7 van deze week „Spion aan de muur" harde, eerlijke film „lokvogels" satire op POLYETHEraWflTRASSEN VAN UITZONDERLIJKE KWAUTEiï TEGEN EVEN UITZONDERLIJKE PRUZEN vf 'pms mÊÊÊ4^!p „Angelique" II niet zo sterk Alweer de Reeperbahn „Een man met zes wouwen" VROOM DREESMANN BEATRIX VAN BABY TOT BRUID] 1 BEATRIXES!®» DE ROTTERDAMMER Pagina /4 "VRIJDAG 6 MEI 70^ Beat, beat, beat Aan de lange rij van avonturenfilms met ge heimagenten is er weer een toegevoegd met na me „De lokvogels" van Phil Karlson met Dean Martin in de hoofdrol. Het tihema van al die films Derek Flinkt, Fantomas, Thunderball etc. eentonig te worden. Het zijn altijd de uiterst in telligente misdadigers die de resultaten van de wetenschap en techniek in handen zien te krijgen om er hun madht over de wereld mee te vestigen. Voor Rotterdam nieuw Prolongaties Reprises Vroom Dreesmaun verlaagt voor één dag drastisch de prijzen van deze kwaliteitsmatrassen. Alleen zaterdag 7 mei kunt n profite ren van deze grandioze aanbieding. Grijp dus morgen uw kanis, want daarna betaalt u tientjes méér! 9 cm Dikke matras van veerkrachtig, polyether. Komfortabele (12 cm) dikke matras van stevig Doorgestikt bovenblad. Maat: 80 x 190 cm. Kleur: grijs blauw. Van 49.75 voor steungevend polyether. De voordelen zijn: vlakke ligging, geen kuiivorming, beslist stofvrij. Boven blad en zijkanten zijn doorgestikt. Kleur: bleu. Tweepersoons 120 x 190 van 110.- voor 95.' Eenpersoons 80 x 190 van 75.- voor heeft van alles zoveel méér Rotterdam Een prachtig album met een schal van de beste foto's uit Beatrix' leven. Onze kroonprinses zoals za is, zoals ze opgroeide, zoals wij haar kennen en liefhebben. Hart- veroverende foto's in zwart/wit en in kleur,-waaronder de meest tref fende van haar huwelijksdag. Met boeiende tekst. f4.90 Koop het direct bij uw boekhande laar. i li ZOMER KEUNING - WAG EN IN GEN „Spion aan de muur", de roman van John Le Carré, die onze lezers dagelijks als feuilleton kannen volgen is door producer, en regisseur Martin Ritt verfilmd op een scenario van Paul Dehn en Guy Trosper, Bichard Bnr- ton, Claire.Bloom, Oskar Wer ner, Peter van Eyck, Sam Wanamakcr geven ln dè2e film goed werk te alen. Het is een zeer ingenieuze, overtuigende spionnagege- schiedenis, zij het dat het ver. haal op zichzelf nogal inge wikkeld is, omdat vriend en vijand telkens schijngestalten blijken te zijn, die even vaak in. bun tegendeel omslaan. Voor hen die het feuilleton niet regelmatig volgen de sy nopsis van de filminhoud. Een agent van de Britse ge heime dienst keer uit Oost- Duitsiand naar Londen terug, nadat hij gezien heeft hoe zijn Oost-Duitse contactman bij de beruchte Berlijnse muur werd neergeschoten, In Londen heeft men ech ter een gewaagde, opdracht voor hem. Hij moet voor de buitenwereld de rol spelen van de ontslagen teleurgestel de agent, die, verbitterd en aan de drank geraakt, tot ver raad bereid is. Zo keert hij langs een ge raffineerde weg naar Oost- Duitslaud terug, waar de com munisten: hem door schijnma. noeuvres de indruk geven, Sïo-txène uit de film „Spion aan de muur" met Bichard Burton en Claire Bloom. Bijna in vrijheid over de muurmaar dan knalt er een schot maar door het meisje valt. Daar op keert de man terug en deelt vrijwillig haar lot Na het succes dat „Augé- lique; markiezin der engelen", de verfilming van het beken de boek van Anne en Serge Golon heeft gehad, hebben de 'producers er' een vervolg Van gegeven waarvan ze uiteraard eenzelfde resultaat .verwachten. „Angélique. de weg naar Versailles" is echter heel wat minder uitgevallen- Het verhaal van Angélique, de snel verliefde vrouw op weg naar wraak en herstel Van haar geschonden adellijke titel,' is in dit tweede deel bijzonder -achteloos behan deld. Wel zijn er weer een dozijntje bedscènes opgeno men en wisselen de mannen snel, maar vooral het slot met een wel heel wonderlijk hu welijk met haar adellijke neef Philippe de Plessis-Bellières zal zelfs de meest verknochte Angeliquevereerder afstoten. De romantiek die Bernard Borderie hier uitstalt is in. het eerste deel nog goed gedo seerd met andere flitsen uit het woelige Franse leven uit Parijs omstreeks de helft van de zeventiende eeuw. Artgelique die rijk wordt doordat ze een patent op cho cola weet te verkrijgen, wordt hier ia. een fraai en beweeg lijk decor geplaatst. Maar er is. veel minder humor, veel minder overtuigingsin-acht in het spel van Michele Mercier en zeker een minder sterk yerhaal dan in het eerste deel. Daardoor alles bijeen een te genvaller. Luxor 18 jaar. dat hij en zijn vriendin door Londen worden opgeofferd in een walgelijk politiek spel. Het verhaal vindt een tra gisch einde, want bij een po- ging om over de muur terug te keren wordt zijn vriendin gedood en dat bitter lot deelt hij dan vrijwillig met haar. Een hard, nuchter en afschrikwekkend beeld van -het spionnagewerk. gespeend van alle romantiek, die zo vaak in andere amusements films de barre werkelijkheid van dit bedrijf vervalst weer geeft. Het is een- verdienste van schrijver en filmer dat men naar waarachtigheid en eer lijkheid heeft gestreefd. Dat er aandacht Is gewijd aan ka raktertekening waardoor het geheel boelend en overtuigend is geworden. Hoewel de film zeer be kwaam is gemaakt en de han delingen op zichzelf wel lo gisch zijn vraagt de ingewik keldheid van het gegeven van de toeschouwer toch wel een zekere inspanning. Doch de onthullende geschiedenis, de beklemmende sfeer en de leerzame inhoud maken die inspanning wel waard. Al licht zullen er een aantal vra gen overblijven, zoals bijv. of dit wrede bedrijf, waarin spi onnen, ook in vredestijd, een voudig aan de „goede" zaak worden opgeofferd, wel nood zakelijk is. Soms leidt dit werk tot het redden van vele mensenlevens, maar soms tot verr 'ging daarvan. Dtt is ech itof voor een discus sie, v rartoe deze film alle aanleiding geeft. Thalia H. Steggerda Frederic Good maakte de film „Pop Gear" die hier wordt vertoond als Beat, Beat, Beat De titel laat er geen twijfel aan bestaan wat er te zien en vooral te horen valt. Eigenlijk is de film niet meer dan een door .de disc-jockey Jimmy Savile aan elkaar ge- pirate hitparade. Medewerkenden onder meer The five pennies, Matt Monco, The rockiii' Berrey en natuur lijk aan begin en eind The beatles die er hun She. loves you en Twist and shout uit vieren. Maar Richard Lesters Beatlefilms waren heel wat geestiger terwijl meneer Good feitelijk maar met een sim pele registratie van het op treden van veel beatgroepjes volstaat Voor allé beatfans in het Prinsestheater. Prinses A.L. Het aardige is misschien dat de filmmakers zelf de spot drijven met het in wezen lu guber bedrijf va n de geheime agenten. Zo is ook „Lokvo gels" een als komedie bedoeld parodie op dit bedrijf, en omdat alles zo overtrokken De Reeperbahnfilms blijven druppelsgewijs binnenkomen. Nu weer een die oorspronke lijk St. Pauli-Herbetstrasse heet en gemaakt is door Akos von Rathony. Het gaat over een'boerenmeisje dat uit huis gebannen is en in dé stad de lichte weg opgaat. Dat ze ten slotte uit de poelen van ver derf gered - wordt is voor de makers minder interessant geweest dan de .uitstalling van Reeperbahnsensaties die men nu intussen wel heeft leren kennen.- Eva Astor speelt met Karin Field de hoofdrol in dit filmpje. Arena 18 jaar. zot is valt de film nog te verteren, zo het thema u nog niet verveeld mocht hebben, want we weten vooruit, dat alles op het laatste nippertje op z'n pootjes terecht komt. Wel de makers van .lok vogels" hebben weer een smakelijk gerecht van deze film gemaakt. Sex gemengd met wat spanning, sadisme, wapens die achteruitsehieten, explosies in kleuren en dit alles overgoten met een pi- heffirrt wanrliilr kt$ m humoristisch sausje, oegmx vvaariijitt. Wie van het genre houdt krijgt weer waar voor zijn geld. Er is weer eens een bende aan het werk onder de naam de Ronde. Dean Martin wordt er ais Matt Helm op uit ge stuurd om hun gevaarlijke actie te breken. Het ging de bende er om een kernproef op gevaarlijke wijze te ver storen waardoor een groot •deel van het land onder atoom-besmetting zou komen. De club werkt echter ook met sex-bommen om de ge slepen Matt Helm te ver en misleiden. Dat is voor de meisjes geen moeilijke opga ve want Martin is een onver schrokken kerel die gevoel heeft voor vrouwelijk schoon maar precies weet hoe ver hij kan gaan.en toch komt hy ais gevangene in het hol van de leeuw terecht. Dat lijkt het einde te worden, doch dat is maar schijn. Matt Helm weet de boze toeleg te verhinderen en door een weg vol dodelijke bedreigin gen vernietigt hij de hele bende en houdt er nog een heel mooi blondje aan over. Phil Karlson beeft dit dwa ze verhaal met vakmanschap verfilmd en voor de nodige dwaze situaties gezorgd. De film heeft dan ook geen an dere pretentie dan wat vro lijk amusement te bieden en dat beleeft u er wel aan als u maar geen meter film se rieus neemt. Anderzijds wordt het wel tijd dat men weer eens een ander thema zoekt want de verrassing gaat er zo zoetjes aan wel at Lumière 14 jaar H. St. Wat moet je doen ais mooie vrouwen je als knappe man zomaar om je hals vlie gen en dit je niets doet? Voor dat probleem staat Na- fo-majoor Andrea Rossi-Co- lombetti (Mercello Mastrolan- ni) in de film „Een man met zes vrouwen". Al die schatjes willen het uiterste, maar An drea kan 't niet. Als het kri tieke moment aanbreekt, smeert hij 'm en laat de treu renden achter. Dat „gebrek aan kracht" vindt Andrea ook niet leuk en hij stapt naar een vreemde psychiater, die hem vertelt dat bij alleen een vrouw kan beminnen wanneer er een gevaarsfak- tor in het spel is. En dan heb je de poppetjes aan het danser. Het eerste rijtje sexbom- men doet hem echter niets, het spel begint pas als hij tijdens de wintersport een op windende blonde schoonheid ontmoet. Toch moeten er nog een rossige leeuwentemmer en een waanzinnig jaloerse gravin met een monster van een echtgenoot aan te pas ko men om onze Andrea op het spoor van een zekere Gigliola te brengen. Als de eerste huwe lijksnacht met haar aan breekt, moet de majoor toch eerst nog een staaltje gevel- ioerisme weggeven voordat hij aan de liefde kan begin nen. Het is amusant de figuren in deze kleurenfilm van pro ducer Carlo Ponti hun spel te zien spelen. Het verhaaltje is aardig in scène gezet, maar het onderwerp is zo ongeloof waardig, dat het beetje hu mor: en wat door verbleekt. ,JSen man met zes zes vrou wen" is niet meer dan een niemendalletje, waaraan men niet te zwaar moet tillen. Ci neac, 18 jaar. B.O. .ARENA. „Reeperbahn bij nacht", een nieuwe Duitse film over het nachtleven in Hamburg s meest beruchte buurten, waar misdaad, prostitutie, berovingen en alle mogelijke ontsporingen aan de orde van de dag zijn, Onsmakelijk amusement. Al leen voor volwassenen. 2, 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 uur. 18 jaar. CINEAC N.R.C.: brengt de nieuwe docu mentaire van Joris ïvens „Rotterdam-Eu ropoort", een zeer aparte film. Vervolgens de nieuwsrevue en de terugkeer van prin ses Beatrix, Soestdiik etc. en een teken film. Doorl. voorst, A.L. CINEAC A D: Marcello Mastroianni in de filmcomedie „Een man met zes vrou wen'Alleen voor volwassenen en niet zonder voorbehoud t.a.v. de inhoud. Doorl. voorst. 18 jaar. LUMIERE. „De lokvogels", spannend werk met Dean Martin in de hoofdrol als geheim agent Matt Helm. Enkele scènes maken deze film voor jonge ogen on geschikt. 2.15, 7 en 9.30 en zat. 2,4.30 e.v.v. 14 jaar. LtIXOR. „Angelique, de weg naar Versailles", het vervolg op „Angelique, markiezin der Engelen". Boeiende avon turenfilm. 2, 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 u. 18 jaar. THALIA. „Spion aan de muur", een eer lijke maar keiharde spionagefilm. Ver dient de aandacht. 2.15, 7 en 8.30 en zat. 2, 4.30 e.v.v. 14 jaar. Reprises CENTRAAL. „Hoe vertel ik het mijn dochter", een kwasie voorlichtingsfilm in strijd met de goede smaak. Zelfs voor besloten kring te onwaarachtig. Toelaat baar voor naar lichaam en geest volwasse nen. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. 18 jaar. t COLOSSEUM. „Cat Ballou", een paro distische western, met vakmanschap ge maakt, Voortreffelijk amusement voor volwassenen en rijpere jeugd. T/m w. 2; 7 en 9.15 uur. 14 jaar. Zat. 2 uur „IJ sco-man, kijk uit!" AI- HARMONIE. „Helse terreur in Texas", misdaad Western, speelt tijdens de Ameri kaanse burgeroorlog. Een niet geheel geslaagde film. Bescheiden amusement. 18 jaar. T/m zaterdag. T/m woensd, „Oorlog' a ere werelden.", een science-fiction film waarin Marsbewoners een rol spelen. Zeer matig amusement. 2, 7 en 9.15 uur. 14 jaar. PASSAGE. „De man van Istanboel", weer een spannend spionage geval. Voor de liefhebbers onderhoudend filmamuse ment 2 en 8.15 en zat. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. 14 jaar. PRINSES. „Beat, beat, beat!" twaalf beatbands, met o.a. The Beatles. Vlot amusement voor de bewonderaars van de bèatmuziek. T/m dins. 2.15, 7 en 9.30. Zat 7 en 9.30 u. A.L. Zat. 2 u.: „Sjors, Sjimmie en de Gorilla". A.L. "Woensd. 11 mei de bekende film „Het loon van de angst", een goede film, maar minder geschikt voor te jonge ogen. 14 jaar. REX. „De wraak van Ivanhoe", een aar dige, onderhoudende avonturenfilm zon der enige pretentie. Oppervlakkig amuse ment. T/m woensd. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. 14 jaar. 't VENSTER: brengt nog eens de beken de film van Marcel Carné terug „Les en- fants du Paradis". Een goede film doch alleen voor volwassenen. 1.30 en 8 uur. 18 jaar. VICTORIA. „Angelique, markiezin der Engelen", een romantische avonturenfilm. Hij vormt het eerste deel van de film die thans in Luxor draait. Boeiend amuse ment (Maandag geen voorstellingen). T/m dinsdag 6.45 en 9.30 uur. 18 jaar. Woensd. „Moulin Rouge". Minder geschikt voor jonge ogen. 14 j. 7 en 9.30 uur. Zat. en woensd. 2 uur „Tarra, de wolfshond" boei end amusement voor alle leeft. CINERAMA. 8e week „Battle of the bul- ge", cineramafilm over het beruchte Ar dennenoffensief van de Duitsers in 1944. Boeiend filmwerk. 2 en 8 uur. 18 jaar. CORSO. 20e week „The sound of music" met Julie Andrews, Een kostelijke musi cal voor elke leeftijd. 2 en 8 uur. A.L. GRAND. Ge week „Thunderball". Tech nisch knappe film, doch naar de inhoud te onwerkelijk. Niettemin spannend amuse ment. 2.15, 7 en 9.30 en zat. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. 14 jaar. KRITERION. 5e week „De dans van de reiger", de nieuwe Nederlandse speelfilm .van Fons Rademakers. Knappe film maar de inhoud vraagt wel enig voorbehoud. 2.30, 7 en 9.30. Zaterdag de gehele dag besloten voorstellingen. 14 jaar. METRO: 2e week „Derek Flint le klas-6e dan". Spannende spionnagefilm met James Cobum en Gila Golan. 2, 7 en 9.30 uur. 14 jaar. STUDIO. 5e week ,;Judith" met Sophia Loren. Uitstekend filmwerk voor rijpere jeugd en volwassenen. 2, 6.45 en 9.15 en zat. 1.45,4.15,6.45 en 9.15 uur. 14 jaar. UITSLU M END ZATERDAG A.S. ngHBEBBiB MM 700 bladzijden 4 t

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 4