ROTTERDAM - en artnummers n in ei- HAARDEN BESSS ontspanning GAB Nieuwe Waterweg autokraken GJGjeugd terug uit De Pol" in Ellecom AGENDA Ruitersport trok weer A Of UN Jhm w Gewonden in het verkeer if Absenteïsme werkt niet stimulerend Burgerlijke stand. Oudere groep vertrokken Eerste concours van federatie M7 ANDRÉ V00GT-MEENT 19-Zl - TEL. 136817 Grote vraag naar metaalbewerkers Arrestaties na lang vergeefs posten HENGEICONCOURS CAF MAAR WEINIG VIS ng ROTTERDAMMER MAAAÜAG 8 AUGUSTUS 1966 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor het Euro bal van zaterdagavond, (de vier de keer in successie) bestond ook ditmaal weer grote belangstel ling. Musis Sacrum was ten minste helemaal uitverkocht. De voorzitter van de Schiedamse Jeugdraad, de heer A. L. A. van Lingen opende het vrolijke dans- festijn. Hij verwelkomde o.a. de commissaris van politie, de heer K. Rijpma, die als enige officiële gast aanwezig was en hiermede een goed voorbeeld gaf aan de afwezigen, die we toch wel graag hier hadden .gezien. De va kantiegangers natuurlijk niet te na gesproken. INDIEN GEWENST OOK OP HUURKOOP Opeengepakt en dagelijks i Hasina 3 DË TOEGANGSPRIJZEN van Diergaar de KJytiorp zullen omhoog gaan. Het liesttmr Éeeft het college van B. en W. om .oedfceoring gevraagd, hetgeen - nodig is omdat Rotterdam de diergaarde subsidie verleent. Het normale tarief siygt van 2 jo, 2,30, het zaterdag-tarief van 1 tot 1,50 en het groepstaricf van ƒ1,50 tol ƒ2. Voor kinderen, zü" deze stijgingen resp. van 1 ,nt /1^3, ■va" 0,50 tot ƒ0,75 en van ƒ0,75 tot I- He prijzen vati de jaarabonnenien. ten zullen eveneens worden verhoogd. Dat voor volwassenen (ongeveer 5000) van 12,50 tot ƒ15, dat voor het eerste en tweede kind (SOO) van ƒ7 tot ƒ10 en dat voor het derde f!1 volgende kind (100) van 5 tot 7J>0 of Verder wil het bestuur een afzonder lijk abonnementstarief van 12,50 invoeren voor bejaarden. De prijzen van de koliek- lieve abonnementen voor scholen, kinder- tdmiien enz." blijven ongewijzigd. De ge» meettte geeft de diergaarde onder andere ten zodanige aanvullende uitkering op de entreegelden dat janrljjks een bedrag van ƒ1,090.000 wordt bereikt, echter nooit hoger foil ƒ240.000. Het bestuur heeft nu ver- jfXht dit bedrag te brengen op 1.230.000. Aanleiding daartoe zijn de ongunstige ex ploitatieresultaten van dc laatste jaren, voor. namelijk ais gevolg van de kostenstijgingen. De verliezen van de jaren 1962 t/m 1953 hebben resp. bedragen ƒ48.700, ƒ93,500, j50.800 en ƒ98.900. Om te voorkomen dat Bet tekort verder zal stijgen, wil het be stuur een tariefsverhoging. Het verschil van ƒ350.000 in de entnecgarantie is de hogere opbrengst die van de tariefswijziging wordt Tfrwicht. Over 1964 bedroegrn de toegangs- «elden ƒ892,389 en over 1963 889.241, zo olde gemeente over die jaren ƒ107.611 en 1410.739 moest bijpassen. B. en W. verkla- ren zich akkoord met de voorgestelde verhoging en verzoeken de gemeentraad dc garantie van ƒ1.900.000 op ƒ1.250.000 te brengen. Dit soort absenteïsme Is in Schiedam een zoveel voorkomend euvel, dat we het dl taal dienen te signaleren. Gezien om nog maar van „nood" niet te spre ken, werkt dit niet bijster stimulerend. Een beetje meer belangstelling van be paalde mensen had ongetwijfeld de hardwerkende leden van het Enrobalco- mlté een hart onder de riem gestoken. Slechts zij die rechtstreeks bij deze feestavond waren betrokken, wisten iets van de maandenlange arbeid, die eraan SCHIEDAM Zondag waren op de Nieuwpoortweg twee -volwassen en drie jonge geiten aan het dwalen'zonder dat t een eigenaar te bespeuren viel. Aan gezien men niet wist .wat men met de dieren moest beginnen 'heeft de politie ze in een dienstwagen naar het openbaar slachthuis gebracht. SCHIEDAM Tijdens de vakantie is in de St. Bernard,usschool aan de Waran de 155 een platenkoffer met 12 platen ter waarde van 175. ontvreemd. HOEK VAN HOLLAND De politic in Heek van Holland heeft de 20-jarige militair 15. F. uit Rotterdam aangehou den De jongeman werd op heterdaad betrapt toen hij aan dc Tasmanweg bezig «as een auto open te breken. Eveneens werd gearresteerd de 22-]arige H. S, uit Schiedam, die ervan wordt verdacht zijn ante voor de kraaitjes beschikbaar te hebben gesteld. De 20-jarige G. de B. uit Rotterdam rvordt nog gezocht. De Hoekse politie heeft daarmee een zsak opgelost die gedurende vele weken de gemoederen heeft bezig gehouden. Steeds weer werden sedert half juni in Hoek van Holland geparkeerde auto's opengebroken. Meestal verbraken de die ven een tochtraampje, maar in enkele gevallen- werd ook ernstiger schade ge meld, Zij hadden het vooral voorzien op camera's, verrekijkers en andere zaken die 's nachts in geparkeerde wagens wer den achtergelaten. De buit beloopt in totaal enkele duizenden guldens uit onge veer vijftien wagens. Gedurende vele nachten hebben politie mannen gepost op de wegen waar de diefstallen het meest voorkwamen. Het zoeken werd echter bijzonder moeilijk omdat dc krakers hun terrein steeds ver legden. Zaterdagnacht had men onverwacht succes. Postende politiemannen ontdek ten een auto met twee jongelui die (Van een medewerker) SCHIEDAM Het hengelconcours. dat de Hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken zaterdag in de vijvers van het Beatrixpark verzorgde, heeft bijna tweehonderd deelnemers getrokken. Bi) de senioren meldden zich 121 visliefheb- bets en bjj de junioren 74. Omdat er een harde wind stond had men de visstekken uitgezet in de meest noordelijke vijvers van het park. De hen gelaars hadden daardoor weinig last van de wind. De heren C. Faasse, W. v. d. Horst en J. Vreeling zorgden voor een goede leiding, geassisteerd door een twaalftal controleurs, y De heer J. Schell was met 103 cm ge vangen vis winnaar (vorig jaar was dat de heer C-. Stok, die nu 17 cm op zijn naam bracht) en hij won daarmee de aefcer, die dc gouden -organiserende ver enging beschikbaar had gesteld. De hen gelsport wordt dit jaar een halve eeuw in Schiedam georganiseerd en vanwege dit jubileum had men een fraaie wissel- heker boven het concours gezet. Tweede werd J. van Put (53 cm), 3. A. I Burggraaf (52), 4. A. Nettenbreier (42), 5. C. Zoutendijk (37), 6. W. v. d. Gaag 'i (M). 7, M. Markx (30), 8. S. v. d, Hoefi 1 9- w- v. d. Linde (27), 10.W. Nijs I (24 cm). Vele vissers visten vergeefs en vingen niets. Men heeft daarom een aantal prij- ?en,°nder Hen verloot, maar een twaalftal f "aaide geen prijzen af. Zij kunnen deze 5 alsnog verkrijgen donderdag tussen 19.00 s en 20.30 uur bij de heer C. Faasse, v. d. t huyn van Maasdamstraat 15 in Nieuw- 't 'and-Oost. De houders van de volgende Srondnummers zijn de gelukkigen: 2 tot i en met 9, 34. 40, 83. 100 en 121. I Bij het jeugdconcours (74 deelnemers) waren ook twee meisjes. Om de deel- f nemers niet te diep teleur te stellen werd ook ondermaatse vis gemeten. L. Butters werd winnaar met 174 cm vis, gevolgd door J. van Tilburg met 150 cm, 2. J, de Regt 144 cm, 4. W. v. Mill (125), f a J. Zonneveld (88), 6. R. de Bus (68), 7. R. de Njjs (64), 8. C. v. d. Tuyn (56), 9. H. Bell (55) 10. T. Hagen (47), 11. A. Wel- j 'erdteck (45 cm). De grondnummers 12 i en 13 kunnen op bovenstaand adres nog l een extra prijs afhalen. Acht anderen (jongste deelnemers) ontvingen deze I extra waardebbn van ƒ2,50 reeds. Getrouwd: G de Graaf 51 en H M A 1: Ttrnmers 34; L a van Eijk 28 en J C M 5 Steens 22; A J Hademakers 27 en H M Phllippa 19; p j van Eijk 2ï en M H van de j voort 18; H F Pierre 23 en J M Groeneweg S '9; J Mulder 21 en E de Vries 19; A J jWtsgman 26 en H J Blemans 21; C J van der 57 en A J Alewijne 19: P de Haan T !TJ c de Glopper 19; F J La Lau 20 en b A K Ouwerkerk 21; H M Offerman 23 en C van der Rraan .19; Geboren; Joyce A. dv D van den Berg en A de Haan; Pieter zv J Bezemer en M vpschoor; Andreas zv J Broeders en P Kra- jmer gezegd Freher; Carola dv VI' C Vleghert V; ®n D J Loeten; Frans J zv' F J Steketee en B C Lourens. steeds stopten en wagens bekeken. Aan de Tasmanweg bleek iets van hun gading te staan. De agenten moesten echter wachten tot de jongelui inderdaad aanstalten maakten een auto open te bre ken en dat gebeurde. Maar juist op het moment dat zij wilden toeslaan ging in de straat een raam open en er werd iets naar de jongelui geschreeuwd. Deze na men daarop de vlucht met de auto. Bij een achtervolging wist een van hen, de 20-jarige De B. uit de wagen te springen en op de vlucht te slaan. De andere, de 20-jarige militair P., die de auto bestuur de, werd echter gearresteerd. Later werd ook de 22-jarige N. S. voor een verhoor naar het politiebureau gehaald. De2e had zijn wagen ter beschikking gesteld, daar bij kennelijk op de hoogte,met het "doel van de nachtelijke escapades. Bij De B. thuis werden verscheidene artikelen aangetroffen die de laatste tijd uit auto's in Hoek van Holland waren gestolen. Daarbij "was vrijwel al het gestolene uit de drie wagens die vorige week werden opengebroken. De politie is thans op'zoek naar de voortvluchtige De B.. terwijl het verdere onderzoek nog in volle gang is. vooraf was gegaan? En dan. is het altijd nog afwachten of men succes"heeft, want tot verstrooiing, dat het oververzadigd wordt: Dikwijls "roeiën de initiatiefne mers van allerhanden openbare evene menten ais het Eurobal tegen de stroom op. Gelukkig zwaaide de voorzitter, van de Schiedamse Gemeenschap, de heer E. A. Leenderts vanaf het podium het Euro bal-comité alle lof toe, in het bijzonder de heer Wansink voor zijn fraaie decors, waardoor o.a. de grote zaai. in een soort Tiroler landschap -was omgetoverd. Aangezien burgemeester H. Roeiofsema verhinderd was, sprak de S.G.-voorzitter de buitenlandse gasten in hun landstaal toe, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de jongelui een goede herinnering aan Schiedam naar huis zouden meenemen AJle 21 buitenlandse deelnemers kregen een herinneringsmedaille, voorzien van een lint in de bekende geel-zwarte kleu ren, en bloemen. Er werd ook een grote taart aangeboden. Namens de'Engelse groep sprak lei' der John Rees uit Neatb en namens de Duitse groep Richard Krammartscïuk uit Esslingen een dankwoord. Na dit officiëlegedeelte begon het eigenlijke bal. In de loop van de avond kwamen er steeds meer jeugdige danslustigen. In de grote zaal speelde het show- dans en amusementsorkest „The Woolton Jazz Band" onder lei-ding van Jan Bene pens, terwijl Stef Meerder aan het Hammond-orgel voor een sfeervolle muzikale omlijsting zorgde. Ook in de foyer was het ei-vol met min of meer enthousiaste bezoekers. In het knusse zaaltje naast Musis Sa crum „De Bron" trad het populaire Schiedame Metronome Orkest onder leiding van Pete van Hees op en in de bovenzaal van Musis vermaakte de Beat Group ,,The Next" een dieht-opeen- gepakt staand pübliék met donderende Óp-art-nummers als „Desperate Lo ver" en „His End Will Come". De ech te beat-liefhebbers konden hier flink hun hart ophalen. Zaterdag 13 augustus is de tweede en laatste avond van het Eurobal 1966 met de bovenzaal van Musis Sacrum „The Newports" o.l.v. Paul van Klaveren en in de grote zaal de Beat-groep „The Riats" o.l.v. Ko v.d. Hoeven met als gastzangeres, het zangfenomeen Karin Kent. die vooral door haar optreden op het Knokke-Festival 1966 in het middel punt der belangstelling is komen te staan. f?EN overzicht van de opeengepakte massa danslustigen. die zich min of meer met succes tracht te bewegen op muziek van „The V/oolton Jazz Band". (Van een onzer verslaggevers) VLAARBINGEN Van de geringe af zwakking van dc k ran te op de landelijke arbeidsmarkt Is in het rayon van het Ge- weste'ijk Arbeidsbureau Nieuwe Water weg-Noord weinig te merken. In de afge lopen verslagperiode steeg bet aantal mannelijke werklozen van 112 tot 113. Het aantal openstaande aanf,1ragen kwam van 3489 op 3524. De werkloosheid bij t vrouwen steeg met vijf tot dertig. De openstaande aanvragen liepen hier terug van 975 naar 922. De werkloosheid in bet district is te verdelen in wrijvingswerk- loosheid, 74 man en werkloosheid van [minder geschikten 39 man. De stijging van de openstaande aanvra gen deed zich voornamelijk voor bij de metaalbewerkers. De werkgelegenheid in deze bedrijfstak staat nog steeds op een hoog peil. Een daling deed zich voor bij de houtbewerkers en in de Horecascctor. De totale stijging werd 'vooroorzaakt door aanvragen van volwassenen, want ging bij de vrouwen was voornamelijk door bemiddeling van LTS-ers daalde het aantal jeugdige aanvragen. De stij- te danken aan de'toename van jeugdig aanbod. De bedrijvigheid in de bouwerij is nog zo groot dat hier praktisch geen sprake is van enig aanbod. De vraag is echter zeer groot. Dc aanvragen in de che mische industrie daalden enigszins door- (Van een medewerker) SCHIEDAM De Jongeren van de Gereformeerde Jeugdclubs (GJC), die vorige week hebben gekampeerd in de kampeerboerderij „De Pol" in Elle com, zijn zaterdagmiddag om kwart over drie veilig en wei in Schiedam gearriveerd. De stemming was bij de vijftig deelnemers bijzonder vrolijk en terwijl men op de vrachtauto met de fietsen wachtte, werd het ene kamp lied na het andere voor het huis van de familie Aleman gezongen. Enkele uren tevoren was de oudere groep kampeerders van de GJC vanaf dezelfde plaats aan de Waran de vertrokken, om ook een week kampeervreugde te gaan-beleven in de kampeerboerderij „De Pol" in Ellecom. Hoofdleider C. H. L. Winkelman ver trok met 45 jongens en meisjes en de nodige leiders en leidsters om kwart over tien en even later de auto met fietsen en koffers. Dezelf de bus en vrachtwagen bracht de jongere groep later op de dag terug naar Schiedam. Daar derden vele prettige herinnerin gen opgehaald, zoals het diner, dat heel deftig het „Grand Gala du Disque" werd genoemd. Ook. de af scheidsavond van vrijdag lag nog vers in het geheugen, waarop iedere groep een spel met toespraak hield en Bram Donkers en Wim Boele zich als Snip en Snap ontpopten. Hoofdleider G. H. Veen kreeg veel woorden van dank te horen en na mens alle deelnemers overhandigde Ria Mast hem als geschenk een zilveren kandelaar. Mevrouw (Mien) v. Ravens ontving Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken, tel, 263954 (b.g.g, 010 - 115588 en 01898 6619). Agentschap; J. v. Gogh, Dr, Zamennof- str. 139. tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie boven, dag. van 18.30—19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264656; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. - Aptheek: Van Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674. liit handen van Marjan Donkers een groot - stuk luxe zeep, hetgeen ge paard ging met een speciaal gedicht en een stevige zoen. Met een „tot volgend jaar" gingen deze kampeer ders om circa vijf uur uiteen, toen inmiddels de rijwielen en koffers waren gearriveerd. Hoofdleider, de heer G. H. Veen, met wie we zater dagmiddag nog een gesprek voer den, was bjjzonder tevreden over het prettige verloop van deze kamp- week, waarin geen énkele moeilijk heid zich heeft voorgedaan en men allemaal gezond en welvoldaan weer terugkeerde in Schiedam, (Van een medewerker) SCHIEDAM De ruitersport trekt in Schiedam steeds weer veel belangstel lenden, Dat was enkele maanden geleden het geval toen er demonstraties werden gegeven op het voormalige terrein Bo- hoek en ook zaterdag bleek er veel in teresse te bestaan voor de! paardensport, bedreven op het zandveld. De grond was daags tevoren zo goed en zo kwaad als het ging effen gemaakt met wagens zand, al bleef het terrein verre van ideaal voor de ruitersport. Niettemin werden in de morgenuren de monstraties en dressuurproeven gegeven en afgelegd en 's middags volgde een in teressant ^princoncours met deelname uit Schipluiden. Pijnacker, Delft, Berkel, Maasland, Overschie en Schiedam, waar van de Schiedamse Ruitervereniging de organisatie in handen had. VooraTvoor het sprihccmcöurs.-r wa^f- ■bij de paarden niet minder,: dandertien hindernissen moésten nemen 'bestond bijzonder goede belangstelling. Vele toe schouwers stonden rond de afzethekken en vele andere namen plaats op de dijk of zetten zich neer in het-gras. UITSLAGEN 's Middags werden de dressuurproeven onderverdeeld in drie groepen, te weten: beginnelingen (B), licht (L) en middel (M). Bij het Caprille-springen werd me juffrouw J. van Dijk uit Schipluiden winnaar, mej. M. Oltshoorn uit Berkel werd tweede en D. Leneveld uit Schie dam derde. Het springconcours B. werd gewonnen door J. v. Vliet (Schipluiden), 2. mej. N. Gravcnstein (Pijnacker), 3. A. Schrey (Schiedam). Bij de dressuurproeven B was de uit slag: 1. mej. C. Wieringa (Schipluiden), 2. C. Olthuizen (Berkel), 3. J. Both (Schipluiden). Afd. L: 1. A Steen wijk (Overschie). 2. A. Punt (Overschie), 3. J. v. Geyl. (Schiedam). Afd. M: 1. mej. A. Duyvendreqht (Wateringen), 2. A. Duindam (Delft). Afd. L. springconcours: 1. M. Buyter,- dijk (Berkel), 2. A. Duindam (Delft), 3. J. v. Geyl (Schiedam). i Gélukspringen: 1. H. Bot (Schipluiden); [2. rhej. N. Gravenstein (Pijnacker), 3. A. Duindam (Delft).. Dë afd. Rehabotuit Schipluiden won-de prijs voor dressuur proeven voor viertallen. De afd. Schie dam werd tweede met B. de Vries op Batsy, H. Leusen op Veronica en J. v. Geyl op Frits en A. Schrey op Anja. Mr. P. van Bochove, wethoudervan sportzaken, reikte de prijzen uit op dit eerste streekconcours van de Landelijke Federatie van Ruiterverenigingen, waar uit" ook de juryleden kwamen. Gezien het vele en luide applaus hadden de toe schouwers veel waardering voor het ge- bodene. ook al was het springen soms een tonig. Spanning zat er genoeg in en dat hield de kijkers ttot vijf uur rondom het zandveld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zondag raakte op het Rubensplein de personenauto.bestuurd door de 19-jarige tekenaar A. G. die met een snelheid van ongeveer 40 km in de richting van de Rembrandtiaan reed, in een slip. De wagen draaide om zijn as en ramde daarna een lantaarnpaal. Met een pijnlijke rechter knie werd de man naar de Dr. Noletstichting gebracht. Een personenauto, bestuurd door ae 34-jarige F. van B. reed zondag op de Parallelweg met een snelheid van 35 a 45 km rondom een grote waterplas en botste daarna tegen een langs het trottoir ge parkeerd staande personenauto van de 27-jarige M. v. d. 3VL, die 25 meter werd voortgeduwd en geheel werd vernield. Nog een derde wagen werd geramd die in mindere mate schade opliep. Er kwa men geen persoonlijke ongelukken voor. Bij het nemen van een bocht slipte zondag op de hoek Lorentzplein-Boer- haavelaan de 50-jarige bromfietser J. C. de B. uit Vlaardingen. Hij viel op het wegdek en kreeg een vleeswond aan het rechter been die de GGD ter plaatse kon behandelen. SCHIEDAM Natuurlijk valt ook het Proveniersbuis aan de Oversehiesestraat onder de reeds'eerder besproken Monu mentenwet. Het gebouw heeft zowel oud heidkundige als kunsthistorische waar de en dateert van 1756. In 1566 werd de ze plaats vermeld als „het-ziekeveld bui ten de Ouwersschiesche poort". De pro testanten hielden hier hun godsdienstoe feningen, totdat ze in 1572 de Grote- of St. Janskerk kregen. Daarna werd aan de Oversehiese straat het Leprooshuis gebouwd, waar van het oude gebouw aan het Groene Weegje had gestaan. Vervolgens ver anderde men de bestemming in die van Proveniershuis. Het gemeentebe stuur kocht in 1846 het gebouw en verhuurde tot op dezé dag de .huisjes aan, particulieren. Het middengedeelte van het voorgebouw- heeft aan weerszijden een vleugel, die een etage lager is. Vier pilaren ver delen het hoofdgebouw in drieën. De ingang bevindt zich in het - midden. Bijzonderfraai is de zandstenen om lijsting, die - in een rijkbewerkte Lo- dewijk XVI-ornamentiek overgaat en de twee boven eikander gelegen ven sters omstrengelt. Een „kuif met het Schiedamse stadswapen en een viertal ledige schilden erop bekroont .de bre de kroonlijst Wanneer men de poort is doorgegaan betreedt men de grote rechthoekige binnenplaats. Hieromheen zijn de huisjes gelegen. Aan het einde van de binnenplaats staat weer een groot ge bouw, waarin brede trappen naar de bovenverdiepingen voeten. Ook dit ge bouw is verhuurd. Hier was vroeger de regentenkamer ondergebracht. Het eeuwenoude Proveniershuis vormt thans nog een gesloten gemeenschap, een eigen en kleine wereld, die onwil lekeurig herinneringen opwekt aan een verleden, dat heel rustig en in geestelijke zin vol inhoud was. emeenscliai) dat een aantal buitenlandse werknemers kon worden geplaatst. In de afgelopen periode stonden in Viaardingen 34 'mannén en dertien vrou wen als werkloos ingeschreven- Het aan- tai aanvragen bedroeg 684 mannen en 301 vrouwen. In Schiedam waren 71 mannen en veertien vrouwen werkloos. Openstaande aanvragen 2363 mennen en 476 vrouwen. De bemiddeling van vakantiewerkers is nagenoeg achter de rug. Totaal werd dit jaar voor 375 scholieren bemiddeld dat is 30 minder dan vorig jaar. Deze eggen weinig over het aantal dat in de vakanties gaat wer- getallen ze scholieren ken omdat velen buiten het GAB om een bedrijf vinden. Bovendien wordt het aan tal bemiddelingen jaarlijks minder door dat veel jongelui teruggaan naar een be drijf waar zij het vorig jaar werkten zonder dat het GAB hier iets mee te maken krijgt. Het GAB hielp dit jaar 269 jongens en 89 meisj es aan werk. m VIEZO, ik ben terug van va- /j kantie! Wat zegt u? U hebt er niets van gemerkt dat ik weg ge- weest ben? Dat klopt dan als een bus, want ik, Jan Krant, ben meer voudig! Dat heb ik u al eens meer gezegd. Daarom bestaat het ook niet, wat ik laatst een meneer ach ter mij in de tram tegen z'n vrouw hoorde fluisteren. Hij had mij eerst heel netjes gedag geknikt en waarschijnlijk vroeg z'n vrouw toen (ik ken dat) „wie is dat nou. weer?" En toen mompelde hij zoiets van: „Dat is nou Jan Krant". Sorry me neer, dat kan niet, want ik, Jan Krant, bestaat uit een team van „Aan de iijn"-producenten! Moeilijk hè? Maar goed, ik ben dus met' va kantie geweest en nou ben ik weer terug. Ik kan u zeggen- dat ik het best naar m'n zin 'nab gehad, zelfs al staan m'n door de weekse' schoe nen op dit moment nog te drogen. Ja inderdaad, het was. me het weer tje wel. 'k Was er van te voren al bang - voor, hoor! Als je in- deze tijd van het jaar met vakantie gaaf en in ons lievevaderland blijft,-dan heb je niksanders te verwachten. Ik zeg altijd tegen de mensen: „Ga in juni, of nog beter in september". Maar ik verbaas me er elk. jaar weer opnieuw over dat zoveel mensen die gemakkelijk in juni of september .zouden kunnen, toch blijkbaar de regenperiode prefere ren. TNE categorie die het meest van de regen te lijden had, was die van de kampeerders. Dat ligt na tuurlijk voor de hand, want kanpe ren is nu eenmaal gelijk aan impro viseren. Ik weet dat je niet alle kampeerders over één kam kunt scheren: je hebt klungelaars die slecht uitgerust zijn en je hebt mensen die zo tot in de perfectie in hun spulletjes zitten dat je je ogen Voor velen is kamperen je-van-het. Anderen willen er'niets van weten. Goed, ieder z'n meug, maar ik vind dat je het tenminste een keer moet proberen. Dan weet je tenminste waarover je praat. Ik heb'het z.elf al jaren niet meer ge daan en toen ik in die verschrikke lijk natte week op verschillende campings de ellende zag, was ik dol gelukkig dat ik mijn vakantie in een goed gebouwd en comfortabel ingericht woonhuis mocht houden, waar ik mijn avonden behaaglijk bij een brandende kachel kon door brengen. TK heb gelezen dat in de afgelo- pen bouwvak-vakantie twee mil joen Nederlanders met vakantie zijn geweest. Nou, dat is niet niks, maar eerlijk, ik heb er niet zoveel van gemerkt en ik zat echt niet op Ame land. Ik zal u vertellen dat ik in deze weken meer dan eens urenlang op de VeSuwe heb gewandeld en hooguit twee of drie mensen ben tegengekomen. En dat in het hoogseizoen! Ja, ik hoor daar al ten meneer zeggen „Daar heb'ie 'm weer met z'n Veluwe". Goed, ik geef toe dat ik lekker kan ouwezeuren, maar dan zal ik u toch nog even zeggen dat al die verhalen dat het er zo mudje-vol zit klinklare kletspraat zijn. Wie van de rust en van de natuur in velerlei vormen wil genieten, kan hier nog steeds aan z'n trekken komen. Weet u waar het druk is? Op de uitgespro ken toeristenplaatsen, in de zwemoa- den en de speeltuinen en niet te vergeten in de centra van de grote provinciesteden! Ontstellend! Bij duizenden heb ik de vakantie mensen door de smalle winkelstra ten zien schuifelen als op zaterdag middag in de Amsterdamse Kal- verstraat. Het lijkt wel of de Neder landse vakantieganger de eenzaam heid en de rust schuwt en juist de drukte en het rumoer zoekt. Merk waardig! Morgen vertel ik u nog een paar andere vakantie-ervarin gen.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1