Drie gewonden in verkeer Oude Singel weer nieuw Zo vlogen de duiven AGENDA Capelle aangesloten op Rotterdams net op de beddenafdeling m IX Films over vreemde visserij in museum Fundering Romaanse 1 kruiskerk in kaart i m Skjfottcróatnnwr Man was niet in M ater gevallen Man bij gevecht in café gewond Bronzen bel gestolen Gesprek tussen uitersten Banden autosloperij in brand geraakt Badgast raakte kleding kwijt Kleuter gewond bij aanrijding J. Verboon (69) overleden stormloop OEKLERK&ZN mm opruiming! Aantal aanrijdingen neemt belangrijk af Meisjes stalen drie grammofoonplaten Sportief seizoen intiem" gesloten 2 DE ROTTERDAMMER 2A MAANDAG 17 JULI 1967 Politie hoorde na uren dreggen: Polyaethermatras VlAARDINGEtf - ere morgen era dagelijks SCHIEDAM Vandaag ere morgen Pagina 3 SCHIEDAM Zondagmorgen botste „o de hoek Burgemeester Knappert- lian-Feiminglaan de 22-jarige jouma- kU W T tegen een bromfiets, bestuurd foor de K-jarige H. R. W. Deze kreeg lichte hersenschudding en een Sieurwond aan zijn kin. Na in de Dr. Voletstichting te zijn behandeld kon de onderwijzer weer naar huis terugkeren. De tienjarige Michel ie Pai brak vrijdag zijn lirvker elleboog 'bij een val van zijn fiets op de Parkweg. De jon- aen is in de Dr. Noletstichting geholpen I Icon daarna naar huis gaan. Het ongeluk gebeurde toen de jongen plotse ling moest remmen voor een versprin gend stoplicht. Met een aantal hengels in rijn harid was de jongen onderweg naar het BeatriXpark om daar te gaan vissen. 0 Zaterdag botste op de hoek van de Dange Haven en de Korte Dam een bromfiets, bestuurd door de zestienjari ge mejuffrouw L. M. M. de M. tegen een personenauto, bestuurd door- de 33-jarige ambtenaa J. H. M. M. Het meisje kreeg een lichte hersenschud ding en een wond aan haar onderbeen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zondagavond kreeg de politie bericht dat op de werf WII- ton-Fijenoord een man te water was geraakt. Urenlang is men met de rijkspolitie uit Vlaardingen aan het dreggen geweest, overigens zonder resultaat. Later bleek dat enkele zeelui ten onrechte de politie hadden gebeld. Toen namelijfk de vijf opvarenden van het ms. Ob Sörentaen in een taxi bij hun schip kwamen, werd een van hen op de valreep gearresteerd. Drie mannen gingen naar hun verblijven én aangezien men een bons hoorde meen de men dat de vierde in het water was gevallen, 's Mongens op het appèl ble ken echter alle opvarenden aanwezig te rijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de nacht van zaterdag op zondag is de 23-jarige Schiedammer R. de P. met een her senschudding in het Gemeentezie kenhuis opgenomen, nadat men hem eerste naar het hoofdbureau van po litie aan de Lange Nieuwstraat had gebracht. De man had rich in een café niet aan de regels van het etablissement gehouden. Hij was lastig geworden, waarna het personeel hem al vech tend de zaal had uitgewerkt. P. liep daarbij een hersenschudding op, De caféhouder had als schade een ge sneuvelde ruit. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Vrijdag avond Is uit het August Raitsushuis een 'bronzen bel ter waarde van tweehonderd gulden gestolen. De da ders, vermoedelijk drie jongens van ongeveer achttien jaar, zijn nog niet gevonden. In de Rietdijkhof is vrijdagavond «en bikini gestolen. De dader, de 26-jarige H. J. R. uit Monster, ver keerde onder invloed. In de Lichttorenstraat is vrijdag avond een motorrijwiel gestolen. Het is een B.M.W. met als kentekennum mer UU-14-17. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Sinds kort is de Singel, die zich in enkele grote bochten van het Stationsplein naar de Broersvest slingert, geasfalteerd- Voor deze oude, maar nog steeds drukke verkeersroute, betekent dit een grote verbetering. Ook de bewoners van deze straat ondervinden veel plezier van het asfalt, omdat hun woningen nu heel wat minder te lijden krijgen van het zware verkeer. Bovendien hoeven zij voorlopig niet meer bang te zijn dat de Singel, zoals wel eens beweerd werd, wordt gesaneerd. In Uw zomerhuisje, of in de vzcantie, wiar U ook heengaat ...een camping-matras hoort erbij. Van die veerkrachtige, lekkere matrasjes, zo makkelijk mee te nemen of op te bergen en zonder ledikant of luchtbed te gebrui ken. Polyaether matrassen, 6- delig, de overtrek in effen kleu ren, normale prijs 10.95, nu voor nog géén drie rijksdaalders. SSxlSOtm 3)4 tm.dik» vierdelig Morgenvroeg-om 9 uur begint de verkoop van deze vierdelige polyaether matrasjes. 7$ Duur van dc Opnimlnz 13 Juli tot 3 augustus. CUn ut. of schrift, bist. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De Vlaardingse postduivenhoudersvereniging De Luchtbode hield zaterdag een vlucht uit Vilvoorde over een afstand van 119 kilometer. De eerstaankomende duif legde de afstand af In 1.30.58; de laatste prijsdulf deed er 42 minuten en 33 seconden langer over. De prijzen gingen naar: G. Rooden- ourg 1 3 22 34 51 61, J Heinsius 2 24 =6 73, A Comelisse 4 12 80, G v Vliet sr 5 41 84, D Kloppenburg 6 8 9 18 67 <7 86, W Brandwijk 7, W Eikelen- ocom 10 23 38 47 52 87, M v d Pijl 11 39 83 89, B Vletter 13 14 50 79, Ph Hoffman 15 33 35 49, A. v. Emibden, Stadsgehoorzaal: Norman Wisdom In „Gooi 't maar tn m'n pet". 20.00. Bijkantoor ..De Rotterdammer". Smalle SSjnstraat 11. tel. 348775. Redactie: tel. 145619. t, Ktachtea bezorging; H. Verhei) Wagner- t. tel. 34 33 45. Dagelijks van 18.30—18.20 zaterdags van 18.00—19.00 uur. Sporthal Margriet: Jeugdfestlln voor klnde- van zes tot twaali-jaar 8—16. Sporthal Margriet: Jeug-diestljn voor kinde ren van zes tot twaalf laar 916. .en dagelijks Bijkantoor .,De Rotterdammer"# Lange SJJJtttr. 82 uitsluitend redactiezaken, tel. ö.jj.jj. 346819. bezorging: Tijdelijk Lange •r-firkstraat m, tel. 266332. 4,"«langrijke telefoonnummers: Aalrm poli- Ke'JSl-ÏS4465. Brandweer 289218. G. G. en 45. 16 66, C Zakker 17 29 37 54 81 85, L Poldervaart 19 60 65 75 90, H J de Vos 21, A v Keulen 25 69, C v Gel deren 26 46 59. M. Broek 27 58 71, G. den Brabander 28 53 55 78 91, W Tieleman 29 36, ,T Jekel 30 62 63, H v Vliet 31 45, M Goedegebure 32 68 72 74 88, M Krijnberg 40 42 64 92, G Kalkman 43 57 76, J de Ligt 44, 48 C Verweij 70. M de Wit 82. Aan dit concours werd deelgenomen door 365 jonge duiven. Voor een vlucht uit Bordeaux over 860 kilometer kunnen de duiven dinsdag worden ingemand. Klokken aanslaan donderdag 8 uur. Vrijdag jonge duiven inmanden voor een vlucht vanuit Queivrain over 170 kilo meter. Klokken vrijdag 8 uur aanslaan. De uitslag van de kampi oenschappen luiden, met tussen haak jes het aantal punten. Hok midfond: C Verweij (2883), Poldervaart (2801), G Roodenburg (2701), M Goedegebure (2677), J. Bel (2086). Midfond aangewezen: C. Verweij (1934), L Poldervaart (1446), G. Roo denburg <1337), A. Comelisse (1153), M. Goedegebure (1046). Duif mid- Goedegebure (1382), C. Verweij (1286), Verweij (1286), G. Roodenburg (1225) J. B0I (1099), C. Verweij (1084 pt). SCHIEDAM Gedurende het eerste halfjaar van 1967 registreerde de Schïedarase politie 1011 (1500) aan rijdingen, waarvan vier (5) met dode lijke afloop. Verder waren er 31 (43) zwaargewonden en 276 (277) lichtge- wonden. ZWare schade kregen 151 (113) en lichte schade 821 (1327) voertuigen. Bij deze lichte schadegevallen is sinds de nieuwe regeling van 1 janua ri 1967 een aantal aanrijdingen niet via de. politie gelopen. De cijfers-tus- sen haakjes zijn die van de eerste helft van vorig jaar. (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE „Dit nummer is gewijzigd, raadpleeg de gids", hoorde vanmorgen loco-burge meester drs. Th. Heukels van Ca pelle toen hij nog eens het oude netnummer van. zijn gemeente belde. Even later deed hij het nog eens beter over en toen kreeg hij de burgemeester van Vlaardin- gen, mr. J. Heusdens, aan de lijn. Hiermee was de officiële omscha keling van Capelle op het Rotter damse telefoonnet een feit gewor den. Het gesprek moest de recht streekse verbinding symboliseren van het Rotterdamse telefoonverkeer tussen het meest westelijke en ooste- -oiail japi jojqsa SuiS }ia 'pop sqfil maal op, omdat de burgemeester van Vlaardingen op het moment van de omschakeling toevallig in Den Haag vertoefde. „Ik neem onmiddellijk aan dat u daar met de beste bedoelingen bent", zo begon drs. Heukels het telefoonge sprek, dat hij in de fraaie kantine van het raadhuis voor een groot aantal ge nodigden voerde. „U kunt begrijpen dat wij hier alleen in een feestelijke stemming zijn." Even later mr. HHeusdens: ,,Ja daar kan ik volledig inkomen omdat wij in december van het vorig jaar zelf pas op het Rotterdamse net zijn aangeslo ten. Dat u, nu net zoals wij ook zes cij fers heeft, kenmerkt het typisch groot stedelijk karakter van Capelle." Kenne lijk doelde de Vlaardingse burgemees ter hiermee op het plan-IJsseldam, ,,Bc maak dan ook graag de complimenten voor het voortreffelijk rapport dat u over deze nieuw te vormen gemeente heeft samengesteld." Drs. Heukels wilde het gesprek, zo als de FIT zijn abonnees verzoekt, zo kort en zakelijk mogelijk houden en be sloot aldus: „Ik vind het fijn u op deze wijze ontmoet te hebben en wens u en de gemeente Vlaardingen het allerbes te. Tot ziens in Rijnmond-verband!" Voor het gesprek met de burgemees ter van Vlaardingen had drs. Heukels op even symbolische wijze het netnum mer 01804, dat op een grote tekening in het Raadhuis stond aangegeven ver andert in 010. De Euromast, waarop al het Rotterdamse netnummer was ge schilderd, toonde de nauwe samenwer king tussen de twee gemeenten aan. De eigenlijke omschakeling in de Capelse centrale gebeurde reeds eer der in alle stilte op vrijdagavond. Op dat moment werd het voor de (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdag ontstond, brand op het terrein van de autoslo perij van Jan Clemens aan de Schie- kade, nadat bij het stukbranden van sloopmateriaal vonken terecht waren gekomen in een hoop autobanden. De brandweer bluste het vuur met vier lagedruks tralen onder leiding van waarnemend-commandant J. Keu zenkamp. Op weg naar de brand botste een bluswagen tegen een geparkeerde personenauto op de Schiekade en la ter nog eens tegen enkele pakken sloopmateriaal. De schade was ge ring. In de nacht van zaterdag op zon dag ontstond brand in een stapel pa- pierafval, vlakbij een in aanbouw zijnde school aan de Piersonstraat. De' brandweer bluste het vuur met twee nevelstralen. Capellenaren en Rotterdammers al mogelijk zich rechtstreeks met elkaar, in verbinding te stellen. Velen maak ten hiervan gebrnik, zij het pas een dag later. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Met al-- leen nog maar eenzwembroek aan_ deed een jongen uit Brabant het afge- lopen weekeinde bij de politie aangif te van diefstal van zijn tas. De jonge man was op -het Hoekse strand even gaan zwemmen en had zijn kleren, zijn geld en horloge in de tas opge borgen. Toen hij uit zee kwam en. zich wilde afdrogen waren zijn be zittingen verdwenen. De politie verwees de jongen naar het' Rode Kruis, die hem voorlopig aan kleren heeft geholpen. In de trein van Moskou naar Hoek van Holland zijn van de En gelsman B. T. uit zijn slaapcoupé achttien travelier cheques van tien dollar, elk gestolen. De cheques, die ■zijn. uitgegeven, door de American Ex press, staan op naam. De diefstal is gepleegd tussen Berlijn en de .Hoek, hetgeen het onderzoek niet gemakke lijker maakt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op het Veer- plein stak zaterdagmiddag de tweeja rige' Hans Beier de rijweg over zon der voldoende op het verkeer te let ten. Een bromfietser kon ondanks krachtig remmen de kleuter niet ont wijken. Het jeugdige slachtoffer is met lichte verwondingen in het Holy- ziekenhuis behandeld. Bij het met haar fiets aflopen van de trap in haar woning aan de Gedempte Biersloot kwam zaterdag middag de 39-jarige H. den B. - H. ten val. De GGD heeft haar met een gekneusde voet naar het Holyzieken- huis vervoerd. Op de hoek Van Limburg Sti- rumstraat - Casper Fagelstraat botste zaterdagavond de twintigjarige G. v. d.' J. met zijn personenauto tegen een lichtmast. De bestuurder nam de bocht te ruim. Lichtmast en auto lie pen schade op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Tijdens een vakantie in Groningen is de heer J. Verboon uit de Nassaulaan 56 plot seling" overleden. De heer Verboon, die dé leeftijd van 69 jaar heeft be reikt, nam in 1950 de parfumerie zaak -aan de Westhavenkade 35 van zijn vader over. Per 1 januari 1966 verkocht hij de winkel, die echter ondör zijn naam werd voortgezet. De heer Verboon is gedurende een aantal jaren bestuurslid geweest van dé gymnastiekvereniging Leonidss- Dovido.' Ook was hij jaren lang -actief lid van de C. J. V. Liefde en Vrede. - De teraardebestelling van de heer Verbood is bepaald op dinsdag 18 juli op de Algemene Begraafplaats, 's middags om drie uur. (Van.een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De recherche heeft- vrijdagmiddag twee meisjes van zeventien en negentien jaar aan- - gehouden, die in een zaak aan de Floris' de Vijfdelaan werden betrapt op winkeldiefstal. De mëïsjes hadden drie grammo foonplaten gestolen. 13 JULI T/M 3 AUGUSTUS COMPLETE 2-PERSOONS SLAAPKAMERS, ledikant 190x130, hoofd en voetbord bekleed met blauw en wit Suwide, aangebouwde nacht kastjes, tafel en 2 met Suwide beklede stoelen, dj "7 Cl nu compleet slechts fc LEDIKANTEN met gelakte vierkante buis, hoofd-en yoetbord uitgevoerd in origineel teak, 1-persoons 190x80 ^.Q 80 nu voor DUBBELE DIVANBEDDEN (sleemode!), eerste kwaliteit, zeer geschikt voor jongens- en meisjeskamer en voor kieinbehuisden. Zilvergrijs gemoffeld, versterkte spiraalmatras met 15 jaar ga- 80 rantie. 2 Bedden van 190 x 80 nu voor O 5? WENTELBEDDEN, gemoffeld in de nieuwe kleur grijs. Een bijzondere opruimingsaanbieding ÖQ 1-pers. 190 x 80 nu Hrw» 2-pers.190x120nu QOi" 'S MAANDAGS GESLOTEN B/672/158 l COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM:- BINNENWEG, BEUERWNDSELAAN ROTTERDAM/OEN HAAG/UTRECHT/VLISSINGEN. HOORH/DEUER (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Müseum voor de-Nederlandse Zeevisserij aan .de Westhavenkade 45 zal gedurende de drie vakantieweken van 22 juli tot .en met 12, augustus speciale aandacht wijden aan de visserij van vreemde landen. Er zuilen dagelijks (behalve op zaterdag en zondag) twee extra filmvoorstellingen zijn, namenlijk om elf uur 's morgens en om drie uur 's middags. In de-drie vakantieweken met to taal -dus- dertig extra -voorstellingen- zal de yisserij 'van Denemarken, Ja pan én Portugal worden belicht. Eerste week van 24 tot en met 28 juli-„Fish'from Denmark". Deze film toont beelden van het Deense visserij bedrijf- vanaf de vangst op zee tot en met de, distributie naar de consu ment Men ziet hoe de vis wordt ge- vangen door middel van het in Neder land gelden, toegepaste, typisch Skan- dinavische snurrevaad-systeem. Visse- rijïnspectie en wetenschappelijk on derzoek waken nauwlettend over de handhaving van de hooggeroemde kwaliteit van het Deense product' Tweede week van 31 juli tot en met 4 augustus „Fishery of Japan". De visserij is van evident belang voor de Japanse economie. Het land, bestaande uit vele* eilanden, verkeert in dat opzicht in een uitzonderlijk gunstige'positie. De .visserij geschiedt op tal van manieren (van drijfnet tot zeehengel), met allerlei schépen) (van het kolossale fabrieksschip tot het minuscule detje) 'en is gericht op tientallen soorten (van zalm tot wal vis). Darde week van 7 tot en met 11 eugustus „Portusiske Fiskere". De Portugezen vissen behalve op sardien tjes ook op kabeljauw. Men moét daarvoor ver van huis, namelijk naar de Grote Banken bij New Foudi-and en Groenland. Het is een spectaculai- re visserij. Een groot moederschip vertrekt voor een reis van ongeveer zeven maanden naar de vis gron den. De eenzame visser trekt er in zijn wankele bootje mijlenver op uit om met behulp van de Kollijn, vroeger ook bij de Nederlandse visserij be kend, de kabeljauw te vangen. In het onbetrouwbare klimaat van deze stre ken eist deze merkwaardige visserij jaarlijks veel slachtoffers. van 50 jaar geleden Olie-capsulesDen laatsten tijd vent liier ter stede een man langs de huizen met pakjes inhoudende oliecapsules, welke pakjes hij voor een dubbeltje te koop aanbiedt. Een pakje is volgens zijn zeggen toereikend om twee liter olie te bereiden. Gebleken is dat de inhoud der capsu les beslaat uit gewoon krijt in poeder- vorm, hetgeen met een weinig water tot een propje gekneed en daarna gedroogd is. Tal van'koopers zijn de dupe van zijn praktijken geworden. (Van een onzer vers) verslagge- T/LAARDINGEN De Rot- ierdamse archeoloog C. Hoek heeft de opgravingen in de Grote Kerk afgesloten. Het resultaat van de graafwerkzaamheden, na melijk het terugvinden van de tufstenen fundamenten van een Romaanse kruiskerk uit de elfde of twaalfde eeuwis op boven staande foto in kaart gebracht. De nummers 1, 2 en 3 geven de fundering aan van de eeuwenou de kruiskerk, waarvan thans nog het noordertransept als Waagge- b cm tutje (1) overeind staat. Bij nummer twee is de vindplaats van de sarcofaag aangegeven. 4. De Mariakapel van de Grote Kerk. 5. Het koor van de kerk, zoals die er nu staat. 6. De vier funderingen van de toren, die in de Middeleeuwen in het midden van het godshuis heeft gestaan. 7. De huidige toren van de Grote Kerk. (Van een medewerker) "VLAARDINGEN De badminton- afdeling van de tafeltennisvereniging Intiem heeft een prettig en sportief seizoen achter de rug, waarin het ac cent vooral op de gezelligheid lag. De opkomst is over het algemeen goed geweest en er werden diverse vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. In verband met het sluiten van de zaai aan de Delftseveerweg tot 7 augustus, is de eerstvolgende badmintonavond vastgesteld «p vrij dag II augustus. Wel is gebleken dat het spelen op vrijdagavond voor velen een bezwaar is. Het bestuur probeert de zaal voor taan op maandagavond beschikbaar te krijgen, maar dat schijnt niet zo gemakkelijk te-zijn. De afdeling, die twee jaar geleden werd opgericht, beschikt momenteel over twintig leden, onder „wie vier nieuwe Ieden, die in het nieuwe sei zoen hun entree maken bij Intiem. Voor het nieuwe seizoen staan reeds ontmoetingen op het programma te gen de badmintonvereniging Shell en tegen de vereniging Gusto te Schie dam, waar ook in het afgelopen sei zoen tegen werd gespeeld. Lak-tienertasjes die zo hele maal passen bij de vlotte, hippe tienerkleding... en die 'c hele maal hebben, verkopen wij ais zeer speciale aanbieding voor nog géén drie gulden. Laktassen, met korte of lange riem, met vlotte sluiting en in de meest moderne kleuren... hypermodleuze laktassen, voor onze tieners, met gevoel voor modekleuren. Morgen om 9 uur begint de verkoop vandeze lak-tiener tasjes, niet korte of lange riem, in modieuze kleuren, als zwart, rood, groen en crème, voor Duur van de Opruiming 13 juli tot 3 augustus. 6«én til. ef schrift, but.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1