t Satijn gordijnstof l2«o overgang in daglicht-kunstlicht ROOSTER IN TUNNEL Oostelijke buis al te berijden „Kom zing met ons" nog in Grote Kerk Brandkast gekraakt Inhabé '67 gesloten middenstand tevreden reed kind (6) aan bij oversteken VIJF GEWONDEN IN HET VERKEER e&s* AGENDA Viering St. Jorisdag uit Frankrijk Timmerman na val overleden Vlaardingse eendenkooi vogeltrekstation heetman^ TOCH NOG VEEL WENSEN Mr. Van Bochove werd zestig jaar Jaarfeest van NCVB in Irene CJi. kiesverenigiiig Schiedam wil een soort CDU Jongen drinkt bleekwater Onink leidt in damstrijd '67 98 Zie je, ik hou van je... blijvend ter meulen Bromfietsers botsten Kampioenskansen van Juliana 2 stijgen Vragen aan B. en W. over wegdek Singel ODI-korfbalteam won van THOR m lm ROTTERDAMMER 357 MAANDAG 24 APRIL 1967 VLAARDINGEN Aan de zui delijke ingang van de Beneluxtun- nel wordt thans een aluminium- constructie aangebracht, die de automobilist straks behulpzaam moet zijn de overgang van dag licht naar kunstlicht te overbrug gen. 1 van mostert. gouden armbanden met brillant van 830.-tot5.000.- en hoger mm Vandaag .en morgen .en dagelijks blij vend goedkoper camping mate l'agina 3 'n Zeer bijzondere gor dijnstof - handbedrukte satijn - voor u geïmpor teerd uit Frankrijk. Ideaal voor woon» en slaapka mer, dank zij sublieme Kwaliteit, selecte kleuren (naturel, groen en maho nie) en apart dessin kostbaar bloemdessin op prachtig satijndoek. Ais Vtfeëktopper bij De Klerk nu ca. 5 gulden oer meter beneden de coiiectieprijs: 130 cm. breed, per meter COMPLETE WON INRICHTING WmflaWÜÉft KAAS/UTRECHT/ VL1SS!NG£N /HOORWOE UCT VLAARDINGEN De 26-rarige tim merman J. E. Woudstra is zaterdagmid dag aan de gevolgen van een ongeluk overleden. De Vlaardinger was in een in aan bouw zijnde woning van een vijf me i-ter hoge muur gevallen. Vermoedelijk werd hij door een windstoot verrast. (Van een onzer verslaggevers) straks toegang -geven tot deze weg, worden op 'het ogenblik geasfalteerd. Met de bouw van de kASSA's en ver blijven voor bet personeel op het plein vordert men snel. De N.V. Beneluxturmel is reeds be gonnen met de werving van „tolgaar ders", die hnn werk in continudienst zullen móeten verrichten. Om deze zo geleidelijk mogelijk te doen verlopen, wordt de open afrit de ingangsweg zijn aangebracht. over een lengte van 160 meter voor zien van een zonwerend rooster. Deze aluminium „wafels" laten weliswaar een gedeelte van het daglicht door, maar onderscheppen de directe zon nestralen. De aluminium onderdelen, die straks op vrij eenvoudige wijze aangebracht met behulp van een constructie die is opgehangen aan de ronde wanden van Een verhoogde luifel aan het begin van het rooster, en een dubbel aantal TL-buizen aan het begin van het geslo ten gedeelte, bevorderen de geleidelijk heid. In de nacht, wanneer het donker is op de weg en licht in de tunnel, wordt de verlichting In de tunnel gedimd en wordt ook onder de zonwerende roosters de verlichting ontstoken. Van de op maandag 5 juni officieel te openen tunnel kan de oostelijke buis reeds tussen beide oevers worden bereden. De beide lussen, die over de Vondelingenweg zijn gebouwd en (Van een medewerker) I VLAARDINGEN Hoewel reeds vo- I rlge maand werd bekend gemaakt, dat de zangdiensten van „Kom zing met ons en doe als wij" vanaf zaterdag 15 april in de Pniëlfcerk zouden worden gehouden, komt men nog steeds bijeen in de Grote Kerk Kennelijk wil de commissie hier zo lang mogelijk bijeen blijven komen. Er is nog geen datum bekend waar op met de restauratie van het oude bedehuis zal worden begonnen. Wel deed de heer J. Thurmer zaterdagmor gen een beroep op de aanwezigen om voor vrijwilligers te zorgen, die bereid zijn mee te helpen met het slopen van banken in het kerkgebouw. De heer Thurmer vestigde tevens de aandacht op de financiële toestand van de Hervormde Gemeente, die zoals be kend zorgelijk is. Toch heeft het bezin- ningsweekeinde, dat een week eerder werd gehouden zijn nut wel bewezen. Zo toonde de president-kerkvoogd zich dankbaar voor de giften, die hem in de afgelopen week hadden bereikt. Wij zijn daar stil en dankbaar voor en zien de toekomst met vertrouwen tege moet, zei hij. BLOEMEN. Het orgel werd zaterdag weer eens bespeeld door Jaap Slagboom, die vo rig jaar winnaar werd van het Derde Nationale Orgeiconcours voor ama teurs. Vocale medewerking verleende Adri Oddink, die twee Iiedere n ten gehore bracht, namelijk: „Als de ziele luistert" van Guido Gezelle en „Wie op God vertrouwt" van Bduard Flipse. Wel'beschikt zij over" voldoende volu me, maar een groot deel van de tekst was slecht te verstaan. Over gebrek aan bloemen had men zeker niet te klagen want na afloop werden liefst 65 zieken en bejaarden blij gemaakt met een bioemcngroet. ROTTERDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag is bij de meubelfa briek NV J. S. Lindhout de brandkast opengebrand. Er wordt vijfhonderd gulden vermist. ROTTERDAM Vrijdagmiddag opende op officieuze wijze de eigenaar van Maison Wouters, de heer P. van Vliet, zijn geheel gemoderniseerde bontspeciaalzaak aan de Walenburger- weg. Ae afro-teakbetimmering, de graslin nen wanden en de witlederen bekle ding van de stoelen, gecompletteerd door een mooie bontcollectie, door de heer Van Vliet zelf vervaardigd, maak ten de zaak tot een smaakvol en pas send geheel. I ES KOMEN 1WEE j GESPECIALISEERDE ZAKEN JmL NAAST ELKAAR. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De tweeceneen- halve ha grote eendenkool aan de rijksweg 20 tussen Vlaardingen en Maassluis zal niet alleen als centraal- post voor de behandeling van vogelo- lieslachtoffers fungeren. Het meer dan tien eeuwen oude natuurhistorisch mo nument, dat de stichting met ingang va» 1 mei van de gemeente Vlaardin gen in beheer krijgt, zal tevens een functie hebben als vogeltrekstation en als vogel- en natuurreservaat. Onder de zorg van de stichting valt ook de behandeling van door olie ver ontreinigde postduiven. Hierop dient echter ook.het transport te worden af gestemd. Voor het benodigde transport materiaal gaan de gedachten uit naar duivenmanden die, door de overschake ling van rail op containerwegtrans port, overtollig zijn of worden. De stichting heeft zich daarom ge wend tot vooraanstaande bestuurders uit de Vlaardingse postduivenhouders- wereld, die spontaan heeft gereageerd met het oprichten van het „comité man denactie voor vogelolieslaohtoffers". In dit comité hebben zitting de he ren A. Koevemans, voorzitter van De Adelaar, M. de Roode, ere-voorzitter vade Rotterdamse Postduivenhouders- bond, L. Poldervaart, voorzitter van De Luchtbode en mevrouw D. v. Kuik-Roodenburg, secretaris-penning- meesteresse van De Adelaar. Het comité richt zich thans tot alle Nederlandse postduivenhoudersver- enigingen met de roep overtollige en nog iri bruikbare staat verkerende manden ter beschikking te stellen, van de stichting vogelolieslachtoffers. Aanbiedingen kan men richten tot de heer A. Koevemans, Rotterdamse- weg 2, Vlaardingen, tel. 343644. Het comité spreekt de verwachting uit dat liefhebbers van postduiven deze actie zoveel mogelijk zullen steunen. Het gironummer van de stichting is 757575. te Vlaardingen. - Beginregdwan eengedicht, diewonderwel past in deze advertentie. Want ook een geschenk meibrillantispureiiefdespoezie van een intieme^ blijvende schoonheid. Uw manier om te zeggenrzie je, ik hou van jeï edtlsleenkundiga tga. diamantexpert g.La. UJNBAAH 92 teL1I6670 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam SCHIEDAM De zesjarige Alexan der van Buytenen is vrijdag aangere den door een personenenauto bestuurd door de achttienjarige bijrijder B, W. Z. uit Ouddorp toen hij tussen twee geparkeerde auto's plotseling de rij baan van de Buys Ballotsingel overstak. Het kind is met een gebro ken rechterbeen naar de Dr. Noletstich- ting gebracht Zondag ontstond een botsing op de kruising Nieuwstraat-Lange Kerkstraat toen de 25-jarige timmer man P. C. H. uit Zundert met zijn personenauto geen voorrang gaf aan de negentienjarige inpakster T. de B. die op een bromfiets reed. Het meisje viel en kreeg een hersenschudding en een gewond oog. Nadat zij in het Ge meenteziekenhuis was behandeld kon ze naar huis gaan. Een zeswielige vrachtauto met een vierwielige aanhang, bestuurd door de 23-jarige chauffeur H. K. uit Stadska naal ramde vrijdagmiddag op -de Rot- terdamsedijk drie personenauto's die in file langs de rijbaan stonden. De achterste, van de 41-jarige perso neelschef J. C. uit Vlaardingen werd aan de voor- en achterzijde zwaar beschadigd, maar ook de volgende au to's liepen schade op. De. drenkeling die na zijn redding hard wegliep is dankzij de oproep van de commissaris van politie terecht Het was de aohtjarige Peter van der Hoe ven uit Den Haag. Omdat zijn moeder ziek was logeerde hij bij zijn oma aan de Singel. Een ongekend genot, om mee goede spulten te werken... en een Werkelijk goede zeem is in onze vensterrljke wonïngentocfi onmisbaar. Daarom koopt U deze grote, prima zemen, prachtige, soepele voile traangeloolde zemen, die een maximum aan vocht op nemen, in een ongekend grote maat... voor nog géén dria gulden. Morgen om 9 uur begint in onze Huishoudafdeling beneden de verkoop van deze prachtige, volle zemen (en koop er.ook een voor Pa, voor de auto) een uit zonderlijke mooie kwaliteit, voor M mgMËÊÊË jGiin tel. of schrift. 6eit. VLAARDINGEN Drie mensen zijn zaterdagmorgen 'licht gewond bij een ongeluk op de rijksweg onder Vlaardingen waarbij twee auto's wa ren betrokken. De 31-jarige mevrouw T. de R. uit Maassluis kreeg een klapband, waarna de bestuurster de macht over haar stuur verloor en tegen de vangrail botste. Een personenwagen, bestuurd door de 51-jarige Maassluizenaar G. P. was juist bezig de auto van mevrouw De R. te passeren en kwam zodoende in botsing met deze wagen. Mevrouw De R. liep een beschadigd oog op, haar vijfjarig dochtertje had rugklachten en de heer P. kreeg een wondje aan zijn lip. Ze zijn alle drie voor onderzoek naar het Holyzieken- huis gebracht. Vlaardingen sloeg zondagavond op de De 25-jarige mevrouw B. H. uit rijksweg met haar personenauto over de kop. De wagen kwam in de berm van de weg terecht en tuimelde in de sloot. Een passerende automobilist heeft de bestuurster, die op eigen gelegenheid de wagen kon verlaten, naar het polij tiebureau gebracht. Daarna is zij naaf het Holyziekenhuis vervoerd. Mevrouw H. had'rugletsel opgelopen. De politie SCHIEDAM De zeventienjarige M- H. uit Vlaardingen e nde 54-jarige jnevrouw J, E. R, H. uit Vlaardingen uotsten vrijdag met hun bromfietsen, zij elkaar op het kruispunt Laan van Spleringshoek-Sportlaan te dicht Passeerden, Beiden vielen. Mevrouw R. met een hersenschudding naar Gemeenteziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schie dam Centrum van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt op don derdagavond om kwart voor acht in gebouw Irene haar jaarfeest. Voor de aanvang is er pianospel van mevrouw P. Coppoolse-Dorsman. De presidente, mejuffrouw D, van Apeldoorn, zal daarna een kort wel komstwoord spreken. Een elftal dames voert op deze avond het toneelstuk „Het levenselixer" op, een blijspel in drie bedrijven doo Jo van Leur, waar van mevrouw H. Ligthart-Koolwijk de regie heeft. Voor de aanvang en in het begin waarvan de opbrengst bestemd is voor van de pauze worden loten verkocht, de viering van het 45-jarig bestaan in oktober. Bejaarden, die gebracht of gehaald willen worden, kunnen dit opgevn aan de secretaresse, mevrouwe J. J. Keetbaas-Scholten, W. de Zwijgerlaan 18, telefoon 26 80 20. Op 9 mei is er voor de leden van de afdeling museumbezoek, op 18 mei een excursie naar de Ploegstoffenfabriek in Bergeijk en op .24 mei wordt de -laatste vergadering voor de vakantie gehouden met ds. G. Biesbroek, her vormd predikant te Vlaardingen, als spreker. stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. De 17-jarige bromfietsberijdster A. P. van K. viel vrijdagmiddag op de Maassluisedijk bij het passeren een an dere bromfietser. H. moest met een vermoedelijke hersenschudding naar het Holyziekenhuis worden gebracht. SCHIEDAM Nu vee! jongeren de confessionele partijen de rug toekeren, wil de ch kiesvereniging „Groen van Prinserer" de jeugd, en natuurlijk ook de ouderen, een politiek tehuis geven in één grote christelijke democratische partij. Vrijdagavond werd dit verstrekken de voorstel van het hierin eensgezinde dagelijks bestuur van de kiesvereni ging met overgrote meerderheid aange nomen tijdens een geanimeerde leden vergadering onder voorzitterschap van de heer G. Ormel in het gebouw Irene. Eveneens werd het volgende voorstel aangenomen: „De gemeenschap, c.q. de staat, behoort de christelijk kerkge nootschappen zodanig financieel te steunen, dat zij niet om economische redenen ten gronde behoeven te .gaan. Hierbij werd echter aangetekend, dat staatsinvloed op de kerken absoluut verwerpelijk is. Het prae-advies van het hoofd bestuur van de CHU vermeldt, dat de financiële verhouding tussen kerk enstaat een bijzonder moeilijk en inge wikkeld vraagstuk is, waarover slechts na zorgvuldige studie een uitspraak kan worden gedaan. Het hoofdbestuur wil dan ook eerst een uitgebreid rap port over deze materie aan de Savornin Lohman-Stidhting vragen. De vergadering droeg het bestuur op bij het hoofdbestuur aan te dringen op een urgente afwikkeling van dit rap port. Naar de algemene vergadering die vrijdag in Apeldoorn wordt gehouden werden afgevaardigd de drie leden van het dagelijks bestuur, de heren G. Ormel, voorzitter, B. Baggerman, secre taris en A. H. van Krieken, penning meester. ROTTERDAM In een onbewaakt ogenblik heeft zondagavond de driejari ge Leendert van Schijndel uit de Gou- vemestraat uit een fles met bleekwa ter gedronken. De jongen is in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdagavond om elf uur heeft de consumentenbeurs In habé '67 haar poorten gesloten. De ba lans kon toen worden opgemaakt. On middellijk na de sluiting begon de af voer van de goederen, die bijzonder vlot verliep. De heer L. H. M. Brounis (La Ligne) was daarover zeer tevre den. „Het voornaamste vond Ik het. persoonlijk contact met de mensen", zei de heer D. Dijkshoorn (opticien). „Het-is-vocar ons de'eerste'maal,"-dat we-zó iets''doen. .We wilden erv-aït le ren", aldus de heer J. van Héck, direc teur vas- Van "Neerbos-Luijten N.V. (bouwmaterialen), Vlaardringen. Vier jaar geleden bén ik begonnen met mi in ace-het-:'Hf-kasten en üouw- pafcka-ren. Ik bén. enthousiast over de ze beurs want 'er zijn lic'el wat mensen bij mijn stand geweest, die ik anders gemist had, deelde de jonge za kenman J. A. Govaart mee. Ferd. Ovsrdijk, o-pticien: ,',De stand houders Z(jn bijzonder aardig. Ik maak te reeds een zestal beurzen mee. Maar hier vind ik het uitermate gezellig on der el-kaar". „Veel contacten gelegd.. Kon het deze week al merken inmijn zaak", ver trouwde de eigenares van de rijwiel en bromfietshandei „De Favoriet ons toe. „Ben niet ontevreden, enkele dingen hadden natuurlijk beter gekund", zei Miep van Leeuwen (naaimachines). Ook. Henk' Barkmeijer, directeur van de Schied. consumentenbeurs NV acht te het experiment. Inhabé '67 geslaagd Deze week houdt hij met de standhou ders een (besloten) bijeenkomst 'óm on der meer de sfchooriheidsfouten, die on tegenzeglijk déze beurs aankleefden on der de loep te nemen. De lijst van óp- en aanmerkingen ziet er ongeveer als vodgt'uit. BAL Men had nog meer publiciteit moe ten geven, vooral mees- taan-tam moe ten maken met de prijzen.' Er moet in. de toekomst een groter parkeerterrein komen. Elke avond wa ren er 150 a 200 auto's, terwijl er op het parkeerterrein rondom de Sporthal slechts 80 90 auto's kunnen staan. Waarom moest juist tijdens de beurs de helft van de rijbaan openge broken worden? Duidt dit niet op ge brek aan overheidscommunicatie? De modeshow kan beter. Een volgende beurs moet meer amusement bevatten. Vooral 's avonds na tien uur dreigde de stemming op een laag pitje té gaan sudderen. Belangrijk is ook het vraagstukvan het vervoer van het niet-gemotoriseer- de publiek naar de excentrisch gelegen Sporthal. De. RET blijkt ni-et bepaald soepel geweest te zijn. Er moet ook meer variatie van stands komen, terwijl een betere selec tie van de branches moet worden toe gepast. A VLAARDINGEN De centrale Gerefor meerde Jeugdraad houdt op 18, 19 en 20 mei een bazar ten bate van het Jeugdwerk. Zil doet een beroep op het bedrijfsleven hitivoor reclame-materiaal, cadeaus en arti kelen voor de verkoop beschikbaar te stel len inlichtingen bij mejuffrouw J. Talen. Mahlerstr. 23. vlaardingen. Stadhuis: Gemeenteraad, vergadering, 20. Sursum komst, 20, Corda: centraal HVD, bljeen- Marijke: Ver, Het Singelkwartier, kontakt- avond, 20. Monopole Theater: Schied. nimkrJng. Ra- venkwartier, 20, Musls Saerura: Schenkioemool „Het Gul den Glaasje". 11. SCHIED AM Voor het tweede heren team van Juliana heeft het afgelopen week einde een gunstig verloop gehad. Het team boekte twee belangrijke overwinningen op lastige en gevaarlijke tegenstanders. ciSjf'a het enthousiaste cvv hadden de Schiedammers niet veel moeite. Met de dut- 1 delijke cijfer-. 15-11. 15-7 en 15-8 werden de bezoekers, die verdedigend behoorlijk op dreef waren maar In de aanval te kort schoten, huiswaarts gezonden. Tegen Svc/Ac 2 heflt Juliana het echter bijzonder moeilijk gehad. ZIJ moesten win nen om de kampioenskansen In eigen hand te houden, speelden zeer nerveus en hebben aan hun verrassend goed voor de dag ko mende, tegenstanders hun handen vol gehad. De zege ls dan ook tot het allerlaatste moment ernstig In gevaar geweest. hJ?L.,?yc"ers',.dl£ over- een sterke aanval beschikten, zetten meteen vanaf het begin een sterk offensief ln. Juliana won de eerste set met 14—14. In de tweede set profiteerden zij van een vrij iA™durl.g?,' kijlnklng van hun tegenstanders door met liefst 15—4 te winnen. 1 In 'de vierde set bereikte.de spanning haar hoogtepunt. Juliana kwam achter te staan en bij de stand 10—13 leek. de strijd t c beslist. Op dat moment vroeg de Juliana-coach In uiterste wanhoop een spe- lerswlsseLing aan die geheel onverwacht suk< ses had. Met Bart Goos aan serve sloes hard toe en werd dt 10 13 achterstand omgezet In een 15—13 overwinning. Dank: zij dit resultaat won Ju liana de wedstrijd dus met 3—1. Het melsjes-A team schakelde jn de Ener giehal te Rotterdam zijn belangrijke rivale intermezzo uit. De. eerste set werd met I5t7 verloren. De overige sets werden met achtereenvolgens '35—4, 16—14 en 15—10 ae- wonnen. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstr. 82, uitsluitend redacttezaken. tel. 55.88. b.g.g. 34.66.19. bezorging: Dr. Z&menhofstraat 130. tel. 15.24.00. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli tie tel. 26.44.66, Brandweer 26.92.18, G-G en GD 26.92.00. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamsincel 41, tel. 26.49.17. (Van een medewerker) SCHIEDAM De vierde ronde in de strijd om het persoonlijk damkampi oenschap van Schiedam 1967 bracht kampioen J. C. Onink op de eerste plaats. Met zwart won hij van J. Westerveld waardoor hij de leiding heeft met zeven punten uit vier wedstrijden. Dit kwam omdat "IV. C. Heuvelman verhinderd was zijn partij tegen J. de Wilde te spelen. Heuvelman is name lijk tweede met zes punten uit drie partijen, zodat hij relatief de meestek- kans maakt om op de eerste plaats te eindigen. Deze uitgestelde partij zal echter nog voor vrijdag worden gespeeld. C. Korpel won van C. den Boer. De stand is thans: 1. J. C. Oning, 7 uit 4; 2. .W C. Heuvelman, 6 Uit 3; 3 en 4. C. Korpel en J. Westerveld, bei den 3 uit 4; 5. J. de Wilde, 2 uit 3, terwijl C. den Boer hekkesluiter is met 1 punt uit 4 partijen. De laatste ronde wordt vrijdagavond gespeeld; de meeste belangstelling zal dan ongetwijfeld uitgaan naar de par tij tussen Onink en Heuvelman, die van beslissende betekenis kan zijn voor de titel, die Onink reeds negen maal op zijn naam heeft staan. Verder speelt Den Boer dan tegen Westerveld en ontmoet De Wilde met wit de heel wat jeugdiger Den Boer. De uitslagen van de bordenwedstrij den luiden: L. Vrijland A. Risseeuw 20. .J. J. van Kuyk M. Veldt 2—0, C. W. Sleeuwenhoek M. den Hou- ting 0—2. SCHIEDAM- - Het lid van de ge meenteraad H. van Rossum -heeft schriftelijke vragen gesteld over de toestand van het wegd-ekopde Singel. Hij vindt dat hier van .een onaanvaard bare -situatie, kan - worden gesproken. De heer Van Rossum heeft-B. en W. verzocht voorzieningen te treffen .die aan deze situatie een eind maken. (Van een medewerker) .SCHIEDAM in een iceltJkopKaande en door scheidsrechter w. Benjert matig gelel de wedstrijd behaalde ODI zaterdag een verdiende 2—1 overwinning op het. bezoeken de eerste korfbaltwaalrtal van THOR. Toch kwam het eerste doelpunt van de bezoe kers. die ln de twintigste minuut de leiding namen, met welke 1—0 achterstand voor ODI de rust inging. Na de pauze genoot ODI het voordeel van de wind en de zon en kón TOn Spruyt na een kwartier dankzij een ver afstandsschot de stand on gelijke voet brengen (J— ODI bleef- aanvallen en dit had tot gevolg al Jan van Otterloo een kwartier voor het einde van dlcohtbij de winnende treffer ln dt korf deponeerde. Daarna werd ODI nog sterker, maar het bleef -2l. (Van ean onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdag is de nestor van de Schiedamse wethouders, mr. P. van Bochove, zestig jaar geworden. Mr. P. van Boohove werd op 22 april 1907 te Sohi-edamgeboren. Zijn vader was een bekend hoofd van een school en vrijzinnig-democraat In 1924 deed hij eindexamen Rijks-HJB.S., waarna Ln 1926 het Staatsexamen volgde. Hij ging in Leiden rechten studeren en beeindigde daar in 1930 zijn studie. Inmiddels waren de crisisjaren be gonnen. De 28-jarige jurist kon geen werk krijgen. Om iets te doen te hebben ging hij college lopen aan de Economische Hocgesohbol te Rotterdam. Vervolgens vestigde hij een kantoor in Schiedam. Dit was het begin van zijn carrière. Al vroeg was zijn politieke belangstel ling gewekt In '34-'35 werd hij secreta ris van de afdeling Schiedam van de Vrijzinnig Democratische Bond. In 1939 werd hij lid van de gemeente raad. Na de oorlog, na een verblijf in de gijzelaarskampen Haaren en St. Mi chielsgestel, sloot hij zncih aan bij de Partij van de Arbeid. Hierna volgde zijn „come-back" in de politiek als socialistisch raadslid. Reeds spoedig daaro-p in september 1946, volgde zijn benoeming tot wei- houder. Bovendien was hij vice-voor- zitter van de afdeling Schiedam vanaf de oprichting van de PvdA tot 1955. Mr. Van Bochove heeft zich een naam verworven als advocaat en als voorzitter van Hermes-DVS. Boven dien behoorde hij tot de oprichters van de Schiedamse Kunstkring. Zijn grote hobby is aitijd de sport geweest, in het bijzonder voetbal en cricket, maar hij houdt ook van kunst en van het lezen van een goed boek. 7O werd zaterdag bij de Grote Kerk de St. Jorisdag gevierd. De Schiedamse welpen, verken ners en waterscouts deden het op dezelfde manier als hun vrien den elders in het land. Omdat de 23ste april ditmaal op zondag viel, gebeurde het alleen een dag eerder. BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM Geboren: Eric M zv II van de Pas en C M van Til, Catharina S dv J de Jager en L S Apon. Grietje dv H J Moes en M A Hanke!. Gerrit zv J van Ravens en M van der Leeden, Johan W H zv A H Huibrejrtsen en M A P WGvande Watering. Overleden: T Fillus. 2. H van der Hoeven. S2. J M Bresser, 15 echtg van A J D Bouts, H C Jansen. 72. In Uw zomerhuisje, of in de vakantie, wSir U oolc heengaat een camping matras hoort erbij. Van die veerkrachtige, lekke* re matrasjes, zo makkelijk mee te nemen of op te bergen. Een fijne matras, Yoor het kam peren, zonder ledikant of lucht bed ta gebruiken, of-om op het strand, of in de boot een comfor tabel plekje te hebben. Polyaether matrasjes, vier delig ln twee diktes, de oveitrek in gezellige dessins. 55x180 cm 2 cm dik 55x180 cm 3'/2 cm dik Morgenvroeg om 9 uur begint in onze Camping afdeling,'twee de verdieping de yarkoop van deze Polyaether camping ma trassen, die U in Uw vrije uren beslist niet-'kunt missen. Gein tel. of schrift, bast,

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1