Debat over richtlijn geschorst Eén woonruimtebeleid in Rijnmond wel mogelijk? Overleg met gemeenten wordt hervat Verkeerd behandelde jongen ging stelen w Dag uitgesteld wegens storm Kantoor ging over water Kabinet houdt vast eigen aan risico Neemt Holiday on afscheid? X Ella Fitzgerald en Dnke Ellington in „de Doelen" Officier„Zeg wat je bedoelt" Delfland houdt Westlandhaven op afstand heetman^ Extra-controle 451 p.v.5s ftg-HA HUISORGEL Joh* de Heer Maatregel is niet a-sociaal Ik kon mij èr niet meer aan onttrekken Boeiend recital Olof-Hielkema KRITISCH BEKEKEN Antwoord Fons Jansen twee avonden in R'dam Omzetten Yan Nelie op peil gebleven Onwel en overleden Ook elders Uitkammen 55 Omroepwet pF. rotterdammer ROLEX HET MEEST VOLWAARDIGE ORGEL VOOR UW GELD wr- t "-'zSgitf- fe A V» fRMm-i IA PREMIER ZIJLSTRA: Pagina 3 2 A DONDERDAG 1 DECEMBER I960 Havendebat TIET debat over het advies inzake de Zee- li havenmita in de Rijnmondraad was niet mectaculair. Men kon dat ook niet ver dachte»- Wei was te voorzien dat er kritiek fou loskomen op de nota zelf. In vaak niet mis te verstane bewoordingen is dat ook gebeurd. Kennelijk om het stuk van hel dagelijks bestuur volgens som migen to vrien delijk gesteld wat kracht bü te 2Ctten. Te beluisteren viel een tegenstelling tus sen hen, die deze zaak in grote lijnen van raitntelijke ordening bezien en degenen, die Rotterdams" denken. Het contrast tussen planologie en economische groei was duidelijk. Terecht is betoogd dat het overleg van pote betekenis moet worden geacht. Voor dit overleg moer een praktische vorm wor- den gevonden. De weg is daartoe open, dal is de verdienste van de nota. De prestatie van Rijnmond is dat het in korte tijd een advies beeft opgesteld en goedgekeurd. Het orgaan heeft hiermee be- vnen dat het zjjn woord mee kan spreken ja de totstandkoming van een waarlijk rationale liavenpolitiek. Tegenstand TIET eerste optreden van gemachtigden in El de Rijnmondraad werd een verrassing. De tegenstand van een aantal gemeente besturen bleek zo groot dat de richtlijn vioonruintieieieid nog niet kan worden uit gevaardigd. Te zij" benieuwd welke resultaten het heropende overleg heeft. Duidelijk was dat die gemeentebesturen ernstige problemen zien. Het Rünmondbestuur heeft de zorgen niet weg kunnen redeneren. Hier wreekt zich helaas de kennelijke haast, waarmee het voordel zijn weg naar de Kjjmnondraad heeft afgelegd. Wat zorg- rtddiger voorbereiding had een dergelijke gang van zaken misschien kunnen voor komen. Ook is nog niet overtuigend aangetoond dat positieve resultaten te verwachten ïijn san de voorgestelde éénwording op de woningmarkt. Tal van beletselen zullen nu eerst moeten worden weggeruimd. De gang san zaken heeft aangetoond dat de ge meenten wel degelijk inspraak hebben in het doen en laten van Rijnmond. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Op 28 januari zullen in „de Doelen" Ella Fitzgerald en Duke Ellington met zijn achttien man-sterke orkest twee concerten geven. Impresario Paul Acket, die het con tract heeft afgesloten, zei dat aan hen het hoogste honorarium zal worden be taald dat ooit aan een jazzgroep is ge geven. een exclusief optreden In "„de" Doelen" waarvan geen televisie-opnamen mogen worden gemaakt. I30TTERDAM Urenlang is 1 woensdagmiddag tn de Rijn mondraad gesproken over de ontworpen richtlijn voor één woonruimtebeleid in het gebied. Resultaat van het debat, waarin grote tegenstellingen bleken was: Schorsing van de behandeling en heropening van het overleg met de gemeenten. Vooral van de zijde der gemachtig den van gemeentebesturen kwam zo veel kritiek dat het Rijnmondbestuur dit besluit nam. Het was de eerste maai, dat de Rijnmondraad over een uit te vaardigen richtlijn sprak. Als gevolg daarvan waren ook voor het eerst afgevaardigden van gemeenten in de vergadering verschenen. Een van de voornaamste punten van kritiek was de manier van overleg. Rijnmond sou te haastig te werk zijn gegaan, meende men. Niet yoldoende is rekening gehouden met de bezwaren die vele gemeenten hadden. Te snel is het stuk uitgebracht, zo snel zelfs dat sommige gemeentebesturen In tijdnood zijn geraakt. De zwaarste aanval kwam van de zijde van Rotterdam. Wethouder mr. H. C. G. L, Polak stapelde het ene be zwaar op het andere. Rijnmond schiet hiermee het doel voorbij, zei hij. Het inzicht in de woningbehoefte wordt op deze wijze niet verhelderd. Het legiti matiebewijs is onvoldoende voor een waarachtig onderzoek. Het mooiste doel is gelijkheid op de woningmarkt. Maar dat kau niet wor den bereikt. Het gebied is niet rijp voor éénwording op dit punt. Men den- ke maar eens aan de verkeersverbindin gen, die een grote mate van verschil in gevoelswaarde van het wonen geven. Rotterdam waardeert deze poging niet temin buitengewoon. Maar het zou liever een tussenfase eerst zien te verwezenlijken, bijv. door van de Maasstad en Capelle één woning markt te maken. Als het voorstel wordt gevolgd komt er een grote toe vloed te verwerken. Het gemeente lijk apparaat moet worden uitge breid, alle opgaven dienen te worden nagegaan. Extra ambtenaren mr. Polak sprak van vijf zijn dan no dig. Met dit alles bereikt de inwoner van Rijnmond niets, die krijgt een iUusie zonder veel inhoud te verwerken, meent de Rotterdamse wethouder. Hij drong aan op hervatting van het overleg. Een deel van mr. Polak's be toog werd ook geleverd namens de gemeente Zuidland. Voornamelijk"op gronden,van te wei nig overleg en te weinig tijd verklaar den zich Schiedam en Vlaardingen bij het overleg, concludeerde de heer A. Bolhuis namens de Prot Chr. Groep. Niet genoeg loyaliteit tegenover de ge meentebesturen, te korte termijnen. Hij vroeg tegelijkertijd van het Rijn mondbestuur bij elke volgende richt lijn te zorgen voor een afgerond over leg. p OTTERDAM „De opvoeders die in de jeugdtehuizen en -inrichtin gen zitten te rommelen moesten einde lijk eens begrijpen dat je tegen een kind precies moet zeggen wat je be doelt, en dat je het niet te ingewik keld moet maken. Dan worden ze re- bellisch en dan krijg je een zaak als deze." Dit zei de officier van justitie, mr, P A. H, Bos, donderdag op elle toon m zijn requisitoir tegen de 18-jarige electriciën L. H. B, uit Amersfoort, die voor de rechtbank stond wegens meer dere diefstallen met braak en een be roving. ROTTERDAM Het hoogheem raadschap Delfland heeft nog geen defi nitief standpunt ingenomen over het Rotterdamse havenplan in het West- land. Voorlopig is het ook niet van plan zich er in te verdiepen, omdat het daar nog veel te vroeg voor is. In een brief aan B. en W. van Rotter dam wijst het hoogheemraadschap op het bestaande streekplan voor het West- land, waarmee de plannen van Rotter dam in strijd zijn. Zolang de opvattin gen en regelingen in het streekplan niet gewijzigd worden, kunnen we be zwaarlijk een standpunt Innemen, al dus de bestuurders van Delfland. Wel wordt gezegd, dat het niet ver antwoord is, dat nieuwe havenbekkens worden aangelegd zolang de ongunsti ge gevolgen van eerder voltooide wer ken in de rivier niet zijn opgeheven. Zoals bekend is de de waterhuishou ding van Delfland ontwricht door ver- zilting van de Parksluizen, toen de Wa terweg verdiept werd, en door de aan leg van de Botlekhavens. Volgens mr. Bos was P. de tijd dat hij in tehuizen en een observatiekliniek zat, te vaak verkeerd behandeld; te vaak had men tegen hem „grote men- senpraat" gesproken, die beloften in hield die nooit werden nagekomen. „In zijn ogen is er zoveel gemeens gebeurd met hem, en nu deed hij iets ^terug." *Wat hij gedaan had: bromfiets gesto len, uit schepen in Rotterdam radio's scheerapparaten, camera's e.d. gestolen en tenslotte: samen met zijn vriendje R, van O. een dronken man beroofd van zjjn horloge en aansteker. Tegen P. eiste mr. Bos een gevangenis straf van een jaar en zeven maanden, door te brengen in de jeugdgevangenis, en tegen de 19-jarige vriend Van O., die bovendien nog een diefstal van een autoradio op zijn geweten had, een cel straf van een. jaar met aftrek. De rechtbank deed in de zaak van P. direct uitspraak en vonniste conform de eis van de officier. Van O.'s raadsman wees op toet ver keerd e milieu waarin zijn diént verkeer de en bepleitte opname m de jeugdge vangenis. Uitspraak over veertien da gen. ROTTERDAM Fons Jansen komt met zijn oecumenisch cabaret „Hoe meer zielen" opnieuw naar de Maas stad. Hij geeft dinsdag 12 en woensdag 13 december voorstellingen in de Rotterdamse Schouwburg. „Hoe meer zielen" is een eenmansprogram- ma dat handelt over oecumene en psychologie. Al eerder presenteerde Fons Jansen dit programma in Rotterdam. Hij gaf met „Hoe meer zielen" al meer dan 250 voorstellingen. De grote be langstelling leidde ertoe dat de speel tijd van het programma met zeker een jaar moet worden verlengd. De noodzaak ontstond mede door aanvra gen uit Belgie. Zeer chic herenhorloge- met officiële chronometer. Automatische opwinding- tiatumaanwiJzing-26 steens. „Date just" vanaf 1550,-- edefsteenkemdige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92-tel.116670 rottendam filiaal: oostzeedijk 155-157 (Van een onzer verslaggevers) monde van achtereenvolgens de wet houder M. Eijkenaar en A. P. Weeda tegen. Drs Th. Heukels, wethouder van Capelle, stelde zelfs dat het overleg niet krachtens het bepaalde in de Rijn- mondwet is gevoerd. Overigens zal zijn gemeente, als het niet anders kan, de richtlijn loyaal uitvoeren. Maassluis kwam met een positieve benadering van het voorstel, al voerde gemeentesecretaris H. Kramer aan dat het overleg minimaal is geweest. Posi tief meewerken wil ook Spijkenisse, zo verklaarde wethouder H. A. Veldhuijs en die naar voren bracht dat Rijnmond te weinig gebruik heeft gemaakt van de ervaring, waarover juist de gemeen tebesturen op dit terrein beschikken en dat men te haastig te werk is gegaan. Kort en krachtig stelde daarop drs. A. J. Lems (soc.) namens zijn fractie dat het uitgangspunt juist is, dat het gebied wel rijp is en dat alle bezwa ren kunnen worden ondervangen. O- verlgens zinspeelde hij wel op schorsing. Onvoldoende aandacht is besteed aan Gecommitteerde M. H. L. Weststrate vond dat wel rekening is gehouden met de bezwaren der gemeenten. De ge vraagde veranderingen zijn echter met alle overgenomen. Hij releveerde het uitgangspunt, besprak de wel zeer onge lijke normen (die van Rotterdam zijn het zwaarst) en stelde dat via het voor gestelde legitimatiebewijs wel degelijk een aantal benodigde gegevens over de woningzoekende en zijn situatie te ver krijgen is. Voorzitter mr. Marijnen deelde daar op mee dat het dagelijks bestuur besloot tot schorsing om het overleg over bepaalde punten te heropenen. Voor procedures als deze zal in het vervolg een regeling worden getrof fen, zo zegde hij de heer Bolhuis toe. ROTTERDAM Bij een extra-con- tróie op de verlichting zijn in de loop van vorige week 451 processen-verbaal opgemaakt tegen automobilisten, brom fietsers en fietsers. Prijs: geheel oompleet met bank: f 2375.-, of f48.-p.mnd. Het instrument met een zeld- zaamvolle klank. 1 Joh. de Heer kan u het Ri-ha orgel van harte aanbevelen. exclusief dealer voor Rotterdam Oostzeedijk 330 Rotterdam Tel. (010) 115255 Hammond Conn Hohner Philicorda ROTTERDAM De omzetten van liet moederbedrijf van Van Melle NV en die van de buitenlandse vestigingen over de eerste negen maanden van 1356 hebben het peil over dezelfde periode van 1965 kunnen hand haven. aldus de directie m een tussentijds bericht Als gevolg van de gestegen kosten en lasten was het derhalve niet mogelijk om de winst over de periode januari/september 1966 te handhaven op het gunstig ueil van 1385 Deze vertoont een merbkare daling. Het eindresultaat over 1966 zal echter merkbaar gunstig worden beïnvloed door di videnden van dochterondernemingen over de winsten van voorgaande jaren. (De netto winst over 1965 bedroeg 1 024 000, het divi dend twintig procent in contanten. De aande len Van Melle worden op de incourante markt ter beurze genoteerd - Red. ANP). yïT'ï va. tt? i ïv-VS 1 ,vS- J v? w (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De sleepboten Bui zerd en Havik van de NV Stoomsleep- dienst „Maas" hebben vanochtend een drijvend kantoorgebouw versleept van Krimpen a.d. Lek naar de Botlek. Het gevaarte is door Smit Engineering ge bouwd voor Deka Transport Maatschappij NV. Oorspronkelijk zou het drijvende kantoor gisteren, zijn versleept, maar de zware storm verhinderde dat Van ochtend om tien over halfelf passeerde het transport de Koningshavenbrug. De reis tussen Krimpen en de Botlek duur de ongeveer vijf uur. Het 23 bij 11 meter grote kantoor staat op een ponton van 26 bij 13 bij 12 meter. In de kelder zijn brandstof tanks, centrale verwarming, boiler, twee hydrofoons en opslagtanks inge bouwd In het kantoor bevinden zich een ertsbemonsteringslokaal, was- en kleedruimte, douches, toiletten, een weeg- en spoelruimte, ijkmeesterkan toor en een kleine werkplaats. De - eerste verdieping bevat een kantine, keuken en kantoor. Twee loopbruggen zullen dit in 3lh maand gebouwde kantoor met de wal verbinden. ROTTERDAM In het Feije- noordstadion is de 55-jarige A. Broe ders rnt Oosterhout plotseling onwel ge worden. Bij aankomst in het Zuiderzie kenhuis bleek hij reeds te zijn overle den. Bij een bushalte op de Stadionweg werd de 67-jarige leraar D. Leeflang van de Meent onwel. Ook hij bleek in het Zuiderziekenhuis reeds te zijn over leden. (Van onze parlementsredactie) (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG De minister president heeft vandaag de Twee de Kamer laten weten dat het ka binet vasthoudt aan een besluit tot invoering van een beperkt eigen risico voor ziekenfondsverzekerden by verpleging in een ziekenhuis. Een nog sterkere verhoging van de rijksuitgaven ten behoeve van de verplichte ziekenfondsverzekering waartoe nu reeds is besloten, kan niet worden aanvaard. De beslis sing is met heel veel zorg voorbe reid. Het verwijt dat ze a-sociaal zou zijn, wees prof. Zijlstra met verontwaardiging van de hand. In het licht van de beperkte mo gelijkheden tot loonstijging en ge let op het gebrek aan budgetaire speelruimte ziet de regering op dit ogenblik geen alternatieven, al houdt zij de mogelijkheid open dat (na ontvangst van het desbetref fende SER-advies) in 1967 met een minder pijnlij-ke ingreep zal kun nen worden volstaan. Prof. Zijlstra wees er nog op dat de meeste landen in West-Europa een zekere bijbetaling voor ziekenfonds verzekerden kennen. Spreiding Van het eigen risico over om. de huis- artsenhulp achtte hij op dit ogenblik niet te verwezenlijken. Hij wees de opmerking van PvdA-fractieleider drs. Nederhorst dat het kabinet-C als part noch.'deel had aan de beslissing, nadrukkelijk van de hand. Het kabinetCals kampte met dezelfde pro blematiek, maar is alleen niet aan het doorhakken van de knoop toege komen. Voor de beantwoording van con crete vragen over de loonpolitiek wilde de premier liever het beraad in "de Stichting van de Arbeid af wachten. Het is technisch mogelijk de ver laging van de ongehuwdenbelasting op januari as. in te laten gaan. Het uitstel van een huurverhoging tot 1 juli blijft gehandhaafd. De belasting op overwerk en de speculatiewinstbelasting zal nader worden bestudeerd. Prof. Zijlstra noemde met name dit laatste een kwestie van zorgvuldig- digheid omdat de grens tassen speeu- latiebelastmg en een belasting op vermeerdering van het vermogen tamelijk vloeiend is. De minister-president beloofde dat met de kritische studie over bezui niging op diverse begrotingen spoedig zal worden begonnen. De resultaten hiervan zullen in de vorm van nota's aan de Kamer worden overlegd. De premier betoogde dat het niet mogelijk is uit te gaan van een alge meen percentage waarmee het uit- gaventotaal omlaag zou moeten, om dat dit een volledig nieuw overleg over het opstellen der begroting vraagt en hiervoor is de tijd, aldus de premier, veel te kort. De bewindsman zei voorts dat het kabinet de naar hem genoemde zo genaamde Zijlstranorm bij de begro- tingspolitiek handhaaft. Toepassing van dit beginsel is echter moeilijk omdat in verband met de inflatie voortdurend de basis voor de be rekening moet worden bezien. De premier wierp de vraag op of het voor een evenwichtige ontwikke ling niet wenselijk is in 1968 geen be- (Van een "onzer verslaggevers) Rotterdam Van dinsdag 6 tot en met donderdag 15 december speelt de ijsshow „Holi day on Ice" in de Energiehal. De organisatoren hopen weer tien duizenden mensen naar hun voor stellingen te trekken. Als men vraagt of dit voor het laatst is halen zij de schouders op. Vorig jaar dacht men al aan het afscheid van dit evenement, omdat de Ahoyhallen verdwenen. Nu bljikt de Energiehal echter 3500 zitplaatsen te kunnen opleveren, een voldoend cijfer. Bovendien kan er een ijsvloer van 20 x 45 meter worden gelegd, dat is nog gro ter dan vorig jaar in de Ahoy'hal. Maar volgend jaar zal de E-hal in ie der geva Izljn verdwenen. De sloop Is gepland voor oktober 1967. Zoals be kend, zal de hal In tweeën worden ge deeld en evenzoveel sporthallen naar IJsselmonde achtereenvolgens Alexan- derstad brengen. De nieuwe (tijdelijke Ahoy-hal is te laag voor de show en biedt slechts 1800 zitplaatsen. Het enige gebouw in dit gebied dat misschien voldoende ruimte biedt om volgend jaar en verder „Holiday on Ice" onder te brengen is de sporthal Margriet in Schiedam. Maar of prak tische uitvoering van deze idee moge lijk is moet nog worden onderzocht. Sjoukje Dijkstra "zal dit jaar niet in Rotterdam te zien zijn. Zij speelt in een der andere rondreizende „ijscir- cussen", die nu in Duitsland is. Ge noeg andere sterren zullen echter te zien zijn onder de 75 medewerken den aan deze twaalfde „Holiday on Ice" voor Rotterdam en omgeving. Daar is wereldkampioen Donald McPherson, de Italiaanse Anna Gal- marini, het Duitse paar Marianna Al- thammer en Karlheinz Kramer, Het Weens- Amerikaanse paar Helga en Jorge Vallé, vele jongleurs .en ijsko- mieken en de Britse Carol Ann War ner. Behalve groots opgezette shows zullen er vele komische nummers te zien zijn. Hoogtepunt zal het onderdeel „Zigeu ner*) romen" zijn, waaraan het gehele gezelschap meewerkt, een verhaal met een raadselachtige verdwijning. Dan is er een hulde aan James Bond, met o.a. het „gouden meisje". Een dierenballet kan men aanschou wen in een parodie op de Ascot Ra ces uit „My Fair Lady". Te vermel den vallen ook nog de „Egyptische Fantasie" uit „Cleopatra", de „Wals van porcelein" uit het oude Wenen' en de finale „San Francisco 1900" op muziek van de musical „Hello Dol ly". Enige problemen levert het feit dat de Energiehal slechts een nauwe toe gang hééft en dat er vlakbij geen parkeerruimte zal zijn. Er zal een stopverbod gelden voor de hoge West- zeedijk, terwijl de lage wordt afgeslo ten. De entree moet vrijblijven, al leen auto's, die onmiddellijk terugke ren mogen tot voor de hal komen. De politie adviseert In de eerste plaats zoveel mogelijk gebruik te maken van het openbaar vervoer (lijnen 10, 5 en buslijnen). De RET zal haar best doen voor versterking der diensten te zorgen. Er is parkeerruim te voor 500 4 600 auto's in de omge ving. Dankzij medewerking van poli tie en Medische Faculteit kunnen 300 auto's staan aan de andere kant, bij de Wytemaweg. Verder langs Wyte- maweg en Rochussenstraat. Bezoekers, die daar parkeren zullen dan een kleine omweg moeten maken via het Melkkoppad langs de Volksu niversiteit naar de Westzeedijk. Men wordt aangeraden uit zuidelijke en westelijke richtingen naar de Rochus- senstraat te rijden ,uit oost en noord via de Witte de Withstraat. JPORMIDABELE sprongen zal men m de ysshow kunnen zien van wereldkampioen Do nald McPherson. lastingverzwaringen op te leggen. Het komend kabinet zal eveneens het tempo waarin de collectieve voorzie ningen kunnen worden uitgevoerd, nader moeten bezien. Prof. Zijlstra wees de heer Neder horst erop dat de keuze van een. president voor de Nederlandsche Bank volkomen open is. Ik kan hier geen enkele invloed op uitoefenen. Als men mijn recent politiek verleden hiertoe voor een benoeming een be zwaar acht, kan men een ander kiezen, aldus prof. Zijlstra. De premier vertelde voorts dat deze of volgende week de memorie van antwoord op het ontwerp omroepwet in de ministerraad zal worden bespro ken. Zo spoedig mogelijk zal dit stak aan de Kamer worden toegezonden. Over de mijnwet continentaal plat zei prof. Zijlstra dat het 'kabinet een regeling zat voorstellen ais zij -dit in 's lands belang gewenst adht. Tegenover 'de heer Nederhorst merkte prof. ZijLstra op dat zijn? kabi net er alleen mee te maken heeft *dat er geen algemene maatregel va'rf'be- stuur is ingediend. W'aar die maatre gel momenteel is volgens drs.,Ne derhorst bij de Raad van State - heb- b en wij niets mee te maken. Over het gratiebeleid zei de premier dat alleen gratie zal worden verleend in individuele gevallen als bijzondere omstandigheden hiertoe aanleiding ge ven. De minister van justitie zal in zo'ji 'geval eerst overleg plegen met de ministerraad'. I - r (Van onze parlementsredactie) DERHAAG „Mijn toekomstplan-'8 nen lagen in een andere richting. Per soonlijk had ik niet het voornemen om premier te worden. Ik ben echter van gedachten veranderd toen Ik meende mfj niet meer aan de verantwoorde lijkheid te kunnen onttrekken. BH de formatie-Schmelzer achtte ik dit mo ment niet gekomen, na de tnformalie- Beel wel." Hit zei premier Zijlstra vanmorgen in de Tweede Kamer, waar hij de gisteren gehouden redes van de fractievoorzitter (zie elders deze krant) beantwoordde. Hij herhaalde, dat er geen.tijd/meer, was geweest' om CH-mihisters" aan-te,1 trekken. -■ 1(-- 'f.t De minister-president deelde verder1" mee, dathijpogingen heeft gedaan om minister Bogaers aan zijn kabi-- net te verbinden. Het program dat'.jk" hem voorlegde liep sterk parallel, met zijn inzichten. - - - 1 De heer Bogaers wilde echter weten. aldus prof. Zijlstra of dit program ook met de Partij van de Arbeid kon wor den voortgezet. Dit kon redelijkerwijs- echter niet van mij verwacht worden,8 gezien de houding van de socialisten. Op een interruptie van de heer Roemers antwoordde hij dat dit niet een kwestie, van bewijslast om draaien teas. De socialisten voelden niets voor mijn program, dat bleek gisteren ook wel uit de rede .van de heer Nederhorst. Sprekend oVer het extra-parlemen taire karakter van zijn kabinet be klemtoonde premier Zijlstra^ dat hij voor zijn voorstellen'de steun hoopt te- krijgen van verschillende partijen in de Kamer, ook buiten de ARP en de •KVP. Het verwijt van de ,heer Neder horst dat dit kabinet als overgangsre gering zijn taak te ruim stelt beant- 5 woordde hij door te zeggen dat het al tijd moeilijk is om te bepalen wat vol doende urgent is. SCHIEDAM Violist Theo Olof en pianist Willem Hielkema hebben woensdagavond de vrij talrijke bezoekers van de aula van het stedelijk museum een boeiend concert voorgeschoteld. Het programma van dit concert, dat onder auspiciën van de Ver eniging Vrienden van het Stede lijk stond, vermeldde vóór de pauze het echte duo-werk en er-, na aantrekkelijke korte stukken. Geopend werd met Mozart's mooie tweedelige sonate m G, KV. 301, die een stijlvolle interpretatie genoot door het duo, dat m voortreffelijk samen gaan enthousiast musiceerde. Bijzonder fraai werd vervolgens Beethoven's on volprezen „Frühlmgs-sonate" gerea liseerd, pittig m de snelle onderdelen er> sfeervol in het Adagio. Na de pauze bewees de violist zijn klasse, daarin uitnemend bijgestaan doot Hielkema, in een fijnzinnig Largo van Veracini, het geestige „Tambourm chir.ois" van Kreisler, en de zangerig écht Spaans gespeelde „Romanza Anda- louza" van P. de Sarasate. Het concert, dat op duidelijke en geestdriftige wijze werd ingeleid door de pianist, die in dit werk eveneens zijn sporen heeft verdiend, werd beslo ten met het buitengewoon briljant ver tolkte „Perpetuum mobile" van Nova- eek en Paganmi's virtuoze La Campa- nelia. Het publiek bleek het gebodene op hog" prijs te stellen, getuige het voort durend opklinkende warme applaus. ROTTERDAM Met twee gebroken onderarmen is de 19-jange monteur C. M. T. Hagïraats van de Ring naar het Bergwegziekenhuis gebracht. Op het terrein van Koelveem aan de Boezem- - bocht stond hij op een ladder met een aluminiumplaat. Door een hevige ruk wind verloor hij zijn evenwicht en viel van zeven meter hoogte.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 3