B en W prefereren tunnels Als rijksweg klaar is nader bezien INITIATIEFNEMER ONTKENT BEZWAREN VAN COLLEGE AGENDA „Politiecontrole is scherp genoeg' ëalatred T.Y Informatie •3* 1 rm fltred Oversteektijd op zebra is wèl voldoende Cello en clavecimbel in goed samenspel Sport in en om Schiedam Exposities over Brandersbimrt en Pleinen Plan Belangstelling voor Liefdemaal Jongen na trap van vriendje bewusteloos m Eerste kampeerders in Hoek van Holland Burgemeester SOCIOLOGISCH TUNNELS NODIG VERKEERSCOMMISSIE ANTWOORD: - - Onwel en overleden BEZOEK „GOED KAMP" MATRASSEN Kader oecumene Radio gestolen van binnenvaartuig Weer toernooien voor schooljeugd Verlieh tL .gsactie pE ROTTERDAMMER MAANDAG 6 MAART ,196? blifvénd goedkoper heren Interlock Lange pantalons 5-6- Hemden met korte mouwen 5-6-7 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Wij aanvaar den gaarne namens medewerkers en collega's uw welgemeende dank, doch zijn van mening dat het onze plicht is daadwerkelijk op het juiste ogenblik maatrege len te nemen indien dit noodzake lijk is." Vanda ag. -en dagelijks Balatred „vinyl-op-vilt" heeft de praktische voordelen van harde vloerbedekking.plus de behage- lijke eigenschappen van zacht tapijt. 't Is slijtvast vinyl op verend vilt! Uw woninginrichter levert het in banen van 200 cm breed. In vijf kwaliteiten van 9,25 tot 13,50 per vierkante meter. Zeven heel mooie, heel gezellige dessins en vele, vele prachtige kleuren. (Ja - u kunt mooi com bineren met Balatred!) Koop het nu. U heeft er jéren plezier van. Balatred vanavond op uw T.V. BALATRED Een produkt van Balamundi Nederland N.V. - Huizen N.H. Odi verloor Tafeltennis "fr Dammen Spelregelavond CAMPING SHOW EMOUS CAMPING Pagina 3 Noodbrug' Van Haarenlaan voorlopig van de baan Voor de mannen en. de vaders, die Iedere dag weer voor dag en dauw aan 't werk zijn... Is dit lange heren-ondergoed onmis baar. Gebleekt katoenen heren- interlock, lange pantalon en hemden met korte mouw, ge breid van zuiver katoenen ga rens, In prima pasvorm en goed! blijvend In de was, nu voor ongekend lage prijs. i Morgen om 9 uur begint de verkoop van dit heren-interloek, hemden met korte mouw en lange pantalons, in de maten 5-6-7 voor minder dan de halve prijs. Géén tel* of schriftbtsu >-s<« (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De noodbrug over de Burg. Van Haarenlaan zal voorlopig wel van de baan zijn. De initiatiefnemer voor de „hulpbrug-actie", de heer B. A. van den Bor, heeft van B. en W. een brief ontvangen, waarin deze schrijven zijn aanbod voor de noodbrug voorlopig te willen aan houden, overigens met alle waar dering voor het spontane en sympathieke gebaar. B. en W. hebben eerst adviezen inge wonnen bij de commissaris van politie, de verkeerscommissie en de directeur Gemeentewerken. Statistische gegevens tonen aan, dat het aantal ongevallen bij de zebra's op de Burg. van Haaren laan relatief genomen niet groter is dan elders in de stad. Bovendien werden de volgende bevei- - es -e t. 4 i, i. Aldus de aanhef van een brief die de beer B. A. van den Bor, initiatiefne mer van de „hulpbrug-actie" onmïddel- ,lijk na de ontvangst van de brief van de gemeente aan B. en W. heeft geschreven. In het vervolg van zijn brief ontkent de heer Van den Bor de bezwaren die B. en W. tegen zijn ontwerp hebben aangevoerd. Aan de hand van tellin gen die hij heeft laten verrichten en die laag uitvielen, komt hij tot de con clusie dat er een lage verkeersintensi teit bestaat. Het doortrekken van. de brug over het fietspad en de ventweg acht hij om die reden overbodig. Ook de andere aangevoerde bezwa ren tegen het plan heeft de heer Van den Bor in zijn antwoordbrief met de nodige argumentatie trachten te ontze nuwen. Aan het slot van zijn schrijven spreekt de initiatiefnemer van het BOTTERDAM Bij wijze van proef heeft de gemeente de bezitters van zomerhuisjes op de kampeerterrei nen in Hoek van Holland m maart beperkte bewoning van hun huisjes toegestaan. In voorgaande jaren was er in maart alleen gelegenheid de buisjesschoon te maken zonder dat men er mocht overnachten. Nu mogen de kampeerders er de gehele maand in de weekeinden overnachten. De meeste van de ruim negenhon derd zomerhuisjes waren afgelopen za terdag en zondag dan ook bewoond en velen maakten van de gelegenheid ge bruik interieur en exterieur een verfje te geven. Samen met duizenden andere automobilisten die naar de kust trok ken, zorgden zij voor een enorme druk te op <ie wegen naar Hoek van Hol land, Sacrum: Mode huls Mariene, show 2o. Bron: Zakenkringr, bijeenkomst, 20. rarf s,0Ci Belangen: Ver. Nat. Feest- en u^aenkdagen, voorlichtingsavond over de gentstoet, 20. 2floUrsum Corda: NCGOV, ledenvergadering, v5.V??ntoor „De Rotterdammer", Lange iSjJwtr. 82, uitsluitend redaetiezaken, tel. ■163954 b.g.g. 115588. b.g.g, 346619. ««TV"611 bezorging: Dr. Zamenhofstraat tel. 152400. Belangrijke telefoonnummers: alarm poli- ÏÏSLJel. 284666, Brandweer 269218, GG en GD Nieuw land, Dr, wibautpletn 17, B. A. v. d. BOR hulpbrugplan de hoop uit dat B. en "W. gespaard mogen blijven voor verder onheil op de bewuste voetgangers-over steekplaats. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester II. Roelfsema ziet wat betreft de ver keersveiligheid geen heil in een verscherpte polïtie-eontrole. Hij staat op het standpunt dat deze al bijzonder scherp is en zelfs scherper dan elders in het Rijnmondgebied. Volgens de bur gemeester noemen de gemotoriseerde weggebruikers Schiedam „het China van Europa", Wel zal de politie bij de zebra in de Burg. Van Haarenlaan ter hoogte van de Ruys de Beerenbroucklaan de overstekende schooljeugd blijven hel pen. Om de ongerusthei dvan de ou ders weg te nemen zal hiermee wor den doorgegaan totdat een noodbrug of een andere beveiligingsvooraening aanwezig is. Maar zodra rijksweg 20 voor het verkeer wordt opengesteld (vermoedelijk omstreeks 1 juni) zal het allemaal niet meer nodig zijn. Overigens willen B. en W. proberen een nieuwe landelijke slagzin-actie in het leven te roepen onder het motto „Houdt u aan het rode stoplicht". ligingsmaatregelen genomen: Aanleg van vrij liggende fietspaden en waar mogelijk ventwegen; plaatsing van ver keerslichten bij kruispunten en ze bra's; instelling van „groene golf" in beide richtingen; aanleg van vluchtheu vels; inschakeling van jeugdverkeers- brigades; aanduiding van maxi mumsnelheid van 50 km per uur op wegdek en borden; plaatsing van ver lichte bewegwijzering en uitoefening van regelmatige politiecontrole op maximumsnelheid en verkeersgedrag. Nu het Reglement verkeersregels en verkeerstekens in werking is getreden, kan men de zebra's nog meer beveili gen, door het aanbrengen van een wit te streep tussen de rijstroken over een afstand van 50 m. voor de oversteek plaatsen. Hierdoor worden inhaalma noeuvres vlakbij de met verkeerslich ten beveiligde zebra's tegengegaan. B. en W. hebben de directeur Ge meentewerken opdracht gegeven deze witte strepen te doen aanbrengen bij d zebra's tegenover de Ruys de Beer enbroucklaan en de Chr. Th. Stokstraat, waar 27 januari zes school kinderen door een zandauto werden aangereden. B. en W. leggen daarnaast de na druk op het feit, dat verkeersdeelne- ming een sociologisch gebeuren is, dat van alle betrokkenen de inachtneming van de situatie, medemens, wet en mo raal vordert. Vervolgens sommen B. en W, een aantal eisen op, waaraan de gedachte noodbrug bij de zebra tegenover de Ruys de Beerenbroucklaan zou moeten voldoen: De doorrij hoogte- onder de brug moet niet 4.00 m zijn,-zoals 'op de schets van de heer Van den Bor was aangegeven, maar 4.50 m. De brug dient niet,alleen de hoofd rijbaan, maar ook het ernaast gelegen fietspad en de ventweg te overspan nen, wil zowel de veiligheid van de overstekende voetganger als die van de gebruiker van het fietspad en de ventweg gewaarborgd zijn. Indien dit niet is te realiseren, is het noodzake lijk dat op de ventweg en op het fietspad zebra's komen. De trapgangen moeten tegen gesteld zijn aan de rijrichting van het verkeer, waardoor de voetganger bij het verlaten van de brug het verkeer op -de ventweg c.q, het fietspad ziet aankomen en door dit verkeer wordt opgemerkt. De ondersteuningen van de brug dienen door vangrails te worden bevei ligd om de gevolgen van eventuele aan rijdingen tot een minimum te beper ken. Aan een luchtbrug voor voetgangers zijn overigens enkele praktische be zwaren verbonden. Bejaarden en in validen en moeders met kinderwa gens zullen van de brug geen ge bruik kunnen maken. De ervaring in andere steden met twee oversteelniio- gelijkheden op dezelfde plaats heeft geleerd, dat niet in die mate gebruik wordt gemaakt van de geboden opti male veiligheid als verwacht zou worden. Om te voldoen aan de grootst moge lijke veiligheid zal de zebra met inbe grip van de middenberm verwijderd moeten worden. De verkeerslichten moeten dan eveneens verdwijnen. Aangezien het toch oversteken van de rijbaan in ieder geval moet worden voorkomen, zullen langs de zijden van het trottoirs hekken van voldoende hoogte .geplaatst moeten worden. Maar dan zou weer de onbevredigende Situa tie ontstaan, dat de groep van minder valide weggebruikers, voor wie juist de lange afstanden bezwaarlijk zijn,' gedwongen zullen worden een eind te lopen om elders over te steken. Voor de toekomst zal het gewenst zijn het aanbrengen van ongelijk vloerse kruisingen in de stad en niet alleen op de Burg. Van Haarenlaan in studie te nemen, B. en W. menen, dat voor voetgangers en fietsers tunnels de voorkeur verdienen boven luchtbrug gen. Hoewel duurder, zijn tunnels veili ger. Verder is het te overwinnen hoogte verschil geringer. B. en W. hebben reeds opdracht gegeven met bedoelde studie te beginnen. Aan het slot van hun uitvoerig-gede- tai] leerde brief komen B. en W. tot de volgende conclusies: 1). Omstreeks I juni zullen de Benelux- tunnel en een deel van Rijksweg 20 voor het verkeer worden open gesteld. Het verkeer uit Vlaardmgen richting Rotterdam v.v. zal via Rijksweg 20 kunnen doorrijden tot de afrit naar de 's-Gravelandseweg en via het Plein 1940 - 1945 de Hor- vathweg kunnen bereiken. De Burge- VINYL. VLOERBEOEKKINO meester Van Haarenlaan tussen de Vlaardingerdijk en het Plein 1940 - 1945 zal in belangrijke mate ontlast worden. Speciaal het zware door gaande verkeer zal de voorkeur ge ven aan Rijksweg 20. 2), De programmering van het ver keerslichtensysteem zal tegen die tijd moeten worden herzien. Tevens zal een nieuwe, groene golf' moeten worden ontworpen, waarbij dan de mogelijkheid bestaatom tegemoet te komen aan het verlangen naar lange re „groen"-tijd voor de zebra's en het dwarsverkeer. 3; Êen en ander houdt in, dat het aanb rengen van een noodbrug op dit mo ment minder gewenst is. 4). De aanlegenheid zal opnieuw moe ten worden bezien aan de hand van de ervaringen, opgedaan in de zomer van dit jaar na de doortrekking van Rijksweg2 0 tot aan de 's-Graven- landseweg. Blijkt dit nodig, dan zal alsnog op het aanbod van de nood brug kunnen worden ingegaan of zul len andere maatregelen kunnen wor den overwogen. 5). Als eventueel debr ug wordt ge bouwd zal zij' in ieder geval moeten voldoen aan de vorenvermelde eisen. In verband daarmee is het noodzake lijk, dat dan tijdig contact met de aanbieders van de brug wordt opge nomen. SCHIEDAM Op het zaterdag avondconcert pn de aula van het Stede lijk MuseumMe Schiedam hebben, de cellist Cornells Preuyt en de claveci- nist Gerard Akkerhuis een programma ten gehore gebracht dat behalve een melodieuze sonate van Luigi Boccheri- ni (1743-1805) barokmuziek bevatte van Pieter Hellendaal, Sammartini, Pergolesi en Bach. De combinatie cello-clavecimbel doet het in de meeste der uitgevoerde wer ken uitstekend. Eigenlijk is een uitge werkte continuopartij voor piano :n ISe eeuwse kamermuziek een onding. De helderheid van toon, het beschei den klankvolume en de mogelijkheid tot het aanwenden van verschillende registers (timbres) maken het clavecim bel tot het aangewezen instrument voor de begeleidingen in barokmuziek, vooral., wanneer een soloinstrument in het geding is. Het cellospel van Cornells Preuyt vertoont vele goede kwaliteiten. Zijn toonvormmg is beschaafd en wellui dend. Geen krasje of bijgeluid ontsiert zijn genuanceerde en expressieve voor drachten. die verder worden geken merkt door evenwichtigheid en stijlge voel. Zijn intonaties zijn in het alge meen zuiver. Slechts in hoge liggingen traden kleme onzuiverheden op. In BoChherini's zesde sonate kwam de cel list tot fraaie cantilenen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In een etablissement aan de Hoogstraat raakte zondagmid dag de 27-jange Hongaar J. Szucs on wel. De GGD bracht de man naar de Dr. Noletstichting "waar hij in de loop van de avond is overleden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Verkerscommis- sie heeft een aantal vragen van de bevolking beantwoord naar aanleiding van het verkeersongeval op 27 januari op de Burg. Van Haarenlaan. Op de eerste vraag, of de auto's in de stad te hard rijden, was het ant woord bevestigend. Vooral op de in- en uitvalswegen. Het aantal bekeurin gen voor automobilisten wegens over treding van de maximumsnelheid be droeg m 1966 823 en voor bromfietsers 644. Door gebrek aan verkeersdiscipline wordt er veel door rode lichten gere den. Ht eaantal bekeuringen hiervoor geven nooit volledige zekerheid. Ze verhogen slechts de verkeersveiligheid. Wanneer het erom gaat, wat 'het vei ligst is bij het oversteken, dan zijn dit ongelijkvloerse kruisingen Hoewel soms het tegendeel wordt be weerd, acht de verkerscommlssie de oversteektijd voldoende. In verband met de afwikkeling van de totale verkeersstroom is de maximaal moge-. lijke veilige oversteektijd voor voet gangers vastgesteld. De „groen-tijd" voor de voetgangers bijv. op de oversteekplaats bij de Ruys de Beerenbroucklaan bedraagt 8 sec. Voor en na deze groenperiode is 'er een ontruimingstijd van 3 sec. In het algmeen bieden de vluchtheu vels op zebrapaden voldoende ruim te en bescherming bij het oversteken in twee perioden. Het systeem van verkeersbrigadiertjes is volledig verantwoord, maar onge lijkvloerse kruisingen zijn veiliger. Bij het rechts afslaan o.a. van de Nieu we Damlaan in de richting Rotter dam is het juist, dat tegelijkertijd het zebrapad Burg. Van Haarenlaan wordt vrij gegeven. Dit is trouwens ook in overeenstemming met de ver- keersvoorschriften. De borden „Overstekende kinderen" staan op de juiste afstanden en heb ben de standaardafmetingen. Ter hoogte van de Ruys de Beeren broucklaan zijn ze geplaatst op een afstand van ongeveer dertig meter van de oversteekplaats. (Van een medewerker) SCHIEDAM Wat al wekenlang te verwachten was, is zaterdag gebeurd. GSS is gedegradeerd naar de derde klas van de afdeling Rotterdam van de KNVB. De Gustomensen verloren van Nelson met 10 en behaalden daar door sledhts twee punten uit de zestien gespeelde wedstrijden. Nelson heeft reeds acht punten uit vijftien wed strijden, zodat GSS in de twee nog te spelen wedstrijden hoogstens op zes punten kan komen. De rust brak aan met 00 en een kwartier voor het einde leidde een misverstand in de defensie tot het eni ge doelpunt. Keeper Van Beek kreeg geen kans en zo kwam GSS met 10 achter te staan. Wel probeerden De Munrnk, Wessel en Bunte nog de ge lijkmaker te scoren, maar de verdedi ging van Nelson gaf geen. krimp. Paal en lat kwamen Nelson, meer dan eens te hulp. GTB kon de overwmmngenreeks met voorzetten, want bij DOS werd met 31 verloren. DOS kwam dooi Van Dijk uit een vrije trap op 10, Van Loo scoorde 20 en daarna was het weer Van Dijk, die doelpuntte en de stand op 30 bracht Kort na de hervatting slaagde rechtsbinnen Visser erin de eer te red den, maar verder bracht GTB het met in deze door arbiter Ploeg matig gelei de wedstrijd. De hervatting van de competitie bete kende voor ODI een 61 nederlaag tegen THOR, dat op de ranglijst vier plaatsen onder de Schiedammers stond. ODI begon uitstekend, maar aan de afwerking ontbrak nog veel. Vandaar, dat THOR door afstandscho ten op 40 kon komen, met welke stand de thee aanbrak. Na rust bleef ODI geruime tijd m het bezit van het middelveld, maar aanvallend faalden de wit-zwarten wederom. Eerst nadat THOR de voorsprong tot 60 had vergroot kon Arie van t Hoff de eer redden door een treffer op zijn naam te brengen. Ket was een sportieve wedstrijd, waarin THOR verdiend, maar toch wel ge flatteerd won. Voor een grote verrassing zorgde bij het tafeltennis TSF, dat nu het zelf voor de titel als uitgeschakeld gere kend moet worden van koploper Germinal met 64 heeft gewonnen. Al leen Stadhuis kan van deze nederlaag van Germinal profiteren en heeft het kampioenschap nu weer In eigen hand gekregen Het was voornamelijk te danken aan de glanzende vorm, waarin John Schil- peroord stak, dat TSF tot dit succes kwam. Hij won zowel van Gesink als van de gevreesde Van de Driessches. Huug "Wittop Koning won ook, doch moest m Gesink zijn meerdere erken nen. Paul de Looze speelde in deze wedstrijd bepaald ongelukkig en zijn enkele winstparüj vormt een te scha mele beloning voor zijn volhardend spel. Het dubbelspel werd in de derde game maar nauwelijks verloren (1921). TSF 2 won met 7—3 van Key en Kramer en handhaafde zich hierdoor aan de kop van de ranglijst De strijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Schiedam heeft; een traag verloop. In de eerste voorron de was er een afgebroken partij en een partij die niet door kon gaan. Bij de tweede ronde konden alle vast gestelde partijen ook» niet worden gespeeld en bleek de heer A. Risseeuw de plaats van H. Willemsen in groep I te hebben ingenomen. Na de derde ron de heeft de heer Risseeuw zich terugge trokken en in groep 2 A. v. d. Made. Nog een tiental deelnemers waren hier door overgebleven, buiten de heren J. C. Onink, J. de Wilde en H. Mirck, die vrijgesteld zijn van de voorronden. De uitstagen van de derde ronde zijn: C. van Dam W. C. Heuvelman 0-2, C. Korpel M. Veldt 2—0 en afgebroken werden de partijen C. W. Sleeuwenhoek J. J. van Kuyk en C. den Boer J. Westerveld, De traditionele spelregelwedstrijden voor junioren zijn weei achter de rug. Het is vooral aan de organisatie van de Schiedamse Scheidsrechters- vereniging te danken dat de junio ren van de tien deelnemende vereni gingen weer de nodige spelregelken nis hebben opgedaan. Eerst kwamen de C-junioren aan de beurt, later de B-junioren en tenslot te de A-junioren, waarna bij de to taalstand bleek, dat Demos het meeste aantal punten had behaald. Ursus werd tweede, Excelsior '20 der de, HBSS vierde, Martinit vijfde, SW zesde, SFC zevende, SVDPW achtste, Schiedam negende en DRZ sloot de rij als tiende. De vragen werden gesteld door de in ternationale scheidsrechter Lou van Ravens. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagavond om 20 00 uur zal in Het Zakken dra gershuisje, Oude Sluis 19, een ten toonstelling worden geopend, niet de naam „Plan voor Morgenochtend". De tentoonstelling gaat over „De Ou de Brandersbuurt" en „Het Vier Plei nen Plan", onderwerpen die de laatste maanden in het brandpunt van de be langstelling hebben gestaan. Het „Actiecomité tot consolidatie herstel en ontwikkeling van de Oude Brandersbuurt", heeft het plan gelan ceerd. Zij stelt zich ten doel door een uitvoerige en zakelijke voorlichting het tekort aan juiste informatie over deze onderwerpen op te heffen. De tentoonstelling wordt geopend door oud-staatssecretaris C. Egas, die een inleiding houdt over het onder werp: „Oude stadsdelen en hun, functie als speelplaats voor de jeugd". 1 5 :De 'Opening wordt* "Srid-ér meer bijge woond door een vertegenwoordiger van het ministerie van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk. „Plaats voor Morgenochtend" zal vrij toegankelijk zijn met als ope ningstijden; iedere dag van 12 tot 18 en van 20 uur tot 24 uur. Op 11, 12, 18 en 19 maart worden voor bezoekers geregelde rondgangen gehouden door de „Oude Bran dersbuurt", waarbij deskundigen voor lichting geven. Gerard Akkerhuis begeleidde aan het clavecimbel accuraat en duidelijk gearticuleerd. Het enige werk voor cla- vecimbel-solo, een Toccata en Fuga in e van Bach, stelde Preuyt in de gele genheid te laten horen hoe goed hij de speciale clavecimbel-techniek onder de knie heeft. Beide kunstenaars oogstten met hun spel bij het niet zo talrijke publiek veel succes. W. H. W. In de zaal Harmonie, Sehiedamseweg naast Stadsgehoorzaal, op 7, 8, 9 en 10 maart van 10 22 uur. Vrijdag 10 maart tof 6 uur. Unieke gelegenheid om u op de nieuwste kampeersnufjes te oriënteren. Zeer speciale aanbiedingen HOOGSTRAAT 82 TELEFOON 349353 - VIAARDINGEN De Klerk, uw adviseur voor een verkwikkende nachtrust, stelt zijn collectie matrassen met uiterste zorg samen. Geen wonder, dat ookmde nieuwe collectiede naam 'Olga' zo vaak voorkomt 'Olga' is een in alle opzichten sublieme matras, maar kan toch een prijs kaartje dragen dat precies zo be scheiden is als u van De Klerk gewoon bent (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor het Oecume nisch liefdemaal van de Oecumenische Raad van Kerken, bestond zaterdag avond in gebouw Irene veel belangstel ling. De groté zaal met negen keurig ge dekte tafels, waaraan bijna' honderd personen zaten, bood een feestelijke aanblik. De organisatie van de brood- maaltij'd verdiende lof en er heerste de blijmoedige geest van de agape, het liefdemaal van de eerste christenen. Na het welkomstwoord door de voor zitter, ds. D. J. Spaling, las mejuf frouw 't Hart (Oud-Kath.) Joh. 13:1 t/m 20 voor en mevrouw L. Bot-Don (Herv.) Matth. 26:36 t/m 46. i De pastoor van de Oud-Kath. kerk, F. Smit, gat een Inleiding op de tafel gesprekken, met als thema „geloven vandaag", waarbij later - na geanimeer de discussies de volgende vragen naai voren kwamen: I. Verdedigt u de kerk in de huidi ge vorm in gesprekken met niet-gelo- vigen? 2. Hoe getuigen we met onze medechristenen in de wereld var nu? 3. Op welke wijze acht u nu ir onze eigen woonplaats een gezamen lijk getuigenis van alle christener mogelijk? Bijvoorbeeld evangelisatie-^ werk of op maatschappelijk en diaco naal gebied.). Unaniem kwam de verontrusting ter uitdrukking, dat in het algemeen d: houding der kerken tegenover de problematiek en dynamiek van he' hedendaagse cultuurpatroon te sta tisch is en de mensen te weinig aanspreekt. DeBetheikantorij van de heer J. Bo as verleende haar medewerking bi; het gemeenschappelij'k zingen van d» psalmen en gezangen. Men was het erover eens, dat deze liefderaaaltïjd moet worden "herhaald Op 14 april belegt de Oecumenischs Raad een grot e vergadering met de plaatselijke kerkelijke autoriteiten on een gemeenschappelijk programma oj te stellen voor daadwerkelijke samen werking op interkerkelijk niveau. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdag werd van het binnenvaartuig „De Heen: regeert", een ra diotoestel ontvreemd. Het schip is van de 66-iarige M. Lukas en ligt bij het Doele- plein. Uit een automaat van pand 520 aan de Nolenslaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag een automaat gekraakt, waaruit 84 chocoladerepen werden meegenomen Een rekenmachine werd gestolen uit het koclteehnisch bedrijf van NV Vry-o-matic aan de Hoofdstraat 41-59, De waarde van de machine wordt geschat op ƒ400,Men is aan de achterkant, na een deur geforceerd te hebben binnengedrongen. fl Voor de tweede maai is er ingebroken b(J e NV Machinefabriek Ingelse Co, Strtck- ledeweg 27. De buit bedroeg deze keer aan merkelijk minder dan de eerste keer. Uit een geldkistje werd zestig gulden gestolen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een zevenjarige jon gen heeft zaterdag in de Brugman, straat bij een onenigheid zijn negen jarig kameraadje Louis, een dusdanige trap gegeven, dat hjj bewusteloos raakte. Zijn moeder bracht hem naai de Dr. Noletstichting. SCHIEDAM Binnenkort zullen we derom toernooien voor schoolhandbal schoolvoetbal en schoolkorfbal wordei gehouden. Het schoolhandbaltoemooi wordt ge houden op vrijdag 31 maart. De finale wedstrijden worden gespeeld op maan dag 1 mei (Koninginnedag). Aan hel toernooi kunnen, evenals vorig jaar, zo wel meisjes- als jongensgraepen deel nemen. Voor de lagere scholen en voor dc scholen van het voortgezet onderwijs geldt dat zowel door de meisjes air door de jongens het zevenhandbal za worden gespeeld. Voor de scholen vai het voortgezet onderwijs zijn ditmaa z.g. wisselspelers toegestaan. Er zal zes groepen worden gespeeld. Het schoolvoetbaltoemooi wordt ge houden op 28, 29 en 30 maart Ook bi. dit toernooi worden de finalewedstrij den maandag 1 mei gespeeld. Gespeeld wordt m vier groepen. Voor het handbal- en voetbaltoer nooi is cu> leeftijdsindeling ook nu weer bepalend voor de deelnemenden Jongeren kunnen evenwel indiex daar redenen voor zijn in een. groei die geldt voor ouderen worden in geschreven. Ouderen daarentegen nie in een groep die voor lagere elftaüei is ingesteld. Het schoolkorfbaltoernooi za' dinsdag 16 mei worden gehouden. Op verzoek van het Werkcomité Pu- pillenvoetbai wordt aan alle deelne mers aan dit Paastoernooi een bijdra ge gevraagd van 25 cent, ten bate van het Prinses Beatrix Poliofonds, welke bijdrage uiteraard geheel vrijwillig is SCHIEDAM De inmiddels beken de verlichtingsactie van de AN WE komt van dinsdag 7 tot en met zater dag li maart in Schiedam. De contrb- lestations worden opgesteld op het Em- maplein en zijn op werkdagen geopenc van 11.00-19.00 en op zaterdag vai 10.00-16.00uur. j De ANWB verwacht in Schiedan meer dan 2000 auto's aan "het (gratis] verlichtingsonderzoek te kunnen onder- werpen.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1