m Ays Exclusieve expositie bij volkstuinen op Thurlede „Wijk Groenoord een uitdaging!" AGENDA Man steekt vrouw aan deur neer SBR 40 jaar bezig met redding drenkelingen Militaire oliepijp snijdt Holy-Zuid Budgettaire positie van Maasland sterk verbeterd adidas# ZILVEREN WISSELBOKAAL NU BEZIT m DRS. VERWAAL BIJ INTREE: Sigaret opgestoken: lichtmast tegen Dr. M. Sepers overleden Bejaarde vrouw aangereden Uitgebreid jubileumprogramma BEZWAARSCHRIFT VAN GENIE BEGROTING 1967 NU REËEL SLUITEND „HETE ZOMERS - STRENGE WINTERS" H. VAN KOOIJ N.V. i SPORTZAAK nr ROTTERDAMMER MAANDAG 28 AUGUSTUS 1967 nu beduidend goedkoper- Vijf mensen maten in lift opgesloten - Brand in ziekenhuis spoedig geblust CCHIEDAM „Ik heb grote bewondering voor de volks tuinders. Aan de rand van onze oude steden is de volkstuin uit armoede van bepaalde lagen der stedelijke bevolking gebo ren. Maar ze is een hobby ge worden. Groenten is niet langer de hoofdzaak. Tegenwoordig wordt de nadruk op vele andere elementen gelegd, o.a. op bloe men en het huisje. en dagelijks NATUURSTUDIE Auto's beschadigd Weer successen voor CKC Oranje Nassau Dieptepunt Daarom is een goede haard goud waard! Wij hebben voor u de beste merken en de nieuwste modellen nu nog vrij vlot leverbaar Volledige garantie en service worden door ons verzekerd. De erkende gasinstaüateur: OOSTHAVENKADE14 TELEFOON NR. 343213. OPDRACHT Wensen nu>i>beduidend goedkoper xtilver woll® |ei taille»**-®" pantel «stoften .met de Q handen fss/ DE EMOUS SPORT* Hoogstraat 82 bij Afrol Pagina 4 Als U gewend bent om eisen te stellen aan Uw gaine., dan moet U morgen eens komen kijken. Want dan verkopen wij elastie ken corsetten, die door de dames, die toch een corset nodig hebben, het meest gewaardeerd, worden— en U klëst ze uit voor èen prijs, die .tot heden onmo gelijk scheen. Gaines van 15.95, met extra verstevigde ritssluiting, met ver hoogde tallJe en met baleinver steviging, koopt <J nu voor nog géén tientje. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze gaines van een praehtkwaliteit zware elastiek, 'het achterpand met sacijnelas- tieken met nylon voorpand, m de maten M (42; L (44) voor Ciin ttf. of schrift, fust (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vjjf mensen hebben «ngeveer twintig minuten opgesloten gezeten In de lift van de Hemaflat. De lift was doorgeschoten, waardoor de deur niet meer open kon. De po litie heeft hen bevrijd. HOEK VAN HOLLAND Op het dak van het station in Hoek van Holland is brand geweest Het vuur kwam uit een lekke slang van een propaangasfles De NS-bedrijfs brand weer was het vuur spoe dig meester. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dertig spaanplaten zijn zondagmorgen in de nieuwbouw van het Gemeenteziekenhuis aan de Nassaulaan» door zelfontbranding in brand geraakt. De brandweer onder leiding van commandant D. de Jager, wist het brandje spoedig met een nevelspuit en een waterslang te blussen. Het pla fond van het vertrek waarin de span- platen lagen opgeslagen, werd be schadigd. SCHIEDAM Geboren- Wilhelmus z v. P Netten en C. A va nden Bosch Martin 2 v. A. Baas en M. C. van Plnxteren, Miranda d.v. T. J. W. van Duljn en M. T. Bos. Michel Q z v. M J Agterberg en 34 J D. van Noort Mrrlinda v F. D Broe- ren en J. van der waal Maria A. d v. J. Bergman en J. J. van Loon, Wilhelnüna F. d v. J. Bergman en J. J. van Loon, Martin A zv J. G. H. C. Ehbel en E. E. Groen Henricus J. zv. J. Hablng en A Kool Narda d.v. j. w. M Tiebosch en j E M. Langhorst Overleden: P. Nijs 62 eehtg G. Grlms. C. M W. van Zijl, v.ed J Oprei. A Prins, 5 dagen, J A. Windt. 69 P. van Zantviiet 43 H. R, Cléda, 72 echtg. L Harreman. De grote belangstelling voor de volkstuinen is te danken aan het ver langen van de stedeling naar de na tuur. „Thurlede is aan het opklim men. De tijd komt nog wel dat ze yan de B naar de A-klasse zal gaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Dominee, wat gaat u beginnen?" vroegen de mensen m het Brabantse Lith en Ooijen toen drs. E. Verwaal het beroep naar de wijk Groenoord van de hervormde Gemeente te Kethel had aangeno men. Maar de predikant en zijn vrouw hebben de stap gewaagd om dat zij in deze nieuwe stadswijk een dynamische wereld zien. „Dit is de wereld van morgen, waar een uitda ging ligt aan de .gemeente van Christus" zen ds. Verwaal zondagmid dag m zijn mtreepreek. Drs. Verwaal preekte m gebouw De Rank over 1 Corinthe 1 18-26, de pencoop van de goddelijke tegeno ver de wereldse wijsheid, 's Morgens hda ds. H. Vons hem daar bevestigd met 1 Cor. 13 2 („Al ware het dat ik profetische gaven had en alle ge heimenissen en alles wat te weten is wist, en al het geloof had zodat ik bergen verzette, maar had de liefde met, ik war niets") De predikant sprak over het dyna mische leven van Christus in vergelij king met de machtige, moderne in dustriële wereld. Christus werd niet geaccepteerd omdat hij de maatschap pelijke structuur ondermijnde. Ook in onze christelijke cultuur is de leer van Christus nog niet geaccep teerd. Nog steeds aanbidt men macht en uiterlijke grootheid. Het derde dee! van de wereld, waar de meeste christenen wonen, is het rijkst. Twee-derde deel sterft van honger. Als gemeente van Christus moeten wij de liefde van Christus uitdra gen". Na de preek werden verscheidene waren o.a. pastoor Co uit Dith, pastoor M. Wuyster van Groenoord, ouderling D. Heineman namens de gereformeerde kerk en ds. D. J. Spa- hng als voorzitter van de centrale kerkeraad der hervormde gemeente te Schiedam. Namens de kerkeraad van Groe noord nep ouderling F. van Rhijn de nieuwe predikant een hartelijk wel kom toe. 0s. Vons sprak een slot woord. 4 Wethouder M. J. Eykenaar verte genwoordigde het gemeentebestuur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De twintigjarige fotograaf van de L. is zondag door het opsteken van een sigaret, frontaal met zijn auto tegen een lichtmast gebotst. De wagen werd zwaar beschadigd, maar de bestuur der kwam met de schrik vrij, Aci.t automobilisten kregen za terdag op de Burgemeester van Haa- renlaan een proces-verbaal omdat zfó de maximum snelheid hadden overtreden. De wagens reden tussen de 70 en 85 kilometr, ROTTERDAM Op 62-jarige leef tijd is zaterdag dr. Matthps Sepers, arts bij de afdeling geneeskundige verzor- ging van de GG en GD overleden. Se- dert begin mei had dr. Sepers wegens ziekte niet meer zijn beroep kunnen In 1933 legde dr Sepers ayn artsen- uitoefenen examen af. Na vijftien jaar huisarts te zijn geweest in Zwanenburg-Halfweg (NH). trad hij in 1944 m dienst van het ministerie van justitie te Utrecht. Tegelijkertijd volgde hij een opleiding op het consultatiebureau In 1S52 werd hij als hoofd van het rontgenologiscvh borstonderzoek in het militair hospitaal te Utrecht bij het mi nisterie van oorlog aangesteld. Aan het Instituut voor Preventieve Geneeskun de te Leiden volgde dr. Sepers een theoretische cursus bevolkingsonder zoek. op tbc. Daar zijn belangsteling gericht was op de sociale geneeskun de werd hij twee jaar later hoofdge- neeskundige op de afdeling ongevallen wetten bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam. In 1955 begon dr. Sepers zijn loop baan bij de GG en GD Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange Kerkstraat 82. tel. 260382, uitsluitend redac tiezaken tel. 263954. Agentschap, tevens klachten bezorging: mevr, J, van Gog, Dr, Êamenhofsttaat 139a iel 152400. Belangrijke telefoonnummers: Alann po litie tel 2646S6. Brndweer tel. 269123. G.G. en G D tel. 25S290. Apotheek: Rembrandt, ïtembrandtl. 5. tel. 268855. Het volkstuinencomplex Thurlede is een waar dorado, waar het goed toe ven is. In deze tijd met zijn vele zorgen komt de mens er tot even wicht." Dit zei burgemeester H. Roelfsema zaterdagmiddag bij de opening van de tentoonstelling van bloemen, fruit en groenten van de Schiedamse Volks- tumdersveremgmg Thurlede, die ge houden werd m een grote tent en in het clubhuis op het tumencomplex. Nog nooit heeft Thurlede zo'n mooie tentoonstelling gehad. In- de tent was een rijkdom aan bloemen rondom een vijver met karpers en een fontein. Interessant was de expositie van de Nederlandse jeugdbond voor Na tuurstudie op een tafel vol met schel pen, opgeprikte vlinders en torren. Er was een volière met tele me vogels, papegaaien en een cavia, een soort marmot In het clubhuis had de Schiedamse tModeljachten "Vereniging „Viking" een bezienswaardige exposi tie, terwijl een groot gedeelte van de ruimte was ingericht voor een aanlok kelijke uitstalling van- groenten en fruit Hoogtepunt van de middag was het ogenblik, waarop de voorzitter van het Algemeen Vergotid van Volks- tuindersverenlglngen In Nederland, de heer P. Visser de voorzitter van Thurlede, de heer at Brouwer de zilveren wisselbokaal en een plaquet te (de laatste als definitief eigendom van Thurlede) aanbood. Onder de aanwezigen bevonden zich mevrouw Roelfsema-Poelstra, commissaris van politie C. van der Haagen en enige bestuursleden van zusterverenigingen. Onder leiding van het bestuur maakten de genodig den een rondgang over het tuinen- complex. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Aan de Hilledijk heeft de 29-jarige chauffeur W. de V. in de nacht van zaterdag op zondag zijn vroegere echtgenote L. J. Slijk huis (26) met een aantal messteken ernstig verwond. De man belde in het holst van de nacht bij 2ijn ex-vrouw aan. Toen zij opendeed brachj De V. haar san- der iets te zeggen 'de messteken toe. De man, waarmee de vrouw nu sa menwoont, kwam op haar hulpge roep naar voren en probeerde de mes sentrekker vast te houden. De V. slaagde erin te ontkomen. In de loop van zondagmorgen arresteerde de po litie de man. De vrouw is met ernstige verwon dingen opgenomen in het Dijkzigtzie- kenhuis, waar zij een spoedoperatie onderging. Haar toestand is nu bevre digend. Ook in de Brederostraat heeft zich zondagavond een steekpartij voorge daan. De heer J. Slappendel werd in zijn woning, na een ruzie met zijn buurman gewond aan' zijn pols. De buurman, de 48-jarige J. L„ stak de heer Slappendel in zijn pols. Met een slagaderlijke bloeding is de man in het Dijkzigtziekenhuis behandeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 83-jarige mevrouw M. R.-S,, die slecht van gezicht is, iverd zaterdag bij het oversteken van het fietspad op de Burgemeeser Knap- pertlaan aangereden door een brom fietser, de negentienjarige mejuffrouw J. D. de J. De bejaarde dame liep een hersen schudding en enkele hoofdwonden op. Zij is m het Gemeenteziekenhuis op genomen. ROTTERDAM Tijdens het week einde zijn aan twee op de Rijnhaven O.Z. geparkeerde auto's vermeiingen aangericht. Van een Renault Dauphme werd de motorkap geopend en de car burateur, koehnrichtmg, bougiekap, stroomverdeler en electrische bedrading afgerukt of doorgesneden. De gehele carrosserie was met een scherp voor werp bekrast en spiegel en ruitenwis sers waren vernield. Een dichtbijstaande Volkswagen onderging eenzelfde behan deling. (Van een medewerker) VLAARDiN GEN Met drie twaalftallen heeft Oranje Nassau deelgenomen aan de jaarlijkse seriewedstrljden van de korfbal vereniging Almkerk. In de eerste klasse behaalde Oranje Nas sau uit vier wedstrijden drie punten. Het tweede team kwam In de derde klase tot slechts één punt, maar In de vierde klasse behaalde Oranje Nassau zes punten» wat de eerste prijs opleverde. De Junioren en aspiranten begonnen za terdag aan de competitie. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Schiedamse Vrij willige Brigade tot het Redden van Drenkelingen bestaat volgende week veertig jaar. Op het jubileumpro gramma staan een receptie op zater dag 9 september in Hotel Rijnmond, een kinderfeest met Swiebertje op zaterdag 16 september in het Passage Theater. Dezelfde dag een feestavond in Arcade met de Wama's en Cas Oosthoek en ten slotte de Bonds-dis- trictswedstrijden op zaterdag 21 okto ber in het Sportfondsenbad (met deel name van 18 brigades uit Zuldhol- land) en het Sinterklaasfeest zater dag 2 december in het Sportfondsen- bad. Tijdens het feest op 2 december hoopt SRB het 500ste diploma van dit jaar uit te reiken. Het totaal aan tal uitgereikte diploma's over de afge lopen twintig jaren zal daarmee de 6500 passeren. In de beginjaren moest men geoefend zwemmer zijn wilde men lid van de SRB kunnen worden, maar nu leidt de brigade zelf op. Door de grote toeloop van leden en de geringe zwemmogelljkheden in Schiedam heeft het bestuur een le denstop moeten invoeren. De SRB telt thans 1427 leden. Het middelpunt van de belangstelling is het reddend zwemmen. Per maand verdrinken in ons land nog ongeveer 65 mensen en daarom wil men red dend zwemmen als eerste vereiste stellen. Eerst daarna komt de wedstrijdsport aan de orde. In de eerste jaren van het bestaan (5 september 1927 werd de SRB opge richt) telde de brigade ongeveer hon derd leden, hetgeen toen een respecta bel aantal was. De jaren 19401945 betekenden een dieptepunt bij de SRB (naar door samenwerking met andere verenigingen hield zij het hoofd boven water. Daarna ging het crescendo met de SRB en het aantal diploma's steeg met de jaren. In 1048 hesloot men dat ieder bo ven de zes jaar lid kon worden, want doordat men de zwemsport beoefen de en daardoor leerde zwemmen, zou men zichzelf kunnen redden, In de eerstvolgende tien jaren groeide het aantal jeugdleden tot 300 uit en aan vankelijk werden per jaar 60 diplo ma's uitgereikt. Sinds 1959 doet men aan kadervor ming en een instructiekorps o.l.v. de heer J. C. Schoonenberg zorgt nu (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De eerstaanwe- 2end-ingenieur der Genie heeft bij gedeputeerde staten een be zwaarschrift ingediend tegen het ge meenteraadsbesluit van Vlaardingen, waarin het bestemmingsplan „Ho- iy-Zuid" werd vastgesteld. De in dit plan begrepen gronden zijn bestemd voor verkeers- en reere- (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND De budgettaire positie van de gemeente is momen teel beter, dan bij de vaststelling van de gemeentebegroting 1967. Dit is o.a. het gevolg van een hogere algemene bijdrage uit het gemeentefonds, waar door de begroting 1967 reëel sluitend is geworden. Bij de vaststelling van de begro ting in 1967 kon deze slechts klop pend worden gemaakt door het ra- Bezoek onze Haarden Show in de Viseank aan de Westhavenplaat!. Openingstijden op zaterdagen van 10-17.00 «ur. Overige degen van 14- 17.00 uur en van 19.00- 22.00 uur. Vanaf 26 aug. t/m 2 sept. men van een aanvullende bijdrage van 65.000 uit het gemeentefonds. Verder was maar 3.207,21 beschik baar voor onvoorziene uitgaven. Deze feiten waren voor het college destijds aanleiding, om zich zorgen te maken over de financiële toekomst van de gemeente. De omstandigheden die de positie van de gemeente hebben verbeterd zijn: 1. verhoging algemene uitkering 58.407,22 2. meeropbrengst eigen heffingen, zoals bijv. rioolbelasting 28100; 3. verfijningsregeling riole ring ƒ33 491,20; 4. bijdrage van pro vincie m de kosten van onderhoud wegen 4.210,40. In totaal is dus 124 208,82 aan de debetzijde van de begroting 1967 toe gevoegd. Een en ander heeft tot ge volg dat nu voor onvoorziene uitga ven 29.368,91 beschikbaar is. Deze gunstige ontwikkeling heeft de onge rustheid over de financiële moeilijk beden bij B. en W. grotendeels weg genomen. Op nadrukkelijke wens van bet mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening hebben B. en W. opdracht gegeven aan de firma 3. H. van den Ham, de noodzakelijke verbetering te verrichten aan de 22 woningwetwoningen „Nieuw Huls ter Lucht" Met deze herstelwerkzaamheden is een bedrag gemoeid van 163.000. Dit geld stelt het rijk als lang-lopend krediet (25 jaar) aan de gemeente beschikbaar. In verband met deze verbeteringen moeten de huren van de woningen een verhoging onder gaan. Voor terreinverllchting op het trai ningsveld van de voetbalvereniging MVT '27, vragen B. en W. de gemeen teraad, die wpensdagavond In verga dering bijeenkomt, een krediet van 1000. Verder is nog een krediet no dig van 294.000 voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie in de Commandeurspolder. atieve doeleinden, woningbouw, bij zondere bebouwing, gemeenschappe lijke tuinen en eigen parkeerter rein. Op 5 september» zullen gedeputeer de staten het bezwaarschrift in. een openbare zitting behandelen. De appellant méént lat, het plan onvoldoende rekening houdt met de belangen van de daar "Aanwezige mili taire brandstofleiding. Voor de aan leg van deze leiding is vergunning gegeven 'en het tracé is in overleg met de gemeente bepaald om te voor-1 komen, dat deze leiding-in de toe komst zou moeten worden verplaatst. De gemeente heeft de gronden waarin de leiding ligt inmiddels ver kregen en treedt daardoor in alle ver plichtingen en rechten, die uit de overeenkomst voortvloeien. De appellant meent, dat uit het raadsbesluit kan worden afgeleid, dat de gemeente het bepaalde in de overeenkomst (dat gèen opstallen op de leiding mogen worden 'gebouwd) niet behoefde na te leven. De eerstaanwezend Ingenieur acht deze mening onjuist. Hij stelt dat, indien de leiding moet worden omgelegd, de gemeente de kosten hiervan zal moeten betalen. B. en W. delen mee, dat de leiding is aangelegd buiten voorkennis van en zonder overleg met de gemeente. Aanvankelijk zou zij ver buiten het plangebied komen. „De gemeente kan geen planologisch 'beleid voeren, wan neer in een veel te laat stadium reke ning moet worden gehouden met be zwaren, die eerder hadden kunnen worden ingediend. Over het tracé van de leiding zijn destijds met particuliere eigenaren overeenkomsten gesloten tot vesti ging van een zakelijk recht. De gemeente heeft voor het leggen van deze leiding geen vergunning ge geven en het tracé is bepaald zon der rekening te houden met gemeen telijke stedebouwkundige voorschrif ten. Ons is eerst in 1962 bekend ge worden, dat de leiding de wijk Holy doorsneed. Wij hebben daarop ver zocht de leiding uit deze wijk te ver wijderen en langs de zoomweg te leggen. Hierover zijn door de de fensie centrale besprekingen met rijkswaterstaat gevoerd Waarbij m principe de omlegging van de leiding werd aanvaard", aldus B. eiï W. Verder merkt het college op dat „de kwestie wie de kosten voor zijn rekening moet nemen, een kwestie is van interpretatie van de overeen komst, die in uiterste instantie door de kantonrechter zal worden gege ven. Mocht deze beslissen, dat de ge meente die kosten dient te bepalen, dan zal de gemeente zich bij die uitspraak neerleggen". Het dagelijks bestuur van Rijn mond merkt op, dat de belangen die met het plan Holy zijn gemoeid pre valeren boven de bezwaren tegen om legging van de olieleiding. Ook de provinciale planologische commissie is van mening, dat de be zwaren niet van dien aard zijn, dat goedkeuring aan het plan zou moeten worden onthouden. voor goede opleidingen. Gemiddeld worden nu 350 diploma's per jaar uitgegeven. Het jaar 1963 betekende met 580 diploma's een hoogtepunt, Bovendien „veroveren" honderd jon gens en meisjes jaarlijks hun jeugd- brevet. Het bestuur van de SRB,, bestaan de uit: A. v. Waas (voorzitter), J. C. Koopmanschap (secr.), J. Koppejan (penningmeester), R. Witberg, me vrouw J. A. Bosman-Folst en D. To renvliet, heeft bij dit 40-jarig jubi leum wel enige wensen. In de eerste plaats meer financiële hulp van de overheid wanneer het gaat om de bouw van zwembaden. Een stad als Schiedam moet zeker drie overdekte zwembaden hebben, aldus secretaris Koopmanschap. Verder streeft de SRB ernaar een eigen instructiebad te bezitten. De aktie van. Schiedam-Zuld om tot een nieuw zwembad te komen, juicht het SRB-bestuur toe, maar zij is teleurgesteld over het feit, dat het aktie-comité nog geen enkel contact met de SRB zocht. Naast het gewone instructiewerk tijdens de normale lesuren, heeft de SRB ook een strandwaehtdienst, die elk weekeinde in Kijkduin dienst doet, in samenwerking met de Haagse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Een bijzonderheid van de jubileren de vereniging is dat de leden alleen hun contributie en het entreegeld voor het bad moeten betalen, maat dat verder alle onkosten (zoals die van het diploma-zwemmen) voor re kening van het bestuur komen. Alle instructeurs doen hun werk belange- jeugdsubsidie. Landelijk komt de SRB op de vier de plaats wat grootte betreft Rotter dam, Utrecht en Den Haag zijn resp. eerste, tweede en derde, Bij 't begin van Ieder nieuw sel- zoen gaat Uw wens toch ook uit naar iets nieuws— en voor deze. herfst en winter is "een mooie tailleur of mantel, van de aller- mooiste kwaliteit, ook voor U bereikbaar. r Want morgen hebben wij eên sensationele aanbieding Zuiver Wollen Tailleur» en Mantel stoffen, prachtige kwaliteiten' uit de normale verkoopseries van 20 tot 25 gulden. - Modieuze stoffen, èen genot om> te dragen, één en el luxe, oju Double Facts, Shetland gé- ruit, Pled de Coq/Flausch enz., kiest U morgen Ht< per meter voor nog géén negen gulden. Double Face Shetland geruit pied de coq Flausch Dubbelbreed 140-150 cm Morgenvroeg om 9'uur begint de ééndaagse, zeer bijzon dere, verkoop van deze zuiver wollen dubbelbrede tailleur- en mantelstoffen, In een rijk sorti mentvan kleuren en kwaliteiten door elkaar, per meter voor Géén tcf. of schrift, best. ROTTERDAM De politie heeft aangehouden de 20-jarige schilder J. M S., die zondagavond tijdens een vechtpartij in café Frieda, de 20-jarige havenarbeider H. J. B. een klap met een kapot bierglas in het gezicht had geslagen. Het slachtoffer is met een gapende wond aan slaap en oor naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. voetbaliscfioenïV' iÊjy- dér kampioenen jS?\ gedep. bij VOOR BINNEN- EN BUITENSPORT- ARTIKELEN VLAARDINGEN - TELEFOON 3493»

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1