Pensioen na 36 politie-jaren John v. Baarle werd ongeslagen kampioen Kleutertuin Blij dorp ina gereed is AAN DE Ui I wÊÈI Geen mooier geschenk dan Goed Gereedschap voor HOBBY, TUIN of ADT0. ët/üj Slotte röaiiimer AGENDA VADERDAG!! D. BLMLEVEN RECEPTIONISTE TELEFONISTE Aanrander vlucht na hulpgeroep i' i I cadeau4Ïp heetman 2 E N M 0 B E Boeken-expositie over Israël Bootreisje voor chronisch zieken HBS- ers hielpen actie voor Israël slagen Schaakfinale met C. Vrijland Burgerlijke stand fluvesloogde sfeervolle „prliohting RET-bussen in botsing BESTUURDER MET AUTO IN SLOOT B0C0 HERENMODES INTERI EUR Commissie keurde volkstuincomplex Kampioenen in zicht van bedrijfsvoetbal Indringers stalen ruim ƒ1000, SCHIEDAM een appèl aan kerk en wereld HET GEHEIM VAN HET KONINKRIJK Gemeente Schiedam ONGETWIJFELD slaagt (J beter met Uw inkopen als U eerst de advertenties feest t Lpottkhdammer DINSDAG 13 JUM. 1967 blijvend Ifleub®1 stoffer» {30 cm breed PSYCHOLOGISCH Eendrachtstraat 21-23 -Liesveld 14 Viaardingen. Probeer het eens met een Koerier VOOR VADERDAGGESCHENKEN NAAR Waalstraat 68 Telefoon 343898 Viaardingen N.V. GEBR. ZOMER XEUNIN6S UST6EVERSMU - WA6ERINBER dagelijks - '-r i'uif Een grote partij meubelstoffen jn tientallen verschillende kwa liteiten en kleuren, om voor luttele gulden* Uw stoelen of l^ank In 'c nieuw te zetten. Prachtige kwaliteiten Uit de normale prijsseries van 8 tot 16 gulden, verkopen wij morgen door elkaar, per meter voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur'begint de speciale verkoop van deze grote partij meubelstoffen, in div. kleuren, "Br** 130 cm breed, per meter Ciin !»l. of «thrift. best. SCHIEDAM Dinsdagavond laat te gen middernacht is op de hoek Park- sieg-Honnerlage Gretelaan een acht tienjarige verkoopster bijna het slach toffer van een aanranding geworden. Ze werd plotseling door een jongeman bij de keel gegrepen terwijl hij zijn band voor haar mond hield. Op haar hulpgeroep snelden van alle kanten bewoners van de Parkweg toe. De jongen nam de benen. Men achter volgde hera tot aan de Vellevest. waar na hij uit het gezicht verdween. De jongen was het meisje vanaf het eindpunt van lijn 4 gevolgd tot aan de Parkweg. Zijn signalement luidt: leef tijd ongeveer achttien jaar. lengte 1.60 meter, donkerblond haar, bruin castuumen wit overhemd. SCHIEDAM De negentienjarige J. J. M. van den Burg verloor maandag op de Kerkweg de macht over het stuur van zijn auto waarna bestuurder en auto in de sloot tuimelden. De wa gen werd met een landbouwtractor weer op het droge geholpen. De bestuurder kreeg geen letsel. Every inch a gentleman met gouden manchet- knopen. Prijzen vanaf 84.50 LIJNBAAN 92 OOSTZEEOIJK1S5-157 ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Ik heb veel ge daan aan cricket, kaatsen, tennis sen en voetbal. In Engeland heb ik drie crickettornooien meege maakt. Ik blijf in ieder geval ten nissen". Dat zegt commissaris van politic K. Rijpma, die wegens het bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd op 30 juni zijn functie neerlegt. Zesender tig jaar was hij, op enkele onderbre kingen na. politicman, de laatste vijf tien jaar als commissaris in Schiedam. In verband met zijn vertrek stond de heer Rijpma maandagmiddag de Sc'hiedamse journalisten gezamenlijk één interview toe. Hij vertelde zich nu reeds te verheu gen- op de orgelconcerten in Haarlem, waar hij gaat wonen. Zijn lievelings componisten zijn Beethoven, Mozart en Tsjaikovvsky. „Ik lees graag verzetsleetuur. histo rische romans en de stukjes van Kror.- ke. Tegenover detectiveverhalen sta ik als politieman misschien te kritisch om ze voldoende te kunnen waarderen. En kele van Simenon vond ik wel aardig. Op de televisie zie ik het liefst: „Actualiteiten", „Achter het Nieuws" en een goed toneelstuk, toijvnrbeek! met Ko van Dijk en „Voor de vuist weg" met Willem Duvs. Ik heb hem namelijk goed gekend. Hij kwam hier. toen 'hij redacteur van Het Vrije Volk was. Engeland staat bij mij bovenaan als vakantieland. Maar een tocht kriskras met een van de Greyhound-bussén door de Verenigde Staten zou ik toch ook wel graag willen. Van mijn reis naar Zuid-Afrika heb ik ontzaglijk ge noten." Badinerend beantwoordde de com missaris de vragen van de journa listen. Een van hen vond het bepaald een „historische" zitting. De sfeer was er evenwel niet minder gemoedelijk door. De verhouding tussen politie en pers is onder commissaris Rijpma trouwens altijd goed geweest. Het goede contact tussen politie en burgerij bleek vooral te danken te zijn aan de juiste psychologische aanpak van de politie-autoriteiten. Nieuwe agenten krijgen te horen, dat ze er voor het publiek zijn en niet omge keerd. Al moet de politie natuurlijk wel eens corrigerend optreden. Toen door de-steeds verder gaande automatisering het contact -met het pu bliek in- gevaar dreigde te komen,, ging men rayon- of wijkagenten aanstellen. Ze werden de vraagbaak van de wijk. De samenwerking tussen de verschil lende politiekorpsen in het Rijnmond- ;ebied gaat steeds verder. De ontwifc- keling hiervan zal uiteindelijk bepaald Commissaris Rijpma gaat niet genie- worden door de bestuursvormenin dit| ten yan een .welverdiende,, rust. Hij gebied. Het verschil tussen de jeugd vroeger en, nu. is,niet zo groot. Maar ze verdient meer «eb4 geeft daardoor meer uit. Ze is veel vrijer, vooral op sexueél terrein. Het werk van de Jeugd-brigade heeft veel effect gesorteerd. In 1957 bedroeg de schade, die de jeugd in Schiedam veroorzaakte, ƒ8.000. Na de instelling van de jeugd-brigade vermin derde dat de volgende drie jaren, tot 5.500, 3.300. en ƒ.1.879. De politie van tegenwoordig toont veel belangstel ling voor de jèugdactiviteiten .en' - is geen boeman meer. Ook de mentaliteit van de ouders is veranderd. Een moment uit do Konmore T.V. film. die U regelmatig op het ochonn ziet. Een manchet met een onderscheiding. De manchet van een Kenmore Spanofix overhemd) Een prachtig overhemd-een prectisch overhemd. Want hoe U het wast en hoe U het droogt: de extra versterkte boord en manchetten blijven altijd perfect I KENMORE VINDT U BIJ SCHIEDAMSEWEG 55 - VLAARD1NGEN SHIRTS DIE ZICH ONDERSCHEIDEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Gemeentebiblio theek aan de Lange Ha-ven houdt op het ogenblik een boeken-expositie over Israël. Er zijn boeken te vinden van Nelson Glueck, o.a. „Rivieren in de wil dernis, een geschiedenis van het Ne- geb", .die handelt óver de wijze waar op Israël deze woestijn grotendeels tot een vruchtbare oase heeft gemaakt. Verder zijn er boeken van David Ben Goerion, „Israël, land van belof te", prof. dr. A. van Selms, „De verscheurde stad" met als ondertitel „Oud-Jeruza-lem, waar de Joden niet kunnen komen. De Israëlische krijgs verrichtingen van de laatste we ken hebben deze ondertitel inmiddels achterhaald. Alfred Memmi, „Portret van eén Jood'.' een diepgaande ana-lyse van 'net Jood-zijn met sociale, religieuze, psy chologische en historische achtergron den ervan. Dan een boek van Jaei Dayari, „Wachtwoord Dood". Een jonge onder wijzeres in een kibboets speelt hierin de hoofdrol. Zij tracht een uit het con centratiekamp geredde Pool van zijn geestelijke wonden te genezen. wordt namelijk, „hoofd, .van Bescher ming monumenten bij rampen en oor logsgevaar". en heelt rëéds- zitting in de rijkscommissie V van. de Monumen- tenmrt. Deze nieuwe functie ligt,eigenlijk he lemaal in de maatschappelijke' le venslijn van de heer Rijpma. die on der meer districts-inspecteur bij de voormalige Luchtbescherming dérdirecteur, van. de Stafschool* van de B.B. in Baméveld is geweekt! SCHIEDAM Op maandag 31 juli zullen ongeveer veertig chronische in validen uit Schiedam een dagboottocht kunnen maken met het m.s. Koningin- nepiaat. De kosten zijn geheel voor re kening van de afdeling Schiedam van t Nedcrlandsche Roode Kruis. Chronisch invaliden. worden beschouwd, als de normaal thuiszit tende patiënten, veelal dus reuma-pa tiënten. Waarschijnlijk kan: ook een be perkt aantal liggende patiënten mee. Aan- en afvoer van de invaliden naar en van het schip geschiedt met de 'be langeloze huip van autobezittende par ticulieren. De patiëntn'worden met be hulp van familie- en colonneleden aan en van boord geholpen. De chronisch invaliden, die aan de dagtocht willen deelnemen, kunnen zich schriftelijk melden bij het Roode Kruisgrbouw, Warande 95, tot en met 25 jün'. Het bestuur zal zo spoedig mogelijk beslissen wie kunnen deelne- Goudseslngel 221 Rotterdam tel.116673-123032 SCHIEDAM— De Inzamelingsactie „Hulp"aan ïsfacl" heeft 8.869,92 opge bracht: Dit-fraaie resultaat is voorna- menlijk te 'dankenaan de, spontane hulp van leerlingen van de Rijks-HBS. Voor de collecte die zaterdag werd gehouden waren eerst' -lang niet vol doende collectanten. De leiding -van de school en één der leraren, de heer D. m der Reijden, besloten toen met hun leerlingen in deze collectanten- nood te voorzien. In veel Winkels en op centrale plaatsen staan'nog steeds bussen waar in men tot zaterdag zijn giften kan deponeren. (Van een medewerker) SCHIEDAM In de hoofdklasse van de strijd om het schaakkampi oenschap van Schiedam is deb eslis- sing gevallen. Het is John van Baarle, die zijn partij tegen C. Vrijland maar gelijk behoefde te speien om zich schaakkampioen van Schiedam 1967 te kunnen noemen. Van Baarle nam even wel geen halve maatregelen en eiste de volle winst voor zich op. Weerlegging van een incorrect paard doffer bracht hem tegen Vrijland het volle winstpunt. Van Baarle won alle zeven partijen en werd ongeslagen kampioen. -Door winst tegen Noorde gaaf werd Reitsma goede tweede. De beide jeugdige debutanten Den Uyl en Huizer deden het uitstekend in dit selecte gezelsc'hap, vooral wanneer men rekeningx houdt met het feit, dat deze knapen met studie voor examens zaten. Zij zullen met Noordgraaf nog moeten kampen om de derde plaats. Bogers en Planken degraderen naar de-eerste klas. Opvallend is dat in de hoofdklasse geen enkele partij in re mise eindigde. De stand is hier: 1. J. van Baarle 7 gespeeld, 7 punten, 2. L. Reitsma 7-6, 3. en 4. ex aequo G. den Uyl en A. Noordegraaf, Huizer 7-4, G. C. Vrij land 7-2, 7. H. Planken 7-1 en 8. H. Bogers 7-0. J. Holzken promoveert van de klas A naar de hoofdklasse. Degradant is hier W. Harms. Stand: J. Holzken 7-6. C. Harmanny 7-5, J. v. d. Driesche 7-5. C. Sloot 7-4, C. Troost 7-27;. J. de Bruijn en F. Maas 7-2 en W. Harms 7-lVs; In 13 heeft v. Grevenbroek de aanval op de eidersplaats met succes afgeslagen. Hij bleef De Koning een hall- punt voor, waardoor hij naar de hoofdklas se promoveert. J. van Leusden degra deert in deze klas. Stand: N. v. Greven broek 7-57; A. de Koningh 7-5, J. v. Grootveid 7-4, W. de Bruin 7-37?, p. Sey 7-3, J. Zwart en A. v. Seters 7-27? en J. v. Leusden 7-2. Tenslotte de 2de klas, waarin v. Rijn en Kok promoveerden. Stand: J. v. Rijn 7-6, J. Kok 7-5, A. Scheele 7-47:, J. v. Dalen 7-4, Z. Noomen 7-3; even als J. Koudijzer, H. W. B'oele 7-17» en G. v. Noordennen 7-1. De prijsuitreiking werd maandag avond gehouden. SCHIEDAM Een gediplomeerde commissie uit Den Haag heeft op het volstuincorr.plex Klein Babberspolder een keuring van volkstuinen gehouden. Evenals andere jaren werd gelet op aanleg van de tuin, stand van het ge was en onderhoud. .De commissie had een goede indruk van het complex, maar er waren toch wel veel opmerkingen over de toestand van paden, sloten, fietsen te gen de hekken en rommel achter tie tuinhuisjes. Dit maakte de puntenwaar dering aanzienlijk minder. Op zaterdag' 5 augustus wordt een laatste keuring gehouden. Het bestuur van Klein Babberspolder doet een be roep op de leden zoveel mogelijk mede werking te verlenen, zodat er zo wei nig mogelijk aanmerkingen op het tuin complex komen. (Van een medewerker) SCHIEDAM De strijd bij de kam pioenschappen in de klassen A tot en met E van de Algemene Bedrijfsvoet bal Competitie (ABC) maakt iedere week grote vorderingen en de toe komstige' kampioenen melden zich min of meer al aan. In afdeling A is maandagavond de belangrijke ontmoeting tussen de lei ders SCF en Helios geëindigd in een 32 zege voor SCF, dat nu met elf punten, uit zes wedstrijden leider is en goede kans maakt op de titel. SFC begon maandagavond goed, want bij de rust leidden de geel-wil- ten met 20 dankzij doelpunten van Marsie en Hage. Na de thee werd het 3—0 via Van Deventer, maar daarna bracht Helios de spanning terug door een doelpunt van Koos Wigmans (3l) en Van de Vlist, die 32 op zijn naam bracht. Hoek, Scheffers. en Standaard zijn in afdeling B de cjubs, die elkaar de hoogste eer betwisten, hoewel Hoek de beste papieren heeft. Veveo leidt in afdeling 'C met elf punten uit zes wedstrijden; Van de Bor is in.afdeling D de steTkste mettien- punten- dit de vijf: gespeelde wedstrijden én Cóe- bergh in' afdeling E met tien punten uit vijf wedstrijden. SCHIEDAM Geboren: 'Elizabeth, dv C de Rover en. M C .Struik: Jan R, zv B Vos en C H 'M Rost. Ondertrouwd: H Boot. 18 én C A Esbacht, 19; A N Busscher. 21 en A Meerkerk, 21; J F -W Entrap, 25 en 'L, W M. 'Zappeij. 22; W H, van 'Ewilk. 45 en H T de RaaU, 26; W J C M J van de Geijn, 21' en M T CHoender*- kamp,- 21-; E W Al ,'Jansson, 12 ren G Spitho ven. 20; S P Kazenbroot, 21 en M D Farro. 23; J'H de Koster,22 en M M Dal. 21; R R R Kuiters, 19 en E Qppermann'. 20: G ï-lee- der. 23 en M Buist,. 20; L Polder, 42 en .C van Gerven, 42; H1 J van der poort. 31 en C A M-Joore. 21; J J Planje. 23 err J Deurhof. 20;, H W Reuzel.. 28 en A M Blanker, 26; C de Ruyter, 23 en A .van Gerwen; 31A C J Schiks; 24 en T H. H Bonefkas. 23; J D Vermeer, 22 en V van Btitterswijk, 20; E H C Westermann, 26 en.A H.M.Mollemans, 22. Getrouwd: A J van der Beek, 25 en A de Bie. 25; T J M van de Kamp, 20, en .1, A van Eijk, 21; R A P Zonrutter.-'21 en I M Neleman.38; P C de Boom. .23 en E-At Muidér. 21; J C AI van Lieshout en T S Broeders, 23; P C M Over de Vest. 22 en C P M van Geloven,' 23; A V van.der Belt. 29 en E van der Steen, 17; J G "van Rijswyk, 23,en J K Everhard, 20; W A' M Kester, 27 en C P M Olsthoorn. 22; M- J' van Rossen. 24 en.D de Kruit, 22; E A,de. Jager, 29 en At Gilllsse. 22; G Dol. 23 en M Smolders, 20; H'24'van Kempen,1'36 en E''A"D&ngenbergh', 42: J Bouw, 22 en P C M Vermeulen, 21; H de Koster, 28 en L J de -Munnik, 21; -M Mak, 19 en J Hendriks, 11. Schiedam Petrus j a 'm z.v. m h van der Ven en E C M Wijsbroek: Steven A Af z:v. A Ai c Geerllng en W van Dors- sen: Bart J z.v. J H J Bosman en F Ak- Kersdljk: Marco z.v. J c Keljmer er. A M T L Entering; Marinus z.v. F-C L, van Afieu- wenbürg en AI Ottenberg; Arjen M z.v. M L Heljboc-r en A den Broeder; Wiilibrordus A z.v. M Frledcrlch en J M T van Rutten; Johanfies C z.v. W van der Windt en A Jansson; Thomas A J z.v. F de Koning en C T Al van Winden: Cornelia B d.v. D A Blok en B C Hoenderkamp. Overleden: L de Kong. 75; P C Vermeu len 72 echte P J van den Bleek; WAM van Oostrom. 60 echtg AI W de Kort. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Over enkele we ken zal iuDiergaarde Blijdorp de kleutertuin worden geopend: een rus tig hoekje voor moeders met hun klei ne kinderenhaast de speeltuin. Spe ciaal kleut ers zullen er kunnen spelen en kijken. Er is reeds een perkje met een kudde berggeiten. Jammer alleen is dat het perkje nogal hoog is, waar door de kinderen de dieren niet kunnen aaien. En juist dat willen de vieesten Er. worden op een grasveldje enkele achtkantige kooien gezet, waarin eek hoorns, marmotten, parkieten en was- beertjes komen. Spelen kunnen de SCHIEDAM Inbrekers hebben een- bedrag van 1049,20 ontvreemd uit het automobiel- en garagebedrijf „Unique" aan het Stationsplein. De indringers wisten aan de achter zijde van het gebouw via een verniel de ruit binnen te komen. Het gestolen geld bevond zich in twee kistjes die stonden in een afgesloten stalen kleintjes voor wie de speeltuin vaak te gevaarlijk en te druk is in een zandbak en met enkele werktuigen, zoals een hobbelgiraffe. Verder krijgt de kleutertuin een piasvijvertje en een pergola met wat zitbanken. Een leuke aanwinst voor een belangrijke groep Blijdorp-bezoekers. Nog vóór de kleutertuin komt er iets anders gereed: een omheining van gaas rond de loo pruimt e van de uit kijktoren. De diergaarde wil hiermee voorkomen dat er voorwerpen naar beneden zullen worden gegooid, zoals in het verleden meermalen is gebeurd. Eenmaal raakte een flesje zelfs het hoofd van een ober. Dat soort prak tijken wil men met gaas de kop in drukken. bij: Nieuwe Waterwee, te "«dellen in alie CO-OP winkels en op de kantoren Kethalstr. 10. «Jiiedam en 2e v. Leyden uaelstraat 14, Vlaardingen. tc- fefoon 24 25 44. l'vlwïin?Xr-Avn Binnensingel 165 tel. (34)2466 Viaardingen BEKENDMAKING VOOR DE SCHEEPVAART. In verband met werkzaamhe den aan de BUITENSLUIS (ver wisseling sluisdeuren) in de Voorhaven te Schiedam, zal de doorvaartvan maandag. 19 ju ni tot en met vrijdag. 23 juni 1967, voor de scheepvaart- ge stremd zün. Schiedam. 9 juni 1967. Dr. Heimat Thlrtcft» Het GEMEENTE ZIEKENHUIS te SCHIEDAM vraagt een Salaris volgens de gemeentelijke regeling naar leeftijd en ervaring. Voor onregelmatige diensten wordt een toeslag op het salaris gegeven. Sollicitaties schriftelijk te richten aan de Geneesheer-directeur. Gelijkenissen van h-rr-tx Vertaald door Dr. 8. Bakker Gebonden f 12.50 Verkrijgbaar in de boek)»,. i ROTTERDAM Op de Goudsesin- gel is maandag een RET-bus tegen een stilstaande vrachtwagen gereden. De vrachtwagen botste op zijn beurt te gen een personenauto. De voertuigen zijn zwaar beschadigd. Een buspassagiere. mevrouw F. Schuit-Konegen uit de Vignolastraat, is met hoofdklachten naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. De bestuurder van de vrachtwagen, de 34-jarige A. W. Huygén uit de Dr. Zamenhofstraat is eveneens naar het Dijkyigtziekenhuis gebracht. Toen de vijfjarige Leendert van der Schoor inde Siiedrechtstraat maandag plotseling naar links reed met zijn fiets werd hij aangereden door een RET-bus. Het jongetje is met een schouderfractuur naar het Zuider- ziekénhuis gebracht. Wir van 50 jaar geledcu Pogrom in een Engelsche stad. Uit Joodsdie kringen in Engelandword! een lormeei Jodenpogrom te Leeds gemeld. Men had op de Joden tegen, dat zij voor de vrede opkwamen. Een groote volks menigte sloeg in de Jodenbuurten de vensters kort en klein en plunderde ten slotte alles. De politie zag kalm toe. 'daai.... Arcade: Ned. Bond van Vogeiltefnebbers, bijeenkom*'' 20. lil Bijkantoor ..De Rotterdammer, Lange Kerkstr.-al 82. uitsluitend redactiezaken. tel. 7,82954 b.g.e. 348819 Klachten bezorging: Dr. Zamenhofstraat 130. tel. 153400. - Belangrijke telefoonnummers: Alarm Poli tie. tel 254455. Brandweer 269218 G.G. en G.D. 269200- Apotheek: Gouka. Groenenlaan 127. tel. 268035. ,y-A ARDIG VISWEER",zei ie "n mand dezer dagen tegen me Dat bracht me op de herinnering dat ik in mijn la nog een pampier-- tje had liggen over vissen. Eén „me- mootje", zoals men dat.wel noemf. Misschien doe ik er de liefhebbers van het Hengelen een plezier mee. Ik bedoel dan meer de mensen, die „wel eens" vissen. Niet die rasechte hengelaars zijn. De lui, die elk jaar desnoods niet naar. bed gaan op de datum dat „het van de. mi nister weer mag". Én die goede' mi nister vervroegt het tijdstip meestal, ook nog. Nee, die rasechte vissers- hebben natuurlijk al lang hun" akte binnen. Van voor 27 mei, denkik zo. Dat kostbare papiertje is mis schien al nat geworden toen een stortbui zich ontlastte boven het bootje, waarin ze zaten, kijkend naar hun dobber. Of een beetje slui merend, gereed voor actie als een eventuele prooi aan de haak kwam. (Dat woord „haak" oet u ruim nemen). Het bericht dat ik hier heb is van de Rotterdamse politievoorlich- tingsafdeling. Er staat in dat u tot en met vrijdag 16 juni visakten, bij- dragekaarten en gemeentelijke visvergunningen kunt halen, bij de politiebureaus Straatweg, Overschie, Sandelingplein, SLinge, Hoek van Holland, bureau Rivierpolitie' en de gemeente-hulpsecretarieën Hoogvliet en Pernis. Dat kan dan van maandag tot en met vrijdag van 9-12 uur en 13.30-16 uur. De kosten: grote visakle 22, klei ne visakte ƒ8, bijdragekaart ƒ2,75 en gemeentelijke visvergunning 1. Verenigingen kunnen collectieve aanvragen alleen via het bureau Ri vierpolitie laten afdoen. Ook na 16 juni kunt u nog in het bezit komen van de begeerde pampieren. Maar dan alleen bij de rivierpolitie, in Hoek van Holland en aan dé beide hulpsecretarieën, die ik noemde. Dan weet u dat weer. Er komt heel wat voor kijken. Maar wie ook wei eens aan de waterkant met een hengel wil gaan zitten kan beter maar de papierwinkel even door worstelen dan een boete riskeren. Ik dacht dat - een partijtje vissen (en met niets thuiskomen) in zo'n geval nog wel duurder zou wor den... W/7ST u overigens dat er voor sportvissers tegenwoordig een verzekering bestaat? Ik wist het ook, niet, maar kreeg een folder toe gezonden. Nee, het is niet wat u denkt, die verzekering... geeft - geen uitkering als de vangst nihil of, be neden de verwachting, is. Maar zij dekt wel schade tegéh alle van bui ten komende onheilen als diefstal, vermissing en breuk. Het WA-risico van de sportvisser' tijdens het vissen is .verzekerd tot een maximum van een ton f-èr ge beurtenis. Alle hengelsportartikelen- vallen onder de verzekering. Het verzekeringsgebied lies-aat Europa tot 300 km buiten de kust er. ze'.ïs ook Rusland. Per gebeurtenis eigen risico ƒ10. Zoiets noemt men een „veilig vis-polis". Goede vangst! v "ét-

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1