ssmvus DE sluiswachters op de Parkhaven sluizen zullen binnenkort om een hoekje kijken. Het in de Coolhaven in aanbouw zijnde gemaal van het. Hoogheemraadschap Schieland beiet hen namelijk zoals vroeger een goed uitzicht te hebben op de sche pen die vanuit de Coolhaven de slui zen willen, passeren op weg naar de Nieuwe Maas. ROTTEnnUBfER ZATERDAG 25 MAART 196? WE moeten echt een beetje uitkijken en de dubbeltjes weer wat meer omdraaien voor we uitgeven. Dat geldt voor iedereen. Van hoog tot laag. Dit zijn enkele van de eerste re gels van een boekje dat de direk- tie van de Eerste Rotterdamse dakbedekking onderneming (Er- do) heeft uitgegeven om-de werk nemers in het bedrijf attent te maken op de gewijzigde werk gelegenheid. ERDO GEEFT LEERZAAM BOEKJE VOOR WERKERS LIT Stelen V-'V': TV/IE in do tijd van zijn baas ligt "W te slapen steelt uiteindelijk van zijn eigen geld. Bij gemiddelde loon kosten van bijv. 6 kost elke minuut een dubbeltje. Daarop Is de economie van een bedrijf gebaseerd.''. 1 z'.g de „"ur-liï'Eincra" een deel "a:i Jïofterdam >n dit geval llillegersberg en Schiebroek. Overigens is - het boekje niet be doeld als een reprimande voor alle werknemers.' Wie de schoen past die irekke hem aan. Het is geen dreige ment, maar een poging om te tonen, dat het runnen van een gezonde on derneming afhankelijk is van zowel de werkgever als van de werknemer. Dat begrip moetduidelijk worden." Andere ondernemers hebbenveel, belangstelling getoond voor de vinding rijke directeur» die overstelpt wordt, door telefoontjes om een exemplaar! „We hebben zelfs moeten nadrukken", aldus de heer 't Hof. R De orvkto bij Maasbruggen e.i ".»r.:-.™".?l :s rere'maiig onderwerp fe wrest evens"? campings cn w.t- tsrspcricer.iic. Alle foto's echter moe ten eerst naar ..Den Kaag" voor cor.~ tro'e. Er mogen geert kazernes opstren.- geen verdedigingswerken en nog een heleboel andere zaken n;et die van strategisch belang zijn. „Meestal is het wel goed, maar soms knippen ze een stukje uit een nega tief. Zou je echter toch dergelijke fo to's publiceren of verkopen dan ben je zeker je vergunning kwijt", zegt de beer Oiman. ..Met het boekje wil ik de lauw heid van de mensen voor de onderne ming weghalen, zegt de heer J. W. M. 't Hof, directeur van Erdo. In een stripvorm- moet de arbeiders op een sympathieke manier duidelijk worden gemaakt dat zij het in eigen hand hebben of de produktie in een stijgende lijn kan blijven voortgaan of dat we in de dalende spiraal te recht komen." Vooral voor een loonin- tensief bedrijf (/3Vs miljoen per jaar aan loon) is het noodzakelijk dit dui delijk te maken. „Daarbij komt vooral het onrust barende aantal ziekmelders cm de hoek kijken. Niet alleen in ons be drijf, maar in het algemeen is dit een E „Het is nog een hele studie voor je weg gaat. Je racet heel goed kun nen kaartlezen, anders, .blijf je ner gens. De klant moet ook het doelwit nauwkeurig omschrijven en er de juiste plaats van geven. Vooral bij woningbouw, die in het 'neie land on elkaar lijkt, is dat van groot belang. Ik heb dan ook 'net liefst werktekenin- TEDEKEEN krijgt een vakantietoe- i slag van 6%, als 't even kan een jaarlijkse kerstgratificatie, een waar devol vakantiepakket. We hebben 't helemaal niet slecht. Maar we moeten nu opletten dat het zo zal blijven 'M VAN DAM. een der luchtfoto- J graten, steekt de camera naar buiten bij drie vcor een tentoonstellin; Leiden. peerde in het nadeel van de man zelf. „Het is belangrijk om deze men taliteit uit te dragen. Daarom hebben we dit boekje ook uitgegeven. Zonder medeweten van iemand ook om het effect zo groot mogelijk te maken.'' ER zijn ook nog genoeg mensen, die het helemaal niéts kan schelen, die er alleen op vrijdag-als de'kippen bij zijn om te beuren en die voor de rest- de heleboel laten barsten. Dit zijn de mensen diestruikelen cn hun nek. breken. Vanuit een speciaal gebouwd hokje zullen zij voortaan een scherpe kijker richten op een stel bolle spiegels, ge monteerd op een ducdalf. Die spiegels gunnen hen op die manier toch een blik op de wachtende en aankomende schepen in de Coolhaven, Op die manier komen zowel de ge meentelijke havendienst als Schie land op dat strategische plekje in het havengebied beide aan hun trekken. TA de verleiding is ook wel erg groot. Als je moeder je zo tegen Pasen naar zo'n fijne winkel stuurt blijf er dan maar eens af Nee hoor. we gaan eerst wat proe ven. Er is nog zoveel in die jelalage aardig san de AVRO, hè? 'n Beetje rare zaak, hè? En 'u beetje onlieleef ook. hè? Ze liadde, netuurlijk makke lijk effetjes kenne belle en zegge: Jonges, 't gaan nie door, "t spijt ons ontzettend, maar d'r is wat tusse ge- komme. Dal lielihe ze nou nie gedaan. Eu waarom nie? Begrijppu waurrik heen wil?" We zeiden: Eerljjk gezegd, nee! [JET mannetje tl at naast ons stond up het uiiddenhaleuu van lijn zei niet een bezorgde Mik in de ogen: „Zeker wel ge it-ze, hé? Da's nie mnoi, hè? Ik hcilnei asdat de AVRO-teevee d'r lielofte nie is nngekomnte met de Lentiude. Ze hadde, azzik me eige krant ken gelnve, gezeg: Me komme naar Rotterdam en ine make 'n fijne opname van de beurs en uzzn nou '3 avus kijk naar de teevee, dan kenne jullie je allemaal hekijke. 's Avus zitte de minse met 'n koppie tlu-e hij de teevee, netuurlijk met 'n zekere spanning in d'r eige, zo van: Hoe zaileme d'r opstaan, zon me dassie goed zitte, en wat kottip d'r: Niks, maar dan helemaal nik-. Iedereen netuurlijk rund-gloeiend en tot barstens toe gelaje. Kenmi begrijpc! Ze stinge netuurlijk voor gek voor de lm re, tege wie ze hadde gezeg: Azzu 'tl mooi pregramma wil zien, moddu dalijk voor u teevee gaan zitte. Nie

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1