Naar kortere werkweek in havens Rijnmond'sindustrie te eenzijdig Trade Center van groot belang Marijnen: wetgeving voor bestuursvormen nieuwe Skyway-motel -hotel Politie vond voor 20 mille bij winkeldief Maand cel voor man die door rood licht rijdt Tweehonderd gulden voor noodlottige slippartij Riiite tikker (stal mantel) ingerekend i Plezierig cabaret met Paul van Vliet ütejfotkrtfawinwr Brienenoordbrug in juli groen van uiterlijk Grote aandacht nodig voor leefmilieu Modern opgezet horecabedrijf Kantoorbediende was „goede" klant Kan briilant groeien? Chalet Suisse verzorgt exploitatie Mr. C. H. Govaerts geïnstalleerd Nieuw boekje Rotterdam- Europoort^ Ushu/tft-Urt, jan Ianssep Bromfietser misschien invalide Scooterrijder moet been missen Marie-Eugénie met „Ligne Rotterdam" Productiviteit gestegen door werkloosheid Een jaar cel; voor messteek Slavenburg en Huyser naar T. Slavenburg Grote brand in Saigon Vier procent voor gemeentepersoneel heetman INTERIEUR Receptie Vollebregt „De Tramput" wordt' uitgebaggerd f nV. ROTTERDAMMER Pagina 3 2A DINSDAG 7 MAART 19(ï7( Rotterdam Mr. v. g. m. Marijnen, voorzitter van Rijn mond, verwacht voor de toekomst bestuursverschuivingen. Structu rele veranderingen zullen zich vol trekken, zodat praktischer kan worden gewerkt met „regio's", waarvan tïe onderdelen grote samenhang vertonen. Maar de wetgeving op dit stuk moet wor den aangepakt om haar functio neel beter geschikt te maken. Stichting Samenhang Groei trager J w - Uit -&? BOTTERDAM In principe is tus sen de vakbondsbestnren en de Scheep vaartverenigingen Noord en Zuid over eenstemming bereikt over de njeuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de Rotterdamse en Amsterdamse ha ven De ontwerp-cao moet nu nog wor den voorgelegd aan de vakbondsleden. Met ingang van 1 januari gaan de lonen met vier procent omhoog. Het voornaamste verschil met de afgelopen cao is een arbeidstijdverkorting voor stukgoedverwerking die eerst op 1 ok tober zal ingaan. Met ingang van 1 oktober zal de werktijd per week 411li uur en per dag 81/4 uur mogen °Er is echter een verruiming van de wertonogeUjkheden op de zaterdag: be halve tot afwerken van vertrekkende schepen kan het havenpersoneel op de zaterdagen ook ander werk worden op mars om de drie weken één zaterdag moeten werken is van kracht geble- ygn. Ten slotte zullen beide scheepvaart- verenigingen en de vakbondsbestuur ders op korte termijn een studie begin nen betreffende nadere regeling var. het weitk op roll-on-roll- off-sdhepen en dat met container- en pakkettadin- gen, in het bijzonder tijdens de week- nds. In deze studie zal tevens de mo gelijkheid van veranderde opzet der arbeidstijden in de stukgoedverwer king worden betrokken. Daarbij denkt mén aan een semi-contimisysteem. ROTTERDAM De Van Brienenoord brug, die de gehete winter in de ro de ijzermenie heeft moeten wachten op het voorjaar, zal zo gauw de weersomstandigheden zulks toelaten, haar definitieve verfjasje krijgen. Zoals te verwachten wordt de brug donkergroen, net zoals de Haring- vlietbrug bij Numansdorp of de brug over de Noord bij Alblasser- dam. Een net Jdeurtje, dat zoals Rijkswaterstaat meent het best aansluit bij het Hollandse polder landschap. Bovendien is deze donker groene verf van een prima kwaliteit, die heel goed houdbaar is. Het is de bedoeling dat dit werk half juli gereed is, als wij tenminste niet een zodanig nat voorjaar krijgen, dat er niet volgens het daarvoor op gezette tijdschema kan worden ge werkt. Zodra het weer enige vastheid te zien geeft, kan men aan de Van Brienen oordbrug de bekende hangbrugstel lingen zien, waarop de mannen hoog boven het verkeersgewoel aan. het werk gaan. Er is geraamd, dat er voor dit karwei tje 160.000 kilogram verf nodig is. ROTTERDAM Williams Hay's Hol dings heeft met terugwerkende kracht tot 1 februari haar belangen in het expeditie- en cargadoorsbedrijf Slaven burg en Huyser van de hand gedaan aan de heer T. Slavenburg jr. W. Hay's Holdings heeft thans nog als dochter Citex Havenbedrijf. (Williams Hay's Holdings werd in 1965 opgericht door twee grote Britse transportondernemingen, Williams Hudson Ltd, en The Proprietors of Hay's Wharf Ltd. om hun belangen op het vasteland uit te breiden. Voor dit doel werd financieel belang in Slaven burg en Huyser genomen). (Van een onjzer verslaggevers) Dit stelde mr. Marijnen maandag avond toen hij voor de leden van de Societas Studiosorum Reformatorum Roterodamensis ter gelegenheid van de 49e dies natahs een rede uitsprak, geti teld „De ontwikkeling van het Rijn mondgebied". Het Rijnmondgebied heeft de moge lijkheid sterk stimulerend te werken op de vestiging van bedrijven. De ge bondenheid aan grenzen blijft echter bestaan alsmede de gebiedende eis gro te aandacht te besteden aan het leefmi lieu. Toch dient de bestaande rijkdom zoveel mogelijk te worden uitgebuit. Een selectief industriebeleid moet worden gevoerd. Voor havens is echter geen spreldingsbeleld mogelijk. Ook in dustrie kan zich niet zomaar vrij vesti gen. Nadeel van het Rijnmondgebied is zijn industriële eenzijdigheid. Node worden gemist belangrijke metallur gische bedrijven. Bij grotere variëteit zou het geheel evenwichtiger kunnen worden. Ook in de tertiaire sector heeft dit gebied een belangrijke achterstand. Daarom ook noemde de Rijnmondvoorzitter het initiatief voor het Trade Center, dat Rotterdam heeft ontwikkeld, van grote betekenis. De ontwikkeling in groter verband overschrijdt de grenzen. Thans gaat zij in zuidwestelijke richting: samenwer king m Delta verband. Nieuwe bestuursvormen zijn nodig, zoals het orgaan, waarin de provincies Zuid-Hol land, Zeeland en Noord-Brabant met Rotterdam en Rijnmond deelnemen. Daaraan zal de vorm van een stichting worden gegeven. Als men de wil heeft om te gera ken tot praktische resultaten in het belang van de ontwikkeling der be trokken streken zijn aan deze nieu wigheden geen bezwaren veibonden. Van velbanden als het nu in op bouw zijnde kan een grote, nuttige uitstraling worden verwacht, die zijn gevolgen niet zal missen. Nodig is echter een wetgeving, die betere kaders geeft om deze ontwikke ling te begeleiden. Zij dient beschrij vend, codificerend te zijn. Dermate snel gaat de evolutie in dit opzicht, dat een idee ais dat van „Groot-Am sterdam" al weer is achterhaald. Mr. Mr. V. G. M. MARIJNEN wetgeving aanpakken Marijnen vindt het gehele IJmond-ge- bied een nuttiger eenheid om te wer ken. Er is meer pluriformiteit nodig in bet bestuur. Totale wijzigingen van de huidige structuur zouden nodig zijn. Behalve herindelingen van gemeenten moeten er mogelijkheden zijn om bijv. het verschil tussen een kleine en een zeer grote gemeente ook bestuurlijk vorm te geven. De politieke ontwikkeling op regio naal gebied is nog maar aan het begin, meende mr. Marijnen. Over het ver band van regionale eenheden zei hij nog dat Rotterdam en Delta samen met Antwerpen en Gent weer in Euro pees verband een regio zouden kunnen vormen. Er is wat dit betreft een dui delijke samenhang, die op lange ter mijn dient te worden bestudeerd. De Rijnmondvoorzitter schetste zijn gehoor hoe boeiend de aanpak der bestuurlijke problemen is in een deel van ons land als Rijnmond, dat bij „een kerngebied met een groot econo misch potentieel" noemde, waarin gro te mogelijkheden schuilen ten bate van het nationaal geheel. Tevoren had de heer Marijnen glo baal ontstaan, doel en werkwijze van Rijnmond genoemd en gewezen op het experimentele karakter van wat zich bezig is te voltrekken. Met enkele cijfers duidde hij de beteke nis van het gebied wat nader aan: er woont 9 pet. der beroepsbevol king, er wordt 10 pet. van het natio naal inkomen verdient, de produkti- viteit is zeer hoog. Rotterdam en het Waterweggebied werken stimulerend op de nationale economie. Toch zal hef groeiproces iets trager gaan dan de laatste tijd het geval was. Een. der oorzaken is het enigszins aflopen van de invloed der Europese integratie. Er komen echter nieuwe impulsen als Engeland en de Scandinavische landen tot de EEG zou den toetreden. Dan is de ligging van Rijnmond een groot voordeel. Een andere oorzaak is dat de techno logische voorraad in Nederland opge teerd is. Er is een achterstand, maar ook in dit opzicht kan een factor als Engelands toetreding tot de EEG van grote betekenis worden, want dat land is ons belangrijk voor. Internationaal is Nederland's positie verslechterd. Met name de vestigingsvoorwaarden zijn minder gunstig in vergelijking tot die van andere landen. Spanningen op de arbeidsmarkt bij voorbeeld geven groot personeelsver loop met als resultaat dat de produkti- viteit er onder lijdt. Vergeleken met een jaar of tien geleden ligt het nomi naal loon in ons land ongeveer gelijk met dat van vele Europese landen. Al leen West-Duitsland en Zweden verto nen een hoger cijfer. Ook de verlaagde rentevoet der langlopende staatsleningen in verge lijking met landen als België, Frank rijk en Itahe is van invloed op de algemene tendens, die een verslechte ring laat zien van de positie, die Ne derland ten opzichte van het buiten land inneemt DEN HAAG Zaterdag heeft de Haagse politie de 47-jarige Rotter damse kantoorbediende A. M. aange houden, nadat deze op heterdaad was Betrapt bij het stelen van een jasje in een zaak in sportartikelen in Den Haag. Een huiszoeking in de woning van de man in Rotterdam gaf aanleiding tot het vermoeden, dat hij zich, sinds medio 1965, op grote schaal aan winkeldiefstallen in o.a. Den Haag, Voorburg, Rotterdam, Schie dam, Amsterdam, Haarlem, Deventer en Maastricht heeft schuldig ge maakt In zijn woning werden goederen aange troffen tot een waarde van tussen 15 4 20 duizend gulden. Daartoe behoor den boeken, koffers, fototoestellen, filmmateriaal, bandrecorders, schrijf machines, een klarinet diverse klok ken, waaronder antieke, tafelaanste kers, gouden ringen en grammofoon platen. SAIGON Bij een brand in Saigon Z!Jn maandag zeshonderd hutten in de bs gelegd. Er zijn duizenden daklozen. Het verhoor van de man, die voor soortgelijke feiten al eerder met de politie in aanraking is geweest, wordt voortgezet ROTTERDAM - Zoals blijkt uit een voorstel van B. en W. aan de gemeen teraad, wil Rotterdam voor zijn ambte naren de rijksregeling geheel volgen De minister van binnenlandse zaken heeft geconstateerd, dat met de op 1 januari 1966 toegekende salarisverho ging het overheidspersoneel achter bleef bij de loonontwikkeling m het particuliere bedrijfsleven. Voor het rijkspersoneel is over het jaar 1966 een aanvulling van 2,95 procent toege kend, deze aanvulling stellen B. en W. ook voor het gemeentepersoneel voor. Verder wordt met ingang van 1967 een algemene salarisverhoging van vier procent voorgesteld onder gelijk tijdige verhoging van het minimum-in komen tot ƒ548 per maand. Ook dit voorstel is in overeenstemming met de rijksregeling. Dat tón bij ons. U koopt een ring met een Weina briilant Deze steen kunt u telkens rullen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen Zo krijgt LI geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad, wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? WIJ zullen het u graag vertellen. solitair nngen met 1 steen in prijzen van 125 -, 200.-,325.-en hoger. edelsteenkundige f.gA diamantexpert gj.a. IUNBMI 82 tel 116670 Bliaal oostzeedijk155-157 rctterdam ROTTERDAM Het is de bedoe ling, dat het grote motel bij de Lucht haven Rotterdam op 19 mei in ge bruik zal worden genomen en dat niet, zoals oorspronkelijk het voornemen was, de Savoy-groep de exploitatie op zich zal nemen, maar dat Chalet Suis se de keuken zal verzorgen. Het motel zal eigendom blijven van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „De We reldhaven", die het ook heeft ge bouwd. Chalet Suisse is huurder. De naam is reeds vastgesteld: het motel zal „Skyway Hotel en Motel" heten. De aanduiding „hotel" der reden. is er niet zon- Want, zoals men weet, heeft „De We reldhaven" het oorspronkelijke plan van ir. Jan A. Lucas en ir. H. E. Niemeyer, dat voorzag in een eenvou dig motel, laten varen. Daarvoor in de plaats kwam een veel groter opzet, ontworpen door de Rotter damse architect E. F. Groosman. Het aantal kamers bleef hetzelfde: ruim honderd. Maar het bouwwerk kreeg drie bouwlagen en een grote kelder en behalve een motel dus een ovemachtmgsgelegenheid waar men m een kamer van alles en nog yO zien de luchtreizigers na 19 mei, als het is geopend, het Skyway Hotel-Motel vlak hij de luchthaven Rotterdam liggen Een rond een fikse parkeerruim te gesitueerd complex met mo dern geoutilleerd hotel en res taurant, een motel en een service-station voor auto's. Dat alles m een parkaanleg met veel groen. wat kan vinden voor een geriefelijk verblijf, maar waar men zelf voor een maaltijd moet zorgen komen er nu ook een afdeling waar volledi ge hotel-service kan worden, gege ven, een groot restaurant en een ser vice-station voor automobielen. ROTTERDAM Mr.J. G. L. Reu der, president van de rechtbank, heeft maandag de nieuwbenoemde rechter mr. C. H. Govaerts geïnstalleerd, die zitting zal hebben in de familiekamer. In 1964 werd mr. Govaerts reeds be noemd tot plaatsvervangend rechter. Hij vestigde zich in 1957 als advocaat in Curagao. Namens het parket sprak mr, S. J. v. d. Hoeven woorden van gelukwens. Griffier mr. M. C. de Graaf vergeleek m zijn begroetingswoord de doorvoer haven Rotterdam met de rechtbank als „transitohuis". Als woordvoerder van de balie trad mr, W. E. Boeles, deken der orde van advocaten op. D OTTERDAM ,(Rotterdam- Europoort? is de titel van een boekje dat het Gemeentelijk Bu reau Voorlichting en Publiciteit heeft uitgegeven. Het is een ver volg op het boekje Rotterdam in klem bestekdat de Maasstad in zijn algemeenheid behandel de. Het nieuwe boekje (geschre ven door Harry Edzes) toont in kort bestek vooral de enorme vlucht die het westelijk haven- gebied in een paar paar heeft genomen. De eerste zin is daar voor typerend: Eens voeren er zeilschepen met een laadvermo gen van 20 „last" op de Nieuwe Maas. Thans wordt Rotterdam- Europoort gereed gemaakt voor tankers van 225.000 ton en meer. „Rotterdam-Europoort" laat vele facetten van wereldhaven nr. 1 zien, zoals industrialisatie, mechanisatie, achterland, raffi naderijen, recreatie, nieuwe transporten, wegen, pijpleidingen en havenvakscholen. Het eindigt met de goede perspectieven die in de Gouden Delta (Z.W.-Ne- derland) liggen. Het handige boekje voor zien van 25 foto's en een duide- lyk kaartje met de oppervlakten van de diverse havens ts ver- schenen in het Nederlands, En gels, Duits en Frans. (Van een onzer verslaggevers) O OTTERDAM Met een snelheid van JA zeventig tot tachtig kilometer was op 16 september van het vorige jaar de 27- jarige eiektromontenr G. E. S. uit Utrecht door het rode verkeerslicht ge reden op de kruising van de rijksweg naar Gouda en de Hoofdweg, Een overstekende bromfietser werd aangereden en emsitig gewond. De of ficier van justitie, mr. J. D. de Jong, eiste vanmorgen, dinsdag, een maand gevangenisstraf en drie jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De bromfietser, de 24-jarige H. Blom, is na enkele weken ziekenhuis nog da gelijks onder behandeling. Vermoedelijk zal zijn linkerarm voor goed verlamd blyven. Zijn linkervoet zit ntog steeds in het gips. De president, mr. A. R. Jolles, wees erop dat de man achtereenvolgens de borden met eer. aflopende snelheid, de waarschuwingsknipperlichteti en de waarschuwingsborden had genegeerd. De wagen was o>p ongeveer zestig meter voor de lichten toen die op rood spron gen. Een van rechts komende vrachtwa gen wilde net, toen het Licht voor deze auto op groen sprong, opbfekken toen de chaffeur de snel nj derate personenauto zag. De chauffeur stopte onmiddellijk maar (Van een onzer verslaggevers) D OTTERDAM Een geldboete van L\ tweehonderd gulden of twintig da gen hechtenis en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid eiste vanmorgen, dinsdag, de officier van justitie mr. J. D. de Jong tegen de 44-jarige eiektromon tenr D. G. nit Schiedam. De man was op 10 november met een gloednieuwe Amerikaanse auto, die hij voor zijn werkgever moest wegbrengen naar een klant, op de Schuttevaerweg in een slip geraakt De auto was op de linker weghelft ge komen en tegen een scooter gebotst, waarvan de bestuurder nu een been moet missen. Hij had bovendien no® andere verwondingen- De verdachte had vijftig kilometer per uur gereden. Dat was volgens de presi dent mr. A. R. Jolles, voor die omstandig heden (er waren keitjes, het had ge regend en er was een bocht} veel te hard. Mr. Jolles zei: „U weet toch wel dat Rotterdamse keien als het heeft geregend goudsesingel 221, rolterdam tel. 116673 123082 (Van een onzer verslaggeefster) ROTTERDAM Kwieke klei ne hoedjes, voor op het hoofd geplant, de rand van voren op- van achter neergeslagen: zo ziet de „Ligne Rotterdamvan ont werpster Marie-Eugénie eruit. De hoofdkleuren zijn die van de Rotterdamse vlag, unt en groen dus, en de aankleding van de kelderruimte, waann zvj haar shows presenteert, is afgestemd op de grootste havenstad. Een van de plafonds ts door haar echtgenoot beplakt met oude zee kaarten, aan de wanden hangen attributen als een reddingsboei en een scheepshoorn en in dt: etalage prijkt een model van de „Rotterdam". Haar collectie bevat, om in scheepstermen te blijven, met al leen notedopjes, maar ook enor me „schuiten". Er zijn heel bescheiden bretonhoedjes, maar ook modellen met grote randen. Naast sportieve cowboymodellen zijn er bloemenhoedjes, soms in astronautenlijn en het gezicht dus als een helm omlijstend, een andere maal alleen èen grote tros, vastgehecht op een haarstukje. Praktisch in het altijd winderi ge Nederland en oneindig veel flautteuzer dan de hoofddoek zijn de hoedjes die uitmonden in een onder de kin vastgestrikte band. Marie-Eugéme gebruikt een grote variatie aan materialen, waaronder (rio)stro. vilt, zijde en zijden^ jersey. Behalve wit en groen ^is er rood, donkrblauw, geel en perzikroze. gevaarlijk zijn? Je moet daar rekening mee houden." De officier merkte op dat men te vaak denkt: het is een „slippartij en dus is de zaak af. Maar een geroutineerde automo bilist die altijd in Rotterdam rijdt, moet weten dat hij cfp door de regen gladde keitjes voor een bocht snelheid moet ver minderen. „Dat is nu niet gebeurd, dat is de fftut." Uitspraak over veertien dagen. De ongehuwde' kantoorbediende had mets van de gestolen artikelen doorver kocht. De man Heeft een ziekelijke nei ging om te stelen. Het is dit jaar precies vijfentwintig jaar geleden, dat hij voor het eerst diefstallen pleegden. In 1942 kreeg hij een eerste veroordeling voor het stelen van -boeken. De man werd voor het laatst m 1964 veroordeeld, de proef tijd, waartoe hij was veroordeeld, was nog niet afgelopen. De man is in verzekerde bewaring ge steld en zal voor ie officier van justitie worden voor/geleid. Hij heeft reeds zes tien processanverbaal hiervoor gekregen en hij werd vijf keer veroordeeld. ROTTERDAM Het totaal aan werkloosheid te Rotterdam blijft thans staan rond de anderhalf procent van de beroepsbevolking. Een gevolg daar van is een sterke toename van de pro ductiviteit Er kan meer arbeidsdiscipli ne worden gevraagd en dat geschiedt inderdaad in de praktijk. Aldus ir. A. J. cle Wildt, directeur van het geweste- hj'k arbeidsbureau Rotterdam. Vooral in de haven wordt doelmati ger gewerkt, bovendien werkt daar de technische ontwikkeling bijvoor beeld het containervervoer door. Tn wezen neemt de activiteit in het Wa terweggebied niet at Dat blijkt uit de toename van de vraag naar kantoor personeel, die ook voor wat betreft vrouwen opvallend is. Er zijn 68 buitenlanders, waaronder 24 Spanjaarden en 23 Tuiiken inge schreven, Het onderbrengen van werk loze buitenlanders is niet eenvoudig en de heer De Wildt verwacht dat een aantal buitenlandse contractarbeiders na afloop van hun contracten de ar beidsreserve verder zal doen stijgen. In het algemeen zijn de bedrijven selectiever dan vroeger bij het aanne men van nieuwe werkkrachten, waar hij niet alleen de vakbekwaamheid maar ook de persoon van de betrok ken candidaat een rol speelt. Overi gens is in de arbeidsreserve het ver loop groot Er is een lichte verschui ving naar de groep, die één tot drie maanden lang werkloos is. Naar leeftijd is er een toename m de groep tussen de 25 en 39 jaar. De ouderen tonen zich minder geneigd een bedrijf te ver laten. In bouw en metaal is een opleving, maar al overtreft de vraag in deze bedrijfstakken het aanbod, men denkt nog altijd zeer voorzichtig vooral met het oog op de situatie m Duitsland, waarbij men onze afhankelijkheid van de Duitse economie als een met te ver waarlozen factor beschouwt in Duitsland is immers de werkloosheid veel sterker gestegen dan men ver wachtte. Enkele bedrijven overwegen de mogelijkheid tot aantrekken van Duitse arbeiders. Ir. De Wildt verwacht dat de vréag m de bouw in de komende maanden sterker zal toenemen. rechts naast de vrachtwagen rijdende bromfietser niet Officier mr, J. D. de Jong meende dat hier sprake is van grove schuld. Hij waarschuwde ervoor dat automobilisten ook al „krijgen zij groen" er goed aan doen, uit te kijken. De raadsvrouwe, mjuffrouw mr. P. H. Noord, noemde het een ongelukkige sa menloop van omstandigheden hoewel ze de schuld van S. zeker niet wilde -ver doezelen. Zfi vroeg een voorwaardelijke straf en voorwaardelijke ontzegging. Uit spraak over veertien dagen.. ROTTERDAM Do rechtbank heeft vanmorgen, dinsdag, de 29-ja- rige Griekse zeeman G. A. veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest De Griek had op Nieuwjaarsdag een landgenoot met een slagersmes verwond aan de borst. De officier van justitie, mr. J. D. de Jong, had 14 dagen geleden een gevangenisstraf van anderhalf jaar geëist wegens het opzettelijk toebren gen ,van zwaar lichamelijk letseL ROTTERDAM Vollebregt N.V„ een filiaalbedrijf in Elektrische en Huishoudelijke apparaten heeft giste ren het gouden zakenjubileum gevierd. De feeststemming werd nog verhoogd door het jubileum van de oudste direk- teur van de onderneming, de heer G; Th., Vollebregt die .veertig jaar „in dienst was. Hy begon in 1917, een crisistijd, een eigen zaak voor het verhuren van fiet sen. Van verhuren werd het verkopen. Toen de radio op de markt verscheen was de heer Vollebregt één „-van de eersten die er enorme mogelijkheden in zag, hetgeen later ook weer met de* televisietoestellen het-geval was, Zyn inspanningen hebben nu drie bloeiende zaken opgeleverd, waarvan - twee in Rotterdam en een in Den Haag. In de huidige direktie zyn twee zoons van hem opgenomen, zoons die zich gisteren op een receptie in Belle- vue zeer waarderend over hun vader uitlieten. Waardering werd de heer Vollebregt uiteraard door alle aani wezige toegezwaaid. ROTTERDAM B. en W. stellen de gemeenteraad voor, een subsidie van ƒ48.478 toe te kennen aan de Vereni ging „Zwembad Chariots" ten behoeve van het zwembad „De Tramput", dat immers in stand gehouden moet won den zolang „De Plompert" nog niet ge reed is. De vraag of „De Tramput". na gereed komen van „de Plompert' 'nog langer in een behoefte zal voorzien zal later aan de orde komen. Om „De Tramput" m het komende zomerseizoen naar behoren te laten functioneren zullen de bassins moeten worden uitgebaggerd voor het handha ven van -de kwaliteit van het zwemwa ter. Bovendien is een bijdrage vereist voor afwikkeling van lopende verplich tingen van de vereniging. B. en W. gaan er van uit, dat voort zetting van de exploitatie door de vere niging met verlenging van subsidie de voorkeur heeft boven overname 'door de gemeente. f ROTTERDAM De politie heefl maandag aangehouden de timmerman F E. L. N. uit Rotterdam, 29 jaar, die er van wordt verdacht op 14 oktober vorig jaar met «en tegel de etalageruit van een bontwinkel aan de Noerdsingel te heb ben vernield en daaruit een mantel tel waarde van ruim vierduizend gulden tt hebben gestolen. De bontmantel is in be slag genomen. Inbrekers zijn actief geweest tijdens het weekend: In een kantoor aan de Heemraads- singel zijn kasten en laden doorzocht; een „walkie-taUae"-radio zend- en ont. vangappaxaat, tien pakjes sigaretten en een sigarettenaansteker vermist Van een expeditiebedrijf aan <i» Glashaven is een doos met lakens wegge ha aid. Andere dozen zyn opengemaakt 0 Uit een wcanng aan de Groene Zoom verdwenen een radiotoestel, een kleine draagbare radio en ƒ65 aan geld. 0 Uit het kantoor van een apotheek aan de Lange Hilleweg werd ƒ3000 wegge haald. Dertig paar pantoffels werden weg gehaald uit een schoenwmkel aan de Pr» torialaan. 0 In een afvalstoffenhandel aan dt Waalhaven is een gasgeyser van de mui» gehaald. 0 Uit het clubhuis van een padvinders- groep aan de Schuttevaerweg is een kra» mert 24 Hesjes limonade gestolen. ROTTERDAM Paul van Vliet met zijn cabaret-ensemble Liselore Gerritsen, Ferd. Hugas en de pianist Rob van Kreeveld, bezetten maandag avond het nogal somber gehouden to neel van de Rotterdamse schouwburg voor een vrolijk programma „Opus 2". dat voor het -grootste deel uit reprises, bestond. Dit bleek echter geen bezwaar te zijn, want de zaal was praktisch geheel bezet wat wel getuigt van Van Vliets populariteit. Eigenlijk was het wel verrassend dat de grote ruimte geen hindernis vorm de voor de directe contacten met het publiek, want het cabaret program ma is toch bij uitstek gericht op een kleiner publiek in een gezellige beslo tenheid. „Alle dijken zijn gedicht" en „Zoals u daar zit" zijn echter beproefde ope ningsnummers, die ook nu weer goed aansloegen. Ze zijn karakte ristiek voor al het werk van Van Vliet, zoals „Schlemieltje", „Dne mensen in een regenjas", „Intellectu eel twistgesprek", „Onwankelbare trouw" etc. Het zijn stuk voor stuk boeiende teke ningen van de mens en zijn tijd met juist dat tikje over-accent dat er de komische kleur aan geeft. De milde spot met een ondertoon van ernst, soms balancerend op de rand van het literaire met plotselinge wendin gen naar de gewone, aardige en vlot te kolder. Doch nergens grof, of spe culerend op goedkope succesjes. Het publiek gaf spontaan blijken van waardering. Niettemin als deze tournee langs de grote en kleine schouwburgen in Nederland achter de rug is hopen we hem met zijn „Opus 3" weer te ontmoeten in een klemere ruimte, want daar komen de kwaliteiten van cabaret Pepijn toch beter tot hun recht. H.St. van 50 jaar geleden Gisterenavond is bet in de omtrek van bet Binnenhof In Den Hang 1 zeer roerig geweest. Wel werd een be-"» tooging, die was aangekondigd, door de politie voorkomen, doch het gewone; publiek kon men niet verbieden, het Binnenhof te betreden.' Zoo bad rich toch geleidelijk door alle ingangen een', vrij groote memehenmenigte voor het/ Kamergebouw weten te verzamelen, los van de eigenlijke betooging. - 4 Toen dit aantal te groot werd naar het - oordeel der politïerautoriteiten werdv door de huzaren een charge uitgevoerd. - w -i"* i11}

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1