Toekomstige eigenaars woonden paalslaan bij AGENDA BOTTERDAM Dronken rijder is drie maanden rijbewijs kwijt Schiedamse Filmkring verloor vele leden aan het Kunstcentrum Uur U voor tafeltennis op nationale tomooidag eo van lenand Ziekenhuis nadert weldra hoogste punt mJ&denha' Weg-enquête uitgesteld tot vrijdag dè jas GRONINGENtr Complex huizen van „Personeelsbouw" ging van start Doorgereden na 1 autobotsing Man overleed na val in ruim Burgerlijke stand Complex krijgt langzaam gezicht Jongen gewond bij valvanHematrap 7 y *3 •chiedam „Scïiiedam-Zuid" bij Airbornemars Boete voor 't rijden met 3-tonige hoorn „OP DE FIETS, DAT IS VEILIGER Zonder toestemming hnis verbouwd: boete CJV-LEDËN WAREN „HET EINDELOZE GEBEAT ZAT" PROPAGANDASTUNT VAN NTTB Oecumenisch cabaret in Stadsgehoorzaal Van trap gevallen en overleden Van de Hoek fof Vlaardingen NCVB-Centrimi opent nieuw seizoen Pagina 5 2 A DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1966 Slankmakend en perfect-select gesneden. Uiterst comfortabel. Een meesterwerk van snit en stof. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mevrouw ir. S. Struijk-Tieleman, penning- meesteresse van de „Stichting Personeelsbouw", heeft woens dagmiddag de eerste paal gesla gen voor een complex van 53 wo ningen aan de Dillenburgsingel in de wijk Holy, tegenover het Zonnehuis. Het ging niet om het gewone slaan van een eerste paal. Daar getuigden de vele toe komstige huisbezitters met hun vrouwen en kinderen van. Want velen onder hen waren op papier reeds eigenaar van een der alle 53 verkochte en nog te bouwen eengezinswoningen. Allemaal overspannen en morgen en dagelijks [UARDJDVGSN ondaag en morgen en dagelijks (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Ten einde de krachten op cultureel gebied te bundelen en de diverse activitei ten te coördineren werd in sep tember 1965 het Kunstcentrum opgericht, waartoe behalve de Schiedamse Gemeenschap, Toon kunst en Katholieke Kring ook de Schiedamse Filmkring behoorde. Vroeger gebeurde het, dat men sen lid waren van meer dan een vereniging en bovendien nog do nateur van de Schiedamse Ge meenschap. Door de nieuwe or ganisatievorm viel de noodzaak daartoe weg". Medaille Volledige veiligheid voor perfeki brillant Kwaliteitsuitdrukklngen zoals "V.V.S.", „licht piqué", „wesselton", „commercial white", etc. komen in ons woordenboek niet voor. WIJ ZIJN DE ENIGE DIAMANTAIRS IN NEDERLAND die, behoudens een enkele occasion, uitsluitend perfekt brillant In voorraad hebben. Perfekt wi! zeggen, wit van kleur, loupe zuiver en 1ste slijpsel. Voor deze waarheid ontvangt U bij aankoop een loupe- zuiverheldscertificaat. LIJNBAAN 50 - ROTTERDAM ANTON KARAS Wienerwald (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het nieuwe ge meente-ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan, gelegen tussen de Nassaulaan en de Juliana van Stolbergstraat, begint langzamer- hand zijn „gezicht" te krijgen. Er komt tekening in het bouwwerk, dat nu toch wel tot de mensen gaat spreken. „.vrrpn 4 M VFTÏ Aan de officii]e plechtigheid ging een bijeenomsf vooraf. De heer F. J. Kerkhoven, voorzitter van de stichting, heette de vele aanwezigen van harte welkom in een overvolle keet yan de Bouw- en Aannemings- maatscbappij Delft- en Schleland NV, )dle de woningen voor de stichting bouwt. Burgemeester mr. J. Heusdens beant woordde dit woord van welkom gevat met: „Ik spreek voor een uitverkocht huis, maar .u sprak voor een uitver kochte stichting". En daarmee sloeg de BOTTERDAM Omdat de Rotter- BffiMner J, L. „in overspannen sstaad" verkeerde was hij na de iteag die hij met zijn auto had veroor- maar doorgereden, „Ik wist niet eer precies wat ik deed", zei hij wasdag tegen de Sebiedamse konton- icoter mr. W. E. van Vloten. -Hier staat dat zich nog drie andere zssen in de auto bevonden, waren die allemaal overspannen?" vroeg de Banrechter, waarop L. bet antwoord Siuldig moest blijven. De officier van justitie hechtte niet waarde aan 's mans overspannen- ®sar meende redenen te hebben s aan te nemen dat de inzittenden nog- i.was glaasjes bier hadden genuttigd, i)l eiste tegen L. een boete van ƒ75 of ijnien dagen met een onvoorwaarde- se ontzegging van de rijbevoegdheid or drie maanden. -m ^aQ*oarecb'er veroordeelde con- TivoU; Mega's fanavond, 19.30, |a!*am Corda: N.C.G.O.V., 20. Siedeiyk Museum: tentoonstelling, ope- »f. 20.15. r?.'i?!t,an' He Rotterdammer: Lange .ïoH23' 2a- uitsluitend redactiezaken 519) 4 (bg,§- 010 115588 en 01898 Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen. 139'tcl-152400. ..'"ten bezorging: Agentschap zie bo ft, dag van 18.30-19.30. ai S?lke telefoonnummers: -Alarm 254656, alarm brandweer 269123, i® ?-G; en G.D. 260230. "Potneek: Jansen, Swammerdamsingel. stadsgehoorzaal: Nederlandse Comedie "f V.K.C. met „Mevrouw Warrens", ü5 uur. Krnisgebouw, Emmastraat E... Kwrfo eref' comité, ds. H. K. van- Win den, van Zoetermeer, 20 uur. [8(jf®Sféhoorzaal: Fons Jansen voor Ned. vakverbond met ,,Hoe meer zie- 20 uur. Klachten bezorging Vlaardlngen: HL eraeij, Wagnerstraat 24b, tel. 3345, maan- :,f vrijdag 18 - 10.30, zaterdag 17.30 IsUUr, .^f„Uleeb: van de Corput, Schiedamse- e2 83, tel. 3224. MEVROUVf ir. S. Struijk-Tieleman, penningmeesteresse van de „Stichting Personeelsbouw", assis teerde woensdagmiddag bij het slaan van de eerste paal voor 53 eengezins woningen in de wijk Holy. jVTU de gemeenteraad in nieuwe samen- 1 stelling voor vier jaar met zijn werk is begonnen kunnen ook de wijkraden op nieuw worden samengesteld. In deze col- leges zullen zich twee nieuwe verschijnin gen voordo-en, echler niet in alle. Zetels worden gereserveerd voor de Boerenpartij en voor de CPN. PSP-ers zaten al sedert 1962 in sommige wykroden. Bij de samen stelling van de wijkraden wordt_ uiteraard gelet op de verkiezingsuitslagen in het be treffende woongebied. In november treden de nieuwe colleges voor het eerst op. Hel totaal aantal zetels van de elf wijkraden, die Rotterdam kent, zal iets stijgen. Het stadhuis wacht nu op de kandidatenlijsten van de politieke partijen voor alle elf ge bieden, waar het om gaat. Half oktober zullen dan de benoemingsbrieven de deur uitgaan, zodat begin novemBkr bekend is wie er lid worden'van deze wijkcoilegcs. Gezien het feit dat de gemeenteraad heeft besloten weer communisten in de raads commissie toe te iaten hebben B. en \F. zich op bet standpunt gesteld dat de CPN ook weer in de wijkraden kan worden ver tegenwoordigd. Dit feit -en de entree van leden der Boerenpartij veroorzaakt enkele verschuivingen, waarbij ook de overige ge gevens op basis waarvan de gemeenteraad werd samengesteld een rol spelen. In 1948 werd de CPN, gezien de internationale po litieke toestand, buiten de commissies van de raad gehouden. B. en W. benoemden toen ook geen communisten in de wijkra den. Het totaal aantal wijkraadzetels wordt nu 171 (was 167) De P.v.d.A. had op bet totaal gezien geen meerderheid, wat in de raad wel bet geval was. De aangelegenhe- den betreffende de wijken komen nu in de portefeuille, van wethouder G. Z. de Vos (kath.), zo heeft bet college van B. en W. beslist. Zoals gemeld, was deze kwestie nog hangende bij de nieuwe indeling der por tefeuilles. die vorige week gesrhiedde. Wet houder De Vos, die sociale zaken en volks gezondheid beheert, kreeg al in deze por tefeuille de sociale wijkopbouw en than- dus ook, zoals bet officieel heet „wijkra den". Daaronder vallen met name dus de wijkraadaangelegenheden. MAASLAND Anneke Brinkman te Maasland is geslaagd voor het diploma kraamverzorgster. Zij is werkzaam bij het Groene Kruis te Viaardingen. burgemeester de spijker op zijn kop. Want de bouwstichting, waarvan een aan tal {personeelsleden van verscheidene bedrijven lid zijn, is geboren uit het particulier initiatief met als doel goed en goedkoop te bouwen. Dat laatste wordt onder meer mogelijk gemaakt door het feit, -dat bij aanvang van de bouw alle huizen reeds verkocht zijn. Dit betekent besparing op onder meer risico- en rentekosten. In zijn toespraak zei de voorzitter van de stichting nog, dat aannemer J. van Gastel de uitdaging tot de bouw voor een groot deel heeft aanvaard uit het oogmerk van sport. „We wisten niet waar het zou eindigen. Na twee jaar voorbereiding zijn we gelukkig op dit punt geland. Ik hoop dat het project volledig goed zal eindigen". Burgemeester Heusdens zei bijzonder sympathiek tegenover de stichting te staan. Hij had geweigerd de eerste paal te slaan, omdat het bereiken van deze mijlpaal voor de stickling een belang rijke en lange -periode van voorbereiding afsloot. Bovendien was hij een warm voorstander van de emancipatie, zodat ook naar zijn mening deze eer te beurt moest allen, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het verlceersontier- zoek, dat vanmorgen van zeven tot tien uur voor het uitgaande verkeer te Vlaar- dingen zou worden gehouden, is uit gesteld wegens het slechte weer. Het Ad viesbureau voor Verkeersonderzoek en Verkeersplanning ir. H. M. Goudappel heeft hiertoe besloten, nadat men van morgen om half zeven het KNMI had gebeld, dat een weiaig opwekkende infor matie gaf. Men achtte het niet verantwoord de 66 leerlingen van het Gemeentelyceum in de regen en storm te laten werken. Van morgen zijn zij weer gewoon naar school gegaan. De weg-enquête is voorlopig uit gesteld tot vrijdagmorgen. Het verkeersonderzoek is vanmiddag wei gehouden van vier tot zeven uur. Indien het weer beter wordt zal net on derzoek vrijdagmorgen met de vierde en laatste enquête-periode worden besloten. De heer A. G. Sogies van het adviesbu reau voor verkeersonderzoek is enthousi ast over de wijze, waarop de leerlingen de instructies hebben verwerkt De enquêteformulieren die thans zijn be keken, zijn goed ingevuld en zullen in formatief materiaal leveren tot het op maken van het Vlaardiagse struktuur- plan, dat het bureau in opdracht van de gemeente gaat samenstellen. De meest „schokkende gebeurtenis" van dinsdag was het verkeerd invullen van.een enquête-formulier bij het Wagen veer. Toen de lerares Grieks In haar personenauto werd geënquêteerd kruiste een der leerlingen van het Gemeentely ceum aan, dat er „een truck met opleg ger" was gepasseerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wandelsportvereni ging „Schiedam-Zuid" is zaterdag j.l. met 85 leden naar Oosterbeek geweest om deel te nemen aan de twintigste Airbor- ne-mars ter herinnering aan de gevallen geallieerde soldaten, die in de laatste wereldoorlog hun leven gaven voor de vrijheid van ons land. De jeugd werd op leerzame wijze geconfronteerd met een brok recente geschiedenis. De mars werd begunstigd door prachtig zomerweer en het parcours was uitstekend. Het bezoek aan een speeltuin was een aardig sluitstuk van deze gezellige dag. Bij de vier groepen was er geen enkele uitvaller, tot vreugde van de leidsters Ria Kaufmann en Joke Kraaienstein en de leiders Van Hees en Swart. ROTTERDAM Aan de heer rnr. H. C. G. L. Polak is wegens benoeming tot lid van de gemeenteraad, overeenkomstig zijn verzoek, met ingang van 6 septem ber eervol ontslag verleend als lid van de wijkraad voor Kralingen, onder dank zegging voor de bewezen diensten (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 59-jarige P. H. Klomps uit de Watergeusstraat 108 te Rotterdam is woensdag overleden na een val van zes meter in eht ruim van het tankersehip Stad Emden, dat op de werf Wilton Fijenoord ter reparatie ligt. Het ongeluk gebeurde tijdens het maken van een stelling aan boord van het schip. Om in het ruim op de voorpiek van het schip te komen, liep de man met nog een werknemer over een uitste kend gedeelte van vijftig centimeter breedte. Door nog onbekende oorzaak viel h« en kwam zes meter lager te recht. Via het mangat moest men het slachtoffer uit het ruim naar boven brengen. Hij bleek een schedeïbasis- fractuur te hebben. Men vervoerde hem onmiddellijk naar het Gemeente ziekenhuis, waar hij 's avonds om tien uur is overleden. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Schiedammer B stond woensdag voor de Schiedamse kantonrechter terecht, omdat hij een zijner familieleden had laten rondrijden In een auto waarop zich een drietonige hoorn bevond. L. zei voor de kantonrechter niet te weten dat dat verboden was. Ik kan ze toch zeker ook kopen, wierp hij tegen toen hem was verteld dat het voeren van dergelijke instrumenten was voorbehou den aan politiewagens. Even later verdedigde hij zich door te zeggen, dat er zich, naast de drietonige hoorn ook nog een normale claxon be vond en dat bovendien de mogelijkheid bestond om door enige manipulaties een enkele toon aan het „muziekinstrument" te ontlokken. Daar is dan nooit gebruik van gemaakt, repliceerde de kantonrechter, en wat be treft die normale claxon, die werkte niet, schrijft de verbalisant. De officier van justitie, mr. G. G. Abeln eiste een boete van 20 gulden of vier dagen en tegen de niet verschenen - berijder van de auto, één van vijftien gulden of drie d8gen plus verbeurdverklaring van de hoorn. De kantonrechter vonniste conform, VLAARDINGEN Ondertrouwd: Laurens Anthony Jan de Gast. 23 F X Drossaaertstj SS «n Ineke Wijga, 24 Coomhertstraat 35, Dennis Thomas Ranald Newman, 23 Han- delstraat 3 en Cornelia Hendriks van Dorp, 23 P. KL Droasaartstr 95 Trans Johannes Groen, 21 Jac V. Heemskerkstraat 4 en Mag- da Catharina Jacqueline Dfevilee, 22 Hlouw- laan 49, Willem- Brauekmann, 20 Broekweg 47 en Pietemelia Ouwe na, as Assen traat 26. Andriea Itoodenburg 20 Ant. Heinstusstraat 12 en Dioa Kwaans, Ifl Madoerastraat 17, Marinus de Bruyn 23 Vondelstraat 51 en Trijntje Lissenberg, 39 v.d. Driftstraat 1, Petrus van der Borden, 23 Jan Thijssestraat 22 en Celia Aaltje van der Zwan, 19 Lusthofstraat 9 Jan Roelof Adriaan Verweij, 22 Hoek van Holland; Stationsweg 32 en Allda Willie van Warneten, 18 Masasluisse- dijk 101 Getrouwd: Albert Zalm, 21 en A- driana iPeitronelle -de W&er, 1® Geboren: Ire ne d.v. G. J. Blokland en H. E. Wuijster, Torenvalklaan 121 Gertjan z.v. G. J. Dijk en J. Aflak, van Blankenhelmstraat 54 Sabrina d.v. E. van Dam en J. van der Struis, Oostenstraat 3S, Sandra d.v. CA, van Doom» en J. A, van Gent, Spechtlaan 702 Adrians Maatje, d.v. C. Evertse en E. J. Broere. v, Bleiswifkstr. 48 D, Esther Lucienne, d.v, J. Rademaker en A. van Marton Meter Verka- destraat 14, Monique d.v. J. -P. Kloover en W. N. Heijblom, P K. Brossaartsstraat 22. SCHIEDAM Geboren: Stmone dv 3 Schoemaker en A S Telder; Miranda B dv R Kwakamaak en F Bats: Carola G dv G M van Willigen en M van Dalen; Hjalmar zv G H Hoorman en S C M Arands. Overleden: H L Sonneveld, 43; J F de Boock, 54: H T van Druten, 59; M H L Thljssen, 75, echtg.Bosman. MAASLAND Geboren: Simone dv J Westrs en M P Potter, Reynbolt van Maeslantstr 37, Getrouwd: M vd Kooij 25 j en N IJleman 23 j. Overleden: .Anna de Jongste, weduwe v G Kool 83 j. Weverskade 25. (Van een medewerker) SCHIEDAM A. v.d. W. uit Rotter dam moest woensdag voor de kantonrech ter verschijnen omdat hU met zijn auto een paal had geramd. Een raar geval, noemde mr. W.E. van Vloten het. „Het Is namelijk niet de eerste keer dat u voor een dergelijk feit verschijnt. D ramt een paal omver, rijdt door en laat uw wagen half brandend ergens achter". Dat Is niet waar, verdedigde W. zich. „De wagen rookte omdat ik enige tijd met slippende koppeling reed". Zo iets is mij nog nooit gebeurd, merkte mr. Van Vloten op, en ik rijd ook wel eens met slippende koppeling Ik heb ook niet het idee dat dat bij u de oorzaak was, want de politie ver klaart hier dat ze de accuklemmen heb ben losgetrokken, om verdere brand te voorkomen. W. deed er het zwijgen toe. Tegen een dergelijk zwaarwegens argument was zijn slippende koppeling niet opgewassen. Ik heb trouwens de indruk, vervolgde de kantonrechter, dat u ook een beetje de rook uitsloeg. Ik had maar vier glaasjes op, ver ontschuldigde W. zich. Dat is ruim vol doende, merkte de officier op. Normaal gaat men in een wagen zitten zonder zelfs maar één glas te hebben gedron ken. Deze verdachte is vermoeiend, wendde hij zich tot de kantonrechter. Er stond geen rook, zegt hij, het was helemaal niet de bedoeling dat hij weg reed, ortom er was, helemaal mets aan de hand behalve dan dat hij zon der enige aanleiding een paal omver rijdt. Hij eiste een boete van 60 gulden of twaalf dagen met een onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden. Het was een kwestie vap omstandighe den, verdedigde W. zich. Ik raakte die paal per ongeluk omdat ik te veel rechts reed.... Verder kwam hij niet, want al het volgende dat hij nog wilde zeggen werd door de kantonrechter af gedaan met de opmerking. „Jaja, ik hoor het al. 't Is allemaal weer niks geweest. Een kieinigheidje,.."W. zei niets ,meer, behalve heel timide: „Ik heb m'n wagen nodig voor mijn werk." „U doet het voortaan maar op de fiets, dat is veiliger", besloot de kantonrech ter. W. werd conform veroordeeld. (Van een medewerker) SCHIEDAM J. M. D. uit Schie dam stond woensdag voor de kanton rechter omdat hij zonder bouwver gunning in zijn huis aan het breken was geslagen. U had toestemming moeten vragen aan de gemeente, zei de officier in zijn rekwisitoor. U had met tekeningen moeten komen alvo rens uw huis half te slopen. HÜ eiste een boete van 40 gulden of aoht dagen. D. maakte tegenwerpingen omdat hij veronderstelde dat hij, zoals in een voorgaand geval was geschied, wel een schikking had kunnen krijgen. Dat maakt niets uit, wees de officier hem terecht. En bovendien is een schikking helemaal niet de gebruike lijke gang van zaken. In principe is het zelfs zo, dat ieder tegen wie een proces-verbaai is opgemaakt moet voorkomen. Alleen in sommige, zeer duidelijke gevallen kan worden ge schikt. D. merkte op dat hij niet inzag waarom voor hem niet kon worden ge schikt. Het was geen kleine verbou wing nietwaar, vroeg de kantonrech ter. Er staat hier dat beide verdiepin gen erin betrokken waren. D. beaam de het. Hebt u nu een vergunning? in formeerde de kantonrechter. Ja, ant woordde D., en na enige strubbelingen bracht hij het papier op tafel. Vijftien gulden of drie dagen besloot de kantonrechter. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De CJV „Liefde en Vrede" heeft er ODmeuw een onder afdeling bij, namelijk de „Klup Mirwa- na" Deze afdeling is ontstaan, nadat en kele leden van de Instuif ..het eindeloze gebeat zat waren". Zij wilden iets an ders. en wel meer jazz en Dixyland. Bo vendien wilden zij proberen de Vlaar- dingse jazz-en Dixyland-entbousiasten in Vlaardingen te houden. In het voorjaar werd reeds een proef genomen in de bovenzaal van Triangel. De poef werd een succes en men besloot ermee door te gaan onder de naam Klup Mirwana. Zaterdag zal -deze club van start gaan. De heugelijke gebeurtenis zal niet wor den gehouden m het vertrouwde Trian gel, maar in de Hoogkamer, de Kampeer- boedenj aan de Van Baerlestraat in Zuid- buurt. De vreugde zal worden verhoogd door het optreden van de „404 Jazxme plus 3", die ook reeds in de naamloze proefpe- riode optrad Vrijdagavond van acht tot negen uur bestaat er gelegenheid tot het kopen van kaarten m gebouw Obadja. Dit staat onder meer te lezen in het jaarverslag over 1965-1966 van de Schie damse Filmknng. De nieuwe organisatie vorm bracht echter met zich mee dat de leden van een bij het Kunstcentrum aan gesloten vereniging tegen gereduceerde prijs voorstellingen van andere aangeslo ten verenigingen konden bezoeken. Het gevolg was, dat de fiimkring een aan zienlijk ledenverlies boekte. Het verifies werd enigszins gecompenseerd door de abonnementenverkoop. Het bestuur van de fiimkring vraagt zich thans echter af of de „oude" leden weer lid zullen worden nu door de sluiting van het Passage Theater het Kunstcentrum uiteen is gevallen. Ook is men er benieuwd naar of de kaart verkoop hetzelfde zal zijn als in het afgelopen jaar. Aan het einde van het vorige jaar werd contact opgenomen met Jan Scha per van de Open Studio-groep. In het komende seizoen zal men een proef ne men met het organiseren van een aantal discussie-avonden in het Zakkendragers huisje. Deze discussies zal men in princi pe alleen houden, Indien de film zich daarvoor leent, want over de vertoonde film zullen de leden van de fiimkring en de groep van Jan Schaper moeten gaan praten. In verband met de accommoda tie van het gebouw zullen glechts een be perkt aantal leden en scholieren aan het gesprek kunnen deelnemen. De toegang zal gratis zijn. Het programma voor het seizoen 1966-1967 zal hetzelfde karakter dragen als dat van de voorgaande seizoenen Men zal waarschijnlijk geen lezingen meer houden, aangezien men in de loop VLAARDINGEN Op zaterdag 24 september zullen op 150 verschillende plaatsen In Nederland tafeltennistoe» nooien worden georganiseerd.'Dan is het namelijk een .Nationale „TafeltepnUdag, maar het merkwaardige ervan is, dit dé deelnemers en deelneemsters b]j geen enkele tafeltennisvereniging mogen aan gesloten zijn. Om het geheel mogelijk nog aantrekkelijker te maken is de deel name geheel gratis en verder kan jong en oud zich melden. In Vlaardingen wordt deze dag gehou den onder het motto: Uur „U" voor tafel tennis. Hier wordt het tornooi, dat on der auspiciën staat van de Nederlandse Tafeltennis Bond, georganiseerd door de verenigingen Intiem '55 en De Hollan- diaan. Het wordt voor iedereen vrij gemak kelijk op andermans kosten eens gezel lig te tafeltennissen. Beschikt men niet over een tafeltennisbatje, geen nood, ook daar wordt voor gezorgd door de organi serende verenigingen. Kent men de spel regels niet volledig, ook dit zal geen be zwaar blijken om eens kennis te maken met het celluloid balletje, dat zich ge willig heen en weer zal laten slaan. Keu rig verzorgde spelregelboekjes zullen worden uitgereikt, zodat men tevoren een en ander kan bekijken. Wellicht is er ook steeds gelegenheid even in te spelen, zodat men niet ineens aan een wedstrijd begint. Aan de hand van volgorde van bin nenkomst zulen groepen Van vier spe- iets worden gevormd van wie de win naar in het bezit zal komen van eeh medaille, beschikbaar gesteld door de afdeling Rotterdam van de N.T.T.B. Het tornooi zal worden gehouden in dè turn zaal van het voormalige gemeentelyCèum aan de Westhavenkade 95 te Vlaardin- SCHIEDAM Inbrekers verschaften zich in de nacht van woensdag op don derdag door het bovenlicht toegang tot de dameskapsalon Martina aan dè Park weg. Uit de kassa is zestig gulden ont vreemd. SCHIEDAM Een bromfiets, bestuurd door de zeventien-jarige electricién J. H. B., reed woensdag in de Nieuwe Mathe- nesserstraat met een snelheid van zestig kilometer. De politie gaf de bromfietser een procesverbaal en nam het voertuig in beslag. w gen, waar gespeeld wordt van 12 tot 17 uur. Uiteraard betreft djet hier zuiver een propagandistisch' "stuntje van de N.T.TB. Er-zijn" altijd, flog genoeg lief- hébbèÜ'Van de iafcïténhissoort. die ken nelijk een klein duwtje nodig hebben om zich bij een vereniging aan te sluiten en dat kleine duwtje krijgt men volgende week zaterdag wel op een bijzonder ge makkelijke wijze. Wie meer wil weten kan zich melden aan één van de volgende adressen: A. N. Korpershoek, Gedempte Biersloot 68, B. Mudde, Sperwerlaan 505, N. Verroaat, Dr. Wiardi Beckmansingel 387, G. IJts- ma, Johan de Wittstraat 109 A. der jaren de belangrijkste onderwerpen reeds behandelde. Het zal dus slechts bij incidentele gevallen blijven. Men zal meer aandacht besteden aan recent werk, zowel van buitenlandse ais van jonge Nederlandse cineasten. Het programma voor het a.s. seizoen luidt als volgt: 20 september Monopole „Irfi passion de Jeanne d'Arc", regie Carl Th. Dreier, 14 jr; 18 oktober en 24 jan. Irene, op beide avonden spreekt -de Amsterdamse filmcriticus Jan Blokker; 22 nov Monopole, „Don Quichot". regie Gregorei Kosintsef, a 1.; 21 febr. Monopo le „The Lord, The Lady, and The But ler"; 21 maart, Irene vertoning van een speelfilm, waarover het bestuur nog in onderhandeling is; 25 april Monopole, Hongaars filmprogramma; 23 mei Irene, Drs. W. de Vogel spreekt over „Erotiek in de film". De prijzen zijn: Abonnementen ƒ8 los se kaarten ƒ150 (leden) en 2.50 niet-Ie- öen. Houders Cultureel Jeugdpaspoort ƒ0.75 en scholieren zonder paspoort De donateurs van de S.G. en de leden van Toonkunst kunnen onder de zelfde condities abonnementen verkrijgen, als de leden van de Filmkrmg. Men kan zich opgeven bij het secreta riaat van de Fiimkring, Burg. van Haa- renlaan 1051, of bij het SG/VW-Bureau. d» wereldberoemde citer-virtuoos uit de film „De derde man" speelt voor u in op de volgende dagen: ROTTERDAM Lijnbaan 47 tel. 128213 op 16 en 18 september a.s. Meent 106 - tel 121462 op 17 september a.s. vrije entree tafelreservering mogelijk VLAARDINGEN Liefhebbers van „oecumnisch cabaret" kunnen vrijdag avond in de Stadsgehoorzaal gaan luis teren naar Fons Jansen, die daar ^ijn programma „Hoe meer zielen zal brengen. De thema's zijn de- -oecumene... eö de veranderingen in de zielszorg. - „Bij voorstellingen van mijn vorige' programma heb ik protestanten vaak horen zeggen: Zoiets moest bij ons ook kunnen. Nou, hier hebben ze bet", aldus Fons Jansen.' die zelf zijn nieuwe pro gramma iets harder vindt dan zijn „Lachende Kerk" (450 voorstellingen). Deze cabaretavond is georganiseerd door het Nederlands Katholiek Vak verbond en begint morgenavond om acht uur. VLAARDINGEN De 82-jarige me vrouw H. Zeilinga—Prins is in de nacht van dinsdag op woensdag in het huls van haar zoon aan de J. P. Coenlaaa van de trap gevallen. Zij werdmet een schedel- basisfractuur naar het Holyziekenhuis gebracht en overleed daar aan de ver wondingen. VISSERMBERICHT VLAARDINGEN VLAAiRiDINGEN, 15 september Kleine volle f "O—ƒ77,90, grote volle ƒ82,90ƒ90. ijle harmg ƒ60,10. steurhartag 63,10f 65, makreel 48.90— 50,80. Aanvoer: VL 215 met 363 kantjes en 1 kantje makreel, VL 73 met 365 kantjes en 1 kantje makreel. DIAMANTAIRS SEDERT-TWEE GENERATIES MAASLAND De Emmabloemcollecte heeft 271 opgebracht. MAASLAND De commandant van d« post Maasland der Rijkspolitie, opperwacht meester P. Clements, is benoemd tot groepscommandant te Zevenbergen m dc tang van adjudant. 0 HOEK VAN HOLLAND Op maandag 19 september worden de bejaarden opnieuw verwacht in De Thuishaven. Deze avond zullen optreden ,.The four sounds" uit 's-Gravenzande, eer kwartet dat bekendheid verkrèeg door het televisie-programma Nieu we Oogst Aanvang 20.00 uur. 0 HOEK VAN HOLLAND Evenaia dit bij de Europese kampioenschappen het geval Is geweest, kunnen voor de wereldkampioen schappen dames op 18 en 19 februari op de Deventer kunstijsbaan plaatsen, worden besteld o ij J. Ale wijn de. Pres. Wierdsmaatraat 49, tél 2974. Zij die in. het tezit zijn van een schaatspaspoort en de komende winter aan wedstrijden willen deel nemen worden er nogmaals aan herinnerd Git tijdig in te leveren voor een startzïegeL Het paspoort moet vergfezeld gaan van een medische verklaring afgegeven door het bu reau sportkeuring na 31 maart 1966. Van het machtige middenfebouw, dat niet minder dan negen verdiepingen zal tellen, zijn momenteel vijf woonlagen ge reed, terwijl men aan de zesde bezig is. Ook het profiel van de hoofdmganj van dit gebouw aan de B.K.-laan is reedf duidelijk zichtbaar, terwijl van de beide zijvleugels vier en vijf lagen klaar zijn is met het bouwen geheel met het tijds- schema bijgebleven. Als het op deze vlotte wijze blijft door gaan, zal „vorst en weder dienende" In hét begin van het volgende jaar het hoogste punt van het ziekenhuis-complex bereikt zijn. De streefdatum van opleve ring ligt op het eind van 1968. Dan zal Schiedam een modem en aan de eisen des tijds aangepast ziekenhuis bezitten. Uit een mediscfl-sociaal oogpunt moet de bouw natuurlijk onvoorwaarde lijk en onder alle omstandigheden zijn prioriteit behouden. VLAARDINGEN.— De afdeling Vlaar- dingen-Centrum van de Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft het nieuwe sei?oen geopend met een bijeenkomst m de Harmonie, onder leiding van de pre sidente, mevrouw Wapenaar-van der Velde. Na het huishoudelijke gedeelte ging de belangstelling uit naar allerlei huishoudelijke apparaturen, die verband hielden met een demonstratie. Dit pro gramma-onderdeel viel bijzonder goed in de smaak bij de dames. Na de pauze werd nog een quiz gehouden waaraan mooie geschenken waren verbonden. VLAARDINGEN In de Hema viel woensdagmiddag de achtjarige Rob Lee- wis over een trapleuning. De jongen was met een paar vriendjes op de trap aan het spelen. Rob verloor zijn eevenwicht en viel van een hoogte van vijf meter op de stenen vloer. Met arm- en rug klachten is de jongen naar het Holy ziekenhuis gebracht. Op de Koningin Wilhelminahaven kwam woensdagmorgen de 55-jarige bromfietser A. P. toen hij werd gepas seerd door eerx vrachtauto, in aanraking met deze auto. Hij viel en moest met ean gebroken heup niar het Holyziekenhuis worden gebracht.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1