Adspirant-rijders kregen voorlichting Lichtstoetcomité heeft hoge verwachtingen Strandtentexploitanten gaan weg uit De Hoek AGENDA Felle brand bij glasfabrieken Gammawil centrum in Proveniershuis Man zwaar gewond op werf Wilton-Fijenoord STATIEGELD AAN DIGGELEN AAN utUJ J M9HEPH>JE stef meeder Vlaardings slot van tournee Gospel Four „Nieuwland moet niet achter de ramen blijven zitten" WWmÊËÈ «..SlrfaknS W. Struys (76) overleden UW installeerde medewerksters Onderzoek naar Britse censuur Mattheus Passion in Nieuwe Kerk Feestavond van Vrouwenbond DUIZENDEN GULDENS SCHADE Burgerlijke stand Beatclub opgericht Nieuwe kunstenaarskring Burgerlijke stand Ingebroken in ulo-school „GOED KAMP" Camping show Start in Zuid Mogelijkheden W. Langstraat (66) overleden Geslaagden in judo Man met visgraat in keel naar ziekenhuis Vrouw zat uur in lift opgesloten Mooi succes voor volleybalclub Glazenwasser valt van ladder Nieuwe speciaalzaak in boortoestellen DE ROTTERDAMMER DINSDAG 7 MAART ion* MAIM ftifejteöt eea gsteel «Pgen sïffl iboti gaaien» m, S!» weet «at Ülj til j ;br EMOUS CAMPING VOORWAARDE Vandaag.- ,en dagelijks HOOG streeks kwart voor een is een felle I DtP^w!i°or^ffk„t,?a!eLdSe' ®"ii- te*' 4 Pagina 4 TELEFOON 346151 - VLAARDINGEN KORTE HOOGSTRAAT 11* (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bet Zweedse muzi kale team „The Gospel Four", waarover onze kerkredactie onlangs uitvoerig schreef, besluit zijn veertiendaags tournee door ons land vrijdag en zaterdag met een bezoek aan Vlaardingen. Het gezelschap treedt op in een tweetal rallies van de Youth for Christ, namelijk vrijdagavond in Triangel en zaterdagavond in de Oosterkerk Schie damseweg). i- „The Gospel Pour", die vanavond in Assen en donderdagavond in Emmen optreden, zijn bijna aan het eind van hun' overbezet Nederlands programma dat zij verzorgen op uitnodiging van de Stichting „Youth for-Christ-Neder- land". Het team, dat niet uit vier maar uit zes-leden, bestaat, brengt in zijn presta tie een positief getuigenis van het christelijk geloof, maar bovendien stel- len de jongeren hoge eisen aan de kwa liteit'van hun prestaties. Dankzij hun streven naar technische en muzikale perfectie hebben zij een niveau bereikt dat de vergelijking met veel be roepsmusici doorstaat. De actieve Vlaardingse Youth-for- Christgroep heeft veel werk gemaakt "van de voorbereiding voor de rallies van vrijdag en zaterdag, die om 20.00 uur beginnen en die voor ieder vrij toegankelijk zijn. Zaterdagmiddag be steden de Y.F.C.-ers aan het uitnodi gen van de jeugd op straat voor de samenkomst in de Oosterkerk- „The Gospel Four" treden, ook op voor enkele Vlaardingse scholen, onder meer voor ongeveer vijfhonderd leer lingen van "*1 hoogste klassen van het Groen van Frinstererlyceum. 1 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De voorbereidin gen voor de organisatie van de Lichtstoet, die zaterdagmorgen 29 april zal worden gehouden is in volle gang. Te oordelen naar de belangstelling die voor dit jaar lijks evenement bestaat zullen de organisatoren er zeker in slagen nu de stoet voor de tiende maal zal rijden er een bijzonder cachet aan te geven. Een groot aantal geïnteresseerden was maandagavond in het gebouw voor Christelijke. Sociale Belangen aan de Lange Haven, waar comité-voorzit ter 3. van der Griend de plannen be kend maakte. De andere leden van het Lichtstoetcomité rijn de heren P. F. van der Ploeg, secretaris, B. M. Schoof, penningmeester, P. J. Drenth, G. Kens en G. Rosman. De laatste noemde <fe beer Van der Griend „de geestelijke vader van de lichtstoet". Een lampionoptocht van kinderen die hij destijds in Rotterdam zag, bracht hem op het idee iets derge lijks in Schiedam te gaan doen. Al gauw reden ook enkele wagens mee en na enkele jaren moest men de kinder optocht van de wagens scheiden, want de kinderen konden de auto's niet meer bijhouden. Zo ontstond de Schiedamse Lichtstoet, en vanaf de allereerste keer fungeert de heer Schoof als penning-^ meester. De heer Van der Griend vertelde dat de stoet het eerste jaar slechts 29 num mers telde, de muziekkorpsen inbegre pen. Verleden jaar was dit aantal al 65. Mï ëSAHS «ito.iApfr,; Tot 10 uur vanavond Hoogstraat S3 VLAARDINGEN Telefoon 349353. in de HARMONIE Schiedamseweg, naast Stadsgehoorzaal Schiedam-Zuid krijgt dit jaar de eer van de start. De belangstelling van de bevolking is in die wijk elk jaar zo VOOR EEN ORGEL OF PIANO UIV ADVISEUR 'S-GRAVELANDSEWEG 620-SCHJSDAM groot dat deze beloning zeker verdiend is. Over de hoofden van de aanwezigen sprak de heer Van der Griend de hoop uit dat de bewoners van de wijk Nienwland dit jaar nu eens niet achter hun grote ramen blijven zitten, maar net als de mensen uit de andere wij ken naar buiten zullen komen om de stoet voorbij te zien gaan. Voor de deelnemers (en de organisatoren red.) is dat veel prettiger. Heiaas is het dit jaar nog niet moge lijk ook Groenoord in de route te betrekken, hoe graag het comité dit ook zou willen. Om daar te komen moet een veel te lang weggedeelte zonder bebouwing worden gereden en bovendien zou men in tijdnood komen. Men is nu eenmaal gebonden aan een bepaald tijdschema dat ligt tussen de start om kwart voor negen en het einde om uiterlijk half twaalf. Deze rijk met tulpen, versierde ladderwagen was de jongste aan winst van de Schiedamse brand weer die twee jaar geleden in de Lichtstoet een beste beurt maalt- te Voor een. gevarieerde verlichting bestaan talloze mogelijkheden. Wat op dit gebied allemaal te koop is vertel den de heren C. Kiesdonk, J. 3Ï. Swart en W. Verheggen, deskundigen van een groot concern in deze branche. Onder meer lieten zij het effect zien van elektrische lampjes in een gewone plastic tuinslang, van kleine fietslamp- jes die als flikkerlichtjes kunnen wor den gebruikt en van spotlights. Na de uitvoerige informatie maakten de adspirant-lichtstoetrijders ruim ge bruik van de gelegenheid vragen te stellen. Rij de beantwoording daarvan, zei het jurylid Hendriekx dat bij de beoordeling de arüstistieke presentatie het zwaarst zal wegen. ROTTERDAM De heer W. Lang straat, bestuurslid van de Stichting Pro- «stante-Christelijke Verpleeginrichtingen voor Bejaarden en Chronische Zieken „Huize Siloam" is, 66 jaar oud, overleden. De begrafenis geschiedde vanmiddag op de begraafplaats „Hofwijk" aan de Drift- weg. De heer Langstraat was .een vooraan staande figuur en oud-voorzanger m de Pinkstergemeente te Rotterdam. (Van onze correspondent) HOEK van HOLLAND Er dreigt een massale uittocht van strandtentex- ploitanten. In elk geval zullen drie ex ploitanten tezamen vijf tenten behe rend dit seizoen niet terugkeren op bet Hoekse strand. Enkele anderen zou den, eveneens van plan zijn hun tenten van de hand te doen. Deze ontwikke ling zal zeer nadelig rijn voor de toe risten en voor Hoek van Holland als badplaats. gen van de exploitanten die geen heil raeer zien in het strand, is de heer S. van Weeghel. („Ik kan wat beters vinden".) De kosten zijn zo hoog ge worden dat een exploitant nauwelijks meer iets kan verdienen, zoals de kosten van opbouw in het voorseizoen, het afbreken m het naseizoen, de opslag. Het zijn allemaal arbeidsin tensieve karweien, die bovendien zeer nauwkeurig moeten, gebeuren, wil de tent het volgend seizoen weer gehel in elkaar passen. Het is heiaas noodzakelijk dat dit gebeurt, althans wat het strand be treft De heer Van Weeghel heeft ech ter ook een consumptietent aan de Strandweg. Het merkwaardige is dat Rijksdomeinen ook hier de voorwaarde stelt dat het gebouw in de winter maanden moet verdwijnen. Niet alleen brengt dit hoge kosten met zich, maar zoals de toeristische situatie thans is, aou een dergelijk gebouwtje in de win termaanden in een behoefte voorzien, terwijl de exploitant de kosten over een heel jaar zou kunnen spreiden en In de winter een groot deel van die kosten zou kunnen verdienen. Het mag echter allemaal niet u In de loop van dit seizoen zal de heer Van Weeghel zijn drie tenten twee op het strand en een aan de Strandweg van de hand trachten te doen. Maar hij is niet de enige. De heer JL de Wears zal rijn tent op het strand ook niet meer voortzetten. Hij ver kocht trouwens ook zijn slijterij in Hoek van Holland, omdat hij van me' ning was dat er te weinig toekomst voor hem was. Het groeiende recreatie' gebied in Zeeland trok rijn belangstel ling en daar is hij nu een hotel begon' nen. Verder zal ook de heer H. v. d. Berg zijn bedrijf verkopen. chr. soe- Beten*"»1 Oratio, vervolgcursus 'huis, vergadering, 30. - Rotterdammer", Lans? ;en jam' toe»»ridais** Sri"zamenhofstraat ™Metengrijke telefoonnummers! atecm roïi- TJS* 2*46**' BrandWter tZ vs aan~de~DéÜtweg. Ds. X Vrolijk zal de Apotheek: Mieuwland. Dr. wibautpiem n. begta[ell^a eu de dienst in de aula leiden. teL3S«3Z. In het algemeen is men de mening toegedaan dat de eisen van de gemeen te Rotterdam in de laatste jaren onre delijk hoog rijn gestegen. De pachten rijn opgeschroefd tot een dusdanige hoogte, dat er van een rendabele ex ploitatie nauwelijks sprake kan rijn. Men mag, aldus de exploitanten, niet vergeten dat het zomerseizoen een zaak is van maximaal zes weken. In de andere maanden moet men het heb ben van de weekeinden. Ook op ander gebied Is er nogal wat kritiek op het gemeentelijk beleid. Zo hebben de exploitanten de plicht om het plankier voor hun tent zelf schoon te houden. Wanneer het echter gestormd heeft, is het een' onmogelijke zaak om dat met de hand te doen. Zo gebeurde het vorig jaar dat na een storm ruim een meter zand op het plankier lag. Een verzoek aan de ge meente om een bulldozer beschikbaar te stellen, werd genegeerd. Daarom leg den de exploitanten gezamenlijk enke le honderden guldens op tafel om een bulldozer te huren, teneinde daarmee met alleen aan de contractuele plicht te voldoen, maar ook om de toeristen in staat te stellen de tenten te berei ken, Een dag nadat dit gebeurd was, verscheen een gemeentelijke bulldozer die alles nog eens overdeed... ROTTERDAM In het bejaardencen trum „Borghsate" in Schiebroek is, 76 jaar oud, overleden de heer W. Struys, vroeger secretaris-penningmeester van de Vereniging voor lager Onderwijs op Ge reformeerde Grondslag, te Delfebaven. De heer Struys is voorts jarenlang diaken en ouderling geweest in de Gere formeerde Kerk van Rotterdam-Delfs- haven. De begrafenis geschiedt vrijdagmiddag twaalf uui op de begraafplaats .Hofwijk' (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Tijdens de jaarver gadering van het U.V.V. afdeling Rot terdam werden donderdag 23 nieuwe medewerksters geïnstalleerd. Aan het eind van het afgelopen jaar telde de U.V.V. 554 medewerksters, tegen het jaar daarvoor in december 524. Tot de activiteiten behoorden het werk voor de bejaarden sociëteiten, waarbij dui zend mensen staan ingeschreven voor „tafeitje dek je". 15.600 Warme maaltij den zijn er verstrekt in 1966, het kle ding depo hielp 640 mensen aan kle ding en de oppasdienst was zowel over dag als 's avonds actief. Er werd met alleen hulp geboden aan gezinnen met kinderen, maar ook werden bejaarden geholpen, wanneer dat nodig was. Het U.V.V. lied ,,Drie zilveren pijlen op 't veld van azuur" zal niet meer gezongen worden. Allen waren het er over eens, dat dat een beetje uit de tijd is, een beetje te veel „op de borst klopperig". Men is nog op zoek naar een nieuw lied dat het oude kan ver vangen. Mevrouw J. de Boer-van Stnen nam na 21 jaar actief lid te zijn ge weest afscheid, omdat rij Rotterdam en daarmee de plaatselijke U.V.V. gaat verlaten. Haar vertrek wordt uiteraard door allen bijzonder betreurd. Zij ver zorgde al jaren het maandelijks mede delingenblad, dat bijna „haar" krantje geworden was. LONDEN Een. rechter van het op perste hof en twee gewezen ministers van defensie zullen het Britse stelsel van vrijwillige censuur gaan onderzoe ken met als centraal punt de tegenstel ling tussen de nationale veiligheid en de rechten van de burger. De grote kwesties rijn de activitei ten van Britse spionnen en spionnenja- gers, de praktijk van het nakijken van voor buitenland bestemde particuliere telegrammen en de bescherming van alle vormen van militaire geheimen en betrekkingen met de Verenigde Staten. Het onderzoek gebeurt naar aanlei ding van een publi&alie in de Daily Express die onthulde dat mannen van de veiligheidsdienst regelmatig tele grammen van particulieren nakijken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Donderdagavond 23 maart wordt om half acht in de Nieuwe Kerk. aan de Binnensingel de jaarlijkse uitvoering van de Mattheus Passion gegeven. De kerk gaat om ze ven uur open. Medewerkenden rijn het Kunstmaandprkest, het Bachkoor Vlaardingen en hetVlaardings jon genskoor „Cactus* 'Firrnus" ondr lei ding van mevrouw K. Verhoeff-Tom. De solisten zijn Arjan Blanken (E- vangelistenpariij), Cornells Schell (Chrïstuspartij), Inge Keemink (so praan), Tine v.d. Laan (alt), Gerard van Dolder (tenor) en Bert Buurman (bas). De Instrumentale solisten zijn Ro land Masin (viool), Joh. v.<L Vélden (viool), Ottalien van Vreeswijk (fluit), Wim Knip (hobo), Ban van Dalen (bo bo d'amore), Nelly Duin (viola da gam ba), Rob Reuling (continuo), Jaap Spicht (clavecimbel) en. Koos Bons (or gel). Het geheel staat onder leiding van Piet Struijk. Kaarten zijn bij de bestuurders ver krijgbaar. De toegangsprijs bedraagt vijf'gulden en voor scholieren en hou ders van jeugdpaspoorten 2,50. Voor Maassluis zijn de toegangsbe wijzen uitsluitend verkrijgbaar bij het reisbureau Prins aan de Noordvhet, waar men tevens inlichtingen kan in winnen over de reis naar Vlaardingen. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat aan de Pnns Hendriklaan 93. SCHIEDAM In de maand februa ri heeft het Schiedamse Zwarte Ban den College weer judo-examens afge nomen. De geslaagden zijn: jeugdjudo, gele slip: Tjepco Tïersma, Arjen Bes, Bart-Joost Bos, Nico v. d. Vlies, Mario Kloos, Kees Kuyper. Gele band: Ma: jan de Graaf, Evelyn Hermse, Kees Olsthoom. Oranje slip: Jeflery Oost, A ad Schippers, Johan Seip, Ed "Waar- denbung. Oranje band: Ron Dijkstra. Groene slip: Hans den Routing. Senio ren, gele band de dames: M. Dijkshoorn, J. Oosterhoit, I, Weeland. Bruine band: W. de Vries. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling NieuW' land van de Nederlandse Christen vrouwenbond houdt ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan op dinsdag 14 maart om 19.45 uur in de Magnalia Deikerk, een feestavond. Na het welkomstwoord van de prest dente, mevrouw M. Valkenburg-Gerrït- se, wordt het vaandel aangeboden. On der leiding van de heer J. Boas wordt een wedstrijd gehouden, waarna leden van de vereniging het blijspel in twee bedrijven „Aardappelen", opvoeren. ROTTERDAM De 42-jarige Noorse stuurman S. Wasset, van de Navkar is maandag naar het Zuiderriekenhuis ge bracht De man had een visgraat in zijn keel gekregen, waardoor hij adem halingsmoeilijkheden kreeg. ROTTERDAM De 62-jarige mevrouw M. JuckGroenendaal uit de Van der Helmstraat (PA-poider) heeft maandag een uur opgesloten gezeten in een lift van de flat waar zij woont De politie be vrijdde haar uit haar benarde situatie. (Van een onzer verslaggevers) j het bedrijf zijn produktie enige tijd 2sï SCHIEDAM Vanmiddag om- moeten stopzetten. SCHIEDAM Geboren: Marco T M zv J van EUk en J C Mostertï Vvonne d?CJH Kletss en-G B Karsson; Carmen M dv H Smit en P Scbolten; Arie S zv 1 C van Potten en J Dol: Maria dv J MOomen en L MJ den Brlnker; Alexandra H dv P SpreiJ en J Verkerk; Johannes p zv J P Doeiaaren en JE Vwb rugae; Petrus zv J J van Open en H Hoogland; Anthoralus C zv 'S Maan en L J Jonker: Johannes HMzsI H IS Blom en C SC Aben; TreesDdv M W VoUmer eaTH Bieriee, Overleden: S Voogd. 87- uitslaande brand uitgebroken in een houten opslagplaats op het terrein van de Verenigde Glasfa brieken aan de Buitenhavenweg. De gehele opslagplaats liep gevaar. Bjj het ter perse gaan van deze edi tie was de brandweer onder leiding van commandant D. de Jager intensief bezig met groot materieel de brand te blussen. De opslagplaats heeft een oppervlakte van vijftien hij vijftien meter en een houten vloer.Het dak is van eterniet. Een grote voorraad katoen, bestemd voor verpakMngsdoeleinden die in het gebouwtje lag opgeslagen is verloren gegaan. Er is voor duizenden guldens schade en het is niet onmogelijk dat SCHIEDAM In het kader van het jeugdwerk gaat de contact-commissie van Hermes-DVS beatavonden gewen. Er is een nieuwe vereniging opgericht genaamd: „Beat, Rhythm and Blues". De eerste avond zal nog in samenwer king met de heer R- vri. Most worden georganiseerd. Op deze avond, die zaterdag in Mu sis Sacrum wordt gehouden, zal de Delftse beatgroep „The Teeset" optre den. De nieuwe vereniging is niet al leen. bedoeld voor leden van Her mes-DVS, maar voor de gehele Schie damse jeugd. In. totaal zijn voor dit seizoen negen avonden gepland, die allen in Musis Sacrum worden gehouden. SCHIEDAM De teams van de Sehle- domse Volleybal Club hebben ditmaal voor fraaie successen gezorgd. Dames i bezocht HML in Den Haag en bevocht na spannen de strlid een 3—1 overwinning. Vooral de beide laatste sets gaven de Schiedaznsen de toon aan Dames 2 verloor met 3—8 van leidster ZVC en het meisjesjuniorenteam klopte Con cordia A met 3—0, Ook het eerste herenzestal zorgde voor een verrasstag. Na op- en neergaande strijd zegevierde SVC met 2—3 over het Rotter damse Concordia, Ook hersn 2 btijtt op het goede pad, ditmaal werd cw met 3—1 geklopt. Heren! 4 deelde punten, 2—2. met Dos 2 en de jongens-Junioren speelden eveneens 2—2 te gen stadgenote Juliana A. ROTTERDAM Op de Heemraads singel is maandagmiddag de 40-jarige glazenwasser A. van de Westerlaken uit Schiedam van zijn ladder gevallen. Hij maakte een val van vijf meter. Hij kwam In een paar strtuiken terecht Met ver wondingen aan het hoofd en rugklachten is de man in het Djjkzigtriekenhuls op genomen. SCHIEDAM Het bestuur van de (Van een. onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vrijdag opende aan de Polderlaan 13 de N.V. Acousti- con, gespecialiseerd in de service en verkoop van hoortoestellen, een speci aalzaak. Deze onderneming, die in 1924 werd opgericht heeft haar hoofdkan toor in Arnhem en filialen in Gronin gen, Nijmegen en Ede. De zaak betekent voor het zuidelijke stadsdeel dat vele gebruikers van der gelijke apparaten in eigen buurt, al thans dichterbij dan voorheen, terecht kunnen. Beheerder aan de Polderlaan is de heer Chr. Sirike. nieuwe kunstenaarsstichting Gamma belegt donderdagavonds om kwart over acht in zaai De Bron, Lange Ha ven 115, een vergadering, waar onder meer de komende acties van de stich ting besproken zullen worden. Het doel van Gamma is de kunste' naars in het gehele Rijnmondgebied sa men te bundelen, waarbij de autono' mie van het kunstenaarsschap op de voorgrond sta'at Men is reeds gestart met een eigen tentoonstelling met 129 werken van 50 kunstenaars, die bij de opening veel belangstelling trok. De expositie is verspreid over het zalencomplex van Musis Sacrum, zaal De Bron en café-restaurant „De Amstelbron". Men wil donderdag ook bespreken, hoe men het best een kunstveiling van Gamma- werken kan organiseren. Het bestuur van Gamma wil even SCHIEDAM Geboren: Eric z.v. F. A_ Teetrclaar en R. I. Sch&fer; Gerard H. M. z.v. A. X de Kurver en L. KeUzer; Remco z.v. H. W. Vïeghert en T. C. H. van Zwle- ten: Karin d.v. T. Markus en H. van den Bos: Norbert A. z.v. K, AJL Heintjes en It Haring; Marco P. z.v, A. Vlveen en A. van Zijp. overleden: H. J. A. Weber. 75. C. H.C, Folst, 65 echtg. van J. Alijk; A. B. Oster- hoit, n. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de werf van Wil ton-Fijenoord is maandagmorgen een vrij ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de stellingbouwer C. Bot, uit de Van Goyenstraat 35 te Botterdam, zwaar ge wond raakte. De man was aan het werk op een stelling van de Noorse tanker Fem- crest, op het moment dat een hijskrai een plank naar beneden liet vallen. De steilingbouwer verloor zijn even wicht en viel toen de plank rijn kaak raakte. Hij liep een kaakfractuur en een wond aan de "schedel op. De ambulan ce-auto van de werf bracht hem naar het Gemeenteziekenhuis, waar onmid dellijk operatief werd ingegrepen. Hoe wel de toestand van de heer Bot zorg wekkend was, is hij buiten levensge vaar. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. eens het beheer zien te krijgen over een kunstenaarscentrum in het Proven iershuis, terwijl men daarnaast zoveel mogelijk wijkgebouwen, clubhuizen en verenigingslokalen wil inschakelen om er schilderijen op te hangen. Het bestuur van Gamma wijst elke vorm van cultureel dirigisme af en zal proberen door middel van de lande lijke pers en de televisie meer begrip te wekken voor het bestaansrecht van het vrije kunstenaarsschap. SCHIEDAM In huize Liduina aan de Liduinastraat brak zaterdag in de oliestookinrichting een kleine brand uit De brandweer onder leiding van brand meester W. de Jager had het vuur spoe dig onder de knie. De brand werd ver oorzaakt door een te grote toevloed van olie waardoor roetvorming ontstond. Bij het Liduinaplein verloor zaterdag de negentienjarige scholier R. W. de R. de macht over het stuur waarna hij tegen een verkeerszuil aanreed. Zijn auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder liep slechts enkele schaafwonden op en kon ter plaatse worden behandeld. SCHIEDAM In tegenstelling tot andere Jaren zal de Koningin WUhelmfoa-mars dit Jaar niet op de eerste zaterdag in Juli wor den gehouden, maar reeds op zaterdag 3 Juni. Dit besluit heeft het Vendel Schiedam van de Oranje Garde moeten nemen omdat de vakanties dit keer vroeger vallen dan voorheen, -waardoor het niet mogelijk bleek de KW-mars In Juli te houden. De afstan den voor deze 23ste KW-mars zullen weer 8, M, 28 en 25 Km bedragen. SCHIEDAM De gemeentelijke openbare bibliotheek en de gemeenschappelijke filia len van de gem. en r.k. openbare bibliothe ken leenden In Januari In totaal 35.768 <v.J. 30 836) boeken uit, waarvan 11.590 (v.j. 10,685) romans 11.886 (vj. 9.415). studieboe ken en, I2J9S <v J. 30,530) Jeugdboeken. Er waren In Januari 7.9C3 (v.J. 6.883) houders van ieeskaarten, terwijl het boekenbezit 80404 (v.J. 74.764) bedroeg. SCHIEDAM De Junioren van BBSS, u.c zich voor het KNVB-sportkamp hadden opgegeven, zullen In het clubblad van woensdag een teleurstellende mededeling hebben gelezen. Doordat een aantal junio ren te lang heeft gewacht met aanmelding was IÏBSS te laat met Inschrijven. Intussen zijn de kampen volgeboekt en vist KBSS achter het net. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het was een heel lawaai, toen dinsdagmorgen zeventien Bieren kratten met lege melkflessen van een auto met aanhangwagen van de Combinatie tuimelde. Het ongeluk gebeurde op de Stadhondersiaan-hoek- K lemskade, op het moment dat de deur van de melkwagen open schoot. All flessen vielen aan diggelen, waardoor het trottoir en de rijbaan met veteeters scherven werden bedekt. Een dame, hij een bushalte werd bijna door eei vallende krat getroffen. ze rookwalm die over de huizen en de rijbaan van de Rotterdsmsediik trok. Velen die tussen de middae thuis waren gaan eten zegen bij hun terugkeer naar kantoor of bedrijf a» vlammen. Op de Buitenhaven».* regelde de politie het verkeer mri behulp van walkie-talkies. De oorzaak van de brand is nog riet bekend. In de opslagplaatsen mocht niet worden gerookt. Om 13.40 uur had de brandweer hef vuur ouder controle. De directie schat te de schade op 250.400. De Vererif. de Glasfabrieken zijn tegen brand verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onbekenden zijn r\ het forceren van een klapraam de Wil lem de Zwijger Uloschool aan deVan de? Leeuwlaan binnengedrongen. Bit de kamer van het schoolhoofd werden een versterkip.gsapparaat, een naald- kap van een platenspeler en een micro foon van een-bandrecorder ontvreemd. De gezamenlijke waarde ervan wordt geschat op ongeveer 500. In het weekeinde, is uit de wagen van J. G. een radio ontvreemd. De- au to stond geparkeerd voor zijn woning aan de Vlaardingsedijk. t In de woning van J. P. B. is maan- dagmorgen een binnenbrandje geblust onder leiding van waarnemend com mandant J. Keuzenkamp. De schade bleef beperkt Het brandje- ontstond dooordat geen asbestplaat ohder de haard lag. T7NKELE weken geleden hebt U in onze zaterdagse Rijnmond- revue (u weet wel die pagina's met veel plaatjes) een verhaal kunnen lezen over de Brandersbuurt in Schiedam. Een bar troosteloos buurtje dat herinnert aan de tijd dat Schiedam „Zwart Nazareth" werd genoemd. In verband met stedebouwkundige plannen moet het verdwijnen, maar een aantal jongeren heeft daartegen bezwaren aangevoerd en een „comité tot con solidatie, herstel en ontwikkeling van de Brandersbuurt" gesticht Deze kwestie ontwikkelt zich in emotionele banen en bet is mis schien wei aardig om u daarvan iets te vertellen. Want wie zou denken dat „de" Sahiedamse jonge ren helemaal op hol zijn van hun consolidatie-enzovoortsplan vergist zich. Dit blijkt onder meer uit een artikel van een jonge auteur, Hans van der Sloot, in het laatste num mer van het maandblad „De Schie damse Gemeenschap", waarin hij duidelijk, en aJ( en toe ironisch, af stand neemt van de plannen van zijn jeugdige stadgenoten. Van der Sloot schrijft dat hij van de plannen van het werkcomité niet kapot is. Daarvoor wordt naar zijn smaak in het bezwaarschrift teveel geschermd met leuzen als „nieuwe en bezielende bestem ming". „een levend stadsdeel", „verrassende hoekjes en versprin gende geveltjes waarvan vele rus tiek en fraai zijn", „natuurlijke be slotenheid en menselijke schaal". Hij concludeert dat het consohda- tieplan niets anders dan een sociale misstand zou creëren die Schiedam zelfs in zijn zwartse periode niet heeft gekend. MA DIT artikel, zijn natuurlijk een heleboel mensen erg boos geworden op de Schiedamse Ge meenschap en op Hans van der Sloot. „Het Vrije Volk", dat bijna een kwart pagina aan de zaak wijd de, vond Van der Sloots verhaal „een slag in de lucht". „De jonge man, wiens artikel wemelt van vage beweringen bezit geen enkele graad die hem het recht geeft "een toon aan te slaan ten aanzien van een plan, waaraan uitstekende ar chitecten, zoals Ter Braak en Van Eek volledig medewerking geven". De HW-journalist vraagt zich verder af waarom het comité geen termen als „nieuwe, bezielende be stemming" enz. zou mogen gebrui ken. Wat, zo vraagt hij, mag men dan wel als argument gebruiken om een plan uiteen te zetten? Het consolidatie-comité is nog bozer. In een brief aan de Schie damse Gemeenschap hebben deze heren er bezwaar tegen gemaakt dat Van der Sloot eerst mocht schrijven en dat zij zelf pas voor het aprilnummer werden aange zocht voor een verhaal. Het comité gaat er namelijk vanuit dat de ge meenteraad voordat het aprilnum mer verschijnt reeds een beslissing genomen zal hebben. Na het artikel van mijn collega in onze Rynmondrevue hoef ik hier geen standpunt meer te be palen, maar ik vond het leuk u vanavond eens te vertellen dat de Schiedamse gemoederen over de Brandersbuurt nog stëeds aan de verhitte kant z(jn. Ik voor my vind dat wel andere zaken het meer waard zijn om je druk over te maken. Maar dat moeten ze in Schiedam maar weten! r 1

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2