Ook wandeldrukte in stad m m Actie Excelsior M" nog geen succes AGENDA Ds. Van Veen bevestigd in Magnalia Dei-kerk „Kom zing" gaat op dezelfde Smyrna, tafelkleden 69P H| Goede prestatie van G. Wapenaar tfr isjes aten bijna zwaar vergif Leden verleenden geen medewerking cadeau-tip heetman J Muziekkorpsen gaven feestwèek waardig slot ff. van Berkel kampioen vorktruck In gestolen auto over de kop Twee gewonden in het verkeer HAZET LEDIKANTEN METEXTRA GESPANNEN SPIRAAL Jongen gewond op berucht kruispunt Loop der bevolking QEKÜERK&ZÜ VERKOOPSTERS Damkampioenschap blijvend., goedkoper M ■■'X kA'7' Selm H' de Vos 7€- VLAARDINGEN Vandaag,... en morgen -en dagelijks SCHIEDAM Vandaag...... en morgen en dagelijks Animo was actief in Kethel en Groenoord HAZET ZAKT NIET DOOR! Planken of hardboard overbodig geen vocht of schimmel meer. Jelle Zwaluwen winnaar; nederlaagserie Hersenschudding na val met kinderfiets DenTeirquosth gaat in de boot met klassiek dessin Omdat er kleine schoon heidsfoutjes zijn geweven In deze prachtige, zuiver wollen, machinaai-Smyr- na.tafelkleden met klas- siek-Franse dessins, mag er. liefst 25 guldenvan de', prijs'af: - collèctieprijs 94.60, - nu: Oranje Nassau won korfbaltoemöoi Hoekse Boys gewipt voor MAVI-beker (Van een medewerker) GAARDINGEN De 21-jarige Ge fjnj Wapenaar, lid van de Vlaardingse damvereniging heeft zaterdag een op merkelijk goede prestatie behaald. In Dordrecht, waar voor de vijfde maal de wedstrijden werden gehouden om het persoonlijk sneldamkampioenschap van Nederland, eindigde hij als kaiVi- pioen in de tweede klasse. uit de zestien partijen behaalde hij 22 punten. Een fraaie zilveren lauwer tak werd hem overhandigd namens het bestuur van de Koninklijke Neder landse Dambond. Kampiofen van Nederland in de hoofdklasse werd de bekende Ton Sij- brands. In de eerste klasse ging de prijs naar G. Slot te Vriezenveen en in jeugdklasse was het de Rotterdammer A. Huët, die zich de sterkste toonde De overige VDV-ers, die niet voor een plaats in de finale in aanmerking kwa men waren: S, M. Korver, J, Lucassen jr., D. Mast, W. H. Niestadt, D. Tam boer en L. Torn. Overigens hebben deze dammers een uitstekende training gehad voor de gongwedstrijden, die dinsdagavond worden gehouden in het clublokaal van VDV, waar eerst de prijzen wor den uitgereikt van de Vlaardingse dam kampioenschappen. Morgen begint de verkoop van rtevige, gevlochten rieten man den, in een reuze flink model (er gaat een massi in!) met solide handvatten... voor nog géén twee gulden,'. Rieten manden, ideaal voor de vacantie, of een dagje naar het strand, of voor een rits bood schappen, ja, in leder huishou den komt zo'n mand van pas! •F-s-tv?: CCHIEDAM De deelnemers aan de Koningin Wilhdmi- vamars defileerden zaterdag middag voor burgemeester H. Roelfsema en andere vertegen woordigers van het gemeentebe stuur. De tocht bracht veel druk te in de stad en ook in de Be- neluxtunnel, waar overigens eerder op de dag verscheidene andere wandelverenigingen, met name uit Vlaardingen, de Sschie- Schiedammers al voor waren ge weest (zie ook sportpagina's). pfer :.:a Morgen om 9 uur begint de vérkoop van deze originele en aparte, rieten gevlochten msnden In groot model voor Gctn tel- of schrtfl» beft ROTTERDAM Een buurvrouw van een tuinder aan de Kralingse- weg zag vrijdagmiddag dat drie meisjes de kas van haar buurman waren binnengegaan. Toen zij dit de man vertelde, kreeg de man de schrik van zijn leven. Het bleek dat de bonen, die hij kweekte waren bespoten met zwaar vergif. Snel werd de politie ge waarschuwd om de meisjes, die in middels waren weggelopen, op te sporen. Met geluidswagens werd ge patrouilleerd langs de Kralingseweg en in de Alexanderpolder. Na anderhalf uur hadden de poli tiemannen succes. Het waren een meisje van elf en twee van acht jaar. Het bleek dat zij niet hadden gegeten van de gewassen. Na een onderzoek" van-de huisarts konden de meisjes (met een goede leer) naar huis. SCHIEDAM Het laatste maande lijkse koffie-uurtje van dit seizoen houdt de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen dinsdag 6 juni om half elf in het restaurant Europoort aan de Maasboulevard. De ervaring is dat er voor de koffie-uurtjes in de maandert juli en augustus weinig of geen be langstelling is. Ook worden in deze maanden geen middagbijeenkomsten of excursies gehouden. Donderdag 22 juni is er nog een ex cursie naar Zaltbommel. (Van onze correspondent) MAASSLUIS Op de jaarvergadering van de voetbalvereniging „Excelsior M", vrijdagavond tn het Zeemanshuis, is ge bleken dat de bouw van het nieuwe club gebouw niet volgens plan verloopt. De verkoop van aandelen, een voorstel van het bestnur, dreigt spaak te lopen. Slécht een klein percentage van de leden heeft de eigendomsbewijzen gekocht. Volgens het bestuur moest het moge-' lijk zijn dat ieder lid tien aandelen voor zijn rekening nam.' Een enkeling (de meeste bestuursleden! voldeed aan dit verzoek. De anderen vonden het een voudiger de aandelen zónder commen taar te retourneren. Niet alleen het clubgebouw maar ook het nieuwe terrein baart het bestuur.zor gen. Het lag in de bedoeling dit veld voor 1 september in gebruik te nemen, maar dit staat nog lang niet vast. De financiële staat "van de vereniging is ondanks de vele aktivitelten, bijzonder goed, zo bleek uit het verslag van de penningmeester. De kascommissiè maakt melding van een voorbeeldig gevoerd be leid. De heer D. J. Bannink moest on danks zijn vele goede werkAzijn functie als penningmeester neerleggen. Dit in verband met- verhuizing. -. -Zijn'plaats werd ingenomen 'door~dé."h'eer.'Jt (^Dek kers. r 4':V. Secretaris K. Schonenberg diebij af wezigheid van de voorzitter tévens déze functie vervuld, vroeg - bijzondere, aan- >9 VLAARDINGEN Met veel succes na men twee pupillenelltallen van Zwaluwen Mterdag deel aan een toernooi te Hoek van Lol land, dat Hoekse Boys had georRa- mseerd. Zowel het eerste als het tweede elftal (dat uit tienjarigen bestaat) bleven omgeslagen en gingen met de eerste prijs naar Vlaardingen terug. VLAARDINGEN - De posMulvenJioixteïs- vereniging De Luchtbode hield zaterdag een vlucht vanuit Creil over een afstand van 323 kilometer. De eerstaankomende duif ÏSHl d.e island ai in 4.21.27 uur: de laatste Pnjsduli deed er 58 minuten en 49 seconden langer over De prijzen gingen naar: W. Tieleman l, J2. 27, 54: L. Poldervaart 2, 4, 14. 16, 28. 34; M. Goedegebure 3. 13. 33. 74; 'J. Bel 5.21, 25, 43, 5D, 59; G. v. Vliet jr. 6; E. Braven- boer 7: c. Verwcy 8 18, 22. 26. 57. 63. 65, 72; S*-X;.71!# 37. 67; J- de Ligt 10. 31. 45, SI. W. Eikeienboom 11. 39, 71; G. Rooden- ^8,15. ,41; G> Brabander 17. 36, 38; W. Brandwijk 19b. Vletter 20: H. de Willigen tV -Jekel 23. 49. 84, 70; G. Kalkman 30, P. van Gijn 32, 66; A. Cornelisse 33. 52. A. v. Keulen 42, 47 60: Ph. Hoffman 44. 58, 68; G, Schaar 46. 65; J. Heinsius 48; G v, vliet sr. 43, 75 77;M.Broek 55. 73. oonqerdaa inkorven voor een vlucht van uit Orleans (478 kilometer), klokken aanslaan vrijdag 20 uur. VX.AARDINGBTN De hengelllefhebbers Y?e, gemeentelijke energie- en waterlei dingbedrijven. hielden zaterdag In de Boo- Bockhandel Pontier: Expositie kunstboe ken s.oo tot 18 00 uur. ,v!erJ Hrijn: Dr. Beckmanslnee! 10. ex positie leden yi '65. s.oo tot 18.00 uur. Mlranathakcrk: Ledenvergadering NCVB - Zuid, 20.00 uur. boekhandel Pontler: Expositie kunstboe- «n. 9.00 tot 18.00 uur. r,„- Pecr Heljn: Dr. Beckmanslngel 10. ex positie leden VI '65. 8.00 tot 18.00 uur. Bijkantoor „De Rotterdammer", Smalle havenstraat u. tel. 346775, Redactie: tel. f77 b.g.g. 346010, r-c-'»C lbezorging; H. Verhey, Wag- i?S raat' tel- 343345, dagelijks van 18.30 - ia.20 en zaterdags van 18,00 - 19.00 uur. Aqua-Fauna. blieenkomst, 20 autsuin Corda; Ig.C.G.O.V.-vergaderlng. 20 Arcade: aomst, 20 Natuurgenot In Huis. bijeen- -Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange «MC. 5"' 82' uitsluitend redaetlezaken tel. S-iWLta-2-8- 34.88.19. .(".nonten bezorging; Dr. Zamenholstr. 130. 15.24.00. telefoonnummers: Alarm Poll- 25-4l-68. Brandweer 26.9240. GC en W> 26.922)0. 2?i?Kek! Nleuwland' nr. Wlbautpieln 17. nervllet. 's Maasland hun tweede seriecon cours waarvan de uitslag luidt: I. M. Groen (735 gram); 2. P. Paalvast (640); 3. S, Nleuwstraten (480); 4. J. Verkou ter (420); 5. A. Smit (410); 6. W. Waas <400); 7. F, Kaddeman (345); 8. A. Verburgh (300); 9- J. Grlekspoor (300); 10. M. v. d. Berg (160); U. S. v. Berkel (84); 12. D. Odijk (30 gr. Gouden zegelringen voor familiewapen, monogram of andera inscriptie yanaf 99,70 LIJNBAAN 92 OOSTZEED1JK155-157 ROTTERDAM SCHIEDAM De christelijke gym nastiekvereniging Animo is zaterdag de gehele dag aktief geweest in Kethel en Groenoord. Mede door het stralende weer - bestond voor de wedstrijden en demonstraties grote belangstelling. 's Middags' begon het tumfeest met spelen voor de jeugd van 414 jaar, die op het 'DHS-terrein deelnamen aan hindernisrennen, zaklopen, doelwerpen en lintenroof, terwijl de kleuters ook een éénvoudig hindemisbaantje moesten nemen. Blokjesrapen en met een bal balanceren ging er ook best in, evenals 'hetkorfwerpen met een ten nisbal; De 3200 deelnemende kinderen wer den na afloop verrast met een rol drop. Voorzitter L. C. de Groot opende deze spelen en na afloop had hij een dankwoord voor alle deelnemers. Eerst zou evenwel nog een mars door Kethel "volgen, waaraan een kleine tweehon derd Animoleden deelnamen, voorafge gaan door de drumband. Voornamelijk werden de vogelwijk en Tuindorp be zocht De demonstratie die daarna volgde bestond uit lange mat (leidster Elly Hoegee), kastspringen (leidster me vrouw Schouwstr) en vrije oefenin gen, zoals bij brug-ongelijk, brug-laag en bij de heren hoog-brug en rekstok. Technisch hoofdleider P. H. Kegel kon na afloop van deze geslaagde wedstrijden en demonstraties vol ver trouwen de toekomst voor Animo tege moet zien. Op 3 januari 1968 bestaat Animo tien jaar, welk feit niet onge merkt voorbij zal gaan. Met deze sportdag heeft Animo voor al veel propaganda gemaakt in de, HOEK VAN HOLLAND. Een bij zonder goed uitgevoerde taptoe besloot zaterdagavond de feestwèek, die de harmonievereniging Rotterdam aan Zee ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan vorige week hield. Vier muziekkorpsen werkten aan de taptoe mee namelijk concordia uit .Monster, Libra uit De Lier, Eendracht maakt macht van Maasdijk en natuur lijk het jubilerende Rotterdam aan Zee, De taptoe is voor de. ongeveer 1500 toeschouwers een kleurig schouwspel geworden. Omstreeks acht uur vertrokken de vier korpsen vanaf de Harmonie voor een stermars door het dorp. TJit vier richtingen arriveerden zij een half uur later, precies na elkaar op het- Gor- desplein, waar de eigenlijke taptoe werd gegeven. Enkele marsen met de drumbands oogstten een bewonderend applaus, maar onder leiding van de heer 'G. A. van den Berg werden de meer ge.dra- gen werken ook fraai uitgevoerd. ROTTERDAM Er zat-zaterdag in de jaarlijkse Europoort vorktruck- wedstrijden ditmaal de elfde! van de Stichting Vakopleidingen- Ha venbedrijf en de Scheepvaartveréniging Zuid, die op de Parkkade werden ge houden, meer spanning dan andere ja-' ren. Dat kwam, omdat de organisatoren een nieuwe vorm hadden gevonden:, elk bedrijf kon slechts één' rijder, bij; voorkeur de kampioen van de onder-: linge wedstrijden in dat bedrijf, inschrijven, zodat de Europoort vork- truckwedstrijden het karakter van een echte kampioenschapsstrijd hadden. In de ochtenduren werd uitgemaakt, welke drie rijders de finale zouden be reiken, 's middags moesten de drie .fi nalisten elkander op een verzwaarde, baan het kampioenschap betwisten. Kampioen werd H. van Berkel van de NV Stuwadoors Mij.Mülïer-Pro- gress. Hij kreeg de zilveren beker,, de wisselprijs van de Havenyereniging Rotterdam. Dr. A. D. J. Brantenaar, directeur van Com. Swarttouw, Stuwa door Mij, reikte hem de beker uit met een woord van lof aan rijdders' en or ganisatoren. De tweede prijs ging naar R. Koom van de Stuwadoors Mij. -Rotterdam Terminal NV. De kampioen van vorig jaar, N. J. v, d. Linden van Thömsen's Havenbedrijf NV, behaalde dit jaar de derde prijs. -1 dacht voor het jeugdwerk. Hij vond hét vooral verontrustend dta er b(j de junio ren een gebrek aan jeugdleiders bestond. Verder sprak hij er zijn spijt over uit dat de vele werkzaamheden van de ver eniging slechts docr enkelen werden ge daan. .Be contributies werden onveranderd vastgesteld. Op voorstel van het bestuur zullen de ondersteunende leden tw&alf gulden en de donateurs tien gulden -per jaar gaan betalen. SCHIEDAM. De Schiedammers B. C. (18) en B. S. (19) sloegen zaterdagmor gen in de Haarlemmermeerpolder over de kop met een personenauto die zij de avond tevoren aan de Burg. Kiiap- pertlaan van de heer P. van V. hadden ontvreemd.. Eerder op dezelfde avond namen zij bij de Korenbeurs een personenauto van de heer A. V. uit Gouda weg. Na daarin enige tijd te hebben rondgere den, plaatsten zij deze auto met een vernield portierraampje op dezelfde plaats terug. De politie heeft de twee jongens op gesloten. Vannacht kwamen ook twee Finse zeelieden, opvarenden van het mo torschip Wirakel, dat bij de werf Nieu we Waterweg ligt, bij de politie op bezoek. Elk van de mannen had een bos bloemen onder de arm. De zeelieden, die onder invloed ver keerden, hadden de oloemen even te voren in een vrolijke bui uit voortui nen aan de Nieuwe Haven geplukt. SCHIEDAM - Bij het oversteken van de rijbaan werd zaterdag op de Broersvest de 83-jarige J. J. Ras, van de Rotterdamsedijk, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door de 19-ja- rige chauffeur A. S. uit Rotterdam. Met een'gebroken rechterbeen en enke le hoofdwonden werd het slachtoffer naar de Dr. Noletstioh'ting gebracht De vrachtauto bleek drie -gladde ban den te hebben. Op de Vlaardingerdijk ter. hoogte van de Slachthuislaan "sloeg de 16-jari- gë fietser L. Bóer uit Maassluis over de kop toen hij van zijn voorrem ge bruik maakte om niet tegen een juist passerende personenauto aan te rijden. Met een wond boven hèt rechter oog en een gebroken sleuteLbeen werd de iongen naar het H-olpziekenhuis ge- gracht. MAASLAND Zondagmorgen heeft pastoor M. J: 'A. Hulberts .ln de rjc.-kerk zijn 25-Jarig priesterjubileum gevierd. De feestpredikatie werd uitgesproken door dekenPaap. Onder de kertagangera waren burgemeester F. J; Groot Enzerlnk met echt genote, oud-gemeen-te-secretaris mr. J. Wlne- Ke. de belde wethouders, de heren C. Ooster- lee en A- Buitelaar. MAASSLUIS Voor de volgende ronde vin de bedrijfsvoetbalcompetitie hebben zich de volgende bedrijven geplaatst. Verenigde Touwfabrleken, Van Buürcn-Nleuwlaixi, De Haas, Key' en Kramer, - Bouwcombinatie Maasland, Verolme. Amro Bank, V-an de Leli*. Bouwcombinatie Maassluis. De we-d- sttrijden worden op 10 Juni voortgezet. Vraag onzo rijk gefllustreerda gratis katatogus HAZET-FASRIEKEN ZEVENBERGEN TEL, 01680-3910* (Van een medewerker. SCHIEDAM Met als tekst He breen 12 25a heeft ds. H. D. Brugge- man. schoolpredikant van het Chr. Ly- zondagavond in de goed bezette Magna lia Dei-kerk de nieuwe predikant van gereformeerd Schiedam, ds. J. C. van Veen bevestigd. De tekst luidde.' „Ziet dan toe, dat gij Hem die spreekt, niet afwijst". Ds. Bruggeman zei dat het belang rijkste is God te horen spreken wan neer dé nieuwe predikant het Woord gaat brengen. Wanneer die gedachte er nietachter zit, dat is het gemeen telijn niets anders dan kerkje spelen. Na zijn ja-woord hield ds. J. C. van Veen zij intreépreek over Hebreërs 4 14: „Daar wij nu een grote hoge priester hebben, die de hemelen is doorgegaan, Jezus de Zoon van God, laten, wij aan diebelijdenis vasthou den". Ds. Van Veen 'stelde dat men moet' realiseren wat men heeft als Kerk. Hij noemde' dat een kerkelijke of geeste lijke inventarisatie, die gemeente en predikant op weg doen zijn naar Christus, die nooit loslaat „Laten wij Hem ook nooit los?" „Het gaat er om Christus vast te houden, want dat zal onze enige goede basis zijn om in de toekomst goed samen te kunnen wer- ken". Ds. J. N. Nammensma betrad na de kerkdienst de kansel, nadat ds. Van Veen een kort dankwoord had uit gesproken voor de grote belangstel ling, zowel van de zijde van .de ge meente, als van de genodigden en zijn oude gemeenteleden uit Maars- sen, Ds. Nammensma vertelde reeds zestien jaar geleden met ds. Van Veen in Kamoen te hebben gewan deld (met rode baret als leden van de groep Pascal). Hij tekende de nieuwe predikant als iemand, die zowel wiskundig als reken kundig goed is, maar die daarnaast ook nog de theologie is gaan studerfen. „Wij zijn bijzónder blij dat u gekomen bent om ons te helpen. Er- was hier een noodtoestand." Dé praeses van de Oósterwijk, de heer J. Wagenaar werd door ds. Nam mensma bij zijn voornaam Jelle ge noemd, omdat deze man zoveel onnoe melijk veel werk heeft gedaan tijdens de vakante periode, dat het „Jelle zal wel zien" steeds is uitgekomen, want „Jelle wist altijd raad". De predikant maakte zelfs een toespeling op artikel 6, dat bepaalt, dat gemeenteleden onder bepaalde voorwaarden het predikambt kunnen bedienen. Immers werd meer dan eens gezegd, dat als Jelle Wagenaar de kerkeraadsvergaderihgen leidde, men de dominee bijna niet mist. Tenslotte zei ds. Nammensma tot ds. Van Veen, „De Here zegene u, de Here sterke u" waarna in de zaal van de kerk een ontmoetingsbijeenkomst werd gehouden voor de bijna honderd wijkGroenoord, waar eengroot aantal léden woont en waar verscheidene: nieuwe leden zich hebben-gemetd.-' (Van een-onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Om persoon lijke redenen, die u wellicht In uw krant hebt gelezen, hebben twee-leden van ons comité gemeend te moeten be danken.'Hei zijn de heer L. TV van Bree ën mejuffrouw A. den Duik. Wij danken hen, in het bijzonder de heer Van Bree, voor het vele werk belange loos verricht. Zo God het wil zal „Kom zing met ons en doe als wij" óp dezelf de .wijze doorgaan. (Van onze correspondent) ROZENBURG Het gevaarlijke kruispunt Staaldiepsedijk- Europaweg, waar vorig jaar verschillende ernstige ongelukken gebeurden, heeft zondag middag weer een slachtoffer gemaakt. De negenjarige Peter Xsrif uit Rozen burg die met- zijn ouders op de fiets op'weg was naar de Brielse Maas, stak het kruispunt, over, niet lettend op-een auto die met 70 km vaart van' rechts kwam. De jongen werd door de auto geschept en .tegen de weg gesmetem Hij werdernstig gewond naar het Dijkzigtziekènhuis vervoerd. MAASSLUIS De collecte van het Roode Kruis heeft tot nu toe ƒ5000 opgebracht, MAASSLUIS Het juniorenelftal B3 van Excelsior M' is dank zij een' 8-—0 zege op Aelous B5 kampioen van zijn afdeling geworden. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De nederlaagse rie uitgeschreven door de voetbalvere niging De Hollandiaan is gewonnen door de zaterdagvereniging Zwaluwen. De vogels wonnen- met 2-0 van hun buren. Die uftslag was de beste van de zéven' ontmoetingen, die werden gespeeld in het sportpark 't Nieuwe- lant. We zoeken niet onszelf, maar we "wjllenliedéren - zingen tot Gods eer en we mogen, dit doen tezamen met gezonden--en zieken, jóng en oud-en met mensen .van alle gezindten".- Dit. zei dé heer J. Thurmer zaterdag morgen tot de ongeveer honderd-aan wezigen aan het begin van de weke lijkse -„Kom -zingdienst" in de Pniëlkerk.1 Over het vertrek van de voorzitter en secretaresse van „Kom zing", schreven wij reeds vorige 1 wéek'dónderdag. Bij de', mededelingen zei de heer Thur mer verheugd te zijn over de restau-: ratie ,-van de Grote Kerk, waaraan de gemeienteraad met algemene stem-, mengoedkeuring heeft verleend. Morgen (dinsdag) zullen slopers -al! het oude wegbreken. Daarna zal: on middellijk met de restauratie wor- den begonnen. De heer Thurmer zei bijzonder blij en dankbaar te zijn met deze restaura tie, waaraan reeds 1 zeven jaar werk vooraf is gegaan. ,„U hebt met uw giften meegeholpen dit alles moge lijk te maken. U hebt-een-werkzaam aandeel gehad. De kerkvoogd isu daar dankbaar voor": Tót-slot zei hij, dat. de, bijdragen .van mefiseh van alle^ gezindten, kerkeUj- kèn en niet-kerkehjken het restaura2 tiefeest nog veel groter maken. VLAARDINGEN —De achtjarige Jo hannes Vermaas reed zaterdagmiddag met zijn fietsje via het talud van de Maassluisedijk naar de secundaire rij baan van de Burgemeester .Pruissingel waar hij tegen een hek botste. Met een hersenschudding is de jongen naar het Holyziekenhuis gebracht Op de Kortedijk verstapte" zondag middag de 62-jarig mevrouw H. J. v. H.-W. zich toen zij het trottoir op liep. De vrouw viel en moest met een gecompliceerde beenbreuk haar het Ho lyziekenhuis worden vervoerd. Op het kruispunt Ary Koplaan-In- dustrieweg-Maassluisedijk verleende zondagavond de 49-jarige bromfietser P.-J. M.' geen voorrang aan eén perso nenauto; Bij de aanrijding liep M. ver moedelijk eén 'gebroken énkel op. De GGD'heeft de mari naar het Holyzie kenhuis 'gebracht. SCHIEDAM De sociëteit „Den Teirquasth' 'is op weg naar haar 25e avond, om daarmee het seizoen '66/'67 te besluiten. Een avond ervoor, zater dag 10 juni, wordt „Den-Teirquasth" te water gelaten". Vier uur amuse ment bieden. twee bands en een cabare tier op - de Veermansplaat van de Spi- do. Aan boord - zijn aanwezig de rhythm- and bluesgroup „The Phiz- zers", beatgroup „The Roadrunners" uit Maassluis, en de Rotterdamse luisterliedjesmaker Han Peekei. De boot vertrekt om kwart voot acht van het Schiedamse Hoofd, vaart via Hoek van Holland, Botlek, Waalha ven en Maasbruggen, en meert om half twaalf in Schiedam af. Tussen aan komst- en vertrektijd zullen de teir- quasten kunnen dansen, luisteren, luie ren en zonnen (of schuilen). Deze boottocht kunnen de leden mee maken voor de prijs.van 3,75. Niet-le- den betalen .ƒ5,-. Kaarten, zijn ver krijgbaar bij Kees Zimmerman, Graaf Florisstraat 3. genodigden; waaronder zich vertegen-: woórdigers'. bevonden van het .'gemeen*; tebestuur, naburige kerken, enz. Dinsdagavond is er in de zaal Trënrj een samenkomst waar de gemeenteie den nader, kunnen kennis maken mé, de nieuwe' predikant en zijn vrouw Mejuffrouw zr. Haayer uit Rotterdan zal dan over haar sociaal opbouwwer: in de Maasstad spreken. m MWDM COMPLETE WONINGINRICHTING B0TTE«CA14TISNHA6yumECHT/VUSSia6E»ni90WmiEll£8 SCHIEDAM Vrijdagnacht kwam de 21-jarige stneadoor M. de R. uit Rotterdam op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat ver teilen dat hjj, na een hevige woordenwisseling, op de Burg. Honneriage Gretelaan de 39-jarige chauffeur T. K. uit Schiedam met een zware kruis- sleutel zodanig een klap op het hoofd had gegeven, dat- deze met ernstig hoofdletseL naar het Gemeenteziekenhuis was gebracht. Voor onze afdeling Huishoudelijke en Luxe-artikelen zoeken we enkele (event, voor halve dagen). LIESVELD, 14 TELEFOON 34.36.50 VLAARDINGEN (na 6 uur: KievlUaan 5a. telefoon 34.57.81) (Van eeii medewerker)- VLAARDINGEN Het zaterdag gehot- den aspiranten - toernooi, van de korfta- vereniging Oranje Nassau :is mede dank 'z het iraate weer een groot succes eewordei Niet alleen voor Oranje Nassau, dat h.' toernooi zeil won. maar ook voo; de-ander verenigingen, die bij elkaar vijftig wedstri: den'speelden van elk twintig minuten, ve! deeld over vier velden. ■■■■■■■■-: Nadat de uitslagencommissie. bestaand uit de'heren Ten Kolste en Sonneveld.d cijfers hadden verzameld werden de 'prijze. uitgereikt door outsider 3. M. de Keyzej wedstrijdsecretaris van Oranje Nassau. D v.edstrljden werden geleld door Nassauen die-de fluit- konden hanteren. .Er- werd gee erkele wanklank gehoord op het -korfba festijn; dat een sportlef verloop had. De. prijzen kwamen in het bezit 'van;.: At deling A 1.DIO uit Rotterdam: 2. ODI tl 'Schiedam: Afd: B: 1. Oranje Nassau:-2.;Nir uit Rotterdam: Afd. C: 1. Oranje Nassauf;i IJsselmeervogels uit Moordrecht; Afd. DS;'.- Oranje Nassau; 2. RWR uit Rhooc; AJidi-'i 1. Maassluis; 2. Waterschip uit Hoogvliet, i Het eerste twaalftal -van de cJtc.Oranj Nassau heeft zaterdag met -3-—1 gewonne: van.Excelsior 2 waardoor de- mogelijkhei nog aanwezig is zich te handhaven in d overgangsklasse van de C-K.B. Beide, teams eindigden met evenveel punte op de laatste twee plaatsen, wat inhoud dat :een beslissingswedstrijd moet worde gespeeld om uit te maken welke, veren «in- In deze klasse zal blijven. Overigens was het voor de oranjehemde en zenuwslopende ontmoeting ln Delft. Rc mers en vink zorgden wei voor een i- voorsprong. maar de thuisclub verkleind deze spoedig daarna tot 21.Pas ko: voor het einde was het veldheer die mr een treffer de eindstand op 31 bepaald en rust bracht ln de vlaardingse geled» ren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op 30 april ha Schiedam 82625 inwoners. Dat was 15 meer dan op 31 maart en 403 me dan op 1 januari. Er werden in april 128 kinderen-g« boren, van wie 128 eerstgeboren, 12 wettig en vier onwettig. Er overlede in april 59 personen. Het aantal vesti gingen bedroeg 338 en 276 inwoner vertrokken naar elders. Een vesti gingsoverschot dus van 62. Ret aantal gesloten huwelijken be droeg 56: vijf huwelijken werdes door echtscheiding ontbonden. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Hoeks Boys is in de strijd om de MAVI-bg ker zaterdag door het felle SV '35 ms een -23 nederlaag voor verdere dea name uitgesloten. Voor de Hoekenaren blijven nu nc de wedstrijden-om-de Dijkman-bek6 en het Zilveren Doel over. Het gehèl elftal- -maakte .eenvermoeide en or geïnteresseerde; indruk. Kennelij heeft het zware; seizoen«en; de -da'arn vólgendewedstrijden teveel vaajid Hor.kenaarsgevergd. -

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1