polysette stores 6.6» Jrandersbuurt" vanavond niet in de raad Forse schade bij brand aan de Ketlielstraat Denk aan lectuur hokjes Duik liep goed af 29 wBiÉ* Kapitaalschaarste had invloed op sparen AGENDA m s a met loodkoord I Politieman betrapte dieven op heterdaad Honderdjarig Rode Kruis vraagt: Vijf doelpunten bij bedrijfsvoetbal HAZET LEDIKANTEN METEXTRA GESPANNEN SPIRAAL Burgerlijke stand Jaarverslag Anno 1820„ Geen doden maar wel 77 gewonden W. Heuvelman won damkampioenschap r ppj PE ROTTERDAMMER MAANDAG 22 MEI 1967 OORZAAK ONBEKEND Slot ODI-competitie 7-4 overwinning 500 gestolen uit benzinestation Joris Doele lioudt weer zomerkampen Planken of hardboard overbodig geen vocht of schimmel meer. Sursum Corda iivee keer voor de NCRV blijvend goedkoper ik WmÊSfflMÈÊÊm blijvend! goedkoper Man liep snijwonden op bij auto-ongeluk L (44) EL )(46) EEL (48) V MMSKAHT BEHANGSEL Vandaas. en morgen en dagelijks 205 B® f«D 'Oft *4 Pagina 3 uet onvolprezen lood koord zorgt ervoor, dat ze «teeds onberispelijk han- aen- deze polysette stores met luxueuze "all over"- dessins in Jacquard en Scherly. 210 cm hoog per meter; COMPLETE WONINGINRICHTING fioTTEPOAHMttH KAJMJ/UTRECtin VUSS1NGErUHQCaM/0E U£R (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Schienoko (plan Brandersbuurt) komt vanavond, maandag, niet in de gemeen teraad. - B. en W. hebben dit punt van de agenda afgevoerd op grond van een verzoek van de meerderheid van de commissie stadsontwikkeling en stadsuitbreiding dat zaterdag; tijdens een informele bespreking werd inge diend. VLAARDINGEN Drie mannen hielden zich in de nacht van zaterdag op zondag in de Magnoliastraat bezig met het stelen uit geparkeerde auto's. Een in de omgeving wonende politie man zag het. Hij waarschuwde zijn collega's en het drietal kon wor den aangehouden. Het zijn de 20-jari- ge lasser A. H., de 20-jarige sjouwer H. E. Q., en de 27-jarige chauffeur M. K., allen uit Vlaardingen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een felle brand brand heeft zaterdagmiddag het drie verdiepingen tellende pand van de zakkenhandel van de firma Gebrs. W. en J. Buytenhek aan de Kethelstraat geheel in as ge legd. De schade wordt geraamd op vijftigduizend gulden. De direc tie was niet verzekerd. 's Morgens om elf uur was -de zoon van een der firmanten nog in. het kantoor geweest om de post te halen. Hij heeft toen niets gemerkt. De brand brak uit omstreeks twee uur. De brandweer die onder leiding van commandant D. de Jager: met groot materieel uitrukte moest onder zeer grote publieke belangstelling een muur slopen om de brand meester te kunnen worden.- Het 'vuur werd met twaalf stralen geblust. De naastgelegen afbraakpandjes lie pen 'bij het bluswerk geen noe menswaardige schade opi Hoewel het aangrenzende afbraakter- rein dikwijls als speelplaats wordt ge- (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM In öe jaarlijkse collecteweek wordt weer de aandacht ge vestigd op het Rode Kruis. Een. van de zestig taken van de 100-jarige instel ling is het lectuurdepot in Den Haag, dat in 1945 startte en sindsdien wordt geleid door mejuffrouw C. J. Bungenberg de Jonge. bruikt wijst niets er op dat de brand het werk van jeugdigen is. De politie heeft een aantal kinderen gehoord. Burgemeester H. Roelfsema en ge meentesecretaris mr. M. J, Blok waren op. het terrein van de brand aanwezig. De directie van de zakkenhandel was niet verzekerd omdat sedert verle den jaar geen enkele verzekeringsmaat schappij het pand wilde verzekeren wegens te groot risico. (Van een medewerker) SCHIEDAM Met een duidelijke 7—4 overwinning op het op bezoek ko mende GKV 2 heeft ODI zaterdagmid dag op Harga de compititie 1966-1967 afgesloten. Door- Costiek Tdussaint werd het met een doorloopbal 10, waarna GKV terugsloeg en 11 liet aantekenen. Ton Spruyt had daarna met een worp van onder de korf succes (2—1), maar weer kwam GKV terug (2—2). Met een doorloopbal zorgde Giel Bos na de tweede vakwisseling voor 3—2, maar nog voor de rust brachten de GKV-reservës de partijen 'op gelijke voet: 3—3. '/"".v :'v v:":., T' Na de thee een enthousiast spelend ODI, dat door een afstandschot van Costiek Toussaint op 4—3 kwam en door een treffer van Jan Versteeg op 53. Na 54 werd het 64 via een afstandschot van Ton Spruyt, waarna Arie van 't Hoff de eindstand met een afstandschot op 74 bepaalde. SCHIEDAM Bij een inbraak in het benzinestation aan de Horvathweg is 500 uit een stalen kast ontvreemd. Men wistdoor het vernielen van een i van 3 en ruit binnen te komen. 'jaar 15. SCHIEDAM De Algemene Be drijfsvoetbal Competitie (ABC) is reeds twee weken in "volle gang en duidelijk is gebleken, dat de schutters dit seizoen niet zijn achtergebleven. Verscheidene wedstrijden eindigden met dubbele cijfers en de sterkste clubs onderscheiden zich nu reeds in de vijf afdelingen, die dit bedrijfsvoet bal dit jaar telt. De wedstrijden hebben een sportief verloop en de weersomstandigheden werken tot nog toe mee. Er moest slechts één wedstrijd worden gestaakt (Hoek Scheffers, stand 10) en wel omdat de lat het begaf. Deze wedstrijd wordt dinsdagavond voortgezet met het spelen van de tweede helft. Enekele uitslagen met hoge cijfers: SCF GPS 9—0, Hoek HAV Bank 80, Scheffers Total 60, Halvax PTT 0—6, GPS SCF 4—12, Ter Braak v. d. Moezel 82, v. d. Bor Halvax 120 en Total Standaart 0—6. In afdeling A leiden Enka, Helios en SCF met vier punten, waarbij SCF drie wedstrijden speelde en Enka en Helios twèe. Standaart doet het in af deling B. het best (drie gespeeld, zes punten), Veveo en Vegla leiden met vier uit twee in afd. C, v. d. Bor, PTT en ETBH eisten na twee wedstrijden in afd. D. de volle winst voor zich op, terwijl in afd. E. Coebergh leidt met vier uit twee, gevolgd door Enterprise met drie uit twee. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Clubhuis St. Jo ris Doele houdt dit jaar vier zomer kampen namelijk 1 een gezinskamp, twee kinderkampen en een kamp (sa men met Pro Juventute), voor onder meer onvolledige gezinnen. Voor kinde ren van 7 tot 11 jaar wordt een kamp. gehouden van 8 tot 15 juli en voor kinderen van 11 tot 15 jaar van 22 tot 29 juli. De kampen liggen op een terrein bij Doetinchem. De prijzen zijn voor ouders 55, voor jongelui van 16 jaar en ouder 50 voor kinderen van 14-15 jaar 40 van 11, 12, en 13 jaar 30 van 9 en 10 jaar, 27: van 5,6 en 7 jaar 22,50 4 jaar 20 en van 1 en2 N HAZET ZAKT NIET DOORI Vraag onze rijk geïllustreerde gratis katalogus HAZET-F ABRIEKEN ZEVENBERGEN TEL. 01680-3Ö10* Het depot heeft in het gehele land 600 lectuurhuisjes ol -kastjes, waarin gedu rende de afgelopen 21 jaar ongeveer hon derd miljoen tijdschriften en een ander half miljoen boeken werden gedeponeerd. Men heeft een bibliotheek van twintig duizend delen.' Vijfhonderd inrichtingen, zoals ziekenhuizen ontvangen regelmatig de pakketten met tijdschriften. Leden van de Schiedamse Bode Krdis Colonne zorgen voor het ophalen. De Co lonne doet natuurlijk nog veel meer. Zij oefent veel om bij rampen e.d; in geor ganiseerd 'verband hulp te bieden. De oudeTen zullen zich ongetwijfeld nog de ramp van het Griekse s.S. ..Petrakis No- mikos" op 31 oktober 1936 herinneren. VLAARDINGEN In haar rubriek „Tijd'vrij voor muziek in vrije tijd," waarin cóncoursmuziek 1967 van de Nederlandse Federatie van Christelijke Muziekbonden ten gehore wordt ge bracht, zal de NCRV woensdag om 18,00 uur twee opnamen brengen van de christelijke Harmonie-vereniging Sursum Corda. Onder leiding van dirigent B. Boer man worden gespeeld: Feierliches Vorspiel van Jos. Ed. Ploner, afdeling B harmonie en Impressions de Paris van Chr. v,d. Bos, afdeling C harmo nie. Op woensdag 14 juni zal Sursum Corda in dezelfde rubriek de parafrase ,,'k Heb geloofd" van Gerard Boedijn in de ether -brengen. In het kader van de serie zomer avondconcerten van de Federatie van Viaardingse Muziekgezelschappen treedt Sursum woensdag 31 mei om 18.30 uur op in Het Hof. Het programma is als volgt: Koraal; Mars Arbedo, J. Meister; Feierliches Vorspiel van Jos, Ed. Ploner; Prelude et Dance van Victor Kalkman; Impres sions de Paris van Chr. v.d. Bos; pau ze; Mars B.B, en C.F. van Ord Hume; Harlem Shadows van Meindert Boe- xel; American Patrol van Meacham Gray; Brasil van A. Barosso en Mars Black Diamond ivan C. J. N. Cori. VLAARDINGEN Dank zij de op lettendheid van de twintigjarige chauf feur J. B. M. heeft de politie de 32-jari- Se kraanmachinist J. L, kunnen aan bonden. L. was nadat hij een aanrijding had veroorzaakt tegen de bestelauto van B., zonder meer doorgereden. B. noteer de daarop het grootste gedeelte van het kenteken en gaf dit door aan de Politie die de man later in zijn woning xon bekeuren. Beide auto's liepen als gevolg ,van de aanrijding lichte schade op. De dames van de olonne doen dienst als hulpverpleegster. Men kan de Colon ne-leden aantreffen bij het schoolvoed- bal, avondvierdaagse, collecten, bij wed strijden van de Invaliden Sportbond en ze doen dienst in het Henri Dunant Huis en varen mee met de Henri Dunant boot. Een speciale aanbieding zonne schermlinnen en markies-doek. op de tweede etage in onze Campingafdeling... die U nu gaat kopen voor bijna de heift van de normale prijs. A. Zonnescherm linnen voor het maken van windschermen en strandtenten, zodat U met meer gerief kunt genieten op Uw plekje in de zon... van 2.35 B. Markies-doek, een fantas tisch mooie kwaliteit, voor zon wering, door de kleine schoon heidsfoutjes nu zeer voordelig, normale prijs 4,75 SCHIEDAM Geboren: Robin zv A P Baumhoër en C. Suvaal; Ludolfina; E d 'v d H P Jeremiasse en E Hijzer; Annieta dv E van der Lubben en W W van Huuksloot. Overleden: A C van Schendelen, 92 j wed van Q van Dijke. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze 'grote partij zonnesehermiinnen en markies- doek, belde 720 cm breed, voor bijna de helft van.de normale prijs. ■dyt Gééft Ut. of schrift, but. SCHIEDAM Naar venvacht wordt zal binnenkort de rijks goedkeuring worden verleend voor de bouw van vijftien wo ningen met daaronder gelegen winkels naast de Passage aan de Broersvest. Zodra deze ver gunning is verkregen, zal met de bouw worden begonnen. Verzonken in een put heb ben hier de oude panden van Stokhof gestaan. Zij vormden. bepaald geen lust voor het oog, maar toen ze eenmaal waren afgebroken, gaapte er een af schuwelijke leegte, die het stadsbeeld grondig bedierf. Daar aan zal nu wel gauw een eind (Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM Konden we het jaar 1965 kenschetsen als een jaar van kapi taalschaarste, voor het jaar 1966 geldt deze definitie in meerdere mate. De voornaamste oorzaak was de overbesteding door de overheid. Boven dien maakten de loonkosten, die in 1966 weer sneller stegen dan de pro- duktiviteit. dikwijls een beroep van het bedrijfsleven op de kapitaalmarkt noodzakelijk. Aldus het jaarverslag 1966 over het 147ste boekjaar van de Spaarbank Anno 1820. Ingelegd wérd in 1966 32.788.699,19 in 170.371 posten (in 1965 27.392.878,35 in 170.849 posten) en terugbetaald ƒ28.935:109,03 in 60.191 posten (in 1965 23.347.096,79 in 53.265 posten). Het inleggerstegoed, :dat op 16 febru ari 1965 de mylpaal van 50 miljoen bereikte, passeerde reeds op 31 decem ber 1966 met de rente, bijschrijvingen de ƒ60 miljoen. Op laatstgenoemde da tum bedroeg het obligo, na rente bijschrijving 60.553.239,66. Het aantal spaarders steeg met 1,656 tot 57.479. Aangezien debevolking slechts met 490 toenam, kwam het aan tal spaarbankboekjes in omloop pér 100 inwoners van 68 op 70. Het gemiddelde tegoed per spaarre kening nam toe van ƒ982.12 tot 1.053,48. De inlagen en terugbetalingen per post- en bankgiro bedroegen in het af gelopen jaar in totaal 16.002.989,15 (in 1965 12.322.434,16). Per 31 december 1966 waren 9,290 spaarbusjes in omloop, tegen 8.831 per ultimo december 1965.Het aantal ledi gingen bedroeg in het verslagjaar 11,379.tegen 11.366 in het voorafgaande jaar. Het totaal gespaarde bedrag liep terug van 366.922,63 in 1965 tot 343.182,-- in 1966. Het sparen ingevolge de Jeugdspaar- wet, het zgh. „Zilvervlootsparen", telde op 31 december 3.402 deelnemers met een gezamenlijk tegoed van ƒ2.370.300,70. De resultaten van de nieuwe spaarre geling ingevolge de Algemene Pre- miespaarwet bleven beneden verwach ting. Met ingang van 1 mei werd de gelegenheid geopend voor ingezetenen behorende tot de leeftijd van 21 tot en met 59 jaar en een belastbaar inko men van niet meer dan 15.000 in het voorafgaande jaar - - met 20 procent Rijkspremie te sparen. Voor hen die gewend zijn om eisen te stellen aan hun gaine... is dit een bijzondere aanbieding. Gaines, het elastieken cor set, dat door de dames, die tóch een corset nodig hebben het meest gewaardeerd worden brengen wij in de verkoop voor een prijs, die tot heden onmogelijk scheen.. Gaines, van 15.95 met extra verstevigde ritssluiting, met verhoogde taille en met baiein- versteviging, koopt U nu voor nog géén negen gulden. SCHIEDAM Bij een auto-ongeluk liep de. twintigharige bouwvakarbeider C. S. snijwonden op aan de kin en boven het rechteroog. De man werd in het Gemeenteziekenhuis verbonden en kon vervolgens naar huis gaan. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Jan van Avennestraat op het moment dat de 56-jarige voorman J. R. V. ir.etz ijn auto remde voor een bromfiets. De auto van de 21-jarige bijrijder H. B., waarin ook S. zat, die vlak achterop kwam, kon niet meer tijdig remmen en botste tegen de auto van V. Er ontstond lichte materiële schade. Bij een voetbalwedstrijd kwam de 40-jarige ijzerwerker N. M. in botsing met een andere speler. De man viel met zijn hoofd tegen de grond, waarna hij met een - hersenschudding naar de dr. Noletstichting moest worden ge bracht. MAASSLUIS ln 1966 zijn in hel Maassluise 'verkeer geen doden geval len maar wel werden 77 mensen ge wond. Dit wordt opgemerkt in het jaar verslag van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het ledental steeg in. vijf jaar van 400 tot 650 en honderd leden lieten zich eind 1966 inschrijven voor de cur sus van de nieuwe verkeersregels. Op de lagere scholen werd weer met succes verkeersonderwijs gegeven en van de zeven scholen deden 315 kinde ren examen. Van dit aantal slaagden er 284 waarvan 24 met iof. De Caland LTS nam met zeventig leerlingen deel, aan een verzwaard examen. Hiervan haalden 56 jongens het diploma. Zeventig verkeersbrigadiertjes heb ben een excursie gemaakt naar "net bu reau van politie. In de loop van het jaar kregen zij nog een uitstapje. Vrijdag 26 mei houdt de afdeling om 20.00 uur haar algemene ledenver gadering in het zalencentrum Maassluis-west. Naast de jaarversla gen, staat bestuursverkiezing op de agenda. De heren E. Barmen 't Loo en F. Wempe zijn aan de beurt'voor aftre den. Ook worderi de certificaten aan de geslaagden van de cursussen uitge reikt en zullen een film en dia's wor den vertoond. Morgen om 9 uur verkopen:1 wij deze gaines van een pracht- kwaliteit zware' elastiek. het achterpand- met satijnelastiek, - en met nylon voorpand, In de maten M (42) voor Geen tel. of senrift. best; (Van een medewerker) SCHIEDAM De jeugdige. W. C. Heuvelrun heeft vrijdagavond in het clublokaal vande Damclub: Schiedam (achter de Bethelkenk) de eerste prijs ontvangen van de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam.- •Heuvelman heeft zich de sterkste ge toond in deze strijd en titelhouder. J. C. Onink moest met de tweede 'prijs genoegen nemen. C. Korpel werd der de. Zij ontvingen hun bekertjes uit handen .van wedstrijdleider A- Ris- seeuw, die in zijn felicitatie toespraak wees op het doel van deze persoonlijke kampioenschappen, namelijk hetma ken van propaganda voor de damsport Dit jaar was daar weinig van geko men, omdat slechts twee outsiders heb ben meegedaan en voor de rest de. le den van de Damclub Schiedam van de partij .waren. De hëer Risseeuw acti veerde de leden om voortaan veel pro paganda te maken voor de damsport in Schiedam, zodat de titelstrijd tussen veel meer dammers zal gaan dan dit keer het geval was. Vraag stalen boeken 2e MIDDOLANDSTRAAT 2 -TEL. 23.3192 IM0LPHAERÏSB0CHT 236 -TEL27.48-25 VLAARDINGEN Op de Westhavenplaats raakte zaterdag middag een personenauto te wa ter. De bestuurder, de negentien jarige Y. H. uit Schiedam reist een van de portieren te openen Zwemmend bereikte zij een pas serend plezierbootje. Zij was vanaf de Oude haven- brug naar de Westhavenplaats gereden en wilde haar auto daar parkeren. Vermoedelijk heeft zij in plaats van de rempedaal de gaspedaal ingedrukt. De auto is met een takelwagen uit de Oude Haven gevist. VLAARDINGEN De christelijke korfbalclub Spirit zal het met in gang van half juni zonder trainer, de heer J. Vis, moeten doen. De beer Vis, die de vereniging vele jaren trouw heeft gediend, heeft zijn besluit genomen omdat de reis van zijn huis in Hoogvliet naar de trai- ningszaal vooral in de wintermaan den zeer tijdrovend is. Spirit is er al in geslaagd in de heer F. Wijnbeek een nieuwe oefen- meester te vinden. De heer Wijn beek is ook bestuurslid van de vere niging. ROZENBURG In het Europooirtgebied is vrijdagavond de 29-Jartge Turk A.H.B. aangehouden wegens geknoei met paspoor ten en het illegaal binnensmokkelen van vreemdelingen. Hij werd overgegeven aan de vreemdelingendienst te Rotterdam, dn hem na'verhoor heelt vrijgelaten. Stadhuis: Gemeenteraad, vergadering, 20 Chr, Soc. Belangen: Stichting VXFG, prijsuitreiking lichtstoet 20 Musis Sacrum: Gemeentewerken, jaarver gadering 24 Irene: Schiedamse Filmic ring, Lezing. 20 Gercf. Jeugdgebouiv, Lange Haven: Co mité Statenvertaling, ds. P. J. Dorsman,. 20 Lange Bijkantoor „De Rotterdammer", 263934 b.g.g. 348819. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli tie tel, 25446S. Brandweer 263218,GG en GD 269200 Klachten bezorging: Dr. Zarnenhofstr. 130, lel. 152-100 Apotheek: Rembrandt. Rembrandtlaan 5b, lel. 268855.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1