700 JAAR OUDE VLAAR AGENDA Voor ons kan 1973 een prikkel zijn Gevarieerd program in nieuw seizoen Minder gezinsvoogdijen bij „Pro Juventute" Aan de lijn SCHIEDAMSE FILMKRING JAARVERSLAG 1966: &2z Historisch feest richt zich op realiseren van vijfjarenplan Slechte situatie in woonwagenkamp stelt B. en W. teleur Slippende auto doodt man op bromfiets Paspoort CJP wordt landelijk Jongen brak been scheffer Pittig lijstje Bouw sporthal Bomen planten JNTERIEUR 's werelds meest "luie stoel" heet LA-Z-BOY g rotterdammer VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 en dagelijks Afronding groei 9? AANDACHT voorn modern IMü v// - Dankzij het initiatief van -een dergrootste Engelse industrieën: «5S desgewenst in termijnen te betalen. Centrale verwarming is een serieuze zaak. Daarom beeft Full House Healing hetc.v.-probleem nauwkeurig bestudeerd. Resultaat: een volwaardige G.V. voor een ongelofelijke prijs. Vier vertrekken kant en klaar geïnstalleerd voor 11.2.400.-. Méér radiatoren om méér kamers te verwarmen is natuurlijk altijd mogelijk. Belangrijk: de aanleg gebeurt snel, schoon en efficiënt, en U kunt Uw installatie zelfs verhuizen Goedkoper dan "gewoon" verwarmen! Het Full House Heating systeem is royaal met warmte maar zuinig met brandstof. Want die brandstof is aardgas. Daar profiteert Uw huishouding nog weer extra van, want U hebt dan recht op het voordetigevastrechttarief. Redenen genoeg om U volledig voor te laten lichten! Full House Heating wordt geïmporteerdjgelnstalleerd enge- garandeerd door: servowarm HOUSE WAR» AIR VERWARMINGS RUJ. N.V. Giessenweg 33» Spaanse Polder» Rotterdam Tei.150644 Kampiveek modehuls en u kunt 'm be-zitten bij De Klerk A 8 c Pamna 3 burgemeester heusdens mikt op Geen grijs verleden maar toekomst als uitdaging (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In 1973, om precies te zijn op 14 mei, be staat de stad Vlaardingen zevenhonderd jaar. Burgemeester jar. J, Heusdens wil dit historische feit niet vieren met de tradi tionele muffe kuitbroeken, met kermis en vuurwerk. Hij heeft een bijzonder ambitieus plan gemaakt, dat de viering van het in 1973 zeven eeuwen oude Vlaardingen nu reeds bijzonder actueel maakt. het programma. Indien in de huidige situatie geen verandering komt, wordt de ontwikkeling van Vlaardin gen kwestie van heel lange adem. De burgemeester heeft met het oog op het feest een werkprogramma op gesteld voor de eerstkomende vijf jaren. Streefdatum wordt 1973. Mr. Heusdens is zich ervan bewust dat Vlaardingen niet de enige ontwikke- lingsstad is, die aanspraak maakt op gelden uit de schatkist van het rijk. Wel weet hij dat het ij'zer thans moet worden gesmeed. De burgemeester ziet in het feest dezelfde kansen als hij heeft gezien m de oprichting van de NV Benelux- tunnel. „Wanneer wij niets hadden gedaan, dan moest u nu nog naar de overkant zwemmen", zegt Mi tijdens een persbijeenkomst, waar hij zijn plannen ontvouwt De burgemeester wil de achtste eeuw van de stad Vlaardingen niet ingaan zonder dat de grondslagen zijn gelegd voor een toekomstige stad met zijn 159.009 inwoners. Het histo rische feest zal voor overheid en bur gerij de injectie moeten zijn de han den uit de mouwen te steken. Het plan van de burgemeester is uniek In de bonte scala van eeuw feesten, waarmee roemruchte steden anno de twintigste eeuw gewoon zijn in het grijze verleden te duiken en historische wapenfeiten in de verbeel ding terug te roepen. Mr. Heusdens wil het anders doen, moderner en vooruitstrevender. Hij wil een feest dat op de toekomst is gericht. De burgemeester-wii van 1973 een „monument" maken. Het moet naar djtt mening een jaar zijn, dat voor het rijk, voor het gemeentebestuur en voor de Ylaardingers zelf een uitda ging betekent. Een uitdaging om wer ken, die hard nodig zijn, versneld tot uitvoering te brengen. Mr. Heusdens wil het zevenhon derd-jaar oude Vlaardingen aangrij pen om projecten, die de centrale overheid door financieringsmoei- Üjkheden in de ijskast heeft gestopt, voor of in het jaar 1973 te realiseren Of althans in uitvoering te nemen. Hij rekent er op, dat het rijk ook zo geestdriftig voor de plannen wordt, want van de centrale overheid moet uiteraard het geld komen. In grote lijnen komen de plannen hierop neer, dat B. en W. bezorgd zijn over de werken die op een wachtlijst zijn komen te staan. Bo vendien staat nog het ingrijpende saneringsplan voor de binnenstad op Wata sets maken jong- modieus. Zie deze FOUNDI-SET ESPRIT Voorgevormde beugelbeha 12.95 gaine 13.95 Er is ook 'n-corselet Esprit met voorgevormde cups 29.75 IN ALLE 20 FILIALEN VAN Schiedam 82.63S inwoners. Dit aantal Schiedam 82636in woners. Dit aantal Steeg in juli tot 82680, een vermeerde ring dus van 44 personen. Het aantal aangiften van overlij den bedroeg 59 en er werden 116 kinderen geboren. Er vestigden zich in juk 250 personen en 263 Schiedam mers vertrokken naar elders. Er wer den 57 huwelijken gesloten en zes ont bonden. Van de getrouwde paren kregen twintig een woning. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, tel. 266382, uitsluitend redac- uCZftkeritel 2fi3Qvi Agentschap» tevens klachten bezorging: mevr. j, van Gog Dr, Zamenhofstraat. la», tel. 152400. ,u®elangrlJhe telefoonnummers: Alarm po- J«te. tel, 264666. Brandweer tel. 268123. G.G. G-P- tel. 25B2S0. Apotheek: Rembrandt. Rembrandtl. 5, teL 268355. Het plan van mr, Heusdens biedt vele „mogelijkheden", namelijk voor het rijk, voor het gemeentebestuur in samenwerking met de burgerij, en voor de burgers afzonderlijk. De vie ring van het feest komt neer op een vijfjarenplan voor een vrij pittig ver langlijstje. Overheid en burgerij zouden samen de vele wensen moeten bekostigen. Daar zijn tientallen miljoenen mee gemoeid. Wat staat er op het verlang lijstje van de binnenkort 700-jarige stad? Allereerst een aantal waardige „monumenten". Een herinneringsmonument Daar bij gaan de gedachten uit naar de Oude Haven. In het kader van het komplan blijft deze havén" zijn huidi ge karakter bewaren. De burge meester zou er een aantrekkelijke wa terpartij van willen maken met bij voorbeeld fonteinen. Een ruimte voor manifestaties. Deze zou moeten worden gebouwd naast de Stadsgehoorzaal op bet ter rein van de te slopen Harmonie en het pand aan de Schiedamseweg 49, dat tijdelijk in huur is gegeven aan de Gereformeerde Kerk Vlaardingen. Een rijksmuseum voor de Neder landse visserij. Dit museum zou dan belangrijk uitgebreid moeten komen in het voormalig belastinggebouw aan de Westhavenkade. De presentatie van de 700-jarige stad via film, boekwerk en folders, alsmede de feestelijkheden in 1973 zelf. Daarbij zou kunnen worden be grepen de organisatie van een landju weel, waaraan Nederlandse en Vlaamse toneelverenigingen deelne men. Het instellen van een Graaf Flo- ris de Vijfde-prijs. Deze prijs zou moeten bestaan uit een onderschei ding en een bedrag aan geld. uit te reiken ten behoeve van bijvoorbeeld de wetenschap, het onderwijs enzo voort. De bouw van een sporthal. Ook wordt gedacht aan andere voorzienin gen voor de jeugd, waarbij deze ac tief zou kunnen worden betrokken. Dit wensenprogramma zou dan voor rekening kunnen komen van ge meentebestuur en burgerij. B. en W. willen hiervoor een fonds „700-jarig bestaan Vlaardingen" instellen, daar in een bedrag van 100.000 storten uit het fonds bijzondere voorzienin gen en elk jaar, indien financieel mo gelijk, tot 1973 een bedrag van ƒ50.000 in het fonds storten. Over vijf jaar zou men dan kunnen beschikken over zo'n 350.000. Het fonds bijzondere voorzieningen beschikt dan nog over 1.600.000. Dit bedrag zou moeten worden aange wend, vermeerderd met geld uit de burgerij, voor realisering van de ge noemde punten uit het wensenpro gramma. Een comité uit overheid en burgerij zou aan de realisatie gestalte moeten geven. Speciaal voor de burgerij hebben B. en W, ook nog een plannetje be dacht. Men denkt aan de aanleg van een groengordel langs de gemeente- tgrenzen, die Vlaardingen moet vrij waren van kwalijk geurende fa- brieksdampen. Elk gezin zou hieraan mee kunnen doen door een boom voor eigen rekening te planten. Een aktie dus, zoals ook in Israël wordt gevoerd. Bij de aanbieding van de begroting 1968 werd al gesproken over de fman- cienngsmoeilijkheden bij 't rijk, die voor Vlaardingen tot gevolg hebben dat de uitvoering van dringend nood- Goudsesingsl221 Rotterdam tel.116673-123082 zakelijke werken op de lange baan moest worden geschoven. B. en W. hebben daarom voor de centrale over heid een aardige surprise bedacht ter gelegenheid van het eeuwfeest Het njk zou ervoor kunnen zorgen dat: zodanige maatregelen op het ter rein van het verkeer worden geno men, dat aïle wijken van de stad, zowel onderling als met de bin nenstad, goed met elkaar worden ver bonden, zodat de stad tot een harmo nisch geheel kan uitgroeien; 9 zowel de binnenstad en de stadsuitleg in de nieuwe wijken een zodanig stedebouwkundig gezicht krij gen, dat de basis aanwezig is voor de uiteindelijke uitgroei van Vlaardin gen naar ongeveer 150.000 inwoners; het totale overheidsapparaat deugdelijk is gehuisvest en goed geou tilleerd. Met name denken B. en W. aan het stadhuis, de gemeentelijke geneeskundige dcenst en gezond heidsdienst, de gemeentelijke sociale dienst, de politie en de brandweer. B. en W. menen dat het versneld tot stand brengen van deze werken niet alleen een afronding zal beteke nen van de groei van Vlaardingen van 1945 tot 1973, maar dat het tevens een goede start zal kunnen vormen voor de achtste eeuw van de stad Vlaardingen. Maar hoe zit het dan met hst wer kelijke feest, met de verkleedpartij, de kermis en het vuurwerk? Ook daaraan zal ruime aandacht worden geschonken. Er zal een programma voor het gehele jaar worden op gesteld met bijvoorbeeld elke week een hoogtepunt. De gedachten gaan uit naar een feest, dat van Vlaardin gen een trekpleister moet maken. Burgemeester Heusdens is de grote promotor van al deze plannen tot vie ring van het Vlaardingse feest. Sa men met gemeentesecretaris A. Kra nenburg heeft hij zijn ideeën nader uitgewerkt en in een vergadering van B. en W. gebracht. Het college was „laaiend enthousiast". De plannen hebben Inmiddels in een voorstel de gemeenteraad be reikt. Tijdens de vergadering van vol gende week donderdag zal zonder twijfel uitvoerig worden gesproken over de vooruitstrevende manier, waarop het in 1973 zevenhonderd jaar oude Vlaardingen het historische feest reeds nu en de volgende vijf jaar denkt te vieren. Dat zal in grote lijnen het beleid van het gemeente bestuur bepalen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. zijn teleurgesteld dat de verbeteringen aan het Schiedamse woonwagenkamp nog met zijn gereedgekomen. Op 19 juli van dit jaar hebben zij B. en W. van Schiedam gevraagd om inlichtin gen over de uitvoering van de voor zieningen aan het kamp. Een ant woord van het Schiedamse college bleef uit. B. en W. antwoorden dit (voorlo pig) op de schriftelijke vragen van mevrouw J. J. van Gent-De Ridder (kath.). Het raadslid had vragen gesteld over de slechte sociale en hy giënische toestanden, die ook nu nog in het kamp zouden heersen. De gemeenten Schiedam, Vlaardin gen en Maasslis hadden geld beschik baar gesteld om aan de wantoestan den een eind te maken. Uit de vragen van mevrouw Van Gent blijkt, dat m het woonwagenkamp nauwelijks voor zieningen zijn getroffen. B. en W. van Vlaardingen hebben zich thans opnieuw tot het Schie damse college gewend met het ver zoek hen zo spoedig mogelijk in te lichten. Tevens hebben zij de vragen van het katholieke raadslid naar B. en W. van Schiedam gezonden. Zodra het collage van Vlaardingen over de gevraagde informatie beschikt, zal nader op de vragen van mevrouw Van Gent worden ingegaan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Ik wil geen feest met historische kledij, met kuit broeken en bepluimde hoeden zoals in Den Bnel. Geen feest dat een paar maanden van tevoren m elkaar wordt gezet met daarna de financiële kater", aldus burgemeester mr. J. Heusdens. De oorlogsjaren liggen de burge meester nog goed in het geheugen. Vooral toen opnieuw met de opbouw moest worden begonnen heeft dat in druk op hem gemaakt. „Vlaardingen heette na de oorlog de snelst groeiende stad van Neder- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM <-> De Schiedamse Filmkring brengt in het komende sei zoen een gevarieerd programma van acht „betere"'films. Dinsdag 19 sep tember wordt het seizoen geopend in het Monopole Theater met de verto ning van de Franse film De soupirant (De verliefde) met regie van Pierre Etalx. Vooraf wordt de Franse docu mentaire „Des hommes dans le ciel" vertoond. Toegang alle leeftijden. Na deze eerste voorstelling volgt op 24 oktober in gebouw Irene een - avond met korte films, die 't onder werp „Erotiek in de film" zullen be handelen. Drs. VI. de Vogel, directeur Stichting Film en Wetenschap, zal deskundige toelichting geven. SCHIEDAM De 57-jarige schil der Th. de Boer uit de Willem de Zwijgerstraat 51a in Rotterdam is overleden aan de gevolgen van een aanrijding die vanmorgen, vrijdag, in de Bange Kerkstraat ontstond. De heer De Boer botste met zijn bromfiets op een slippende auto, bestuurd door de 33-jarige S. R. A., die uit tegenovergestelde richting kwam. De klap kwam zo hard aan dat de bromfietser over een geparkeerde au to werd geslingerd en op het trottoir terecht kwam. Hij werd naar het Ge meenteziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanaf vandaag, vrij dag, wordt het bekende Cultureel Jeugd Paspoort vervangen door een nieuw, thans landelijk geldend Cultu reel Jongeren Paspoort. Het oude CJP is In het nieuwe seizoen niet meer geldig. Houders van een CJP kunnen in verband met de invoering van het landelijke paspoort tegen inlevering van hun oude paspoort, een nieuwe pasfoto en betaling van ƒ2,50 een n^euw paspoort m ontvangst nemen. Dit kan gebeuren op werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17.30 uur en bovendien m de maand september ei- ke donderdag van 19 tot 21 uur bij het kantoor van Bureau Jeugdzaken, Oude Kerkhof 19a. Ook oud-CJP-ouders, ide in het vorige seizoen geen gebruik hebben gemaakt van hun CJP kunnen dit paspoort laten vernieuwen. Het Cultureel Jongeren Paspoort is bedoeld voor jongeren van vijftien tot en met 21 jaar en is geldig voor één seizoen, dat loopt van 1 septem ber tot en met 31 augustus De geldig heidsduur van het paspoort kan door middel van een zegel worden ver lengd. In het nieuwe seizoen wil de Film kring vooral films vertonen die re presentatief zijn voor verschillende stijlsoorten en richtingen. Tevens wil men experimentele films laten zien, omdat men in de bioscoop geen gele genheid krijgt voor deze cinematogra fische vorm. Het programma komt hierdoor op hoog peil te staan. De eigentijdse films zullen verreweg in de meerder heid zijn, zoals de nog niet in Rotter dam vertoonde films „Prima della Ri- volutione" van Beltoluccie en „Salva- tore Giuliano" van Francesco Rossi Verder kan een keuze worden ge maakt uit Oost Europese films, uit Polen, Tsjecho-Slowakije en Rusland. Ook aan de korte films besteedt men ditmaal meer aandacht. Hierbij wordt gedacht aan een speciale - avond met de meest recente, korte Nederlandse films, die men tever geefs in de bioscoopprogramma's aantreft. Ook een zogenaamde film-literair komt op de lijst voor, namelijk „L'Année demière a Manenbad" van Alain Resnais en tenslotte is er weer een film van de Zweedse cineast Ingmar Bergman. Vijf jaar geleden begon de,Schie damse Filmkring de stnjd voor de betere film. In enkele jaren heeft zij een geheel eigen plaats in het overi gens schrale culturele leven van Schiedam ingenomen. DnlLLCii SrELIHL m fVUJflRPlHGW* SCHIEDAM De vijftienjarige leerling-timmerman B. C. Scholte brak donderdag in de IJsselmon- destraat zijn rechter onderbeen toen zijn voet van het pedaal van zijn fiets schoot. Hij is opgenomen in het Gemeen tezieke-.hi.-s. land, maar actie roept reactie op en ook anderen gmgen uitbreiden: Spij- kenisse, Hoogvliet, Rozenburg en Ca- pelle". In 1273 overhandigde Floris de Vijf de, gezeten op zijn paard, aan de poorters van Vlaardingen de stadsbrieven. Vermoedelijk beschikte Vlaardingen ai eerder over stadsrech ten, maar de oorlog met Schiedam in 1574 legde een groot deel van de stad in as. Het document van Floris de Vijfde bleef bij afschrift als oudste bewijsstuk bewaard. „Dat grijpen we aan om weer iets terug te brengen van het elan van na de oorlog. Psychologisch heeft de mens iets nodig cm naartoe te wer ken, een prikkel, een uitdaging. Dat kan 1973 zijn", aldus de burge meester. Hij geeft een overzicht van de gro te groei van Vlaardingen na de oor log: „We beschikten toen over de prikkel het onmogelijke mogelijk te maken", zegt Mj en wat later, „we zitten verschrikkelijk te hikken, als ik het zo eens mag zeggen, met onze 75.000ste. Dat is wel eens ontmoedi gend". liHidi wkterü centrale verwangng BON Graag ontvang ik zonder enig verplichting: O Uw folder over Fuil House Heating O Nadere uitleg van Uw Full House Heating adviseur (s.v.p. aankruisen wat U wenst) Naam: r-,m-i m Adres: Plaats DR HUAïïilMG j l (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Pro Juventute heeft in 1966 minder gezinsvoogdijen gehad dan het jaar daarvoor, maar een ho ger percentage (50) kinderen dat in een tehuis of pleeggezin verblijft. Vrijwillige medewerkers oefenen merendeels de gezinsvoogdijen .uit, terwijl de jeugd-maatschappelijke werkers een begeleidende taak heb ben. In ruim een derde van de geval len zijn de jeugd-maatschappelijke werkers zelf gezinshoofd, plaatsing moet worden geregeld, of Vooral voor kinderen, voor wie een die uit huis" zijn, zijn verlerlei contac ten van de zijde van de jeugd-maat- schappelijke werker nodig. Ook als de gezinsvoogdij bij een vrijwillige medewerker berust Aan het emde van 1966 bestond in elf gezinnen met 17 kinderen een vrij-patronaat m zeven gezinnen, dat door een vrijwillige medewerker werd uitgeoefend. De contacten met deze gezinnen kwamen m zeven gevallen op ver zoek van de ouders tot stand. Twee maal was de kinderrechter en twee maal de Raad voor Kinderbescher ming aanleiding tot contact. Ook in de laatste gevallen wordt alleen dan tot aanstelling van een vrij patronaat overgegaan, indien de ouders dit Voor de tweede maal werd in 1966 een kamp voor BLO-leerhngen en voor gezinnen zonder vader op het kampterrein en onder hoofdleiding van het clubhuis St. Joris Doelen te Moergestel gehouden. Door de subsidie van de gemeente Schiedam kon men het preventieve werk op beperkte schaal voortzetten. De exploitatie-rekening over 1966 sloot met een gering nadelig saldo, door inkrimping in de personeelssec- ior in 1965. De jaarvergadering wordt maandag 18 september gehouden. De gemeente lijke schoolpsycholoog drs. A. van der Wissel zal daar de Joegoslavische film Piko vertonen en toelichten. «chMamseweg 57* vfurdlngtn SCHIEDAM De zevenjarige Jo hanna Pattikawa en haar twee jaar jongere broertje Henravel vielen giste ren op de Singel van een fiets. Zij werden ter observatie naar de Dr, Noletstlchting gebracht. In enkele maanden tijds verwierf de La-Z-Boy, da meeha- riischewondarfauteuiluitAmerilca, zich een vaste plaat» in vele, vele Nederlandse hulskamers. Geen wonder: In de "lazyboy" hebt u Alle zit- en Hgtoomlort <en alle comfort tussen zitten en liggen In) onder hendelbereik. Goed nieuws voor leder die nog aarzelde: bij De Klerk zijn nu nog méér modellen van deze droomfauteuil gearriveerd - en er Is al een La-Z-Boy voor ggg RontROAM/cm HMafliTMCHt/vusaiKEN/mwawoEuat TK KOM r.og even terug op de Beneluxtunnel. Pas geleden heb ik gezegd dat er vijfhonderd mensen zoek zijn. Zij maakten vroeger ge bruik van het wagenveer Vlaardin gen - Perras en nu men na de openstelling van de nieuwe tunnel wéér alle mensen die dagelijks de Nieuwe Waterweg oversteken bij el kaar heeft geteld komt men aan vijf honderd minder dan toen de tunnel nog niet klaar was. „Dat kan kloppen", bedt mij een meneer wiens naam mij bekend is. Hij biecht mij op zelf tot de zoekge raakte Waterwegkruisers te horen. De vraag „waar zijn ze gebleven?'" was opgelost ^oen deze meneer mij vertelde dat hij sinds de openstel ling van de tunnel dagelijks gebruik maakt van het personenveer Sehie- mond - Heyplaat en ais het toeval lig zo uitkomt van de Maastunnel. Kiekeboe, daar zijn ze! Nou hoop ik maar dat de burgemeester van Schiedam dit leest. Dan is er ten minste voor hem. ook weer een vraagstuk minder. -*■ PEN ANDERE ZAAK is nafuur- lijk dat het voor deze mensen geen pretje is om elke dag tweemaal zo'n grote omreis te moeten maken. De meneer die mij belde ;had een idee. Hij zei: „Laten ze die Benelux tunnel een paar maal per dag een kwartier voor het langzame verkeer openstellen". Ik moet zeggen dat ik deze sug gestie niet eens zo gek vind. Vooral met omdat de nieuwe tunnel voor de automobilisten nog lang geen ge meengoed blijkt te zijn. Het aantal auto's dat ervan gebruik maakt is zo genng, dat men zonder het minste bezwaar tweemaal per dag een van de twee buizen voor fietsen en brom fietsen zou kunnen vrijgeven. Het twee-richtragenverkeer inde andere buis maakt dan alleen het trekken van een witte streep nodig. Het voordeel zou zijn een sterke toe neming van het aantal passanten, want natuurlijk zullen die (brom)fietsers ook hun tuimel tol moeten betalen. TK VIND dit een aannemelijke oplossing om het kleine aantal mensen dat nu gedupeerd is voorlo pig te helpen. Misschien kan de N.V. Beneluxtunnel dit idee eens in over weging nemen. Overigens sta ik wel op het stand punt dat de bedrijven die zo graag die tunnel wilden hebben nu ook moeten zorgen dat hun mensen op een behoorlijke manier aan de over kant kunnen komen. Natuurlijk kan niet elk klein bedrijfje een perso- neelsboot laten varen, maar in sa menwerking met de grotere maat schappijen moet er toch wel een oplossing te vinden zijn. Zo laag dat niet het val is zou ik een beroep willen doen op mijn lijn-lezers die elke dag met hun au to door de tunnel rijden. Toe, kijkt u eens rond in uw omgeving of er misschien iemand is die ook'naar die overkant moet, maar die 'deze niet anders dan met de bekende mijl-op-zeven kan bereiken! .J

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1