Eerste richtlijn zal worden uitgegeven trekt beleid van tot ..Bftmisseland kan nieuw recreatief element zijn V rachtaiitoceiitrum bij de luchthaven? Universiteiten staan voor grote problemen Driemastschoener Aar 25.00Öe van dit jaar Wilde politie-jacht auto op Streep velours 9?° VIi'. E. van Haersma Buma: met twee maten Uniformiteit ABW-beleid in Rijnmond? SCHOT IN DE LUCHT Tanker aan de grond Meer lijndiensten trekken: Geschenken als herinnering Rijk doet weinig voor huizen gehandicapten Woningraad acht wetsontwerp groot onrecht heeiman, Woningmarkt sal gemeenschappelijk zijn nal juli Opstopping op Brienenoordbrug na botsing gentlemen prefer Minister Diepenhorst legt burgemeesters uit: TIEN MILJOEN VOOR BRUG BR. MAAS DUIZENDENS GULDENS SCHADE BELASTING „MET TWEE MATEN" ff ROLEX pÉ rotterdammer Pagina 3 2 A MAANDAG 21 NOVEMBER 1966;; SCHIEDAM Het dagelijks be stuur van Rijnmond heeft bij de Rijnmondraad een ontwerp inge diend voor een richtlijn betreffen de het woonruimtebeleid. Deze eerste richtlijn zaals man weet een eerste maatregel als uitvloei sel van hetgeen indertijd is be paald: het woonbeleid in de ge meenten van het Rijnmondgebied wordt in de toekomst bepaald door Rijnmond en niet meer door de afzonderlijke gemeenten. Deze richtlijn zal per 1 juli in werking treden. Legitimatie 55 een produkt f 1.90 sinterklaas mousse nylon panty kousen (eerste keus), in 2 uitvoe ringen: in linnen structuur en met fraaie mohair ef fectdraad in de streep. In meerdere kleuren, 120cm breed. Normale prijs 15.90 en 14.90 per meter, Alternatieven Laatste Achterstand, Ji Werkgroeprapporteerde 'fit sT Horgen past pok U Uw fluwelen hoedje... de grote mode vin dit najaar,... in nieuwe modellen en kleuren. Fluwelen hoeden, die het ge zicht flatteus omlijsten... hoed ies uit de series tot achttien gulden... morgen voor nog géén negen gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze fluwelen hoeden in de nieuwste modellen en v kleur ;n voor Volgens het ontwerp is het <3e bedoe ling, dat B. en W. van een KUnmond-ge- mcente als gregradijfde voor zelfstandige woonruimte in hun gemeente aanvragers registreert die in het bezit zijn van een geldig „legitimatiebewijs woningzoeken de in Rijnmond". Deze registratie zal be halve in de gemeente van afgifte van dit legitimatiebewijs slechts mogelijk z{jn in twee andere gemeenten. Cién ter. of schrift, best ROTTERDAM Toen vanmorgen om streeks acht uur op de Van Brienenoord brug een vrachtauto die moest remmen, een daarvoo rijdende auto raakte, schoof de vooras van deie wagen ongeveer een halve meter naar achteren, zodat deze niet meer kon rijden. De gevolgen binnen dit spitsuur .waren dat binnen zeer korte tijd de gehele oostelijke rijbaan van de brug. de zui delijke oprit en een groot deel van het verkeersplein ten zuiden van de brug drie rijen dik vol wachtende wagens stonden. De Oranjeboomstraat, de Willemsbrug en de Mastunnel werden extra-belast door de auto's die de Van Brienenoord brug niet konden passeren en andere uitwijkmogelijkheden naar de noordelijke Maasoever zochten, zodat zich ook daar lange files vormden. Twee motoragentem slaagden er met behulp van een balk In. de vooras van de gestrande vrachtauto weer proviso risch op z'n plaats te brengen. De wagen kon daarna de helling naar de overzijde warden afgerold. Omstreeks kwart voor negen kon het verkeer weer doorgaan. ROTTERDAM Het Liberiaanse tankschip Arietta S. Livanos (23.600 brt) is vanmiddag voor de ingang van de Nieuwe Waterweg aan de grond gelopen. Vier Europoortsleepboten zul len proberen het schip los te trekken. De Arietta S. Livanos werd door de Duitse slepers Seelalke en Pacific van Le Havre naar Europoort gesleept, waar het schip bij Gulf zou worden gelost De assistentie van de slepers was nodig in verband met een manke ment aan het schip, opgelopen toen 'het op 22 oktober in de buurt van Le Havre in aanvaring kwam met het Duitse schip Anneliese. De Arlietta S. Livanos levert geen gevaar op voor de scheepvaart. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Gewerkt wordt aan plannen voor uitbreiding van de recrea tieve elementen in het Rijnmondge bied, zo blijkt uit een voorstel van gecommiteerden aan de Rijnmondraad. De bedoeling is namelijk het recreatie gebied Brieise Maas op Voorne-Putten aan weerszijden van het riviertje Ber- nisse belangrijk uit te breiden. Met het provinciaal bestuur zijn over deze zaken besprekingen gevoerd. Ge committeerden menen, dat overeenstem miné met de visie van het provinciaal bestuur, dat het op de weg van Rijn mond ligt het tot ontwikkeling brengen van het Bemisseland te bevorderen. De bedoeling is een werkgroep in te stellen Onder voorzitterschap van een gecom mitteerde. Dit team zal dan kunnen adviseren over een basisplan dat de landschapsdeskundige ir. N. H. J. Roorda van Eysinga zal ontwerpen. De ze werkgroep zal bestaan uit vertegen woordigers van gemeentebesturen, van het waterschap De. Brieise Dijkring en van het recreatieschap Brieise Maas, alsmede pen aantal technische leden, onder wie functionarissen van de Pro vinciale Planologische Dienst en uit ge meentelijke kringen, ten slotte een ver tegenwoordiger van de Rijnmondwater- sportcomrrvssie. De gemeenten, die zullen meewerken zijn Abbenbroek, Geervliet, Heen vliet, Hellevoetsluis, Rotterdam, Spijkeuisse, Zuidland, Zwartewaal en Vierpolders. Het basisplan zal een algemene planolo gische visie geven in een nota. Voltooi ing van het plan zou als de Rijn mondraad daartoe besluit in over zichtelijke fasen en delen kunnen geschieden. Met de voorbereiding zal enkele jaren zijn gemoeid. Volgens ge committeerden verdient het aanbeve ling in een vroeg stadium een cultuur technisch bureau, met name de Gront- mij, in te schakelen. Een kostenraming is moeilijk te ma ken in dit stadium. Wat nodig zal zijn blijkt pas in de loop der werkzaamhe den. Gecommitteerden vragen voor de nog in 1966 te maken kosten 5000 beschikbaar te stellen en verder mach tiging te verlenen tot het doen opstel len van dit basisplan. Zo'n legitimatiebewijs zal twee jaar geldig zijn en het zal worden afgegeven aan gezinshoofden, aanstaande gezins hoofden en alleenstaanden die ingezete nen zijn van een binnen Rijnmond ge legen gemeente, waarbij het gaat om echtparen of aanstaande echtparen, die niet beschikken over zelfstandige woon ruimte en waarvan de beide partners sa men ten minste 45 jaar oud zijn of waar van een der partners ten minste 25 jaar is, echtparen die niet beschikken over zelfstandige woonruimte en twee jaar óf langer gehuwd zijn' of één of meer kinderen hebben, alleenstaanden boven de dertig jaar, gezinnen die een te klei ne zelfstandige woonruimte hebben, waarbij het aantal kinderen bepalend is voorhet aantal kamers, personen die op medisch advies noodzakelijk over een an dere woonruimte moeten beschikken en personen, die door sanering of krolop- ruiming moeten verhuizen. Verder komen in aanmerking voor een dergelijk legitimatiebewijs niet-ingezete- nen van het Rijnmond-gebied, die aan de vastgestelde criteria voldoen en die kun nen aantonen dat binnen het Rijnmond gebied hun voornaamste bron van in komsten ligt. Er worden geen legitimatiebewijzen af gegeven aan-gegadigden voor woonruim te, waarvan redelijkerwijze kan worden verwacht dat zjj in staat zijn een huur van tweehonderd gulden per maand, waarbij niet gerekend de bijkomende kosten voor drinkwaterlevering, verlich ting, verwarming enz. kunnen betalen, welke som is te vermeerderen met het percentage van 'de eventuele algemene huurverhogingen 'na het tijdstip van in werkingtreding van deze richtlijn. Het dagelijks bestuur van Rijnmond deelt in de toelichting mee, dat de nor men voor inschrijving in de verschillen de Rijnmondgemeenten niet alle dezelf de zijn" en dat er zelfs een aantal ge meenten is, dat in het geheel geen nor men voor inschrijving hanteert. Rijnmond telt 23 woningmarkten en het dagelijks bestuur van Rijnmond stelt, dat het com- Ter overbrugging van tuatie naar de nieuwe .'komt ooK voor U Voor al onze.klanten voortaan die practische Panty Nylons... die slank afkleden en zo prettig zitten. Broekjes en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of corset- je toch lange kousen dragen. De kousen van Mousse Nylon, het broekje van steviger brei se I, nu deze panty-kousen voor een rijksdaalder. gemeentelijke ningmarkten helpt verminderen, nu toe treding tot andere woningmarkten bin nen het Rijnmondgebied mogelijk wordt. de bestaande si- is bepaald, dat aan reeds ingeschrevenen, die niét aan de nieuwe normen voldoen, tóch een legiti matiebewijs kan worden uitgereikt, als B.. en W. van een Rijnmond-gemeente reeds vóór het in werking treden van de-, ze bepalingen deze. ingeschrevenen reeds een woning heeft toegezegd. Dergelijke „overgangs-legitimatiebewijzen" kunnen uiterlijk tot augustus worden uitgereikt. DEN HAAG GS dienen bij Prov- vinciale Staten van Zuid-Holland een voordracht in teneinde het mogelijk te maken dat nog dit jaar kan worden, begonnen aan de bouw van de brug over de Brieise Maas tussen de Harmse- brug en Zwartewaal. Voor'deze brug is men thans bezig met het grondwerk over de landhoof- den. Het is de bedoeling, dat de brug gelijktijdig gereed komt met de Harmsebrug over het Harfelkanaal, die wordt gebouwd in opdracht van de ge meente Rotterdam. De aannemingssom van de brug wordt gesteld op ongeveer tien miljoen gulden, waarvan naar verwachting in 1967 moet .worden betaald ƒ3,6 miljoen. Ir 196S volgt dan 4,8 miljoen en in het eerstë halfjaar van 1969 moet nog 1,8 miljoen worden uitgegeven. Bij het be gin van het werk moeten er 3,6 miljoen gulden beschikbaar zijn. Morgen begint de verkoop van deze soepele Mousse Nylon Panty kousen, met verwisselbaar elastiek in de taille en ln fraaie beige tint, per paar voor Geen te', of schrift, heit* (Van een onzer verslaggevers) D OTTERDAM Prof. mr. dr. L A Diepenhorst, demissionair minis, ter van onderwijs en wetenschappen, heeft zaterdagmiddag in het Rotter damse stadhuis voor de vereniging van burgemeesters en secretarissen van Zuid-Holland gesproken over de universiteiten. Hij merkte op dat de grote problemen waarvoor men bij de universiteiten is komen te staan, ver oorzaakt zijn niet alleen door de ge. boortegolf, maar- ook door de ver maatschappelijking van het weten schappelijk onderwijs.: De middelbare scholen hebben dit redelijk opgevangen. Hijwees er op dat het tijdvak van de experts, van de specialisten is gekomen ook op de universiteiten. Aan de hand van enkele cijfers liet prof. Diepenhorst zien de grote be tekenis van de wetenschap. Waren er tachtig jaar geleden in de USA tach tig graden te behalen, nu zijn dat er reeds tweeduizend. Hij zei dat 87 pro cent van alle wetenschapsmensen die ooit hebben bestaan nu in. leven zijn. Men heeft moeite de grote vlucht bij te houden. De medische faculteit van Rotter dam heeft; om enigszins bij te kun nen blijven een bibliotheek nodig van honderdduizend banden en moet op zestienduizend tijdschriften zijn ge abonneerd. Ook dé,kosten van het wetenschap pelijk onderwijs zijn enorm gestegen. Kostte 120 jaar geleden 'de Utrechtse universiteit aan exploitatie 49.000 nu is er voor een dergelijk pro ject een miljard gulden nodig. De medische faculteit zal 300 tot 350 mil joen kosten. Men verwacht tegen 1980 350.000 studenten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De gemeente onder zoekt of het bij de luchthaven een vrachtautocentrum kan worden aange legd. Men zou dit willen doen om meer vracht te trekken. Dit staat in de be leidsnota van wethouder H. C. G. L. Polak over de luchthaven. Het blijkt dat het vrachtvervoer op nieuw is' achteruitgelopen en wel met veertien procent. Dc concurrentie met de veerdiensten is groot. Het aantal passagiers is gestegen roet 29,5 procent. Dit is niet zo gunstig als men zou denken. Het lijn- riienstvervoer is namelijk maar met 8,9 procent gestegen en bleef daarbij achter bij voorgaande jaren, maar bleef gelijk met o.a. Schiphol. De stijging lag dan ook hoofdzakelijk bij het chartervervoer. Het streven is er op gericht meer lijndiensten te krijgen zodat de luchtha ven minder afhankelijk wordt van En geland. Het chartervervoer zou kunnen worden uitgebreid als een of meer maatschappijen op dat gebied zich op de luchthaven zouden vestigen, maar dan moet er een mogelijkheid voor re paratie en onderhoud zijn. De huidige hangaar is daarvoor afgekeurd. De wethouder deelt mee dat binnen kort de raad een voorstel krijgt over de bouw van een nieuwe hangar. In de nota stelt de wethouder vast dat nu de startbaan in beide richtingen twee kilometer is geworden er geen finkeie uitbreiding mogelijk is. Deze lengte is voldoende voor het Europees luchtverkeer. Met de bouw van de nieuwe ver keerstoren zal nog dit jaar worden be gonnen. De bouw van het nieuwe stati onsgebouw zal eveneens zo spoedig mo- Eelljk worden gerealiseerd. De begroting is niet sluitend. Maar het tekort (f 3.922,370) is volgens de wethouder niet verontrustend. Ook an dere luchthavens die in ontwikkeling zijn, hebben tekorten. nu voor COMPLET k WONINGINRICHTING ROTTEBOAU/BEH HUGfllTOCHr/VUSSWaEH/OEVENTEIVHaOfltl ROTTERDAM Na pen intensieve speurtocht heeft de politie zaterdag avond in de Dirk Smitsstraat aange houden de lasser A. G. M. (38), ver dacht van het veroorzaken van een aanrijding met een politiewagen in de Kerkhoflaan en het daarna met gedoofde lichten doorrijden. In de Kerkhoflaan kreeg een radio wagen van de 3e afdeling een aanrijding met een tegemoetkomende auto. De po litiewagen werd aan de linkerzijde ern stig beschadigd; een deel van het linker- voorspatbord -van de wagen die de aan rijding veroorzaakte bleef óp de bum per van de politieauto hangen. In-plaats van te stoppen, doofde de aanrijdende wagen echter de lichten en ging er in volle vaart vandoor. Aanvan kelijk had. achtervolging geen succes. La ter vond men de auto in de le Reserve boezemstraat. De wagen was verlaten. Identificatie bleek niet mogelijk, om dat de auto veelvuldig in andere han den was overgegaan en omdat daarbij bet kenteken niet' was overgeschreven. Een van de politiemensen, die aan de achtervolging deelnam, wist dit. De po- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het is te betreuren dat het rijk niet tegemoetkomt aan ex tra-kosten voor bouwkundige, aanpas singen aan gehandicapten bij particulie re woningen. Bij de tegenwoordige ho ge rente moet lenen op de kapi taalsmarkt leiden tot aanzienlijke lastenverzwaring. Voor woningwetwo ningen zijn er betere regelingen, al Is een extra-contingent woningen voor ge handicapten nog slechts mogelijk in Zuid-Holland en Gelderland. Aldusir. K. J. Mackenzie, directeur van de provinciale dienst van volkshuisvesting in Zuid-Holland, zater dag op de in het Rijnhotel gehouden najaarsvergadering van. de Nationale Woningraad. Dokter F. L. Worisek van de Stich ting voor Revalidatie in Zuid-Holland belichtte de medische zijde. Verschil lende vormen van invaliditeit eisen elk een eigen aanpak. Vele gehandicapten kunnen nu in leven blijven, die 25 jaar geleden beslist geen levenskansen had den. Zuster J. J. Lavooij, districtsverpleeg ster van de Stichting voor Revalidatie, besprak de aangepaste woning van de zijde van de gehandicapte huisvrouw. litie had vaker met dit voertuig te ma ken gehad Verder bleek, dat de auto bij de wilde tocht om aan de politie te ontkomen in de Wandeloordstraat, de Ie en 2e Wan- deloordstraat, het Noordplein en de Zaagmolenkade voor duizenden guldens aan schade had toegebracht aan daar ge parkeerde wagens. Uit ;de aanrijdingsadministratie bij dé politie kwam de naam van M. naar vo ren. M. ontkende alle aanrijdingen te hebber, veroorzaakt. Hij beweerde de auto zaterdagmiddag voor 250 te heb ben verkocht op het Noordplein. Maar de politie hield hem toch maar voor on derzoek m bewaring. (Van onze scheep vaart redakteur) BOTTERDAM Kapitein Heinz Freese (33) en zijn vijf bemanningsle den van de kleine, groene drieraastmo- torschoener Aar waren zaterdagmiddag het middelpunt van een kleine plechtig heid toen zij uit handen van mr. A. Blussé van Oud-Alblas, voorzitter van de „Stichting Havenbelangen" een zil veren plaquette ontvingen vanwege het feit dat hun schip als 25.090e zeeschip van dit jaar in de Rotterdamse haven (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM De ledenraad van de Nationale Woningraad staat in grote meerderheid afwijzend tegeno ver een speciale heffing voor hen, die met hogere salarissen in woningwetwo ningen wonen. Dit deelde mr. E. van Haersma Bu ma, voorzitter van de raad zaterdag middag aan de afdeling Zuid-Holland, die in het Rijnhótel vergaderde, mee. Vrijdagavond had de ledenraad zich in deze geest uitgesproken: Dit overkoepe lend orgaan van de woningbouwcorpo raties acht het wetsontwerp in strijd met de bedoéling van.de woningbouw corporaties, dié niet alleen tot taak heb ben de „allerarmsten" te dienen. Mr. Van Haersma Buma meende wel dat het bouwvolume voor de woning wetwoningen door financiële moeilijk heden in acuut gevaar is. Als moge- lijke maatregelen zag hij een algemene woonbelasting voor allen, die „goed koop" wonen, ook huiseigenaren. Een andere mogelijkheid zou kunnen zijn en spaarsysteem. Als derde mogelijk heid zag hij het aangaan van speciale woningbouwleningen. De regering gaat ervan uit, dat de voorgestelde heffingen een prikkel zou den zijn voor doorstroming. Maar de afstand tussen de woningwetwoning en de gelijkwaardige vrije woning is enorm. Velen zouden gaarne weg wil len, maar zijn niet in staat een verdub belde huur te betalen voor hetzelfde gerief. En wat te doen met woningbouwcor poraties met „gemengd bezit"? Daarbij is het meestal geheel toevallig, of een huurder terecht is gekomen in een pre mie-woning die vrij van heffing blijft of een woningwetwoning. _Er is een groot aantal woningwetwo ningen waarop de overheid ten behoe ve van zijn ambtenaren beslag heeft moeten leggen. Door de heffingswet zouden zij in eens de zondebokken zijn van het be leid, dat hun werkgever de overheid heeft gevoerd. Bovendien, zo wist de heer Van Haersma Buma te vertellen, is het de vraag of deze bepalingen ook gelden voor de garantiewoningen (die tussen de wereldoorlogen zijn gebouwd en die niet zijn gesubsidieerd). Ten departe- mente is dat nog niet bepaald. De heer Van Haersma Buma stelde, dat de hef fing uitging van een relatie tussen huurder en woningwetsubsidie, welke in feite niet bestaat. In wezen gaat het om een huurbelasting, maar een be lasting dient niet op een willekeurige groep te drukken. Er is in de vrije sector een groot aantal huurders in ou dere woningen met een lage huur. Te genover deze mensen maakt het ontbre ken van eenzelfde „doorstromingsprik ker' dat er een belastingheffing zou komen, waarin met twee maten wordt gemeten. "i/UF van .de zes bemannings leden (rechts kapitein Free se)- bij de boegspriet van de Aarj. het 25.000ste schip van dit jaar. was afgemeerd. Voor de gezagvoerder zelf was er een zilveren sigarettenko ker met inscriptie. Bij de overhandiging van die geschenken sprak de heer Blussé van Oud-Alblas in de kleine kapiteinshut ter zijn vreugde over uit dat het dit maal een van de ongeveer 10.000 kust vaarders die Rotterdam per jaar aan doen was die de eer te beurt viel. Dub- belblij was hij dat - het een van de weinige driemastschoeners is die nog varen, vooral omdat zijn vader zelf vroeger zo'n schip bezat. De heer J. B. van Weelde, direkteur van. de agent Weelde Bros. Shipping Lts., bood kapitein Freese een datum- klok met inscriptie aan. De 330 brt metende Aar kwam met een lading vaa 412 ton haver van de Zweedse haven Norrkgping, die gelost worden bij de NV Graansilo Mij. aan de Maashaven. Het schip werd in 1932 gebouwd, en is de laatste driemastschoener van West-Duitsiand. Tot voor enkele jaren werd af en toe nog van de zeilen ge bruik gemaakt Nu wordt alleen op de motor gevaren. Gezagvoerder Freese kocht het schip ongeveer twee jaar geleden en is sindsdien zesmaal in Rotterdam ge weest Hij vaart met zijn schip uitslui tend kustreizen in de Noord- en Oost zee. Hij kan de Aar binnenkort waarschijnlijk naar Zuid-Amerika ver kopen, waar het schip tot jacht zal worden verbouwd. Als eigenaar-reder zal hij dan een moderne Diploma's krijgen steeds meer waarde,:,: men eist meer titels. De verkorte studie lijdt daaronder. Bovendien is de verkor-" te studie niet goedkoper, er zijd meer mentoren en meer wetenschappelijke ambtenaren nodig. Prof. Diepenhorst waarschuwde voor een achterstand. Om op peil te blijven zal bet wetenschappelijk onderwijsin 1970 zeven jniljard vergen en bij slechts een'-ji paar verbeteringen al elf miljard. Er moeten ingrijpende maatregelen worden getroffen, ook om het buitenland i bij te houden. Hij vroeg zich af waar de universiteit ophoudt en waar de diplo ma-fabriek begint. ---f'iïa Het vertrek van ingenieurs naar hetf buitenland is bovendien verontrustend,. De toepassing van wetenschappelijke vindingen gaan zo snel en is zo kostbaar dat op dit gebied Europees moet worden samengewerkt, meent de minister. Dé minister gaf als mógelijke: oplos-' sing voor de grote moeilijkheden dié Nederland op universitair gebied staan te, wachten een verdeling van. de we tenschappen over de universiteiten en de invoering van een zogenaamde twee- trapsstudie waarbij verschil wordt ges maakt tussen mensen die na een oplet-'» ding wetenschappelijk blijven werken (en. daarvoor de begaafdheden hebben) en voor hen. die een loopbaan gaan zoe- ken in het .bedrijfsleven. Hij waarschuwde er voor dat de we tenschap dienst veriend moet blijven aan het leven en niet andersom, r (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het is zeer wel mo-| gelijk om te komen tot een uniforme regeling voor de belangrijkste norment der Algemene Bijstandswet in het Rijn-?' mondgebied. Dat rapporteert een werk groep. die deze zaak op initiatief van het: Rijnmondbestüur heeft onderzocht.':; Na - overleg met de vertegenwoordi- gers der betreffende colleges van B. en W. is deze werkgroep gevormd, diel: •bestaat uit de directeuren van een aan.-'I tal sociale diensten. Uit een oogpunt: van rechtsgelijkheid acht het rapport het van groot belang dat in het'gehele, gebied dezelfde basisnormen zullen géi-? den. Daarbij mag niet tekort worden gedaan aan de mogelijkheid om bijzon-, dere gevallen meer individueel te kun-:? nen benaderen. - De werkgroep meent dat de bijstands-V behóevenden de huidige grote gediffe-?:: rentieerdheid in de regels, die de ge-1 meentêbesturen' bij de verlening- van bijstand hanteren, niet begrijpen enj: iveelal als onrechtvaardig -aanvoeléitLIn een ontwerp voor uniforme regels":,: he'effc zij haar denkbeelden over deze? basisnormen 'neer geled- 2k>veel mogelijk*is aansluiting ge-, zocht bij dé, zowel landelijk als regio?' naai, bestaande regelingen. Dit heeft: als: voordeel dat de bestaande ge meentelijke regelingen over het alge meen betrekkelijk eenvoudig kunnen worden, aangepast. De werkgroep geeft gecommitteerden in overweging tc bevorderen, dat de besturen van de 23 gemeenten worden geadviseerd tot het hanteren vandeze regels. De vertegenwoordigers der ge meentebesturen hebben met een en an der hun instemming betuigd,-Het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft grote be langstelling voor de totstandkoming van een uniforme regeling voor Rijn mond, mede omdat ook in andere delen van het land regionale samenwerking op dit punt wordt nagestreefd. Het da gelijks bestuur stelt nu de Rijnmond raad voor de gemeentebesturen te ad viseren deze regels toe te passen. T> OTTERDAM Een schot in de lucht, als waarschuwing, en een ia zijn eigen hand, per ongeluk, brachten de 31-jarige elektricien B. van H. nit Alblas- serdam zaterdagmiddag er toe eerst naar het Dijkzigtztèkenhuis te gaan en vervolgens tegen wil en dank, naar het politiebureau om z|jn wapen in te leveren te gen gelijktijdige overhandiging van een proces-verbaal. Het was om zijn verloofde te doen die hij op de Oostzeedijk met een? ander zag lopen. Toen hij uit zijn wagen was gèstapt sloeg de begeleider op de vlucht waarop Van H. het waarschu wingsschot loste. liet volgende schot trof hem in zijn eigen hand waarop het meisje haar verloofde in de wa gen duwde en naar het Dïjkzigt- zi ekenhuis bracht. laten bouwen bij de NV Scheepswerf Westerbroek in Westerbroek (Gronin gen). - De bijeenkomst aan boord werd bij gewoond door de Wéstduitse consul H. kustvaarder Rode. Zeer chic herenhorfoge- met officiële chronometer. Automatische opwinding - datumaanwijzing - 26 steens, .Date just" vanaf f550,- edelsteentcondfga f.ga. diamantexpert g.ï.a. UJHBAAM82-tel.11 6670 rotlerdam filiaal: oostzeedijk 155-157

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1