RET koos voor Engels systeem Mogelijkheden voor tram en bus METRO-KAARTJES KRIJGEN GEHEIMZINNIG Tourniquets ook in bussen at Nijdam ontslaat 45 man AANDACHT VERSCHIL RIJKE/ ARME LANDEN lil I f: J VANDAAG BOLLEN BESTELL f '~/J ,J m P. BAKKER kV HILÏE'GÖM m Geen toekomst voor afdeling GAB is niet pessimistisch over kansen Prins Bernhard opent CIOS ■■■■■IB Verbetering van kampeerterrein Westerschouwen I jgggjaa It® lil Pagina 3 2 A DINSDAG 20 SEPTEMBER 1966 ROTTERDAM - Het metro-project dat voor Rotterdam, gezien de financiële moeilijkheden van de laatste jaren, langzamerhand een worsteling is ge worden, heeft vele problemen meegebracht. Niet alleen op gebied van beton, van freinmaterieel, elektriciteit en zo, maar ook op dat van het afsluiten van de stations na de laatste trein, het schoonmaken, en op dat van betaling die, wil de metro een succes worden, zeer snel moet ge schieden. Bii de RET meent men nu daarvoor een oplossing te hebben ge vonden. Oever de prijs van de metro-ritten hult men zich nog steeds in stilzwijgen. uit de nieuwe Y Goedkoper dan U denkt Wat het betalingssysteem be treft staat er meer vast. Volgen de week zullen de tourniquets en i0ntwaardingsapparaten'worden gemonteerd in het metrostation Stadhuis. Dat station zal als proef gaan dienen voor het systeem. Dan zullen ook de eerste, vermoe delijke definitieve, kaartjes wor den verkocht. Alleen er staat op gedrukt: bezichtiging metro, een kwartje. Het kaartje, wat mo del betreft en systeem, is hetzelf de. TEKORTEN gratis bollencatalogu van Bakker. 64 pagina's, 162 prachtige kleurenfoto's. I t f v# i iPp^pKf iKÉiÉliili iwi MP Mm magyy s *11 KM lüT WËkxB. mSÊm mmmm IIP!!»* fïMM NIET OPEN ENGELS Zwarte reizigers zouden ook door hoge boetes moeten worden afgeschrikt. In Nederland mogen de vervoersmaatschappijen maar tot enkele guldens gaan. In Keu len bijvoorbeeld bedragen de boe tes tien tot twintig mark. Wat de prijzen van de metro en in dé toe komst die van meerrittenkaarten op trams en bussen ook mogen zijn, de bedragen zijn afgerond op een kwartje. De automaten die de kaartjes en kaarten leveren, kun nen slechts guldens en/of kwart jes ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) OTTERDAM Op het CIOS- congres dat maandag in De Doelen begon, kreeg bij de ope ning het verschil tussen de rijke en de arme landen de aandacht. Prins Bernhard, die het openings woord sprak, wees op de angst aanjagende ontwikkeling in dit verband:- de rijke landen worden steeds rijker en de arme steeds armer. Tina ivon zeilrace en s vuursc Rotterdam De heer c. w. Ruimte 66 En voor een, naar de RET hoopt, nog niet eens io verre toekomst hoopt men dat aeifde type kaartje ook voor tram en bus te gaan gebruiken In clusief ontwaardingsapparaten en waarschijnlijk zelfs met tourniquets In de bussen. Voor het zover is, zijn er. behalve allerlei goedkeuringen, ook nog veel voorbereidende maatregelen De RET werkt aan een plan om het aantal agentschappen uit te breiden van dertig toe honderd vijftig. Ook zal het aantal kaartenautomaten in de stad moe ten worden uitgebreid. Na veel moeilijk heden in de begintijd van de automaten is de keus bij de RET gevallen op het type automaat zoals nu opgesteld onder meer op de Wolphaertsbocht en bij het Centraalstation. Deze verdergaande automatisering bij het openbaar vervoer is hard nodig. Als men weet dat zestig procent van de RET-uitgaven naar personeel en sociale lasten gaan, is het duidelijk dat wil men trachten de enorme tekorten iets te druk ken er juist in die sector iets moet wor den gedaan, en dat is automatiseren. De man bij de RET die zich hierop speciaal heeft toegelegd, is de heer J. Kuipers chef van de financiële afdeling. Zijn taak en die van zijn medewerkers was het betalingssysteem van de metro JJfT ZIJN de drie kaartjes waarmee men het in de metro zal moeten doen. Het middelste is nog niet gebruikt en heeft het kleine zwarte vlak je dat, als het in het ontwaar dingsapparaat is gestoken, zal worden afgekapt (links) waar na het kaartje niet meer op nieuw gebruikt kan morden. De stempel is belangrijk bij het overstappen. Helemaal rechts een meerrittenkaart. Dit is een Engels model. Er zijn verschei dene zwarte vlakjes. Deze kaart kan ook dubbel worden uitge voerd en dan dubbelgebouwen worden bewaard. Vraag vandaag nog de gratis kleurrijke bollencatalogüs aan voor een 'opvallend' mooie tuin. Stuur ons de bon of bel even. Zend mijp.c. Uw gratis bollencatalogüs F 62 Naam i Straat i Woonplaats.. öseklaan 18 Tel. (02520)-73/U \/4 V'Ïa-'- AA J V ct (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De kisten- en meu belfabriek N.V. H. Nijman en Co. heft haar afdeling kisten fabricage op. Dit houdt in dat 45 werkenemers ontslag is aangezegd tegen 23 december. Vofer hen is een afvloeiingsregeling getroffen. De directie van Nijman heeft meege deeld dat dit besluit is genomeno gezien de toenemende concurrentie van ver vangende materialen, zoals carton en kunststoffen, gepaard gaan aan een ho- •1 u 1 ,V '4 *•'- -• ->y .-r;« 1 1 f V; u 7 k ïmrAil U i a* f ij te ontwerpen. Een zware opgaaf. Het is niet mogelijk een bepaald systeem van een buitenlandse maatschappij zonder meer over te nemen. Iedere stad heeft zijn eigen specifieke vervoersbedrijf met eigen eisen en speciale omstandigheden dat in bijna geen enkeie andere stad is toe te passen. Als de heer Kuipers zijn zin krijgt tullen nog rittenkaarten bulten metro, tram en bus worden verkocht cn zal bovendien de ritprijs op een meerritten kaart aanzienlijk lager moeten zijn dan die van een enkele reis. Het zal zo moe ten zijn dat er in tram en bus volledig zelfbediening is. De heer Kuipers geeft toe: „een wensdroom". Hoewel hij het niet ideaal vindt, gelooft de heer Kuipers dat er toch een soort overgangsregeling zal ko men zoals dat ondermeer in Den Haag en in Brussel het gevai is, dat de kaart, fekocht buiten de tram of bus, goedko per is dan die bij de conducteur gekocht. Maar dan moet men de reiziger gele genheid geven ook zijn goedkope kaar ten te kopen. Vandaar die uitbreiding van het aantal agentschappen en kaarten automaten. Een voorbeeld van wat met automatise ren is te bereiken, zal de metro te zien Aan het metrokaartje (het ongebruik te) is het bijzondere nauwelijks te zien. riet is een klein zwart vlakje aan het einde van een pijl. Dat vlakje bestaat uit een opgedrukte stof van speciale sa menstelling die niet kan worden verwij- MHfi «iaSïfv itëmSm T.t i' l V. 1 t -1 v; Ml rTft'jjriüvi lïiip f r Kt,' fpEN PAAR kaartjes uit de grote verzameling van de heer J. Kuipers. Ieder kaartje heeft voor- en nadelen of is in verband met de specifieke Rot terdamse eisen niet voor Rotter dam bruikbaar. derd of eventueel maakt. kan worden nage- Deze enkele reisjes (al of niet met overstapbevoegdheid op tram of bus een beslissing hierover is nog niet geno men) kan alleen gekocht worden in auto maten in de hallen van de metrostations. De reiziger gaat met het kaartje naar de ingang voor de roltrappen. Daar staat een aantal doorgangen afgesloten met moderne tourniquets. Daarnaast staan ook ontwaardingsapparaten. De bedoeling, het staat duidelijk op het kaartje, is dat de reiziger het deel met het zwarte vlakje in het ontwaar- dingsapparaat stopt. De machine: „kijkt" of het vlakje erop zit en doet dan drie meuwe bieden. ontwaardingsapparaten kunnen het ;en teg kaartjf e (met het vlakje erop) afge- hakt, er "wordt een tijdstempel op het kaartje gedrukt en de tourniquet krijgt een impuls waardoor die één reiziger doorlaat. J^EZE automaten zullen een trouwd beeld moeten wor den in metrohallen en bij be langrijke knooppunten van bus ten en trams. Het is beslist onmogelijk om met reeds gebruikte kaartjes of zomaar stukjes kar ton, te passeren. Is het metalen vlakje er niet, dan gaat de tourniquet niet open. Die tijdstempel zal eventueel nuttig zijn bij het overstappen. De meerrittenkaar- ten van de metro zijn vrij lang (ze kun nen echter worden dubbel -gevouwen) en hebben een hele rij van die vlakjes al naar gelang het aantal ritten. Deze meerrittenkaarten zullen overal bij agentschappen en eventueel In auto maten te koop zijn. Ook hij de kiosken In de metrostations. Het apparaat hij de ingang hakt er steeds een stukje baart met zwart vlakje af. Mensen met abonne menten hoeven die niet ergens in te ste ken. Er is namelijk een doorgang (met tourniquet die niet is geblokkeerd) bij een loket met een metro-man die een snelle bilk op de geldigheid van het abonnement werpt. Meestal zal men gewoon kunnen door lopen. Mocht de controleur echter zien dat er iets niet klopt dan drukt hij op een knop waardoor de tourniquet wordt geblokkeerd en de „zwarte reiziger" is „gevangen". De speciale stof is geen ge wone magnetische inkt. In Milaan is daarmee fraude op grote schaal ge pleegd: men nam visitekaartjes en bè- 3treek die zelf met die verf en men kon gratis reizen.,.. Het systeem waarop nu de keus is gevallen komt uit Engeland. Het wordt al geruime tijd gebruik in Manchester. Waarom dit is gekozen? De heer Kui pers: „Je moet een keer een keus doen, en deze mensen waren het verst met hun apparaten." Bij de heer Kuipers op het kantoor staat een grote archiefkast vol met mappen die studies bevatten en rap porten van bijna alle betalingssystemen. Een grote zak bevat honderden kaart jes in alle denkbare formaten, kleuren en diktes. Het zijn de resultaten van een veelomvattende studie. De heer Kuipers kan van ieder kaartje de voor- en nade len vertellen. Nog dagelijks melden zich vertegenwoordigers van firma's die weer Het Engelse systeem heeft vele moge lijkheden. De apparaten kunnen al of niet stempelen, al of niet stukjes bakken en .al at niet reageren op de speciale vlakjes. Dat is belangrijk voor het even tueel overbrengen op tram en bus. Bin; nenkort zullen enkele ontwaardingsappa raten (dezelfde dus die bij de, metro dienst gaan doen) bij wijze van proef op enkele bussen en trams worden aange bracht. Ze zulien niet worden gebruikt. Er wordt slechts nagegaan of ze na veel hobbelen in prima conditie blijven. Automatiseren op trams en bussen is moeilijker omdat de controle moeilijker is. Den Haag heeft dat ondervonden. Het aantal zwarte reizigers, zij die dus hun kaartjes niet laten afstempelen, of oude kaartjes gebruiken is schrikbarend hoog. Kaartjes met een herkenningsvlakje (zo als bij de metro) zijn alleen nuttig als er bij het ontbreken daarvan iets gebeurt, óf iets achterwege blijft, zoals het rinke- len van een bel of het klinken van een harde tik. Ideaal zou het volgens de heer Kuipers zijn, als ook in tram en bus bij de in gang die door de zelfbedieners moet wor den gebruikt een tourniquet .aanwezig is. Bij de nieuwe standaardbus die in het najaar in Rotterdam komt, isdaarvoor ruimte; Ruim 1109 congressisten uit een kleine vijftig landen verzamelden zich voor deze openingszitting in de grote Doe- lenzaal. Zy kwamen uit bijna alle we relddelen, De aanwezigheid van veel ambassadeurs/wees nog eens extra op het internationale karakter van dit vijf daagse congres, het grootste van deze orde, dat Rotterdam, ooit zag. Minister mr. B. W. Biesheuvel voerde het woord namens de regering. Ook hij wees op het grote internatibnale pro bleem van de achterblijvende landen. .Het deel van de wereld, dat het rijkst is (ongeveer 25 pet.) - deed .tussen 1860 en 1960 zijn aandeel in het inkomen toenemen van 58 tot 73 pet. Maar het armste deel (ook ongeveer een kwart) pRINS BERNHARD bleek zijn rede ter opening van het ClOS-congres in een koffertje te hebben meegebracht. Secretaris Vernède reikt het hem aan. Achter- dejl Prins Rijnmondvodfzitter; mr. V: 'G: M. Mdrijnen. - k ---- viel aanmerkelijk terug: van 12,5 tot, drie procent. Prof. dr. J. Tinbergen wees dit ge- zeischap van regeringsvertegen woordigers, ondernemers, geleerden en efticlencydeskundlgen op mogelijke op lossingen. Men zal zich het lot der onderontwikkelde op zeer breed vlak moeten aantrekken. Internationale sa menwerking is nodig om dit wereldpro bleem zo doelmatig mogelijk aan te pakken. Stndie van een zekere werk verdeling op economisch gebied moet worden gemaakt. Ir. E. Hijmans, consulent voor onderne merschap, bekeek de vraagstukken van de menselijke zijde. Hij wees op de klemmende noodzaak solidariteit te be trachten. Maar dan zal de communica tie tussen de mensen nog veel beter moeten worden, betoogde hij. Weder zijdse hulp is slechts mogelijk als mensen zich daarvoor verantwoorde lijk gaan voelen. ROTTERDAM De Rotterdamse Ame rikaan E. R. Stettinius heeft, met zijn schip Tina de- zg. vuiirschepenrace gewon nen, een wedstrijd voor zeegaande jach ten over 130 mijl langs de vuurschepen Goeree, Noord-Hinder en Wandelaar. Dé Tina, waarmee dit jaar in Denemarken al de Oneston Cup werd gewonnen, zege vierde in een wedstrijd, waarin vijf van de 23 schepen niet aan de start versche nen en vele andere opgaven door gebrek èan wind-. - ge kostenstijging. Hierbij Is in aanmer king genomen dat voor de toekomst geen enkele reëele wijziging in de situ atie wordt verwacht. Volgens het communiqué, dat Nijman uitgaf, werd met de vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties overleg gepleegd ten aanzien van de financiële regeling ten behoeve van de daarvoor in aanmerking komende werknemers. Even eens is vermeld dat het Gewestelijk Ar beidsbureau Rotterdam de herplaatsing van de ontslagenen zal bestuderen. Hier toe wordt een voorlichtingsambtenaar beschikbaar gesteld om met de betrokke nen van gedachten te wisselen en hen nen van gedachten te wisselen en hen zo goed mogelijk voor te lichten. Van de zijde van het GAB vernemen ïwij dat deze instantie al enige tijd in de zaak was gekend. Het GAB zal zich nu gaan oriënteren. Ambtenaren gaan don- aderdag en vrijdag In het bedrijf voorllc ating geven over mogelijkheden in andere I soortgelijke bedrijven. Men toonde zich niet pessimistisch over de plaatsingsmoge- I Hjkheden, gezien het grote (ekort dat de arbeidsmarkt nog altijd vertoont. De 45 werknemers, waar het om gaat, is ontslag aangezegd tégen 23 de cember. Het zijn weekloners, die düs zullen worden geholpen op 1 januari 1967 een andere betrekking te verkrij gen. Onder hen zijn er met vele dienstjaren. Hun pensioen- en vakantie rechten zijn gewaarborgd en een slo- tuitkering naar rato van het aantal dienstjaren zal worden gedaan. Van de zijde der vakbeweging (Chr. Hout en Bouw) zei men ons waardering te hebben voor de pogingen, die de direc tie heeft ondernomen deze zaak zo goed mogelijk te nemen. Opheffing van een bedrijf is altijd te betreuren, zo werd daaraan toegevoegd, maar In dit geval is zij onafwendbaar. Dit is een gevolg van de technische ontwikkeling, waarbij de fnnctie van een bepaald produfct (hnnt) wordt overgenomen door andere produk- De kistenfabriek Nijman zou volgend jaar 75 jaar. bestaan. De fabricage .van meubelen wordt voortgezet, namelijk door een dochteronderneming, de N.V. Vierspan. ROTTERDAM Dé negentienjarige uitbeender D. Snijder van de Rusthof laan heeft bij het uitbenen zichzelf met het mes in de lies geraakt. Hij is naar het Bergwegziekenhuis gebracht. Het on geluk gebeurd in ht abattoir. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM B. en \V. stellen de raad voor 122.500 uit te trekken om het kampeerterrein, dat de Maasstad in Westerschouwen (op Schouwen-Duive- land) bezit, te verbeteren. De huidige accommodatie van dit ongeveer 46 ha grote terrein is onvoldoende om ten volle profijt te kunnen trekken van de exploi tatiemogelijkheden. De uitkomst van het afgelopen seizoen 3500 overnachtingen; tegen 2000 in het vorige jaar toont reeds aan dat de eerder geïnvesteerde bedragen tot ver groting van de - capaciteit alleszins ver antwoord waren, aldus B. en W. Voldaan dient te worden aan de vraag naar meer kampeerplaatsen. Restauratie van de bestaande boerderij is nodig, evenais stichting van twee was/ toiletgebouwen, aanleg van twee bruggen over de in het terrein gelegen watergan gen, het aanbrengen van verlichting en waterleiding, aansluiting van de nieuwe opstallen op het stroom- en waterleiding net en het aanbrengen van beplantingen. Kok: honderd jaar makelaardij (Van een onzer verslaggevers) Kok oudste directeur van D. Kok en Co NV heeft zelf het be sluit genomen: na afloop van het grote feest in De Doelen dat het honderd-jarige bedrijf op 30 sep tember zai vieren, mag niemand met de eigen auto naar huis. Als het niet met openbaar vervoer kan, dan maar taxi's. De heer Kok wil beslist niet dat er iets zou ge beuren dat een schaduw op het feest zou werpen. Als de heer Kok dit zegt zijn er kleine pretlichtjes in zijn ogen. Want zo is de heer Kok, de man met suc ces in zaken, de handhaver van een familietraditie en de verantwoor delijke man voor een groot bedrijf, ook, niet alleen ernst. Zijn mening is: zo af en toe moet men eens af stand nemen van het werk. Toch is het dat werk dat de firma Kok heeft groot gemaakt. De grondvester van het bedrijf, de heer D. C. Kok, zal in 1866, toen hij besloot zijn baan vaarwel te zeggen en voor zichzelf te beginnen met een makelaarskantoor, niet hebben kunnen vermoeden dat het bedrijf non- derd jaar later vestigingen zou hebben in Rotterdam, Delft, Den Haag, Leiden, Amsterdam, Groningen, Deventer, Arn hem, Maastricht, Breda en Dordrecht Ook niet dat er in totaal 170 mensen zouden werken en, om nog meer getallen te noemen, het bedrijf 25.000 eenheden (voor negentig procent woningen en voor de rest winkels en kantoren) in beheer zou hebben, dat er per maand een bedrag van drie miljoen gulden aan huurincasso zou omgaan én dat er per maand 2300 mutaties zouden zijn bij de verhuur... De stichter, de heer D. C. Kok, is de grootvader van de huidige oudste direc teur en overgrootvader van de twee jon gere directeuren, de heren A. D. C. Kok en de heer J. Kok, zonen van de heer D. C. 'Kok. Toen de oprichter in 1903 over leed zette zijn zoon, de heer D. Kok (oom van de huidige oudste directeur wiens vader gereformeerd predikant was) het bedrijf voort aan de Lange Haven in Schiedam. Tot 1960 bleef het kantoor daar. In 1939 associeerde de heer D. Kok zich met de heren A. Bezemer en zijn neef de heer C, W. Kok. Toen ontstond de firma D. Kok en Co. Nadat de heer D. Kak op 74-jarige leeftijd in 1946 uittrad en - de heer A. Bezemer in 1954 overleed, werd de firma voortgezet door de heren C. W., A. D. C. en J. Kok. In 1960 verhuisde men naar de Tuinlaan. In 1963 werd de firma D. Kok en Co. omgezet in een N.V. De drie heren Kok kregen in de directie versterking van de heer W. M. van Hoogdalem. Vlak daarop werden de volgende bedrijven opgericht: Kok Beheer N.V. en Kok Bouwontwikke- ling N.V. Kok Beheer N.V. kwam in het flatge bouw De Leuve aan de Schiedamsedijk in Rotterdam. Steeds 'meer onderdelen van het concern gaan. in verband met de ruimte, naar Rotterdam. Kok werkt op het terrein van verkoop van onroerende goederen aan beleggers en particulieren, het sluiten van hypotheken en assuran tiën, het beheren van onroerende goede ren en het verrichten van taxaties. Vooral de afdeling huizenbeheer is de laatste' tijd tot grote ontplooiing "geko men. De beheersadministratie is volledig gemechaniseerd. Het financieel beheer geschiedt centraal vanuit Rotterdam, maar de verhuur en, het onderhoud, om dit beter te verrichten vanuit een van de elf rayonkantoren. Kok Bouwontwikk'eliiig N.V. ontwik kelt activiteiten door directe samenwer king met diverse gemeenten ter realise ring van bestaande en nieuwe' bestem mingsplannen. Dit Is hoofdzakelijk be- roiddelingswerk. Vanaf 1 januari zal de structuur van de ondernemingen worden gewijzigd ia die zin dat eén houdstermaatschappij wordt opgericht met vier werkmaatschap pijen: Kok Makelaardij, Kok Beheer, Kok Bouwontwikkeling en Kok Assuran tiën. Maar voor het zover is wordt eerst feest gevierd. Op 29 september is er 's morgens een jubileumviering in eigen kring in de kleine zaal van De Doelen waar driehonderd mensen verwacht wor den. Namens het personeel zal dan'een door de kunstenaar J. Roos te Amster dam vervaardigd glasraam voor het Schiedamse kantoor worden aangeboden. *s Middags Is er In de grote foyer een receptie. De dag er na, 30 september, Is er 's avonds In de feestzaal van De Doe len een diner-dansant met diverse attrac ties, Al het personeel met vrouw of man en vele genodigden zullen aanzitten. m nu TJIER komt al een antwoord op de vraag van-de heer Smit uit Barendrecht naar aanleiding van' de eeuwfeestvieringender CJM's Timotheus en Onesimus. Mevrouw Amesz, die in het nieuwe bejaar denoord „Arcadia", Apollostraat, Rotterdam, woont, schreef me prompt een brief. Zij meent dat de vereniging, waarvan de heer Smit het 40-jarig feest heeft meegemaakt wel de geref. vereniging „Timo theus" zal zijn geweest. Want de vereniging Timotheus, die nu ju bileert, heeft altijd in Rotterdam- Zuid vergaderd, aan de Bóergoen§e-, vliet of in die buurt Over „Onesimus" schrijft me vrouw Amesz: „Mijn man en zijn beide broers zijn, allen overleden, lid geweest van Onesimus.: Het waren A. Amesz, A. Amesz en B. J. Amesz. De jongste (B. J. A) is later Heilssoldaat geworden en aJri zodanig ging hij met dat orgeltje de straat op en zong met zijn col lega's zijn liederen. Noch zijn vader, noch zijn grootvader hebben het Kralings postkantoor in de Water- loostraat beheerd (zoals de héér Smit dacht JK). Wel had myn schoonvader een broer, die boek handelaar was in de Voorschoter laan, maar of in die dagen de boek handelaren al een postagentschap hadden weet ik niet meer. „Ook ik ben geboren Kralingse (1883), schrijft mevrouw Amesz, dus nog enkele jaren ouder dan de heer Smit." Dat was h©t dan. Ik hoop dat me- neer Smit nu tevreden is. Het re cord, de oudste briefschrijfster (of schrijver) is inmiddels verbeterd. Of heb ik nog krassere klanten? TWEN Jh «„hr iets over de kwestie- Schouwburgplein. Ik meldde u al dat er een speciale avond met de burgemeester van Rotterdam 2ou komen. Dat deed ik speciaal met liet oog op degenen, die mij suggesties voor nieuwe namen-van dat plein stuurden. Inmiddels kreeg ik de uitnodiging onder ogen. Die blijkt echter niet te zijn bestemd voor mijn briefschrijvers. Wel voor allen, die het gemeentebestuur sug gesties hebben gedaan nadat zq de maquette van stadsontwikkeling in ,Het Open Boek" (gemeentelijk voorlichtingscentrum Kruisplein) hadden gezien. Als u daar niet bij hoort kan ik u dus niet opwekken donderdag 22 september om 20.15 uur in_ de trouwzaal eerste klas van het Rot- terdamse stadhuis te verschijnen. Burgemeester Thomassen heeft alle betrokkenen' bovendien persoonlijk uitgenodigd. Hij schrijft dat op die avond een overzicht der binnenge komen voorstellen zal worden ge geven, dat de uitvoerbaarheid onder de loep zal worden genomen en dat er vanzelfsprekend gelegenheid is van gedachten te wisselen. Namens de redactie van deze krant zal er in ieder geval iemand zijn. Ik hoop dus dat wyj u vrijdag iets over die bijeenkomst kunnen vertellen. En overigens ben ik van mening dat het Schouwburgplein snel.ter hand moet worden genomen, hoe het dan ook heet. Die kale vlakte vind ik een verschrikking. Hopelijk kan er snel een goed plan worden vastgesteld. Bn als er dan geld is

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1