Bestuur hoopt op hogere subsidie Jaarverslag van Geref. Vereniging Ziekenzorg voor het mooiste hoekje in uw kamer! AGENDA Kethel was organisatie schoolvoetbal vergeten: Brandweer loeide voor en spoot Kythera HOOGERWERF Hoogbouw dertien miljoen DE UJ J Aantal leden thans meer m Burgerlijke stand Wel finales in Sthiedam Reeds tien mille is binnen RUSTIN UW RUIMTE Vanavond spoedvergadering Driemaal diefstal bij inbraak 0 Zendingsavond van Youth for Christ Groot aantal mensen op Bevrij dingsa vond Geref. Nieuwland Afscheid en jubilea (met ere-zilver) bij RET moederdag n SHüfi ter meuten Oecumenische dienst in de Grote Kerk Koninklijk zilver voor J. A. de Haan 7P 71* s" DE ROTTERDAMMER VRIJDAG 6 MEI 1966 Vakalure Subsidie f 9 Zondag Vandaag en dagelijks CALLENBURGSTRAAT 41 VLAARDINGEN kantoorinstallaties* Voordeel Voorjaar BOERDAM VOOR BEHANG Pagina 3 Kunt U zich een beter cadeau voor Moederdag voorstellen.., voor haar die altijd het laatst aan zich zelf denkt... dan deze mo» dieuze echt lederen Nappa visite-tas Mappa lederen tassén In modieus model, met elegante beklede beugel, geheel met zijde ge- voerd, met een normale ver koopprijs van 35.-... nu als speciale Moederdag aanbieding voor nog géén twintig gulden. Morgenvroeg begint de verkoop van deze echt Nappalederen damestassen, met groot birmen- vak, in de kleuren zwart, wit en cognac, voor l^r« CÜn uh of schrift, bttu SCHIEDAM De Gereformeer de Verend ging voor Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk houdt ip 7 7 cyp\ r\ woensdag 11 mei 's avonds om 8 (Mn IZiUU uur in het Geref. Jeugdhuis, Lan ge Haven 97, de jaarlijkse leden vergadering. Het jaarverslag over 1965 vermeldt, dat de vereniging op het ogenblik 1210 leden telt. Op januari 1965 bedroeg het leden tal 1202. In de loop van het jaar weiden 50 nieuwe leden inge schreven. Ten gevolge van ver huizing naar elders en wegens overlijden moesten 42 leden van de lijst worden afgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zaterdag 7 mei houdt de Youth for Christ Vlaardingen een zendingsavond in het Roode Kruisge- bouw, Emmastraat 38. Op deze avond komt zendeling Jos Kalmijn vertellen over zijn werk in Oostenrijk. Hij zal dit doen aan de hand van dia's. Youth for Christ gaat in het vervolg al haar kontaktavonden in het Roode Kruisgebouw houden, waar men de beschikking over een zaaltje heeft gekre gen. Men hoopt op een goede opkomst zaterdag. Iedereen is van harte welkom. Do avond begint om 8 uur. V1SSER1JBEHICHT VLAARDINGEN VLAARDINGEN, mei Vandaag kwam d* trawl-logger VL 34, schipper L. v. d. Harst aan de markt. Behalve een lading aan verse vis en makreel voerde het schip 120 kantjes gezouten makreel aan. Aan de afslag alhier betoatöe men gisteren voor ïoute ma kreel f 49 f 5110 per kantje. De aanvoer hedroeg gisteren plm. 70 kantjes. Voor maandag worden vier treiters aan de mark: verwacht. Een van de wijkverpleegsters, mejuf frouw L. Keizer, verliet op 30 juni 1965 de dienst van Ziekenzorg wegens haar vertrek naar Arnhem. Door deze vabatn- re kreeg de andere wijkverpleegster, me vrouw C. de Laügen-F uykschot, een zwaardere taak te vervollen. Daarbij kwam nog dat omstreeks jnll-augustus van het vorige jaar de vereniging van start ging met een consultatiebureau voor kleuters en zuigelingen in KetheL De laatste tijd verhuizen namelijk geregeld Schiedammers, onder wie een behoorlijk aantal leden vaa Ziekenzorg naar dit stadsgedeelte, in het bijzonder naar Groenoord. Op 1 januari 1966 kreeg Ziekenzorg mejuffrouw Y. J. Krul als wijkverpleegster in dienst. Nadat het magazijn voor verplegings- materiaal meer dan dertig jaar gevestigd was geweest ten huize van mevrouw C. M. Bouman-v. d. Merwe, werd het in februari 1965 verplaatst naar de familie F. Fonk, Lange Haven 5. Inmiddels werd in dit jaar het magazijn ondergebracht in het gebouw van het Wit-Géle Kruis, Nieuwe Haven 121. Mevrouw A. Meulstee-Metselaar, die drie jaar lang de leiding van de ge zinsverzorging en bejaardenzorg had ge had, nam eveneens op 30 juni 1965 afscheid van Ziekenzorg wegens vertrek naar elders. Bij de afdeling gezinsverzor ging ontstonden er in 1965 verscheidene mutaties. Wegens huwelijk, overgang naar de verpleging of om andere rede nen vertrokken er een vijftal dames. De lege plaatsen konden worden aangevuld met vijf nieuwe medewerksters. Bij het ontstaan van de vakaiune voor leidstér voor gezinsverzorging besloot het bestuur een subsidiabele kracht turn te stellen, te weten een maatschappelijk werkster met het diploma van een socia le academie of ervoor studerend. Op 1 september 1965 kwam mejuffrouw T. de Boer in dienst als maatschappelijk werkster en leidster voor gezinsverzor ging. Deze combinatie van functies was noodzakelijk, daar mejuffrouw De Boer studeert aan de CICA ie Amsterdam, waar ze een urgentiecursus voor maat schappelijk werkster volgt. In verband met de combinatie gezlns verzorging-maatschappelijk werk en studie werden de afdelingen gezinsver zorging, maatschappelijk werk en be jaardenzorg gereorganiseerd. Mejuf frouw De Boer kreeg de leiding over gezinsverzorging, terwijl het hieraan verbonden dagelijks werk werd ver deeld tussen haar en mejuffrouw Snoek. Laatstgenoemde werkt in de wijken oost en zuid. Mejuffrouw De Boer in west, Nieuwland en Kethel. Voor gezinshulp en gezinsverzorging werd in 1965 aan totaal 103 gezinnen personeel ter beschikking gesteld. Op bestuursniveau werd de samenwer king in de coördinatiecommissie voor ge zinsverzorging te Vlaardingen gehand haafd. Ik kwam in 1965 m Schiedam eveneens een dergelijke commissie. Het voornaamste onderwerp van bespreking in deze commissies was een in te voeren nieuwe retributiescliaaL Al le verenigingen leden grote verliezen op het verzorgingswerk. Deze toestand kon niet langer .voortduren. De besturen hopen op een toekomstige verhoging van de subsidie» sowel van het rijk als van de gemeente, zodat men kan komen tot een meer sociale retribu- tieschaal en de retributie voor bepaalde gezinnen geen beletsel meer zal vormen tot het aanvragen van gezinsverzorging. Van vele zijden wendt men pogingen aan om de subsidies op te trekken. Maar dit zal veel tijd en geduid verges. Mevrouw M. J. van den IJssel-Qoster- hoff behandelt sedert 1 september de belangen van bejaardenzorg. Begin 1965 waren er tien bejaardenhelpsters, aan het eind van het jaar waren dat er twintig. Aan 25 gezinnen bood men in het afgelopen jaar hulp. In 1965 wer- Een kleine greep uit de grote en veelzijdige collectie stijl-meubelen van Oe Werk - en direct een smaakvol geheel, het mooiste hoekje van uw kamer. De fauteuil is met dralon-veiours bekleed (bijvoorbeeld In luisterrijk ivoor!), met schuimrubber gestoffeerd en kost Het Regency-hoekkastje fs van bloem-mahonieen kost 'V maandag gesloten flOTTBRDAM/D£NHMG/U7H;CKT/VUSSNGEN/D£YENTEJVHOORN (Van een medewerker) SCHIEDAM Het was een zeer goede gedachte van de werkconunlssie van de Nieuwlandwijk van de Gereformeerde Kerk om op Bevrijdingsdag een wijk- avond in de Magnalia Dei-kerk te orga niseren. Niet alleen trok deze avond een groot aantal bezoekers (ook van andere wijken), bovendien kwamen de stemban den goed los. Er is bijzonder veel gezon gen, zowel geestelijke als vaderlandse lie deren. Ds. P. B. Everaars zei ia zijn ope ningswoord, dat het goed was om een wijkavond op een dergelijke dag te hou den. De kerk was daarom ook versierd met vlaggen. De organisten C. Dubbeld, G. Pas schier en J. Sterenberg verleen den hun medewerking, evenals het Nieuwlandkoor oXv. dirigent G. y. d. Schoor. Later op de avond nam ds. Everaars ook nog plaats achter de piano en samen met de organist werd een fraai „duet" uitgevoerd, dat een groot applaus uitlok te. Tijdens de pauze kondigde de heer J. v.dL Steen aan, dat de nieuwe letters voor deze kerk (die binnenkort aan de buiten kant bevestigd zullen worden) te bezich tigen waren in de zaaL De letters zijn gemaakt door leerlingen van de W_F,-Be- drijfsschool. Intussen kregen de ouderen m de achterzaal een kopje koffie aange boden en konden de vele jeugdige bezoe kers zich m de hal tegoed doen aan een frisse drank. Na de pauze werd een kleurenfilm over het huwelijk van Prinses Beatrix en Prins Claus vertoond, waarna men staande het „Dankt dankt nu allen God" en het „Wilhelmus" zong. Het was een buitengewoon geslaagde avond. SCHIEDAM Ondertrouwd: F Bonefaas, 22 en H W de Vos. 22: H J Braber, 24 en J G M van den Berg, 25; A BijvanK, ZlenFJ CSoeters 19; A L van Dooien. 22 en B Stolk, 20; C F van Dullemen, 23 en D van Wijk, 20; U J G Hollander, 20 en E J M Wde Jong, 19; A Langeveld, 21 en W M Jansen, 20; M Plooij. 36 en J A Schaar, 30; J van der Pol, 22 en J E Aïblas, 19; A J Postma, 44 en J W van Berk, 24; J J van Ruttem, 25 en C A M van Dorp, 25: T J Stolk, 25 en JP Anemaat, Vrijland, 22 en P van der Kuil, 21 C Xlnt, 50 en C Bijloo, 42 Getrouwd: B Jongste, 19 en H I» Rib, 22: B C Wensvoort. 24 en C G Burger, 18; E A van Hemmen, 22 en M V Al ma zo r Lamarea, 20; C Avezaat, 20 en E B T H de Boer.22: P Cath, 22 en W G da Mos, 20; J Flanije, 24 en M Louis. 24: W H R Ktes, 29 enMWJvan ,der Beek .18: G J van den Berg, 28 en G L M van der Heiden, 20. Geboren: Esther B dv W F Schrijder en S Cohen- Martin us G zv M H Bruijn en M G Maunts, Angèle dv F van Veen en M G J Groeneveld; Leonardus P zv J H Brand en E Lips; Johannes A zv J H Brand en E Lips; Coenraad zv J Bos an T A Heult. Overleden: R Simdom, 86. den opgericht de Gereformeerde Com missie voor Bejaardenzorg te Schie dam, waarin zowel het gereformeerde kerkelijk leven als Ziekenzorg zijn ver tegenwoordigd en op gemeentelijk ni veau de Sehiedamse Raad voor Bejaar denzorg, Een sectie ervan organiseerde reeds 40 k 50 warme maaltijden. Door de uitbreiding van het maatschappe lijk werk moest men in het najaar 1965 overgaan tot de inrichting van een Bu reau Maatschappelijk Werk in het wijkgebouw aan de Mesdaglaan. Dit yergde een belangrijke investering. Ter intensivering van het onderling kon- takt vergadert tegenwoordig het dage lijks bestuur eenmaal per maand met de maatschappelijke werksters, wijk verpleegsters en de leidsters van be jaardenzorg, terwijl de begeleidings commissie uit het bestuur dat eenmaal per veertien dagen doet met de maatschappelijke werksters. Tijdens de ledenvergadering op donder dag 13 mei 1965 nam men afscheid van mevrouw M. P. Nauman-Groothuis, die 17 jaar bestuurslid was geweest. Als nieuw bestuurslid werd benoemd de heer mr. M. J. Blok. De Kruiscollecte verliep goed. Een mooi bedrag aan gif ten kwam binnen, nL ruim 1.209. ROTTERDAM Na een 37-jarige edienstperiode bij de RET heeft de tech nisch hoofdambtenaar, afdelingschef L. Stokroos, -wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid genomen van zijn werkgevers. Tijdens een drukbezoch te bijeenkomst in de grote kantine van het RET-cornpSex aan de Kleiweg spra ken adjunct-directeur ir. L. Tissot van Patot en de chef van de afdeling elec- trisch materieel, dr, ir. F. F, C. Bruij- ning, de heer Stokroos toe. De scheiden de functionaris kreeg onder andere een compleet tuinameublement. De directeur van de RET, drs. C. G. van Leeuwen, zal de heer Stokroos later ontvangen. Geen afscheid viel ten deel aan de heren C. van der Waal, C. Stoffels, H. H. Ruseier en G. J. Wissenburg, wel een jubileum. De heer Van der Waal is overi gens wel bijna aan zijn pensioengerech tigde leeftijd toe, want op veertienjarige leeftijd trad hij hij de REU in dienst, en dat was laatst precies vijftig jaar gele den: reden tot felicitaties en onderschei dingen. Deze versierselen, in de vorm van de zilveren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, werd hem tijdens een bijeenkomst in het hoofdkantoor opgespeld. De anders jubilarissen (die 25 jaar RET achter de rug hadden) kregen de bronzen penning en het getuigschrift van de Nederlandsehe Maatschappij voor Nij verheid en Handel, de heer Van der Waal kreeg bovendien de gouden draag- penning van de maatschappij. Nog nooit was onze sortering dames-portemonnaies zo groot als juist nu. Want behalve onze normale col» fettle, verkopen wij morgen een grote partij damesbeurzen, één stuk soliditeit, puntgaaf afge werkt en van het mooiste rund- Ieder. Grote beurs met knipslnf- ting, 2 zilvergeldvakken en por- tefeuillevakken van 5.75 Rits portemonnaies met 2 zllvergeldvakken, rondomlopen- de rits en portefeuille vakken van 4.75 Morgen zoekt U ze uit, door el kaar voor nog géén drie gulden. ïf v ..J ■"V f Morgen begint de verkoop van deze grote partij damesporte- monnaies, In-diverse courants kleuren, door elkaar voor ■2? Géin tel. of tehrift. bert. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het schoolvoetbal, dat op Bevrijdingsdag was vastgesteld, kon wat Schiedam betreft toch nog doorgaan. In Kethel was dat anders, want daar werden de vastgestelde wedstrijden voet bal en korfbal tossen leerlingen van de Christelijke, Openbare en de Rooms-Ka- tholleke scholen om vreemde redenen uit gesteld. In het feestprogramma van Schie dam en Kethel waren de wedstrijden aangekondigd op het DHS-terrein in Ke thel. Het DHS-terrein was echter donder dagmiddag gesloten. Aanvankelijk was men van mening, dat de regen hier spelbreker was ge weest, maar dat was niet het geval. De „organisatoren" waren vergeten deze wedstrijden te organiseren en men had dus geen opstellingen gemaakt en geen terrein besteld. Om dit „in gebreke blijven" goed te maken, wil men trach ten om na overleg met de onderwij zers van de diverse scholen binnen kort alsnog deze wedstrijden yast te stellen. Op de terreinen van Harga werden de schoolfinales wél gehouden, waarbij de volgende winnaars uit de bus kwamen: Poule 1: St. Aloysius 2 winnaar met 6 punten, poule 2: St. Joseph 2 winnaar met 6 punten, poule 3: Dom. Savio 2 winnaar met 6 punten, poule 4: Dom. Savio 3 winnaar met 6 punten, poule 5; Dom, Savio 4 winnaar met 5 punten en in poule 6 werd St. Aloysius 4 winnaar met 5 punten. De wedstrijd, tussen de Rijks HBS en een Selectieteam uit Schiedam eindig de in een 1-1 gelijkspel, nadat Schie dam bij de rust met 1-0 voorstond. Op 20 mei volgt het seboolhandbalpro- graznma van de lagere scholen, waar voor tien velden op Harga zullen wor den gebruikt. J VLAARDINGEN Op de slotbijeen komst van dit seizoen van de Amateur Foto grafen, vereniging Vlaardingen zal de kunste naar Leen Droppert zijn visie geven op een aantal dia's en foto's van de leden. De bijeenkomst wordt gehouden in het clubge bouw (kantine Chloride) Produktiestraat 25. Aanvang 20 uur. 9 VLAARDINGEN De Afdeling Vlaar- alnge,-. van de Nederlandse Christelijke Bond van werknemers in de hout en bouw nijverheid organiseert zaterdagmiddag voor de kinderen van de leden een kinderoperet te. In gebouw Triangel wordt „Prins Rudie en de Toverstaf" opgevoerd door de geza menlijke kinderkoren onder leiding van Jo Mulder. De voorstelling begint om 14.30 uur. Ver. Irene: AVRO, audities. 19. Pers. Smits en Co, personeelsavond, 20. EN MORGEN Geref. Jeugdhuis: Chr Leesbibliotheek, uitlening, 15 - 17. Irene: AVRO, audities, 9.00. Wijkcentrum: Gerepatneerden, Con tactavond, 20. Tlyoll: Schied, Jazz Sociëteit Guillau- me, 20.30. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 (b.gg. 010 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- hofstr. 139, tel. 512400. Klachten bezorgen; Agentschap zie bo ven, dg. van 18 30 - 19 30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264656; Alarm brandweer 269123; Alarm G.G. en GD. 269280. Apotheek: Gouka, Groenelaan 127, teL 268035. NIEUWE MEUBELEN Het hier afgebeelde bureau heet mLona" en kost geheel kompleet slechts f256,—. Alle Asmeta meubelen uit voor raad leverbaar! Het komplete as- -sortiment vindt U in onze show room. Tel. 9063. Off. dealer voor Vlaardingen en omstreken: (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de oecumenische dienst, die zondagavond om zeven uur in de Grote Kerk wordt gehouden, zullen voorgaan ds C. v.d. Steen (liturgie), her vormd predikant, en ds. J. Mostert, lu thers predikant te Rotterdam. De door de oecumenische raad van ker ken georganiseerde broodmaaltijd, die za terdag in de zaal onder de Gpstan- dingskerk zou worden gehouden, gaat we gens het geringe aantal opgaven tot deel name niet door. In het tweede deel van dit jaar zal de oecumenische raad op deze activiteit terug komen. Onze uitschieters van deze week (van 7—13 mei) 2 LICHTECHTE DESSINS normaal 2.40 NU 1.90 Normaal 2,25 NU 1.70 Jacob v. d. Wintstraat 18, hoek Dijk- laan, Telefoon 2872, Vlaardingen Vlaardingse e Steeg vlak (Van een medewerker) VLAARDINGEN Iedereen weet on derhand wel dat het eiland Kythera in Griekenland dringend behoefte heeft aan een waterleiding en dat velen in Vlaar dingen zich moeite getroosten om daar een waterleiding aan te gaan leggen. Twee weken geleden opende de Griekse handelsattaché P. Moutjourides een afsluiter ia het clubhuis De Haven, door welke handeling een emmer met water werd gevuld. Gisteren was het de brandweer die in de Brede Steeg bij de Grote Kerk op de Markt, een stik papier waarop vermeld „Kythe ra", kapot spoot, hetgeen gepaaid ging met het loeien van de sirene. In beide gevallen betrof het de opening van een actie voor Kythera. Gisteren (precies om zeven uur) werd de bazar geopend, die in het gebouw van het Leger des Heils werd gehouden en die al meteen een grote toeloop kreeg te verwerken. De plaatslijke mid denstand had zich niet onbetuigd gela ten en zorgde er voor, dat diverse waardevolle artikelen beschikbaar kon den worden gesteld. De jongerengroep van het Leger des ROTTERDAM Aan de heer J. A. de Haan, chef der afdeling betonstaal van Oving N.V., is toegekend de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassan, De heer De Haan is vijftig jaar in dienst van Ovmg, waar hij indertijd als aankomend bediende in dienst kwam. Directie, collega's en medewerkers heb ben vanmorgen de heer De Haan ten kantore van Oving N.V, gehuldigd, van middag was er een receptie in het Rijn hotel. ROTTERDAM In De Doelen wordt vrijdag 20 mei, onder auspiciën van het weekblad De Havenloods, een feestavond gehouden. Hier treden op: Les Compagnons de la Chanson, Les Gars du Nord, The Stork Town Dixie Kids, The Dazzling Four en de zangeres Con nie van den Bos. Na afloop volgt er een soirée dansante, ROTTERDAM In het gebouw Crooswijkseweg 104 zal de heer M. van Hattem de reizende tentoonstelling „Heen en weer, 600 jaar oeververbindin gen.", openen. De expositie wordt 10 mei, om twaalf uur 's middags geopend, en duurt tot en met 19 mei. VLAARDINGEN Men verzoekt ons mee te delen dat rle samenkomst die van avond (vrijdag) in de EmaOskerk zou wor den cekouden ter kennismaking met de T>e- roepen predikant ds. D. Kloppnburg door omstandigheden niet kan doorgaan. BAHE2NT>RECHT Op zaterdagmorgen 10 uur gaan de poorten van het zwembad Barendrecht aan de Noldijk weer open. Er zijn enkele veranderingen aangebracht, zo dat er meer ruimte is gekomen voor de zonnebader en voor de jeugd bij de ondiepe baden. De tarieven zijn met verhoogd. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De gemeenteraad komt vanavond in spoedeisende vergade ring bijeen om een krediet van bijna dertien miljoen gulden (ƒ12.876.748,19) beschikbaar te stellen voor de bouw van 324 woningwetflats in Maassluis- West. Het complex dat door de N.V. Elementum zal worden opgetrokken bestaat uit drie blokken van negen woonlagen op onderhuis en verrijst teu noordwesten van de Lijsterlaan en de Kwartellaan. De huren van deze huizen (waarvan B. en W. het bedrag nog niet hebben bekend gemaakt) zuUen telkens op 1 januari met vier procent worden verhoogd, waarmee een verlaging van de jaarlijkse bijdrage van rijk en gemeente gepaard gaat. Deze verhoging wordt toegepast tot het tijdstip waarop de bijdragen tot nihil zijn gereduceerd. Heils had de bazar goed voorbereid en de alonï bekende bazarattracties vonden in het gebouw grif hun doet Men kon daar hengelen, prikken, touwtrekken, eendjes vissen, sjoelen, terwijl sjok het rad van avontuur (op het podium) present was. Op het programma staat o.a. nog een feestavond op vrijdag 13 mei in de Stadsgehoorzaal en een voetbalwedstrijd daags daarop tussen leraren en geestelij ken. Om het plan (twee werkgroepen gaan naar Kythera) te kunnen verwezen lijken is ongeveer ƒ16.000 nodig en de f 10.000 is inmiddels ruim overschreden. SCHIEDAM Vannacht is Ingebroken bij de metaaïhandel firma B. van Gurp Co, Kommiezenlaan 29. Uit een lade van een bureau Werd een gulden ont vreemd. Uit een hut van een coaster, die op de werf van de N.V. A. de Jong aan de Westfrankelandsedijk ligt, - is vannacht uit het colbertjasje van de 47-jarige opva rende F-R.P. 205 ontvreemd. O In het pand van de handelsonderne ming Sindoro, Vismarkt 3a, werd donder dag uit een geldlade een portemonnaie met 200 ontvreemd, mevrouw P. M, van D.-H. toebehorend aan latei. (01898)-3697 ■jV/T'N" wens van vorige week don- derdag is uitgekomen. De vlie gende ooievaar is teruggekeerd op het thuishonk: Diergaarde Blijdorp. Na een paar dagen op pad te zijn geweest met een mannetje, heeft ze kennelijk toch heimwee gekregen naar de dierentuin, waar het „best van eten en drinken" is. Toen de ooievaar eind vorige week weer bo ven Blijdorp werd gesignaleerd en neerstreek op het bovenop de Ri- vièrahal gebouwde nest, bleek ze een flinke honger te hebben. De vrouwtjes-ooievaar heeft zich in de vrije natuur niet zo best kunnen handhaven, daarvan was haar hon ger het bewijs. Ze at twintig vissen achter elkaar op. p ISTEREN heb ik de ooievaar ~r zien vliegen, hoog in de lucht boven Diergaarde Blijdorp, die nu weer een lust voor het oog is met het uitgelopen groen, bloeiende bb- men en planten, dieren die blij zijn dat de zomer is aangebroken en dartelen in de weiden. Mensen, trek er eens voor een uurtje of langer uit en ga naar de dierentuin. U komt er verfrist van terug, ge loof me. Afijn, die ooievaar dus. Ze heeft haar man met wie ze vorige week trouwde, ergens achtergela ten. Dat is duidelijk. De kans is groot dat dit dier is achtergebleven op een ander nest ergens op het platteland (niet in Rotterdam, want Blijdorp heeft wat dat'aangaat het monopolie). Toen dat paartje na een vluchtige kennismaking zo snel vertrok, dacht men in Blijdorp dat ze wel eens bezit,-zouden kunnen hebben genomen van het'beroemde nest in het stadje Oudewater. Op de vertrékmiddag namelijk was" Sit nest 's morgens alleen nog maar bezet door een mannetje en 's'mid dags door een paar. Toch was het niet de Blij dorp vrouw, want toen die vrijdag terug was, zaten er, in OudeWater nog altijd twee. «fl TLTBT is nu afwachten geblazen in Blijdorp. Wat gaat dit vrouwtje doen? Een man zoeken?, eieren leggen? Dat laatste heeft ze in elk geval nog niet gedaan. Regel matig tuurt men vanaf de uitkijkto ren met een verrekijker in het nest van takken en stro. Tot op heden is daartussen nog geen ei ontdekt. Maar wie weet wat er nog gaat gebeuren boven de hoofden van de Blijdorp-bezoekers, Liggen er een maal één of meer eieren, dan duurt Jiet nog een dag of 34 voordat de ooievaarkuikens het daglicht zien. Op dat moment is nu de wacht, MISSCHIEN neemt het vrouwtje een voorbeeld aan enkele van haar soortgenoten in Blijdorp, die, evenals zij, beschadigde vleugels hebben en daarheen zijn gebracht vanwege het ministerie van re creatie, cultuur en maatschappelijk werk. Een van, die paartjes heeft op de weide vlakbij de ingang, waar ook een heel stel rose kraan vogels zitten, op de grond reeds een nest gebouwd. Daar wachten de aanstaande vader- en moeder ooievaar op de komst van htm kleintjes. Jonge ooievaartjes krijgt Blijdoip dus vrijwel zeker. Of toog boven, óf op de grond.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 3