M. Mooi (prot) bij algemene beschouwingen WO 111 Ilfif D O uw «S»#gmê Socialist wil enkele belastingen opheffen w J 'm I tm van Politiek Jongeren Contact Schiedam niet in raadzaal» heetman AGENDA GELD ARTSKELEN wpa BOOGAARD gentlemen prefer „Wat is Jan Soldaat zonder moeder?" „De Snelheid" heeft eigen clubgebouw Nieuwe huizen voor deel onbetaalbaar' DEKLERKsZII Voorlopige kosten ruim een ton Geen andere ruimte in stadhuis ROL E X MAANDAG 12 DECEMBER 1966, AFTFR SHA\ E Meer huizen nubeduidend goedkoper dekens *50X200°* ÜI Bi] BOOGAARD koopt U met m J. v. d. Linden death) wil een beter openbaar vervoer AEG-centrifuge S 35 inhoud 3 kg. 2600 toeren verchroomde bovenrand 9 veilig vergrendeld, doorzichtig deksel 9 zeer degelijke, soliede uitvoering. Deze machine is zijn prijs: 235.- ten volle waard. Bij Boogaard kost deze centrifuge, door eigen import, U slechts198.- met volledige service en garantie. SCHIEDAMSEWEG 41 VAN H00GEND0RPLAAN 33 Vervoer Twee dagen lang - morgen en overmorgen - zijn de coupons koning in onze zaak. Twee feestelijke voordeel-dagen voor, u, twee koopjes-dagen. De coupon-dagen van De Klerk zijn beroemd! BIJNA VOOR DEHELFT VAN DE PRIJS! Juliana behaalde schitterende zege Vandaag. en morgen i .en dagelijks 966 pi? ROTTERDAMMER Pagina 3 I van 2.90 af ecn produkt vergt grootste aandacht coupons COUPONS (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij de algemene beschouwingen over de be groting van 1967, die vanmiddag om twee uur begonnen zijn, heeft de fractievoorzitter van de Protestants-Christelijke Groep, de heer M. Mooy, veel aandacht besteed aan de groei van Vlaardingen, de daarmee gepaard gaande behoefte aan woningen en de moeilijk heden die zich daarbij voordoen op financieel gebied. De heer Mooy, die voor het eerst als fractievoorzitter aan de begrotingsdebatten deelneemt, zei dat de behandeling van de ge meentebegroting bij uitstek gelegenheid biedt tot bezinning op dé toekomstige ontwikkeling van de stad. O nen net zo goed een extra heffing zul- j len moeten betalen als deSenen, die i een lagere huur betalen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer S. Baren dregt, voorzitter van de socialistische fractie in de gemeenteraad, heeft bij de aigemenc beschouwingen zijn vol doening uitgesproken over de stijging vsw de uitkeringen uit het gemeente fonds en van de rijksuitkeringen en de daarmee gepaard gaande daling van in komsten uit eigen gemeentelijke heffin gen. Het jarenlange pleiten van de Vlaardingse raad voor een rechtmatig deel van de rijksbelastingen voor de gemeenten heeft deze ontwikkeling, naar hij hoopte, mee in de hand ge werkt. De heer Barendregt meende, dat nu de tijd was aangebroken voor afschaffing van enkele gemeentebe lastingen, die daarvoor in aanmer king komen. Met name noemde hij de vermakelijkheidsbelasting, de hon denbelasting en de schoolgelden. Hij wilde beginnen met het opheffen van de vermakelijkheidsbelasting per 1 januari 1968. Een motie om een derge iijke opheffing te doen ingaan diende de heer Barendregt gelijktijdig in. Hij hoopte dat ook andere fracties dan die van de PvdA deze motie zouden steu nen. De opgewekte woorden over de gewo ne dienst gelden niet voor de kapitaal dienst, zei de heer Barendregt. De toestand is ook zonder toeneming van de kapitaalschaarste al ernstig genoeg. VLAARDINGEN Wat de christe lijk gereformeerde jeugdvereniging „So la Scriptura" betreft mag ds. C. Lang broek uit Veenendaal meer naar Vlaar dingen komen. In de kerk aan de Em- niastraat, die bijna geheel bezet was, gaf hij zaterdagavond op populaire wij ze een boeiende verhandeling over het onderwerp: „Wat is Jan Soldaat zonder moeder?" Ds. Langbroek stelde allereerst vast, dat in elk gezin alles om moeder draait, vandaar dat moeder van enor me betekenis is voor haar zoon die naar dienst gaat In de burgermaatschappij weet de toekomstige Jan Soldaat zich omgeven door diverse bekenden en vrienden bij wie hij bij hoort en zich opgenomen voelt. In dienst vallen deze kringen weg. Als Jan Soldaat de kazernepoort binnenkomt voelt hij ineens wat het is zonder „moeder" te moeten leven. Tussen de wirwar van allerlei ande re' jongens en in een totaal andere sfeer mist hij meestal niet eens zijn kerk en verenigingen. Zelfs zijn er bij die denken, eindelijk van al dat gezeur af te zijn. Ds. Langbroek wees op de be langrijkheid van het van huis uit mee krijgen van steun en vertrouwen op het Woord van God. Tussen de koekjes en het rolletje pepermunt, die Jan Soldaat meekrijgt, mag een bijbeltje niet ont breken. De zangvereniging „Ethan", die mede werking zou verlenen bleek ^daartoe niet in staat., In plaats daarvan was er samenzang van adventliederen. (Van onze correspondent) MAASSLUIS De postduivenvereni ging „De Snelheid" heeft zaterdag het nieuwe clubgebouw aan de Keuchenius- straat in gebruik genomen. Voorzitter •J. Bakker zei dat gedurende het zestig jarig bestaan van de vereniging einde lijk een lang gekoesterde wens in ver vulling Is gegaan. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur en in het bijzon der aan de leden, die veel voor het tot stand komen van het clubgebouw heb ben gedaan. Trots was de voorzitter op zijn voor zittershamer, die hij enige tijd geleden heeft gekregen van het Rode Kruis, af deling Maassluis-Maasland-Hoek van Holland. Sinds 1965 houdt „De Snel heid" speciale vluchten waarvan de op brengst ten goede komt aan het Rode Kruis. Namens de postduivenvereni ging overhandigde wethouder J. Smit de opbrengst van de dit jaar gehouden vlucht (ƒ1.834) aan de voorzitter van de Rode Kruisafdeling, de heer C. van Leeuwen. De heer Van Leeuwen uitte zijn er kentelijkheid voor deze gilt. In totaal heeft de vereniging op deze manier reeds ƒ11.075,80 aan het Rode Kruis overgemaakt. De heer Van Leeuwen stelde een zilveren duif op een stan daard als prijs beschikbaar. Vervolgens overhandigde hij de heer Bakker een oorkonde en een ingelijste foto van de »Henri Dunand". De heer G. v. d. Houwen bracht de gelukwensen over namens de Maassluise Gemeenschap en de heer W. Bakker bood namens de zustervere niging „De Snelpost" een prijs aan voor een te houden vlucht. „Het enige wat we zouden kunnen doen is een verminderd beroep op de kapitaalmarkt, maar dat zit er niet in", dacht hij, „dat zal wel duidelijk wor den uit de begrotingsbehandeling". Gro tere investeringen zijn nodig, maar de huidige volkshuishouding is daarop niet ingesteld. De heer Barendregt zag in, dat de lagere overheden op de kapi taalmarkt niet aan bod komen zonder het betalen van een zeer hoge rente. De heer Barendregt meende dat er maatregelen moeten worden genomen in: de kapitaalsector. De in de raad ver- tegenwoordige •.partijen willen op-' lan delijk niveau echter niet meewer ken aan de enigejuiste weg; hervor ming van de kapitalistische maatschap pij, aldus de socialistische fractievoor zitter. De heer Barendregt deed het college de suggestie om voor het vieren van het 700-jarig bestaan van Vlaardingen In 1973 iets blijvends tot stand te bren gen. „Sticht een comité 1973, niet om terug te blikken maar- om te laten zien dat een 700 jaar oude stad ondanks haai hoge leeftijd haar tijd verstaat." De heer Barendregt pleitte voor de aanstelling van een raadsman die elke burger de weg kan wijzen, bijvoor beeld in zijn verhouding tot de over heid. Deze raadsman kan. tevens mee werken aan het te houden sociologisch onderzoek. De heer Baréndrégt vroeg het college na te gaan of er gemeentelijke spaar en credietbanken zijn en hoe de gang van zaken bij deze instellingèn is. Een omzetten van de volkscredietbank in een spaar- een credietbank had het col lege ontraden. De heer Barendregt ging hiermee akkoord, maar hij wilde de mogelijkheden van een dergelijke bank wel weten. .55 Als men 't over moderne dekens heeft... dan denkt men natuur lijk direct aan Draion dekens. Want als-er één soort deken is, die alléén maar comfort en gemak gééft... dan is 't wel de Dralondeken. Licht in gewicht, verrukkelijk warm, mooi en volgeruwd, makkelijk te wassen en vlug droog en bovendien in deze aanbieding voor een bijzonder lage prijs. Camelkteur De gewoonte in diverse gemeenten om bij de begroting beleidsnota's te volgd. De PCG-fractievoorzitter zag dit produceren heeft Vlaardingen niet ge niet als een Semis, omdat er voldoe'nde grote plannen op stapel staan, die op langere termijn van invloed zijn op nieuwe plannen. In dit verband noem de hij het bouwrijpmaken van Ho- lv-zuid, de opspuiting van Holy-noord en de sanering van de binnenstad. De heer Mooy is van mening dat deze plan nen zullen moeten doorgaan om de groeiende bevolking een goede woon ruimte te bieden. Als gevolg van de beperkte geld middelen, door de centrale financie ring, zullen andere sebiedeo beper kingen moeten worden opgelegd. Een goed overleg tussen raad en college is volgens hem noodzakelijk om een volgorde te bepalen, waarin bepaalde objecten van algemeen belang zullen worden uitgevoerd. Het verheugde de heer Mooy dat er In het bestemmingsplan voor Holy-zuid een duidelijke differentiatie van wo ningtypen wordt nagestreefd. Hiermee kan worden voorkomen dat steeds meer mensen wegtrekken naar andere plaatsen omdat men niet de juiste wo ning kan vinden. De heer Mooy constateerde dat te weinig huizen kunnen worden ge bouwd die voldoen aan de voorschrif ten en daarbij een aanvaardbare huur doen van 75 tot 125 gulden. Volgens hem is er een grote groep 'mensen die deze huren wil betalen, maar de nieu we woningen worden voor een groot deel onbetaalbaar door het uitgebreide wooncomfort De doorstrommesregeling achtte hij gelukkig. Hij vroeg zich echter af of de voorgestelde woningwetwoningbe lasting geen avechtse werking zal heb ben. De heer Mooy was bang dat mensen die een vrij hoge huur verwo- VLAARDINGEN De heer J.. v. d. Linden, fractievoorzitter van de KVE, ging in" zijn algemene beschouwing uit voerig in op de toestand van het open baar "vervoer in Vlaardingen. Hij vond het betreurenswaardig dat er vanuit Holy nog steeds geen rechtstreekse ver binding met Schiedam bestaat. Ook het feit dat bus 56 niet door de hele stad komt vond hij een gemis. Naar zijn mening moeten het ziekenhuis, de sta tions en dé binnenstad vanuit alle wij ken bereikbaar zijn. Ook had de heer Van der Linden kritiek op de service-verlening, die naar zijn mening nog vel te wensen overlaat. De liberale fractievoorzitter H. M. .T. Dubbeldam heeft in zijn algemene beschouwing het college voorgehouden, dat de gemeente een matiging in de uitgaven moet betrachten, indien een dergelijke matiging .van de over heidsuitgaven, in het kader van de rege- ririgspolitiek is gewenst. Dit zal vooral moeten gebeuren indiendaarmee de geldontwaarding kan worden tegenge gaan, aldus de heer Dubbeldam. Er moeten goedehuizen worden ge bouwd, maar de heer Mooy drong er op aan dat de kosten zoveel mogelijk worden beperkt. A-woningen zullen re gel moeten zijn, B-woningen alleen aanvullend. Hij was blij met de activi teiten van de woningbouwvereni gingen, een particulier initiatief dat de PCG graag steunt. Wat betreft de woonruimteverde ling hoopte de heer Mooy, dat er in de toekomst wat meer ruimte op de wachtlijst zal komen na het gereedko men van een groot aantal woningen in Holy. De uniformering van de woonruimteverdeling, zoals die in de Rijnmondraad is voorgesteld, zal vol gens hem weinig effect sorteren. De restauratie van de Klijnwoningen woningen onder handen zal nemen, meente te zijner tijd ook de Tramonta- De heer Mooy vroeg naar de voort- vond hij een grote verbetering. De PCG-fractieleider hoopte dat de ge- gang van de opsuitingen in Ho ly-noord. Hij was blij met de realise ring van de plannen voor de Maasbou- elvard. Wel wilde hij weten hoe het staat met de resterende bebouwing van dit gebied. De sanering van de binnenstad moet doorgaan. Belangstellend was hij naar de palnnen voor de verdere ontwikke ling van het centrum, die het college in het vobruitzicht heeft gesteld. Er moet met name worden gedacht aan het verkeer en de parkeerproble men. Naar de mening van. de heer Mooy is er nog steeds te weinig par keerruimte in de binnenstad. Ook het parkeren in verschillende wooncentra noemde hij een urgente zaak. De verhouding van een parkeer plaats per woning, die in Holy gerea liseerd zal worden, is in de Indische- en de Zuidbuurt bij de vierhoogblok- ken op geen stukken na aanwezig, al dus de heer Mooy. Bij herstraten zal hieraan aandacht moeten worden besteed. Zolang Rijksweg 20 niet geheel klaar is zag de PCG-er geen soelaas voor het kruispunt bij Vlaardingen-Oost. Hier aan zal dan ook aandacht moeten wor den besteed. liet geld voor de verbete ring hiervan zal ergens vandaan moe ten komen. Ook een verkeerslichtenin stallatie is hier geen overbodige luxe. De heer Mooy ging in op de positie van het personenvervoer. De routes van de RET-bussen zijn op zijn zachtst gezegd niet de meest voor de hand lig gende, vond hij. Een bezoek aan' het Holyziekenhuis is door het overstappen een uren durende kwestie. Het vervoer door de Beneluxtunnel en de opheffing van de veren vroeg ook de aandacht. Vooral de fietsers en voetgangers kun nen door het wegvallen van de veren getroffen worden. De heer Mooy verontschuldigde zich aan het eind van zijn betoog voor de vele details die hij had aangeroerd. „Ik ben meer technicus dan politicus". De financiële beschouwingen zullen dan ook later vanavond door de heer Har donk worden gehouden. Niettemin was de heer Mooy van mening dat alles wat hij ter tafel had gebracht gezegd moest worden. De heer Mooy was blij dat het dit keer opnieuw was gelukt aan AR, CH en SGP in de PCG samen te gaan. De introductie van wethouder A. P. Weeda was wat ongelukkig geweest. Hij hoop te dat de blanco-stemmer alsnog de wethouder hun vertrouwen zouden kun nen geven. HOEK VAN HOLLAND Van dinsdag 20 tot cn met vrijdag 23 december' en op zaterdag .31 december mogen de winkels tot 21.00 uur geopend zijn. Op deze dagen ver valt de verplichte halve-dagsluiting. vSS^ Al deze coupons koopt u morgen én overmorgen OP ONZE GORDIJN-AFDELING Coupons Groot Formaat velours-, cre tonnes (o.m. Boussac, Ploeg), weef stoffen en damasten. OP ONZE TAPIJT-AFDELING Grote coupon-keus (waaronder vele coupons, groot genoeg, voor eeni hele kamer!) in tapijt van 1 meter, 1.30 meter breed en kamerbreedte (King Size), o.a. Bouclé, Moquette en Axminster. COMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG - BEIJERLANDSELAAN BOTTERDAM/DEN HMOAmi ECHT/VU SStNOEN/PEVn,VIER Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze 1-persoons superwarme Dralondekens, de moderne deken, met de veie voordelen. - Géén tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeenteraad wil niet hebben dat het Politiek Jongeren Contact Schiedam tijdens zijn zittingen van de jeugdgemeenteraad gemeente lijke 'zaken in dlscussie'brengt, die kort tevoren' in de gemeenteraad werden be handeld of binnenkort behandeld rul len worden. Het gevolg van deze beperkingen was, dat slechts meer algemene onder werpen in het gemeentelijke culturele of politieke vlak voor. behandeling overblven. Het Politiek Jongeren Con tact meende, dat met deze oriderwer pen de politieke belangstelling van de Schiedamse jeugd niet voor lange tijd levendig kon worden gehouden. Daarom trachtte het PJCS de verga deringen van de jeugdgemeenteraad te doen uitgroeien tot bijeenkomsten, w Het officiële horloge van de „PANAM" AIRLINES. Geeft gelijktijdig de exacte tijd aan op 2 verschillende plaatsen, waar ook ter wereld. Een officiële chronometer met automatische opwinding. Gegarandeerd waterdicht tot op 50 meter. Duidelijke datumaariwijzing onder ingenieuze Cyclops lens. ROLEX GMT-MASTER 670- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld een krediet van 107.000,beschik baar te stellen voor de restauratie en voorlopige instandhouding van de ruïne van Oud-Mathenesse. Als te zijner tijd met de restaura tie wordt begonnen zal de finan ciële kant van de zaak worden ge regeld. In de entourage van. het nieuwe stad huis is een plaats voor de ruitnne inge ruimd. Een archeologisch rapport van recente datum zegt, dat de nu ruim 700 jaar oude bouwval in wezen het eerste stenen gebouw in Schiedam is. Zonder de stichting van de voormalige burcht zou Schiedam waarschijnlijk pas veel later of in het geheel geen tedelijke rechten in de' middeleeuwen hebben ontvangen. Bovendien is het vroegere huis te Ri viere een van de vijf dertiende-eeuwse kastelen, waarvan in Zuid-Holland nog opgaand metselwerk aanwezig is. Omstreeks 1240 is het dijkfront, dat Delfland en Schleland bescherming bood tegen het water in de Maasmond naar het zuiden verplaatst Tevens werd dwars door de Schie een. dam aangelegd, de. - tegenwoordige Dam. Daar de graaf 'een deel van deze wer ken bekostigde, gingen de dam en een deel van het erachter liggende land tót het grafelijk domein behoren. In 1248 werden deze objecten eruit gelicht om deel uit te maken van de bruidschat van vrouwe Aleyd, dochter van Graaf Floris IV, bij haar huwelijk met Jan van Avennes. Twaalf jaar later is de drieëneen- half-jarige Floris V de enige erfge naam van de graafschappen Holland en Zeeland. Aleyd, inmiddels weduwe geworden, is zijn voogdes. Mocht de jonge Floris overlijden, dan zouden Aleyd en haar zonen erfgenamen van Holland en Zeeland en Zeeland zijn. Dat bij een eventuele erfopvolging in de vrouwelijke lijn moeilijkheden zou den ontstaan, evenals in 1204, toen Ada van Holland erfgename was, was ech ter wel zeker. Om haar weerbaarheid te versterken liet Aleyd op haar do mein aan de Schie een burcht bouwen, die alle andere binnen het graafschap gelegen kastelen in grotte overtrof. Een complex met walmuren ter leng te van 50 m, hoektorens en een hoofdto ren met op de begane grond drie meter dikke muren. In 1268 evenwel blijkt het politieke spel voor ver Aleyd verlo ren te zijn. Haar zoon Floris krijgt de burcht in Schiedam, die toen echter reeds ten dele ontmanteld was. De gehele dertiende eeuw door ble ven de Avennes vanuit Schiedam intri geren in het graafschap Holland. Maar ook brachten zij de nederzetting, die aan de voet van de burcht is ontstaan tot ontwikkeling door het verlenen van voorrechten, door kerkstichting enz. In 1299 erft een kleinzoon van Aleyd, de heer Jan van Avennes, de graafschappen Holland en Zeeland; hij is dan al graaf van Henegouwen. Hier door wordt het kasteel, meestal aange duid als huis te Riviere, grafelijk bezit. In 1339 werd de burcht verkocht aan de heer van Mathenesse, in wiens geslacht deze bleef tot 1688, toen de stad tot aankoop ervan met andere goe deren overging. In het begin van de tachtigjarige oor log, n.l. in 1574, is het kasteel door onvoorzichtigheid van de erin geleger de troepen door brand verwoest en daarna ten dele gesloopt. In de tweede helft van de negentien de eeuw heeft de gemeente enige conserveringswerken aan de bouwval, waarvan toen al sprake was, verricht. Wat er thans nog over is van de eens zo trotse burcht, bestaat uit een on derbouw van de uit omstreeks 1260 daterende hoofdtoren, namelijk de be gane grondverdieping en de eerste verdieping. In het metselwerk komen trappen, lampnisjes, een schouw, ge makken en een lavet voor. Aan de noord- en de westzijde bevinden zich tegen de toren de overblijfselen van twee veertiende eeuwse woonvleu- gels, ten dele gefundeerd op de der tiende eeuwse walmuren, met o.a. de restanten van een wenteltrap. Ten zuiden van de ruïne bevinden zich onder de grond de resten van de voorburcht, van de dertiende eeuwse walmuren en van een hoektoren. Met de deskundigen zijn B. en W. van mening, dat deze ruïne van zodani ge historische betekenis is, dat het ge wenst is haar te bewaren. Hoewel de Rijksdienst voor de Monu- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. Lijnbaan 92-Oostzeedijk 155-157 Tel. 1166 70 Rotterdam mentenzorg achter het restauratieplan staat, kan aan een grote restauratie met rijksseun op di ogenblik niet wor den gedacht; hiervoor zullen gunstiger financiële omstandigheden moeten wor den afgewacht. Alsdan zaï het Rijk in de kosten kunnen subsidiëren voor 40 procent. Gebruikelijk is, dat de provin cie dan ook nog een klein deel van de kosten voor haar rekening neemt. Over igens zullen de restauratiekosten mee tellen bij de verfijningen, waarmee bij de uitvoering van de Wet financiële verhouding tussen Rijk en Gemeenten wordt rekening gehouden, zodat op een extra uitkering uit het gemeentefonds gedurende 25 jaar mag worden gere kend. waarin ook nationale én internationale^ politieke vraagstukken' aan da'; oi'de konden worden1 gesteldJOm wezenlij ken besloot meri.op 14:;.jahiióri 1965de jeugdgemeenteraad jte doen op- gaanfn.hetPJCSJ'Optdie.wijzeSzn'uH'^ men bijde keuze 'van 'onderwérpen-' niet meer gebonden zijn aan de opge- legde beperkingen. .tv "T Op 11 oktober 1965 vroeghet PJCS vóór het toenkomende seizoen de raad- zaal weer te mogen gebruiken. Het g wenste zich daarbij niet meer te beper ken tot de gemeentelijke problema tiek. Hoewel Bi en W. begrip hadden voor de wens om buiten de gemèe i tepolitiek vallende onderwerpen in discussie te brengen met de bedoeling daarmee, de politieke belangstelling van' d? jeugd te kweken, bleven zij van mening, dat de vergaderingen in de raadzal zich niet verder dienden uit te strekken dan tot die van de jeugdgeméénteraad. Om het PJCS in staat te stellen daar naast de gewenste- activiteit tó in rui mer verband te kunnen verwezenlij ken, hebben B. en W. het bestuur aan geboden voor die' bijeenkomsten gé bruik te maken' van de aula - van de Dienst vanGemeentewerken. Zij ver- klaarden zich zelfs bereid, naast de subsidie, de. daaraan verbonden .kosten' voor rekening van de gemeente te he men., SCHIEDAM Voor de zesde maal in suc cessie heeft het eerste herenteam van Julia na voor een overwinning gezorgd. Ditmaal werd runner-up Zeemeeuwen het slachtoffer van het strijdlustige Juliana. Beide ploegen hebben een voortreffelijke partij volleybal laten zien. De Amsterdammers hadden de eerste set kennelijk met aanpassingsmoeilijk heden te kampen.'Juilana won dezë set met ruim verschil: 357. In de tweede set leek het er aanvankelijk op dat Juliana weer op een royale zege zou af stevenen; Het werd al spoedig duidelijk dat het grote verschil tussen beide ploegen lag in de afwerking van de pas.. Dit onder deel was bij Juliana veel beter verzorgd en dit zou uiteindelijk de doorslag geven. Voor alsnog dachten de/Amsterdammers er niet over zich zonder meer gewonnen té geven. Juliana won deze set, na met 145 te heb ben voorgestaan, sléchts met 1512. In de tweede set begonnen de gasten aan een verwoed tegenoffensief dat twee volle sets duurde. Met de setstanden 15—12 en, 1511 trokken zij de balans weer inT even wicht. In de vijfde en beslissende set werd echter al spoedig duidelijk dat.Juliana, be halve over pen betere conditie, ook over, een goede teamgeest beschikte. De Zeeumeeu- wen werden in de laatste set volledig onder de voet gelopen:' 154. Door deze overwin ning neemt Juliana thans na tien wedstrij den de vijfde plaats op de ranglijst in. De achterstand op de leiders bedraagt nog slechts vier punten. Arcade: Ned. Ver. „De Verzamelaar", ruil beurs, 19.30. Chr. Soc. Belangen: A.R.-Kiesver... verga dering, 20. Musis Sacrum (Bron): ZakenstiicUekring. kontaktavond. 20. Irene: Aqua-Fauna, kontaktavond, 20. Volksgebouw: NTVON, dia -programma, 20. Arcade: RK EHBO, cursusavond, 20. Musis Sacrum: Alg. Bond van Bejaarden, St. Nicolaasfeest, 13.30 en 19.30. Arcade: Ned Bond van Vogelliefhebbers^ 'r kontaktavond. 20. Chr. Soc. Belangen: Euratio, spreken in - openbaar, 20. Bijkantoor DeRotterdammer.' Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 (b^g. 020 - U5588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Goh, gDr. Zamenhofstr. 139. tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie boven. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poll-- tie 264666. alarm brandweer 26912.3 alarm GG en GD 269280. R: Apotheek: Nlcuwland, Dr. Wibautplein 17, tel. 267532.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1