Investeringsnota op theoretische basis Rotterdai jaar vier sQeen met rijks beperkingen Ook in Botlekgebied ruimte voor reuzedok van 500.000 ton President Bourguiba bezocht de haven Ir. Posthuma lanceert groots plan niet mo geacht eengezins woningen SS Brittania bracht 200 stakers in Engeland nrrisions om zeker te zijn Besmettelijke vorm van tbc bij leerkracht geconstateerd Moordenaar van vier vrouwen staat terecht 4: In gezelschap Prinses Margriet EE1 KRITISCH BEKEKEN BEZOEKDAG NIJB0UW N.V.; pE rotterdammer Pagina 3 VRIJDAG 8 JULI 1966 i* m (Van een onzer verslaggevers) ©OTTERDAM Volgens de investeringsnota over de jaren 1966- Rt 1970, die B. en W. thans' de gemeenteraad aanbieden, zal Rot- iëidam in de eerstkomende periode van vijf jaar tussen de vier en Éér- en een half miljard guldens moeten investeren. Daarvan is '£1:315.649 bestemd voor reeds thans in uitvoering zijnde werken pj*843.305 zal moeten* worden besteed aan werken waarmee nog fjnoêt worden begonnen en 1.161.000 zullen zijn gemoeid met enkele verstrekkende projecten zoals de uitbreiding van de Centrale Waal- IhaVen, het BiesboschAprqject, de Willemstunnel, de metro-verbin- Éng met Kralingen en de Prins Aiexanderpólder en het doortrek ken van de metro naar Hoogvliet en Spijkenisse. nota dat los. van Edo de Waart vervangt vanavond Bern Haiünk vn.v. verzekerings maatschappij ongevallen- en ziekte-, brand-, inbraak-, bedrijfs- en WA-verzekering westblaak22-r'dam tel.010-110004* Ahcijken Contracten Onmiddeliijk onderzoek 500 leerlingen Desastreus moiré Aflossing van KLM-1 vertegenwoordigers (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ir. F. Posthu ma directeur van het Gemeen telijk Havenbedrijf heeft in zijn eigen woonplaats niet veel waar dering gekregen, voor zijn, in een Amerikaans vakblad geopperd, plan om in Foord-Braband vlak bij Breda een Euroluchthaven voor vrachtvervoer te scheppen. Men „ziet het nog niet erg zitten" in Rotterdam. IR. F. POSTHUMA EuroltichVhaven? e citroen den Ouden aoede Kipstraat 27 Cooisingel 4 Rotterdam ROTTERDAM De tweehon derd Engelsen, Schotten, Ieren en inwoners van Wales, die zijn ont slagen bij het aannemingsbedrijf Foster Wheeler dat de BP-raffina- derij in Europoort bouwt, zijn van daag met een Bristol Brittania van de British United Airways naar Gatwick gevlogen. Hét was voor het eerst dat dit turbo-prop toestel de Rotterdamse luchthaven aan deed. Er kunnen 126 passagiers in. 4W)Sz sa Maar, zoals B. en W. in hun lék"stellen, de schroeven waarop iiBes staat gemonteerd, zijn nogal Én de eerste plaats is een periode s«lf jaar de uiterste termijn, die lil, eicel enigermate is te overzien. Hqt ^nt een aantal onzekere elementen, trunon een jaarplan zelfs niet i komt Men moet er mee rekening 1 sea. aldus B. en W., dat het plan rttoeten worden aangepast aan nieuwe lltaBdigheden. Daarom willen B. en Iket ieder jaar opnieuw in zijn geh fc&den als het eerste jaar gedetailleerd wordt vastgesteld en een nieuw vijfde ;w aan wordt toegevoegd. iMfft de tweede en waarschijnlijk voor. rfs&unste plaats is er de centrale flnan tiering, die de rijksoverheid verleden jaar instelde. Lw van de van rijkswege opgelegde beperkingen constateren B. en W, dat boa uit ervaring een divergentie bekend is tassen de door de gemeentelijke be drijven en diensten geraamde uitgaven ea de bedragen die in werkelijkheid wor den besteed. Vooral in de aanloopperiode pieegt bet vermeende tempo van uitvoe ring vrij algemeen hoger te worden ge steld dan in werkelijkheid mogelijk blijkt. B en W. achten het moeilijk de invloed van deze factor in het bijzonder voor la tere jaren te schatten. "Waarbij nog komt dat de omvang van de nog aan te vangen weiken en het tempo van uitvoering ook nog afhangt van de situatie op de ar beidsmarkt. Dat alles deed B. en W. er van afzien een tienjarenplan te brengen. Zojuist ontvingen wij een bijzon der moöieTerlenkavènrterval -denfijn weefsel met rijk brode rie motief. Een val, die bedoeld li voor *t najaarsseizoen, ver kopen wij voor de bekende ter Meulenprijs. Een beeldschone vensterval, Juist dat tikje luxe. voor Uw vensters, per meter voor nog géén twee gulden. In onze vitrage afdeling Ie Etage verkopen wij deze fraaie Terlen- ka Broderie vensterval,™ 40 cm boog, met zoom y< en hoofdje, 9Gift per meter B t/tr voor ROTTERDAM Sen griepaanval be lt. Bern-hard Haitink vanavond, vrijdag, ?o de grote Doelenzaal als dirigent op te treden tijdens het optreden van bet Con certgebouworkest. De jonge dirigent Edo flewaart zal nu zijn plaats innemen. Als solisten werken mee Emmy Verhey en Christian Bor, viool. Het programma ver meit werken van Bach, Faganini, Rossini e» Beethoven. Bovendien moest, gerien het karakter van de financiële maatregelen van de rijksoverheid, worden uitgegaan van de normale situatie, dat. een gemeente naar eigen behoefte op de kapitaalmarkt de nodige gelden kan opnemen. De grens waartoe zij dan kan gaan is, aldus B. en W., haar eigen financiële spankracht: de mogelijkheid om de voor de gemeente uit de investeringen voortvloeiende lasten in de gewone dienst van de gemeentebe groting op te vangen. Rotterdam heeft in de na-oorlogse ja ren voor het eerst in 1964 deze- grens be reikt. Bij een investeringsniveau van ruim vierhonderdvijftig miljoen'exclu sief de woningbouw bleek toen een begrotingstekort van twintig miljoen gul den. De opstellers van de investeringsnota zijn nu uitgegaan van vier voorwaarden, die zü van essentiële betekenis achten voor een enigszins reële benadering van de budgetruimten. De eerste is dat er evenwicht moet zijn tussen inkomsten en uitgaven. Verder dienen de algemene loonsverbeteringen en prijsstijgingen vol ledig te worden gecompenseerd door uit keringen uit het gemeentefonds. Nomi nale en reële uitzettingen van taken waarvoor de gemeente doeluitkeringen krijgt moeten worden opgevangen door een verhoging van deze doeluitkeringen De vierde voorwaarde is dat de winsten en verliezen van de bedrijven op zijn minst elkander In hun totaliteit moeten compenseren. Door de beperkingen, welke de rijksoverheid de gemeente oplegt, wijkt het schema, dat B. en W, voor het komende jaar aan de gemeente raad voorleggen, "dan ook af van het daarmee samenvallende jaar van de investeringsnota. .',1. .;l Voor wat betreft de grote projecten, zoals de Centrale Waalhaven, de Bies- bosch, de Willemstunnel en de doortrek kingen van de metro en nieuwe metro verbindingen, die dus tezamen op ƒ1.161.000 worden geraamd, stellen B. en W, dat zij van een meer dan lokaal Rotterdams belang zijn. De realisatie er van vergt dermate hoge bedragen lat binnen het kader van het financierirgs- regime waaronder de gemeenten thans leven deze verwerkelijking - nauwelijks mogelijk moet worden geacht. B, en W. menen dan ook dat "het tijd stip, waarop met de uitvoering van deze projecten kan worden begonnen afhan kelijk is van het verkrijgen van extra middelen van het rijk of van alsnog op tredende ruimte binnen het totaal van de thans gedachte investeringen. Pas bij de opstelling van de jaarlijkse investeringsplannen zal kunnen blijken of zich op een bepaald moment zodanige omstandigheden voordoen. De krapte op de arbeidsmarkt en de weinig optimistische verwachtingen daaromtrent voor de toekomst, hebben er toe geleid dat aan aantal grote parti- (Van een onzer verstofgevers) ROTTERDAM Donderdag is bij een leerkracht van de openbare togere school Keienburg 50 (Zuidwijk) een besmette lijke vorm van tbc geconstateerd. Dit deelden de directeur van de GG en GD, dr. L. Buren» en de directeur- ge neesheer van het consultatiebureau tot bestrijding van tbc dr. H. A. van Getms vanmiddag, vrijdag, mee. Vanmiddag nog zouden alle leerlingen leerkracht-en van deze school, door mid del van een huisreactie worden onder zocht. Het resultaat kan men maandag middag aflezen. Dinsdag zal een eventu eel vervolgonderzoek worden gehouden in het consultatiebureau aan de Van Swietenlaan. Kinderen, die wegens vakantie of om andere redenenen op dit ogenblik niet kunnen worden onderzocht zullen indivi dueel en zo spoedig mogelijk door het bureau worden opgeraepen. Het tweede onderzoek van alle leerlin gen, inclusief die van de zesde klas, die dan van school af zijn, zal geschieden in de eerste week na de zomervakantie. ALICANTE In het Spaanse plaatsje Alicante staat vandaag de 25-jarige Wal- demar Wohlfahrt terecht, die ervan wordt verdacht op een autobahn in West-Duits- lan-d viervrouwen te hebben vermoord. De jongeman werd in een nachtclub in Ber- midorm (Sp.) gearresteerd. Hij zal waar schijnlijk naar Karlsruhe worden over gebracht, waar een arrestatiebevel tegen hem zal wordenuitgevaardigd. culiere ondernemingen reeds nu maat regelen heeft genomen óm de financie ringsbehoeften voor de komende jaren moreover mogelijk te verzekeren. Zij hebben reeds nu contracten gesloten met geldgevers, waardoor toekomstige be sparingen voor deze ondernemingen blij ven gereserveerd. Dé gemeenten echter missen, al dus. B. en W., de mogelijkheid tot aangaan van dergelijke contracten. Dat in deze situatie de lagere over-, heidslichamén grote kans lópen in de achterste schuit terecht te ko men ligt vóor-de hand en B. en W. constateren dat dit inderdaad nu reeds het geval Is. Zij achten het al leszins gewenst dat in de'toekomst ook door "oftenbehoeVe van de 'ge meenten contracten kunnen worden gesloten waardoor toekomstige fï- nancieriügsmogelijkhedeh veilfg worden gcstelc'. Daarvoor moet men de financierings mogelijkheden kennen, en met het oog daarop, achten B. en W. het meerjaren plan.zeer belangrijk. De door de centrale financiering voor Rotterdam geschapen toestand achten 3. en W. een hoogst ernstige tegenvaller. Er is van rijkswege steeds een groeiper centage van tien als normaal beschouwd en :het. jaarbedrag van driehonderdzestig miljoen voor 1966 is volkomen gelijk, aan het voor 1965 toegestane leningsvolume. Er is geen voldoende rekening gehou den met de bijzondere positie die Rot terdam inneemt De kosten van de uit voering van werken, die reeds waren aangevangen vóór de wet in werking trad. zijn aanzienlijk hoger dan die van nieuwe investeringen. B. en W. roepen het investerings bedrag van 1964 vierhonderdvijf tig miljoen In herinnering om daarmee aanschouwelijk te maken hoe desastreus de ontwikkeling van Rotterdam' zou zijn als in 1970 slechts op het prijspeil van 1966 zou mogen worden geïnvesteerd. Thans is Rotterdam vanwege de ontwikke- ,i\ BQStal hooggeplaatste gemeente ambtenaren- heeft bijzonder veel werk verzet ter vervaardiging van een schriftuur, waarvan de waarde ten dele theoretisch en ten dele zelfs slechts illusoir is. Want de uitgebreide investeringsnota, waarmee:B. en W. thans vöor de,gemeen teraad verschijnen, kon slechts worden ge baseerd op een normale toestand zonder beper kende financiële maatregelen van de rijksoverheid. Die maatregelen zijn. tijdelijk en niemand weet; wat de rijksover heid over «nkele jaren met de gemeente, lijke financiën verkiest te doen. De opgave-van de voor de eerstkomende vjjf jaren geraamde investeringen k der halve slechts te zien als:- een verlanglijst. Men kan daarbij -als zekerheid aannemen dat, zoals bij elke verlanglijst het geval is, een grootdeel van de daaropvermelde geschenken nimmer in de gevraagde vorm zal'kunnen worden'overhandigd. Dat sal discussie over dit stok in de gemeenteraad zeker niet vergemakkelijken. Kragen, op financieel terrein reeds vijftig miljoen teruggedrukt in ver gelijking iget 1964, hoewel er een jaarlijks gemiddeld nominale stij ging is van zes procent.' Als in 1970 de gemeente vrijwel hetzelfde be drag zou mogen investeren zon dit op vele terreinen een behoorlijke teruggang betekenen. Rotterdam ondervindt, aldus B. en TV'., 6611 groter nadeel van de werking van de wet dan de overige gemeenten in Nederland. Omdat Rotterdamse htiismoe- deri altijd te vinden zijn voor Iets moois....... en een "fijne neus hebben als-'t om Iets bijzonders gaat... hebben wij deze verkoop luxe overgordijnstoffen. Satin Moiré in liefst 10 prach tige moderne kleuren, in effen tinten en met satin lengtestre pen. ..soepelegordijnstoffen met satin tegenweefsel, per meter voor nog géén vier gulden. In de afdeling gordijnen liggen deze prachtige, luxe overgor dijnstoffen, een lust voor 't oog ...te.kust en te keur, 120 cm breed, per meter voor 3P (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Niet alleen voor Zuid-Afrika, maar pok voor het Botlekgebied ziet de heer C. Verolme mogelijkheden voor de bouw:van een dok voor schepen van vijfhonderdduizend ton. „De- ruimte ervoor hebben we hier op onze werf in Rozenburg,, de plan nen liggen klaar, het wachten is echter op de financiële regeling". Over dit laatste kon de heer Ver olme geen nadere mededelingen doen. Hij vertelde dit vanmorgen tijdens de officiële overdracht van het motor vrachtschip S. A. van der Stel aan de South African Marine Corporation Ltd te Kaapstad. Van deze maatschappij was op de werf in Botlek aanwezig de heer F. H. Y. Bamford, president van de maatschappij. Gisteravond is het schip teruggekomen van een geslaagde proefvaart. Over veertien dagen zal het voor de eerste reis vertrekken. In een toeliching op de plannen vóór de nieuwe Verolme-wert in Zuid- van te verwachten. „Er is genoeg te Afrika zei de heer Verolme er alles doen in Zuid-Afrika. Ik verwacht dan ook veel opdrachten", aldus de heer Verolme. Het is zijn bedoeling (dat nauw overleg met de regering in Zuid- Afrika) om aan nieuwbouw van sche pen de voorrang te geven boven repa ratiewerkzaamheden. Daarmee zal de opbouw van een goede koopvaardijvloot in dat land gestimuleerd moeten wor den. „Op het ogenblik staat die nog in de kinderschoenen", zo vertelde de heer Verolme. In de tweede plaats denkt hij aan het scheppen van mogelijkheden voor repara ties van zeer grote schepen, speciaal C. VEROLME ...genoeg te doen,... tankers, die de Kaaproute zullen moeten volgen. Het Suez-kanaal zal deze grote schepen niet meer kunnen verwerken, zodat ze wel gedwongen zullen zijn om de- oude scheepvaartroute te volgen. Wanneer alles meeloopt denkt de heer Verolme over een jaar de eerste Mei te leggen op zijn nieuwe werf in Zuid- Afrika. Het project, dat hem daar voor ogen staat, zal totaal 250 miljoen golden kosten. Het nieuwe dok, dat er in op genomen is, wordt vierhonderd meter tong en 65 meter" breed. Even optimistisch als over zijn plannen voor Zuid-Afrika vertelde de heer Ver olme verder:van-zijn plannen' voor Tas- manie en Indonesië. Wat het eerste land betreft wacht hij op de officiële erken ning van het federale gouvernement'van Tasmanië, waardoor hij alle faciliteiten zal krijgen, die oók andere-werven in dat land hebbeii. Over Indonesië zei hij, dat er 'enige vertraging was in de voorbereidingen; maar dat de technische onderhandelin gen verdergingen.'Overigens'schiet de werf, dié bij Djakarta geböuWd -wordt; flink op, -aldijs 'de heer Verolme.- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM President Hablb Bourguiba van TuneBië beeft vandaag in gezelschap van Prinses Margriet aan boord van de Spido-boot Pieter Caland het Rotterdamse havengebied bekeken. Bijna drie uur duurde de tocht, «Ue ein- •ligde in Maassluis. Burgemeester W. Tho- nassen bood de Tunesische president het >oekwerk .Rotterdam en de Zee" aan. President Bourguiba werd met zijn ge 'olg van ongeveer 25 man bij het clubge bouw van de Koninklijke Roei- en Zeil vereniging „De Maas" aan de Veerhaven iiegroet door,.dg. burgemeester, mr..,J. IClaasesz, commissaris van de Koningin in Tuid-Holland, gen era al-majoor J. G. M. Xass, commandant van het koifcs mari ners, de garnizoenscocnmandan; lutte- ■ssnt-kolonel T. J. Roelofs en de Rotter- 'amse kamerheren mr. A, Blussé van bud-Alblas en mr. dr. K. P. v. d. Mande- 3. In het gebouw tekenden president en •rinses bet Gouden Boek van de gemeen- Burgemeester Thomassen prees tijdens e rondvaart de president voor zijn élan ■aarmee hij voor de onafhankelijkheid an Tunesië heeft gestreden en voor de esultatea die hij heeft bereikt Rotter- !amis, aldus de burgemeester, ten '.auwste betrokken bij de saanenwerkings- >olitiek die Tunesië voert met Europa. De heer Thomassen noemde daarbij de sinds juni 1965 ia Rotterdam verschijnen de Compagnie Tunisienne de Navigation. Behalve deze staatsrederij onderhouden nog andere rederijen lijndiensten tussen Tunesië en Rotterdam (100 afvaarten per jaar). Het goederenvervoer tussen de twee landen neemt weer toe. In 1956 bedroeg het cijfer van geladen en geloste goederen ruim 100.000 ton, over 1965 was dit reeds opgelopen tot 870.000 ton. In de periode 19611963 lag het cijfer reeds boven de miljoen ton. Daarna vertelde de heer Thomassen iets over Rotterdam: de groei, de ver woesting in de oorlog en de herbouw. van de aan 4e ALEX. VERHEULSTRAAT in Brielle op 9/t7,van 2—5 uur. Inlichtingen Nassauplein 18, Den Haag;- tel. 070-601281. (Van één onzer verslaggevers) V ROTTERDAM In verband met. zijn benoeming tot hoofdvertegenwoordiger van de 'KLM in Indonesië heeft de heer V.W. de Visser op 1 juli zijn functie als districtsvertegenwoordiger van de KLM in Rotterdam overgedragen aan mr. H. A. van: Veen. De heer Visser (53) kwam in 1948 in dienst van "de KLM. Hij was hoofdverte genwoordiger voor de Grote Antillen. Mr. Van.'-Veenis sinds 1946 bij de KLM. Hij was vertegenwoordiger van het district Chicago. In het btad „Distribution Age" zegt de heer Posthuma dat de plaats dicht bij. de harren- en todustriegebtadm van Rotter dam, Antwerpen, en zelfs hij het Roerge bied ligt. .Bovendien kan de Industrie in Noord-Frankrijk er van profiteren. De heer Posthuma baseert zijn plan op de ontwikkeling "van de vliegtuigbouw in de toekomst als steeds meer vracht door de tucht zal gaan. Het stichten van dezeluchthaven zou een zaak van- de regeringen zijn hoe wel hijde exploitatie liever in particu liere handen ziet. Over tien jaar zou het immense vliegveld al in gebruik moeten zijn maar in ieder geval bin nen 25 jaar. In luchtvaartkringen neemt men de plan nen van de heer Posthuma niet al te ernstig.-Men is er misschien te rea listisch voor. De plannen'van'de "heer Posthuma zijn niet nieuw," zegt de heer A. TV. F. v.d. Hoek, havenmeester, ze zijn al eerder gelanceerd. Als we opnieuw zouden moeten beginnen, zou den alle luchthavens ergens anders ko men." Overigens heeft de vrachtafdeling van het nieuwe Schiphol dat volgend jaar gereed komt voor de eerste jaren een sterke ondercapaciteit. Het is een mooi centrum met een vrij entrepot en dis tributiefaciliteiten. Er komen ruimten voor expediteurs en, voor snelle overslag op wegverkeer, zowel auto's als tremen. Ook Meisbroek bij Brussel heeft een derge lijk vrachtcentrum onlangs geopend. Het vrachtvliegveld bij Breda zou juist, tussen deze twee grote luchthavens, die dus zeker wat vracht betreft de- eerste jaren nog vooruit kunnen ko men. Beide hebben nog vele mogelijk heden achter de hand. Volgens de heer V.d. Hoek is het moei lijk dat de regering een dergelijk plan zal aanvaarden. „Het snijdt in eigen vlees. Bovendien is iedereen graag baas in eigen huis. Wat de Benelux betreft gaat het wel, maar met Duitsland en Noord-Frankrijk.™ ver geet het maar. Er was zelfs een plan voor een vliegveld voor supersone toestellen in de Noordzee. Volgens rijkswaterstaat zou het technisch ie verwezenlijken zijn, maar je moet personeel, een staf, wegen en hulzen hebben, en dan de kosten?", aldus de heer V.d. Hoek. Hij zegt ook:„Het wordt wel erg be nauwd' inet zo veel vliegvelden bij el kaar. Een dei-gelijke luchthaven zou pas zin hebben als zowel Schiphol en Meisbroek het aantal vliegbewegingen niet meer kunnen verwerken. Maar Jan is er toch nog Zestienhoven? Het idee -voor alleen vracht is niet -gek. Men verwacht dat het vervoer van vracht door de lucht met dertig procent zal toenemen, maai- is dat voldoende voor een speciale luchthaven?, ik geloof het niet". „Bovendien, als bijvoorbeeld de KLM en de PANAM op dit nieuwe veld zou den vliegen zou dat extra veel geld kosten .voor die maatschappijen, ze moe ten extra personeel aantrekken voor hun. A. W. F. v. d. HOEK ziet 't niet zitten kantoren, technische diensten enz. enz. Misschien is er een mogelijkheid voor de verre toekomst, maar zeker niet voor 25 jaar", aldus de stellige mening van de heer V.d. Hoek, die door andere lucht vaartdeskundigen wordt gedeeld. De 52-jarige expeditieknecht G. P. van Seters uit de Julianastraa tte Ro zenburg is op het fietspad van de Bot- lekweg aangereden toen hij linksaf het terrein van Ketjen Carbon wilde op rijden. Hij kreeg een heupfractuur, een beenbreuk en een hersenschudding. Het slachtoffer is naar het Zuider ziekenhuis gebracht (Van een onzer verslaggevers) Daar hadden de .ontslagen mannen geen weet van. Overigens waren ze in uitste kende stemming. Het zijn hoofdzakelijk vaklui die; naar him eigen zeggen, „werk genoeg" kunnen vinden in Engeland. Ze zaten vanmorgen in het restaurant feest te vieren, te zingen en te drinken. De meesten hadden flessen drank gekocht voor thuis. Vanmiddag vloog het toestel een tweede groep naar Engeland. De mannen kregen dus.meer belang stelling dan ze hadden verwacht, Foster Wheeler had de tickets betaald. Sommi gen hadden al drie maanden bij dit "be drijf gewerkt, anderen slechts enkele weken. - - - - - Hun Nederlandse, Spaanse en Franse collega's, allen .ontslagen* zouden vandaag in gecharterde ■- bussen naar: Europoort gaan om bun lpoa te. halen. In feite is het gehele personeel ontslagen en is het terrein, op last van het BP-hocfdfcahtoor, ook ontruimd. Werkwilligen, men ver wacht dertig procent, zouden maandag zich opnieuw kunnen melden. Zij zouden dan moeten gaan werken op voorwaarden van Foster Wheeler, die niet aan de eisen van de stakers (iedere groep aparte eisen) wil tegemoet komend of niet kan. Het college van rijksbemid delaars had zich ook al met de onver kwikkelijke affaire bemoeid en de direc tie verboden hoigere salarissen of uitke ringen te betalen. Er was op de luchthaven geen gedrukte stemming. Iedereen was opgetogen. Het vertrek van de Brittania, ook wel Whis pering Giant (fluisterende reus)- ge- noemd, werd. met grote aandacht gevolgd. In dit toestel zitten de bankenmet de leuningen in de vliegrichting. Dit omdat het toestel voor troepentransporten wordt gebruikt. Het, is een eis van het Engelse ministerie van oorlog. Het geluid dat de motoren produceren staat in geen verhouding tot de grootte. Er zijn heel wat turbo-prop vliegtuigen die het dubbele of het driednbbele aan. geluid produceren terwijl zij aanmerke lijk kleiner zijn. De erenaam, die op de luchthaven zelfs werd verbasterd tot „SUentGiant",.ïs terecht. ROTTERDAM Donderdagmiddag is de 79-jarige mejuffrouw M. de Haas van de Bezemkade in haar woning van de trap gevallen. Zy -is in ernstige toe-» stand, naar het Bergwegziekenhuis gei bracht

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1