be rotterdammer Brand met verwoest loods isolatieplaten Bemanning gered van gezonken schip Nog slechts enkele dagen een naaimachine kopen, ongeacht welk merk en dui zend gulden in contanten ontvangen HIEROO: oase voor creatieve jeugd Massale koor- en samenzang Zolderetage uitgebrand Groeiend bij Ars repertoire Musica A lexa ndrijn-padvi nders kregen nieuwe autobus UelJotUrflanungr Bijna in de ziekenauto Kerkmuziekdag werd grootse manifestatie Brandweerlieden gewond Hilton-huismuziek op grammofoonplaat Bouw in Rijnmond gedurende maart Utrecht helpt kopers flats tuincentrum Succesrijke actie van studenten Opgang Grote klap ï)f\ Vlak benoemd tot lector NEH Han Peekei Trots Mogelijkheden Volle Evang. Zakenlui in bijeenkomsten Mr. H. van Riek Hoek van Holland moet worden opgeofferd Pagina 4 2 A MAANDAG 24 APRIL w. ROTTERDAM De Rotter dammer is van zijn minderwaar digheidsgevoel voor stad en kunst bevrijd. Rotterdam is hard op weg het centrum van de kunst in Ne derland te worden. Het klimaat is vruchtbaar: het is voor kunste naars nu goed te leven. Ook de jongeren beleven een „enorme lol" in het actief deelnemen in al le kunstuitingen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een houten loods van ongeveer twintig bij tien meter is zaterdagmiddag door brand verwoest. De loods is in gebruik bij de NV Hertel en Co en stond aan de Westzeedijk. Het bedrijf dat gespecialiseerd is in isolatiemateriaal en is gevestigd aan de Coolhaven, gebruikte de loods voor opslag van glasvezel platen. MAASKANT BEHANGSEL uit oni 10 stuks „in paniek Spontaan UTRECHT. De vakgroep kerk musici van de Kon, Ned. Toonkunste naars-Vereniging hield zaterdag in de Domstad een kerkmuziekdag, die tot een grootse manifestatie fa uitgegroeid. Berken met goede akoestiek heeft Utrecht te kust en te keur en muziek was er volop; m stijlen vanaf de 16e eeuw tot aan de modernste, de „avant-garde" en In perfecte uitvoerin gen: de bloem van het Nederlands mu ziekleven was naar Utrecht Beko men. Twee lezingen over eenzelfde onder werp, „De kerkmuziek in het muziekle ven", completeerden het uitgebreide programma van de middagvergade ring. Twee gezaghebbende sprekers: dr. W. Mudde uit de protestantse en dr. B, Kahman uit de roomskatholieke muziekwereld hebben dit thema vanuit de eigen ervaring belicht De zinvolle omlijsting vormde een klinkend bewijs voor een stelling van dr. Kahman, die we als samenvattende uitspraak noteerden: „Naarmate de kerkmuziek meer muziek is, neemt ze haar plaats in het ieven in". In de Geertekerk zong het NCRV-vo- kaal ensemble een programma, dat he denavond via radio is te beluisteren. Vooral het Stabat Mater van Penderec- ki maakte diepe indruk. Na de pauze verraste het Ned. Herv. jeugd Herv. Jeugdkoor uit Soest o.l.v. Maarten Kooy met een benijdenswaar dige trefzekerheid in een veelzijdig programma. In de Nicolaikerk, met het Marcus- senorgel dat in de kerkruimte voor treffelijk klinkt, was een orgelbespe ling door Lambert Emé. Alphons Gaal man en Nico van den Hooven. De dag werd besloten in de R. K. Kathedrale Kerk door het koor van de Heilig Hart Kerk te Boxtel. Ook <ht koor, met z'n rijke bezetting aan jongensstemmen, toonde een reper toire beheersing van Palestrïna tot Strawinsky, die respekt afdwong. Na zulke overtuigende manifestaties moest de strijd om de maatschappe lijke positie van de kerkmusicus toch niet meer nodig zijn. MM (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Acht bemanningsle den van de Nederlandse kustvaarder Nelly (4T7 brt) zijn zondagmorgen in Vlissingen aan wal gezet nadat hun schip op tien mijl ten westen van het lichtschip Goeree ongeveer op de zelfde plaats waar maandag de tanker Diane werd aangevaren na een aan. varing met de Zweedse ertstanker Mertainen (24.245 ton) was gekapseisd en gezonken. Het ongeluk gebeurde om ongeveer half vijf in de ochtend. Het lukte de acht zeelieden in een reddingsvlot te stappen, van waaruit ze even later door de Mertainen werden opgepikt Reddingboten, die waren uitgevaren, konden zonder in actie te zijn geweest Koop voorai geen naaimachine voordat u inlichtingen heeft ingewonnen bij het Pfaff terugkeren. De Mertainen, die van Noorwegen op weg was naar Antwer pen, heeft de scripbreukeiingen ter hoogte vanVlissingen overgezet op een loodsboot, die hen naar de wal bracht. De geredde bemanning van de Nelly heeft zich daama direct in een hotel teruggetrokken. Men wilde de pers aanvankelijk niet te woord staan. Pas na enige men was er gelegenheid om vragen te stellen, die uitsluitend door kapitein-eigenaar P. A. Galenkamp (51) uit Groningen, werden beantwoord en waarbij de rest van de bemanning zweeg. Naaimachinehuis, Stadhuisplein 34, Rotterdam, tel. (010) 1219 50 HiUevliet 61, Rottcrdam-Z. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Kort geleden zijn in het restaurant en de supperclub „Le Jardin" van het Rotterdamse Hilton Hotel opnamen gemaakt tijdens het op treden van het Meteoor Kwartet, dat de laatste jaren als huisorkest op treedt pit 'kwartet bestaat uit Jan Opgen- haeffen, die de drums en de vibrafoon bespeelt en ook zingt, Ellert Kramer, die piano, orgel, trombone en bas bespeelt en de arrangeur van het or kest is, Simon Rosman, die de alt-, tenor- en baritonsaxofoon, de clarinet en de bas tot zijn instrumenten telt en bovendien nog zingt, en bassist, gita rist en zanger Jan Schotel. Van hun grote aantal internationale nummers zijn er zestien verzameld op een 30 centimoterplaat die door Dan gers N.V. js uitgebracht Vrijdagmid dag is deze nieuwe schijf aan relaties uitgereikt op een cocktailpartij in het Hilton Hotel. De heer Chr. J. J. Dankers, vertelde, dat het maken van platen een hobby is van de heer Tiel en van hem, maar zij willen alleen maar platen uitbren gen met een speciaal karakter en dan van iets uit Rotterdam. De hoes geeft een prachtig beeld van het Hilton Hotel met de Hofplein- fontein er voor. Op de plaat hopen wij later terug te komen. A.I. De zogenaamde beroepskunstenaars zullen niet als superieuren boven, maar naast de amateur kunstenaars staan om zo alle kunstmanifestaties te stimuleren. Dit kan een poging zijn om te evolueren tot een betere mensheid. Men laat de jeugd nu zijn gang gaan, er is geen apartheid meer, de kunstenaars willen alleen met hun vak kennis de amateurs ter zijde staan, als gelijkwaardigere Over de toedracht van het ongeval op de drukke scheepvaartroute tussen de lichtschepen Goeree en Noordhin- der wilde de kapitein zich niet uitla ten. Op het tijdstip van de aanvaring, in de vroege ochtendschemering met normaal zicht, stond stuurman P. H. Wielinga (42) op de brug. De kapitein is direct na de aanva ring de vijf slapende bemanningsleden gaan wekken. De kleine kustvaarder was met zo'n grote klap door het grote schip aangevaren dat hij direct kapseisde en kort nadat de bemanning het schip had verlaten met zijn kiel naar boven lag. Zonder ook maar iets aan kleding of persoonlijke bezittingen te kunnen meenemen is de bemanning in een red dingsvlot gesprongen. Binnen tien mi nuten was alles gebeurd, vertelde kapi tein Galenkamp. Slechts een van hen, matroos P. van Wijk (22) kwam in het water terecht, maar kon dadelijk in het vlot worden getrokken. ROTTERDAM Dr. G. J. M. Vlak, wetenschappelijk medewerker van de Katholieke Hogeschool in Tilburg is met ingang van 1 september benoemd tot gewoon lector aan de Neder- landsche Economische Hogeschool. Hij zal colleges geven aan de faculteit der economische wetenschappen in geld-crediet en bankwezen. Dc heer Vlak is 34 jaar. Prinses Irene heeft zaterdag een' bezoek gebracht aan een ten toonstelling in Sevilla, waar zij zich liet bewegen tot het dansen van een wervelende flamengo. Links haar echtgenoot, prins Karei Hugo. ROTTERDAM Het christelijk ge mengd zangkoor Deo Cantemus onder leiding van Arie Pronk heeft zaterdag in de grote zaai van de Doelen een koor en samenzangavond gehouden waaraan medewerkten de sopraan Ca roline Kaart, leden van het Radio Phil- harmonïsch Orkest en Jan van Weel- den aan de vleugel. De uitgevoerde liederen waren gro tendeels van Engelse oorsprong. Een aantal is ook le vinden in de bekende zangbundel van Johannes de Heer. Het waren alle liederen die menigeen graag hoort, en ze werden dan ook door de veie aanwezigen spontaan ge zongen. De uitvoering is opgenomen om daar van een grammofoonplaat uit te geven, die 1750 zal kosten. Door de specifiek Engelse instelling van Arie Pronk is het programma wat eenzijdig uitgevallen: er zijn ook en vaak zelfs mooiere geestelijke liede ren van Duitse oorsprong, die minder op een methodistische ieest zijn geschoeid. Sommige liederen werden door het in blauwe toga's gekleden koor i':, de Engelse taal gezongen. Caroline Kaart leverde een mooie bijdrage met enige ari's van G. F. Han del, o.a, „Father of Heav'n" uit „Judas Meeabaeus", (waarbij het prachtige „pi ano" door het orkest soms werd overstemd). De zangeres solieerde voorts in enkele liederen voor koor- en samenzang. Onder de uitgevoerde werken voor orkest was de „Air" uit J.S. Bachs der de orkestsuite in D, die te weinig zang rijk en in het begin ook niet al te zuiver werd weergegeven. De aanwezi gen zullen ongetwijfeld van het gebo- dene hebben genoten. Van wege de op name was het publiek verzocht eventu eel applaudisen uit te stellen tot na afloop. W. P. Verheul De brandweer was In dit geval wel bijzonder snel ter plaatse omdat de „wacht Westzeedijk" slechts enke le tientallen meters verder Is gele gen. Twee brandweerlieden weiden licht gewond. Brandwacht H.C. Vogel (26 jaar) van de Korenvaarstraat werd aan het rechteroog gewand. Hij is na in het Dijkzigtziekerihuds te zijn behan deld naar huis gebracht. Brandmeester A. Visser kreeg een snijwond aan een van de polsen. Hij heeft zich eveneens in het Dijtedgtd ekenhuis laten verbin den. De brand begon tegen vier uur. Over de ooizaak is geen zekerheid. De politie vermoedt dat er broei is ontstaan. De brand ging met een zwa re rookontwikkeling gepaard. De brandweer gebraakte dan ook persluchfcmaskers. De schade is aan zienlijk. De loods ging vrijwel geheel verloren. De brandweer bestreed het vuur met zeven stralen lage druk. Men was de brand vrij spoedig meester. De nablus sing duurde echter tot half negen. De brand bij Hertel trok veel bekijks. De ROTTERDAM in de maand maart kwamen in de 23 gemeenten van het Rijnmondgebied 791 woningen gereed, namelijk: 454 woningwetwonin gen, 171 gesubsidieerde particuliere wo ningen, 166 ongesubsidieerde particulie re woningen. Begonnen werd met de bouw van 419 woningen, namelijk: 344 woning wetwoningen, zes gesubsidieerde parti culiere woningen, 69 ongesubsidieerde particuliere woningen. Op 1 april waren in aanbouw 12.445 woningen, te weten: 7567 in de woning wetsector, 2001 in de sector van de gesubsidieerde particuliere bouw en 2877 in de sector van de ongesubsidie erde particuliere woningbouw. politie heeft het verkeer omgeleid ge durende de blussing. Uitgerukt waren de Gil, eenheid 422, A 8, L 4, eenheid 322, M 2 en de A 7. Onderbrandmeester G. Keesmaat had de leiding. ROTTERDAM Zaterdagavond om kwart over twaalf is brand uitgebro ken op de bovenverdieping* van de wo ning Tollensstraat 16. Vermoedelijk is een brandende sigaret de schuldige. Er werd voor twaalfduizend gu'den scha de aangericht Op de eerste verdieping woont het echtpaar A. J. Jansen. Man en vrouw hadden om ongeveer half zeven het huis verlaten. Toen echter de zolderbe woner, een jongeman, met een vriend om elf uur boven kwam, roken de jon gens een sterke brandlucht. Toen zij een raam openzetten zagen ze de vlam men. Het tweetal is via de dakgoot ontko men. Er werd niemand gewond. De zol der brandde voor een groot deel uit De brandweer bluste met' drie ne- véLstralen. De brandweerlieden moesten gebruik, maken van persludht- maskers. Uitgerukt waren bluseenheid 222 en gereedschapswagen 3. Brand meester D. Koomwinder had de lei ding. Vraag stolarbódua M«ffiDHJJUinSTWUT2-'m.23jdS2 BBlPWAEBTStOCHT 233 - TtL 27.A&25 UTRECHT B. en W. van Utrecht willen het bouwbedrijf Rfjksen uitstel van betaling verlenen van 225.000 tot 15 juni 1968. Het bedrijf kreeg eind vorig jaar surséance. Hierdoor werd de bouw van een flat stopgezet Meer dan de helft van de honderd nog niet voltooide flatwoningen is al verkocht en de kopers dreigen de dupe te worden van de situatie. Het bouw bedrijf behoeft nu pas tegen 1 juni 1968 het resterende bedrag voor het bouwterrein 240.000) te voldoen. Aardbeien, dl* U zelf kweekt en zelf oogst en »5 vin de plant zondoorstoofd en geurig, tafel brengt,.zljn veel lekkerder dan welke gekochte aardbei ook... En zelfs In dlc seizoen - l* no» deze zomer, kunt U het genot smaken van elgengekweekte aardbeien, die U nu gaat kopen voor een prijs, die bespottelijk REPANTI aardbeien, de aardbeiplint, die klimt met iange ranken en de hele zomer doordraagt, die U ook In bakken en potten kunt kweken, een verrukkelijke aardbei. per S stuks 4.95. RED GAUNTLET aardbeien, «er rljkdragend, met zoete en sappige vruchten, met hoge opbrengst per 10 planten voor li®. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze twee soorten aardbeien, (die echter we/ een flinke bemesting nodig hebben) om nu eens heerlijk van deze vruchten te kunnen smullen voor prijzen, die U alleen In ons Tuincentrum kunt verwachten. GMn Ut. of tehrlft. tot, ROTTERDAM Het kamerorkest van klassieken en modernen op de cos- Ars Musica u ouder leiding van Alle certprogramma's Bolt geleidelijk tot een veebdjdiger re-1 pertoire gekomen. Viel aanvankelijk de aandacht voornamelijk op de barok muziek, thans verschijnen ook namen van 50 jaar geleden ftederland en de oorlog. 25000 ton tarwe binnengekomen. Naar wij verne men, waren de gisteren en beden bin nengekomen stoomschepen „Oosterdijk" „Noordam" en „Amsteldijk" met respec tievelijk 9000, 9400 en 6500 ton tarwe gelsden. js'og drie of vier andere met tarwe geladen schepen worden binnenkort ver wacht. Aldus o.m. Rob de Vries zaterdag avond tijdens de opening van de so ciëteit HIEROO aan de Gaffeldwars straat 5. HIEROO is een project van het jongerencentrum Ruimte en beoogt de jeugd in staat te stellen positie te kiezen en zich creatief te weer te stel len in de opgang van de Maasstad. Rob de Vries, die als directeur van het Nieuw Rotterdams Toneel zich na zijn openingswoord, snel moest s poe- den naar de vijftigste voorstelling van Hamlet in de Rotterdamse schouw burg, had nog even gelegenheid om een decoratief kunstwerk nog naam loos van de 22-jarige Willem An- raad in werking te brengen, waardoor Hieroo officieel in gebruik werd gesteld, De cabarettier-chansonier Han Peek ei heeft hierna een keur van zijn liede ren gebracht: wrange, weemoedige, ac tuele en tijdloze. Het publiek was en thousiast en dankbaar. HIEROO biedt elke avond een. soort oase voor de Rotterdamse jongeren. Eens in de veertien dagen op zaterdag is er een exclusief programma. Velen hebben aan de totstandkoming van dit unieke plekje meegewerkt en men mag wel zeggen dat het een volkomen volwaardig en verantwoord geheel is geworden. Een gezellig hoekje met bar, een platenspeler, acteule grammo foonplaten, suggestieve wandschilderin gen, kortom de sfeer zal het hem beslist doen. Verder is er een expositie van een twaalftal lino's van Leen Stok man. De leidende figuur van Ruimte, dit dit alles binnen korte tijd heeft weten te realiseren, Hein Sas, zal over het resultaat wel vol trots zijn. Verdere medewerkenden zijn o.a.: Jan Bijster (decoraties), Krijn Meuldijk, Willem Anraad en Leo Lewis. Het interieur van HIEROO werd ont worpen door Henk Blonk, die in het Ruimteproject de leiding heeft van de sectie pottenbakken, de ontwerpen wer den vervaardigd door zijn vrouw Tony Blonk, die kunstmeden „doceert". (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM „U wist drimmels goed dat u elk ogenblik klanten kon krijgen zodat u moest rijden. Voor het zelfde geld had u dronken achter het stuur van een ziekenauto kunnen zit ten". Politierechter mr. J. c. Panthale- on baron van Eek zei dit vanmorgen, maandag, tegen de 39-jarige M. B. uit Piershil. De man, autoverhuurder, was dron ken achter het stuur getroffen. „Ik har maar twee borrels en een flesje bier op" zei de verdachte. „Toen kwam er een kiant die naar Rotterdam wilde. Ik heb dat niet gedaan omdat ik had gedronken". U ging enkele uren later wel naar Rotterdam om naar een auto Het jongerencentrum Ruimte biedt aan jongelui vele mogelijkheden zoals pottenbakken, kunstsmeden, tekenen, schilderen, toneel en dans. Men kan zich voor deelneming opgeven aan het secretariaat, tel. 252371, waar de secre taresse Anneke Verhulst alle informa ties zal verstrekken. Aan het Erika- plein 13 in Rotterdam-Zuid is er „fili aal" van Ruimte, de sociëteit-R. te kijken, zei mr. Panthaleon baron van Eek. „U moet veel meer hebben gedronken, want u had een promillage van 2,25, dat is voor ons een topgeval." „Vorig jaar stond U 'oir de kanton rechter terecht voor te hard rijden. Bij een straf is toen rekening gehouden met uw beroep omdat u met uw ambu lance regelmatig zieken vervoert," al dus officier mr. W. D. Meeter. „Je staat dan wel even gek te kijken als nog geen jaar later dezelfde man we gens dronken rijden voor moet ko men." Hij eiste een gevangenisstraf van drie weken en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mevrouw Roodzand-Visser, raadsvrouwe van de verdachte, wees de politierechter erop dat de man over vermoeid was. Bovendien had hij zich zelf geprest uit café's te blijven zodat hij alleen nog maar thuis een borreltje dronk. Zij vroeg de ontzegging tot een minimum te beperken, in PANIEK De politierechter vond echter dat de verdachte gewaarschuwd was. Hij ver oordeelde hem tot twee weken en ne gen maanden ontzegging, „Ik raakte in paniek na de aanrij ding", zei de 24-jarige groentehande laar P. W. P. „Niet alleen van de aan rijding" zei mr. Panthaleon baron van Eek. „Kort tevoren was u aangehou den voor gladde banden en lekke uit laat." „Ik vind het een laffe manier van handelen" vond officier mr. Meeter. Op een gladde weg iemand aanrijden dan In de berm keren en snel wegrij den. Bovendien had u een maand eer der iets dergelijks uitgehaald." Mr. Meeter eiste drie weken gevangebis- straf en twee jaar ontzegging. „Ik kan m'n rijbewijs niet missen voor de groentezaak" zei P. W. P. De politierechter bleef het echter er- kele maanden het zelfde tweemaal is gelijk vinden, Vooral omdat binnen en- gepleegd. Hij veroordeelde da hande laar tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging. De politie van Florence heeft zondag m Florance slag geleverd met enige hon derden linkse studenten, die met duizen den anderen uit heel Italië waren samen gekomen om te protesteren tegen de Amerikaanse inmenging in Vietnam. In de op donderdag 25 mei te houden algemene vergadering van Van Nievelt, Croudriaan en Co's stoomvaart-maat schappij wordt een dividend over 1966 van acht procent (7) voorgesteld. Dr. Ludwig Misch, een in Duitsland geboren musicoloog die 40 artikelen en verscheidene boeken over Beethoven heeft geschreven, is zondag in New York overleden aan kanker. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Drie bestuursleden van het Rotterdamse Studentencorps hebben ter gelegenheid van Sint Jo- risdag, de Internationale padvin dersfeestdag, een persoaenbusje geschonken aan de gehandicapte pad vinders van Rotterdam. Een en ander was het gevolg van een gezamenlijke aktie van de drie studentenverenigingen voor het Rot terdamse kind. Deze aktie werd met St NIcalaas gehouden en leverde ƒ24.000 op Hiervan werd 9.000 uitgetrokken voor het busje» Een van de studenten, de heer B. R. de Klijn, zei dat het geschenk in een grote behoefte zou voorzien. Het wordt nu immers voor <Je gehandicapte pad- vinders weer mogelijk op gemakkelijke wijze van en maar hun clubhuis, „Alexandrijn", vervoerd te worden. De districtscommandant, de heer B. Y'.Tak, mocht de autosleutels en bijbehorende papieren voor de padvin ders in ontvangst nemen. Hij toonde zich bijzonder erkentelijk voor het fraaie gebaar van de studenten. In een dankwoord vertelde hij dat padvinders en studenten een paar ge meenschappelijke trekken hebben. „Beiden timmerden aan de weg en werkten op basis van vrijwilligheid", zo zei hij. Na afloop van de plechtig heid namen de padvinders hun nieuwe bezit spontaan in gebruik. B.y £f foto: Terwijl dc studenten de sleutels overhandigen aan de heer v. d. Tak nemen de padvinders hun nieuwe bezit in gebruik. ROTTERDAM De sinds kort bestaande afdeling Rijnmond van de Jal? Vo!le Evangelie Zaken- itr- „Nederland" heeft zaterdag in Atrium een middag- en avondsamen- ]ing trok.e!1° diS V6el belanSstel" Broeder Vlug uit Baam vertelde dat nij in onze overzeese gebiedsdelen veel zegen bij zijn zendingswerk heeft mo gen ondervinden, waarbij hij honder den tot de Heiland heeft bekeerd. Broe der P. Quist, van de Philadelfia Ge meente, richtte een dringend, langdu- rig appél tot de aanwezigen waarbij hij o.a. zei: „Luiaards kan de Here met gebruiken. Het is een groot won- werk dat de Here doet en de bijbel is rijk aan schatten". Irene de Groot maakte indruk toen zij met een fraaie stem, gloedvol geestelijke liederen zong. 's Avonds sprak broeder J. Rothui zen en werd er weer veel gezongen. Ook waren er veel getuigenissen. In de Nieuwe Zuiderkerk heeft Ais Musica zaterdagavond muziek van Pur- celi, Vivaldi, Telemann, Paul Hiade- mith en Haydn ten gehore gebracht Getrouw aan de oorspronkelijke opat van het ensemble, om zelden uitgevoer de werken te spelen, was het dee keer de symfonie no. 102 in Bes van Haydn die inzonderheid de aandacht vroeg. Het is een van die werken van de meester uit Rohrau, die om onver klaarbare redenen door de meeste or kesten worden verwaarloosd. Veel waardering kan men hebben voor de uitstekende klankproduktie die het kamerorkest in deze van muzi kale schoonheid overvloeiende symfo nie tot ontwikkeling bracht. Het alge mene spelpeil van musici ligt op goed niveau. Zowel bij strijkers als bij bla zers bevinden zich uitstekende krach ten. Aan het zuiver muzikale aspect van de composities wordt alle aandacht besteed. Met betrekking tot het ensem- blespel zouden een nog grotere tem po-vastheid hier en daar en grotere zekerheid bij inzetten (vooral waar het opmaten geidt) nog tot verdere verbete ring kunnen leiden. Behalve een suite van Pureed en een Concerto voor twee fagotten van Vivaldi waaraan vader en zoon Henk de Wit hun medewerking verleenden, speelde Ars Musica deze avond een merkwaardig werk van Telemann, een uitgebreide suite van sterk contraste rende delen, die gelet op de door ae componist toegevoegde opschriften, a» een voorloper van de latere program mamuziek kan worden beschouwd. Ook in deze compositie kwam Ars Musica uitstekend voor de dag. Van de Acht Stücke für Streicher van Hindemifh werden de no's IA en 5 uitgevoerd. De componist heelt zich in deze stukken een zekere beper king opgelegd wat de moeilijkheidsg raad betreft In het voor Hindemitn vrij behoudende klankidioom venne® deze korte stukken een waardevoue aanwinst voor het repertoire van A« Musica. Met een fraaie en sonore klank werden zij door de strij- kersgroep ten gehore gebracht. Vermeld zij nig, dat Ernst DubbeM de cembalopartijen verdienstelijk uit* voerde. w. jj. DEN HAAG Tijdens een perscon ferentie in het provinciehuis over _ne recreatieplannen van de stichting MM" den-Delfland, heeft gedeputeerde nu ll. van Riel opgemerkt dat Hoek van Holland in de toekomst zal ntceVB worden opgeofferd voor de aanleg van de haven tussen Hoek van Holland Maassluis. Over het opdringen van de Rotter damse havens zei mr. Van Riel niet v> bang te zijn dat de havencomplexen het Westland zullen indringen: „D® Rotterdammers zijn geen robots, maar mensen, vandaar dat er in Rotterdam zelf ook reeds krachten aan het werk zijn die de havenplannen trachten te remmen", zo zei hij.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2