Kritiek op wethouder Sportnota riep bij velen groot aantal vragen op om „Zonnegloren" krijgt steeds meer bezoekers Verrassende van Henry gave zang Blaekmon Zevende wielerronde op Bevrijdingsdag AGENDA De Scli ie" lieeft te weinig ligplaatsen bij botsing 7»v 89 ..Singelkwartier'' wil speeltuin Zwembad in Schiedam-zuid heeft voorkeur Al meer dan 450 leden Tachtig renners doen mee Dubbel feestconcert orgel Nieuwe kerk Zaak opgelicht voor f 20.000 Burgerlijke stand Beker voor Idas van „Open Boek" Met brommer over de kop H. J. Maasdijk (45) overleden Gedrang van boten in jachthaven Oude man op bromfiets gewond blijvend goedkoper I Herenteam Juliana klopte SVC 2 INTERIEUR Drie fracties tegen verhogen jaarwedden van wethouders h DINSDAG 25 APRIL 1967 jongens spijker- broèken Zicembad Gemist Wielerbaan VOOR BRILLE (doorde RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT en morgen Hulde HOPEN 1 4$ lit li TlK ROfTKBtMMiVIKH Pagina 3 Voor die Moeders, die weten Wat Kindergoed kost, houden wij een speciale verkoop van ijzersterke jongens spijker, broeken, van een mooie kwali teit denim, met 2 achterzakken, 2 stee kzakken en ritssluiting. Echte ravotvaste broeken één en al soliditeit. 445-8 jaar 10-14-16 jaar Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze oersolide spijkerbroeken, in blauw voor een prijs, die U geen twee de keer kunt verwachten. ♦J* CMr t«L of Khrift, bon. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vereniging Het Singelkwartier, die bijna duizend le den heeft, wil een speeltuin in Schie- dara-Oost Het bestuur doet er alle moeite voor. Het weekkamp wordt dit jaar van 8 tot en met 15 juli gehouden. Het. is bijna volgeboekt. Er gaan vijfentachtig kinderen naar Hulsthorst Het bestuur tal maatregeler nemen de kampaccom modatie te verbeteren. Het maandblad van de vereniging is vernieuwd en heeft thans een gele omslag. Het blad zal voortaan sneller en meer regelmatig worden bezorgd. De redactie heeft iets nieuws be dacht: de leden mogen er in de toe komst ook een stukje in schrijven. Op deze manier wil het bestuur het vereni gingsleven zoveel mogelijk stimuleren. Dinsdagavond houdt Het Singelkwar- Dinsdagavond houdt. Het Singelkwar tier in het zaaltje Marijke, aan het Broersveld, een contactavond. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De sportnota is maandagavond in de gemeente raadsvergadering anderhalf uur lang onderwerp van discussie ge weest. Uit alle fracties kwamen tal van vragen naar voren. Over het algemeen genomen toonden de raadsleden grote waardering voor het werk, dat de samenstellers van de nota onder voorzitterschap van de heer J. C. Broeijer hebben verricht. Allen gingen akkoord met de beleidslijn, die in de nota wordt aangegeven wat betreft de vraag naar en de behoefte aan ruimte ivoor de sport in de toekomst. Mejuffrouw G. D. de Graaft, wet houdster van sport en recreatie, deel de mee dat het in de nota vermelde verlanglijstje zal worden opgenomen in een investeringsnota, die niet is be doeld om voorkeur te geven aan be paalde projecten. Wel zal de raad zich bij de behandeling van deze nota kun nen uitspreken over eventuele prioritei ten. De raadsleden zijn er zonder meer van overtuigd dat het in deze tijd van kapitaalsschaarste weinig zin heeft prioriteit te verlenen aan be paalde uit te voeren werken. Een uit zondering maakten zij voor de bouw van een zwembad in Schiedam-Zuid. Dit naar aanleiding va» de onlangs opgerichte stichting, die gelden voor de aanleg van het bad gaat inzame len. Men vindt het initiatief van de bewoners bijzonder sympathiek. De heer J. van Katwijk (prot) zei hierover, dat het aan te leggen zwem bad zichzeli een prioriteit van de eerste orde hèeft bezorgd. De heer B. E. Collê (comm) was bang dat het zwembad op een investeringslijst zou verdwijnen in het grote geheel. Hij stelde voor de op eerstvolgende raadsvergadering het nodige krediet voor de aanleg te verlenen. Verscheidene raadsleden vroegen waar het zwembad zou komen te lig gen. Men drong er op aan op korte termijn met de bouw te beginnen, vooral nu het tracé van de waterkeren- de Deltadijk bekend is. De wethouder antwoordde, dat B. en W. het oprich ten van de stichting van harte toejui chen. Het college zou graag met het stichtingsbestuur van gedachten wisse len over de financiële problematiek. MEJ. G. D. DE GRAAF geen antwoord Over de plaats van het bad zei zij alleen, dat deze thans moeilijk te bepa len is. De beantwoording van de wet houder op de vele vragen ondervond overigens de kritiek van verscheide ne raadsleden. Zij vonden dat mejuf frouw De Graaf te summier of hele maal niet op de vrageu was inge gaan. „Dit is geen methode van be antwoording. Ik bei* hierover bijzon der teleurgesteld", aldus drs. J. Hout man (lib). Het was niet het enige dat de heer Houtman betreurde. De Liberaal had een groot aantal sporten in de nota gemist. Het was hem opgevallen dat alleen de sporten waarmee de gemeen te bemoeienis heeft in de nota waren opgenomen. „Ik mis de wandelsport, waterpolo, boksen, schermen, judo en rolschaatsen. Dat betreur ik", zei hij. De wethouder antwoordde hem, dat deze sporten in de commerciële sector thuishoren. De heer Houtman toonde zich bijzonder teleurgesteld over dit summiere antwoord. - „Daar hebben de sportbeoefenaars niets mee te maken. Het gaat over de inventarisatie van de sport. U kunt zich er niet zo gemak kelijk van af maken", zei hij. Mejuf frouw De Graaff antwoordde in tweede instantie, dat de ontbrekende takken van sport in eenvolgende nota zullen worden opgenomen. Ook de geruchtmakende wielerbaan In het Sportpark Harga maakte verscheidene tongen los. De heer P. Boschman (soc) eiste op korte termijn een positieve of negatieve uitspraak over de afbouw van de houten wieler baan. De heer W. J. C. Willemse (kath) vroeg hoe het staat met het plan, dat de Wielerclub Schiedam het college heeft aangeboden. De wethouder ant woordde dat het plan wel in de sport raad, maar nog niet in het college ter sprake is gekomen. Samenvattend kan worden geiegd dat de raadsleden blij zijn met de nota, maar dat de kapitaaischaarste een domper op de vreugde zet. Vele vra gen hadden betrekking op de realisatie van op zichzelf urgente projecten. Het waren deze vragen, waarop me juffrouw De Graaff geen_ antwoord kon geven, omdat de financiële situatie van de gemeente de grote handicap vormt om de in de sportnota genoem de projecten op korte termijn te rea liseren. SCHIEDAM Het tweede heren- team van de Schiedamse volleybalclub heeft in de laatste competitiewedstrijd alsnog het hoofd moeten buigen voor Juliana 2. De SVC-reserves waren ne gen wedstrijden ongeslagen gebleven en moesten nu een 3—1 nederlaag in casseren. Dames twee zorgde voor een fraaier resultaat. Ka een spannende strijd werd het Rotterdamse „Hou Stand" met 31 geklopt. Ook het meisjesjunio- renteam zegevierde en wel met 30 over DRL c. Het jongensjuniorenteam versloeg Set Up A met 30. De jaarvergadering van SVC werd onverwacht dnik bezocht. Er werd een nieuw bestuur gekozen, de contributie van de A-groepen werden verhoogd en twee nieuwe commissies werden be noemd. Zij zulien zich bezighouden, mede n het kader van het vijftienja rig bestaan, met de organisatie van een feestavond en en nationaal volley bal-toernooi in 1968. GoL'dsesinge! 221 Rotterdam tel. 116673-123082 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vrijdagavond 5 mei wordt om half aeht de zevende Nationale „Bevrijdings" Wielerronde van Vlaardingen voor amateurs gehou den met het bekende parcours „Kolpa- bad en Van Heutzpark". Start en fi nish zijn aan de Riouwïaan. Tot de deel nemers behoren onder meer Rudi Ue- breehts, Gaby Minnebo, Leen Poort vliet. Matje van G roezen. Wout Prinsen en Fred van Lachterop. De Vlaardingse Renners Club De Coureur heeft het evenement georga niseerd onder auspiciën van het Vlaardings Comité Nationale Gedenk dagen en met medewerking van de Vlaardingse Bond voor Lichamelijke opvoeding. Wie het startschot voor de wielerronde zal geven is nog niet bekend. De rijroute is als volgt: Riouwïaan, Burgemeester Pruissingel, Broekweg, Floreslaan en Riouwïaan. De orga nisatoren hebben 85 renners weten te contracteren voor deze tachtig kilo meter lange wielerronde. De animo was zo groot dat de rennersclub De NU IS EEN RINCK-BRIL Vandaag. Marijke: Ver. Het Slgeltewartler. contact avond, 20. Itlonopole Theater: Schted. Fllmkring. venkwartier. 20. Coureur een selectie heeft toegepast met als gevolg dat 150 inschrijvers moesten worden teleurgesteld. Het publiek wordt verzocht zich stipt aan de orders van de politie en con troleurs te houden. Men dient de bochten vrij te houden om de ren ners ruim zicht te geven. Ook is er een verzoek beschadiging aan de be planting rondom het parcours te voorkomen. Het bestuur van De Coureur heeft aan een groot aantal bedrijven brieven verzonden ter verkrijging van geld- premies. Het bestuur hoopt dat ve len aan het verzoek gehoor zullen geven. Rondom het 1500 meter lange parcours is een geluidsinstallatie aan gebracht, die het publiek op de hoog te zal houden van de stand. Ra- Chr. Soc, Belangen: Retorica, diploma-uit reiking. 20. Irene: Ver. De Belangen, jaarvergadering, De Rank: Boerenleenbank, vergadering. en dagelijks Bijkantoor „De Rotterdammer," Lange Kerkstr. 82, uitsluitend redactiezaken. tel. 2ö2?54, b.g.g. 11.55.88. b.g.g. 34,66.19. Klachten bezorging: Dr. Zamenholstr. 130. tel. 15.24.00, Belangrijke telefoonnummers: Alarm 00H- «e tel. 26.44.66, Brandweer 26.92.18. GG en CD 26.92.00. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamsingel «l. tel. 26.49Ü7. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Het orgel van de Nieuwe Kerk aan de 's-Gravendijkwal is gereviseerd. Voor de eerste bespe ling heeft de kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente van Delfshaven uit genodigd de organist Dirk Jansz. Zwart. Dit concert zal tevens een onderdeel zijn van de viering van koninginne dag. Gezien dit dubbel feestelijk karak ter zal de orgelbespeling (maandag 1 mei om drie uur) gratis te beluisteren zijn. Het programma van Dirk Jansz. Zwart bestaat uit bewerkingen van va derlandse liederen van Mudde en Jan Zwart en orgelwerken van Handel BoeUmann en Martini. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De recherche van het bureau Sandelingplein zoektnaar de 28-jarige scheepsleverancier M. H. N. die er van wordt verdacht een Rot terdamse onderneming voor 20.000 te hebben opgelicht. In februari had deze leverancier een wissel afgegeven van ƒ31.000 ten name van een Griekse rederij, in rui! voor de wissel kreeg hij ƒ20.000. De wissel was betaalbaar tot 15 april bij een bank in Engeland. Volgens informaties was -de rederij daar inderdaad cliënt. Toen de wissel echter tijdig werd aangeboden bleek de rederij het kre diet te hebben opgeheven. N. is sindsdien spoorloos. ROTTERDAM Wat bij de bas-ba riton Henry Blaekmon altijd weer op valt is de overtuigingskracht waarmee hij zijn muziek weet te brengen. Ook maandagavond in de Laurenskerk, waar hij samen met de organist Koos Bons een concert gaf, was dat het ge val, Natuurlijk speelt zijn prachtige, donker getirabreerde stem, met haar grote volume-variëteit de hoofdrol in zijn succesvolle zangersloopbaan, maar zonder de daarachtergelegen emotie, die hij soms nauweijks weet te be dwingen, zou zijn zang op de duur toch minder aanspreken. De sleutel van het succes ligt in zijn aangeboren gevoel voor dramatiek (confutatis uit Verdi's „Requiem") en woordschildering („Brünsiiges Verlan gen" van J. G. Ahle). Daardoor is hij ook de uitverkoren vertolker van ne- gro-spirituals: we hoorden van hem met een fijn mezza voce gezongen „Po Mo' ner got a home at as", dat zon der begeleiding werd vertolkt. Van Gustav Mahler (1860—1911) zong Henry Blaekmon „Urlicht", (een in de Tweede Symfonie voorkomende altsolo), en „Urn Mittemacht". Het laatste lied heeft een prachtige begelei ding, die door Koos Bons op het orgel mooi werd weergegeven, evenals trou wens alle begeleidingen die hij te spe len had. Solistisch liet de Maassluise organist zich horen in een Tiento (voorloper van de fuga) op de vierde kerktoon (hypo-phrygisch), van Cabezon, de be kende „Phantasie für eine Orgehvalze" nr. 2 in f van Mozart (mooie, frisse registratie), een in Bachstij! geschre ven Fughetta van Ravanello (18711938) en een ten onrechte wei nig gespeede Toccata in g (opus 92) van Max Reger. In dit alles toonde hij zich,weer de organist die zijn "Vak volkomen be heerst en zich niet vastbijt in één be paalde stijlopvatting, maar het muzi- kanteske voorrang verleent. W. P. Verheul (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De PSP, de CPN en de Boerenpartij hebben maandaga vond gestemd tegen het voorstel van burgemeester H. Roelfsma de jaarwed den van de wethouders met ingang van 1967 te verhogen tot ƒ27.225. Voor hét jaar 1966 bedroeg deze wedde ƒ25.400. Het voorstel van de burgemeester hield een verhoging in van 7,3 procent. De heer B. E. Coilé (comm.) vond dit percentage te hoog. Hij stelde voor de wethouders twee procent salarisver hoging te geven met een uitkering in eens van 265. De heer Collé stemde tegen, omdat op de vorige vergadering van de gemeenteraad een motie was aangenomen, waarin de raad zich uitsprak tegen procentuele loons- of salarisverhogingen die de hogere en la gere lonen nog verder uit elkaar doet groeien. De heer Roelfsma zei, dat de raad in een vorige vergadering de motie had aangenomen, maar tevens het voorstel om gemeenteambtenaren een loonsver hoging van vier procent toe te kennen, j De motie was uitsluitend bedoeld om de minister van binnenlandse zaken te. wijzen op de mogelijkheid van een an dere regeling. „Indien de wethouders deze verhoging niet krijgen, zouden zij een uitzondering op de regel maken", aldus de burgemeester. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De bijeen komsten van de plaatselijke afdeling van het Sanatorium Zonnegloren te Soest, trekken steeds grotere be langstelling. In 1965 vergaderde men in het gebouw aan de Maassluisedijk, dat te klein werd; in 1966 werd de jaarvergadering gehouden in gebouw Obadja, dat toen ook reeds te klein bleek. Maandagavond werd de jaarvergade ring gehouden in de recreatiezaal van het bejaardencentrum „Vaartland" waar op°eveer 250 bezoekers waren ge komen. Nog voor dat de bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer A. van Zetten, had de secretaresse, mejuf frouw A. den Duik meer dan tien nieu we leden ingeschreven, waarmee het totaal aantal Vlaardingse leden de 450 passeerde. Toch verwacht men binnen afzienba re tijd nog meer nieuwe ieden, met name vanuit de Holywijk. Tijdens de vergadering werd'mevrouw P. Polie- ma-van Rijn tot nieuw bestuurslid ge kozen, met de bijzondere opdracht om Holy te gaan „bewerken". De neer L. v. Papeveld deed ook zijn intrede in het bestuur en wel in de plaats van de heer K. P. Oosterlee, die tweede pen ningmeester was. De jaarvergadering stond in het te ken van het 40-jarig bestaan, zowel van de landelijke als van de plaatse lijke afdeling. In de persoon van mejuffrouw M. van der Valk bracht de heer Van Zet ten hulde aan ai degenen, die van de oprichting (1927) af, lid van Zonneglo ren zijn en daaraan hun krachten heb ben gegeven. Steeds is het de gewoonte geweest, dat een predikant het voorzitterschap bekleedde. De laatste keer was het ds. J. van Noort, die na negentien jaar voorzitter te zijn geweest aftrad. De heer Van Zetten, die hulpprediker is bij de hervormde gemeente verklaarde geen ambities te hebben om het ook zo lang uit te houden. Na de pauze sprak de heer C. J. A. v. d. Veen, afgevaardigde van het sana torium te Soest een propagandistisch slotwoord. Daarna was het juisi don ker genoeg geworden om de film te vertonen, die herinneringen opriep aan Vlaggetjesdag 1949 en diverse evene menten, die een Vlaardings karakter droegen. I Haast te mooi om waakte ZIJN: FOTO MOSTERT komt- I OVER EEN PAAR. DAGEN- PAL NAAST OPTIEK MOSTENT...' SCHIEDAM Geboren: Martin zv J Wildschut en J W Druppers; »Aiigelo zv J Wildschut en JW Druppers: Esther D dv J J Kleinekoort en B de Jager; AngèUque dv J Knoops en A M de Vuilst: Yvonne dv J Koenderman en A van der Most: Linda E dv H W Donks en E van Gerven; Eric S zv X van den Brink en A F Hoppe." Kosfna J dv A H Meijers en H de Wit; Petrus L zv E Wapenaar en L P Roeters. Overleden: A J J var, der Drilt, 4; P M W Hecssen. 57; C A Reeser, 75. Op .d e kruising Landscheiding - Provincialeweg - Boven dijk zijn een personenauto en een leswagen maan dag in botsing gekomen. De 64-jarige rij-instructeur G.. Rder uit de Ajaxstraat is met een kniewond naar het Bergwegziekenhuis gebracht. De 54-jarige leerlinge, mevrouw C. M. van Wijngaarden-Groot van de Putselaan, is met een hoofdwond en een kniewond haar het Eudokiazieken- huis gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Zorg dat jullie hem houden". Met deze woorden over handigde de wethouder van onderwijs, drs. J. C. van der Ploeg, maandagmid dag de zilveren wissel-beker van het gemeentelijk voorlichtingscentrum „Het Open Boek" aan Jan Werner, (klasse)vertegenwoordiger van klas 2a der vijftie Technische Schooi aan de Koningssingel. Onder leiding van de adjunct-direc teur, de heer A. Kuipers, hebben de leerlingen een zeer verzorgd werkstuk over Rotterdam als stad en haven ge maakt. Voor de uitreiking haakte de wet houder in op enkele kritische opmer kingen over Rotterdam als „het is een saaie stad met weinig recreatie" en zijn hier te weinig voetbalvelden", waarmee hij het volkomen eens was. Op de vraag van de wethouder wel ke partijen zij zoal kenden, bleek de Boerenpartij een goede bekende en de PSP een welhaast onbekende te zijn bij de jongeren. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De zestienjarige verkoopster Anke van Zanten uit de Van der Kloot Meijburghstraat is maandag met haar brommer op het fietspad van de Boszoom over de kop geslagen. Zij is met enkele verwondin gen in het Dijkzigtzi ekenhuis opgeno men. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Onverwacht over leed maandagavond op 45-jarige leef tijd in Eudokia de heer H. J. Haasdijk, directeur der NV Haasdijk Winkelinte rieurs. Tezamen met zijn vader en twee broers heeft de heer Haasdijk bij na 30 jaar het bedrijf geleid. Zijn aktï- viteiten waren er mede oorzaak van dat de onderneming tot grote bloei kwam. Gedurende een aantal jaren gaf de heer Haasdijk tevens zijn krachten aan geref. kerkelijke arbeid, in het bij zonder op diakonaal gebied. De begra fenis is bepaald op vrijdag 28 april om 14.45 uur op de algemene begraaf plaats Crooswijk. ROTTERDAM De 18-jarige kan toorbediende Maria Spruit is maandag om het leven gekomen bij een ver keersongeluk in de Rochussenstraat Het meisje werd op een voetgangerso versteekplaats aangereden door een truck met oplegger. Zij moest met ernstige verwondingen naar het Dijk- zigtziekenhuis worden overgebracht, waar zij later overleed. SCHIEDAM In de jachthaven bij de Maasboulevard is het een gedrang van boten, die er zij aan zij liggen. Men heeft een wachtlijst moeten aan leggen voor hen, die zich tot de wa tersport voelen aangetrokken. De watersportliefhebbers, die zijn aangewezen op de binnenwateren en hun ligplaats aan de Schie hebben, ver- SCHIEDAM Door de schrik bevan gen verloor de 68-jarige bromfietser D. v.d. M. maandag op de Buitenhaven weg ter hoogte van de reinigingsdienst de macht over het stuur toen hij uit een uitrit een vrachtauto zag naderen, terwijl hij juist een personenauto pas seerde, bestuurd door de 48-jarige - ambtenaar W. v. V. De bromfietser viel en verwondde zijn hoofd op de motor. De GGD heeft de man op het terrein van de reini gingsdienst behandeld, daarna kon hij naar huis gaan. De politie hield maandag een 15-ja- rige scholier aan die had ingebroken in de r.k. meisjesschool aan de Schoolstraat en in de r.k. huishoudschool aan de Parkweg. Uit de laatste school had hij enkele pakjes sigaretten ontvreemd. Hij verschafte zich toegang door het vernielen van ruiten. keren in en zelfde situatie. Echter met dit verschil, dat de jachthaven blijft en de ligplaatsen aan de Schie te zij ner tijd aan de beoefening van de wa tersport worden onttrokken. De watersportvereniging „De Schie' heeft ongeveer vijftig leden, terwijl er vraag is naar honderd ligplaatsen. De gegadigden voor ligplaatsen in de jachthaven bij de Maasbouelevard zui len de cntwikkelmg moeten afwachten van de plannen van het recreatieschap r.neise Maas, Dit rechtspersoonlijkheid bezittend li chaam is gebaseerd op de Wet ge meenschappelïjke regelingen en beoogt onder meer het aanleggen van beplan te oeverstroken, bossages en het bou wen van jachthavens en soortgelijke inrichtingen. Aan de gemeenschappelijke regeling nemen aeel de provincie Zuid-Holland en de gemeenten Rotterdam,Schiedam, Vlaardingen, Maassluis,, Rozenburg, Oostvoome, Brielle, Vierpslders, Zwar- tewaal en Heen vliet. Wethouder M. Eij- kenaar vertegenwoordigt Schiedam in het algemeen bestuur De .'eden van de watersportvereni ging „De Schie", die in de toekomst dus hun ligplaatsen moeten prijsgeven, kunnen slechts hopen, dat de plannen van de Stichting Midden-Delfland, die voorzien ia groot recreatiegebied met het accent op de watersport tussen Schiedam, Botterdam, Delft, Schiplui den en Vlaatdingen, gunstig zullen uit vallen. f" ■jP y?li*tYijriiiffrfly •V -MW" - -- Ti»* SCHIEDAM De Schiedamse Handels- en Bedrljtsbond verzoeKt de zsKen op Ko ninginnedag te sluiten en het personeel gele genheid te geven aan de leestelijkheden deel te nemen. MAASSLUIS Zaterdagmiddag viel mevrouw Smit-Paauwe met haar bromfiets over een loslopende hond. Met een vermoedelijke hersenschud ding werd zij naar het Holyziekenhuis gebracht. De politie zoekt naar de eigenaar van de loslopende hond. m "TWINTIGDUIZEND gulden is reeds binnen of toegezégd. De actie loopt fijn. Dat schrijft me de heer W. van Tuijl, de altijd ijverige propagandist voor „Ikazia". Eer poosje geleden schreef ik over deze. actie. U herinnert het zich mis schien nog wel. Misschien, zeg ik want ik schrijf tegenwoordig ovei zoveel acties, dat ik zelf eerst aitijc even moet nadenken. Daar is de actie voor India (gin 100200,-Eten voor India, Den Haag) U hebt zaterdag een uitvoerig vee- haal over Johannes Bihar en zijr streven in deze krant kunnen lezen De actie „Hart-Rotterdam toonl zijn hart" (waarover zometeen noj wat meer). En dan de actie vooi Ikazia-bomen. Natuurlijk heel iets anders. Maaj ook van belang. Want nu staat daar dat fraaie ziekenhuiscomplex in Rot* terdam Zuid, bestemd voor het ge hele eiland IJsselmonde, voor de Hoekse Waard en nog meer eilan den. En daar liggen dag in dag uit de honderdenpatiënten. U. kunt hel zelf zijn.. Zou.u .dan,op esn.,mooie tuin willen kijken? Natuurlijk toch Vandaar die actie. Meneer Van Tuijl bericht me da'" Ikazia-vrienden en -contribuanter al hebben gezorgd voor twintig bó men. „Veel bewijzen van barielïjl meeleven mochten we per brief, gi ro en per telefoon ontvangen. Vele verrassingen vonden we in dè brie venbus. Een aantal medewerkers trekt er elke dag op uit", zo schrijf de heer Van Tuijl. Ik vindt het leuk dit te kunner melden. Ook al omdat het nu zo'r toepasselijke tijd is. Kijk maar oxt u heen: tulpen, narcissen, hyacin then, fruit- en andere bomen staar in volle bloei. Het is volop lente Dat kan het ook worden in de tuil van Ikazia. Nog 40 bomen, er k ƒ20.000 binnen. Giro 368420 ten na me van St. Prot. Ziekenhuis en më vermelding „Bloeiende Ikazia bo men". TTAN HEB IK nog iets op mijt hart over „Hart Rotterdam toont zijn hart". Een aktie, ik rele veer even, ten bate van polio- er spastische patiënten, uitgaande vai de Stichting Bouwend Rotterdam Loten kosten ƒ10 en zijn verkrijg baar door storting op giro 709, Alge mene Bank Nederland, met vermel ding „Loten Bouwend Rotterdam" er in een aantal warenhuizen en kios ken. Ik maakte vorige week waarde rend melding van de pogingen, dit een groep jongeren onderneemt dt actie, die dreigt te mislukken, tod te doen slagen. De opbrengst var enkele activiteiten wordt benut on loten te kopen. Ook worden overal waar de jongeren contacten hebben loten verkocht Ik hoop er het best» van, want er is veel nodig. Waarvoor? Om verbouwing en in richting te betalen van een verblij- voor 25 a 30 van deze patiënten k de Schoonderloostraat. Ik doe eer greep in de lijst van benodigdhe den: vier elektrische rolstoelen, vlei elektrische aangepaste schrijfmachi nes, een handkracht-stencilniachine een bandrecorder, een naaimachine- een elektrische oven, twee elek trische klokken, twee luidsprekers een koelkast, twee raamventilato- ren, een projectiedoek met voor hang, zeven planten- en kweekbak- ken, een compleet aquarium, een compleet trekbed, vier complete stretchbedden, een grote spiegel een garderobe-uitrusting met kle dinghangers voor 30 mensen, een trapleer van elf sporten en drie me ter hoog, twaalf gezellige schaarlahi- pen, vijf tafellampen (diepstralers, als u weet wat dat zijn), 50 tafel kleedjes voor tafels van 1,20 x 70, 50 eetborden, 75 kop én schote.' (geen hotelporcelein), bestek en keu kengerei, tien tafelezels. En verder bouwplaten, technische bouwdozen, opbouwelementen vooï een spoorwegemplacement, docu mentaire en populair-wetenschap- pelijke boeken en tijdschriften, hob- bylektuur, pottebakkers- en boetseerklei, tekenmaterialen... Ja, het is veei, maar het zal dankbaar en goed worden gebruikt, daarvan ben ik overtuigd. Brengt deze waslijst misschien iemand op een idee?

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1