Bouw gaat onverminderd door Bereiken van 75.000ste nog niet in zicht Totaal 1.829 huizen zijn in uitvoering AGENDA Weer toename aanbal woningzoekenden 39.80 m. een ,Bad „flop" Groenoord" trekt van zomerweer SI Gevaarlijk vergif verloren MN DE LIJ m óm éiSi 99.no Overzicht woningbouw Burgerlijke stand In juni kwamen slechts tivaalf huizen gereed Maassluis krijgt waterzinker „Maak Noorderpier voor voetgangers begaanbaar" stormloop DEKlfRK&ZN Auto rijdt kind op step aan 7» Kan brillant groeien? V-*/ heetman jj 59.80 90X130 6®.80 m' Inwonertal nam af met 72 Portemonnaie met 600.gestolen VlAARöïJVGEN Vandaag. en morgen en dagelijks VOORRAAD Mr. G. J. Roelof sen neemt afscheid Hoekse wijkraad: POLYETHER MATRASSEN met stevig polyether interieur, luxe' uitvoering met fraai doorstikt bovenblad, 9 cm hoog. 80x190 «7 80 120x190 C7 80 130x190 Cfc 80 nu vi" nu w's nu wt» Dezelfde matrassen Overtrokken met leuke Schotse ruitstof in de kleuren rood/groen met geel, ideaal ais bankmatras voor jongens- of meisjeskamer 80x190nu VREDESTEIN POLYETHER MATRASSEN, luxe matrassen 13 cm hoog met fraai geborduurd bovenblad, overtrek van zware damast, nu bijzonder voordelig 80x190 130x190 Turk kreeg metalen plaat op been Mevrouw De Graaff opent expositie in Julianapark Met kamperen evengoed Uw etenswaren fris en vrij van stof in zo'n. superpractische keu kenbox met Novopan boven blad, handdoek-;en theedoek rekje (uitklapbaar). Een onmisbaar onderdeel voor de praetische keuken in 't 'tamp en geen narigheid met transport omdat het zeer plat opvouwbaar is. .Keukenboxen, die U een tafei tje en een zee aan bergruimte geven van 27.50, nu aan het begin' vap. 't kampeerseizoen voor nog géén twee tientjes. itmm» 73 x 40 cm 40 cm hoog g|||J Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze praetische keukenboxen, afmeting 7fl x 40 x 60 cm. voor m PARASOL 140 cm middellijn, In klturbmn uitgevoerd, van A&5G~ voor Duur van de Opruiming f3 jt/lï tot 3 «fuitus. 3* i VLAARDINGEN Voor het eerst sinds maanden is de bevolking weer verminderd en wel gedurende juni met 72 personen tot totaal 74.760. In mei nam het inwonertal nog toe met 41 tot 74.832. Toen was de 75.000ste inwoner binnen niet al te lange tijd te verwach ten. maar de nieuwste (voorlopige) cij fers duiden op een „moeilijke beval ling". Er vestigden zich 24 gezinnen, in to- taai 147 personen, maar er vertrokken daarentegen 58 gezinnen naar elders, in totaal 302 personen. De bevolkingsaan was moet het daarom hebben van het geboortenoverschot. In juni werden 121 kinderen geboren en deed men in 38 gevallen aangifte van overlijden. SCHIEDAM Dinsdag is op het ho telschip Rotterdam, liggend aan de Bui tenhavenweg, van de 32 -jarige Turkse werknemer H. H. een portemonnaie met zeshonderd gulden gestolen, die hij in zijn hut had liggen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN' Per I juli waren totaal 1829 woningen In uitvoering. Het srootste deel van deze huizen wordt in Holy gebouwd. Hieronder laten we de in uitvoering zijnde complexen volgen, gesplitst paar situering en bouwonder neming. Aan de Van der Waalstraat 38 wonin gen van een complex van 54 maisonnet tes, drie flatwoningen en twaalf eenge zinswoningen, S. Wamaar te Maassluis; Aan 'de Dirk de Derdelaan 136 door splitsing te verkrijgen woningen in één hoogbouwflat, een winkel en veertien garages. Bouwcombinatie Hemmes en Van Tilburg te Rotterdam; Aan de Roe mer Visscherstraat 33 woningen van een complex van zestig flatwoningen, Fa L. Maat en Zn. te Vlaardingen. Aan de Karei de Grotelaan - Floris de Vijfdelaan 48 huizen van een complex van zestig fiatwoningen, Verenigde Rot terdamse Bouwondernemers te Rotter dam; In Holy II 234 woningen, boog- bomvflats van de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten te Rotterdam; Aan de Boerhaavestraai 84 woningen van een complex van 168 flatwoningen, N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid te Rotterdam; In Holy 356 hui- ren van een complex van 455 woningwet woningen in opdracht van de gemeente volgens ontwerp van- architect De Laat; Aan de Holysingel 244 flatwoningen, N. V. Rotterdamsche Verzekering Sociëtei ten (RVS) te Rotterdam; In Holy IB 24 eengezinswoningen, N.V. Bouw- en Aannemingmij. Both te Vlaardingen; In Holy II 140 woningen in een hoog- bouwblok volgens het systeem „Pana- gro-Larsen en Nielsen", woningbouw in opdracht van de, gemeente; In Holy IB 54 huizen van een complex van 66 een gezinswoningen, ten behoeve van de Stichting Personeelsbouw te Vlaardin gen; Irt Holy IB-noord 58 eengezinswonin gen, ten behoeve van. de Pensioenverze- keringmij, „Progress" NV te Rottër- dsoi; In Holy IA 25 eengezinswoningen, NV Bouwbedrijf Hoogewerff en Groene nd te Vlaardingen; In Holy IB 26 eengezinswoningen, N.V. Bouwcombina tie Vier te Vlaardingen; In Holy IA tien eengezinswoningen, «V Delf- en Schieland te Den Haag; Aan de Gedempte Biersloot zes wonin- ^VLAAKDIXGEIN Geboren: Gerardus Jo- ff' z-y- w- B de Jonc en J. H. Mulder. v?,LMaerlandUaan 7: Anton, z.v. L. van der pi„? J' van Oostenbrugge, Adriaan dl ,£Fa,at 55a: Simone Caroline Balendlne. m»» .Rwakkelsteln en B. van Wlerlnfcen, binnensingel 83; Edwin. r.v. c. Termijn en van den Bos. Van Sllngelandtstr. lib: BrtSv' Beys en C. M. van den ZiïSri G°udsbloemstr. llib: Hyllcje. d.v. P. SikÜ?- £fl a- Brander. Stationsstraat 4«; jusanna Elizabeth, d.v. F. Ptgge en S. E. renstraat ui Hoek v' Holland, Van Spllber- lifekden: Gerrlt van vliet 16. Swee- vin -!93- N'eolaas AKkenman 64, eehtg. A. c. Over de Linden, Schaapmanstraat Rnin- ?a Breur, 85. weduwe van S. Trees, wntonlaan Flatgebouw 143. J( Stads gehoorzaal: Brandt Parijs? film. riysfchoorzaal: Norman Wts'dom in ..uoos 't maar In m'n pet".'20.00. "De Rotterdammer", Smalle Ha- b et tel- 3S6T7Ö. Redactie: tel. 346115, 'kT' 346619, .„"jfthtcn bezorging: H. Verheij, Wag- 10 ?n te!- 343345. Dagelijks van 18.30 - a° e5 zaterdags van 10.00 - 15.00 uur. (jn.'Ptheek: Van Hogendorp. Van Hogen- c°r»iaan 129a, tel. 344233. gen met twee winkelpanden, VW „Pa- trimonium's Woningen" te Vlaardingen; In Holy II 130 huizen van complex van 188 eengezinswoningen, ten behoeve van de VW „Patrimonium's Wonin gen" te Vlaardingen-, In Holy II 376 huizen van een com plex van 304 woningwetwoningen in hoogbouw in opdracht van de gemeente volgens het ontwerp van architect De Laat. Verder zijn in uitvoering twee woonhuizen met praktijkruimte voor artsen, drie bungalows voor particulie ren en twee dienstwoningen. (Van een onzer verslaggevers) jl/lAASSLUlS Ondanks de 11 bouwvakantie gaat het werk aan de Olympiahal, gelegen aan de Rozenlaan in de Dijkpolder, onverminderd door. Hard wordt gewerkt om dit sportpaleis, de eerste Pellikaan-sporthal in het Rijnmondgebied, in september gereed te krijgen. De ploeg bouwvakkers, die thans met vakantie is, zal maan dag de ongeveer dertig werkers aan de hal aflossen. Met het plaatsen van de gebogen span ten bereikte het sportpaleis vorige week zijn hoogste punt. Hieraan is geen feestelijke aan dacht besteed om het werk niet te doen stagneren. Dinsdag is men begonnen met het leggen van het dak: totaal tweeduizend vierkante meter polyester platen. Ook is een aan vang gemaakt met het optrek ken van de muren voor de bij- ruimten rond de hal. Of het sportpaleis over ruim anderhalve maand gereed zal zijn is niet bekend. Wel wordt gewerkt op begin september als streefdatum van de openstelling. VLAARDINGEN Per 1 september zal de hee: H. G. de Gruljl. bureau-ambtenaar eerste .klasse bij het gemeentelijk woningbe drijf, op zijn verzoek als adjunct-commies eerste klasse worden ovengeplaatst naar de gemeentesecretarie, afdeling algemene ken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het aantal woningzoekenden is opnieuw toe genomen. Per 1 juli stonden bij het gemeentelijk Huisvestingsbureau 3421 aanvragers ingeschreven en dat was 19 meer dan per-1 juni. De grootste toename in de maand juni betrof aanvragers die een on geschikte woning bewonen. Achttien van hen werden aan een betere huisvesting geholpen, maar er kwamen 27 nieuwe gegadigden, zodat nu nog 715 gezinnen wachten op de toewijzing van geschikte woonruimte. De categorie „te klein behuisden" is met 825 aanvragers het grootst. Verder zijn er 627 gezinnen die beschikken over voldoende woonruim te, maar in aanmerkingwensen te komen voor een nieuw huis en 391 aanvragers die in Vlaardingen wer ken maar daar nog niet wonen. De Viaardingse woningvoorraad is in juni slechts met negen huizen toege nomen. Er kwamen twaalf woningen klaar, maar er werden er drie aan de voorraad onttrokken door sloop. De in juni gereedgekomen nieuwe hui zen betreffen twaalf woningen parti culiere bouw met rijkssteun. Vorige maand is begonnen met de bouw van 176 woningen, die deel uit maken van een complex van 304 wo ningwetwoningen in opdracht van de gemeente in Holy II en met de bouw van 22 huizen, die een onderdeel zijn van een complex van 188 eenge zinswoningen van de VVV „Patrimo nium's Woningen". Per 1 juli waren in totaal 1829 wonin gen in aanbouw, waarvan 1021 in op dracht van particulieren, 672 in op dracht van de gemeente en 136 in opdracht van een woningbouwvereni ging. ROTTERDAM Het is de bedoeling dat tezamen met de zinker -die een on derdeel is van de oliepijpleiding .van Mobil Oil tussen Europoort en Amster dam, in de Nieuwe Waterweg een zin ker wordt gelegd ten behoeve van dé drinkwatervoorziening van Maassluis, het ten westen van Maassluis geprojec teerde havengebied en eventueel Hoek van Holland. De levering van drinkwater aan Maassluis geschiedt thans via een buis van 40 cm, aangesloten op de 'bestaande transportleiding naar Vlaardingen. Als de olie- en drink waterzinker in één karwei worden gelegd, biedt dat grote teohnische en financiële voorde len. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een eerstekrediet van een half miljoen voor dit werk te voteren. SCHIEDAM Helemaal uit Shef field (Engeland) is een bruin-witte duif naar Schiedam komen vliegen. Men kon de plaats van herkomst zien aan het ringnummer. De vogel heeft een beschadigde vleugel en is door een twaalfjarige jongen gevonden. solitair ringen met 1 steen Hl prijzen van 125.-, 200.-, 325.-en hoger. Dat kan bij ons. U koopt een ring met een kleine brillant. Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer welen over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen hel u graag vertellen. FW-.w'-MBI ede,steenkundige tg.a. H diamantexpert g.i.a. HHHH IfJNMM 82 tel 116670 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam SCHIEDAM Op vrijdag 14 juli 's middags tussen 3 en 4 uur. zal mr. G. J. Roelofsen, directeur van de gemeente lijke dienst voor sociale zaken afscheid nemen van het personeel wegens benoe ming in gelijke functie te Hilversum. Hij zal daarna tot vijf uur op het bureau van de dienst Broersveld 142 aanwezig blijven. Ieder die daarop prijs stelt, heeft tussen 16 en 17 uur de gelegenheid afscheid van hem te ne men. HOEK VAN HOLLAND De wijk raad voor Hoek van Holland heeft tij dens de vergadering van dinsdagavond zijn bezorgdheid geuit over het verbre den van de waterwegmonding. Hoewel men hierover niet officieel is ingelicht, is het waarschijniijSt dat Rijkswa terstaat niet van plan is de te verlen gen Noorderpier voor voetgangers toe gankelijk te maken. Dit zou naar de mening van de wijk raad het verlies van een grote attrac tie betekenen. Naar schatting maken jaarlijks zo'n 150.000 mensen een wan deling op de pier. De verlengde pier zal een dusdanige hoogte krijgen dat deze ook bij hoog water veilig begaanbaar is. Daarom zal de Hoekse wijkraad pogingen in het werk stellen dat ook in de toe komst een wandeling op de pier, of op een deel daarvan, mogelijk blijft. Zonodig zal men de gemeente Rotter dam verzoeken de egalisatie van het pieroppervlak te doen realiseren. Dit zou, aldus de wijkraad, uit toeristisch oogpunt volkomen verantwoord zijn. 13 JUUT/M 3 AUGUSTUS irouou a.%3 ywi I COMPLETE WONINGINRICHTING I B/672/141 ROTTERDAM; BINNENWEG, BEIJERLANDSELAAN i ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINSEN I HOORN,DE LIER. f .J -5f'; (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bad Groenoord profi teert van het fraaie, warme zomerweer. Dinsdag was het er de gehele dag tjok vol met zwemlustigen, van wie er acht duizend zijn geweest. Het was dus een recorddag. Tot nog toe hebben geduren de dit seizoen reeds ruim tweehonderd duizend zwemmers Bad Groenoord be zocht. Dat is ongeveer zestigduizend meer dan verleden jaar omstreeks deze tijd- Vorig jaar was het niet zo'n beste zomer; het was kil en koud en er is toen veel regen gevallen. Mogelijk (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij het optakelen van metaalplaten schoot dinsdagmid dag op deloswal van de -Zethameia aan de Koningin Wilhelminahaven een plaat ijzer lós van 700 kilo. De 36-jari- ge Turkse 'gastarbeider H. A. kreeg de plaat gedeeltelijk op zijn linkerbeen. Met een gecompliceerde beenbreuk is de man naar bet Holyziekenhuis ge bracht. Op de Delftseveerweg reed dinsdag middag de 30-jarige J. B. met zijn bromfiets tegen de stoeprand. Hij viel en is met een hersenschudding in het Holyziekenhuis opgenomen. In het .Kolpabad viel dinsdagmor gen de 12-jarige F. V., die een bal wilde ophalen; in het prikkeldraad. De jongen liep een wond aan zijn rechter knie op. 4» VXAAROINOEN Gedurende de maand Jul hebben 43071 personen een bezoek aan het Kolpabad gebracht. In dezelfde periode In 1966 was het bezoekersJal 67900. O VLAARDENGESO in de Handschriften verzameling van de Archiefdienst aan het Plein-Emaus 5 Is het volgende stuk opgeno men: t>. van der Vlls. De verzekering der visserljvloo-t in Vlaardingen. T814-19MI. HOEK VAN HOLLAND Donderdag 20 juli bestaat ln het Groene Krulsgebouw tus sen 's middags kwart voor drie en drie uur gelegenheid tot ineneten tegen dlphterte, kinkhoest, tetanus en polio. wordt het dit jaar een lange, warms zomer met veel zon en dan kan Bad Groenoord ongetwijfeld op een topsei- zoen rekenen. Geen wonder.dat de éérste dag van de Jeugdinstuif voor jongelui van veer tien tot achttien jaar dinsdag in Mu sis Sacrum, een vlos] a gen „flop" is geworden. Bedoeld' als experiment wilde de heer G. Rens, de organisator van het Jeugd festijn in Sporthal Mar griet; voor deze leeftijdsgroep ook iets doen. Hij heeft met zijn mede werkers een bijzonder aantrekkelijk programma van jeugdaktiviteiten sa mengesteld. De toegangsprijs .is een gulden per persoon, evenals bij he! Jeugdfestijn. Aan mejuffrouw N. Bootsman, hoofd leidster var. de (Geref.) Stichting Jeugd- haven Nieuwland, die v.eelervaringop dit terrein heeft, was de leiding van de instuif toebedacht. Er is echter nie mand, of zo goed als niemand, komen opdagen en men heeft toen de deur maar gesloten. De jongelui zaten 'dins dag waarschijnlijk in Bad Groenoord, ergens aan zee of elders in de vrije na tuur, genietend van de zon. Vandaag en de volgende dagen wil men het opnieuw proberen, van tien uur 's morgens tot vier uur 's inïddags. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wethouder van on derwijs en culturele zaken, mevrouw G. D. de Graaff, zal vrijdag 21 juli 's avonds om acht uur in het Juliana park, ingang Burg. Knappertlaan, de expositie openen „Beelden in het Julia napark". Tegelijkertijd met deze expositie wordt in het Stedelijk Museum een ten toonstelling gehouden van klein- plastiek, tekeningen, collage's e.d, van de deelnemende beeldhouwers. Beide exposities worden gehouden van 22 juli tot 20 augustus. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vijfjarige Gerda M. Berger liep dinsdag bij een aanrij ding een hersenschudding op. Zij is in de dr. Noletstichting opgenomen. Het meisje stak plotseling in de Rijnstraat met haar step de straat over. De juist passerende auto van de acht-, tienjarige Rotterdammer A. F. F. D. kon, ondanks krachtig remmen, het kind niet meer ontwijken. De negentienjarige bromfietser T. J. van D. botste dinsdag tegen de 31-ja- rige wielrijder J. van K. die na een val zijn rechter onderbeen brak. Het onge luk gebeurde op de hoek Nieuwe Maas- straat-Geertvlietsestraat toen de brom fietser voor een hoop zand moest rem men en stopte. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dinsdagavond om acht uur heeft óp de Lange Haven ter hoogte van de rooms-katholieke kerk iemand een busje met 200 gram gevaar lijk enkruiddodend poeder verloren. Het busje had een witrode dop en een geelzwarte opdruk. Wel is de ver pakking teruggevonden, maar het busje was er uit gehaald. Ieder die hierover inlichtingen kan verschaffen wordt verzocht zich in ver binding te stellen met het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. A LS IK nu zou schrijven; „Alle automobilisten zijn egoïsten", dan zou ik tientallen boze brieyen. krijgen met de opmerking „bo," hó; u' bent aan het generaliseren". Maar tochik zal u twee kleine, verhaal tjes vertellen over gebeurtëniss'en die ik (niet als automobilist, maar als voetganger) heb meegemaakt. Het ene speelt zich af op het Oost plein, het andere in Hoogvliet, bij de Groene Kruisweg.. Op het Oostplein lag een grote straatsteen. Waarschijnlijk gevallen van een van de levensgevaarlijk ge laden vrachtwagens die dagelijks Rotterdam doorkruisen. Die steen lag daar inderdaad heel- gevaarlijk. Vanuit de tram kon ik de steen, van een grote afstand zien liggen. Ook was te zien hoe tientallen (niet over- dreven) automobilisten gevaarlijke manoeuvres maakten om de steen te ontwijken. Niemand stopte om die steen even te verwijderen. Deze met recht egoïstisch te noemen automobi listen dachten er geen ogenblik bij na wat een achterligger zou kunnen overkomen die niet op tijd kon uit wijken. En die steen bleef liggen, totdat.:., de bestuurder van de tram waarin ik stond, zijn wagen midden op de kruising neerzette, uitstapte en de steen in het plantsoen legde. Maar deze weinige ogenblikken dat het opruimen duurde (ten behoe ve van de automobilisten) waren voor de meeste wachtende chauf feurs al te veel. Ze „bedankten" de trambestuurder met boos claxonge- luei en boze gezichten,, met een hou ding van: „hoe durft zo'n tram zo maar onze weg te blokkeren. DE Groene Kruisweg in Hoogvliet lag een jute-zak. Het ding, dat opbolde alsof er iets in zat, lag midden op de rechterrijbaan. Automobilisten die geen risico durfden' te nemen" (je kunt niet we ten wat er in die zak zit) maakten uitwijkmanoeuvres naar links en rechts. Het tegemoetkomende ver keer moest daarbij vaak voor de naderende en naar rechts uitwijken de auto's ook snel uitwijken. Er zijn geen ongelukken gebeurd. Het bleek dat de zak leeg was. Dat was (niet voor chauffeurs, wel voor voetgan gers) te zien als hij door de windzui- ging van een grote vrachtwagen of autobus een eind verder -kwam te liggen. Sommige vrachtwagenchauffeurs overigens reden zonder meer over de zaak heen. Al wachtend op de bus heb ik de auto's „geturfd". Het waren er wëigeteld .265, Niet een stopte. Daaronder waren twee poli tieauto's, drie wagens van de Roteb en een wegenwacht-eendje. Als u nu gaat tegenwerpen: „Maar Jan Krant, waarom "neb jij'die zak niet even opgeraapt", dan zeg ik „sorry, daarvoor gaven de in een file doorjakkerende wagens mij geen mogelijkheid". Als ik dus stel: „Alle automobi listen zijn egoïsten, dan weet ik dat ik generaliseer, maar dan weet u dat er een kern van'waarheid 'in zitJJ En die kern heb ik u Jaten,lezen.-i%

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1