H erf kens f. oversluizen Zonder rijbewijs te hard geredenvier boetes aan loog water ongerief en orttóbn I Jeugdgemeenteraad koos een nieuwe voorzitter zijn geschenken nieuw TSF blijft op de tweede plaats Weet u het beter? maar toch niet beter dan ST. NICOLAAS Hij koopt Inlegoverschot bij Spaarbank Anno '20 Brandschade door harde rukwinden Kan brillant groeien? Leiding nu in c.h. handen Kranslegging bij oorlogsmonument Speelplaats wordt opgehoogd HAVENGEBIED BLANK DOOR HOOG WATER Windvlagen duwen auto's van diik heetman Drs. F. Smit nieuwe pastoor van Oud- katholieke gemeente Lamp uit mast: brommer gewond Westwijk Holywijk firma vlaardingen nR ROTTERDAMMER DONDERDAG 17 NOVEMBER 1966 B££DE& COfkftliNEM Knappe verdediging en dagelijks MOOERNE MAN FORTEX GEKLEED! Korte Hoogstraat 11a - Tel. 6151 VLAARDINGEN Iloris de vijfdelaan 136 - tel. 2382 - van hogendorplaan 31 - tei.5182 meubelshowroom: dr.wiardi beckmansingel 3-tel,8086 MODELFLATS Coorahertstraat 85 Wielewaaistraat 49 geopend f l. SCHIEDAM De gemeente gaat nu toch de kinderspeelplaats in het hogen. Na elke regenval blijft deze .-oikstuinencomplex „Vijf Sluizen" ver- oeelplsats voortdurend onder water :an maken. :;taan, zodat men er geen gebruik van B. en W. achten het niet verant- c.e onhoudbare toestand nog anger te laten voortduren en vragen s raad daarom een krediet van 19.100 om het terrein over een opper- iskte van (1700 m2 met zwarte grond p te hogen en na de nabewerking met graszaad in te zaaien. De annrenzende paden, die een totale op- 'ervlakte van 1200 m2 beslaan, moeten eveneens worden opgehaald. Cot "or toe maakte de l estedingsbe- ■■erlving het onmogelijk aan deze opho- im te beginnen, maar men kon er nu 'och niet langer mee wachten. Trou- verhuring van het volkstui- nencomDiex aan het Algemeen Ver bond van Volkstuindersverenigingen in Nederland is men ervan uitgegaan, dat het primaire onderhoud, d.w.z. de zorg voor de openbare wandelpaden met aangrenzende plantsoenstroken en slo ten, bij de gemeente berust. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Schiedammer M. v. S. moest zich woensdag vóór .de kantonrechter verantwoorden omdat hij zonder rijbewijs te hard had ge reden in een wagen, waarvan de banden en de uitlaat niet deugden. De officier van justitie zei in rijn rekwisitoor het een bijzonder onverkwik kelijke zaak te vinden, temeer daar tegen S. al vaker procesverbaal was opge maakt. Bovendien, zei hij, staat hier nog een zaak tegen S. eveneens voor het rijden zonder rijbewijs. Hij eiste boetes van 100 gulden of 20 dagen, 50 gulden of tien dagen, 30 gulden of zes dagen en vijftien gulden of drie dagen. De kantonrechter deed alleen van de beide laatste eisen vijf gulden of één dag af. Daar hebben wij er maar één van. Uw kennis kocht bij Artidomo een fascinerend sculptuurtje. Trots heeft hij het u laten be wonderen. En nu wilt u óók... helaas we moeten u "nee" ver kopen. Van sommige kunstvoor werpen, zoals dat sculptuurtje van uw kennis, kochten wij er maar één. Zulke slechte zaken lieden zijn wij nu eenmaal: we vinden dat uw kennis recht heeft op exclusiviteit. (Van een medewerken SCHIEDAM -- Ook na de vijfde compett- tieweek zijn de teams van TSF alle ongesla gen gebleven. TSF 1 won de uitwedstrijd tegen Eten 4 met 8—2, TSF 2 speelde tegen NO AD 7 5—5 gelijk en TSF 3 boekte een overtuigende overwinning (100) op Service 8. Alle teams handhaafden zich hierdoor in de kopgroep van hun afdeling en TSF 1 behield de tweede plaats. Men ondervond weinig tegenstand van het zwakke Elan 4. Bij een 30 voorsprong ging weliswaar het dubbelspel verloren, maar de Schiedammers liepen uit tot 71, alvorens Elan het eerste enkelspel kon winnen. John Schllperoord verloor na een spannende par tij (21—11. 12—21 en 18—21) van F. van Muyden. Huug Wittop Koning, die evenals Paul de Looze ongeslagen bleef, besloot de wedstrijd met een zege voor TSF: 82. Opnieuw heeft het ongeslagen record van TSF 2 aan een zijden draadje gehangen. Nu tegen NOAD 7, dat eveneens nog ongesla gen is In 3D. NOAD nam een 41 voorsprong, maar Bouwer en zijn mannen kwamen uitstekend terug. Bij 44 was weer van alles mogelijk. Opnieuw kwamen de papieren voor NOAD het gunstigst te staan toen H. Dronkers met 21—14. 21—23 en 21—17 won van F. Joc- ritsma. maar Don Nuis redde in de slotpartij •egen G. Streng (21—9. 21—11) op overtuigen de wijze het gelijke spel voor TSF. TSF 3 -ersloeg Service 8 overtuigend10—0. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De hoge wa terstand van woensdagmiddag heeft ook in Vlaardingen weer ongerief ver oorzaakt. Als gewoonlijk kwam een groot gedeelte van het Buitenhavenge bied blank te. staan. De hier gevestigde bedrijven hadden veelal tijdig vloed planken geplaatst. Autobezitters, die hun wagens aan het Westerhoofd hadden geparkeerd werden gedupeerd. Weliswaar heeft de politie een aantal auto's tijdig naar vei liger oorden getransporteerd, maar door de snelheid waarmee het wa ter steeg waren lang niet alle auto's op tijd te bereiken. Pas toen hel water weer gezakt was konden zij worden weggehaald. T TIT MIJN schooljaren (herinner ik mij nog goed de dag dat de schoolarts kwam. Dat'was elk jaar' opnieuw een compleet feest, want de schoolarts was' .een ontzettend aardige man. In de laagste klassen nam hij de kinderen op schoot én fluisterde hij hun leukeverhaaltjes in het oor'. Als het verhaaltje .uit was zei hij: „Zeg. eens regeren." Dan brouwden de kinderen dat moeilijke woord en zegden de dok ter vervolgens nog een paar woord-, jes.na, Ook mocht jé zomaar je- tong uitsteken tegen dia lieve dokter. 'En, als 'dan alles gebéurd was mocht je weer op jé plaats gaan zitten. Maar dan haalde de dokter nog een grciot bord te voorschijnwaar allemaal E's op stonden. Sommige gewoon, andere op z'n kop, weer andere'met de dwarsbalken naar de'.vèrkeerde kant of naar beneden; Bovenaan wa ren de letters'heel groot, maar ver derop werden ze steeds kleiner én onderaan het bord waren'ze zo piete peuterig, dat jé niet meer'kon zien of ze goed.of verkeerd stonden. De dokter v/ees een paar van die letters aan. en de kinderen móesten dan met hun handjes aanwijzen'ïft welke, richting dé.drie dwarspóotjes; stonden. Zo' gebêürde hel elk jiïaT' opnieuw.' (Van een oneer verslaggevers) enHoofdstraat konden alleen nog via een brandgang hun woningen verla ten. De personen- en vrachtauto's waren >p enkele uitzonderingen na alle naar een droger oord gebracht en stonden in grote getalen geparkeerd op het gedeel- van c!e Hoofdstraat tussen de Wil- iem Brouwerstraat en de Hoofdbrug. ZE troosteloze aanblik bood gisteravond het Schiedamse Hoofd. KORTE LIJNBAAN 21 TêL 010/112955' HOTTEHBAM GROTE MARKTtiTR. 5 TEL 070/116162 OEN HAAG WARIAPLAATS 2 TEL 030/18900 UTRECHT BRINK 93 TEL 06700/12411 DEVENTER SCHIEDAM De storm en het hoge water hebben woensdagavond op het Hoofd en omgeving ve«I on gerief veroorzaakt. Reeds toen het water in de loop van de middag in aanzienlijke mate begon te stijgen; zag men in de Hoofdstraat overal bewoners vloedplanken voor hun door het wassende water be dreigde panden zetten en de naden zorgvuldig met klei dichtmaken. SCHIEDAM Bij de „Spaarbank anno 1820" wérd in de maand oktober een inlegoverschot; van 228.213,85 ge boekt. De bank is van mening dat de publiciteit in verband met de opening van het nieuwe hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat hierin een grote ról heeft gespeeld. Er werd 2.767.262,85 ingelegd en f 2.539.049,- terugbetaald, tegen een in leg en terugbetaling van resp. 2.190.644,13 en 1.994.183,69 in okto ber 1965. Opvallend is het grote aantal nieuwe spaarbankboekjes dat werd uit gegeven namelijk 847 tegen 387 in Okto ber 1965. Het aantal uitstaande boekjes bedroeg ultimo :oktober 57.137. - r' V 'v "•"•V Ook liet ZUvervloótsparen en het be- drijfssparen boekten betere resultaten dan in dezelfde maand van vorig jaar. Het sparen in spaarbusjes liep terug. VLAARDINGEN De personenauto van P. v. d. G. uit Rotterdam kwam woensdag in de buurt van het viaduct aan de Broekweg in een sloot terecht. De bestuurder verklaarde dat hij bij het uitkomen van een bocht door een windvlaag opzij geduwd was. Er waren geen persoonlijke ongelukken. O Op rijksweg 20 werd woensdag avond een personenauto bestuur door de negentienjarige C. J. S.uit Maassluis door een windstoot gegrepen. De bestuurder gaf tegenstuur en raak te in een slip. De wagen reed een talud af en kantelde onderaan. Ook hier deed zich geen persoonlijke ongevallen SCHIEDAM De brandweer is dinsdag eer. aantal malen uitgerukt. Bij de kunstschilder O.D. aan de Vlaar- dfngerdijk vloog de oliekachel inj brand. Het brandje veroorzaakte geluk kig geen schade. Bij de ,VAM aan de Jan van Rie- beeckweg werd een smeulend vuurtje onder eén hoop afvalstoffen door de felle wind tot een beginnende brand, aangewakkerd, die evenwel al gauw door de brandweer werd geblust, waar na de. rest van de afvalstoffen werd verspreid,-, De heer J, Westhuis, wonend aan de Buitenhavenweg 66 riep de hulp van de brandweer in. aangezien door de hevige windstoten de schoorsteen van zijn woning was gewaaid en op een houten schuurtje terecht was gekomen. De schade bedroeg 150. solitair ringen' met 1 steen ki'prijzen van 125 -, 200.-, 325.- en hoger. Qaljttan bij ons: U koopt een ring. mei .een kleine brillant, Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het'verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het u graag vertellen.. H edelsteenkundlge f.g.a. I diamantexpert g.i.a. WSBBk UJNBAAK 92 tel 116670 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam O MfAAR 'SINDS dielang vervlq- gen jaren is de 'medische we tenschap met stukken vooruit, en het aantal scholieren s.terk omhoog gegaan. Of het aantal schoolartsen ook'is gestegenweet-ik niet, maar als dat gebeurde, dan 'heeft de laatste stijging beslist geen gelijke tred gehouden met de eerste.-Maar; daar kunnen de schoolartsen niets aan doen, Door al deze vooruitgang, ge-: beurt net medisch schoolonderzoek; tegenwoordig heel anders- dan in mijn schooljaren. De dokter komt bijvoorbeeld niet meer naar de school, maar de schoolkinderen ko men met hun moeders naar de dok-'- ter. Die houdt zitting in een school artsencentrum, dat in een ongunstig geval een kilometer of- vijf van de school verwijderd kan zijn. Maar goed, het jaarlijks onderzoek is er al lang niet meer bij, het gebeurt maar één keer in de hele zesjarige schoolperiode. Met een jongetje uit de derde klas kan dat gaan op de volgende ma nier. DF. LIER. !5 nov. Andijvie 48—SC. l.S'O kg. dubb bonen 2.753.05. SO, Aüeante 3.15—2.33, 2.0CO, spruiten AI 82—83, 44.000, All 79—84. BI 71—75. BIÏ 70—72, CII 55—57. Dl 88 —92, witlof t.57—1.80, 300. pepers 1.101.S0, 30. spinazie 5085, 3.300, boerekoo! 263.2, 500. Chinesekocl 23—23, 150, rodekool 1518, 420. groenekool 34. 150, savoiekool 19—24. 100. Nero A 97—1.09. 4,:'00, B 73—81. C 48—82. prei AI 2236, 4.200. BI 15—22. bospeen 3035, 240 bos. peterselie 79'b, 200. selderij 8Ilia, 2.350, paprika 4—22, 830 stuks, bloemkool 6 1.10, 1.600. 8 641,-. 10 54—74. 12 47—52. knolselderij A 19—24, 1.000, B 11, sta I 8t'a£5, 144.7C0 stuks. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Pastoor C. P. van den Berg, van de Oud-Katholieke Gemen- te, die Schiedam gaat verlaten, houdt op zondag om 10 uur een afscheidsdienst in het kerkgebouw aan de Dam 28. Op zondag 4 december, eveneens om 10 uur, zal de aartsbis schop van Utrecht, mgr. dr. Andreas Rinkel, de nieuwe pastoor drs. F. Smit installeren. Op beide zondagen is er na afloop van de diensten gelegenheid voor respectievelijk persoonlijk afscheid en begroeting in de zaal van de Paters Dominicanen aan de Mgr. Nolenslaan 99 (ingang via het kerkplein). 0 ROTTERDAM Het genootschap Neder land Engeland heeft voor de komende weken twee lezingen op het programma staan. De eerste wordt gehouden in het Historisch Museum, op donderdag 17 novem ber 20.15 uur. Mr. Malcolm Fewtrell („ex-de tective superintendent"), zal spreken over „De grote treinroof". In de Schotse kerk aan de Schiedamsevest zal woensdag 23 novem ber om 20.15 uur mr. Giles Best voor leden van de Rotterdamse' balie en het ge nootschap Nederland - Engeland preken over „The English Jury System - a. New Dook". kers aan te horen. Het voorstel tot het stichten van een ontspanningscen trum voor buitenlandse gastarbeiders, in samenwerking met de ondernemin gen waar deze werkzaam zijn, en het lenen van een bedrag van ƒ300.000 ten behoeve van de aankoop en ex ploitatie van een passagiersschip voor de in Vlaardingen ge vestigde buitenlandse arbeiders, on dervond over het algemeen veel waardering en het werd dan ook met algemene stemmen aanvaard. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Met ingang van vandaag heeft de Jeugdgemeenteiaad een nieuwe voorzitter. De heer I. A. van Lecrsum die om persoonlijke rede nen geen vergaderingen meer kon lei den nam woensdagavond afscheid aan het einde van de goed bezochte verga- dér ng. VLAARDINGEN Vanmorgen donderdag woei op de Schiedamse- dijk een glazen lamp van een lichtmast tegen een passerende bromfietser. De man, de 20-jarige P. J. v, d. H., raakte de macht o/er het stuur kwijt en hotste tegen tie lichtmast- Met vermoedelijk een beenbreuk is hij door de GGD naar het Holyzieken- huis gebracht klauw. Blrtnwiwag 469 - Ratt*rd*m Voer de functie van voorzitter waren drie kandidaten, maar de heer C. van Roon (a.r.) trok zich op het laatste mo ment terug. Gekozen werd de heer J. de Prieëlle (c.h.), nadat mejuffrouw A. den Duik de wens had uitgesproken dat haar fractiegenoot zou worden be noemd omdat alle andere partijen reeds eerder een voorzitter hadden gele verd. Haar „betoog" was niet tever geefs want de heer De Prieëlle kreeg elf stemmen, terwijl A, Maarleveld jr. (soc.) met zes stemmen genoegen moest nemen. De heer G. Neyssel (j.o.v.d.) verdedig de het voorstel op knappe en boven dien. zeer vlotte wijze, waarvoor hij na de behandeling ervan van alle kanten werd gecomplimenteerd. Niettemin duurde het bijna ander half uur alvorens de „raad" met het interessante voorstel akkoord ging. De heer G. Boender (soc.) wilde namelijk eerst weten hoe het met de huidige hulsvesting van de 380 Vlaardingse gastarbeiders was gesteld en of er spra ke was van wantoestanden in sommige tehuizen. De heer R. Weststrate (a.r.) was van mening dat er pensionhouders zijn, die woekerwinsten maken op de gastarbeiders, en dat het voor de omwo nenden van deze tehuizen lang niet zo prettig is dat daar jeugdige sletjes, voor de deur hangen. Mejuffrouw Den Duk vond het christenplicht om voor de gastarbeiders (naasten) te zorgen en achtte het gewenst dat er voldoende toezicht zou komen op het schip en zijn bewoners TVE DOKTER (geen aardige man, maar een wat minder aar dige dame): „Hebt u hem zelf ge voed?" Mamma is enigszins verwon derd, maar zulke dingen vergeet een moeder nooit, zeg nou zelf: „Ja dok- Ier." De dokter: „Tot hoelang?" Mamma fronst de wenkbrauwen en denkt „krijg nou niks", maar zegt heel beleefd: „Dat zal ongeveer twee maanden zijn geweest" De dokter: „Wanneer was hij zinde lijk?" Mamma, die zich al een hele piet vond dat ze nog wist te vertel len dat zoonlief wel mazelen en roodvonk, maar geen tetanus en kinkhoest heeft gehad, denkt even na en doet dan maar een willekeuri ge slag in de lucht. De dokter: „Slaapt hij alleen?" Mamma: „Hoe bedoelt u?" De dokter: „Ik bedoel het zoals ik het vraag; slaapt hij alleen?" Mamma: „Nou. bij z'n broertje op de kamer." "De dokter: „Waarom?" Mamma: „Omdat' we niet meer plaats hebben." De dok ter: „Slapen ze boven elkaar?" Mam ma: Nee, naast elkaar." De doktér: „Boven elkaar is veel beter." Het gesprek komt op een paar jaar geleden toen het jongetje een paar dagen ziek was. De dokter: „Zat er bloed in z'n urine?" Mam ma: „Nee." De dokter: „Wat zei uw huisarts?" Mamma: „Nou, hij had nogal hoge koorts en toen..." De dok ter: „Dat vraag ik u.niet." Zo gaat'het nog een poosje door en als de dokter helemaal klaar is heeft mamma de euvele moed nog een vraag te stellen: „Dokter, mijn dochtertje rit in de vijfde klas en is nog nooit bij een schoolarts ge weest, denkt u dat..." De dokter: „Dat kan niet." Mamma:',',Ja heus dokter."- De dokter: „Dan hebt u geen gehoor gegeven 'aan uw op roep." Mamma af. De dokter: „De volgende." SCHIEDAM - Zondagmiddag om twaalf uur zal bij het oorlogsmonu ment in de Plantage een korte en sobe re plechtigheid worden gehouden ter herdenking van de gevallenen uit de belde laatste wereldoorlogen. Tijdens deze plechtigheid zal burge meester H. Roelfsema het gemeente bestuur en de bevolking van Wandsworth een klaprozenkrans bij het monument leggen. Klachten bezorging Vlaardingen: H. Ver hel). Wogncrstr. 24b, tel. 3345. maandag t/m vrijdag 18-19.30. zaterd. 17.30-18 uur. Bijkantoor De Rotterdammer, Smalle Ha venstraat 1!, te!. 8775. Uitsluitend redactieza ken. lel. 9493, B.g.g. 6619 b.g.g 010 - 115588. Apotheek: Van Hogendorp. Van Hogen- dorpiaan 129a, tel. 4233. De laatste vergadering onder leiding van de heer VanLeersum was een zeer goede bijeenkomst waarbij het ditmaal een genoegen was de spre- Klfiéi kiim kéiar! MARKTBERICHT VLAARDINGEN VLAARDINGEN, 17 november Steurha- rme ƒ82ƒ84 10 makreel 55 Aanvoer. VL34 mei 448 kontjes en 15 kantje? makreel, met 448 kantjes en 15 kantjes makrele. zijn praktische waarde en om erger te Overigens gaat het zo ook prima. We voorkomen werd het apparaat afaeslo- zijn laat in de avond gaan kijken. De ten. voorhal van het postkantoor baadde in Men wil eerst dusdanige technische een zee van licht, terwijl van verschil- maatregelen treffen, dat er weer vol- lende kanten mensen met poststukken ledige„doorstroming van poststukken in de hand kwamen aanlopen of uit is, zonder narigheid. hun auto stapten. De nog-niet-weters De les hiervan is, dat bij alie mense- wierpen eerst een blik op het bord en lijke vernuft en technische bekwaam- koersten vervolgens naar binnen en de heid, de werkelijkheid altijd en met habituele klanten gingen met een hou- dikwijls vervelende, ongedachte verras- ding van zelfvertrouwen rechtstreeks singen voor de dag kan komen. op hun aoel at

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1