ROTTERDAM Rookwolken kolkten over Schiedam BB - oefening Y ellevest volgens plan verlopen AGENDA Halfuurdienst vanW.S.M. B8 DEKUERK&ZN Gerons schaapgoed voor avondje lachen m BEID J m Grote zege van CSSM op PVO Sloovwagerts waren prooi van vlammen Vrijspraak voor Scliiedammer Leuke presentatie van boevencomedie Kleuters gewond bij aanrijdingen 3e|ItfttenUtmmrr VOORDERVOORJAAR B0ERDAM voor BEHANG Met vuur gespeeld: kelder uitgebrand Ver keer sexamen van 1196 leerlingen Auto rijdt brommer aan: jongen gewond -uit- oMAit os&sossr Stibekavo—competitie SCHIEDAM De inzetoefening Velievest van de Dienst Bescher ming Bevolking is donderdag avond geheel volgens plan verlo pen. Men werkte op een drassig stuk grond, waar een aantal auto wrakken stond, en in enkele sloop- panden in de driehoek Vlaardin- gerstraat-Vellevest-Kethelstraat. Toen het districtshoofd Hechter Maasoever-West om half tien op zijn horloge keek zei hij voldaan „Wij zijn precies op tijd klaar." Vandaag en dagelijks Water Natspuiten Proces verbaal ivas niet juist nu.beduidend! goedkoper msiSÊm Het gloednieuwe gordijn met de twaalf pluspunten! Interglas, zijdezacht, web- dun weefsel, met verbazingwekkende eigenschappen. Interglas bij de Klerk uw vriendelijkste kontakt met de zon [COMPLETE WONINGINRICHTING rïü... beduidend goedkoper "f r( s 'it r-'' xi ROTTERDAM Vorige week zijn de - eerste wedstrijden voor de Stibekavo. de stichting bedrijfs- en kantoorvoetbai, gespeeld. De uitslagen luiden: le klas A: RSM-Terminal 0—0, Super- Vise-Holl. Elec. 1—1, VOT-MAAS 4—0, IB: Nemag-Endenburg Sp. 33, PVO-CSSM 17. 2A: Reciame-MHR 6—4, Milllerco-Burgerson 3—3, AM-RSC 1—2. Blljd. Sport-NTI 0— 2B: SVS-Sempress 31" (20 min. voor tijd gest. duisternis). Melkweg-Maasveem alg.. Cidoro-TOP 0—3. DOC-EVN 2—2. 2C: Natio- nale-Diveko 2—3. SMP-ICTR afg.. Van Mel- le-LGB 0—4. 3A: WAV-W en V 2—0. TB: Esivrepus-De Veer l—O, Esivrepus-Port. de R'dam 11—0, 3C: Batenburg-Vohaco 0I Bo rax-Vijfwinkel 36. TMW-Hercofa 43, Pli- brico-Heyssem 42. 3D: Piet Smit-K Z. 5—1, Intersmit-Telefoni 1—8. RAC-Geos 71. AHZ-Gulf 2-42. 3E: Esvezet-VDS 5—2, SHV-Fr Swart 1—1, SCB-Impertal 8—1. Reco Boys-Hobart 3—1, VGL-SHV 2-0. 3F: Vul- caan-Berkel 1—S, Zwakstr. Centr-PAH 4—3, AVO Boys-Coöp. Vooruitg. 7—4, BWR-PKZ 3-4, Haak Boys-Ollvetti 3—0. ROTTERDAM Voor de officier van justitie is geleid de 28-jarige kok L. A. J. W. uit Rotterdam die ten nadele van een café aan de Nieuwe Binnenweg zesentwintig biljetten van honderd gulden zou hebben gestolen uit de brandkast. Een deel van het geld is achterhaald. i TVE SEDERT vorig jaar december in de D Waalhaven opgelegde vloot van ongeveer icvcntig binnenvaartschepen gaat verhuizen, pezer dagen hebben de N.V. Nederlandse Rjjnvaartvcrcniging en de N.V. Handels- en Transport -Maatschappij Vulcnan met een particulier een overeenkomst getekend waarbij de schepen zullen worden „gepar keerd" in een zandgat langs de rivier de Lek bij Vianen. Het opleggen van de sche pen werd een te kostbare aangelegenheid voor de beide maatschappijen, Ze waren al prniime tijd bezig naar een ander onder komen te zoeken. De eerste schepen zijn inmiddels reeds overgebracht: Het gaat om ongeveer vyltig srhepen van de N-R.V. (lolale tonnage globaal 70.000 ton) en onge veer twintig van Vulcaan (20.000 ton). Stuk voor stak zijn hef sleepschepen de groot- pen zijn 300(1 ton waarvan er diverse lijn die vijftig jaar en omler zjjn. Eind vorig jaar werden deze schepen uit de vaart genomen vanwege de sterk gestegen kosten in de Rijnvaart, Deze kosten konden door hogere vrachttarieven niet meer worden terugverdiend. Indien er vraag naar- de schepen zou bestaan, zijn de twee rederijen bereid de srhepen te verkopen. 31aar op het ogenblik is die belangstelling er niet. Men wacht liever op de- bevBssinz die de regering zal nemen op het ingediende ver zoek om sloopprenrie. Indien men finan ciële bijstand zou krijgen, zou slopen van deze overtollige binnehvaartvloot de beste oplossing voor het probleem van de opge legde srhepen zijn. TQE SITUATIE met de reconstructie van bet Hofplein is nu zover gevorderd dat de definitieve omlegging, die zal duren tot de opening van het nieuwe Hofplein, kan ingaan. Deze maatregelen zijn: Het oost- west-verkeer via het Hofplein ondergaat geen wijziging. Het west-oost-verkeer via bet Hofplein wordt geleid via de lanes de noordzijde van het plein aangelegde hulp straat. De directe linksafhewe.ging vanaf het Weena naar de Schiekade blijft ook in deze situatie niet mogelijk. Het verkeer in die richting zal de Schiekade kunnen hereiken via de Karei Doormanstraat, Kruiskade, Coolsingel, Meent. Haagse-veer en voorts via de route Weena-Pompenburg, zoals op de tekening met pijlen is aangegeven. De ver binding vanaf de oostelijke rijbaan van de Coolsingel naar het Hofplein komt te ver vallen. Verkeer in die richting dient ge bruik te maken van de route Meent-ITaag- seveer. De iinksafbeweging van de Seliie- Itnde naar de Poinpenburg zal weer mogelijk ziin. De omlegging van dat verkeer via Weena komt te vervallen. De westelijke ritbaan van de Coolsingel blijft vanaf het Teena niet toegankelijk. Vanuit die rich ting is de Coolsingel bereikbaar via de Karei Doormanstraat en tie Kruiskade. 5 l. MAASSLUIS De harmonievereniging Kunst na Arbeid zal dinsdagavond om acht uur een concert geven op h-st Willem 3 £ij perplein. Het programma is als volgt: Viscount Nelson (mars) W. Zehle; Hongaarse 1 Jansen no, 5 en 6, Joh. Brahms, arr. W. Meyns; Divertimento, G. Boedyn; B.BJ.C.F., W3CS, Ord. Hume; Music of the Eoyal 5 fireworks. Handel. Den Arend; Ouverture Yoyeuse, Keler Bela. arr. M. J. H. Kessel: Glaasje op. arr. J, Boer; Colonel Bogey (mars). Kenneth J". Alford. MAASLAND In verband met Hemel vaartsdag zal het huisvuil zowel binnen als buiten de bebouwde kom op vrijdag 20 mei Worden opgehaald. Zaal Beihelkerk, Nieuwe Maasstraat, Prot.-Christ. Groep, vergadering, 20. Galerie Punt Vier, expositie Zoltin Peeter. opening. 20.30. Sursum Corda: N.C.G.O.V., vergade ring, 20. Geref. Jeugdhuis: Chr. Leesbibliotheek. Uitlening. 15.00-17.00. Irene: Chr. Ver.v. Lich. Oefening „Ju liana", jaarfeest, 20; Musis Sacrum: Pers. Hoek, feestavond. 20. Arcade: Kon. Ned. E.H.B.O., feestavond, 20. Tlvoli: Scfhied. Jazz Sociëteit „GuiUau- me", bijeenkomst, 20.30. Bijkant. Dc Rotterdammer: Lange Kerkstraat 20, uitsluitend redactiezaken tel. 263954 (b.g.g. 010 - 115583 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- bofstr. 139, tel. 512400. Klachten bezorgen: Agentschap zie bo- ve». dg. van 18.30 - 19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 264656; Alarm brandweer 269123; Alarm G.G. en G.D, 269280. Apotheek: Jansen, Swammerdamsinge] <1. tel. 264917. Onze uitschieters van deze week (van 14 - 20 mei) 2 LICHTECHTE DESSINS Normaal 2,75 nu 2,25 Normaal .2,50 nu 2,00 Jacob v. d, Wintstraat 18, hk. Dijk- laan - Tel. 2872 - Vlaardlngen. HOEK VAN HOLLAND Met ingang van zondag 22 mei wordt de autobus dienst Den Haag-'s-Gravenzande naar Hoek van Holland en terug een half uurdienst. Deze halfuurdienst vertrekt om 15 minuten over het hele uur uit Den Haag (Varkenmarkt) als doorgaande verbinding, en om 45 minuten over het uur te 's-Gravenzande met overstappen in de bus komende uit de richting Wa teringen. In Hoek van Holland, Huydecoper- straat, vertrekt om 5 minuten over het uur de rechtstreekse bus naar Den Haag en om. 35 minuten over het uur de bus van Hoek van Holland naar Naaldwijk en Wateringen, waarbij dan in 's-Gra venzande kan worden overgestapt in de bus richting Monster-Den Haag. De twee thans gevolgde routes in Hoek van Holland worden gecombineerd tot een. Namelijk Dirk van den Burgweg, *s-Gravenzandseweg, Langeweg, Pastoot Onderwaeterstraat, De Cordesstraat, Lichttorenstraat, Prins Hendrikstraat, Huydecoperstraat, Terug in de richting Den Haag via: Tasmaweg. De Cordes straat, Harwichweg, Langeweg, Dirk van den Burgweg, De halte Harwichweg komt te verval len, terwijl de halte Langeweg bij de klok wordt verplaatst naar de Pastoor Onderwaeterstraat voor de bussen in de richting Huydecoperstraat en naar de Harwichweg in de richting Den .Haag. SCHIEDAM Het zag er alle maal zo prettig uit, toen wij het programma ontvingen van de Sportmaand 1966, We lazen name lijk onderaan het programma, dat gedurende de sportmaand alle ge gevens en uitslagen van de wed strijden te verkrijgen zijn in het kantoor van de sporthal, 's avonds tot 24.00 uur. telefonisch onder nummer 260799. Prachtig geregeld dus, want verslaggevers kunnen tenslotte niet iedere avond tegen het middernachtelijk uur naar de sporthal gaan om daar enkele uit slagen te halen en ook kunnen zij niet elk evenement bijwonen. Helaas evenwel zijn onze erva ringen minder prettig. De keren dat we na afloop ons gezicht lieten zien, kostte het vee! moeite om de uitslagen aan de weet te komen en alleen wanneer we de hele avond aanwezig waren, hadden we alle uitslagen op ons boekje staan. Het telefonisch kontakt liep nog min der prettig, want meestal was de „man- met- de-uitslagen" net weg, of er waren helemaal geen uitsla gen bijgehouden. Donderdagavond laat kregen we zelfs van directeur Cor Bolmers te horen, dat we maar een ander nummer moesten draaien, want.... dat had hij ons al meer gezegd. Dat was onjuist, maar dat laten we maar zo. Intussen informeerden we bij enkele collega's, die eenslui dend van mening waren, dat het met de berichtgeving van de uit slagen van in de sporthal gespeel de wedstrijden of gehouden de monstraties droevig is gesteld. Het lijkt ons daarom juist hierop te wijzen, in.de hoop,, dat de ogen van de Stichting Sporthal Schie dam zullen open gaan en dat men in het belang van de sporthal zelf —voortaan iedere avond „er- De oefening, waarbij ongeveer twee honderd mensen waren Ingezet, begon om half acht. De opzet was gebaseerd op een (conventionele) calamiteit van zoda nige omvang, dat beperkt* inzet van overheidspersoneel noodzakelijk was. Mep wilde met deze oefening die in oktober wordt gevolgd door een grote paraatheidsoefening in de sector B. de inzet van een op zo volledig mogelijke sterkte gebrachte wijkploeg door het betrokken wijkhoofd aan de praktijk toetsen. Daarnaast was het de bedoeling te tonen hoe de berichtgeving, de ver- bindii.gsprocedure en het -slatwerk in de wijkpost en door de wijkstaven werken, waarbij tevens de verbindingen tussen de sectoren A. en B. en het opvangen en beloodsen van een bijstand verlenend oderdeel uit de nevensector werden beproefd. Te i slotte werd de oefening afgerond door de samenwerking tussen de bijstand- veritenende onderdelen, in het bijzonder voor wat betrof de onderlinge taakverde ling. Er is bij deze oefening heel wat water verspoten. Minstens acht autowrakken werden een prooi der vlammen. Voor de argeloze toeschouwer moet de gehele oefening iets verwarrends zijn geweest, waarvan hij wel niet veel begrepen zal hebben. Vooral toen de duisternis een maal was gevallen en het In deze: oude sloop wijk aardedonker was, zag men niets dan schimachtige gestalten, die bedrijvig af en aan liepen of „slachtof fers" op ladders uit de vervallen sloop- panden haalden. De plaats van de „ramp" was niet of nauwelijks afgezet. Het districtshoofd had dit niet nodig geoordeeld. Dat ge beurt in oorlogstijd ook niet, zei hij. Bromfietsers reden dus tussen de wer kende BB-mannen door en toeschouwers werden nat gespoten door de ijverige spuitgasten. Zij zouden hierover hebben geklaagd. Overigens een onbegrijpelijke klacht, want- ais ze weggebleven waren, hadden ze dit risico niet gelopen. In hoeverre de situatie ter plaatse gevaren heeft opgeleverd voor het nieuwsgierige publiek, is moeilijk vast te stellen. In feite heeft zich evenwei geen enkel ongeval voorgedaan. De comman dant van de brandweer D. de Jager en de twee waarnemend-commandanten J- Keuzenkamp en J. C. Putter walen eveneens aanwezig. Van een medewerker) SCHIEDAM Vrijspraak verkreeg de Schiedammer N. J. S., die woensdag voor het kantongerecht moest verschijnen om dat hij bij het linksafslaan geen vnje doorgang zou hebben verleend aan een hem tegemoetkomende wagen. B. waf, aldus het proces verbaal, een kruising opgereden die met stoplichten beveiligd was en waarop net op dat moment ui: tegenovergestelde richting een wagen na derde waaraan. B. gegn aandacht had geschonken, waardoor een botsing was ontstaan. B. bestreed tijdens de zitting deze offi ciële lezing. De bestuurder van de ande re wagen, vertelde hij, kwam niet vanuit tegenovergestelde richting maar van rechts zodat ik ze niet heb kunnen zien. In ieder geval stond ze plotseling naast me en toen kon ik, omdat ik m'n stuur al naar links had gedraaid niet meer uitwijken. Ze reed met een sneltrein vaart, voegde S. er volledigheidshalve nog aan toe, anders was de één of andere manoeuvre nog wel mogelijk geweest. De kantonrechter was van mening, dat S. zijn wijze van rijden min of meer onvoorzichtig moest zijn geweest. Hij kon, zei hij, zich tenminste niet voorstel len, dat die wagen onverwacht op de kruising verschenen was, zeker niet om dat op dat moment de verkeerslichten in werking waren. Toch is het zo, hield S. staande, ik heb ze eenvoudig niet kun nen zien. Zijn verklaring werd gesteund door die van de verbalisant, die op de zitting niet de inhoud van het proces verbaal handhaafde. Inplaats daarvan verklaarde hij voor de kantonrechter, dat de zaak ten tweede male was onderzocht en dat gebleken was, dat de dame, die in Schie dam waardoor de indruk werd gewekt dat zij rechts, besloot hij zijn verklaring, precies zoals verdachte hier zegt. S. werd vrijgesproken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In een kelder van een woning aan de Sweelinckstraat ont stond donderdagmiddag brand in een hoeveelheid oud papier, jute zakken en een oude bromfiets. De politie vermoedt dat kinderen het vuur hebben aangesto ken. De kelder brandde geheel uit. De brandweer wist verdere schade te voor komen. Morgen verkopen wij U een cbmpletespuitset, niet alleen voor de bloementuin, maar ook bijzonder praktisch voor het wassen van de auto, de ramen en de pul. 15- meter plastic tuinslang, compleet met waterdiefje, jpult- stuk en slangklemmen, normale prijs 7.95, koopt U morgen voor nog géén 5 gulden. Morgenvroeg om 9 uur'begint de verkoop van deze complete spuitset, 15 meter tuinslang met- alles wat er aan hoort voor .A. Géén Ui. of schrift, hert. fjgajyPSB ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHTAfLISSINGEN/DEVENTER/HOORN SCHIEDAM „Geron" heeft zijn grote aanhang woensdag en donder- --T in M"~'s Sacrum plezierige uren bezorgd mei „Het witte schaap van de familie". Dit spel van L. de Gar de en Ian Hay eerder door het be roepstoneel met succes opgevoerd is een geestige boevencomedie. Het stuk vergt een luchtige s-peeltrant met net dat tikkeltje overdrijving en schommeling tussen irrealiteit en werkelijkheid, dat ook de koorddan ser toepast om zijn publiek in span ning te houden. Aan deze voorwaarden heeft „Geron" in verdienstelijke mate voldaan. De ver wikkelingen in en rondom het gezin Win- gauwdieventroep krëgen het leukst effect in het derde bedrijf. Hierin was de tnise en scène van regisseur Arie Kegei het levendigst, de seksten werden puntiger geplaatst en in de aanloop naar de ontknoping gingen alle spelers vlot mee. Het door de schrijvers wat monotoon geconstrueerde eerste bedrijf zal iets meer tempo moeten krijgen. De regis seur, die ook het aardige kamerdecor ontwierp, kan op die expositiescènes nog eens zijn vindingrijkheid beproeven en er wat invulwerk aan toevoegen. Deze keer was voor ons de aardigste verrassing Jan Dienske in diens koddige en goed volgehouden typering van een geestelijke. Gerda Voogd (als vlugvingerige doch ter van een politieman) en Elly van der Knaap (even vlugge dienstbode) de monstreerden vorderingen te maken in het acteren. Het zal voor beide dames de moeite lonen, de spreektechniek onder deskundige leiding te verruimen. Cor van der Hul leende verdienstelijk stem en allure aan het gewiekste ge zinshoofd. Enige krampachtigheid zal hij echter moeten overwinnen om soepeler spel te kunnen leveren, o.a. bij het op een tegenspeler toelopen. Het blij ven staan tijdens het converseren met zit tende gasten is tegen de etiquette. Ans Egberts gaf ontspannen spel te zien als mamma Winter. Wel dient zij vooral in de opening van een sène, te letten op verstaanbaarheid van haar tekst. De rol van Pat Winter kreeg van Elly van Eyk een even spitse ais char mante vertolking. Mar Hemminga sleep speelse facetten aan de rol van politiecommissaris met een-juist, gevoel voor sfeer. Willem Schout zette ietwatschuchter het witte schaap van de familie neer. Meer expres sie in zegging en mimiek en losser bewe gen zullen zijn uitbeelding .en goede ko men. Met zijn komieke creatie van linke Sam bracht de geroutineerde Koos de Groot niet alleen de charge in de voorstelling, maar ook de kleuring en de vlotheid die een dergelijk stuk nodig heeft. Het Geron-publiek vermaakte zich kostelijk. Hieruit viel af te leiden, dat dat dit door voorzitter Arie Kegel ver dienstelijk geregisseerde stuk goed is voor een reeks uitkoopvoorstellingen bui ten Schiedam. Ton Hydra SCHIEDAM We hebben gelukkig het v/eer mee, zei de brigadier van politie C. J. van Luijk, toen hij donder dagmiddag voor de ingang van de Prin ses Eeatrix-schood aan de Buijs Ballot- psingel start en finish van het tweedaagse Jeugdverkeersexamen, het' sein tot ver trek gaf aan een groep jongens en meisjes. Als een zwerm mussen vlogen ze weg om he'. voorgeschreven parkoers af te legger.: Pascalstraat, Newtonplein. waar ze de bekende verkeerspoort moesten passeren, Newtonstraat met verkeerslich ten, Cartesiusstraat, v. Marumsstraat en v. 't Hoffplein. Zé reden ongeveer vijf minuten over deze afstand. Gedurende de twee exa- mend&gen hebben 1196 scholieren hun theoretische kennis aan dé praktijk ge- toetst, terwijl zeven politiemannen de i verschillende posten bezet hielden. SCHIEDAM De vijf-jarige S. Vering meier, wonend in de Van Hogen- dorpstrsat 72, liep donderdag in de Van Hogendorpstraat de rijweg op een werd geschept door een personenauto, be stuurd door de 38-jarige verkoopleider S. S., die in de richting van de Van der Leeuwlaan reed. Het kind kwam zes me ter verder op straat terecht en werd met een zware hersenschudding naar de Dr. Noletstichting gebracht. De zes-jarige Freddie V. wonend in de Stationsstraat stak donderdag de rij baan van de Burg, Kamerling Onnesz- laan over en werd aangereden door een personenauto, bestuurd door de 28-jarige G. J. M. H. Het kind liep slechts licht letsel op. VLAARDINGEN Op het kruispunt Schiedamsediik-Jutianasingel-afrit Plein 1940 verleende donderdagmiddag de 38- jarge automobilist W.W. geen voorrang aan een bromfietser. Bij de aanrijding werd de elfjarige H. Langbroek, die achter op de duo zat licht gewond aan zijn hoofd. Hij is door de GGD naar huis gebracht. Duizenden van deze' luxe SKA! tassen zijn er verkocht en de vraag blijft maar toenemen! Geen wonder, want het is een toonbeeld van vakmanschap, puntgaaf afgewerkt, met solide rits en brede soufflé, een tas uit de luxe serie ...die U voortaan iedere dag gaat gebruiken. SKAI tassen, ideaal voor een massa boodschappen of de week ends (en U weet 't, SKAI is sterker dan leer én blijft soepel...) verko pen wij voor nog géén zeven gulden. Morgen begint de verkoop van deze fraaie weekend- of bood- schaptassen, geheet contraste rend afgepaspeld, in zwart en cognac voor T7EN ietwat triest verhaal ge- -*--1 hoord van iemand die in één klap letterlijk en figuurlijk (door de stomme) fout van een ander z'n auto kwijtraakte en daardoor vele honderden guldens meer moet neertellen om een wagen van de zelfde klasse te kunnen kopen. Toch was die man tegen alle risi co's verzekerd en helemaal niet fout op de weg. Dat is het ;risico van een automobilist, zegt de verze kering dan. Ja, ja, gemakkelijk ge zegd, dacht ik zo. Het is niet hele maal in de haak en ik kan me best voorstellen dat die gedupeerde zich benadeeld voelt. Men realiseert zich zoiets echter pas als men met een auto een ongeluk overkomt, eer der beslist niet. Men moet nu een maal altijd met de neus op de fei ten worden gedrukt. Dit is er ge beurd. Die meneer reed in een klei ne auto, drie jaar oud, niet zoveel kilometers gelopen en nooit -pech aan gehad. Hij reed op een smal stuk weg, hooguit met een vaartje, van 20 kilometer omdat het er nog al druk was. Komt er ineens vanuit de tegemoetkomende file een ande re auto opdoemen die aan het passe ren gaat. U leest het goed: passeren op een smalle weg, met veel tegen liggers. Geen wonder dat die wa gen tegen die van ons slachtoffer opknalde. De boosdoener was al leen W.A. verzekerd en kon zijn eigen schade dus persoonlijk beta len (maar daar was hij dan oók de irokkenmakerij voor). De andere au to werd, hoewel de schade meeviel, „total loss" Verklaard. Waarom? Wel, hij werd getaxeerd op twee duizend gulden, het „wrak" op een vijfhonderd gulden en de schade ongeveer op de taxatiewaarde.^ En. het verschil tussen die twee prijzen,, kon de aangeredene krijgen. Wilde hij z'n auto dus laten maken, dan- kon hijzelf nog eens een vijfhon derd piek bijpassen. TILT heeft 't niet gedaari. Toch! moest deze man een andere au to hebben, in z'n werk ka!n hij niet' zonder. Daarom moet hij. „bloeden", voor de fout van een ander, on danks een verzekering die water dicht leek. Elk jaar een hoge pre-: mie betalen, een premie die gelijk is gebleven vanaf het moment dat hij de auto kocht tot op het mo ment dat hij 'm kwijtraakte. Elk;: jaar, zo zegt de verzekering, gaat de waarde van een dergelijke auto/ zo'n duizend gulden naar beneden. Reëel zou zijn, als dan ook dé pre;., mie.verhoudingsgewijs zakte..Maar' kom daar-eens om!,Daar z;t hotr; die onbillijkheid, zo vindt de'mid- die me dit vertelde. En ik kan met 'm meevoelen. Nou denkt men ge dekt te zijit, maar als het erop aan komt, dan merkt, men wel wa£ an ders. Ik geef dan ook 'de mensen gelijk die hun auto W.A.verzeke ren en liet risico van zelf een aan rijding veroorzaken op de koop tóë •nemen. Als een ander hen aanrijdt en ze zijn „all risk", verzekerd, dan schieten ze er niets mee'op els', hun auto al een jaartje ;ouder is. - En maar premie betalen.... pEZONDER dan autorijden is wandelen. Ik ga dan ook nog even te voet verder. Om te vertel len dat u zaterdag kan gaan. wande len. Ja, dat kan andere dagen ook. Maar het gaat hier om de voorjaars- wandelingen.van het Instifuut voor Natuurbeschermingseducatie. De Natuurbeschermingswacht „Rotter dam en Omstreken" secretariaat" Bergselaan - 91a, Rotterdam-l 1) meldt me dat het weer .zover is. In groepjes kan men gaan genieten, van natuur- en landschapsscboon. Onder leiding van ervaren gidsen is het boeiend, want dan ontsnapt er niets dat in het landschap van belang is. En waaraan we anders voorbij zouden gaan. AJe natuur- vriendenorganisatiés staan achter deze wandelingen. Het worden ont dekkingstochten, zo belooft men. mij, die om herhaling vragen. Wie* meedoet wordt deelgenoot van het rijke gevoel medebezitter te zijr van een enorm kapitaal: de natuur.. Daar ben ik het mee eens. En dal we van tijd tot tijd de stad achlet. ons moeten laten met zjjn Tumoe"t. en de stilte moeten opzoeken, nou daarvan ben ik een groot voorstan der. Zaterdag dan: om 6 uur btj ds eerste ingang van het Kralingse Bos (hij de fontein) voor een z.g. zangvogelexcursie; of om 14 uut voor een wandeling langs d« Bergse Achterpias op de hoek vaz de Straatweg en de Prins 3erhhard- kade. SYSTEMEN Ut«l. (01898) - 3697 Géén tel. of «hfift. bost Draodlooze telefonie. De Amerikaans; minister van marine Daniels beeft does middel van een draadlooze telephoci een gesprek gevoerd met den bevel. Itebber van een oorlogsschip, dat buitei de kust lag. Dit is de eerste maal, da. door middel van draadlooze telepbooi een verbinding tot stand is gébrach' tusselien schip en wal. Bloembollen. Naar men méldt, za binnenkort de invoer van - bloembolle; en planten uit Nederland in Groot Britannië worden verboden.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1