PROEFVAK VAARGEUL NOORDZEE GEREED Melodieenfeest met Stolz en Schock in Rotterdams Doelen Nederlandse op Britse schepen Proefgeul houdt zich goed Nieuwe oliestroom dwars door Europa Rijn - Schelde boekte winst van 7 miljoen BfJJoUmiatmnn: Twee miljoen m3 zand verwerkt Als 'n Parijse boutique met flonkerende kronen, zó romantisch is nü Voss, Hoogstraat 194. Wat? Zit modehuis Voss in de Hoogstraat? Ja, modehuis Voss zit in de Hoogstraat op no. 194 en nérgens hrsss anders! Ü5g| Vrachtauto botst tegen locomotief Heli's moeten in De Hoek goed kunnen landen Voor havenmond in Hoek van Holland Berenplaat weer klein stapje verdèr Pleidooi voor steun aan Van Heek 'n naam in gas! WOENSDAG 29 MAART 2967 Pagina 3 rotterdammer F Warmte in elk koud vertrek het hele jaar door Standaard voor Oranjetelg list al klaar ROTTERDAM Een tot de laatste plaats bezette grote Doe- ienzaal heeft disdagavond een ovatie gebracht aan de thans 86- l'arige componist-dirigent Robert Stolz, die met het Overijssels Phil- harmonisch Orkest en de Duitse solisten Margit Schram en Rudolf Schock met Weense operette en walsen een melodieën feest maak- Verolme bouwt voor Esso Chemie Selektie VAKMAN Beroemd om hun spreekwoordelijke IbPVJm betrouwbaarheid, IBBr grote precisie en 5 Geen ongevallen op j Esso-scliepen Vakcentralen naar minister Bakkér Wereldrekord voor Storfc: PELGRIM is ook fabrikant van hetmoderne 'gasfor nuis mei 10 unieke voor delen I Gratis folder bij Pelgrim N.V., Gaanderen 'De Pelgrim 1 gas-gevelkachel in de keuken, de slaapkamer, badkamer, studeervertrek c enz. A (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De werkzaamhe den betreffende het graven van een proefvak in de toekomstige vaargeul In de Noordzee zijn voor Pasen gereed gekomen. De zuigers P.C.S, van Hat- tem en Geopotes VI hebben ongeveer twee miljoen kubieke meter zand ver werkt. Het proefvlak is, zoals bekend, twee kilometer lang, 150 meter breed cn 25 meter diep. Het baggeren dat op 14 november j.l. in opdracht van de gemeente Rotterdam begon heeft vier miljoen gulden gekost. Het talud van het proefviak heeft een helling van ongeveer 1 op 20, het geen inhoudt dat op elke 20 meter de helling één meter hoger wordt. Voor de bodem van de zee is deze verhouding gunstig. Het zand van de Noordzeebodem blijkt, althans op de plaats van de proefgeul, vrij gepakt avan samenstelling te zijn. Op een afstand van 22 kilometer in zee zijn eveneens proeven genomen met het wegzuigen van de z.g. me- ga-ribbels, een soort onderzeese duin toppen. Van deze ribbels is ongeveer 250.000 kubieke meter zand weggezo gen. VLAARDINGEN Shipmate Vlag NV heeft voor de verwach te Oranjetelg al eerx eigen vlag klaar iiggen. Als het moet kan dit dundoek zelfs op de dag waarop de nieu we prins of prinses wordt gebo ren op Soestdijk worden be zorgd. Maar eerst moet koningin Juli ana 'het besluit, waarbij de nieu we vlag wordt vastgesteld, nog ondertekenen en de heer J. Thur- mer, directeur van- de Vlaar- dingse vlaggenfabriek, verwacht niet dat de Koningin daarmee haast zal maken. Shipmate Vlag heeft in ver band met de blijde gebeurtenis van tal van overheidsinstanties en particulieren bestellingen ont vangen. Het bedrijf kan een mil joen vlaggen per jaar produce ren. Schoorsteen overbodig! Alléén muurkoker in de buitenmuur Maak het HELE huis leefbaar met de GAS-GEVELKACHEL van-. door de ouvertures uit „Die "Fleder- maus" en de „Zigeunerbaron" met walsen van Strauss en Frans Lehar. Een spiritueel slot vormde de melo- dieëncascade van Robert Stolz zelf. Er werd geïnspireerd gemusiceerd. Deze laatste prestatie liep uit op een storm achtige ovatie zonder einde en te recht! Het was duidelijk voor velen een onvergetelijke avond in De Doelen geworden. Dirigent en solisten moch ten een even spontane bloemenhulde in ontvangst nemen. H. Steggerda ROTTERDAM De Verolme Ma chinefabriek NV t IJsse.'monde heeft van Fluor Nederlai d --pdracht gekr- gen voor de sedrijf- stelling van een sande- llngsinstallatie, -H_ -oor de in aanbouw zijnde „j». .ibriek van Esso Chemie NT in Rozenburg. ueze geheel automatisch werkende demineralisatie-installatie zal een nut tige dagcapaciteit hebben van 3850 m3 water. De oplevering is eind dit jaar. Van onze scheepvaartredakteur) ROTTERDAM De P. and O. Engelse rederij met de grootste vloot ter wereld gaat opnieuw in zee met Nederlandse meisjes. Men heeft voor de tweede maal het oog laten vallen op acht charmante, even boven de twintig jaar zijnde Nederlandse meisjes. Als vrouwelijke assistent pursers (woman assistant purser of ook wel WAP genaamd) zullen zij de (vele) Nederlandse passagiers op de P. and O.-schepen helpen met alle mogelijke zaken en vragen die tijdens de reis opduiken. Nederlandse meisjes temidden van vaak zeer internationaal sa mengestelde bemanningen. Meisjes die niet alleen de jaarlijks met honderden naar Australië en Nieuw-Zeeland reizende ouders van emigranten zullen moeten be geleiden, maar die ook buitenlan ders wegwijs moeten kunnen ma ken met vragen zoals „juffrouw, is Nieuw-Zeeland nog ver?", „Boe kom ik 't snelst op het B-dek?" of „Wat is nou precies Lentil-soep?" J~IE Nederlandse WAP vaart speciaal mee voor haar landge noten, als gids door de vele gan gen en ruimten van het grote pas sagiersschip, als tolk bij het op gang brengen-, van gesprekken met "buitenlanders, als raadgeefster in moeilijke situaties en als culinair deskundige bij het. kiezen van de gerechten der overvloedige maaltij den (alleen het ontbijt telt al 32 gerechten). Ook moeten de meisjes assisteren bij het maken van de scheepskrant. De P. and O. heeft reeds elf Ne derlandse WAP's en hun diensten zijn kennelijk zo in de smaak ge vallen, dat de rederij weer naar ons land kwam. Op een adverten tie in ElseviePs Weekblad schre ven ongeveer 40 meisjes en na een tamelijk strenge selektie bleef er een achttal over. De meisjes moesten laten horen en zien (spre ken en stenowat ze weten van Nederlands, Frans, Engels en Duits. TN HET NAJAAR steken de meisjes van wal, maar voor die tijd krijgen ze nog een oplei ding van enige maanden in Lon den. Daar wordt hen eerst alles over het leven aan boord bijge bracht, want het varen is ook voor de WAP's een geheel nieuw iets. De acht toekomstige WAP*s ko men vrijwel allemaal uit de secre- taressesektor en ze willen met de ze funktie (salaris ruim S00 gulden per maand) eens iets geheel anders doen. Omgaan met mensen van al lerlei slag, maar ook heel veel van de wereld zien. En buiten de werk uren valt er ook nog wel te genie ten van de geneugten van een zee reis zoals zonnen en zwemmen. ROTTERDAM Op de kruising van de Vondelingeweg en de Oud Pernisse- weg is dinsdag een vrachtauto, geladen met tien ton grond, in botsing gekomen met een locomotief. De vrachtauto werd tegen een paal met knipperlichten ge slingerd. De chauffeur van de vracht auto, de 26-jarige Hugo Groeneveld uit Dordrecht is met een shock en een her senschudding opgenomen in het gemeen teziekenhuis .in Dordrecht. Er zit iets verrassends in het optre den van Robert Stolz. Hij loopt wat stram alsof zijn voeten elk ogenblik zullen weigeren, maar eenmaal op de dirigeerstoel vloeit hem zichbaar een fascinerende levensdrift toe, die hem vitaal houdt tot het einde van bet con cert. Een programma van wals- en operet- iemeiodieën van Strauss, Lehar, Millöcker, en niet het minst van Stolz zelf, geeft de wondere ervaring dat het telkens een feest der herkenning wordt want, dan pas ervaart men hoe de melodieën uit de Zigeunerbaron, Friederike, Lustige Witwe e.a. zijn blij ven leven, hoewel de klassieke operet te niet meer zo in trek is. Maar omdat het tot. de zeldzaamhe den behoort deze muziek in eer. derge lijke uitvoering te horen, is het begrij pelijk dat een dergelijk concert een volle Doeienzaal trekt. ROTTERDAM De heer L. M. Bliek, raadslid van de P.v.d.A., vraagt B. en W. welke maatregelen kunnen worden getroffen om in Hoek van Holland een behoorlijk en verlicht landingsterrein voor helikopters op korte termijn te realiseren, opdat drenkelingen van schipbreuken snel naar ziekenhuizen kunnen worden gebracht. De heer Bliek,, die in Hoek van Hol land woont, noemt de redding van de bemanningsleden der sleepboot Vi- kingbank van de Zuiderpier. Hij wijst erop dat de helikopter, die dit karwei uitvoerde in De Hoek geen behoorlijke landingsplaats kon vin den omdat een goed verlicht terrein ontbrak. Robert Stolz is een man van het vak. Hij kent de kneepjes die het bij het publiek doen en weet aan zijn mu ziek juist dat 'ene bijzondere accentje te geven dat deze overigens probleem loze en speelse muziek onsterfelijk maakt. Schock stal het hart van het publiek met zijn bekende successen „Madchen, mein Madchen" en „Dein ist mein gan- zes Herz" Margit Schramm deed "dit met ..Musikant, musikant, wo ist deine Heimat" en „ïch schenk mein Herz". Hier. waren toegiften onvermijdelijk. 0e intermezzo's 'werden gevormd vlakte gevoelen en iedere mari- he-man weet, dat een onderzeeboot een zware storm gemakkelijk kan ontwijken door onder water te gaan. Daar is het onder alle omstandighe den rustig. Wel ziet rijkswaterstaat wellicht mo gelijkheden voor toepassing van zee- grint binnen de Nieuwe Waterweg. Want de stroom schuurt de bodem uit, waardoor de verzilting van h«tt om- Eggende land toeneemt. Door vastleg gen van de Waterwegbodem kan men dit uitschuren en dus de verzil ting tegengaan. Dat behoeft echter niet noodzakelijk met zeegrint te ge beuren. Rijkswaterstaat zou, indien dit goedkoper uitkomt, even goed mijnstenen afval uit steenkoolmij nen kunnen gebruiken. -Ei'geit LIJNBAAN 92 OOSTZEEDUK155-1S7 ROTTERDAM ROTTERDAM Rijkswaterstaat is, nadat alle plannen voor de havenmond van de Nieuwe Waterweg op papier klaar waren, op zoek gegaan naar een goed materiaal ter fundering van de havendammen. Het beste materiaal is grint van een zeer bepaalde samenstel ling en steen-grootte. Dat wordt gevon den in de Noordzee en rijkswaterstaat heeft een plaats ontdekt, waar het in voldoende hoeveelheid en. dicht genoeg aan de oppervlakte aanwezig is om winning mogelijk té maken. Voor de geul van de Nieuwe Water weg naar zee biedt dit zeegrint wei nig perspectieven.Rijkswaterstaat volgt de gedragingen van de' door Rotterdam gegraven proefgeul uiter aard met argusogen en het is geble ken, dat men het geulprofiel niet be hoeft té bekleden ter voorkoming van dichtslibben. Bijhouden met baggermolens is zo te zien goedkoper en doelmatiger dan bekleding met' vast materiaal. De stormen van de laatste tijd hebben op de bewegingen van de zeebodem weinig invloed: wind en golfslag doen zich slechts zeer aan de opper- ROTTERDAM De dienst van. ge meentewerken hééft aanbesteed het bouwen van een werkplaats en maga zijnen op het terrein van het drinkwa- terproduktiebedrijf op de Bierenplaat.: Vari de 27 inschrijvers waslaagste fir ma A. W. v. d. Giesen en Zn., West maas, met ƒ490.130 (met risicóregeling) of ƒ493.130 (zonder risicoregeling). Op volger was NV Aanneming Mij, W. C. van Dijk te Hardinxveld-Giessendarn met ƒ496.800 of ƒ499.800. Tengevolge van de financiële moei lijkheden waarmee de gemeente Rotter dam heeft te kampen, zijn hét hoofd kantoor, het laboratorium en de werk plaatsen van hét- Berenplaatpröject niet uitgevoerd. Deze afdelingen zijn ondergébracht in houten semi-penna-, nente gebouwen. De aanbesteding van nu betreft een werkruimte voor kleinere karweitjes met bijbehorende magazijnen, die men zou kunnen beschouwen als een eerste aanzet op zeer kleine schaal van het geen nog op de Berenplaat ontbreekt Indien dit in de toekomst mogelijk en noodzakelijk is, kan deze werk plaats worden uitgebreid.- Laboratori um en hoofdkantoor moeten het echter de eerste, jaren nog doen met de hou ten noodbehuizing. ROTTERDAM Uit een automaat van Zij ontvreemdden enkele transistorradio's, een winkelier aan de Noorderhavenkade is in de afgelopen nacht voor 200 aan De 26-jarige zandstraler D, T, B. en geld en sigaretten gestolen. de 2T-jarige sjorder J. D, B. zijn dinsdag In de nacht van maandag op dinsdag d<ï f^rche van het bureau San- hebben dieven de deur van. een radiozaak delingplein gearresteerd. Zij worden ver- aan de Benthuizerstraat opengebroken, dacht van diefstal. (Van een onzer verslaggevers) i ROTTERDAM De drie schepen I van de Esso Tankvaart Maatschap- Et pij Esso Amsterdam, Esso Den Haag I en Esso Rotterdam voeren op 25 j maart j.l. een jaar achtereen zonder S dat aan boord verzuimongevsllen voor- kwamen. 1 Ter gelegenheid van dit feit wissel- j den de direktie van Esso Nederland NV, de maritieme leiding van de Stan- dard OU Company (New Jersey) er, de gezagvoerders telegrafisch geluk wensen uit. Aan boord van de Esso-schepen wordt een aktief veiligheidsprogramma f gevoerd. DEN HAAG - Vanmiddag heeft minister Bakker op zijn departement van economische zaken een gesprek gehad met de voorzitters van de drie vakcentralen en van de drie textiel- bonden over het dreigend ontslag voor duizend werknemers bij het textiel bedrijf Van Heek Co. in Enschede. De vakbeweging heeft de wens uit gesproken dat de steunmaatregelen, die gelden voor de probleemgebieden, thans ook van kracht worden voor de textielindustrie, die in grote structu rele moeilijkheden verkeert. Verwacht werd dat minister Bak ker de kwestie eerst in de minister raad aan de orde zal moeten stellen alvorens een beslissing te kunnen ne men. De directie van Heek ziet nog mo gelijkheden als haar een adempauze wordt gegund. Zij kwam gisteren tot deze conclusie na een gesprek met de voorzitter van het bij de NW aange sloten textielverbond De Eendracht, de heer Th. 'de 'Jong. Zoals bekend is Van Heek voorne mens een aantal bedrijfsafdelingen, waaronder zeer moderne spinnerijen en een nieuwe weverij, stil te leggen. Overigens deelde de directie gisteren mee, dat er omtrent haar stilleg gingsplannen, waarmee een massaal ontslag van personeel gepaard zou gaan, nog niets vaststaat De directie kon gisteren alléén met zekerheid zeggen dat het bedrijf vtë Noorderhagen, waar 250 a 300 perso nen werken, ih versneld tempo zal worden stilgelegd. ROTTERDAM Volgens het verslag over het eerste boekjaar heeft Rijn-Schelde Machinefabrieken *n Scheepswerven N.V. over 3966 een (ge consolideerde) netto-winst behaald van 7.05 min. Het exploitatiesaldo be droeg 31,5 min. en het (positief) sal do aan ontvangen en betaalde interest 3.5 niln. Het resultaat werd nadelig beïnvloed door twee negatieve posten, die ge boekt staan als nagekomen resulaten voorgaande jaren a 661.000 en inci dentele resultaten (waaronder een be drag van 1.8 rriln. aan fusiekosten) a ƒ2.7 min. Na vermindering van' de bruto-winst a 31,7 min. met afschrij vingen 21,7 min) en belastingen 2,9 min.) resteert de nettowinst De totale waarde van de orderporte feuille, excl. reparatie-opdrachten, be droeg ultimo 1966 515 min. Uit hoofde van gereedgekomen investerin gen werd in 1966 een bedrag van 16,9 mini geactiveerd. In bestelling zijn próduktiemiddelen tot een bedrag van 10.9 min. waarop eind 1986 2.9 min. was betaald. De van 50 jaar geleden Hardhandige wethouder. Over de Dis tributie-regeling van aardappelen out- stond een twistgesprek tusselien een in woner en den Wethouder der gemeente Ransdorp, met het gevolg, dat deze den ander een pak slaag toe diende. De Justitie is met dit zeldzame geval in kennis gesteld; een strafvervolging zal tegen den wethouder plaats vinden. In het kantoor van een groothandel aan de Usselmondselaan is dinsdagmor gen ingebroken. Verschillende bureaus werden, opgebroken. Er wordt een klein bedrag aan geld vermist

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1