Stuk 8 nu ook in Maas! In stampvolle Ds. Bel deed intree in Hoek van Holland AGENDA Tunnel voor winter gesloten Inbrekers met buit (f27000) over de grens keetman Verliezen voor ODI en tweetal voetbalclubs Ds. A. A. Bos begroette zijn nieuwe gemeente Weer inbraak r Hoofdredacteur W. Kortekaas verlaat NVC Jeugdkerk houdt „orgel-actie" Kringwedstrijden iri Maasland geopend Maaslandse MW nog ongeslagen Amateur-parade te Maassluis Stroper gepakt GSS staat nu onderaan Blijdschap in Nieuwe kerk Auto reed tegen kinderwagen Sursum Corda kreeg eerste prijs met lof Van de Hoek tot Vlaardingen Burgerlijke stand -uit- nr. rotterdammer Pagina 3- 2 A MAANDAG 31 OKTOBER 1966 Automobilist kroop door het oog van de naald Smalfilmclub houdt onderlinge wedstrijd tibralon SCHIEDAM I andaag.... en morgen en dagelijks Kamerlid Seholten spreekt voor CHU Hoekse Boys verloor kostbare punten Jongens vernielden padvindersbehuizing Scöoterrijder gewond bij botsing' auto Bezoek de diamantexpositie in de schatkamer onder de Lijnbaan.Geopend van10-12 ^en van 2-5 uur. Toegang vrij. Lijnbaan 92 Rotterdam^ Korfballers wonnen eerste wedstrijd VLAARDINGEN De Her vormde Gemeente, en speciaal de wijkgemeente Nieuwe Kerk, is blij met de komst van ds. A. A. Bos uit Veenendaal. Dat bleek zondag middag tijdens de bevestigings- dienst van de nieuwe predikant in de Nieuwe Kerk. Meisje gewond bij val van fiets Moeder stak bij rood licht over Jongetje aangereden tijdens oversteken Jongetje aangereden Wie is eigenaar van doos dierenvoeder? Eerste team K. en K. behaalde overwinning Juliana verloor na veelbelovende start vaarso #aaa «w&sosj «wast (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer Will Kortekaas, hoofdredacteur vaa de Nieuwe Vlaardingsche Courant legt op i jiov, zijn funktie neer. De directie ran Dorsman en Odé, de uitgeverij van w blad, deelde dit mee in een publika- He in haar krant van vrijdag. De directie geeft de heer vKortekaas de eer de NVC, in de zes jaar dat hij eraan is verbonden geweest, een nieuw gezicht te hebben gegeven. De heer Kortekaas zal zich in de „commerciële journalistiek" begeven. De geruchten dat de heer Kortekaas de vlaardingsche Courant zou gaan ver laten zijn hiermee dus bevestigd. Al langer was er sprake van me ningsverschillen tussen de directie en de hoofdredakteur. Artikelen en com mentaren van de heer Kortekaas op enkele gebeurtenissen hebben nog al wat stof doen opwaaien. In een laatste artikel geeft de heer Kortekaas min of meer de reden tot rijn vertrek weer met het beeld dat een krant geen computer is en de man die hem maakt geen operator: „Het gezapige ligt mij niet". (Van onze correspondent) ROZENBURG Zaterdagmorgen reed een automobilist uit Brielle met een snelheid van 110 km per uur op de Europaweg toen hij ontdekte dat hij zich op de verkeerde rijbaan bevond. In een schrikreactie verloor hij de macht over het stuur en ramde hij twee verkeersborden, waarna zijn voer tuig viermaal over de kop sloeg. Omstanders haalden de geschrokken maar vrijwel ongedeerde chauffeur uit het wrak. Een spoorslags gealarmeerde dokter had slechts één schram in het gelaat van de onfortuinlijke automobi list te hechten. De fraaie auto was „to tal loss". (Van onze correspondent) MAASSLUIS Dinsdagavond 8 november zal om kwart over acht in het gebouw De Sluis aan de G.A. Brederolaan de jaarlijkse onderlinge wedstrijd voor de leden van de Maasshme smalfilm du-b wordeü gehouden. De deelnemers aan de wedstrijd hebben een film moeten maken, die betrekking heeft op het Westland. De winnaar zal de dit jaar voor het eerst ingestelde wisselbeker in ont vangst kunnen nemetn. De jury bestaat uit de heren J. H. Steen- kist en A. Bezemer, leden van andere smal film clubs, alsmede de heer A. Vos. ambte naar van culturele zaken in de gemeente Maassluis. Tijdens deze avond zal bovetodien de club vlag worden onthuld. Belangstellenden die de weatrijd willen bijwonen kunnen zich schriftelijk of monde ling melden bij secretaris D. v. d. Berg, tjjsterlaan 22. tel. 39?4. HOEK VAN HOLLAND Zondag morgen geschiedde in de Gereformeer de Kerk de bevestiging van de nieuwe predikant ds, J. L. Bel, gekomen van Zuidbroek en Harkstede. De bevestiger, ds. W. Visser van Maasdijk, preekte over Efeze 4:11 en 12 en benadrukte speciaal dat de taak van de dienaar des Woords, zoals deze naam ook al zegt, een dienende is. Het gaat, aldus ds. Visser, altijd en ojleen om de toerusting tot dienstbe toon in gehoorzaamheid aan God in Jezus Christus. Na de beantwoording van de hem gestelde vragen werd de nieuwe predikant een zegenbede toege- Dubbetbrede kreukherstei- jende Fibralon fantasie en japontweeds— extra voordelig door de grote breedte, In prach tige kwaliteiten, morgen voor een bijzondere Jubileum prijs, pér meter voor nog géén drie gulden. Flatteuze stoffen in fraaie- kleu ren, voor pakjes, jurkjes enz., om voor een prikje"Uw garde robe uit te breiden. Morgen om 9 uur begint de verkoop Van deze'najaarsstoffen, in kreukherstellende kwalitei ten,'140 cm breed, ^Êk /|/1 per meter V J voor Jr Géén te/- of schrift, beft- Wijkcentrum: THOR, Gym». Ver. kontakt- avoad junioren, 20. Irene: Chr.. Hist. Kiesver. Groen van •annsterer", ledenvergadering, 20 Amstelbron: Ned. Bond van Oud-Strijders, «oatakt&vond, 20 Arcade: Aquarium- en Terrariumver... Na- ■riurgeaot in Huis, kncitaktavond, 20. Bijkantoor: De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, tel. «MM iag.g. Oio - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- eofatraat 139, tel. 152400. ^Machten bezorging: Agentschap zie bo- Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli ce264856, alarm Drandweer 262923, alarm u-G. en GJD, 269280. ^Apotheek: Jansen, Swammerdamstagel 41, zongen door het meisjeskoor en vervol gens door alle aanwezigen. In de avonddienst deed ds. Bel zijn intrede in de stampvolle kerk. Hij be paalde zijn talrijk gehoor bij Hebreeën 12:12: „Ziet dan toe dat gij hem die spreekt niet afwijst". Na de dienst, waaraan het kerkkoor op voortreffelijke wijze medewerking Verleende, werd de nieuwe predikant toegesproken namens de kerkeraad en classis. Vervolgens zong het kerkkoor hem-een Zegenbede toe, waarna ds. Bel met een persoonlijk dankwoord sloot. Na afloop van de dienst werden de genodigden in de gelegenheid gesteld om met ds. en mevrouw Bel nader kennis te maken. Bij die genodigden zagen we onder meer vertegenwoordi gers van de wijkraad, de Hervormde gemeente, de Rooms-Katholieke Kerk en vele afgevaardigden van kerken uit het Westland. Het was voor de Gereformeerde Kerk in Hoek van Holland een feeste lijke zondag! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Het oude orgel in de Arend Franszkapei, de aula van de Dr. Kohnstammschool aan het Lorentz- plein, waar we elke zondagmorgen voor jongens en meisjes van twaalf tot zeventien jaar de jeugdkerk houden, staat op instorten. De houtworm zit in het instrument. Daarom zijn we enige tijd geleden gestart met een actie voor een nieuw, liefst klein elektronisch or gel", aldus de heer J. van der Most, Oostsingel 49, telef. 266619, die met Her man Noordegraaf (Singel 122, telef. 26 85 23) deze actie op touw heeft gezet Op verschillende manieren probeert men de nodige gelden, ongeveer zestien honderd gulden bij elkaar te krijgen. Daar is allereerst de oud-papieractie, die goed loopt. Alleen is het ophalen een moeilijk probleem. Met de dure benzine kost dat teveel, zo dat men voortaan het oud-papier wil laten bren gen in het wijklokaal aan de Ste- phensonstraat, waar het wordt opgesla gen. Ook de telefonische inzamelactie geeft reden tot tevredenheid. Bijna nie mand toont enige afwijzing, zodra het goede doel bekend is gemaakt. Even eens komen er giften binnen op giro nummer 5432 van de heer Kruijsifix, Voltastraat 20, met vermelding „Orgel Jeugdkerk". De heer Van der Most hoopt met Kerstmis het nieuwe orgel in gebruik te nemen. OTTERDAM In het afgelopen weekeinde is het grote werk aan het zinken van de Beneluxtunnel in de Nieuwe Maas voltooid. Toen kwam het achtste stuk op zijn plaats te liggen. Stuk nummer een werd op 27 maart van dit jaar afgezonken. Hiermee is het gereedkomen van de tun nel volgend jaar grotendeels verzekerd. Op een afstand van 80 centimeter na kan men nu van de ene naar de andere oever komen. Er zit een hiaat aan de noordzijde, waar tussen segment acht en het ventilatiegebouw een z.g. sluit- voeg moet worden aangebracht. Dat laatste werk moet voor de winter klaar. Men is er reeds mee begonnen, de zg. bodemkist is aangebracht. Na dat de bekisting geheel rondom zal zijn aangebracht wordt de dan ontstane ruimte leeggezogen. In die waterdichte „bak" wordt dan het laatste, mootje gestort. Ondertussen gaat uiteraard de afwerking van tunnelmteneur en in gangen voort. Zaterdagmiddag manoeuvreerde men stuk nummer acht 's middags naar de oostzijde van het tunneltracee. Later op de middag begon het verhalen. Het werd zondag voordat alle zinkmanoeu- vres waren voltooid. Omstreeks 20 uur lag het stuk op de grintbedden. De toe gangsdeur naar stuk zeven kon In de afgelopen nacht worden geopend. VLAARDINGEN - Vanmorgen raakte een voor het politiebureau aan de Delftseveer geparkeerd staande personenauto in het water van de Vlaardingsevaart Er moest een kraan wagen aan te pas komen om de auto op het droge te brengen. Uiteraard trok het gebeuren grote belangstelling, vooral van de jeugd. fl) ROTTERDAM Het programma van het in De Doelen te houden lunchconcert op woensdag 2 november is gewijzigd. In plaats van het recital dat de pianist Marinus Flipte zou geven, wordt nu een Beethovenprogram- ma uitgevoerd door Herman Wester, klan- net: Samuel Brill, cello, en Marinus Flipse. plano. a ROTTERDAM De fancy-fair van de zeref. jeugdadie „OK" wordt woensdag 2 november om 20 uur in de Bhderdijkschool, Insulindestraat 279. geopend. Die dag en de beide volgende dagen is dit evenement toe gankelijk van 13 - 17 en van 19-22 uur. A ROTTERDAM De contactcommissie wijk Nooid houdt woensdag 2 november een handenarbeid- en bloemschiktentoonstelling in zaai Wuyster, Hammerstraat 13. voor kin deren van 6 tot en met 12 jaar. Die dag is de prijsuitreiking om 19.30 uur. De volgende dag krijgen de deelnemertjes een filmoch- tend. SCHIEDAM De christelijk-histo- rische kiesvereniging „Groen van Prinsterer" houd morgenavond, dinsdag in gebouw Irene een ledenver gadering. Voor de pauze zal het Twee de Kamerlid W. Scholten spreken over „Actuele financiële politiek". Na de re de is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Na de pauze wordt een bestuursverkiezing gehouden. Door het tussentijds aftreden van de Heer K. de Baat is o.a. de verkiezing van een nieu we voorzitter noodzakelijk geworden. (Van onze correspondent) MAASLAND De heer A. van der Kaay uit Vlaardingen, voorzitter van het kringbestuur, heeft zaterdagmid dag onder grote belangstelling de wedstrijden van Kring Westland in het sehietlokaal van de S.V. Maasland aan de Hoflaan geopend. De kringwedstrij- den, een hoogtepunt in de schutterswe- reld, worden dit jaar in Maasland ge houden in verband met het twintigja rig bestaan van de Maaslandse vereni ging. Voorzitter A. Korpel van de S.V. Maasland sprak er zijn blijdschap over uit dat zovelen aanwezig waren ;n heette in het bijzonder burgemeester F. J. Groot Enzerink van harte welkom. De burgemeester deelde mee, dat het gemeentebestuur had besloten een zil veren medaille voor de wedstrijden ter beschikking te stellen. De Coöp. Veilingvereniging Maasland en Omstreken had een beker als extra prijs beschikbaar gesteld voor de vrije baanwedstrijden. Ook was er nog een prijs van de firma J. Vermeer, aldus maakte de heer Korpel bekend. Onmiddellijk na de openingsceremo nie zijn de wedstrijden, die tot en met zaterdag 12 november zullen duren, be gonnen. 1 (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Een mach teloos spelend Hoekse Boys moest za terdag twee kostbare punten afstaan in de uitwedstrijd tegen HPSV. De Haagse politiemannen wisten de Hoekse defensie volledig in toom te houden. In de eerste helft ontwikkelde zich een tamelijk ge- Ijikwaardig spel. De verdedigingen over heersten aan weerszijden. Hoekse Boys wist zich enkele goede kansen te schep pen maar de fors ingrijpende HPSV-de- fensie gaf geen kans om de aanvallen doeltreffend af te ronden. Ook het Hoekse doel kwam enkele malen in gevaar zon der dat er echter doelpunten kwamen. Na de thee gaf Hoekse Boys gedurende lange tijd de toon aan. De voorhoede, die in de voorgaande wedstrijden steeds zeer attent was, kwam nu echter,tame lijk machteloos voor de dag. Voois, Mozes en Bakker kregen goede kansen, maar de schoten waren te zacht en te onzuiver om de Haagse defensie werkelijk in moei lijkheden te brengen. Langzamerhand kon de thuisclub het initiatief heroveren en de slotfase bracht een aantal HPSV- aanvallen, dat echter ook al niet uitmunt te door zuiverheid. Alles wees erop dat het een doelpunt loos gelijk spel zou gaan worden. Tot in de 43ste minuut de Hoekse defensie een fatale fout maakte. -Doelman v.d. Kmjf speelde de bal naar Bakker. Deze liet het leer van de schoen glijden en de Haagse rechtsbinnen kon de bal rustig in het verlaten doel schieten. Een tame lijk zure nederlaag voor Hoekse Boys dus, maar in deze vorm spelend verdien den de rood-zwarten beslist niet meer. (Van onze correspondent) MAASLAND Het ls zaterdag een 32 overwinning geworden voor het Maaslandse MW, dat op eigen terrein de strijd aanbond tegen Z.W. van Rotterdam- Zuid. Het was wel een hele toer om' op deze club een overwinning te behalen, - maar het is de Maanlanders toch gelukt. Z W. kwam met een tamelijk vernieuwde club in het-veld. Het waren jonge enthousiaste spelers, waar aan de Maaslanders hun handen vol hadden. Een gestopte penalty door keeper De Bruin was het eerste wapenfeit. Na 35 minuten trachtte Knaap te schieten ön een speler van Z.W. wist dit te beletten, maar werkte de bal in eigen doei 1—0. Voor.de, rust kwam to deze stand geen' verandering. Na de rust was het Mosterd die met een gracht kopbal de stand op 20 wist te rongen. Twintig minuten öa mist kopte Knaap de stand op 30. Toen scheen de zege wel safe te zijn. Maar tien minuten voor het eind kwam door een schot van dertig meter afstand de stand op 3—1. De bal kwam to de bovenhoek het doel in. Even later bracht Z.W. bij een felle aanval de stand op 32. (Van onze correspondent) MAASSLUIS Onder auspiciën van de Maassluise Gemeenschap zal gedu rende drie avonden een parade worden gehouden voor amateurs, die iets presteren op het' gebied van muziek en toneel. Er is een avond voor amuse mentsmuziek, een avond voor klassieke muziek en de derde avóhd ls bestemd voor toneel. De eerste voorstelling zal worden gehouden op woensdagavond 9 november om acht uur. Tijdens deze avond zullen .amateurs zich presenteren, die dei lichte muziek tjpoefenen. Tevens zal een 'show wor den gegeven, waarbij zullen optreden de bands AA'66,. The Mimics, The Zor- ro's en het gezelschap Het Musarium. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Een sur veillerende politieman ontdekte zondag morgen vroeg aan de Haakweg een stroper. De man, de 28-jarige tuinder J. A. v. H. zette zijn hond achter een haas aan. De hond ving het dier en beet het dood. Ingevolge de jachtwet is tegen de tuinder proces-verbaal opgemaakt (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Vier jon gens hebben zondagmiddag ernstige schade aangericht in het clubhuis van de padvindersgroep aan de Prins Hen- drikweg. De jongens gooiden ruiten in en verrichtten vernielingen aan het in terieur van de padvindersbehuizing. Or.- der meer moest de totempaal het ont gelden. De politie wist de jongelui te achter halen. Het waren de vijftienjarige H. d K. en H.N., W. v.d. V. en A. B., ROTTERDAM Aangenomen mag worden, dat de inbrekers, drie in de vroege morgenuren van zaterdag een groot aantal siera den wegnamen uit de horlogerie zaak Delmonte aan de Kruiskade, met hun buit over de Belgische grens zijn gekomen. Een zeven tigjarige landbouwersknecht heeft de mannen voor het laatst gezien in Terheijden waar ze hem de weg vroegen naar Breda. Rotterdammer 8.13 mach 7 1389 Bij de inbraak hebben de vier man nen voor 27.000 gulden aan sieraden gestolen. Er waren ringen bij, hals kettingen en broches. Ze waren de winkel binnengekomen door vernie ling van de ruit in de winkeldeur. De landbouwersknecht heeft ge zegd, dat de mannen een vreemde taal spraken, vermoedelijk een Ro maanse taai. Volgens zijn verklaringen waren ze vrij haveloos gekleed. In de auto, die zoals zaterdag reeds gemeld, teruggevonden werd in een sloot in Terheijden, heeft de politie slechts de prijskaartjes aangetroffen. Zij vraagt inlichtingen van een ieder, die mogelijk iets van de mannen heeft gehoord of gezien. VLAARDINGEN Op het kruispunt Kethelweg Burgemeester Verkadesingel verleende vrijdagmid dag de 36-jarige bestuurder van een personenauto D. B. uit Maassluis geen voorrang aan een scooter. Er volgde een botsing, waarbij de 25-jarige scoo terrijder L. J. v. B. een hersenschud ding opliep. Hij is in het Holyziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM Het gaat cr voor de verenigingen GSS en GTB met de week slechter uitzien, want ook zater dag verloren beide clubs hun wedstrij den. GSS met 31 van Egelantier Boys en GTB van het op de onderste plaats staande Itockanje, dat op Harga met 21 won. GSS staat nu onderaan in 2A met twee punten uit negen wedstrijden, ter wijl GTB m 2B vijf punten uit acht wedstrijden heeft en op de voorlaatste plaats staat. Roekanje staat onderaan met vier uit zeven. HBSS hield rust op de vrije zater dag, maar PPSC benutte deze door ee vlotte oefenpartij tegen Zwervers in Lombardijen, De Schiedamse ploeg was goed op schot, en won .met 81. De doelpunten van PPSC 'werden .gescoord door Winkelman (penalty), v. Harme ien, Teeuw (2x), Winkelman, Hofman, Van Veen (2x), terwijl voor Zwervers Bonte scoorde. Lodi Kalden Was In Rijs- sen, waar hij de tweede helft ver dienstelijk meespeelde in de wedstrijd WestZuid, die in een 22 gelijkspel eindigde. GSS stond tijdens de rust met 1—0 achter door een doelpunt van Van der Vaart, maar Groenewegen, scoorde na de thee de gelijkmaker (11). Toch bleven de punten in Rotterdam, want v. d. Vaart en Visser bezorgden Egel. Boys een 31 voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. GTB speelde een wedstrijd vol pech tegen Roekanje. Udo was door ziekte verhinderd, terwijl kort na het begin linkshalf De Borst uitviel en zich moest laten vervangen door Ooster hout. Schenk, V. d. Reyken en Kuipers misten enkele fraaie scoringskansen en toen de defensie tien minuten voor rust faalde, kon Roekanje gemakkelijk op 01 komen. Een kwartier voor het ein de verkeek keeper Rixóort zich op een ver schot, dat 0—2 betekende. Rechtsachter Hoogstad slaagde er daar na nog in 12 op zijn- naam te bren gen. Spil Jan Zwep viel na een botsing nog uit en werd naar het ziekenhuis gebracht, waar de blessure (men ver moedde een gebroken kuitbeen) mee viel. Het was een sportieve wedstrijd, goed geleid door arbiter Van Loenen. Dat ODI moreel sterk is, hebben de zwart-witten zaterdag bewezen m de moeilijke uitwedstrijd tegen het Gor- kumse GKV 2. GKV speelde bijzonder enthousiast (soms te vinnig) en hier door liep ODI dat in deze wedstrijd liefst vijf strafworpen miste een gro te achterstand op. Het moreel van de Schiedammers bleek zo sterk, dat men op een doelpunt verschil de ach terstand inliep. GKV nam door twee treffers met 20 de leiding, waarna Ton Spruyt een defensiefout afstrafte (21). De reserves van GKV hepen daarna tot 31 uit, waarna de jarige Jan van Otterloo zichzelf en ODI een cadeau schonk door 32 te scoren. Daarna drukte GKV 2 tot 4—2, 5—2 en 6—2 door, waarmee de rust kwam. Na de thee werd het eerst nog 7—2, alvorens Costiek Toussaint met een doorloopbal 73 op zijn naam bracht. Na 8—3 had de juniorspeelster Ria Zeeuw met een doorloopbal succes (8—4), Chiel Bos scoorde met een fraai afstandschot 85, Jan Versteeg met een doorloopbal 86 en Costiek Tous saint weer met een afstandschot 87. In de laatste mmuut miste Ton Spruyt een slrafworp, waarmee de kans op 88 verloren ging. HOEK VAN HOLLAND De definitieve indeling van de twee twaalftallen van de Hoekse SV is bekend. Het eerste twaalftal speelt evenals vorig seizoen in de 3e klas en het tweede twaalftal is in de 4e klas A Ingedeeld. Zaterdag werden de eerste wedstrijden van - de kersverse competitie gespeeld. Hoekse SV 1 won de uitwedstrijd tegen Ons Eibernest met 4—1, ondanks hei ontbreken van een speler Tactisch werd er goed gespeeld, maar in schotvaardigheid en tem po komen de Hoekenaren tcoh nog wel wat te kort. Het tweede twaalftal moer«, een 60 neder laag Incasseren tegen Fortuna 3. Dit team moest echter met enkele invallers aantreden en dat beïnvloedde het verloop van de strijd nadelig en maakte deze nederlaag wellicht onnodig. De adspiranten wonnen met 30 en staan momenteel op de tweede plaats van de ranglijst. (Van een onzer verslaggevers) Ds. W. J. Schouten gaf ds. Bos In zijn bevestigingspreek de tekst uit Exo dus 33 vers 14 mee: „Moet Ik zelf mee gaan om u gerust te stellen?". Hij zei dat de gemeenteleden bij het bouwen van de Kerk alleen maar stenensjou wers zijn. Tot ds. Bos: „U bent daarbij aangewezen om te begeleiden". SCHIEDAM Bij het passeren van de zeventienjarige scholiere T. van. B. zaterdagmiddag op het rijwielpad in de Gerrit Verboonstraat, raakte de zestien jarige bromfietser D. H., leerling-pljp- fitter, het rijwiel van het meisje. Zij kwam te vallen en moest zich met een gekneusde elleboog en schaaf wonden aan de rechter knie in de Dr. Noletstichting onder doktersbehande ling stellen. SCHIEDAM Doordat zij bij rood licht vrijdag in de Oranjestraat over de oversteekplaats liep werd mevrouw M. C. A. -J„ die een kinderwagen voortduwde waarin haar eenjarig dochtlrtje Cornelia lag, door een perso nenauto gegrepen. De kinderwagen' werd besrhadigd maar het kind kreeg- geen letsél.' Wel klaagde de voetgangster over pijn in een van haar benen en in haar rug. SCHIEDAM De vierjarige Jan Schuitemaker, wonend in de Kamper foeliestraat 14, stak vrijdag vanachter een geparkeerde auto plotseling de Ae- renlaan over, waarna hij werd 'gegre pen door een juist passerende vracht auto, bestuurd door de 21-jarige chauf feur H. J. N. Het kind dat wel onder de auto te recht kwam, maar niet onder de wie ren, kreeg slechts énkele schaafwonden aan het hoofd, die ter plaatse door dokter P. v. d. Kuij konden worden behandeld. VLAARDINGEN' In de' Van der Werffstraat reed vrijdagmorgen de në- genjarige F. L. met zijn fietsje van het voetpad -plotseling de rijweg op. De jongen werd 'aangereden door een personenauto. Hij is met hoofdwonder in het Holyziekenhuis opgenomen. VLAARDINGEN In een pand in de Doggersstraat 4 is een doos dieren voeder (Felix honden- en kattenbrood) aangetroffen.- De doos werd 's nachts door de politie, die diefstal vermoedt, gevonden. Tot heden kon nog geen eige naar worden opgespoord. Een ieder die inlichtingen kan verstrekken over de herkomst van'de pakken dierenvoeder wordt verzocht in verbinding te stellen met de politie, afdeling recherche. (Van onre co rre spon der») MAASSLUIS Voor de derde achtereen volgende maal behaalde het eerste tafelten- nrsteam van Key en Kramer een overwin ning. Thuis spelend klopte K. en K. het zwakke Deroda 1 met 91. C. Kerkum en J 't Hart kwamen heiden tot driemaal winst en Invaller J. Parre kwam tweemaal tot een zege. K. en K. 2 liet zich ook in de derde competitiewedstrijd met kloppen en noteer de bij Eendracht lil een 7—3 overwinning, In deze sfeerloze en onaangename ontmoeting werden D. Bergwerff en C. Verkerk ieder éénmaal verslagen, terwijl het dubbel het derde Eendrachtspur* opleverde. J. Parre won alle partijen. Het derde team liet het er lelijk bijzitten want het werd thuis door het nog puntloze Hollandiaan 5 met 0-4 verslagen. H. 't Hart had geen schuld aan deze nederlaag, want hij kwam tot driemaal winst. D. Rijpsma komt Xcm steeds betere resultaten hoewel hij n-og geen enkele partij won, jammer dat één van zijn partijen in drie games op het nippertje verloren ging. C. Moerman kwam slecht voor de dag, aangezien hij driemaal door zijn *"»genstandens werd verslagen en dat was tegen een niet groots spelend Hol landiaan wel ver beneden de maat. SCHIEDAM De groep huisvrouwen, die dinsdagavonds in het gymnastieklokaal aan de Oostsingel (Kon. Julianaschool) bij ODO deelneemt aan de tumJessen, kan nog enige uitbreiding hebben. Onder leiding van mejuf frouw Jannie Paulus wordt van 20.45 - 22.15 uur iedere dinsdagavond geoefend. Men kan zich melden m het gymna?*teklokaal. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op het zaterdag in Zwijndrecht gehouden bondscon- cours heeft de christelijke harmoniever- eniging Sursum Corda in de hoogste afdeling een eeerste prijs met lof be haald. Voor de eerste prijs met lof zijn 324 punten nodig. Sursum kreeg echter 346 punten, het hoogste aantal dat op dit toumooi werd verkregen. De jury bestond uit de heren P. van Bruggen uit Assen, W. Steen uit Zaan dam en P. Westerhout uit Zuthpen. Dinsdag 8 november hoopt Sursum op uitnodiging van de bond op te treden in het concertgebouw te Haarlem in het kader van de jaarlijkse cultu- reel-pedagogische vormingsdag. In de morgenuren zal een bezoek worden ge bracht aan Meer en Bosch, de christe lijke vereniging voor verpleging van lijders -aan vallende ziekte te Heemste de. In zijn eerste creek in "Vlaardingen behandelde ds. Bos een tekst uit Lukas 10 vers 41 .en 42, waar -Jezus tegen Martha zegt dat siechts één ding be langrijk is, namelijk luisteren naar Hem. Ds. Bos zei te hopen dat zijn nieuwe gemeenteleden niet te veel van hem zouden Verwachten, maar dat hij samen met hen het werk in de kerk zou kunnen doen." Na de preek wenste ds. J. W. de Jong, praeses van de centrale kerkeraad, de gemeente geluk met de nieuwe predikant Hij hoopte dat niet alleen de wijkgemeente, maar ook de wijk zou merken dat het feest was. Hij wenste ds. Bos vermetelheid in zijn werk toe. De heer J. Tol sprak namens de wijk gemeente zijn blijdschap uit dat de spanning van het beroepen van een nieuwe dominee met de komst van ds. Bos is geweken. Ook hij had alleen maar goedo wensen. Na de dienst werd nog het woord gevoerd door wethouder E. P. van der Veen namens de gemeente Vlaardin gen. „De deur van het stadhuis staat altijd voor u open". Namens de Gere formeerde Kerk sprak de heer J. van Meeuwen de hoop uit dat het bestaan de kontakt met de hervormden in Vlaardingen-Oost zal worden voortge zet, een wens die bij ds. Bos, in zijn dankwoord weerklank vond. Hij pleitte namelijk voor een zoveel mogelijk sa menwerken,' direct en daar waar het kon. Teveel miste hij de bereidheid om een stap tot elkaar te doen. Ds. Bos was dan ook bijzonder blij dat in zijn nieuwe gemeente zulke prettige kontak ten bestaan. Hij zou die zeker voortzet ten. Namens de vele Veenendalers die de dienst bijwoonden sprak de heer Nieu- wehuizen. -De. rij sprekers werd geslo ten door president-kerkvoogd J. Thur- mer, die nog eens wees op de slechte financiële politie van de gemeente. ROTTERDAM Opnieuw is er dit weekeinde (in de nacht van zaterdag op zondag)", .ingebroken in een jnwe- iierszaak. Deze keer was het aan de Fretorialaan, De daders hebben de etalageruit kapot geslagen, nadat ze een rolluik 'hadden weggetrokken. Er wordtvoor'achtduizend gulden aan sieraden vermist. De diefstal werd ont dekt door "eenvoorbijganger, die op het trottoir een aantal gouden ringen vond. - SCHTjEDAM' J-v Gebtek aan routine was de oorzaak dat Juliana zaterdag het onderspit moest delven tegen de Utrechtse Studenten. De Schiedamse ploeg, die op twee plaatsen gewijzigd was, won de eerste set met 159, He iaas verzuimde zij later-'het tempo te handhaven en toen door een. paar onge lukkige momenten de 'tegenstanders een voorsprong namen, gaf zij de moed op. Dé Juliana-speïers vochten vooral tegen zichzelf en de veel geroutineer der Utrechtse Studenten hadden toen weinig moeite de resterende set met duidelijk verschil te winnen: ""15—8, 15—5,15—6. Het tweede, herenfeam verspeelde on nodig een punt aan het zwakke DOS. Nadat Juliana de eerste set met groot machtsvertoon had gewonnen (154), maakte de ploeg de fout in hetzelfde lage tempo te gaan spelen als haar tegenstander. De tweede set werd nog met 1512 gewonnen, maar daarna was het met het overwicht gedaan. De nu* krampachtig spelende Schiedam mers konden niet meer in hun normale spel komen en verloren de twee overi ge sets met 15—13 en 16—14. Heren 3 bond het ontvangende CW 3 met 155, 15—7 en 155 aan de zegekar. Voor het mooiste succes zorgde het eerste meisjesteam, dat winnaar werd van het grote jeugdtornooi in de Ener giehal, waaraan alle jeugdploegen van het district Rotterdam deelnamen. 1 HOEK V.AN HOLLAND Van de 63-ja- rige J. v. d. L. ls een luchtdrukpistool gesto len. Het is een Wembley Senior", die de dame ter beveiliging in huis had. C MAASSLUIS De iAH.-kiesvereniging heeft een nieuwe voorzitter gekozen. Het is de heer W. Doddema, Mauvelaan 32, Tot secretaris werd benoemd de heer ,S. H, Steenwijk, Jonkindstraat 2e. VLAARDINGEN In het gebouw van de Christelijke Gereformeerde Gemeente aan de Dijksteeg 6 zal ds. Kloot uit Gouda voorgaan in dankdiensten, die dinsdag om 15DO en 1,9 30 uur zullen worden gehouden. O 'BERKEL In de gereformeerde kerk wordt woensdagavond om half acht de dankstond voor gewas en arbeid gehouden. Evenals de vorige jaren is men weer in de gelegenheid voor de dienst fruit en bloemen in te leveren voor bejaarden. De dankdienst in de hervormde kerk begint eveneens om half acht. Voorganger is ds. G, van Norden- BURGERLIJKE STAiND SCHIEDAM Geboren: ïngrid M. d.v, P. J. van Wagtendonk en- C. Verheij Linda S. d.v. B. J. Brouwer en S. H. van den Bos, Sonny i.v. w, Doornink en H. M. van Gee- renstein, Anna Mana d.v. J. M. van den Dool en A Hartog. Overleden: E. den Breelgen, 43 echtgen. de Goede, A.T. Langeveld, 79, A. J. Koens. 55, J. H. van de Wetertnge Buys, 64, P. de Jager. 76. Aansporing toe gebed voor Roemenië. Albin Valabrèque schrijft in het anti- Duitsche Zwitsensche blad „Suisse" van 21 October jl.: „Laat oiis bidden, dat de Duitschers, Oostenrijkers en Bulgaren een voldoen den tegenstand vinden en dat het lot van België en van Servië den Roemenen be spaard bljjve. Toen Roemenië in den oorlog kwam, waren onze verwachtingen zonder grenzen. Nu kunnen wij" nog slechts bescheiden hopen, dat het niet, "overwonnen worde". /WWWWWVWWW^VSAA

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1