Manifestaties omringen consumentenbeurs Femina m communicatie Vier heft Radicalen bemoeilijken overleg van fracties Verdachte in moordzaak aangehouden Oranje tegen heeft kans Oostduitsers en Rozenburg laken grenswijziging Vechten op zandzuiger: beide partijen schuld ïtejïöïteröaminer Er vandoor met geld van baas 10 maanden eis MUTATIES BIJ MARINE De Ga idle zeer tevreden over bezoek Polen Winst Jan Janssen ronde Catalonië Forums over voorlichting Sylvain Poons in jubileumrol DEBUUT KLIJNJAN SUCCES? Herindeling midden-Rozenburg Kok met mes op machinist af Fraaie zege voor Rudi Liebrechts Weer bloedige strijd in China Kamerorkest met pianiste Haebler Het hemelbed ah musical Puskas op jacht 1 Remise voor Domier Nieuwe bestuursleden tafeitennisbond Antwerpen wil ook havenziekenhuis Eén spreker KVP, CHU en ARP in Senaaj bij Protesilaus voor het eerst uit Rotterdam Raad opgericht voor vogelbescherming DE ROTTERDAMMER 2 A WOENSDAG 13 SEPTEMgj^ H UIT DE BOOT FORUMS RECREATIE BENIEUWD „Kolder in de kop" '7 Pa; Pagina 4 I3EN HAAG Commandeur J. Doorenbos zal met ingang van 16 okto ber voorden belast met de functie van vlagofficier materieel als opvolger w^nV^eladrriraal H- M. van den wall Bake, die met ingang van 15 september belast Is met de functie van bevelhebber der zeestrijdkrach ten tevens chef van de marinestaf. Commandeur Doorenbos is thans van smaldeel 5. Hij zal dit bevel op 13 oktober overdragen aan kapitein i J*ee A> van der Moer, thans plaatsvervangend vlagofficier perso- neel. Commandeur E. H. van Bees zal op 5 december a.s. in zijn functie van' plaatsvervangend chef van de mari nestaf worden opgevolgd door kapi tein ter zee C. E. Woldering en op 21 december worden belast met de func tie van marine-attaché Washington. Kapitein ter zee "Wolderitag heeft mi het bevel over het vliegkampschip Hr. Ms. Karei Doorman. PARIJS «a De mening van dagbla den van de niet-communistische op positie m Frankrijk, dat De Gaulle's bezoek aan Polen een diplomatieke mislukking is geweest, wordt niet ge deeld door de regering. Minister Couve de Murvilie ver klaarde „dat het nooit de bedoeling is geweest de houding van de Poolse regering inzake het Duitse vraagstuk in enkele dagen te veranderen." Ee Gaulle zelf sprak over „een rrieuwe bladzij in de geschiedenis van onze buitenlandse betrekkingen". Volgens hem moest het gewicht van het bezoek worden gezocht in zij zijn laatste onderhoud met Gomoel- ka.~ „Dit was", aldus De Gaulle, „zeer openhartig, zeer duidelijk, buitenge woon interessant en, naar ik meen, zeer belangrijk". Volgens het Poolse communistische partijorgaan Tribuna Lu du hebben de Poolse leiders „met zeer groot ge noegen" de uitnodiging voor een te genbezoek aanvaard. Verwacht wordt, dat dit bezoek al volgend voor jaar zal plaats hebben. FIGUERAS Jan Japssen heeft dinsdag zijn derde ritoverwinning be haald in de ronde van Catalonië. De Nederlander toonde zich de snelste van een groep van vijftigtal coureurs in de eindsprint en bracht daardoor het eerste gedeelte van de zevende etappe, een rit van 86 km van Cam- prodon naar Figueras, op zijn naam. De Spanjaard Gomez de Moral be hield de eerste plaats in de algemene rangschikking. Jan van Katwijk is dinsdagmiddag op het circuit van Zandvoort militair wielerkampioen op de weg gewor den. HAVANNA In de zestiende ron de van het Capablanca-schaak- tornooi, dat in Havanna wordt gehou den, is de Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner dinsdag remise overeengekomen met de Zuidslaviër Gligoric. Donner bezet in het algeme ne klassement de zevende plaats met acht punten. De Deen Larsen staat eerste met ll'/t pt en een afgebroken partij. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De dit jaar voor de 20e maal te houden con sumentenbeurs „Femina" zal worden omringd door een aantal manifestaties. De beurs die in het teken zal staan van de „com municatie" zal worden bege leid door een aantal forums en enige officiële ontvangsten.- Vrijdag 29 september om H uur zal mevrouw D. E. C. de Block- van Lede, echtgenote van de minister van economische zaken, de „Femina" officieel openen. „Femina" 1967 zal worden bevolkt door 153 standhouders (ruim 60 moesten wegens plaatsgebrek worden teleurgesteld), die gezamenlijk een beeld zullen geven van wat er op dit ogenblik op huishoudelijk gebied kan worden gepresenteerd. „Femina" is ir. de afgelopen 20 jaar een begrip op het gebied van de consumentenbeurzen geworden. Het initiatief dat in 1949 door enkele mid denstanders werd genomen, is tot op vandaag de dag voortgezet. „Femina" begon in 1949 in de Rivièrahal. ging in 1950 naar de Ahoy'-hal en beland de (via een extra beurs in Den Haag in 1956) uiteindelijk noodgedwongen in het tijdelijke Ahoy'-complex op Heliport. „Femina" presenteerde zich na de oorlog als spiegel van een her- boren Rotterdamse middenstand, die 1 tijdens de oorlog door de verwoesting i van 2300 winkels zwaar had geleden. Bestuur en directie van de Interna tionale Consumentenbeurs „Femina" hebben naar aanleiding van het be zoek dat dit voorjaar in Montreal aan de „Expo '67" werd gebracht, de „Fe mina" ditmaal ook een thema meege geven. Onder het begrip „Communica tie" wil men de bezoekers duidelijk maken dat de standhouders iets heb ben over ie brengen op het gebied van huishoudelijke en gezinsvoorlich ting. ber 50 burgemeesters en hun echtge noten officieel op de beurs worden ontvangen, terwijl op 4 oktober de, leden van de Kamer van Koophandel de gast van „Femina" zullen zijn. Op 6 en 7 oktober zullen de directies van enige binnen- en buitenlandse consu mentenbeurzen worden ontvangen. „Femina" 1967 zal wederom een al geheel beeld geven van wat er te koop is op het terrein van de huishoudelijke voorlichting. Naast de gebruikelijke stands van fabrikanten, zal ook ditmaal weer veel aandacht worden geschonken aan bijzondere voorlichting, zoals die van de Bescherming Bevolking, GEB, Neder lands Zuivelbureau, Gemeentepolitie, Gemeentelijke Brandweer, Aardgas- voorlichting enz. Voor het eerst zal dit jaar de jaar lijkse expositie van H. H. de Klerk en Zonen onder het motto „Wonen 1968" op „Femina" zijn vertegen woordigd (800 van de 13.500 m2). „Femina" zal dit jaar voor het eerst ook 's zondags' zijn geopend (van 12 tot 38 uür). ROTTERDAM Ten bate van hel Joods Nationaal Fonds en Womens International Zionist Organisation is dinsdagavond in de Rotterdamse Schouwburg een voorstelling gegeven van het Israëlische, door de schrijver Ephraim Kishon geregisseerde blijspel „The Licence (Getrouwd of.... niet?!). Als Daniel Brozovsky, de hoofdrol in dit spel, viert Sylvain (Wijntje) Poons zijn gouden acteursjubileum. Wij hadden hem graag in een stuk willen zien schitteren dat hem meer kansen zou hebben geboden dan dit matte en zo clichématige niemendalle tje. Van een vindingrijke regie was niet veel merkbaar en Sylvain Poons kreeg van de gelegenheidsbezetting te weinig tegenspel om het aan echt Joodse gein toch al arme stuk de nodige tinteling te geven. Aan de voorstelling werkten mee: Ans Koppen, Teddy Schaank, Carlet- ta Banting, Wik Jongsma en Wim de Meyer. De jubilaris genoot van zijn eigen en zo kritisch ingestelde pu bliek de hartelijkheid die hij verdien de. T.H. BRUSSEL De Belgische Transportar beidersbond heeit dinsdag een manifest verspreid onder de havenarbeiders in Ant werpen. waarin de bouw- van een modern medisch centrum in het havengebied wordt verlangd. Begin augustus zijn bij een brand in het havengebied doden en gewonden gevallen, aldus het manifest, en toen is opnieuw gebleken dat de huidige voorzieningen voor medische hulp in het steeds groter wordende Antwerpse havengebied onvol doende ziln De transportarbeidersbond verwijst naar het buitenland, en in het bijzonder naar Rotterdam, dat een groot modern havenzie kenhuis bezit dat met alle nodige me dische apparatuur is uitgerust. Het manifest kondigt aan dat de bond eigen eisen 2al gaan stellen als niet spoe dig beslissingen worden genomen ter ver betering van de huidige toestand. De bond denkt in dit verband aan de mogelijkheid om met ingang van 1 januari a.s. van de rederijen een heffing per scheepston te verlangen ter financiering van een Antwerps havenziekenhuis. wegens nekte geruime tijd r,Lf: het werk in de Senaat ffiïï* Waarschijnlijk zal na het van de radicalen in novemft8 standpunt van de radicale SSJ.8 duidelijker worden. sea*kiret Bij de CHU-fractie leeft <t«.v - ens om by de komende dt (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het overleg tus sen de drie christen-democrati sche fracties in de Eerste Kamer wordt bemoeilijkt door het op treden van de christen-radicalen. Met name vier leden van de KVP- fractie, die tot de ondertekenaars van het adres van de groep-Bo- gaers behoren, hebben het voorbe houd gemaakt dat een nauwere .ng van KVP, ARP en CHU in de senaat de contacten met de PvdA niet mag uitsluiten. De drie christen-democratische Senaatsfracties zijn twee maanden geleden op voorstel van de CHU gaan praten over nauwere samen werking bij de behandeling van de begrotingen en wetsontwerpen. De CHU heeft toen een voorstel uitgewerkt om tot een verdeling van onderwerpen over de drie fracties te komen. In beginsel zijn de ARP en de KVP hiermee akkoord gegaan, maar de vier „radicale" KVP-leden hebben gesteld dat zij zich niet van andere partijen met name de PvdA willen afsluiten als deze samenwerking tot stand komt Drie senatoren van de ARP, prof. Verdam, prof. De Gaay Fortman en prof. Albeda, hebben duidelijk ge maakt dat zij de samenwerking van de christen-democratische fracties positief beoordelen maar in beginsel zich het recht voorbehouden om eventueel bij stemmingen „uit de boot te vallen". ARP-fractieieider dr. Berghuis, die sterke sympathie voor de radi- wens behandeling in de Eer7te-K^5'" an november een begin mX 1 menwerking te maken. 01 Dé beurs (die van 29 september tot en met 10 oktober dagelijks van 10 tot 17 en van 19 tot 22.30 uur is geopend) zal worden begeleid door drie forums. Op 3 oktober (in gebouw Palace) zal het onderwerp „Elek trische apparaten in de huishouding" zijn, op 5 oktober „De plaats van het kind in het gezin" en op 10 oktober „Wat denkt u van-voorlichting?". Naast deze forums zullen op 2 okto- ROTTERDAM Het silhouet van Europoort, dat hier en daar nog wel wat vlak is, heeft een belangrijke verti cale versterking gekregen met de vier heftorens van de Calandbrug. Meer dan 60 meter hoog steken deze betonnen gevaarten nu de lucht in. Het viertal is gebouwd volgens de bekende glijbekis- tingsmethode, dus uiterst snel. Het werk voor deze brug. die over ongeveer twee jaar over het kanaal, dat ter plaatse nog niet gereed is, moet liggen vordert snel. Over enkele maanden komt de- betonnen onderbouw gereed, waarna het kanaal op diepte (min 13 NAP) wordt gebracht. Daarna begint de montage van de stalen bovenbouw voor deze hefbrug. DEN BOSCH De poUtie i, Antwerpen heeft vanmortta 26-jarige A. J. Hl. EL gearresi«M een van de twee mannen die zocht worden In Terband met fa moord op de 62-jarige wedaws r Gijsbers-PIoegmakers in Barjta, (bij Oss). Een buurman had gisteren mee. gedeeld dat 'hy rond acht uur mam •dagavond twee mannen had ziffl k pen op een paadje dat achier huis langs de spoorlijn loopt. Onder hen zou de 29-jarige J F Ekels zijn die geen vaste woonl d verblijfplaats heeft. De identiteit va de andere man was gisteren!» met bekend. Dat zal volgens de pol ROTTERDAM Op de goed be zochte en bizonder rustig verlopen jaarvergadering van het Afde lingsbestuur van de Ned. tafeiten nisbond zijn in de plaats van de heer A. Kusters Jr, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heren F. Guise (Xerxes) en H.Kreischer (Service) in het A. B. gekomen. In de Bondsraad zullen voor de afdeling Rotterdam zit ting nemen: Namens het bestuur, de heren G. van Kesteren, W. Fassotte en J. D. de Greef en namens de vere nigingen de heren J. de Mey, A.W. A. M. Kusters Sr, P. G. Gesink en W de Raay. De Bela Simon Beker, bestemd voor diegene, die zich het afgelopen jaar het meest verdienstelijk heeft gemaakt voor de junioren, werd on der applaus aan de heer Gerard Gesink van Germinal overhandigd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zowel het college van B' en W van Rotterdam als van Rozenburg hebben bezwaren tegen de herziening van de gemeentelijke inde ling op Voorne, Putten en Rozenburg. Beide colleges stellen de gemeentera den voor er bij gedeputeerde staten op aan te dringen, wijziging aan te brengen in het voorstel. Het ontwerp omvat, de toevoeging van haven- en industriegebied op midden-Rozenburg aan Rotterdam. •De Maasstad zal hiermee de zolang begeerde aansluiting verkrijgen tus sen het Botlekgebied Europoort oost én de geïsoleerde terreinen op de kop van Rozenburg (Europoort west) en de Maasvlakte. Reeds in 1962, toen de grenswijzi ging in het Botlekgebied aan de orde was, is op deze wijziging aangedron gen. Het eerste bezwaarpunt van deze twee gemeenten betreft de landtong tussen de Nieuwe Waterweg en het Calandkanaai, die volgens het (Van een onzen verslaggeefsters) ROTTERDAM De vechtpartij tussen de machinist en de 55-jarige hok W. D. aan boord van een zandzui ger in het Valkerak liep betrekkelijk goed af, maar, zo vroeg de officier van justitie zich af: „Wat zou er ge beurd zijn als twee andere opvaren den er niet tussen waren gesprongen en D- hadden overmeesterd?" Hij achtte het subsidiaire punt uit de ten laste legging poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel bewezen en eiste op grond daarvan vijf maanden, waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en toezicht. De ruzie speelde zich af op 1 sep tember van het vorig jaar. Aanlei ding was een financieel conflict tus sen de machinist en de verdachte, die nog geld van de eerste tegoed had. Dat liep zo hoog op, te meer daar beide mannen toch al niet zo best met elkaar overweg konden, dat D. tenslotte een broodmes greep en daar mee trachtte zijn tegenstander te ra ken. Door het dolle heen stormde hij op de machinist af, die zich met een klomp in de hand verweerde, en dreigde hem: „Ik steek je kapot". De verdachte kon zich het gebeur de niet volledig herinneren, omdat hij zo door het dolle heen was ge weest dat hij nauwelijks meer wist wat hij deed. Het mes zou er min of meer toevallig aan te pas zijn geko men omdat zijn oog erop viel toen hij tijdens de vechtpartij in het volksverblijf van de zandzuiger be landde, waar het voor het grijpen lag. Dat mes overigens bleef tijdens de zitting onvindbaar. De officier stelde in zijn requisitoir dat het slachtoffer ook niet helemaal vrijuit ging. De raadsman, mr. M. Hooykaas, oordeelde evenmin erg gunstig over de machinist. Hij pleitte voor een geheel voorwaardelijke straf, gecombineerd met een geldboe te. voorstel van GS in bezit zal blijven van Rozenburg. B en W van Rotterdam zijn van mening dat deze landtong bij de Maasstad moet worden gevoegd. Te meer daar de steeds groter wordende scheepsafmetingen op den duur ver breding en verdieping van het Ca landkanaai noodzakelijk zullen ma ken. De strook grond is verder vari belang voor het bouwen van ruimten voor sleep-, loods- en. veerdiensten. B en W van Rotterdam merken ver der op dat éénderde gedeelte van dit schiereiland in de toekomst wellicht zal worden weggedragen, omdat het juist in de bocht van de Nieuwe Waterweg ligt. De gronden ter noorden van het Calandkanaai zijn reeds voor het be langrijkste gedeelte eigendom van Rotterdam. Daar de overdracht zon der extra kosten kan gebeuren, ach ten B en W het van belang dat dit terrein bij het Europoortgebied kan worden gevoegd. „De landtong zal niet voor in dustrievestiging worden gebruikt", verzekert het college. Ten behoeve van de recreatie zal over dit schierei land een weg worden aangelegd, waardoor een fraai uitzicht kan wor den verkregen op de havens aan weerskanten van de weg. B en W van Rozenburg hebben zich volledig achter dit voorstel geschaard. Anderzijds stellen de twee colleges voor de zuidelijke oever van het Har- telkanaal in handen te geven van Ro zenburg. Zou dit gebied, dat door loopt tot aan de Brielse Maas, wor den herverdeeld, dan zouden de bewo ners van Rozenburg een aanzienlijk stuk recreatie verliezen. Het voorstel van GS omvat dat dit recreatiegebied overgaat naar Vierpolders en Zwarte- waal, de gebieden waarmee de ge meente Brielle wordt vergroot. Het tweede bezwaar dat heide ge meenten tegen het voorstel aanvoe ren is het feit dat deze grenswijzi ging in één voorstel is verwerkt met de algehele herziening van de ge meentelijke indeling op Voorne-Put- ten en Rozenburg. Beide gemeenten zijn van mening dat de grenswijziging tussen deze twee gemeenten in feite zo'n eenvou dige zaak is dat het afzonderlijk en snel kan worden afgehandeld. Zij ach ten het daarom ongewenst de herzie ning te koppelen aan de ingewikkel de herziening op deze eilanden. ROTTERDAM Het 13.500 ton m.s. Protesilaus van de Bleu Funnel Line Ltd. is vandaag voor het eerst vanuit Rotterdam naar het Verre Oosten vertrokken. Het is de laatste van een .serie van vier schepen, waar van eerder reeds in de vaart kwamen de Priam, Prometheus en Peisander. De schepen varen in de Su per-P-dienst van de rederij, die maandelijks op de 12e een afvaart van Rotterdam naar het Verre Oosten biedt. De P-schepen leggen 'het trajekt Rotterdam-Singapore af in 18 dagen, drie dagen sneller dan de schepen van de vroegere P-dienst. Naar Hongkong duurt de reis 24, naar Japan 30 dagen. ROTTERDAM Dezer dagen Is op. gericht de Vogelbeschermingsraad Zuid- Holland, die zich ten doel stelt de vele activiteiten op het terrein van vogel bescherming en -studie te coördineren. Bij de raad, hebben zich aangesloten de Vereniging voor vogelbescherming 's Gravenhage en omstreken en de vo gelwerkgroepen en -wachten Delft, Dordrecht, Den Haag. Krimpenerwaarö, Pijnacker, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlaardingen-Schiedam, en Voome. Het is de bedoeling dat de raad bij calamiteiten, strenge winters, olie slachtoffers enz. de krachten bundelt waardoor de vogels effectiever gehol pen zullen kunnen worden. Het secretariaat is gevestigd bij de heer R. Leunis, Van der Werfstraat 198. Vlaardingen, tel. 010—350351. van 50 jaar geleden Verlichting van gangniimten in icoon huizen. B. en W. hebben beslolen, dat gebruik van gas of electricitcit voor verlichting van gangruimten in woon huizen, langer dan voor onmiddellijk gebruik iioodig is en in ieder geval langer dan tien minuten achtereen, ver, boden is en dat bij overtreding van dit verbod de toevoer van gas of van elec tricitcit zal worden afgesloten. De 8-urige werkdag voor heel ons land. Naar men meldi, wordt in regeerings- kringen ernstig overwogen, den arbeids tijd in aile bedrijven te bepalen op 50 uur per week, behalve voor de continu bedrijven. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Zonder vlagvertoon en volksliederen vooraf wordt vanavond om kwart over acht in het Olym pisch Stadion in Amsterdam de aftrap verricht voor de interland voetbalwedstrijd Nederland Oost-Duitsland die wordt ge speeld in het tomooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen. Zowel het Nederlands als het Oost duits elftal komen met een ten opzich te van de op 5 april jl. gespeelde ontmoeting in Leipzig, sterk gewijzig de opstelling binnen de lijnen. Bondscoach Gcorg Kessler verkoos nog slechts vier spelers van de forma tie die indertijd met 43 verloor van Oost-Duitsland na een 20 en 32 voorsprong, t-w. Wim Suurbier, Henk Groot, Klaas Nunïnga en Piet Keizer. Van het Nederlands elftal maakten toen verder deel uit Tony van Leeuwen, Miel Pijs, Piet de Zoe te, Sjaak Swart en Jan Mulder. Velen zijn benieuwd naar de presta ties van de Dordtenaar Jan Klijnjan, wiens verkiezing misschien niet als een donderslag bij heldere hemel kwam, maar die toch op een onver wacht moment de Oranje-kleuren zal verdedigen. Of zijn debuut een suc ces zal worden is in grote mate afhan kelijk van de verrichtingen van het Amsterdamse idool Johan Cruyff, die na zijn schorsing terugkeert in het nationale elftal en samen met Jan Klijnjan de rechtervleugel zal vor men. De linker-wing Nuninga-Keizer kan eveneens tot grote daden komen, hoewel veel Rotterdammers wellicht liever de uitstekend draaiende Coen Moulijn op de linksbuitenplaats had den gezien. Muller en Groot gaan an dermaal zorgen voor een sterke mid denveldbezetting, terwijl in de verde diging de uitverkiezing van Hans Ey- kenbroek bij insiders enige verbazing opwekte, daar de Spartaan pas hersteld van een blessure zijn top vorm nog niefheeft bereikt Kennelijk prefereerde Kessler de Rotterdammer toch boven Ajax-stop- per Tonnie Pronk. Dat Eddy Pieters Graafland zou terugkeren onder de lat lag voor de hand, daar Pim Doesburg nog niet rijp is voor het Oranje-shirt. Ook de Oostduitse coach bracht wij zigingen aan in zijn ploeg. Ten op zichte van Leipzig werd doelman We- gang vervangen door Blochwitz. Deze zal behalve Geisler, die gehandhaafd is, Wruck en Bransch voor zich heb ben. Of Frassdorf zal spelen was gistermiddag nog niet bekend. In de Oostduitse voorhoede blijven Ducke, Frenzel, Erler en Vogel gehandhaafd. Het Olympisch Stadion was giste ren nog lang niet uitverkocht. Tien duizenden plaatskaarten lagen klaar voor verkoop. Kennelijk is voetbal- minnend Nederland tevreden met de 25 minuten durende samenvatting die de NTS na afloop zal uitzenden. NW. NAMEN Schaatscrack Rudi Liebrechts heeft dinsdag niet tever geefs de lange reis naar het Zeeuws-Vlaamse grensplaatsje Nieuw-Namen ondernomen. Rudi werd op knappe wijze winnaar van de sterk bezette twintigste Scheldecri- terium voor wieieramateurs. Ruud's broer Wim samen met Piet Legierse en Tonnv Barten gingen na 60 km in de slag. Het trio kreeg 25 seconden voorsprong maar werd ech ter ingelopen toen Rudi Liebrechts zijn solo-vlucht Inzette. Dit gebeurde direct na de hergroepering met nog ca. 20 km voor de wielen. Met een verbeten trek om de mond forceerde Ruud een snelle winst en hoewel Barten, Legierse, Solaro en Broere nog wel een'jagerskwartet for meerden zij grepen de vluchter niet meer in de kraag. Ruud Liebrechts won tevens het premieklassement. De uitslag was: 1. R. Liebrechts (Vlaardingen) 105 km in 2.31.20; 2. op 21 seconden T. Barten (Zevenbergen); 3. B. Solaro ('s-Hertogenbosch); 4. P. Legierse (Den Bommel)'; 5. B. Broere (Zevenbergen): 6." op 35 sec. M. van Groezen (Made); 7. A. van Overveld (Zegge); 8. op 1.10 C. van Dorst (Roosendaal); W. Liebrechts (Vlaar dingen); 10. L. Schrauwen (Ossen- drecht). Dit is de man wiens opsporing dl rijkspolitie van Den Bosch vemek in verband met de moord it Berghem. Het is de 29-jarin Josephus Hubertus Ekels, Iguq V» meter, slanfc postuurrechte schou ders, donkerblond haar,bobbebge neus en een diepliggend kuiltje tn de kin. Hij spreekt een Brabmi dialect. litie vermoedelijk KL geweest ïija Vanmiddag zou de politie in tic, Bosch nadere bijzonderheden overd« arrestatie verstrekken. HONGKONG In de Zuidcbto provincie Kwangtoeng zijn weer bloedige gevechten uitgebroken tus sen aanhangers en tegenstandcisvan voorzitter Mao Tse-toeng, vertefe reizigers uit China. Een getuige zei dat meer to 30.000 mensen bij de botsing wares betrokken. 5? ROTTERDAM Er bestond een zeer goede belangstelling met na me van de zijde van de jeugd voor het openingsconcert van de dinsdagse rie in de Kleine Doelenzaal door het Nederlands Kamerorkest onder lei ding van Szymon Goldberg. Het programma werd geopend met één van Haydns zg. Parijse symfo nieën, te weten die in g, no. 83. Gold berg en de zijnen wisten met opval lend gaaf spel een levendige verklan king van dit opus te bereiken in de snelle delen, terwijl het ingetogen An dante een fraai tegenwicht hiermee vormde. In de hoekdelen had het spel misschien nog iets genuanceerder ge kund. De bekende 'Oostenrijkse pianiste Ingrid Haebler was vervolgens de te recht zeer gewaardeerde soliste in Mozarts weinig uitgevoerde pianocon cert in Bes, K.V. 238. De spirituele vertolking voldeed zowel in technisch als muzikaal opzicht aan de hoogste eisen en de samenwerking met het fijnzinnig reagerende orkest onder Goldberg was voorbeeldig, met name .in het pittige slot-rondo. Na de pauze speelden de strijkers van het orkest Schönbergs „klassie ke" Verklarte Nacht, oorspronkelijk voor strijksextet maar later door de componist zelf voor strijkorkest ge zet. A] bleven er nog wel wat wensen op het gebied van intonatie, door de volledige inzet van alle musici werd het een indringende vertolking van dit pakkende opus, die met intense aandacht door het publiek werd ge volgd. Het eerstvolgend concert in deze serie zal worden gegeven op dinsdag 24 oktbber a.s. p.v. ROTTERDAM Het Nieuw Rotter dams Toneel brengt 1 januari de musical „I ge, i g0" jn première. Dit mt het Amerikaans .vertaalde zangspelletje is gebaseerd op de Ne derlandse huwelijkscomedic „Het he melbed" van Jan de Hartog. Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider zullen de rollen vertolken van het echtpaar Agnes en Bram, van wie in een reeks taferelen de markante gebeurtenissen uit vijfen dertig jaar huwelijksleven worden uitgebeeld. Aun de musical, die een productie n 'ï1 samenwerking met impresario Paul Kijzer. werken mee: Johan Gre- ter: regie, Cor Hezemans: décor- en costuumontwerper, Cor Lemaire: or kestleider, Billy Wilson: choreogra fie en voorts Annie Kijzer en Emile Lopez voor de vertaling van tekst en liedjes. DUESSELDORP De vroege re Hongaarse en Spaanse voet balinternational Ference Pus kas die in 1966 zijn ac tieve voetbailoopbaan by Real Madrid beëindigde en trai ner werd by de Ameri kaanse „Golden Gate Gales" nit naar Europa komen om voetbal lers te contracteren, die in de Verenigde Staten willen spelen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Hij had „ie kol der in de kop gekregen", zo km- schetste officier van justitie mt- Niessen de reactie van de 29-jari}'- S. v. d. Adie er eind juni van iocs ging met geld van zijn baas. Volgt® de raadsman vloeide de fiandeiwy» van zijn cliënt min of meer voort ft diens verre van plezierige jeugifi- ren, waardoor er sprake was bijna traumatische eenzaamheidsgt- voelens. Toen de man, die tijdens zijn welt even naar huis ging, daar niemasa aantrof, zou hij, te meer omdat M met zijn huwelijk niet zo best gffif» zo geschrokken zijn dat hij besloo alles achter zich te laten. Mèt net geld 3700 van zijn werkge ver, dat hij, geheel rechtmatig ove rigens, op dat moment bij zich haf Tien maanden, waarvan drie voor waardelijk, met aftrek, een proeftp van drie jaar en toezicht, eiste oe officier voor deze verduistering, "an het geld is praktisch niets over. w drie dagen verdween het, groten deels aan drank, en na het gul weg geven van vele rondjes. De mffl meldde zich, na zijn uitstapje nto het buitenland, zelf bji de politie Uitspraak op 26 september. Bij de wereldkampioenschapp® kleiduivenschieten 1967, die van tot en met 24 september in Bologr worden gehouden, zal Nederland vp-* tegenwoordigd worden door de WioP nationale meesterscherpschuttérs J. Beek uit Voorburg en J. P- Roestenburg uit Eindhoven- '"Art ,W! land lede Sb «Per Xeri tlett Ag Uev «Sa, C-G. AP Ur. i

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2