Bij Philips zeggen ze HoudoePhilippine Op weg naar jubileum Burgemeesters krijgen meer invloed bij benoeming politiechef Puzzelboek Water eist zeven doden IMMMH 181 Auto sclioof onder een hooiwagen: een dode 1 't Winkeltje rm^'i Zuurstoffles voor verkeersgewonden i m ?5> VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN BLIKSEM DOODT VIER VROUWEN IN OSTRAVA Cholera in Irak it IVANaVöÏVD: Pagina 4 2 A MAANDAG 22 AUGUSTUS 1966 Zonder te weten wat bet betekent (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN In de Philips gemeenschap zijn Gordon Marsh en Seth Gaaikema op het ogenblik belangrijker dan de president directeur ir. Philips, want met hen beiden staat en valt zo'n beet je „Houdoe Philippine", de mu sical die de komende jubileum- dagen van het wereldconcern moet opluisteren en die op 24 sep tember in première gaat. Makkelijk (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Sam- kalden heeft de algemeen inspec teur van de rijkspolitie meege deeld, dat in het vervolg geen be zwaar behoeft te bestaan tegen „het horen" van drie kandidaten voor de functie van groeps- of postcommandanten van de rijks politie door de betrokken burge meester^). Bezwaren Vergelijking 56 Wordt vervolgd) Kruistvoord-puxxel Oplossing vorige puzzel es use taz'JGT ven zx= s/sff. Agftggggge EEN PGA&e.. f/eoer $/lveizsun<sejz /tersBSptiEir. uooe RADIO IVAüVAVétfD RADIO MORGEN We konden zaterdag met de NCRV weer een ogenblik in 't Winkeltje ver toeven en luisteren naar Ansje van Brandenbergdie met veel élan haar liedjes zong. Het was een goede greep mist haar nog eens in de openbaarheid te brengen, nu 't Winkeltje zijn deu- heeft gesloten en Ansje niet meer te beluisteren valt. Even prettig was het seizoen nog eens te overzien in een uitzending van gedeelten uit programma'sdie in de voorbije maanden ons lang aan het toestel gekluisterd hebben gehouden. Bij zo'n terugblik merkt men eigenlijk pas goed wat een hoeveelheid aan uit zendingen de tv-kijker geboden wor den. In de Aktualiteitenrubriek werd aam dacht geschonken aan de Vietilam-pro- test-mars, die zondag, ondanks het ver ooi van burgemeester Van Hall te Amsterdam zou worden gehouden. Verstandige woorden hebben we van de leider van de mars niet gehoord. Hij moest zich nogal in bochten wrin gen om te proberen het laten door gaan van de mars goed te praten. Overtuigd zal hij wel niemand heb ben. Tenslotte: Morgen is het zondag. Wie is niet ontroerd, toen hij de kinde ren zag en hoorde zingen'' En dat is al gauw en daarom is het hard werken geblazen, nadat de kantoor uren erop zitten. De acteurs, enkele ent housiaste Philipsmensen, weten het al zodra ze het repetitielokaal binnenstap pen Gordon Marsh, de choreograaf, heeft zijn plaats ingenomen. Hij kan het hele speelveld overzien. En dan komt „Ready guys?.... Act.... Okay, once again Please one more timeOne more time guys'" Ze kunnen -de zin wel dromen - Het oorspronkelijke idee voor de musical is van Paul van Wely en Bert Weijburg en maanden achtereen zijn en kele tientallen philipsmannen en -vrou wen hard bezig het idee gestalte te ge ven. Er hadden er veel meer ingescna- keld willen worden. Een hondexdveerlig kandidaten meldden zich aan toen de eerste oproep om acteurs werd gedaan. Het aantal was te groot. Er moest wor den geselecteerd tot er een kleine club overbleef. En de gelukkigen die werden gekozen begrepen dat zij daarvoor aleen maar hun dankbaarheid konden tonen door precies te doen wat Gordon Marsh en Seth Gaaikema zeiden dat zij hadden te doen. Seth Gaaikema is niet gemakkelijk en hij had het ook niet gemakkelijk. Hij moest er helemaal inkomen, hij moest de Phillpssfeer leren kennen. En daar kwam bij, dat hij bezig is aan zijn disser tatie. Zo tegen de Kerstdagen van 1967 hoopt hij te promoveren op het proefschrift „Aard en structuur van de Nederlandse cabaretkunst", maar de ge dachte aan de promotie heeft hij voorlo pig op de achtergrond geschoven om rich ongehinderd aan „Houdoe Philippine" te kunnen wijden. Kennelijk -onder druk van de moeilijk heden tussen de burgemeester van de hoofdstad an diens hoofdcommissaris, heeft minister Smallenbroek bij zijn ambtgenoot van justitie gewezen op de Macht van sommige burgemeesters, dat het overleg over de benoeming van een nieuwe groeps- of postcommanant vaak te formeel wordt gevoerd. Het is de ge woonte, dat een nieuwe politie-comman- dan pas wordt benoemd na overeenstem ming met de betrokken burgemeester en de procureur-generaal, fungerend direc teur van politie (art 21 politiewet). De benoeming geschiedt door de algemeen inspecteur van de rijkspolitie, die het personeelsbeleid voert. Er is al meermalen na de „klachten" over de benoeming van de heer Van der Molen bezwaar geuit tegen de wijze, waarop de burgemeesters van Meinere plaatsen hun „commissaris" krijgen toege wezen. Wel werd formeel Op over eenstemming met de betrokken burge meester aangestuurd, maar een werke lijke keuze kop de burgemeester met maken, omdat de voordracht van de drie meest geschikte politie-functionarissen vaak niet verder kwam dan de districtscommandant, die van de alge meen inspecteur de namen en papieren van de drie kandidaten kreeg toe gestuurd, en met de burgemeester. De districtscommandant maakte een keuze uit de drie en nam over deze ene man kontakt op met de burgemeester. Beviel de aangewezen kandidaat de burgemees ter niet, dan kwam kandidaat nummer twee aan de beurt en zonodig nummer drie. In de praktijk bleek nog al eens, dat een burgemeester bij nader inzien toch liever een andere politie-commandant toad toegewezen gekregen dan de man, die zich als eerste kwam melden en veelal ook werd benoemd, omdat de burgemeester geen vergelijkingsmate riaal had en door persoonlijke ken nismaking ook geen vergelijkende in druk kon krijgen. En van de zijde van de Poiitie-commis- sle van de Ver. voor Ned. Gemeenten en door enige burgemeesters werd minister Smallenbroek op deze zaak attent ge maakt. Zonder dat de Politiewet behoef de te worden gewijzigd kon de zaak worden opgelost. In het vervolg gaan de drie kandidaten bij de burgemeester (s) op bezoek, zodat hij een volledige verge lijking kan maken. Naar het oordeel van minister Samkalden behoeft deze proce dure een goed personeelsbeleid niet in de weg te staan. Eén ding heeft hij mee, en dat is het belangrijkste: de wil van de acteurs om er echt iets van te maken. Hij geeft hun daarvoor ook alle kansen. Zij kunnen zich helemaal geven zoals ze zijn en met de aanwijzingen, ook van Gordon Marsh, haalt hij er uit wat er in zit. En Gordon Marsh weet er echt een houtje van. In Nederland onder meer vierde hij triom fen met zijn „Heerlijk duurt het langst,, - choreografie. Aan de andere kant heb ben beiden zelden met zo'n prettig team gewerkt. Wat de inhoud van de 22 korte scènes is, wordt angstvallig geheim gehouden. Buiten het repetitielokaal wordt er beslist niet over gesproken. Anders gaat de aardigheid eraf. Tot het doek op 24 september wordt „gehaald" moeten de Philïpsharten vol verwachting blijven kloppen Er is wei eens iemand die een visje uitgooit, maar hij vangt alleen maar bot en geen kabeljauw. Gesloten Philipsmonden zijn zelfs niet open te breken. Verteld kan nog worden, dat het een musical is met een niet te tomen vaart en met een temperament dat geweldig moet zijn. Dat is alles. Het blijft wach ten tot de première. Houdoe! ROTTERDAM In het afgelopen weekend zijn 7 personen door verdrin king om het leven gekomen. Ondanks de grote drukte op de stranden zijn ons van de kust geen verdrinkingsge vallen ge meld. BONN Een Westduitse onderneming heeft een draagbare zuurstoffles vervaar digd, waarmee voor een tijd van 15 tot 20 minuten de zuurstof kan worden ver kregen, die nodig is voor het functione ren van de hersens. De fles, die vijftig tot honderd liter samengeperste lucht be vat Is schokbestendig en behoeft geen speciaal onderhoud. Dit Duitse initiatief is ingegeven door het feit, dat de eerste vijf minuten na een verkeersongeluk zeer belangrijk zijn voor de slachtoffers (in West-Duitslan-d zijn in de afgelopen vijf maanden 5.894 personen bij verkeersongelukken binnen de vijf minuten overleden). De 22-jarige handzetter H. van Rixsel uit Culemborg is in de Lek verdronken, toen hij probeerde een jongetje te helpen, dat in moeilijkheden verkeerde. De hand- zetter was met zijn verloofde en twee van haar broertjes aan het zwemmen. Een van de kinderen kreeg het benauwd Het kind zelf kwam er goed af. maar de redder verdronk De nian was na vijf minuten al aan de kant gebracht, maar mond-op- mond-beademmg mocht met meer baten In het Hilversumse kanaal langs de Vreelandseweg is een 21-jange Marok kaan bij het zwemmen verdronken De man, die tijdelijk in Graveland woonde, was gehuwd en vader van een kind. Een elfjarig jongetje van het gezin Dik uit Jukwerd is verdronken in een zwembad te Appingedam. Een zwem mer voelde plotseling een meter of drie buiten de palen van het bad iets vreemds onder zijn voeten. Tot zijn grote ontstel tenis haalde hij een jongetje boven water. Het kind, dat met kon zwemmen, is op onverMaarbare wuze buiten de palen ge raakt en hoewel het ook daar met diep is onder water verdwenen zonder dat het opgemerkt werd Ruim een uur is ge probeerd de levensgeesten op te wekken, maar het hielp met. In de Waal bij Nijmegen is een 33-ja- rige Turkse arbeider uit Beek verdron ken De Turk, die de zwemkunst nauwe lijks machtig was. raakte in moeilijkhe den toen hij zich in de sterke stroom van de rivier, waagde Een landgenoot ging hem achterna, maar werd door de ang stige drenkeling zodanig bij de keel ge grepen dat hij moest afzien van zijn po gingen. C In het water van de Leuvehaven in Rotterdam is gisteravond de vijfjarige Fokkert Boermann, afkomstig van het binnenschip „Dakapo" verdronken. Het kind raakte te water, toen hij met vriend jes aan het spelen was op een ander schip In Geertruldenberg is in de Bergse Maas de 50-jarige mijnwerker T. J. v. d. R. uit Sittard verdronken toen zijn kano omsloeg. Zijn zevenjarig zoontje, dat ook in de kano zat, droeg een zwemvest en kon door opvaren den van een raceboot worden gered, De 13-jange Christine Gerads uit Hoensbroek is m de Lek bij Vianen ver dronken Het meisje was met haar ouders en broertjes en zusjes onderweg naar Schevemngen. In Vianen werd een korte rustpauze gehouden en ging de familie in de Lek zwemmen Het meisje is toen in een draaikolk terechtgekomen. De beroemde Amerikaanse pianist Peter Nero treedt dinsdag as. op m de Anna Moffo-show. Peter Nero is ook te zien op zaterdagavond 27 augustus m een AVRO-programma op Nederland 2. NED 3 NTS 7.35 uur Flipper 8.20 uur Het lied van de woestijn, een avonturenfilm 10.05 uur Gezamenlijke ziekenfondsen (stichting Socute- ra) NED 2 NTS/NCRV 8.01 uur Europese zwemkampioenschappen. 8.50 uur De Humboldtschool, belevenissen van een judo ka 9.15 uur Het Amsterdams Kamerorkest. De Presbyteriaanse Kerk van Roean- aa heeft plannen gemaakt, om samen met de andere protestantse kerken in het tand te komen tot een oecumenische theo logische school. De Belgische zen dingsraad en daarmee ook de Roean- da-eommissie van de Gereformeerde Ker ken, hebben hun medewerking m princi pe toegezegd. TJET afgelopen weekeinde was het water weer zeer in trek. Waar kun je beter zijn wanneer de temperatuur midden op de dag stijgt. Nederland heeft weer volop genoten van de (schaarse) zomer zoals deze meisjes, die zich vermaken m de branding van de zee. HILVERSUM 1 AVRO 9.00 uur Matthieu van Eysden 50 jaar. 10.10 uur De Utrechtse jaarbeurs. HILVERSUM 2 NCRV 8.00 uur Op haren en snaren, programma van stnjkor kesten 8.20 uur Het slaapliedje voor vanavond heet' Moord, hoorspel. PRAAG/MÜNCHEN In Tsjecho- Siowakjje zijn vrijdag bij onweersbuien in het gebied van Ostrava vier vrouwen door de bliksem dodelijk getroffen. Door het noodweer werd aanzienlijke schade aangenent aan de veldgewassen In Beieren veroorzaakte zware regen val grote overstromingen. Een 52-jange man verdronk. De verkeersweg Munchen- Augsburg was verscheidene uren onbe gaanbaar. Talloze plaatsjes werden ge ïsoleerd. Gok in Japan heerst watersnood. Op het eiland Hokkaido kwamen negen men sen om. Drie personen worden vermist De hevige storm verwoestte 38 huizen; meer dan 10000 hepen onder water. Spoorwegen en autowegen zijn over stroomd en 93 bruggen zijn weggespoeld. DAMASCUS Syrië heeft zijn gren zen met Irak gesloten en ook het lucht verkeer tussen Bagdad en Damascus stop gezet om de verspreiding van cholera te voorkomen, die m enkele delen van Irak zou heersen. In Irak is bekendgemaakt, dat een massale inenting is begonnen, nadat 25 mensen in het ziekenhuis wa ren opgenomen, die aan cholera lijden. Wederom de besneeuwde weiden en akkers, nu door de zon overschenen. Sneeuw. De winter was begonnen Huil hoopte op vele witte dagen en hij hoopte op ijs. Ijs "od ri» Trynt. Hull was een geoefend schaatsenrijder. De vrouw sliep. Zij sliep als reisde zij naar het einde van de wereld, dacht Huil en er speelde een glimlach om znn mond. Dikke vrouwen hadden uiteraard behoefte aan slaap. Dik-zijn maakt vadsig. Een klein uur nog en hij zou in Brightstead op het perron staan. Hij blikte opnieuw naar de sneeuw. Zijn gedachten ver warden zich. Hij zou blij zijn als ze in Brightstead waren Londen Brightstead was eigenlijk een oervervetende tocht Je verveelde je trouwens altijd m een trein. Ellendige dmgen, die tremen. Maar je kon er niet bwten. Hoe zou het dorp, ginder heten? Ginds schenen schapen op de sneeuw te grazen- Ha, daar had je Brightstead. Eindelijk, eindelijk. Huil stond op, hees zich in zijn overjas, greep zijn hoed en zijn aktentas uit het bagagenet. Langzaam schoof de trein de stationsoverkapnine van Brightstead binnen. Stopte. 6 an Hull had het portier al geopend toen hij' aan de dikke vrouw dacht Hij boog zich naar haar over, tot dicht bij haar oor, zei hard: Brightstead, Brightstead. De vrouw bewoog zich, keek hem aan met de ogen van daarstraks. Brightstead1 zei Huil nog eens. De vrouw schudde het hoofd. Huil verliet de trein, ging door de controle, stak het stationsplein over, liep Boltonstreet in tot de tweede hoek. Daar zag hij tegenover zich de zaak, waar juffrouw Jones zich die giacé's had aangeschaft Ja, dit moest de winkel van mevrouw Wheeler zijn. Huil dacht: Ik ga een stel handschoe nen kopen, kan ze best gebruiken, mijn oude zijn versietan, zo versleten, dat ik ze thuisgelaten heb... Hij ging op de winkel toe, treuzelde voor de etalage. Waarom wist hij niet Dan ging hij resoluut de winkel binnen, trad tot voor de toonbank. Uit een zijdeur kwam een dame met een lorgnet wier haren in witheid met de zijne wedijverden. Waar kan ik u mee van dienst zijn, meneer? Hebt u ookWalbury-handschoenen voor heren' vroe» Huil. Zeker, zei de vrouw, - er zijn Walbury-dames- en Walbury-herenhandschoenen. Ik zal u de heren-Walbury's laten zien. Van onder de toonbank haalde zij een doos voor de dag, opende deze en stalde onder Hulls ogen haar Walbury's uit Bruine en zwarte. Uw maat Is er vast bij, meneer. Dat heb ik al gezien, zei ze U bent natuurlijk een handenkenster! lachte Huil. Ik droom er 's nachts van, lachte de vrouw terug. Ik kan het me indenken. Huil begon zich er een paar aan te passen, zei: Die Walbury's zijn elegant! En het leer voelt zo soepel aan en is zo soepel! Ik geloof, dat ik er al ben. Ik kies deze bruine. Hoeveel ben ik schuldig? Anderhalf pond, meneer. Walbury's zijn prijzig maar duurzaam. U zult er lang plezier van beleven. Huil betaalde, Alstublieft, mevrouw Wheeler. Hull sprak de naam met grote nadruk uit, de vrouw erbij fixerend. Ja, vervolgde hij, ik lees uw gedachten van dit ogenblik. Zal ik u zeggen wat u denkt? U denkt hoe komt deze meneer aan mijn naam. Is het niet zo? Dat dacht ik en denk ik inderdaad. Ik heb u bij mijn weten nooit gezien en mijn naam staat niet op de etalage ruit. Dus u bént mevrouw Wheeler. Ik ben het. Weet u, sprak Huil, uw adres werd mij aanbevolen door juffrouw Jones. U kent haar, meen ik. Juffrouw Jones van „Sunflower" in Nelson Road? Juist, mevrouw "Wheeler. Ook juffrouw Jones is de gelukkige bezitster van een Walbury-paar. Ze vertelde me, dat zij de hare drie jaar geleden bij u kocht. DOETTNCHEM Met een vaart van circa 100 kilometer per uur en met ge dimde lichten is zaterdagavond een perso nenauto tegen een met- twee paarden bespannen wagen, geladen met hooi, gere den. De auto schoof er voor het grootste deel onder. De bestuurder van de aute kwam met de schrik vrij, maar de naast hem zittende 18-jarige G. J. Smeitlnk uit Hummelo werd gedood. De bestuurder van de hooiwagen mankeerde niets. De hooiwagen was van een rood, duidelijk zichtbaar achterlicht voorzien. Op de Afsluitdijk reed zaterdag avond de 38-jarige A. Snijders uit Oost woud in het water en verdronk. Vier motorrijders uit Wieringen haalden een auto in. Hierbij kwam de achterste mo torrijder m botsing met een hem tege moetkomende personenauto. Door deze botsing vloog de auto van de dijk De bestuurder, die een schedelbasisfractuur had opgelopen, kon zich niet uit zijn auto bevrijden. De motorrijder werd ernstig gewond; zijn linkerbeen is afge zet. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's is zaterdagavond op de Haagweg bij Monster de 22-jarige mej Horizontaal: 2. jongensnaam, 6 muziek noot, 8 ledger <afk10 boom, 11. aardsoort, 12 vreemde munt, 14. uitgave, IS lusthof, 17. onbep. voornaamw, 18 achting, 19 plaats m Zeeland, 21. klank, 23. stok. 25. beest, 26 nadruk, 27. plaats in Gelderl., 29. telwoord (Eng), 30. aardsoort, 31. priem, 33. bijwoord, 34. schelle, element (afk35. afzonderlijk. Vertikaal: 1. niet vergezeld, 3. bekende afkorting, 4. water m Z H., 5. voegwoord, 6. koppelriem voor jagershonden, 7. vlak temaat, 9. verstand, 11. dorp in GelderL 13. drukte, 15. Europeaan, 19. plaats in Gelderl., 20. plaats in N. Brab22 aardsoort, 24. plaats in Gelderl., 25. Euro peaan, 27. inwendig deel van een vis, 28. ieder, 32. scheik élement (afk Horizontaal: 1. poes - label, 2 antoon - an, 3 Leens - ea - ka, 4 een - as - Ma - es, 5. ir - ale - on - ra, 6 stal - Roden, 7. mare - Ino - nd, 8. Elden - made, 9. neen kater. Vertikaal: 1. paleis - men, 2. oneer - ta - Ie, 3. eten - aards, 4. Soa - alleen, 5. Losser - ink, 6. anemoon - ma, 7. baarn - do - at, 8. erker - ende, 9. lias - ander. A. Zuyderwijk uit Den Haag omgekomen en zijn de bestuurders van de beide au to's ernstig gewond. Verondersteld wordt, dat een van de chauffeurs de macht over het stuur verloor De 19-jarige beroepsmilitair W. A. M. Knuevers uit Groenlo is in een zieken huis overleden, nadat hij met zijn motor rijwiel in botsing was gekomen met een tankauto. Zijn duopassagier werd ernstig gewond. De 60-jange wielrijder H. Lmders uit Venlo is zaterdagnacht bij het oversteken door een personenauto gegre pen en later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Bij het oversteken is een Spaanse arbeider uit Westzaan op zijn bromfiets gegrepen door een personenauto en op slag gedood. De 21-jarige Ambonees J. Patty uit Bameveld kwam met zijn bromfiets bij het inhalen van een voor hem rijdende vrachtauto te vallen en overleed m een ziekenhuis. In een ziekenhuis te Zntfen is overle den de 19-jarige W. Groot Roessmc uit Voorst. Vrijdagavond reed hij met zijn racefiets achter een brommer, die als „gangmaker" fungeerde op de rijksweg Brummen-Zutphen en raakte toen het spatbord van de brommer. Hierdoor kwam hij op het midden van de weg te recht en botste tegen een bestelauto, waarbij hij ernstig aan het hoofd werd gewond De 58-jarige bromfietser G Stap uit Baarn is zondagmiddag omstreeks zes uur in het ziekenhuis te Leerdam over leden, ten gevolge van de bij een ver keersongeval opgelopen zeer ernstige kwetsuren Het ongeluk gebeurde rond drie uur op de kruising van de provin ciale weg 39 LeerdamEverdingen en rijksweg 26 UtrechtDen Bosch. Op het moment dat de heer Stap met zijn bromfiets de gevaarlijke rijksweg ging oversteken, werd hij door een uit de rich ting Utrecht komende auto in volle vaart gegrepen. Het ongeluk gebeurde vrijwel onder de ogen van de I7-jarige zoon van het slachtoffer Hij was even tevoren met zijn bromfiets de rijksweg overgestoken Op het rijwielpad langs de weg Oud- Gastel-Oudenbosch zijn zaterdaga vond twee bromfietsers met elkaar in botsing gekomen. De 24-jarige S Roemer uit Rotterdam is later m het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. De andere bromfietser is na het on geluk doorgereden. De verloofde van de heer Roemer, die achterop de brommer zat, werd niet gewond Zij sloeg alarm, maar toen de politie arriveerde, was de andere bromfietser al verdwenen. '.-i-.-ii'l/Jl NET GIS ZE TGfZUS Wil E'JDEht AZWTE/S EEN fTGN EffMMPEA/ M'Jkl ■Z&.3 HEM MAAR CAT HET TURKSE TAJ3AK r& SAAM V/ff EEN REWK7EG RPPffGfiffT NET WAT IK PACHT. "ZU *3 'NNE. IK 7AL WAARSCHUWEM TBMOSTE WEUCE ya&AJ? P1LLEKJ- UATUURUttC WOffEMUEö! Hilversum l, 402 m. AVRO 18 00 Nieuws 18 15 Actualitei ten 18.25 Ik verbind U door, praatje 18 30 Europese zwem kampioenschappen te Utrecht. 19 45 Overheidsvoorlichting, 2000 Nieuws 20 05 Gevarieerd programma voor de militairen 21jOO Zo is het gekomen, klank beeld 2130 Radio kamerorkest en Belgisch klarinettenkwar- tet 2210 De Utrechtse Jaar beurs, klankbeeld 22.30 Nieuws. 22 40 Actualiteiten met o a Europese zwemkampioen schappen te Utrecht 23 00 Lich te gram. muz. 23 55-24 00 Nws Hilversum H, 29S m. NCRV 19 00 Nieuws en weerpraatje 19 10 Radiokrant !9 30 Gewijde muziek (gr 20 00 Lichte gram- mofoonmuziek 20 20 Het slaap liedje voor vanavond heet Moord, hoorspel. 21.40 Militair orkest 22 00 Lichte grammo foonmuziek 2215 Avondover denking 22 30 Nieuws en her haling SOS-berichten 22 40 Boekbespreking 22 50 Stereo: Alt, tenor en piano 23 10 Ste reo: Lichte grammofoonmu ziek. 23 55—<24 00 Nieuws, Hilversum I. 402 m AVRO 7-CO Nieuws en ochtendgym nastiek 7.20 Lichte grammo- foonmuziek VPRO 7 50 Dago pening AVRO 8 00 Nieuws 8 10 Lichte grammofoonmuziek (8 30-835 De groenteman) 830 Morgenwijding 930 Operamu ziek (gr935 Waterstanden 9 40 Operafragmeniten (gr 10 00 Voor de kleuters 1010 Lichte grammofoonmuziek (Om 1' (KM 1.02 Nieuws) ".2 00 Stereo: Metropole orkest. 12 27 Mededelingen t b v land- en tuinbouw 12 30 Draaiorgelmu- ziek (gr). 12 40 Licht orkest 13 00 Nieuws 13 M Actuabtei- ten. 13.30 Ster.: 't Muzikanten uur I Pianorecital, II. Radio trombone kwartet III Radto- koor. 14 30 Voor de kin leren 15.30 Licht orkest 16 00 Nieuws 16 02 Lichte grammo foonmuziek 17 00 Stereo: L'cht orkest 1730 Voor de tieners Hilversum 11. 298 m.: KRO 7 00 Nieuws 7 10 Meditatie 7 15 Lichte grammofoonmuziek (7 30—7 32 Nieuws) 7 5a Over weging 8 00 Nieuws 8 10 Voor de jeugd. 8 30 Nieuws 8 32 (9 309 35 Concilie Postbus 10 00 Klassieke grammofoonmu ziek. 1135 Cello en piano (gr 1150 Volaanvooruit lezing 12 00 Angelus 32 03 Lichte .tu - aanse muziek (gr) 12 20 Voor de boeren 12 27 Mededein gen t b v land- en tuinbouw 12.10 Nieuws 12,40 Aotualiteiten 12 45 Europese zwemkamp,oe.n- schappen in Utrecht 13 00 Grammofoonmuziek voor oe tieners 13 35 Voor de platte landsvrouwen 13 45 Licht mu ziekprogramma (opn '5 10 Grammofoonmuziek 15 20 Er was eens. variaties op het thema Show 16.00 Voor de zie ken 10 40 Voor oudere luiste raars. 17 00 Voor de kinderen 1730 Licht instrumentaal sep tet 17 50 Overheidsvoorlich ting 1830 Ltchte muziek (opn.), '<630 Europese zwem kampioenschappen Hilversum m. 240 m. en FM-kaualen. NRU/NCRV: 9 00 Nieuws. 9 02 Instrumentaal al lerlei (gr) 10 00 Nieuws 10.02 Licht gevarieerd muziekpro gramma. <1100 Nieuws.) 1230 Nieuws 12 02 Volksliedjes 1230 Platenprogramma rond Frank Sinatra 1330 Nieuws, eventueel actualiteiten 13 02 Licht orgelspel 1330 Klanken van eigen bodem, (gr) 14 00 Nieuws 14 02 Lichte vokale mu ziekjes (gr) 15 00 Nieuws 15.02 Licht platenpr. 15 00 Nieuws 16 02 Gevarieerd pla tenprogramma 16 30 De top NRU/VARA. 17 00 Nieuws 17.0£18 00 Verzoekplatenpro- gramma GRAMM PLATENPROGK. DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18—20 UUR Igor Strawlnsky: I. L'Hlstol- re du Soldat, concert suite, II Divertimento, suite uit het bal let Le Baiser de la Fee"; III Capriccio voor piano en or kest, Monique Haas, piano; IV Concerto in Es gr t Dumbar ton Oaks: V. Symphonic ia c gr t ropese zwemkampioenschappen te Utrecht. 2930 Nieuws in hft kort, 19 02 Klaas Vaak 19 0» Europese zwemkampioenschap pen te Utrecht. 1935 Flipper TV'film. 20 00 Journaal en weeroverzicht 2030 Het lied van dc woestijn, speelfilm, (beide keuringen alle leeftij den). 22.05 Socutera: gezamen lijke ziekenfondsen 2230 Jour naal Nederland U: NTS: 2030 Nieuws in het kort 20 01 feage waterpolo NCRV" 203v De Humboldtschool, TV-fil® (9) 2d 15 Het Amsterdams ka merorkest en solist, 2130 Man* nen in gevecht, documentaire 22 05 Avondoverdenklng. NTS: 22.10—22,15 Journaal.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2