Te veel winkels in centrum Ir. Wilton staat achter onrust van was beneden de maat van kunstmest AGENDA meubelen 695.- 145.- rrm JU DflU JA Onteigenmgsplannen worden uitgevoerd w Inbrekers op karwei Mi m7 MEER VREEMDELINGEN GEREGISTREERD IN SCHIEDAM - Over toerisme kart men Hog niet spreken Export gaf gunstig beeld opruiming VAN DER BEEK Vrouw lag dagen lang bewusteloos stormloop nu489." DEKLERK&ZN Eigenaars verklaren zich akkoord Glasindustrie zette meer spiegels om Burgerlijke stand scbeffer NTERIEUR 1% 1 I T)Erotterdammer Pagina 3 VRIJDAG 20JANUARI 1967 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ir. B. Wil ton, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas, heeft vanmid dag in zijn jaarrede, uitgesproken tijdens een bijzondere vergadering van de kamer, de bezorgdheid van de Vlaardingse middenstand ondersteund. De middenstand maakt zich namelijk ongerust over een te sterk winkelapparaat in het centrum van de stad. „Bij een haast stilstaande groei van de bevolking zien wij, dat de ont wikkeling van de grote winkelbe drijven in het centrum doorgaat. Dit moet van invloed zijn op de omzetten van de „gewone" mid- denstandsbedrijven, die hun kos ten en investeringen zién toene men", aldus de heer Wilton. WONINGTEXTIEL BEDDEN EN MEUBELEN en dagelijks Haringvangst W erkgelegenheid Mevrouw V. Vollenhoven ij Margrietfonds voorn modern Asvion wil voorschot voor kleedlokaal Loop der bevolking Ook andere percelen Politiecijfers over 1966: GROOTSTE GROEPEN DRONKENSCHAP PPSC organiseert zaalvoetbaltornooi en*** r modehuis schiedemseweg 57 s' vlaardingen Fortunajuniorenteain won spelregelstrijd ■M ■mme Een complete huistelefoon mee 2 toestellen, die U In diverse vertrekken kunt plaatsen, zodat U bijvoorbeeld steeds kunt ho ren of baby rustig Is of huilt... (als U uitgilt 's avonds één toestel bij de buren - vervangt een oppas). In beide toestellen is een ont- vanger en een microfoon, dq» gesprek in belde richtingen Is mogelijk. J En dit zeer degelijke en handige apparaat koopt U nu met 20 meter snoer, yoor nog géén twee tientjes. HUIS BUREN Morgen om 9 uur begint in de Discohoek de verkoop van deze Canweli Intercom huls-telefoons (babyfoon) compleet met batterij snoer en gebruikt-^ aanwijzing. Geen tel. of schrift, best m Duur nn de Opruiming 12 Januari (ot '2 februari. De K, van K.-voorzitter vervolgde dat de winkelplanning ook voor de nieuwe stadsgedeelten voortdurend de. aandacht vraagt Hij vond het triest dat in één van de Vlaardingse West-winkelgalerijen nog steeds een aantal West-winkels leeg staat, ter- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „De gedistil leerd-industrie heeft -het voor wat het binnenland betreft niet best gdhad en ook voor 1967 is men niet optimistisch. De verhoging van de accijns cn de omzetbelasting op 'gedistilleerd heeft, zoals,te verwachten was, de afzet 3,oen dalen met vermoede lijk meer dan 25 procent. Ik vreès dat door dé grote prijsverhoging het pu- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ir. B. Wilton zei vanmiddag in zijn jaarrede nauwelijks iets zinnigs te kunnen zeggen over de chemische industrie. In het district van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas is namelijk gedurende 1966 veel veranderd. Sinds de grenswijziging in het gebied van Botlek en Europoort valt vrijwel de gehele chemische industrie onder de Rotterdamse Kamer. Over de fabricage van kunstmest zei hij. dat in het begin van dit jaar een evenwicht is ontstaan tussen vraag en aanbod. Spoedig daarna begon zich een situatie van overproductie af te teke- Door de groei van de activiteiten van de chemische industrie ondergingen de grondstoffenprijzen, in het bijzonder dié van zwavel, een sterke stijging. Daarnaast namen ook de loon- en mate riaalkosten toe. Bij de wasmiddelen-industrie aan de Vlaardingse zijde van het Waterwegge bied, aldus de heer Wilton, hebben fel le concurrentie en stijgende kosten de marges aangetast. Ondanks een stijgen de productie bleef het aantal werkne mers door mechanisatie op hetzelfde niveau en men verwacht daarin geen verandering. bliek gaat uitwijken naar vervangende dranken, die niet door belastingmaatre gelen zijn getroffen". Dit zei Ir. B. Wilton, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas, vanmiddag in zijn jaarrede. Hij vroeg zich af of de regering er niet goed aan. zou doen al thans de omzetbelasting» op gedistil- niet tegen- Men verwacht'dat' het'èind- voor de andere alcoholische dranken geldt. Nog een andere factor, die de gedistil leerd-industrie verontrust, bracht hij naar voren. Door het misbruiken van de zogenaamde tien-liter-grens schijnt het publiek buiten de normale han delskanalen om aan gedistilleerd te ko men. Over de wijze waarop dit gebeurt doen, aldus de heer Wilton, allerlei ver halen de ronde. De voorzitter van de Kamer zei dat de. export van gedistilleerd een gunsti ger beeld vertoonde. Men 'constateerde geen expansie, zoals in voorgaande ja ren, maar als geheel viel het resultaat niet tegen. Men verwacht dat het ein- resultaat weinig minder zal zijn dan oyer het jaar'1865, toen een recordafzet van ongeveer 35 miljoen gulden -werd behaald. Een moderne garderobe is niet meer denkbaar zonder zo'n heerlijk warme en makkelijke Helanca pantalon. Morgen koopt U ze, niet alleen van prima kwaliteit Helanca, maar ook In zeer slank en cor rect afkledend modél (overtollige pondjes verdwijnen ogenschijnlijk Helanca pantalons, zeer modieus onder jack of pullover, morgen voor nog géén dertien gulden. VOOR AL UW woninginrichting Nieuwelaan 3, tel. 8793 Toonzaal West Nieuwland 97 VLAARDINGEN Dr. A. Kuyperscbool: Afscheidsreceptie. 19.30. De Rank: Ned. Chr. Vrouwenbond Kethei. vergadering, !0. Magnalla Defkerk: Oec. Raad van Kerken, gebedsdienst. 20. Geref. Jeugdhuis: Chr. Bibliotheek, uitle ning 15-17.. Wijkcentrum: Buurtver. W. Brouwerstraat, feestavond 20. TlvoU; S.J.S. ..Guillaume". dansavond, 20.30. Opstandlgskerk: Soc. „Den Telrguastn", dansavond. 20. Bijkantoor De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redacliezaken, tel. 263954, b.g.g. 115568, b.g.g. 346619. Agentschap: J. van Gogh. D. R. Zamen- hofstr. 139. tel. 152400. Belangrijke .telefoonnummers:" Alarm -poli tie toestel 264666, brandweer 269126. GG en CD 269280. Apotheek: Nieuwland dr. Wlbautpl. l<, tel. 265567, IR. B. WILTON samenwerking Waterwegsteden wijl boven de geplande winkelvoor ziening nog extra verkoopruimte werd gecreëerd. Over de koopavonden zei hij, dat de middenstand en de Kamer met meer dan.gewone belangstelling zien naar wat er op dit punt in Rotter dam aan de hand is. De heer Wilton vreest dat de ontwikkelingen in de Maasstad niet zonder invloed zullen blijven op de situatie in hetdistrict van de Kamer van Koophandel. Wat betreft de detailhandel zei hij, dat men tevreden is met de behaalde resultaten, hoewel sombere geluiden niet ontbreken. Van een stijgende om zet was namelijk geen sprake. Het slechte zomerweer heeft in bepaalde sectoren de omzet nadelig beïnvloed. Aan de andere kant lijke nde branches in de luxe-artikelen nog" vrij tevreden. Hoog genoteerd stonden de artikelen in de „doe-het-zelf" branche. En dat uit een zekere noodzaak, aldus de voorzit ter van de Kamer De middenstand van Schiedam spreekt met waardering over de aanleg van goede toegangswegen, waardoor de stad gemakkelijker te bereiken is. Met belangstelling ziet men uit naar de plannen tot sanering van de bin nenstad. Aan de realisatie daarvan wil de middenstand graag meewerken, zei hij. Over de Vlaardingse vloot zei de heer Wilton, dat deze in 1966 ongeveer dezelfde vangstresultaten behaalde ais het jaar daarvoor, namelijk ruim 61000 kantjes. 'Het prijsverloop'aan'de' afslag ontwikkelde zich gelijkmatiger over het seizoen dan het vorige jaar, het geen een hogere gemiddelde prijs bete kende. In verband met de geringe vangsten in de Noordzee viste de hele vloot van half. september tot Kerst op de visgronden ten zuid-oosten van Ier land. Daar bereikte men een goed resul taat De andere kant van het bedrijf, na melijk de haringhandel, kon door de hogere afsiagprijzen, de hogere lonen ;n andere kosten moeilijk tot een tevre- denstemmend resultaat komen. Cen traal inkopende landen namen, tenge volge van de hoge prijzen, niets af en de normale buitenlandse afzetgebieden gaven een verdere exportvermindering te zien, aldus de voorzitter1 van de ka mer. Ook de Scheepvaart ontbrak niet in het overzicht van de heer Wilton. Ge durende 1966 liepen totaal 32.292 schepen de Waterwee binnen. Daar van ontving Vlaardingen totaal 1748 zeeschepen, Schiedam 750 en Maassluis 817. Wat betreft de werkgelegenheid in het district van de kamer van koophan del zei de heer Wilton, dat het perso neelstekort in 1966 ongeveer 1800 man nen bedroeg. Vooral in de metaalin dustrie is het tekort nog vrij belang rijk. Daarbij dient men nog te beden ken dat het aantal buitenlandse arbei ders opliep tot ruim 3COO, dus 500 meer dan het jaar tevoren. „Het afgelopen jaar bleef de span ning op de arbeidsmarkt in ons district gehandhaafd. Ik meen, dat er zells nog gesproken kan worden van een overspanning, al nam deze tegen het einde van het jaar wat af. Goed geschoolde vaklieden kunnen nog ruimschoots aan de slag en. dat is meer dan men helaas vaak elders in het land moet vernemen", aldus de heer Wilton. Over het toerisme zei hij nog, dat daarvan aan de noordzijde van de Wa terweg nog niet kan worden gesproken, hoewel de scheepvaart een boeiende at tractie vormt. Hij pleitte voor een nau we samenwerking tussen de VVV-instanties van de drie Water wegsteden om gezamenlijk tot actie te komen en propaganda te voeren. HOEK VAN HOLLAND De ge meentelijke woningstichting in Rotter dam zal per 1 maart ruim 500 wonin gen overgedragen aan de woningbouw vereniging „Rotterdam aan Zee". Het betreft hier de zogenaamde „Duiker en Verruitwoningen" die in 1949 werden gèbouwd en de „Korrelbetonwoningen" in de Prins Hendrikstraat. SCHIEDAM De schoonmoeder van prinses Margriet, mevrouw Van Vollen hoven, woonde donderdagmiddag in ge bouw Irene de druk bezochte, jaar lijkse, feestelijke bijeenkomst bij van het Prinses Margriet Fonds. Deze instel ling zorgt voor de nagelaten familiele den van de koopvaardij-offieieren in de Tweede Wereldoorlog omgekomen. Het was er als altijd bijzonder gezellig en de bijeenkomst had inderdaad iets van een familiefeest. Mevrouw W. C. Schaberg-Wësterdijk sprak een openings- en slotwoord. Ook de voorzitster van het Schiedamse Co mité van het Prinses Margriet Fonds, mevrouw A. G. W. Dirkzwager-Cool, was aanwezig. Mevrouw B. de Vries-van der Berg liet de gebeurtenissen van het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pie ter van Vollenhoven nogmaals de revue passe ren, Aan de hand van een reeks fraaie kleurendia's namen de heer cn me vrouw Hinlopen-Nanninga de aanwezi gen mee op een reisje door mooi Neder land. SCHIEDAM B. en W. willen de mixed hockey club Asvion een kasvoorschot van 5000,- verstrekken voor, de uitbreiding van de kleedruimte in het clubhuis. In het sportpark Thur- lede. De uitbreiding is noodzakelijk ge worden door de aanmerkelijke vermeer dering van het aantal meisjesleden. De totale kosten van de uitvoering der goedgekeurde plannen belopen ten minste' 14.000. De vereniging slaagde er zelf in 9.000,- te betrekken waaron der een geldlening van 5.000,- van de Nederlandse1 Sport Federatie. Reeds eerder verstrekte de gemeente raad aan Asvion kasvoorschotten waar van de afwikkeling steeds tot tevreden heid stemde. De Sportraad gaf een gunstig advies op dit voorstel dat de gemeenteraad maandagavond zal be handelen. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze Helanca da- mespantalons met voetband en solide ritssluiting opzij, in de maten 36 t/m 46 en in marine, zwart of bruin m Géén teJ. üf schrift, best. Duur va n de Opruiming tZ januari tot 2 februari. SCHIEDAM De concierge van de Koningin Emmaflat trof donderdagavond de 88-jarige mevrouw A. N.-B. bewuste loos op de vloer yan haar slaapkamer aan. Waarschijnlijk heeft zij een beroerte gehad en al enkele dagen buiten bewust zijn gelegen. Er was een waarschuwings- knop in haar woning, maar die heèft ze niet meer kunnen bereiken. De concierge had het vreemd gevonden dat hij al een paar dagen geen teken van leven had gezien en was toen gaan kij ken. De vrouw is onmiddellijk naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. SCHIEDAM, -Op 31 december 1966 telde de gemeente 8222 inwoners. In die maand overleden' er 51 mensen en waren er 105 geboorten. Driéhon- derdzestien Schiedammers vertrokken naar elders en er vestigden zich 292 nieuwe inwoners. 12 JANUARI TIM 2 FEBR. WINDSOR BANKSTELLEN van origineel Slavonisch eiken. 3-Zltsbank en 2 fauteuils met losse zit- en rugkussens, overtrokken met een warme Schotse ruitstof. Deze gezellige én solide bankstellen, nu enorm voordelig. voor Bijpassende WINDSOR EETKAMER bestaande uit een ronde tafel met tuimelblad en 4 massief eiken stoelen, bekleed met rood kunstleer Een partij Scandinavische ARMSTOELEN op eettafel-hoogte, zwart, wit of rood gelakt, Nu spotgoedkoop voor 45.- Prachtige partij SLAAPKAMERS, in blank berken, afgetakt In krasvrlj polyester. Bestaande uit 3-deurs linnenkast (V3 leg - 2/s hang), 2-pers. ledikant 130 x t90 met 2 losse nachtkastjes, CQP nu voor de uitzonderlijk lage prijs van Met lits-jumeaux O/"^ méérprijs van Ovi' *S MAANDAGS GESLOTEN: 100% seivice op dinsdag, woensdag donderdag, vrijdag en zaterdag M/67789 Bijpassende toilettafel met grote pas-spiegel I COMPUTE WONWOtHWCKTWa (OTTERDAM/DEN HAAGIUTRECHTVUSSINQEW eVENTHfUHOORN m (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente kan op basis van het onteigeningsplan Woud- hoek-Spaland, tegen aanvaardbare prijs enige percelen weiland, een per ceel boshakhont en een perceel wate ring kopen van mevrouw W. Boden- burg - Bijl. Met de heer L. de Ronde si de gemeen te eveneens tot overeenstemming ge komen over enige percelen weiland en een perceel water (intotaal onge veer 68.094 ha.). De gemeente dient voorts zorg te dragen, de lopende pachtovereenkomst van deze perce len te ontbinden, door een, nader 'overeen te komen schadeloosstelling te betalen. In het onteigeningsplan Woudhoek - Spaland zijn onder meer opgenomen verschillende percelen weiland en een kleine waterkering, in totaal groot ongeveer 13.96.43 ha gelegen ten westen van de Harreweg, eigen dom van mevrouw M. T. J. Kleipool - Melchers. De eigenaresse wil deze percelen wel verkopen, mits haar aangrenzende ei gendommen, omvattende percelen weiland, boshakhout en water, alsme de een huis met toebhoren, die niet in het onteigeningsplan zijn opgeno men, eveneens worden aangekocht. De verwerving van deze gronden is van belang, omdat v liggen in het gebied, waarvoor he. recreatieplan „Midden-Delfland" in bewerking is. Alle bij deze transactie betrokken ter reinen hebben in totaal een opper vlakte van 28.11,16 ha. IVTOG STEEDS is het'nodig dat stadskinderen worden „uitgezon den". Dat zij eens een poosje in an dere, geheel frisse, omgeving zijn. Om daar naar hartelust te spelen. Het zal wel altijd zo blijven ook. Daarom is het goed dat er voor de Maasstedelijke „bleekneusjes" een ouderwets woord, maar ik weet geen ander een instelling bestaat, die het „er eens uit zijn" regelt. Ik bedoel de Rotterdamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, die nu al bijna 62 jaar bestaat, en nog altijd niet over werk te' Jclagen heeft. Die bond organiseert weer kampen voor kinderen van 9 tot en met 14 jaar,-zo meldt het bondsbur reau en ik geef hert graag door. Van 3 tot en met 15 juli kunnen de meisjes terecht in het fraaie va kantie-oord, dat verscholen is in de bossen bij Rijen (Noord-Brabant). Het is daar, zoals men dat tegen-, woordig zegt, erg fijn. Daar kan ik van meepraten, want op excursie met de bond ben ik er een paar jaar geleden geweest De jongens kunnen er van 15 tot en met 27 juli naar toe. De kosten zijn ƒ75 per kind. Voor elk tweede kind uit hetzelfde- gezin wordt het ƒ65; voor daaropvolgende kinderen 55. Hierbij zijn de reiskosten begrepen en ook het onbe perkt gebruik van het prachtige na tuurbad „Surea", vlak bij het kamp Alleen dat bad is de moeite al waard. In Rotterdam en omgeving moesten we een paar van die baden hebben.... Bij inschrijving kan men ook eerst 3 betalen en dan de rest in kleine porties (minimaal ƒ2) sparen. De bond vormt desgewenst aparte groepen voor leerlingen van pro testantse en 'r.k. scholen. Kerkbe zoek op zondag wordt ook mogelijk gemaakt. Als u meer wilt weten zal het bureau u graag inlichten. Adres:.,! 's-Gravendijkwal 89b, tel. 251932- (b.g.g. 247783). Men kan er terecht 's woensdags en vrijdags van "1418 uur. "MTNDER plezierige kreeg ik van „De boodschap. Maasstad", een van de bekende, ziekenomroepen in Rotterdam. De mensen van de Maasstad - meldden dat hun blad was opgeheven. Het heette „Mikro- niek" en het was een maandelijks; orgaan. De kosten van uitgave wer den te hoog, men kon die niet meer dragen. En, dus geen „Mikroniek" - meer. Dat vind ik ook jammer,, want-het was een aardig blaadje.-Je bleef - er mee op de hoogte van dit nuttige werk in dè ziekenhuizen; Möar; ja, de exploitatie was niet vol .te, hou den. Een advertentieblad wilde men 'er niet van: maken.' Enbetalen 'met gelden, die nodig'zijn voor heteigen- lijke werk, dat-wil De Maasstad ook - niet. En terecht, dacht ik. Och ja, het was natuurlijk hele maal geen' onmisbaar blaadje. Maar in„Mikroniek" konden de omroep mensen toch leu'- contact houden met de patiënten, e dat ook'weer en dat-bleek v<. .-.rtdurend uit de Inhoud zeer waardeerden. Het is altijd onprettig wanneer - een goéd contact wordt verbroken! SCHIEDAM Onbevoegden z(jn vannacht vla het platte dak-en een klapraam het magazijn en de winkel van de Coöperatie De Nieuwe Waterweg aan het Dr. Wibautplein binnengedrongen. Er werd nietsvermist" dan* een'busje mét acht gulden aan telefoongeld. In dezelfde buurt verschafte men-zich toegang toteen dagwinkel aan de Troelstralaan 29, waar men uit de kassa 300 meenam. Hier waren inbrekers aan de'achterzijde door een bovenraam binnengedrongen. SCHIEDAM De Glasindustrie Pie terman NV heeft in het jaar 1966 bij de verkoopgroep spiegels, een omzet- .vermeerdering van dertig procent be haald. Deze stijging was vooral te dan ken aan de verdere uitbreiding van de export naar Duitsland. Ten opzichte van 1965 werd een omzetstijging van twintig procent bereikt bij de verkoop van glazen, leidingen en apparatuur. Bij andere afdelingen van deze fabriek werd een lichte achteruitgang geconsta teerd. Wel bleef de kostenstijging lager dan was begroot. Het nettoresultaat is hier door' in vergelijking met het vooraf gaande jaar gelijk gebleven. Get moederbedrijf in Schiedam en de vestiging in Oosterwolde (Fr.) heb ben, evenals de dóchtermaatschappij NV Hardglas te Zoetermeer, in gelijke mate als vorige jaren aan dit resultaat bijgedragen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op 1 januari 1966 stonden bij de Vreemdelingendienst van de politie 1220 vreemdelingen gere gistreerd en op 31 december 1336, een vermeerdering dus van 116. Er vertrok ken in^ het afgelopen jaar 541 en er kwamen 657 personen bij. Er is dus ongeveer de helft bijgeko men. Daarnaast vertoefden nog 225 vreemdelingen voor een korter verblijf, bijv. voor zaken- of familiebezoek, in Schiedam. Overigens schijnt de laatste maanden de toevloed van vreemdelingen wat ver minderd te zijn. Een verschijnsel dat ongetwijfeld geheel in het beeld van het landelijk patroon past en waarschijnljk wel iets te maken heeft met de recente financieel-economisché moeilijkheden in ons land. De twee grootste groepen vreemdelin gen waren de Spanjaarden en de Tur ken. Er woonden 329 (v.j. 275) Span jaarden in 1966 in Schiedam, van wie 219 mannen, 62 vrouwen en 48 kinde ren. Het aantal Turken bedroeg 209 (190). Verder waren er nog 119 Duitsers, 97 Indonesiërs, 53 (60) Italia nen, 36 (31) Grieken, 41 (35) Amerika nen. Totaal 42 nationaliteiten. Met al deze vreemdelingen waren 3839 (3453) handelingen gemoeid, zoals het verstrekken van inlichtingen aan het gewestelijk arbeidsbureau, het afge ven van werkvergunningen en het on derzoek naar vermiste paspoorten, een berg van administratieve paperassen! Van deze vreemdelingen waren er 87 zeevarend. Omdat zij zonder middelen van bestaan, waren, werden 15 vreemde lingen als ongewenst over de grens ge zet. Wegens illegaal verblijf in Schie dam werden twee Portugezen uit de gemeente verwijderd. Door openbare dronkenschap vertoef den 21 vreemdelingen eèn korte tijd op het politiebureau en veertien buitenlan ders kregen gratis onderdak aan de Lange Nieuwstraat, omdat ze zich schuldig hadden gemaakt aan vernielin gen en allerhande andere brokken had den gemaakt. Vier vreemdelingen, onder wie twee Duitsers, gingen met andersmans auto ervan door en werden daarom voor de Officier van Justitie geleid. Achttien vreemdelingen deden hetzelfde met een bromfiets. Half februari werden 38 afgemonster de Chinezen naar Schiphol gebracht en daar op een vliegtuig naar Hongkong gezet. Door naturalisatie kregen in 1966 tien vreemdelingen het Nederlandse staatsburgerschap. In het afgelopen jaar overleden ze ven vreemdelingen. In pensions vertoef den niet minder dan 1649 buitenlan ders, wat aanzienlijk meer was dan het jaar tevoren (472), (Van een medewerker) SCHIEDAM De voetbalvereniging PPSC houdt donderdag 26 januari een tweede zaalvoetbaltornooi in de Sport hal Margriet. Excelsior '20, dat verleden jaar het eerste tomooi won, zal nu de toen vero verde wissélbeker moeten verdedigen tegen SW, Hennes DVS en PPSC. De laatste heeft intussen al diverse malen aan door ons blad georganiseerde zaal- voetbaltornooien deelgenomen (en één daarvan zelfs gewonnen), zodat de blauw-witten een goede kans maken zelf de beker te veroveren. De wedstrijden beginnen om half ne gen. SCHIEDAM Geboren: Allegonda d v K T den Herder en A van Gelderen; Raymond 2 v j van der Linde en J p vun Berkel; Jonan z v J van den Berg en J Lacrolx; Marcel z v A Koedoot en S E Sinnema: Miranda d v J Broeren en M van Luijn: Carin A d v J Klaassen en C Heui'.nk: Sylvia d v M van Leeuwarden cn D T Snijders. Ondertrouwd: C A van Gogh 2*- en C H A M van Kolck 22; A de Jong 21 en A C Mackaij 19; C H de Jong 26 en L DrötfO 18: A van der Kraan 24 en H Buljtenhek 20: J Meerman 27 en J van Gei.il 24; J van Nieuw koop 18 en M Schneider 19: A J Notenboom 25 en C Bult 19; W A M Noijons 27 en JL Blonk 18: H C Ossewaarde 19 en F A Bus- scher 18: A in 't Veld 24 en C Wlese 19; B Verwaal 28 en K A Jurgens 28: L H M Walbeek 22 en E H A van Oostrom 21. Getrouwd: H a van Huisstede 22 en A Jansen 18; P C Schilder Spel 26 en p de Zwart 19: B Ruijs 20 en A Brandt 19; A G Bomhof 51 en J E Visser 58: H J van den Brink 22 en I B M Wolthuis 21: J J Ha merslag 32 en P L Heijster 20: T J HL Blom 24 en P C L Wijzenbroek 20. Overleden: "W Donkersloot 71; T A W H Rieken 78; P van Driel 77 echtg van A Ouwens. Goud sesingel 221 Rotterdam tel. 116673-123062 1 maj VLAARDINGEN" - De finale van de iuni- or-spelreselwedstrijd, georganiseerd door de Vlaardingse scheldsrechtersvereniglng is suc cesvol verlopen voor de Jeugd van rortuna.' Met 532 punten (71 procent) eindigde de Junoren van de roodgelen op de eerste plaats waarmee zll in het bezit kwamen van de wisseibeker. Aanvoerder Kees Kooymans nam de beker In ontvangst die hem werd overhandit; door de heer B. van der'Borden, voorzitter, van de schetdsrechtersverenlsins, Wtm Tuitel van Excelsior Maassluis was persoonlijk de beste deelnemer, die;met 124 punten boven de anderen uitstak. HtJ mocht VLAARDINGEN. In de laariljkse alge mene ledenvergadering van de Debatingclub Rotterdam is 'de., heer W. Noordergraai. te Vlaardingen.benoemd tot ere-lld. in verband, met zidn bijzondere verdiensten en! ging. ■voor de vei;-,

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1