerstunnel onder de spoor baan Rotterdam-Dordrecht door bij het station Lombardijen begaf om nog niet opgehelderde reden plotseling de bekisting het. Een warwinkel van natte beton, be kistinghout en wapening kwam omlaag en zeven arbeiders van |het Aannemingsbedrijf Visser en Ismit te Papendrecht, dat dit werk iuitvoerde, werden gelukkig Smet ernstig gewond. Zij werden lallen naar het Dijkzigt-zieken- Ihuis en het Zuiderziekenhuis ge il bracht en konden later naar huis paan. Vijf hunner verschenen vanmorgen weer op het werk, de itwee anderen'; die per ziekenauto pnaar huis waren gebracht, kun nen thuis verder opknappen. ROTTERDAM Uitermate geschikt voor een echt Hollands feest als de viering van Koningin nedag, is Jan Zwart's Hymne over het Valèriuslied „Wilt he den nu treden". Het verbaasde ons dan ook helemaal niet dat deze orgelbewerking als nummer één voor kwam op het program ma van zaterdagavond voor de orgelbespeling van Dirk Jansz. Zwart in de Gereformeerde kerk aan de Simonstraat. Ze accen tueerde de feestelijke stemming die op de nationale feestdagen ook in de kerk pleegt te heersen. M. Feikema benoemd Inlichtingen gevraagd Rotterdam De grote vraag die de politie sinds za terdag bezig houdt is: is de 32- jarige zwervende papierophaler Barend Nijboer van een van cse balcons aan de Diergaardesingel gevallen of gegooid? Het staat na de sectie die dr. ,J. Zeldenrust heeft verricht wel vast dat de schedel van het slachtoffer (dat 's nachts werd gevonden) niet mét een of ander voorwerpin elkaar is geslagen, maar dat het is ontstaan door een val vanaf een van de balcons. ferlsnka (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam De Doelen was vrijdagavond het toneel van een vreedzame samenzwe ring tegen burgemeester W. Tho massen. Met het voorwendsel, of hij in verband mét de aanstaande opening van De Doelen iets wilde vertellen over de mogelijkheden van dit gebouw had de VARA- radio hem hierheen gelokt. stort I Van de gewonden heeft M. Eellemans I uit Bosschenhcofd (N.-Br.) 41 jaar, I een gebroken enkel. De heer F. J. f v. d. Broek uit St. Willebrord. 30 jaar, heeft een hoofdwond, W. C. I Arense uit Papendrecht, 34 jaar, had I een wond aan de rechterarm en een 1 shock, P. v. Zundert uit Bosschen- hoofd, 37 jaar, en C. v. d. Kevie uit Papendrecht, 18 jaar hadden schaaf- I wonden. J. v. d. Beke uit Roosen- daal, 40 jaar. had eeen bloeduitstor- ting aan de linkerhand en R. Schut- i te uit Papendrecht, 24 jaar, had een j wond aan het linkerscheenbeen. Volgens de plannen van N.V. Spoor wegen, die de leiding heeft van de uitvoering van de kunstwerken ten behoeve van de spoorwegen, zou op 24 mei de eerste werktrein de nieu we tunnel moeten passeren. Dat zal nu een maand of drie vertraagd worden. Men zal het ingestorte werk geheel moeten slopen en daarna alles weer opnieuw moeten opbouwen. Zoals men weet ligt de ingestorte tun nel in de baan van de nieuwe snel- tramlijn 2 door Rotterdam-Zuid. Veel invloed op het werk aan deze tramlijn heeft het ongeluk niet: de nieuwe tramlijn 2 zal eerst in be drijf kunnen worden genomen als de metro rijdt. De schade wordt geschat op ongeveer dertigduizend gulden. Er gingen een mil joen en tweehonderdduizend kilogram beton verloren. ROTTERDAM Na het sta tion Zuidplein van de metro nadert nu ook de bouw van het metro-station Rijnhaven het eindstadium. De grote betonbal- ken. waarov het dak komt ie rustenzijn reeds geplaatst. De dakelementen worden dezelfde die op het station Zuidplein zijn geplaatst, het dak wordt het nu reeds bekende zaagdak. Welke aesthetische bezwaren men ook tegen het metro-viaduct zou kunnen aanvoeren,' in de omge ving van de Rijnhaven zijn via duct en station een interessante architectonische bijdrage. Op twee uitzonderingen na waren alle werken die Dirk speelde geschreven door Nederlandse organisten. Tot die uitzonderingen behoorden een charmante Air en Gavotte van de En gelse componist Sam. Wesley en het Alle gro Vivace uit de vijfde Symphonie van Charles Marie Widor, die beide met over gave werden vertolkt. Van de Alkmaarse Laurensorganist uit de achttiende eeuw, Gerardus Havingha (1696-1753) werd een Giga gespeeld die wel niet op een lijn kan worden gesteld met de daaropvolgende Toccata in C jo- nisch van de grootmeester der zestien de-zeventiende eeuw Jan Pietersz. Swee- linck (1562-1621), naar toch wel interes sant genoeg was om bij deze gelegenheid eens te laten horen. Minder belangrijk was. „In tempo di menuetto" van de Deventer organist en ouderling van Jan Zwart. Arie van Op- Stal, al liet de weergave niets te wen sen over. De organist George Stam was op het programma vertegenwoordigd met een (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Wie is Wie" luidde de titel van het blijspel dat Inter Amicos vrijdgavond in de Schouwburgzaal van Odeon ten tonele bracht voor de leden, begunstigers en verdere belangstellenden van de Christelijke Vereniging Het Zon nehuis. Deze vereniging houdt zich bezig met de verpleging van langdurig zieken en heeft de beschikking over drie tehui zen in Beekbergen. Doorn en Zuidhorn terwijl een tehuis in Vlaardingen in aanbouw is. Er zijn nog veel meer. plannen. Bijvoorbeeld voor een nieuw tehuis inAmstelveen. Terecht wees "de heer J. van der Helm, propagandaleider Pit Utrecht erop dat deze verpleging veel geld kost, zelfs miljoenen. Hij. attendeer de op de belangrijkheid van het Zonne- huiswerk, dat men niet genoeg kan steunen. Daarna maakten de bezoekers kennis met een tweeling die de kinderschoenen reeds lang hebben afgedankt en de kat kten dansen als Pa en Moe in een Betuws dorpje met vakantie zijn. .Onder regie van Teun van Mourik zorgde het reven man/vrouw tellende toneelgezelsc hap voor aanvaardbaar spel en een dankbaar applaus na afloop werd dan j ook terecht hun deel. (Van een onzer verslaggevers) ROTTRDAM In verband met haar aanstaande huwelijk is vrijdagmorgen in het Gemeentearchief afscheid genomen van mejuffrouw G. W. J. Verveen, be heerster van de topografisch-historische atlas. In 1948 heeft mejuffrouw Verveen haar intrede gedaan in het Archief. In de tijd, dat zjj daar heeft gewerkt, is de prent verzameling steeds in betekenis toegeno men. Vele bezoekers heeft zij met grote tennis yan zaken geholpen aan afbeeldin- O OTTERDAM De heer G. Z. de -"V Vos, wethouder van sociale za ken en volksgezondheid, heeft zater dag een bezoek gebracht aan het be jaardentehuis „Henriëtte" aan de Adriaan van der Doeslaan in Hiiie- gersberg. Na zijn bezoek heeft de heer De Vos bepaald, dat de sociale dienst der gemeente Rotterdam dagelijks controle zal uitoefenen op de gang van zaken in dit tehuis. Voorts wordt de plaatsing van gemeentewege in „Henriëtte" stopgezet. Het is niet de bedoeling dat de ongeveer dertig be woners zullen worden overgebracht naar andere tehuizen. Wel acht de wethouder enige voor zieningen noodzakelijk. Hij zal pro-beren of er een verpleegster en een ervaren huishoudelijke huip in het tehuis kan worden tewerkgesteld. Voorts overweegt hij de mogelijkheid, dat de beheerder, de heer T. Lam, in aanmerking kan ko men voor een tegemoetkoming in te maken investeringskosten: Het bezoek van 'de wethouder aan „Henriëtte" hield verband met berichten over in het tehuis heersende wantoestan den. Bovendien 'had een schoonzoon van een der bewoonster-s in een brief over deze toestanden geklaagd. De heer De Vos deelde na zijn bezoek mee, dat van mishandeling, waarover in deze brief en in de berichten melding was gemaakt, -geen sprake zou zijn. „De toestand in .het tehuis is niet ide aal", al-dus de wethouder, „maar zeker ook niet zo scherp". De moeilijkheden zijn In hoofdzaak ver oorzaakt door gebrek aan geschoold per- gen van de oude en nieuwe stad. Voor talloze tentoonstellingen heeft zij materi aal aangedragen. Mejuffrouw Verveen gold als een bijzonder behulpzame krach, die door velen werd gewaar deerd. Nadat de gemeentearchivaris, drs. R. A. D. Renting, namens de dienst woor den van dank had uitgesproken en haar een geschenk had aangeboden, volgde een receptie. Onder de aanwezigen wa ren wethouder J. U. Schilthuis en de oud-gemeentearchivaris, mr. H. C. Haze- winkeL soneel. Van de vier verzorgsters heeft er één een opleiding voor bejaardenverzorg ster gevolgd. De directrice, mevrouw T, Lam, heeft pas een Kadercursus direc trice van Inrichtingen achter de rug. „Een en ander is wel onvoldoende voor een goed beheer van een bejaardencentrum", aldus wethouder De' Vos. De heerLam heeft, gezegd, dat hij te gen. de schrijver van de brief en tegen hét blad, dat de berichten betreffende de wantoestanden, in „Henriëtte" heeft verspreid, een aanklacht zal indienen; vakkundig en boeiend geschreven Passa- caglia en Fuga, welk werk navenant werd weergegeven. Feike Asma's opvolger bij de Ev. Lu therse kerk te 's-Gravenhage, Willem Mudde heeft een aantal Variaties en Fu ga geschreven over het Valeriuslied: „Waer dat men sich al keert of wendt", die met Jan Zwart's Fantasia alle marcia over het Wilhelmus een goed besluit vormden van dit feestconcert. W. P. VERHEUL (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAMBij het starten van de motor van zijn boot in de Rotte is zater dagmiddag de 48-jarige badman A. Wes- sels uit de -v.d. Werffstraat overboord gevallen. Hij kwam met zijn linkerbeen in aanraking met de schroef. Zonder hulp kwam hij uit het water. Met ver wondingen aan zijn been is hij naar het Bergwegziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het is vandaag een eeuw geleden dat het laatste stukje „breed spoor" uit ons land verdween. Het lag tussen Amster dam WillemspoortDen Haag Rotterdam en was 1950 mm breed, aanzienlijk breder dan de nu nog in gebruik zijnde breedsporen in. Spanje, Portugal, Argentinië en In dia waar de breedte 1676 mm is. Op 2 mei 1866 werd de normaal spoorlijn tussen Amsterdam en Rot terdam in gebruik genomen met een afstand tussen de spoorstaven van 1435 mm. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tot directeur van de Nederlandse Zeemans Centrale is be noemd de heer M. Feikema, Hij zal de leiding krijgen over een centraal bureau in Rotterdam waarin het bestaande kan toor te Haarlem zal worden opgeno men. Vanuit dit bureau, dat gevestigd zal worden in het Zeemanshuis van de ver eniging aan de Veerhaven 17, zal een be ter contact kunnen worden onderhouden met de tehuizen in Rotterdam. Delfzijl, Antwerpen, Hamburg, Genua, Kouen, Li verpool en Londen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 27-jarige classifi ceerder was op 9 december in een lander ige stemming, omdat hij geen werk had kunnen vinden. In de ochtenduren was hij m de Omgeving van het Centraal Station geweest, waar zoveel losse arbei- ders proberen aan werk te komen. Toen de dag voorbij was had die lan derige stemming hem meer dan 30.000 gekost. Met een gestolen auto had hij een rit gemaakt door Rotterdam, waarbij hij in de Vletstraat zeven auto's ramde, waarvan een helemaal werd vernield. Hiervoor stond hij maandagmorgen te recht bii de politierechter „Je zet je auto niod"edwonren neer in een straat en dan komt een dolleman en rijdt er tegen aan," zei de officier, mr. A. Wendels. Hij eiste een gevangenisstraf van vijf maan den en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid, Mr. Heynsius vonniste over-, eenkomstig deze eis. (Van een onzerverslaggevers) ROTTERDAM De 38-jarige H. Otter- loo van de Almondestraat raaktezondag- middag gewond in het strandbad. Met een gesprongen slagader van het linker been ïs hij naar Bergwegziekenhuis ge- bracht Tijdens het balspel vièl de negen tienjarige mejuffrouw N. Beverling, uit de Rusthofstraat op het'strand. Met een ebroken middenstandsbeentje is zij naar hetBergwegziekenhuis vervoerd. (Van een. onzer verslaggevers) ROTTERDAM Kennelijk profiterend van het feit dat talrijke Rotterdam mers niet thuis waren, zijn in het week einde bijzonder veel inbraken en dief stallen gepleegd variërend in schade van enkele gulden tot duizend gulden. Van een opslagterrein aan de Hoofd weg werd de kalkmolen- (ƒ900) van een aannemer gestolen. 0 Een kinderverzorgster mist twee gouden ringen ter waarde van enkele honderden guldens die in haar kamer in een woning aan de Nieuwe Binnen weg lagen. (Vervolg van pag, 1) Uit een woning van een arts aan de Van der Helmstraat verdween een draag bare radio, een portefeuille met apto- papiereu en een bedrag aan geld. De achterdeur was niet afgesloten. De Coöp Vooruitgang heeft aangifte gedaan dat de 28-jarige broodbezorger W. J. D., 300 zou hebben verduisterd. De man heef zijn wagen ergens laten staan en is verdwenen. Uit de kleedkamer van de N.V. Inter- pak aan de Keileweg is uit kleding van de 26-jarige papieisnijder A, W. G. een loonzakje met 450 gestolen. Een 32-jarige automonteur mist ge reedschap-ter waarde van ƒ700 uit twee sloopauto's aan de Schulpweg. Van zes bezoekers is uit kleedhokjes op het sportcomplex aan de Reedijk 600 gestolen. Uit een tuinhuisje op het complex Tuinderslust aan de Scherpendrechtse- kade ten nadele van een hoofdvertegen woordiger een schilderij, vier koperen petroleumlampen en levensmiddelen (to taal ƒ260) gestolen. De inboedel werd vernield. Inbraken zijn verder gepleegd bij de United Central Marking Board aan de Kruiskade waar enkele tientallen guldens werd gestolen, bü NV House of England aan de Lijnbaan waar kostuums zijn ver dwenen, bjj de NV Procenta, by de Anker Union NV, en de Union France Hollande de Pet roles en b(j de NV Rank Xerox. De drie laatste bedrijven zijn alles ge- vestigd aan de Schiekade. IgifM ROTTERDAM ,Nou mensen, daar gaatie- dan". Vergenoegd sprak de vi- ce-voorzitter van de wijkraad, de heer K. W. Born kamp. zaterdagmiddag deze woorden. Vergenoegd vanwege het stra lende weer, vergenoegd ook vanwege de opening van de, nieuwe jachthaven van de Onderlinge Watersport Vereniging, die hij aan' de klokplas,' Emmalaan 60, opende. Voor de gelegenheid was' de gehele werf v.ersierd met vrolijke vlaggetjes. Het perceel met aanlegsteigers en terrein is gehuurd van de gemeente. De haven were geheel vernieuwd door leden van de vereniging, met 'medewerking van gemeentewerken, o-n een waardig on derkomen te bieden aar, de 92 grotere en kleinere boten die hij kan bergen. Toilet en drinkwater Zijn- aanwezig, bo vendien is er een havenmeester op het terrein aanwezig, zodat er dag en nacht toezicht is. Het onderzoek dat met kracht ter hand is genomen de politie wil geen enkele twijfel laten bestaan heeft zich hoofdzakelijk afgespeeld rond de plek van' het ogenblik. Rechercheurs hebben zelfs een gedeelte van de hou ten balustrade afgezaa.gd en voor een laboratorium-onderzoek meegenomen. Een uitvoerig buurtonderzoek heeft geen directe resultaat gehad. Het onderzoek heeft zich toegespitst op de gangen van het slachtoffer in de avond van vrijdag 29 april na half ze ven. Men zou graag willen weten wat hij in die tijd heeft gedaan. waar hij is geweest en met wie hij contact heeft gehad. Degenen die inlichtingen hier over kunnen verstrekken, worden ver zocht zich met de recherche van het hoofdbureau van politie in verbinding te stellen, tel. 143:144 toestei 3374. Het is niet uitgesloten dat Nijboer die avond in een café of restaurant is geweest. Gebleken is namelijk dat hij had gedronken en een lichte maaltijd had gebruikt. De drank kan hij ook er gens-hebben, gekocht zoals meer mensen uit het zwerversriulieu in de- omgeving van Centraal Station en Diergaardesin gel. wel meer doen. Gebleken is ook dat Nijboer nog niet lang in die kringen zich bewoog. De bewoners van de Diergaardesingel die de meeste zwervers wel kennen bleken nem niet te herkennen. Vanmorgen heb ben mensen van de Roteb met veel moeite het trottoir waarop de heer. Nij boer. werd gevonden, te reinigen van de grote hoeveelheid bloed die daar lag. De politie is, bijzonder voorzichtig «iet het geven van inlichtingen over déze zaak of om vermoedens uit te spreken. Morgen moet U er bij zijn, want is 't geen genot om midden in 't seizoen een leuke vensterval uit te kiezen voor nog géén. gulden per meter? Een partijkoop venstervallen, tientallen dessins van Terienka en Diolen Marquisette In wit ©f Ivoor, met of zonder hoofdje, in leuke dessins... om na de schoonmaak alle ramen In 't Kuis weer.plekfijn in orde te hebben. Morgen begint de verkoop van deze grote partij Terienka en Diolen marquisette vensterval len, in hoogtes van 38 tot 45 cm, door elkaar,- r per meter voo Géén ttl. of jehrift. PMt Lang voor hij arriveerde was de kleine gehoorzaal gevuld met een aantal Rotter dammers, dat gespannen zat te wachten op de binnenkomst van de hoofdpersoon vanh et radioprogramma „Dit is uw le ven", want om geen andere reden sleep ten technici met kabels, die de verbin ding tot stand brachten met de geluidwa gen buiten. Argeloos stapte de burgemeester al pra tend met de interviewer Joop Söhne de kleine gehoorzaal binnen, waar hij tot zijn verbazing werd verwelkomd door een daverend applaus. „Ik kan me voorstellen, dat a hier van opkijkt," zei Joop Söhne. De burgemeester wreef eens langs zijn Idn en zei toen lachend: ,,'t Is toch geen televisie, hoop Ik, Ik heb me niet geschoren." Onder leiding van gastvrouwe Letty Kosterman begon een vraaggesprek, waarbij het portret van burgemeester Thomassen tekening kreeg. Na wat te hebben gepaat over zijn jeugd („Ik was een verschrikkelijk eigenwijs jon gentje") zijn opleiding; MTS en kweekschool, was er de eerste ontmoe ting met een oude bekende. Dat was mevrouw Mieritje Land-Bonte. met wie hij destijds lid was van de NBAS, een vrije socialistische jeugdorganisatie, geënt op de Wandervögel. Deze vereni ging stichtte indertijd de eerste jeugd herberg in Nederland, De heer Thomassen kwam aardig op dreef toen hij anecdotes vertelde uit zijn onderwijzerstijd in Hoensbroek, waar zijn socialistische opvattingen alleen wan trouwen ontmoette bij de katholieken. Voor de oorlog dus een zeer actieve jeugdbeweger, na de oorlog wachtte hem het bestuurswenk. Hij werd tot burge meester benoemd in Zaandam, later volg de Enschede en tenslotte Rotterdam. Toen hij voor de laatste functie werd gepolst bleek hij er aanvankelijk niets voor te voelen. Tenslotte vielen alle andere kandida ten af en besloot hij de post te aanvaar den. Burgemeester Thomassen: „De mensen kunnen zich niet voorstellen, dat je geen streber bent met zo'n loopbaan, toch is hel allemaal een kwestie van toeval geweest," Politieke uitspraken: „Mijn meest bitte re teleurstellende ervaring is. dat het politieke beeld van nu even ziek Is als in 1939.êê En: „Met radicalisme kom je ner gens mee in Nederland. "Wat hebben we aan radicale partijen, die geen bestuur ders leveren. We vergeten, dat de ge meente in wezen niet door de raad, mar door het college van burgemeester en wethouders en een kader van ambtena ren wordt bestuurd. Die ambtenaren snakken naar een wethouder, die hun zaken begrijpt." Sprekend over gemeentepolitiek raakte burgemeester Thomassen zeer geëmotio neerd: „Het gebeurt tegenwoordig, dat ik thuis kom en tegen m'n vrouw zeg: ik word hier hoe langer hoe linkser. Deze stad is een uitdaging, waar je nooit mee klaar komt. Het grote probleem zijn hier de krotten. Ik vrees, dat er over een aantal jaren nog niets is veranderd. Ais je op de Nederlandse kaart zoekt naar sociale nood, dan vind je die in de slech te bunrten van Den Haag, Amsterdam en Rotterdam. Als de mensen zich daarvan JN mevrouw Mientje Land ont moette burgemeester Thomassen een oude bekende tijdens zijn „Dit is uw leven". bewust worden stemmen ze op boer Koe koek. De grootste schande in Nederland is de aanwezigheid van die krotten." Het programma is zondagavond uitge zonden. (Van een onzer, verslaggevers) ROTTERDAM Op de -Beukelsweg raakte zondagmorgen de 24-jarige me vrouw J. Broekman-Mostert de macht over he stuur kwijt, waardoor haar auto over de kop sloeg, dertig meter op het dak doorgleed en tegen een lichtmast tot stilstand kwam. De wagen weheel ver nield, de bestuurster liep een pijnlijke linker enkel op, terwijl een mede-inzit tende, de 23-jarige kelner A.'Bonte van- de Schiedamsevest, een gebroken linker sleutelbeen en hoofdwonden kreeg. Bei den zijn naar het Bergwegziekeohuis ver voerd. Bij hel afremmen verloor zondagmor gen op het Zuidplein de bestuurder van een bestelauto -de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen bij het raken van de trottoirband een halve slag draai de en omsloeg: De inzittende, mevrouw A. J. Deering-Verhoef (56) werd met een pijnlijke linkerschouder naar het Zuider ziekenhuis gebracht. Op de Mathenesserweg botste vrij dagnacht -de negentienjarige kelner T. J. v.d. K. met zijn auto tegen een ver keersheuvel. Hierna reeds hij het voet pad op en kwam -terecht tegen de voorge vel van een bakkerswinkel. De etalage ruit werd vernield. 0 Bij het oversteken op de Hoogstraat liep zaterdagmorgen de Turk Ahmet Göber uit Spijkenisse legen een brom fiets op. Beiden vielen. De Turk kreeg een gebroken neusbeen en schaafwon den. De bromfietser, -de 22-jarige chauf feur J. A. Hagen uit de Rosenveidtstraat kreeg een zware hersenschudding. Bei den werden naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. 0 Op de kruising Straatweg-Prins Bern- hardkade ontstond zondagmorgen een aanrijding tussen drie personenauto's. Ee personenauto reed op de Straatweg, vlak voor de kruising een stilstaande tram van lijn 14 voorbij aan de linkerzijde. Hij botste tegen een personenauto, die van de Prins Bernhardkade voor de tram naar links reed. Deze auto werd tegen een derde geparkeerd staande wagen ge duwd. Een passagiere van de tweede au to, de 26-jarige onderwijzeres, A. van Elshout uit Eindhoven, werd met een hersenschudding naar het Bergwegzieken- huis gebracht. DEN HAAG In navol-ging van de semi-profclubs zijn de aanvoerders van alle in de KNVB spelende amateurelftal len met ingang van zaterdag a.s. ver plicht een armband te dragen dit als onderscheidingsteken. Deze nieuwe maat regel moet vooral voor de scheidsrechters van nut zijn om in voorkomende gevallen, direct te kunnen ontdekken wie de aan voerder is.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1