Nederlander ontdekt nieuwe villa in Rome Invoering reukloos gas in Schiedam betreurd Heym Max gouden ans met collectie Puntige krab Fred. Timmermans morgen 75 jaar Ruim 700 doden op Labor Day Twee mannen beroven kapitein 10? GLOBUS - DIRECTEUR IN OKTORER VOOR Groentijd is begonnen Gestolen auto tegen boom: twee doden WETHOUDER „NOEM 'T Mr. v. Kinderen in conflict met partijgenoot Overvaller van AMRO-banb krijgt 21/2 jaar Tijdig van huis naar wedstrijd morgenavond uw eigen keuken naar maat bruynzeel keukens zaandam A.C.RollooséO jaar hij Giessen Supermarkt verkoopt brood goedkoper Rokken Voorstel aan raad tot herzien van bestemmingsplan Jeugdweek 1966, Bronzen medaille ON voor G. Wyers de bhtterdammee 2 A DINSDAG 6 SEPTEMBER 1966' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester en wethouders van Schiedam be treuren, achteraf, de verantwoor delijkheid te hebben genomen voor de invoering van niet-geodori- seerd aardgas. Deze bekentenis deed wethouder mr, M. J. M. van Kinderen maandagavond tijdens de laatste vergadering van de af tredende gemeenteraad. Hij zei: „Noem dit maar een beleidsfout als u wilt." „Deze wijze van discussiëren kan er slechts toe bijdragen dat de onrust wordt vergroot", aldus de wethouder, die verklaarde dat B. en W. in de gegeven omstandig heden wel wat anders hadden te doen dan eerst de raad over het gebeurde te informeren, zoals de heer Metaal gewild had. (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM'-"—^' Theerozen bloeien in de maagdenpalmen van Max Rpymans, symbool van het herfstgoud dat zijn collectie be heerst. Natuurlijk is het eigenlijk l'or i'automne zoals het wit le blanc is en het bruin le nègre. Overleg Detector (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam n.v. Globus Scheepvaart-, Expeditie- en Controlemij. heeft de Hansa-Linie voor een miljoen gulden bena deeld en niet, zoals eerst werd ge meld, voor een half miljoen. Dat constateerde de officier van justi tie mr„>W.' D.„Meeter vanmorgen bij de behandeling van dé straf zaak tegen J. de R., 41 jaar, bui tenbaas bij Globus en tegen G. B. R., 31 jaar, algemeen procuratie houder en chef afdeling controle van Globus. Want de accountants hebben een bedrag van precies 750.170 berekend. Gezien de wijze waarop de rijksacountants zo'n fraude berekenen altijd ten voordele van degêne, die te recht staat neemt mr. Meeter aan, dat het miljoen ruimschoots wordt gehaald. Ongelukkig Denk erom Niet moeilijk «I»'» Pagina 5 AMSTERDAM Dr, M. J. Verma- waar in de klassieke letteren aan iVossins-gynn»asium in Amsterdam, Elft deze zomer b« opgravingen op de f'er.tijn in Rome weer een rilla ont- ïvtDe opgravingen geschiedden op terrein aan de rechterzijde van de .n£k van Santa Prisca, waar in de ^mi1951-1958 de villa van keizer Tra ps werd gevonden. r- A«e narticuliere woning van de kei- wond zich een uiterst belangrijk h,di«dom van de Perzische god Mithras, Jaardoor deze opgravingen grote be- fendheid kregen. Pe nu gevonden villa strekt zich van aDSis van de kerk tot aan de straat je (een afstand van zeventig meter) t met grote vertrekken, waarvan er nu hm zijn onderzocht. Waarschijnlijk is L" Villa gelijk gebouwd met die van tpuer Trajanus. De villa's zijn van el- Sar gescheiden door een smalle weg. LOPPERSUM Op de rijksweg bij Loppemun zijn vannacht drie personen met een gestolen auto uit de bocht ge vlogen en tegen een boom gebotst. Een 22-jange kelner en een evenoude hotel kok, beiden uit Groningen, kwamen om het leven. Een negentienjarige broodbe- jorger werd ernstig gewond. ASSEN Filialen van een super markt te Assen, Beilen, Emmen, Mep- pel en Veendam gaan brood tegen sterk verlaagde prijzen verkopen: ge sneden wit en gesneden bruin brood voor 68 en 65 cent (normale prijs 73 tot 78 cent). De directie vindt het on juist hogere bezorgkosten in te cal culeren. Bovendien is in de praktijk de maximumprijs vaak minimumprijs geworden. Ook in Amsterdam wordt reeds goedkoper brood verkocht. De raad is .gisteravond uitvoerig op de recente gebeurtenissen ingegaan, maar na de verscheidene informaties die B. en W. reeds eerder op andere wijze hadden verstrekt kwam er maar weinig nieuws meer naar voren. De inzet tot het debat was de interpellatie van de heer G. F. Verhulsdonk (Lib.), die stolde dat de onrust bij de bevolking, ondanks drie persconferenties niet fe weggenomen. Hij drong aan op nog meer voorlichting, en Een ogenblik dreigde het debat te ontsporen toen een conflictsituatie ontstond tussen de heer H. W. Metaal (kath.) en zijn geestverwante wet- - houder. De beschuldiging van de heer Metaal dat B en. fhet aardgas op onverantwoorde wijze hebben, inge voerd incasseerde ar. Van Kinderen als een aantijging, waarmee op alle instanties een blaam werd geworpen. AMSTERDAM De rechtbank heeft de 22-jarige Duitse perser Ri chard R. uit Monchen-Gladbach, die op 2 juni een roofoverval pleegde op het bijkantoor van de AMRO-bank in de Scheldestraat, veroordeeld tot 2% jaar gevangenisstraf. R. ging er die dag met bijna 100.000 vandoor. Door het optreden van personeelsleden kon de man kort na de overval worden ge grepen. Heymans heeft zijn eigen stijl, zoals nij ztjn. eigen publiek heeft. Een show m zijn huis aan de Nicolaas Witsenstraat is een evenement. De plaatsen zij'n schaars en daarom komt iedereen steeds vroeger, wat het voordeel heeft dat tegenwoordig „la presentation" pre cies op tijd begint. En het voordeel, dat degene die het eerst komt een prachtige mensenstudie kan maken. De klantenkring verjongt, maar ieder heeft beslist een eigen ty pe: de elegante, de nonchalante, de romantische of de theatrale. En allen hebben gemeen, dat Heymans, Max, ze kleedt. Dit seizoen in zonnekleuren, goud ea geel, of gebroken wit, ivoor of lever- bruin, beige. Een prachtige collectie, waarin een strakke hoofdlijn te herken- oen was, maar toch ook de nodige varianten. De voornaamste en voorname lijn was al direct m het eerste model, een goud geel tailleur. De rok, zonder zijnaden, had een diep ingelegde gerende plooi middenachter. De taille iets verlaagd. Lijfje en voering van het manteltje m goudlamee. Ook rokken met scherp in gelegde'plooien op zij, zowel voor als achter. De roklijn tot of tot even bo ven de knie, door de verlengde lijfjes echter leek het korter. Ook plisséerokken aan de gladde lijfjes, die of polslange of helemaal geen mou wen hadden. Die of een diep V-decol- leté hadden of een boordhoge coL Na den en randen vrijwel steeds breed afgeshkt bij de wollen sheüands, die met tweed voor de tailleurs en ensem bles favoriet waren. De tailleurs dik wijls ook in Chanel stijl, de jasjes -crt en iets afstaande. De mantels recht en soepel en één swag- gennodél in g-ote tweed ruit. Ook sehcuderpassen, die dan weer op de Tailleur van Shetland met mouwloos bevervest. een MR. M. J. M. VAN KINDEREN beleidsfout OP verscherping van de materlxalcontro le. Hij sprak overigens zijn erkentelijk heid uit voor de snel getroffen maatrege len die hem blijk gaven van de ernst en de zorg waarmee B. en W. de moeilijkhe den hebben behandeld. Wethouder Van Kinderen bleek over de onrust ivan de bevolking wat opti mistischer gestemd dan de heer Ver- hulsdonk. Hij koesterde de hoop dat de verontrusting intussen reeds voor een be langrijk deel is weggenomen. B. en W. streven ernaar de voorlichting nog ver der Jte vervolmaken, al voegde de wet houder hieraan toe dat een teveel aan circulaires averechts kan werken. Veel aandacht wordt besteed aan de controle en juist ten aanzien daarvan zijn gesprekken gaande met verscheide ne instanties en andere gemeenten waar bij men wil bezien op welke wijze dit elders gebeurt en of de Schiedamse me thode wellicht voor vetbetenng vat baar is. Overigens stond het voor mr. van Kinderen vast dat alle werk met het aardgas mensenwerk blijft: Ir. C. Boerman (soc.) ontlokte de wet houder de bekentenis van „de be leidsfout". Hij stelde de kwestie scherp toen hij opmerkte dat alles draaide om het niet gecdoriseerd zijn van het gas: „Waarom hebben we dez« gok geno men?" Het antwoord van de wethouder was dui delijk, ook al gaf hij met toe'dat beide explosies het bewijs ',van een te late odorisering zouden hébben geleverd. Bij het ongeluk aan de Keridaan ging de bewoner juist op onderzoek uit om dat hij gas rook en onmiddellijk na dej explosie aan het Johann Straussplein werd aan de overzijde van de getrof fen woning 'eveneens een lek ontdekt toen bewoners gasluchf roken. Met de aanleg van het aardgas werd in mei begonnen en toen del toezegging werd gedaan dat in juli een odonse- rings-apparatuur beschikbaar zou zijn, hebben B. ett W. gemeend de verant woordelijkheid te moeten nemen niet tot zolang met de levering van het aardgas te hoeven wachten. Inmiddels is de dienst Technische Be drijven er nog steeUs niet m geslaagd een deugdelijke detector (lekzoeker) aan te kopen, omdat een dergelijk instru ment zeer moeilijk verkrijgbaar blijkt te zijn. De wethouder deed de raad de toe zegging de uitslag van het door TNO ingestelde onderzoek ite zijner tijd be kend te makgh en nam een suggestie van de heer Boerman, de verantwoorde lijk opzichter te laten tekenen voor een goede proeft» ersmg van de leidin gen in welwillende overweging. illftlÉÉII ROTTERDAM Wethouder G. Z de Vos (sociale zaken en volksgezond heid) zal vrijdag 23 september om 15 uur in de kantine van het G.G.- en G D.-ge- bouw aan de Baan de officiële opening verrichten van het soeiaal-mediscn ver zorgingscentrum, verbonden aan het Prof. dr. K Herman Boumanhuis. ROTTERDAM: Ir. J. F. Cusell, di recteur bouwnijverheid van de centrale directie van "de volkshuisvesting en de bouwnijverheid van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde- nng, zal dinsdag 13 september in Capelle a.d. IJssel het produktiebedrijf voor het vervaardigen van betonelementen ope nen, dat Feenstra Beton en Era Wcmm- gmdustne hebben gesticht. ROTTERDAM Ir. C van Traa, oud-hoofddirecteur van stadsontwikke ling spreekt ,maandag 19 september in Essen over "„De stadvemieuwing van Rotterdam". Het is een lezing in het ka der van een internationaal bouwcongres, dat wordt gehouden ter gelegenheid van de Duitse bouwexpositie „Deubeu '66". ROTTERDAM De RET zal, bij wijze van uitzondering, een abri plaatsen bij de halte van de buslijnen 62 en 65 bij de Jan Olieslagersweg, richting Rochus- senstraat. De RET-directie meende te moeten voldoen aan een verzoek van de wijkraad voor Pendrecht, omdat ter plaatse elke beschutting ontbreekt en de meeste reizigers aan die halte bejaarden 2bn- ROTTERDAM Te beginnen met dinsdag 6 september zullen weer korte middagdiensten gehouden worden in de Latirenskerk (Grote-Kerkplein). Deze diensten duren niet langer dan 20 minu ten (van 12 5013.10uur), zijn iedere dinsdag te bezoeken en worden georga niseerd door het interkerkelijk comité „Alledagkerk". ROTTERDAM)»— B. en W. stellen de gemeenteraad voor een bedrag van 32.000 te regelen op de lopende begro ting ten behoeve van het aanbrengen van een hek tussen het fietspad en de rijbaan op de Blijdorpbruggen. Er zijn in het verleden nogal wat ongelukken op deze bruggen geweest, doordat fietsers en bromfietsers het verhoogde rijwielpad afschoten en op de rijbaan terecht kwa men. Reeds lang stond vast dat de hek ken er zouden komen. Het wachten was slechts op de mogelijkheid, de aanleg te betalen. 0 SCHIEDAM Ter voorbereiding van het volleybal-seizoen 19661967 is de Schiedamse Volleybal Club weer begon nen met de training van zowel de senior- als de juniorzestallen. De SVC zal ook dit jaar met een negental senior- en een drietal juniortea*-? aan de competitie deelnemen. Jorger 1 en meisjes vanaf twaalf jaar, maar ook ouderen zijn wel kom bij de trainingsavonden op maandag en vrijdag van zeven tot tien uur in de gymnastiekzaal aan de Thomas a Kernpis- straat. Ensemble van Max Heymans. mouw doorhepen, dan weer aan de mouw geknipt waren. Verwerkingen van kant, zoals een Shetland tailleur met bevervest Typisch was een zwart persianer hjrje of een crêpe plooirok, als mantéL Voor tussen vijf en negen de zwarte petit-robes. Daarna puur goud in la- mee, geborduurde kant of gebrocheer de zijde. En.tot slot een bruid in een stijl-japon van goud. Voor kmekort m etages, achter met een queue de Paris en sleep. Ook de sluierwolk van yaag- goudkleurig. Al met al een letterlijk en figuurtje gouden collectie. (Van een onzer verslaggevers) SPUKENISSE De gemeenteraad, die donderdagavond om acht uur m verga dering bijeenkomt, krijgt een tweetal voorstellen te behandelen tot het herzien van de bestemmingsplannen „West en „Zuid". De herziening van het bestem mingsplan in onderdelen „Zuid heeft tot doel het plan aan te passen aan de ten noorden van de Kooistraat te verwach ten centrumbebouwing van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Stadscentrum Als tegenhanger van deze centrum- bebouwing is langs de Vredehofstraat en de Marrewijklaan een kantoorflat gepro jecteerd, alsmede een garagebedrijf met eigen parkeerterrein op het binnenterrein achter deze flat, aldus B. en W. in hun toelichting op het voorstel. In het plan „West" zal aan de overbo- Hfg geworden trambaan de bestemming plantsoen worden gegeven, terwijl tevens de mogelijkheid is geopend op de plaats van het tramstation een autobusstation te vestigen. Ten slotte voorziet de herzie ning in een reconstructie van de Stations- koorts steUen B. en W. de raad voor over te gaan tot het instellen van een Ge meentelijke Sociale Dienst. SCHIEDAM Maandag reed op de Burgemeester Knappertlaan een per sonenauto, bestuurd door W. T. v. d. S. uit Haarlem, een verkeerszuil om ver toen Lij een vrachtauto, bestuurd door D. G. F. uit Hilversum, wilde pas seren. De voorzijde van de personen auto werd vrij ernstig beschadigd. ROTTERDAM Morgen, woensdag 7 september, hoopt de beiaardier, organist, componist en muziekpedagoog Ferdinan- dus Timmermans, oud-stadsbeiaardier van Rotterdam en Schiedam, en secreta ris van de fclofckensectie van de Neder landse klokken- en orgel-raad te Oud-Reijerland rijn 75ste verjaardag te gedenken. Het is al weer 42 jaar geleden, dat Timmermans in 1924 als stadsbeiaar- dier is begonnen, m onze stad als opvol ger van de heer A. Krul en m Schiedam van H. J. P. Textor. Nadat hij zijn eerste pianolessen van C. L. Hoogeveen en or gellessen van J. H. Besselaar had ontvan gen werd hij al op zijn zestiende orga nist bij de Remonstrantse Gemeente Doi- drecht. Ook ontving hij aan de ambachts school een ereprijs als orgelmaker, maar hij heeft daarna afgezien van dit hand werk om zijn handen te sparen. Oude liefde roest echter niet, en later heeft bij deze bezigheden weer opgevat. Nadat hij in de jaren 1912 en '14 de Toonkunst-diploma's orgel en piano had verworven werd hij achtereenvolgens or ganist van de Schotse (1919) en de Re monstrantse Kerk (1924, dus vrijwel ge lijktijdig met zijn benoeming tot stadsbe.- aardier). Om zich verder in het carillonspel te bekwamen begaf hij zich toen naar Bel gië, waar hij leerling was van de ver maarde Jef Denyn, en hij verkreeg als eerste Nederlander het dipioma van de Beiaardschool te Mechelen. Ferdinand Timmermans genoot een gro te bekendheid door de talloze concerten op de beiaard, ook in het buitenland, voorts was hij adviseur in vele commis sies op carillon-gebied en tevens heeft hij zijn grote beiaard-kennis op schrift gesteld (o.a. kranteartikelen en een boekje in de „Heemsehutserie"). Wegens het bereiken van de pensioen' gerechtigde leeftijd nam Timmermans in Ï956 officieel afscheid als stadsbeiaardier van de beide steden, maar hij bleef zo wel in binnen- als buitenland concsrte ren en propaganda maken voor zijn ge liefde instrument. Tot zijn vele leerlin gen behoort ook zijn opvolger, Leen Hart. In 1963 nam Timmermans écht afscheid om in Oud-Beijerland bij zijn dochter in te gaan wonen. Momenteel is de kunste naar, die een goede gezondheid geniet, nog steeds actief. Hij speelt nog bij de Protestanten-Bond in zijn woonplaats en verder heeft hij het bijzonder druk met het bonwen van het pijporgel voor Crooswijk. Wij wensen hem nog zeer vele jaren om te genieten'van de rust, frisse lucht en de fijne tuin, die hij in Ond-Beijerland tot zijn beschikking heeft. CHICAGO Meer dan zevenhonderd mensen zyn dit lange weekeinde maandag was het Labor Day in de Verenigde Staten o mhet leven gekomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De politie adviseert bezoekers van de voetbalwedstiyd NederlandHongarije morgenavond in het Feijenoord Stadion (aanvang 2030 uur) m him eigen belang tijdig van huis te gaan. Gezien de beperkte par- keermogelijkheid bij het stadion en mogelijke verkeersstagnatie doet men er goed aan gebruik te maken van de openbare middelen van vervoer. Auto mobilisten kunnen eventueel parkeren op de parkeerterreinen in het stads centrum en vandaar per trein (Rotter dam CS), tram of bus naar het stadion rijden. Extra treinen zijn ingelegd uit de richting Hoek van Holland, Amsterdam, Utrecht en Tilburg. Deze tremen doen Rotter dam CS aan (11 tussen 18.45 en 20.00 uur) en rijden alle door tot hefc station onmiddellijk bij het stadion). Ook na afloop hebben RET en de Neder landse Spoorwegen voldoende extra materiaal ingelegd (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Maandagavond deed de 46-jarige kapitein van een kustvaar der, A.B., aangifte dat hü 's morgens ergens op Katendrecht was beroofd van zijn portemonnee met ongeveer ƒ125, 16 en 19 DM. Twee mannen kwamen op hem af en terwijl één van hen hean krachtig vast hield, stal de ander zün portemonnee met inhoud, waarmee hij de vlucht nam. Later zijn in verband met dit feit aan gehouden de 19-jarige havenarbeider MS. en de 34-jarige kapitein van e binnen vaart H. P, 3. beiden uit Rotterdam. Zij zijn aan het bureau Sandelingenplein In bewaring gesteld. ACADEMISCHE EXAMENS BOTTERDAM Ned. Econom. Hogesch. - kand. rechtsgeleerdh.: B. v. Boon, A. D. v. Dijk, G. F. M. M. Rftssenbeek, mej. M A. Klapwijk, D. F. W. T Pietermaat en C. J. Bax, allen te Rotterdam. Het inrichten van een keuken is een persoonlijke zaak. Gezinsgrootte en leefgewoonten zijn daarbij van door- slaggevendeinvloed. Bruynzeel-keuken- specialisten-met hun jarenlange ervaring wéten dat. Zij kunnen u adviseren bij het inrichten van een woonkeuken, een werk- of een eet- keuken. Bruynzeel keukens zijn tot in details doordacht én aan te passen aan de eisen die tiw gezin stelt. vraag onze nieuwe keukenfolder! BRUYNZEEL-keukenspecialisten staan u gaarne met raad en daad ter- zij'de bij het inrichten van uw eigen keuken, aangepast aan deeisen die u en uw gezin daar aan stellen. Zij zijn bereikbaar in onze showroom Rotterdam, Westblaak 61, Tel. 010-135672 Wenst u onze nieuwe keukenfolder te ontvangen?Een briefkaart naar Bruynzeel Keukens NV Postbus 204, Zaandam is voldoende. De eis tegen R. werd twaalf maanden met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk. Tegen De_ E. werd twaalf weken met aftrek geëist, waarvan zes weken voorwaardelijk. De R. had reeds zes weken in voorarrest gezeten. Hii zou dus bü overeenkomstige uitspraak op vrije voeten kunnen bomen. Bij de behandeling kwam vanmorgen telkens het politieke oorlogsverleden van vele bü de Globus-affaire betrokkenen om de hoek talken. De president van de rechtbank, mr. R. J- Bruimer, verkoos daarop echter niet in te gaan. De Hansa-Linie heeft, aldus mr. Meeter, de connectie met Globe geheel ver broken. Haar belangen in de Rotterdamse haven zijn thans opgedragen aan het Nederlands Scheepvaartbedrijf Hansa NV, zoals mr. Meeter constateerde „hoogst ongelukkig afgekort tot NSB- Hansa". In de strafzitting van vanmorgen werd nogmaals met nadruk geconstateerd, dat de hoofdverdachte in dit omvangrijke havenschandaal de directeur van Globus is. J. P. T., wonen-de te Groesbeek 68 jaar oud. Mr. Meeter kondigde aan dat T. de rechtbank zal eind oktober voor moeten verschijnen. En zoals ook eerder tijdens de pro eessen tegen andere hij deze fraude be trokkenen naar voren kwam: het perso neel van Globus heeft onder zware druk van de zijde van de directie gestaan. Er moesten verliezen, worden weggewerkt en dat geschiedde door onjuist invullen van stuurmanslijsten. Daarop werden mlei-gebroikte werk uren ingevuld en niet-bestaande men sen Op deze wijze werd er er tot meer dan twaalfhonderd procent winst ge maakt. Wie niet mee wilde doen, of wie de lijsten niet „boog genoeg" in vulde, kreeg in vele gevallen bij monde van procuratiehouder R- te horen: „Denk erom wat meneer T. je heeft gezegd!" Het politieke verleden van een aantal bü Globus werkende mensen was niet brandschoon en ook dit feit scheen in de handen van de directie een wapen te zijn. In ieder geval had een aantal be trokkenen redenen om aan te nemen, dat ontslag dreigde bij onvoldoende deel name aan de fraude. En het was evenzeer opvallend, dat geen van de betrokken personeelsleden zelf enig financieel voor deel van de zaak heeft gehad. Overigens had de rijksaccountants dienst het gemakkelijk met zijn onder zoek. Want behalve de onjuist ingevulde stuurmanslijsten waren er ook de loon- liisten. En daarmee kon heel moeilijk worden gefraudeerd. Zodat de rijks- accountantsdienst weinig meer behoefde te doen dan de loonlijsten met de stuur manslijsten te vergelijken. Het verschil was de schade De ondervraging van R. nam nogal wat tijd in beslag; er was over een aantal punten verschil van mening tussen R. enerzijds en mr. Meeter en de president, mr. R. 3. Bruinier anderzijds. Er viel de term „misbruik van gezag", welke term R. niet juist achtte Maar R. had de men sen dan toch maar geïnstrueerd de stuur manslijsten onjuist in te vullen. R.: „Geïnstrueerd niet, wel afgestemd, edelachtbare." Mr. Brunner: .Vertaalt u dat nu eens in verstaanbaar Nederlands, Hebt u niet gezegd: die stunrmanslijsten moet je zo en zo invullen?" R.: „Ja, edelachtbare." En uit getuigenverklaringen bleek, dat er van de zijde van sommigen wel eens was geprotesteerd als het al te gek was. "D OTTERDAM De groentijd is begonnen. Honderden juist ingeschreven studenten hebben zich gemeld als lid corpora. Zij gaan nu weken van mui of meer /ware geestelijke lichamelijke beproevingen tegemoet. Zoals de .an een der corpora. Zij gaan nu weken van mm of meer zware geestelijke lichamelijke beproevingen tegemoet. Zoals de ongeveer 40 nieuwe leden van de Rotterdamse Vrouwelijke Studenten Vereniging, die hier voor het gebouw aan de Heèmraadssmgel staan te wachten. Deze vereniging maakt hiermee de grootste groei in haar bestaan door. Het ledental overschrijdt de 100 ruim. Een der voornaamste oorzaken van de aanwas is de komst der medische studenten. En ook als bijvoorbeeld de bewaking van een schip, dat mets met de Hansa-Linie te maken had, op naam van de Hansa werd geboekt. Maar dan was er de ver maning: „Denk erom wat meneer.T. je heeft gezegd!" Eenmaal stelde R.: „Als ik had ge weten wat de consequenties zouden, zijn, had ik moeten protesteren. Voor-' al m verband met mijn verleden." (Kennelijk doelend op R.'s oorlog^ historie RecL) - Mr.-Branner: „Bat Is een uitspraak, die ik niet érg kan waarderen." - Voor een bijzonder moeilijke situatie kwam Globus te staan, toen zü eenmaal haar taak had moeten uitbesteden aan derden en toen deze derde onderneming Globus een nota ter doorberekening- aan Hansa aanbood... die een groot bedrag lager lag dan de nota. die Globus bij Hansa placht in te dienen. Ook dit probleem werd opgelost. Vonnis: donderdag 15 september. ROTTERDAM - De Gereformeerde Jeugdcentraie Rotterdam - Délfshaven houdt van zondag 18 tot en met zaterdag 24 september de jaarlijkse jeugdweek. Het programma begint zondag 18 septem ber met een jeugddienst in de Tïde- manstraat-kerk, waarin ds. O. Jager zal voorgaan. Diverse koren werken mee. De aanvang is vijf uur 's middags. Na de dienst is er een broodmaaltijd en mu ziek-en declamatie-avond. Maandag wordt er een aetiviteltehba- zar voor jongeren van II tot en met 15 jaar gehouden, met optreden van -i de. Randstadspelers. - Dinsdag voert de Toneel- en Cabaret- vereniging Impuls het spel - Galante Listen op in Odeon. De aanvang is acht;J uur, kaarten zijn verkrijgbaar bij Herik Visser, tri. 237238 en Henny Schop, tel. 252490. Woensdag kan de jeugd van 11 tót en met 15 jaar m de grote zaal van'de Tidemanstraat naar de film Fanfare kij- ken, om half acht 's avonds. Donderdag is er een teadh-in in de Tidemanstraatkerk, om acht uur 's avonds. Onder voorzitterschap van ds. J. H. Slik zal een forum, bestaande uit me vrouw dr F. T. Biemer- Lindeboom,, mevrouw M. J. v. d. Veen-Schenkeveld, mevrouw dr. M. J. de Jong, A. J. Koe- mans en drs. G. Verhagen, discussiëren. ■De vrijdagavond is gereserveerd voor een sociëteitsavond in de Grote Zaal van. de Tidemanstraatkerk en vanaf half tien een speurtocht. De laatste dag van de jeugdwerk wor den er roeiwedstrijden gehouden op het Waaltje in Heerjansdam. De dag wordt besloten met een „Waterbal" waaraan The Phizers medewerking verlenen Bij slecht weer zal het bal niet bij de aan het Waaltje, maar in de van r worden gehouden. itspannmg grote zaal van de Tidemanstraatkerk ROTTERDAM Maandag vierde de heer G. Wyers zijn 40-jarig jubileum by de „Co-op Vooruitgang". Hij is als brood verkoper werkzaam bij het bakkerïjbe- drijt Directie, staf en collega's zorgden voor een huldiging bij de heer Wyers thuis. Uit handen van de heer F. L, J. Bakkers, directeur van „Co-op Vooruit gang" ontving de jubilaris de bronzen eremedaille van de Órde van Oranje-Nas- sau en tevens de gebruikelijke envelop met inhoud. KRIMPEN In de directiekamer van Giessen Werktuigen N.V. werd maandag middag de heer A. C. Rolloos gehuldigd wegens zijn veertigjarig dienstverband bij dit bedrijf. De directie bood hem en zijn echtgenote, naast woorden van waar dering en gelukwensen, een Zaanse hang klok aan, alsmede een envelop met in houd, het Vererend Getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver-- heid en Handel en de daarbij behorende zilveren legpenning. Mevrouw Rolloos ontving een boeket I Op 17 september tijdens een na- jaarstocht door Zeeland zal de heer Rol loos door de personeelsvereniging r jvan het bedrijf worden gehuldigd, samen met de heer G. de Bruin die 13 september zijn 40 jarig jubileum viert. ''ij

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1