N.V. GLASUNIE Alkyone op laatste reis ROTTERDAM Aller ogen zi'ia gericht op... Vakantiereis M-Öosten afgelast EVO VRAAGT RUIMTE! VOOR BEDRIJFSAUTO Goede voorlichting uiterst Me gedood op Bank beroofd van f 2,5 min. Maderna in R'dam Tanker ontploft Overnachting kostte tientje UfJIotlerttammfr THERMOPANE ISOLERENDE RUITEN Dribbeldok op Maasvlakte nog mogelijk Alkmaar als voorbeeld j Era-complex be^ Gulf komt met patent tegen watei^ervuiling heetman 3 Beatfestijn met tienduizend tieners in Energiehal Werkt voorstel dubbelp arkeren in de hand? Ean Brusselse ramp voorkomen in Rotterdam Beneluxtmmel 3 juni open voor voetgangers l Forse order van Neratom voor RDM Ooreheek schoot Zwart Wit naar 2-1 overivinning Overdracht Lady Beth bij Verolme Jaarverslag ft Zuid-Hollandse reddingmij. Gulf legt beslag op bezittingen van Zwolsman WF-Bronswerk is optimistisch WC ScJufibima Weinig bekend over Nederlanders Congres sociaal werkgeversverbond In Ver. Staten 38 man vermist Botlékbrug krijgt nieuwe kakels HARINGVANGST NIET GROOT DK ROTTERDAM»!KH Beroemd om hun spreekwoordelijke betrouwbaarheid, grote precisie en tijdloze élégance. Vaan Cup voor Neptunus (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Het muziekleven in de Maasstad krijgt opnieuw een belang wekkende stimulans die de internatio nale reputatie zeker zal vergroten. De vermaarde Italiaanse dirigent-compo nist Bruno Maderna is bereid gevonden, zich als' docent te vedbinden aan het Rotterdams Conservatorium, voor kx c l i ;sn: vk ii a x; i:s m qm? van 50 jaar geleden Pagina 4 ROTTERDAM Als een volgende stap in haar voortdurende strijd te- gen water- en luchtverontreiniging heeft Gulf Oil Corporation besloten óm een belangrijk patent van een industrieel controleproces tegen wa terverontreiniging wij te geven. Het patent - gedeponeerd op het Ameri kaanse Patent Bureau heeft be trekking op het terugwinnen van fe- nol uit afvalwater en de ontzouting van ruwe olie. Fenol de chemische naam voor car- bolzuur is een belangrijke grondstof voor kunstharsen en voor industriële chemicaliën, Het wordt bijsommige rafflnageprocessen ge- produceerd in kleine hoeveelheden. Het, probleem is fenol uit' het afval water te verwijderen voordat het wordt geloosd. Het GULF-patent voorziet in een rela tief goedkope manier om fenol uit afvalwater terug te winnen en weer toe te voegen aan de ruwe olie, voor- dat deze wordt geraffineerd. Door middel van dit proces worden tege lijkertijd de anorganische zouten aan de ruwe olie onttrokken. Deze zouten worden op hun beurt met ||5 een standaard ontzoutingsapparaat 'verwijderd, zodat daarna het afval water zonder schadelijke 'stoffen wordt geloosd. Het gepatenteerde proces is bijzonder geschikt wanneer hoge fenolconcentraties voorkomen. Andere beschikbare methoden zijn dan minder economisch. Het proces wordt al geruime tijd met veel succes toegepast in de raffina derijen van GULF. De maatschappij heeft het patent vrij gegeven voor de gehele industrie. Daardoor is een positieve bijdrage geleverd in de strijd tegen de waterverontreiniging. O OTTERDAM Dinsdag heeft het Griekse vrachtschip Alkyone zijn Isatste reis gemaakt: naar de sloper. Het ongelukkige schip eindigt zijn le ven in het afbraakoord voor schepen: Hendrik-Ido-Ambacht. Op 18 maart j.l. liep de Alkyone (op weg naar Ham burg met 5000 ton cópra) in een zware storm op de Zuiderpier. Tijdens een poging om het schip vlot te trekken liep de sleper Vikingbanlc ook op de pier. Dit .vaartuig kapseisde en de be manning werd met een helikopter van boord gehaald. De Vikingbank zit nog altijd op de pier. Op 20 april slaagden twee sleepboten erin (de tweede po ging) de Alkyone vlot te trekken. Het werd bij Verolme in de Botlek afge meerd, in afwachting. Later bleek dit uitstel van executie te zijn. ROTTERDAM Een dubbeldok voor reparatie van schepen boven de '120.000 ton op de Maasvlakte behoort p nog steeds 'tot de mogelijkheden. Rot terdamse Droogdokmaatschappij en Wilton-Fijenoord bespreken gezamen lijk de bouw van een dergelijk dok, dat per jaar 150 schepen zou moeten dokken om het lonend te maken. Van belang is hoe de vloot aan grote schepen toeneemt en ook welke dok ken men elders, o.m. in Engeland gaat bouwen, aldus heeft ir. Woltjer tijdens de dinsdag gehouden algemene aandeel houdersvergadering van Wilton-Fjje- noord-Bronswerk verklaard De cijfers over de eerste maanden van dit jaar bevestigen dat wij de toe komst met vertrouwen tegemoet kun nen blijven zien, zo deelde mr. J. J. Oyevaar, president-commissaris mee. Het nieuwe dok voor schepen tot 100.000 ton te Schiedam levert een bij drage tot de resultaten, zo liet Ir. Wol tjer weten. Hij zei dat het dok al lo nend werkt bij een gemiddelde maat van 40.000 ton dwt., maar dat de bezet ting tot dusver 80.000 ton dwt is ge weest Hierbij moet men bovendien be denken dat een dok in de eerste plaats is bedoeld om werk aan te trekken en l dat er daarom niet direct naar rentabi liteit wordt gekeken. Wilton-Fijenoord 'is blij met de uitbreiding van de dok-capaciteit: „Wij merken nu hoe- zeer we dit dok gemist zouden heb ben," aldus mr. Oyevaar. Het mammoetdok In Portugal, waar- In Wilton-Fijenoord een belang neen van 8 i/3 procent aal op 23 juni wor den geopend. Dit dok ligt gunstig U.y. de routes van reuzentankers. Ir. woi- tier merkte op dat de n.v. de mogelIjK- heid niet uitsluit dat Wilton-Fijenoord en RDM nog andere partners sullen vragen om mee te doen aan de eventu ele bouw van dokken op de Maasvlak te. Od een vraag over het belang yaa -.-_ Engineering Btgem ttrvin-afditr LIJNBAAN 92 OOSTZHEOUK155-157 RQTTEHDAvt ROTTERDAM Naar schat- ting tien tot vijftienduizend tieners uit alle streken van het land, komen zaterdagmiddag 3 juni naar -'s werelds grootste havenstad, die voor deze zater dag ook Nederlands belangrijk ste beatstad zal zijn. Neder landse topgroepen en interna tionale grootheden zullen acht uur lang de Energiehal met het muzikale geluid van vandaag vullen. Organisatoren zijn radio Vero nica en de Rotterdamse firma Radio Modern. Tot de ruim twintig groepen die zaterdag 3 juni tussen 16 en 24 uur in de Energiehal zullen optreden 'be horen The Spencer Davis Group en The Small Faces, The Out siders, The Golden Earrings, The Motions, The Haigs, Q65, Tee Set, Shoes, The Froggs, Tie- Pies, Sandy Coast, Hu and The Hilltops en de Mini Condorr. De bühne die in de Energiehal zal worden gebouwd, is de grootste die ooit in Nederland heeft gestaan. Het podium zal namelijk 25 meter breed en 8 meter diep worden. De hoogte zal 2 meter bedragen. ROTTERDAM Naar aanleiding van de brand in een warenhuis te Brussel die enige honderden mensen het leven kostte, heeft het liberale raadslid W. Baggerman. B. en W, ge vraagd, of het college bereid is te doen onderzoeken of de brand- en veilig heidsvoorschriften In Rotterdam vol doende zijn ter voorkoming van zo'n ramp. Voorts vroeg de heer Baggerman of het college bereid is, indien dat nodig mocht zijn, te bevorderen dat brand en veiligheidsvoorschriften worden aangepast en dat daaraan streng de hand wordt gehouden. Ook vroeg het liberale raadslid of de uitrusting van de Rotterdamse brandweer voldoende is om met succes bij grote rampen op te treden. ROTTERDAM —De EVO, Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Orga nisatie heeft naar aanleiding van het voorstel van B. en W. aan de gemeen teraad tot vervangen van de „blauwe zone" door parkeerplaatsen met meters een' brief gezonden aan de leden van de gemeenteraad. De EVO, waarbij zoals zij -in haar brief stelt, meer dan 43.000 bedrij ven zijn aangesloten, heeft volledig begrip en ook grote waardering voor de voorgestelde parkeermaatregelen, maar zij stelt, dat door het plaatsen van de patikeermeters niet wordt voorzien in de behoefte van het goe deren vervoer om laad- en -losvoor- zieningen voor vracht- en bestelwa gens ter beschikking te (krijgen. het concern in Seffinga's Corporation (SEQ N.V. te Ede - die een verlies heeft geleden werd g zegd dat Wilton-Fijenoord m deze N.V. deelneemt voor veertig Aandeelhouders keurden de jaarstuk ken 1966 met algemene stemmen goed en stelden het dividend vast op 12 pro cent (onveranderd) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In verband met de gespannen situatie in het Midden- Oosten heeft Eurotonrs, gespecialiseerd In reizen naar dit gebied, zf|n toeristen- reis die gisteren op Schiphol zou star ten, niet door laten gaan. Mede op ad- vier van de EI Al, de Israëlische lucht vaartmaatschappij, acht men, gezien de recente ontwikkeling in de golf van Akaba, een reis onder de hnldlge om standigheden onverantwoord. Over de reis die volgende week zou beginnen naar Libanon, Syrië, Jordanië en Israël is nog geen beslissing genomen, maar daar zijn we somber over gestemd, zo voegde men eraan toe. Er zijn nog vele reizen naar het Mid den-Oosten; we zullen geval voor geval moeten bekijken. Als een maatschappij als de El Al, die er toch zeer bij gebaat is dat zijn vliegtuigen vol zijn adviseert „liever niet doen" dan zegt dit toch wel wat Wij nemen de financiële konse- kwenties dan maar op de koop toe, aldus Eurotours. Een heel andere mening is de Neder landse Christelijke Reisvereniging toe gedaan. Via haar contacten in het Midden-Oosten tilt ze niet zo zwaar aan eventuele risico's. Spanning is er al* jaren in dat gebied en de zaak wordt maar al te gauw opgeblazen. Overigens start de eerstkomende reis van de NCRV naar het Nabije Oosten pas in juli, zodat er geen acute beslis singen genomen behoeven te worden. Het reisbureau Fit in Eindhoven, ook gespecialiseerd op dit gebied, laat zijn reizen normaal doorgaan, al houdt het uiteraard de ontwikkelingen nauwlet tend in het oog. DEN HAAG Het ministerie van bui tenlandse zaken In Den Baag weet niet precies hoeveel Nederlanders er In het Midden-Oosten zijn. Er is naar deze landgenoten geen oproep uitgegaan om terug te keren. Wel krijgen de mensen, die by het ministerie inlichtingen inwinnen over een voorgenomen reis het advies de toe stand nog even al te wachten. De toeristen die bij de Nederlandse ambassades in het Midden-Oosten om advies vragen wordt aangeraden naar ons land terug te gaan. ROTTERDAM Op zaterdag 3 juni zal de Beneluxttmnel van 9 tot 17 uur voor voetgangers toegankelijk zRn. Zij kunnen de tunnel bereiken via de dienst wagen bij het V(jf Sluizenviaduct. Bij het transformatorhuis naast de fa briek van Cincinati Nederland wordt ge legenheid tot stalling van fietsen en bromfietsen gegeven. Automobilisten kun nen op Vlaardings gebied niet op de Zoomweg komen. Zij moeten via Schie dam rijden en de oprit bij de Margriethal nemen. Tussen Kethelplein en Vijf Sluizen zal op de Zoomweg gelegenheid tot parkeren komen. Op de Zoomweg en op de rijks weg 20 tussen Vlaardingen—-Broekweg en Schiedam'-Gravenlandseweg worden geen fietsers of bromfietsers toegestaan. Voor de deelnemers aan de wandel mars met startbureau in De Ho'Jandiaan, Park Nieuwland, bestaat gelegenheid tot stalling van fietsen in het park. Auto's kunnen in de omgeving parkeren. Be stuurders van voertuigen wordt verzocht zich nauwgezet aan het in te voeren eenrichtingverkeer te houden. (Van «en onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Vooral In een lijd van economische regressie is goede voorlichting in bedrijven uiterst be langrijk". Mr. F. J. Jacobs, directeur algemene zaken van Shell Nederland, zei dit vanmorgen tijdens de jaarverga dering van de werkcommlssie perso neelsorganen van het centraal sociaal werkgeversverbond in de kleine zaal van De Doelen. In de economische omstandigheden waarin wij nu verkeren is het uur van het geweten geslagen. Dat gewe ten kan tot uitdrukking wórden ge bracht in een verantwoorde verzor ging van de bedrijfsbladen. Vooral in de laatste maanden ben ik geschrokken van het historisch wan trouwen van de werknemers ten op zichte van hun werkgevers. Wij moeten, met gebruikmaking van de bedrijfsbladen, al het mogelijke doen om de personeelsleden die in formaties te geven, die zij nodig heb ben om een volwaardig bedrijfslid te zijn, aldus de heer Jacobs. „Anderzijds moet ik zeggen dat niet alles zich leent voor publikatie. Men moet zich als bedrijfsvoorlichter echter wel steeds van integere voorlichting ROTTERDAM De RDM heeft van Neratom de opdracht ontvangen twee stalen drukvatringen voor een drukwa- terreactor te vervaardigen. De ringen, die een gewicht hebben van 50.000 kilo gram, hebben een diameter van 4880 millimeter, een hoogte van 160 milli meter en een wanddikte van 300 mil limeter. Deze order is naar de RDM gegaan omdat dit bedrijf beschikt over de zwaarste smeedpers van Europa. Het bedrijf levert ook de drukvaten voor de kerncentrales in Dodenwaard en Nucleanor (Spanje) De ringen moeten begin volgend jaar worden afgeleverd. bewust zijn. De maximale voorlichting dient een onderdeel uit te maken van het dire'ktiébeleid", aldus besloot de heer Jacobs zijn toespraak die was ge titeld Conjunctuuren personèdsvoor- liehting. In zijn openingswoord zei ir. C. J. Andriessen, directeur van Wilton-Feije- noord-Bronswerk in Amersfoort, dat zeventig procent van het be drijfsnieuws de personeelsleden be reikt' via bedrijfsbladen. „Helaas zijn er nog te veel van dit soort bladen, die te weinig informatie geven over ei- genbedrljf". De 'wereldconferentie over de ruimte in Wenen zal niet in september worden gehouden, maar in augustus 1968. De Russen hadden om dit uitstel gevraagd om betere voorbereidingen te kunnen treffen. (Van een onzer sportredacteuren) ROTTERDAM Een in de tweede helft goed draaiend Zwart Wit heeft dinsdagavond ook in de laatste wedstrijd om de Vaan-cup geen neder laag geleden. Het Rotterdamse Excelsi or R moest met 21 de eer laten aan Nieuwstraten en de zijnen, met name door iets doeltreffender aanvalsspel. Door dit resultaat heeft Neptunus voor «en jaar beslag gelegd op de Vaan-cup. Het was de enige ploeg die Zwart Wit een nederlaag toebracht (2-1). Na een matige eerste helft, waarin beide teams vooral met het plaatsen moeite hadden op het effectvolle veld, konden de ruim 1500 toeschouwers na de hervatting genieten van dikwijls snel aanvalsspel. De uitblinkende mid denlinie Verlinde-Nieuwstraten stuwde de voorhoede prachtig. Na een kwartier werd het 1—0 toen Dentro voorzette, waarna een toestor mende Joop Schot keihard inkopte. Een met vier invallers spelend Ex celsior Zwart Wit miste C. Nieuwstraten, Borremans en Schoenma kers maakte gelijk toen Beek na een scrimmage V. d. Laan passeerde (1—1). Uiteindelijk was het hard zwoe gende öorebeek die vijf minuten voor het eindsignaal van de uitstekend flui tende arbiter Van Merkesteyn attent was bij een verre terugspeelbal (2—1). Doelman V. d. Laan onderscheidde zich na rust herhaaldelijk door fraaie saves, Zij vreest dat bij voortdurend gebruik van aaneengesloten in winkelstraten geplaatste parkeermeters er onvoldoen de ruimte zal blijven voor aan-e n afvoer van goederen, waardoor dubbel- parkeren in dc hand wordt gewerkt De EVO bepleit de aanleg van vrije ruimten met parkeerverbod. Deze ruim ten zullen bedrijfswagens gelegenheid moeten geven langs het trottoir te ko men voor laad- en loswerkzaamheden. De EVO vestigt de gemeenteraadsle den op de verkeersmaatregelen die in het centrum van Alkmaar zijn geno men. De gemeente Alkmaar heeft nood zakelijke werkruimte voor be drijfsauto's kregen in een goed par keersysteem waarin oök ruimte is gege ven aan de normale kortparkeerder. Ter illustratie heeft de EVO haar brief vergezeld doen gaan van een overdruk van het artikel „Alkmaar geeft bedrijfsauto de ruimte", opgeno men in het vaktijdschrift „Bedrijfsver- voer" van 11 november I960. In dat artikel worden de te Alkmaar getroffen parkeermaatregelen uitge breid beschreven en toegelicht Er wordt wel in toegegeven, dat deze maatregelen een streng politietoezicht vereisen. BROCKTON/VS Drie gemaskerde mannen hebben zich gisteren in de Amerikaanse stad Brockton meester gemaakt van een bedrag van ruim 2,5 miljoen gulden door een overval op een bankgebouw en een ge pantserde auto, waarbij ook een poli tieagent werd overweldigd. De overvallers, gewapend met machine pistolen, drongen de bank binnen kort voordat een gepantserde auto van het veiligheldsbedrijf Brink's een geldlading kwam brengen. Vol- ge* d bankdirecteur werd een em- ployt van Brink's aangehouden en uitgekleed, waarna één der overval lers, getooid met de jas en de pet van de bewaker, de andere bewa kers in de pantserauto verraste. De ze werden geboeid en gekneveld in een toilet achtergelaten. Op het moment dat de rovers met hun bult zouden vluchten, verscheen een politieagent ten tonele. De ro vers ontwapenden hem echter en ver nielden zijn autoradio. De pantser auto werd later leeg teruggevonden. M Met allerlei ROZENBURG Op het terrein vaii de Mobil Oil-raffinaderij in het Europoortgebied is vanmorgen, woens dag, een dodelijk ongeluk gebeurd, waarvan de 32-jarige lasser. W, A. van der Werken uit Hoogvliet het slachtoffer werd. De m an was bezig met het uit voeren van laswerkzaamheden toen een lege zandwagen hem overreed. Hy was op slag dood. De heer Vander Werken laat een vrouw en twee kinderen achter. HU zal een cursus leiden over „De betrekking tus sen de muziek ten tijde van Renaissance en Hu manisme enerzijds en de hedendaagse muziek anderzijds." Bruno Maderna. (47 jaar) is een van de meestbe- sproken componisten en dirigenten van onze tijd. Reeds leidde hij de beroemdste orkesten ter wereld. Sedert 1963 treedt hij ook regelmatig in ons land op. Met de geest van de Renaisance heeft Maderna een opmerkelijk veelzijdige kennis gemeen. Men heeft hem wel genoemd „een zeldzaam exemplaar van het zestiende-eeuwse genius van de uomo uni versalis". ROTTERDAM Vrijdagmorgen zal bij de Verolme dok- en-scheepswerf in de Botlek het bevoorradingsschip Lady Beth worden gedoopt en overgedragen. Het schip is gebouwd! voor de Interna tional Offshore Marine Services ltd., Rotterdam en is het negende dat op de Verolme scheepswerf te Heusden voor deze opdrachtgever is gebouwd. De Lady Beth gaat dienst doen als bevoorradingsschip voor boorplat- forms, d.w.z. het bevoorraden van deze platforms met brandstofolie, drinkwa ter, industriewaren en boorpijpen. Te ven kan het dienst doen als brand- blusboot en alssleepboot. De International Offshore Services is de grootste rederij van bevoorra dingsschepen in Europa. ROTTERDAM tes uit de mers, die Termopane-g]7cn7if dubbele beglazing - oS", - pasten dan wel heel aUïl e' ■genschappen daarvan v«w£Lö- dan die welke dit materiasdtoT61' kelijkheid had, hield de de Bree, directeur van rul'A Brussel, een feestrede ter iS*1 heid van de aflevering vaa l' acht-miljoenste Terraopane-rutt 4 land* één"müioenste aan Nefe! Die feestrede werd gehouden m ■bouwkeet m Ommoord. Die 4? joenste glasruit werd geplaatst v een complex ERA-woningen da '4 dat terrein in aanbouw is. 4 De heer A. de Jong van de dfm„ volkshuisvesting betuigde nam<S gemeente Rotterdam deebiemirg n£ de slachtoffers van de ramp in p„ seL Hy schetste de ontwikLlrizv^ de volkswoningbouw, die er toe leid de, dat thans reeds dubbele Wh zing kan worden toegepast in benaa! de complexen woningwetwoningen! Een nadeel is nog steeds de hoge vere*. keringspramie, waardoor de exnfoltf tie duur wordt. I ROTTERDAM „Erger u niêti van- neer uw radioprogramma, wordt onder broken door een stormwaarschuwim Laat die Integendeel aanleiding tik op dat moment stil te staan bij het werk van onzè; redders. Misschien wor den zij juist opgeroepen om uit te va ren." Met deze zin eindigt het jaar- verslag 1966 van de Koninklijks Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Hedding van Schipbreukelingen. Zoals altijd wordt in dit jaarverslag uitgebreid verhaald van dat werk, het uitvaren onder zeer zware omstandig heden, d® hoge zee, die de redders dan tegemoet varen, de verraderlijke ban ken of nog erger de Hoekse pieren, waarop hets chip is gestrand waarvan de redders de mensen moeten wegha len. Een Belgische jacht, de Anco State, een zieke van het lichtschip Goeree, de Alkyone, de Vikingbank en vele ande re verslagen van goed zeemanschap, van moeilijk werk, van strijd tegen wind en water. Maar ook andere zaken, zoals het in dienst stellen van de nieuwe redding boot Javazee en een financiële verantr woording van de in het verslagjaar binnengekomen gelden. Het werk van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij' tot Redding van Schipbreukelingen wordt slechts bekostigd uit vrijwillige bijdra gen. MODEHUIS MONIQUE Joiikvr l- rur^MruRt H."i - Ti l (Vin een ouzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Is de schoonzoon nu verdwenen," vroeg de politierechter mr. A, K. Jolles vanmorgen, woensdag, J. de V. (53) die wegens mishandeling van zijn vronw terecht stond. Tijdens een ruzie over het al of niet overnachten van de vriend van de doch ter had de V. zijn vrouw geslagen. De vrouw van verdachte placht de gehele dag bij een vriendin door, te brengen en 's avonds rond een uur of elf terug te keren om de nacht door te brengen. Deze gewoonte had zij reeds negen jaar. Hoewel zij verder het mannetje volko men aan zijn lot overliet, voerde zij een streng financieel beheer. Het leeuwen deel van zijn weekloon ging naar deze tyrannieke vrouw. „Dit is een absurde toestand," zei mr. Jolles, en dat kon de officier mr. A. Niessen alleen maar beamen. Deze eiste s 20 of twee dagen. Mr. Jolles maakte er 10 van en voegde aan zijn, vonnis het advies toe naar een advocaat te gaan. „Doe ze maar de groeten van mU en zeg dat ze of terugkomt dan wel voorgoed vertrekt" „Dit noem ik het drama van een toe komstig echtpaar." zei mr. Jolles tegen de 24-jarige kantoorbediende J. C. V. K. en de 21-jarige vertegenwoordigster J. P. By het naar huis brengen van zyn verloofde was K., die juist voor zijn rijexamen was gezakt tegen een auto gebotst en doorgereden. Van het spaar geld voor de in juni te houden bruiloft was de schadee van 1200 voldaan. De officier eiste, de terugkeer kort na de botsing in aanmerking genomen, 100 of tien dagen. Mr. Jolles maakte er 70 of zeven dagen van. „Veel geluk en sterkte" wenste mr. Jolles hen toe, en dat hadden ze ook wel nodig met het schamele overschot van het spaargeld.- namelijk 800. ROTTERDAM E. en W. stellen de voor 0611 krediet van 250.000 beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van de kabels van de Bot lékbrug. De werkzaamheden zullen te twee fa ses worden uitgevoerd: in het weekeinde van 23 tot 25 juni en van zeven tot ne gen juli Het wegverkeer zal tijdens het vernieuwen van de 48 kabels, over een lengte van vijftig meter, geen hinder on dervinden. Het scheepvaartverkeer moet wel rekenen op vertragingen. De kabels zijn sinds de opening van de brug in 1955 niet meer vernieuwd. Aanvankelijk lag het in de bedoeling deze werkzaamheden gelijktijdig uit te voeren met die aan de Spljkenlsser- en Barendrechtsebrug. ROTTERDAM Gulf Oü heeft be slag laten leggen op bezittingen van R. Zwolsman wegens het niet voldoen van aflossingen op een geleend be drag. Op 20 juni zal de Haagse recht bank beslissen of zij het beslag be krachtigt. Gulf Oil leende de Centrale Admi nistratie Maatschappij, een dochter onderneming van Zwolsman, een be drag van in totaal 9% miljoen. Zwolsman stelde zich persoonlijk ga rant voor de aflossingen, in totaal 1,5 miljoen. Deze 1,5 miljoen zou in drie ter mijnen worden betaald, nl op 15 april, I5 en 15 juni. Van de zijde -van Gulf Oil werd meegedeeld, dat Zwols man daarvoor al een aanzienlijk uit stel van betaling was gegeven. „Wij zyn op dit punt zeer soepel geweest", alaus een woordvoerder. Op 15 april echter bleef Zwolsman in gebreke het vastgestelde bedrag te YpWoem evenzo op 15 mei. Dit is voor Gulf Oil aanleiding geweest maatrege len te nemen. TOULON Op de Middellandse Zee, ongeveer 60 km van het Franse Tou lon, is gisteren de 11.157 ton me tende Liberiaanse tanker Circe in een zware „mistral" ontploft en door midden gebroken. Het schip had 39 bemanningsleden aan boord. Een helikopter heeft een beman ningslid uit het water opgehaald én naar het Franse vliegdekschip Arnj- manche overgebracht De overleven de, een Griek, werd gevonden bij een omgeslagen reddingboot, waar omheen vijf of zes lijken dreven. De Liberiaan had in de Franse ha venstad Sète een lading olie gelost en was gisteren in ballast naar Na pels vertrokken. Eenheden van de Franse vloot, drie sleepboten en een aantal vliegtuigen nemen op het ogenblik deel aan de opsporingsactie. Men vreest dat 38 bemanningsleden zijn omgekomen. Het ongeluk werd bekend door een boodschap van het Nederlandse schip Hathor, die maandagochtend half tien in Marseille werd opgevan gen. De Circe is eigendom van Global Car riers ine. en geregistreerd in Monro via. SCHEVENINGEN De haring vangst ten noordwesten van de Dog- gersbank op de Noordzee is tot nu toe nog niet indrukwekkend Er werd vandaag wil iets meer ge vangen dan gisteren. Slechts twee schepen van de vlócrt hadden vanmor gen by (het aanbreken van de (derde) dag vijftien tot twintig kantjes. De andere schepen kwamen niet hoger dan tien. Fusie Spoorwegmaatschappijen. Alt ge volg v*n de fusie toasclien de drie groot» Spoorwegmaatschappijen is een techsi- eche Studie-commissie gevormd, onder leiding van Prof. Franco, hoofdingenieur der S.S, Verder hebben in die commis sie zitting een ingenieur der N.CS. co een der H.U.S.M. Tot nog toe bad elke maatschappij an* dere locomotieven, rijtuigen, enz. D» Studie-commissie zal nu trachten één type locomotief rijttüg en vragen aan te geven, wat voor hdt gezamenlijke ma chine-personeel van belang is.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2