(On)rcMjk Accountant wil over proces slechte wegen Koppen hij Goede resultaten op negentiende Femina Theemeisje Manil uit Ceylon J. C. Meischke (77) overleden Groot enthousiasme bij Prom onder Ed. Flipse Franky F- de ontdekking van dit jaar Batelaan op tournee met uitgebalanceerde show voor tieners The Outsiders gekozen als beste beatgroep Oproep aan ingezonden mede-strijders schrijven via Rc Autodieven aangehouden Standhouders tevreden Accountantsdag in De Doelen ANDY STAR naar Italië KRITISCH BEKEKEN J. van 't Hoff (61) overleden Nieuwe naam voor The Young Ones gevraagd Johnny Lion weer op reis DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2 A MAANDAG 10 OKTOBER 1966 J. 'Veldhuis: OTTERDAM Een Rotter damse accountant is van plan tegen zijn gemeente een proces aan te spannen om vergoeding I ff f Qf&tCPTI van schade aan vervoer smid de- t/WllMll OtoiiC/ v len, toegebracht door de slechte bestrating. Brief ROTTERDAM Na een -week 19de Fentina vatte de heer J. Hoffman, de directeur-organisator van deze inter- Rotterdam De architect J. C. Meischke heeft de vol tooiing van zijn levenswerk, de herbouw van de Laurenskerk, niet mogen beleven. Want juist nu die voltooiing nadert, bereikt ons het bericht dat hij, 77 jaar oud, is overleden. De teraarde bestelling geschiedde vandaag in alle stilte. ROTTERDAM In de geheel uitverkochte grote Doelenzaal ver zorgde het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest zaterdagavond het tweede Promenadeconcert in dit seizoen. Eduard Flipse, de initia tiefnemer tot het houden van deze concerten, zwaaide hierbij weer eens de scepter, hetgeen tot gevolg had, dat er weer die bijzondere sfeer heerste, niet in het minst door de buitengewoon prettige manier, waarop deze pedagoog de werken bij zijn publiek inleidde. SnïfcfS! DÉ ontdekking van dit jaar is zonder overdrij'ven de 22-jarige Franky Franken (artiestennaam van Freek Fran ken) uit Den Haag, Hij is een zanger met een aparte sound. Manager Herman Ba telaan (38), die hem in de vaderlandse amusementswereld met succes heeft ge ïntroduceerd, spreekt bewonderend over een „internationaal geluid". MANAGER Herman Bate- laan gaat .begin, volgend jaar met een. groots.,opgezette tienershow op tournee door ons land. Van .januari tot en met juli wil hij honderd voorstel lingen geven. i J>ÊDELUK en onredelijk. Dat zon liet commentaar op de brief van de heer J. AL Veldhuis kunnen zijn. Redelijk wat bestrating, zowel kwalitatief al» wat tempo van aanleg betreft. Zelfs een gemeentebe- drijf als de RET heeft onlangs oponlyk toegegeven dat door die slechte bestrating het bedrijf miljoenen schade lijdt. De precaire Het situatie, waarin vooral berijders van gemotori seerde tweewie- Iers rich bevin den op plaatsen waar rails soms centimeters bo ven bet wegdek tijd dat er uitsteken is bekend. Wordt opgetreden. Maar hoe? Onredelijk is de heer Veldhuis ten aan zien van de.verkeersgeleiding in Rotterdam. Dafr die de beste van ons land is, is mis- ïchien te veel gezegd. Maar die geleiding is ontegenzeggelijk goed. Ook het ontwerp en de uitvoering van de verkeerelichtenin- «tallaties (met zogenaamde „groene golven") is in deskundige banden, zo deskundig, dat men van de zijde van provincie ett van andere gemeenten al diverse malen een beroep op de betrokken specialisten beeft gedaan. Ook lier geldt, alles kan niet tegelijk. Er zijn vele installaties in ontwerp, maar de uitvoering wordt afgeremd door de krappe financiën. Het Is de heer J. M. Veldhuis die on der het motto „Wie zal de kat de bel aanbinden", zfjn cenmansaktie is be gonnen. In een brief, in de vorm van een ingezonden stuk, roept de heer Veldhuis medestrijders op, die dan -wel f 25 moeten betalen om de proces-kos ten te drukken. Tegelijk snijdt de heer Veldhuis de „abominale slechte -wijze van verkeers- (Van een onzer verslaggevers) geleiding" aan evenals de lange tijden die nodig zijn bij straataanleg. Hij wijst daarbij op particuliere aanne mers die derkelljke karweitjes in veel korter tijd zouden klaren. Zijn „inge zonden stuk" ziet de heer Veldhuis als een begin voor verbetering. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ze is tenger, knap, -zeer vriendelijk en bovenal exotisch: Manil uit Colombo. Ze is propagandiste voor het belangrijkste exportprodnkt van baar eiland Ceylon: thee. Per dag schenkt ze zo*n duizend rode bekertjes voL Op de Femina laat ze de bezoekers proeven van de originele Ceylon-thee, volgens haar (bet bloed kraipt waar t ■niet gaan kan) zonder twijfel 's we relds beste thee. y Gekleed in lichtblauw, wit en groene gewaden utari geheten) is Manil een van de trekpleisters van de beurs. Uiterst charmant en hoffelijk staat ze in uitste kend Engels bijgestaan door twee Nederlandse helpsters i adereen te ■woord die meer wil weten van de Cey- lonthea Ze laat hem of haar proeven van pure thee of van thee met citroen of sinaasappel, een vruchtenthee die de laatste maanden in ons land vrij popu lair Is geworden. Recept: een dikke plak van de vrucht in een hoog glas, thee van normale sterkte erbij en sui ker toevoegen naar smaak. Op die ma nier heeft Manil dit jaar alleen al tij dens demonstraties (in de Bijenkorf en bij Vroom en Dreesmann) in Nederland ruim 700 kilo thee uitgeschonken. Op deze grootscheepse manier is The Ceylon Tea Propaganda Board voor het eerst officieel na de oorlog weer met reclame voeren voor Ceylon-thee begonnen. Ook In andere Europese lan den gebeurt dat, akties die centraal worden gevoerd uit Londen, het we- reld-theehandelscentrum. Verkopen doet men in de stands op beurzen en in magazijnen niet, De thee Is uitsluitend te koop in winkels- Na de Femina gaat Manil voor nieuwe instrukties terug naar Londen, haar tijdelijke woon plaats. Voorlopig echter propageert ze in Rotterdam nog enkete dagen Cey lon-thee, die naar zij zegt als volgt het best tot z'n recht komt: gebruik een goede kwaliteit-gebruik fris water dat joist aan de kook is gebracht ver warm de theepot giet zo heet moge lijk water o,en laat de thee vier tot zes znln«ten vrekken. En Manil kan het weten. Zij komt tenslotte uit Ceylon. nationale consumentenbeurs zijn In drukken over de gang van zaken als volgt samen: „De kwaliteit van de be zoekers is bijzonder boog, hetgeen vooral blijkt uit de vragen die zij bij hun informatie over de geëxposeerde artikelen stellen. Verheugend voor de standhouders is, dat er onder de bezoekers velen z}jn die bewust naar Femina zijn gekomen om, na voorlichting, een keus te doen. Daardoor hebben de standhouders tot nu toe over het algemeen meer dan zeer goede resultaten kunnen boeken." Uit een vluchtig ingestelde enquête is voorts gebleken dat het feit, dat deze Ahoy'-hal meer in het centrum is gelegen en gemakkelijk is te bereiken, ook met de openbare middelen van vervoer, een stimulerende invloed op het bezoek heeft. Meer bezoekers dan andere jaren rijn afkomstig uit gemeenten aan de spoorlijn Rotterdam (Hofplein)—Den Haag en Rot terdam—Hoek van Holland. Dit alles bij elkaar heeft tal van stand houders ertoe doen besluiten reeds nu een plaats op Femlna-1967 te reserveren. Andere jaren werd daarmee gewacht tot de lopende Femina haar poorten had ge sloten. In de loop van de voorbije week is Femina bezocht door een groot aantal autoriteiten, onder wie burgemeesters van omliggende gemeenten, die wel bij de opening aanwezig waren, maar die nog eens rustiger de stands wilden be zichtigen. Ook Rotterdams „grand old man" dr. K. P. van der Mandele heeft van zijn belangstelling blijk gegeven. Uitvoerig heeft hij zich dezer dagen bij zijn rondgang over Femina door de heer Hoffman laten voorlichten en hij onthield hem zijn waardering over deze beurs niet Zoals bekend hoopt burgemeester W. Thomassen woensdagavond in Het Open Boeke eventuele vragenstellers te woord te staan. De dag tevoren echter, dus dinsdag, sal hij een bezoek aan de beurs brengen. Door ï|Jn reis naar Moskou is hij daartoe nog niet in de gelegenheid geweest ROTTERDAM Na zes weken ziek te zijn geweest is, 61 jaar oud, overle den de heer J. van 't Hoff, koster van de Credokerk der Gereformeerde Kerk van Rotterdam-Zuidwijk. We rouw dienst wordt woensdagmiddag gehou den om twee uur in de Credokerk. De teraardebestelling geschiedt daarna op de Zuiderbegraafplaats. De heer Van 'tHoff is vroeger kos ter geweest van de Sandelingplein- kerk. Ongeveer zes jaar geleden aan vaardde hii diezélfde taak in de Cre dokerk. Ook in het gereformeerde vereni gingsleven was de heer Van 'tHoff een bekende figuur. Zo is hij jarenlang voorzitter geweest van de gerefor meerde mannenvereniging „Calvijn" in Zuidwijk, De laatste jaren was hij secretaris van deze vereniging. Hij schrijft: „Het wordt tijd dat de gebruikers van .Rotterdams-wegen net" eens de koppen bij elkaar steken om over te gaan tot een proces tegen de gemeente Rotterdam, om vergoe ding van schade aan hun voertuigen zowel fietsen en brommers als auto's door de ermarmelijke staat waarin de wegen in deze gemeente zich be vinden niet alleen, maar ook door de stomme en kortzichtige wijze blijk gevend van onvoldoende kennis van organisatie, of beter gezegd „van on- organlsatorisch kunnen" van het ver keer waardoor je nog geen kilome ter kunt afleggen of je hebt om de vijftig of honderd meter voor een agent of voor een van die weinig rode lampen moeten stoppen, of voor een voetganger die zo hoog nodig net moet oversteken als hü er aankomt De wegen zijn dermate slecht dat je met een 50 km per uur nog met Je hoofd tegen het dak opgedreund wordt; je banden en sohokbrekers sto ten te verduren krijgen waardoor hun levensduur met zeker vijftig procent verminderd wordt... En wat dacht U van al die slijtage en het benzmever- verbruik doordat het verkeer zo aller- bed geregeld is? In Antwerpen en Brussel kun je ki lometers achter elkaar rijden op de verbindingswegen, want dan springen de verkeerslichten automatisch op groen als je bij het begin van de weg groen krijgt. Probeer dat in Rotter dam eens bij die anderhalve verkeers- lamp die er hier is. In de Mathenesser- laan bijvoorbeeld. Of op de Blaak. Stunteliger kan het toch ook met zo als hat daar dagbjks door tantes en omes agent gedaan wordt Wij moeten nu maar eens een eis tot schadevergoeding gaan indienen. Voor het vele geld dat we allen op tafel leg gen voor de wegen en voor goede ver keersregels en verkeersgeleiding mo gen we toch wel verwachten dat het ook eens goed gedaan wordt. En dat het gesynchroniseerd laten werken van de verkeerslichten overgelaten wordt aan mensen die „organiseren" kunnen en niet aan hoge funktionaris- sen die, uit hoofde van hun hoge posi tie, geacht worden het te moeten kun nen. Stuurt uw adhaesie-kaartje, voorzien van uw handtekening met vermelding van uw voertuig en registratie-num mer, aan (hier liet de heer Veldhuis de naam van de krant vallen, beter Is het zijn éigen adres: Flat 448 Gijstag- iaan te laten volgen) hetgeen betekent dat u meedoet voor f 25 minstens voor de kosten van dat proces anders heeft uw adhaesie-betuiging geen zin. Wie zullen de kat de bel aanbinden? En dan zullen we spijkers met kop pen slaan. Geen ellenlange vergade ringen. Ik krijg er wat van. Maar da den." Aldus de accountant J. M. Veld huis. ROTTERDAM - Twee Rotterdamse varensgezellen hebben zaterdagavond met een gestolen auto een aanrijding veroorzaakt in de Karei Doorman- straat. Twee auto's werden bescha digd. De mannen hadden gedronken. B|j de aanhouding bleek bovendien, dat de bestuurder, de 24-jarige P.V„ As rijbevoegdheid was ontzegd. De po litie heeft hem en de ander, de even eens 24-jarige P. D. meegenomen naar hef bureau. De auto was korf tevoren gestolen uit de Gaffelstraat. De heer Meischke is géboren in Rotter dam en hij ontving zijn opleiding aan de afdelingen Bouwkunde en decora tieve kunst van de Rotterdamse acade mie van beeldende kunsten en techni sche wetenschappen. In 1910 vertrok hij naar Zuid-Afrika, waar hij drie jaar praktisch werkzaam was in Johannes burg en in Pretoria. Ia Pretoria werkte hij mee aan de uniegebouwen. Na zün verblijf in Zuld-Afrika studeerde de heer Meischke enige jaren in Praag, waar hij in 3915 het diploma acade misch architect behaalde. Het concert werd geopend met het symfonisch gedicht „Stenka Razin" van de Rus Alexander Glazounow, waarin het bekende „Wolgalied" zo'n belang rijke rol speelt Evenals tijdens de uit voering van dit werk, enige tijd gele den in de Rivièra-hal, kon men weer volop genieten van de warme melodiek en bet Slavische temperament dat alom in dit werk aanwezig is. De uit voering voldeed aan hoge eisen. De Russisch-Amerikaanse pianist die juist deze dag verjaarde, Was ver volgens de zeer gewaardeerde solist in Tsjaikowsld's eerste, dos meestgespeel- de, pianoconcert in bes, op. 23, Evenals een vorig maal, toen deze solist in het zelfde werk optrad, vielen nogal wat persoonlijke vrijheden waar te nemen, maar door de goed volgehouden span ning en het razendknappe technische spel (octaven!) was het enthousiaste onthaal na afloop volkomen verdiend. Het orkest onder Flipse heeft, op een kleinigheid na, uitstekend partij gege ven. In afwijking van het oorspronkelijk bekend gemaakte programma, begon het tweede gedeelte van dit concert met een uitvoering van Handei's orgel concert in F, op. 4 no. 4, waarbij Koos Bons het portatief bespeelde. Dit instru ment kwam door de grote helderheid van klank goed tot zijn recht in deze enorme ruimte. Bijzonder fraai door het sterk verkleinde orkest begeleid speelde Bons op muzikale wijze de solo partij. Ook hij moest een warme hulde in ontvangst nemen. Een lofwaardige prestatie leverden Flipse en het orkest in de sfeervolle reproductie van het symfonisch gedicht „I Fontane di Roma" van Ottorino RespighL Met rijk geschakeerd spel werden de onderling zeer uiteenlopen de stemmings-schilderingen raak gety peerd, hetgeen het publiek tot adem loos luisteren dwong. Geheel anders waren daarentegen de reacties van de toehoorders tijdens de uitvoering van het slotnummer: de mars „Pomp and Circumstance" no. I van Sir Edward Elgar. Aanvankelijk schoorvoetend maar allengs sterker en sterker werd er meegekispt en -gezongen („Land of Hope and Glory"), Het was daarna vrijwel vanzelfsprekend, dat het laat ste gedeelte moest worden gebisseerd, nadat het publiek dirigent Flipse had bejubelt, p.V. Na terugkeer in Rotterdam was hij aan vankelijk werkzaam bij de bouw van hert stadhuis onder leiding van prof. Evers. Van 1916 tot 1920 was de neer Meischke hoofdleraar aan de afdeling bouwkunde van de Rotterdamse aca demie. In 1917 vestigde hij tezamen met de architect P. Schmidt een architec tenbureau. Het bureau Meischke en Schmidt bouwde een aantal woning complexen in Rotterdam en het ont wierp verscheidene kerken, ojs, de Mathenesserkerk, de Prinsekerk, de Nieuwe Kerk in Charlois, die voor de metro-bouw het veld heeft moeten ruimen en deBethlehemkerk in Den Haag. Verder zijn van de tekentafels van dit architectij kantoor afkomstig het raad huis van Sassenhelm, het hoofdkantoor van de Algemene Levensverzekering- Bank te Rotterdam en een aantal scho len, zowel in als buiten Rotterdam, oj-n, de chr. huishoudschool in Rotterdam-Z. In samenwerking met Ir. B. J. K. Cramer groeide het ontwerp voor het gebouw van de academie aan de G. J. de Jongh- weg.. Na de oorlog verrichtten de heer Meisch ke de restauratie van de hervormde kerk in Middelharnis. Zijn. voornaamste werk is de herbouw van de Lourenskerk. De heer Meischke verrichtte dit werk met onuitputtelijke liefde, toewijding en geduld. De heer Meischke was officier in de orde van Oranje-Nassau. ROTTERDAM Onze verlangens zijn nog niet helemaal vervuld, maar het is moeilijk, wetenschappelijke inzichten om te zetten in wettelijke voorschriften. Toch is de nieuwe wettelijke regeling een grote verbetering. Aldus prof. J. Nathans, voor zitter van het Nederlands Instituut van Accountants, vanmorgen bij de opening van de 49ste accountantsdag, die vandaag in „De Doelen" is gehouden. Prof. Nathans verwelkomde een groot aantal vertegenwoordigers van ministe ries en andere Nederlandse overheids instanties, instanties van de EEG en ver tegenwoordigende lichamen van andere landen. Hij stelde dat de accountants- dagen zijn van de accountants met het bedrijfsleven. In de ochtendvergadering sprak voorts pri S. Postraa, hoogleraar aan de Neder- landsche Economische Hoogeschool over het wankele evenwicht van internationale betalingsbalansen. Prot dr. C, Goedhart hoogleraar in de economie aan de ge meente-universiteit te Amsterdam, en jhr. mr, E. van Lennep, thesaurier-generaal van het ministerie van financiën, traden vervolgens met prot Posüna over het be sproken onderwerp in discussie Des middags hield prot A. M, van Riet schoten, buitengewoon hoogleraar aan de Amsterdamse universiteit, een rede over de accountantscontrole in het Nederland se bedrijfsleven in 1866. Drs. A L, Wes ters uit Utrecht, prot G. Diephuis uit Pi „al öa. fceer P' C" kouwes uit Eindhoven traden daarover met prot Van Rietschoten in discussie. Gisteravond zijn de deelnemers aan de accountantsdag ten. stadhuize ontvangen. JPg. TOPICS - TOP TIEN - TIENERT0P. Wpfm k /ATA Dat is geen woord teveel gezegd. Franky Franken, in Soerakarta geborenkan zich met zijn stem meten met artiesten van naam op internationaal niveau. Het is moeilijk, een ver gelijking te maken. Als men toch enig houvast wil hebbenkan men zeggen, dat zijn stem lijkt op die van de populaire Lee Barry. Batelaan, die eerder Johnny Lion, Andy Star en de beatgroep The Young Ones naar voren schoof, ontdekte de zanger in Den Haag, Na succesrijke jaren als zanger-gitarist van The Javalirss, een groep met grote vermaardheid, was hij, in ons land teruggekeerd, zjjn draai kwijt. Niemand weet eigenlijk, dat het orkestje grote populariteit verwierf tijdens tournees in Scandinavië, Duitsland, Frankrijk en IsraëL Met een in 1964 opgenomen plaat kwamen The Javalins hoog op de Zweedse hitparade en met een andere plaat haalden zij de tiende plaats op de Duitse hitlijst In dezelfde tijd trad Franky Franken ook een keer op in de Caterina Valente-show, voor de Franse tele visie en op het filmbal van München, waar artiesten met wereldfaam waren. Een jaar geleden gingen The Javalins uit elkaar, doordat twee leden zich bij de Tielman Brothers aansloten, Franky Franken ging als solist verder, zonder veel succes. Die tijd is nu wel voorbij. Dankzij de bemiddeling van de Haagse manager heeft hij al een aantal radio- uitzendingen en een optreden voor de televisie achter de rug. Deze maand gaat hij, begeleid door The Young Ones, zjjn eerste plaat bij Phonogram maken. Er zit nog meer in het vat. De invloedrijke Duitse platenproducer Paul Kuhn heeft belangstelling voor de jonge Hagenaar. Hjj heeft Batelaan al uitgenodigd voor een gesprek. Het zit erin, dat daar een aantal platen uitkomt, Franky Frankens eerste optreden was tijdens 'het Grand Gala du Disque Populaire in de Amster damse RAI, waar hij met The Young Ones op het platenbal een bijzonder goed figuur sloeg. De voorbereiding heeft drie maan den geduurd. Het draaiboek is klaar en de repetities zijn al in volle gang. De medewerkende artiesten komen allen uit de school van Bate laan: Johnny Lion, Ronny Lake, An dy Star, Franky Franken, de cabare tière Mlnou ,de protestzanger Ar- mand, de slagwerkster Marja en de beatgroep The Young Ones; verder De eerste langspeelplaat van The Young Ones komt weldra op de markt. De lp, waaraan de beatgroep een half jaar heeft gewerkt, bevat uitsluitend (zestien) eigen composi ties. Manager Herman Batelaan zoekt een andere naam voor The Young Ones, die indertijd zo werden ge noemd, omdat zij de plaatsvervan gers waren van The Jumping Je wels. Hij vindt „The Young Ones" een te zoete naam voor tieners en nodigt iedereen, die suggesties heeft voor een betere naam, uit hem een briefje te schrijven (Larensestraat 116, Den Haag). is Trea Dobbs geïnteresseerd om mee te doen. De-showis-ongeveer geschoeid op. .•de leest van Shindig; Batelaan wil vooral veel nadruk leggen op de vaart in het programma, het showe lement en de aankleding van het toneel. Voor de begeleidende musici laat hij een draaibaar toneel ma ken. Kosten van de show: ƒ250.000. Om het financiële risico voor zich zelf zo klein mogelijk te houden wil Batelaan reclamespots door het pro- p-amma weven. Een aantal sponsors is al sterk geïnteresseerd; enkelen hebben inmiddels toezeggingen ge daan, zodat de financiële kant van de show zo goed als rond is. Het Is de eerste keer, dat een der gelijke uitgebalanceerde show op tournee gaat. Het programma duurt twee uur en het bevat cabaret, dans, beat en protestsongs. Dankzij de medewerking van het bedrijfsle ven kan de toegangsprijs bijzonder laag zijn. Voor zijn dansgroep, de Plus-Mi ni's, zoekt Batelaan nog vier meisjes, die aan een balletschool een opleiding hebben gehad. Vier honderd hebben er proefgedanst. De manager heeft er vijf voor zijn groep uitgekozen. Als de show een succes wordt, wil Batelaan in 1968 met een ander, zo mogelijk nog duurdere show op stap om 250 voorstellingen te geven. Voor Johnny Lion, die met mode- ontwerpster-mannequin Sophie van Kleef, als geldbelegging een bouti que heeft geopend in de Amster damse binnenstad, breken drukke tijden aan. Hij is uitgenodigd, me dio december naar Curasao te ko men. Op dit eiland is hij door zijn „Sophietje" in ons land met een gouden plaat beloond bijzonder populair op het ogenblik. Daarna gaat hij op tournee naar het Verre Oosten, waar het publiek nog goede herinneringen bewaart aan zijn optreden van een paar jaar geleden. Zanger Andy Star gaat waarschijnlijk op tournee naar Italië. Teddy Reno, manager van Rita Pavone, is van plan, hem binnenkort uit te nodigen. Rita Pavone 'is enthousiast over de stem van Andy Star. Zij waren samen in het Amster damse Concertgebouw om opna men te maken voor de tele visieshow Canteuropa. Toen An dy Star moest optredenlag het Italiaanse meisje in een stoel te slapen. Zij schrok wakker en luisterde geestdriftig naar haar Nederlandse collega. Na afloop bracht zij hem staande een ova tie. „Distant Drums" van de (veron gelukte) Jim Reeves is met een gro te sprong de Engelse hitparade bin nengekomen. Dankzij de Engelse pi ratenzenders wordt in ons land de vraag naar dit Reeves-succes groter, Elvis Presley is (nog steeds) niet te verslaan. In de Teenbeat-poll kwam hij onlangs in twee catego rieën als overwinnaar tevoorschijn: als populairste zanger én als filmster. De fanclub van Elvis Presley, aangevoerd door een jonge Amster damse ambtenaar, heeft zich ge fuseerd met de Belgische fanclub. Er is nu een vaste kern van duizend leden! T EDEN van de beatclub „The Quanquagenarian" hebben The Outsiders, JJ als de beste beatgroep van ons land gekozen. Op de tweede en derde plaats kwamen Q 65 en The Motions. The Quanquagenarian wil een bijdrage leveren aan de ontwikkeling van de Nederlandse pop-muziek, Daartoe is de Johann Sebastian Bach Award ingesteld. Godfried Bomans zal deze prijs eind oktober in De Nieuwe Doelen te Gorinchem aan The Outsiders overhandigen. De naam Johann Sebastian Bach Award zal mogelijk vraagtekens op werpen. Beat en Bach zijn immers moeilijk met elkaar te rijmen. Het bestuur van The Quanquagenarian motiveert zjjn keuze als volgt; de invloed, die Bach heeft gehad op vele ouderen is even belangrijk als de invloed, die de moderne pop-muziek heeft op de jongere generatie.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2