Volksbond ook contra verdovende middelen uiae secretaris Polysette vensterrand Mini -racen gaat er heel goed in Veertig jaar bestuurder van bouwvereniging OBI won fraai na spannend duel iiiiiü Kermisvermaak voor kindéren in Vietnam Fïlmtoorsf elling; voor- oiidstrijders Club „De Waag nu onder toren Gewond na slij met bromfiets Oranje Nassau wötf van Vriendenschaar Toneelgroep ON1 bracht goed spel Inbrekers actief op Hoogstraat tot morgenavond half elf Algemene vergadering in Vladrdingen gentlemen prefer Damclub Schiedam gelijk met Charlois GTB liet na de rust voorsprong glippen WAHQY' W GEBOUW flitbeduidend goedkoper Geraffineerd (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het veertig jarig jubileum van de 70-jarige Heer W. Nieuwstraten als be stuurder (thans eerste secreta ris) van de Woningbouwvereni ging „Eendracht" is zaterdag middag in de grote benedenzaal van De Goede Havenkerk met een druk bezochte receptie op eclatante wijze gevierd. Cadeaus een produkt een boeiend overzicht van wat nieuw is in de meubelmode nu op JULIANA 2 MAAKTE TRAGISCH DEBUUT Vandaag en morgen en dagelijks W ROTTERDAM 29sept&10okt gezellige vakbeurs voor het gezin.' ZONDAGS dingen, de heer D. van der Eride werd herkozen tot üd van het hoofd bestuur. Adjudant C. W. Hou weling van de Centrale Recherche te Amsterdam hield een lezing over bedwelmende en verdovende middelen. De heer Houweling vond het een zegen, dat deze middelen bestaan, waarbij hij doelde op de medische zijde van het probleem. Echter bete kenen zij een ramp bij onbevoegd gebruik. In de rondvraag sprak wethouder Weeda zijn waardering uit voor het werk van de Volksbond; niet alleen landelijk maar in het bijzonder voor wat de plaatselijke afdeling in de 75 jaren van haar bestaan heeft bete kend. (Van een medewerker) VLAARDINGÉN In gebouw Ex celsior, hield de Volksbond tegen Drankmisbruik zaterdag zijn 91ste al gemene vergadering, die namens het gemeentebestuur werd bijgewoond door wethouder A. P. Weeda. Aan het begin van de vergadering, die onder leiding stond van voorzitter ïnr. P. H. Valentgóed, werd de overle den ere-voorzitter- mr. W. C. Wende- laar Herdacht Uit het jaarverslag bleek dat het hoofdbestuur het wenselijk achtte de doelstellingen uit te breiden en wel zo dat deze aldus komen te luiden: „De vereniging heeft ten doel de bestrijding in Nederland van het misbruik van andere bedwelmende middelen en/of stoffen". Het hoofdbestuur achtte het boven dien gewenst een duidelijke schei ding te maken tussen het hoofd bestuur en de leiding van het Cen traal Bureau. Door de thans ingetre den wijziging zijn de functies zo gescheiden, dat ëén der hoofdsbestuursleden tot algemeen se cretaris en een der hoofdbestuursle den tot algemeen penningmeester wordt benoemd, terwijl voortaan de directeur van het Centraal Bureau geen deel meer zal uitmaken van het hoofdbestuur. De voorzitter van de afdeling Vlaar- Onder de talrijke aanwezigen bevon den zich oud-wethouder H. Sabel, chef bureau Huisvesting J. van der Griend, voorzitter P. van Waardenburg en se cretaris 3. Verzijl van de prot. chr. wo ningbouwvereniging „Onze Woning", en talrijke vertegenwoordigers uit de aan nemerswereld. De voorzitter van de „Eendracht" de heer A Goudswaard, die de leiding van de receptie had, zei dat wanneer een mens in zijn leven een hoogtepunt als dit jubileum heeft bereikt, - dit alleen waarde kan hebben, als men er anderen mee heeft 1 verrijkt en andere mensen heeft blij gemaakt Toen men op 7 oktober 1927 in gebouw Liefde en Vrede a'an de Tuinlaan bij de tweede vrije stemming met 26 stemmen de heer Nieuwstraten. tot bestuurslid van Bouwvereniging „Eendracht' had gekozen, kon niemand denken, dat dit zou uitlopen op een 40-jarig jubileum. Het betekende,-vooral de eerste jaren' na de oorlog een zich intensief bezig houden met de vraagustukken van wo ningnood, nieuwbouw en renovatie. Met een energie, die allerwege bewon dering wekte en een ijzeren wilskdacht heeft de beer Nieuwstraten zich met succes op de problematiek geworpen. Hij heeft het werk nooit aan zijn. mede bestuurders overgelaten. Op bekwame wijze wist de jubilaris de bouwvereni ging te leiden en met hart en ziel heeft hij de „Eendracht" al die jaren gediend, waarbij hij altijd bet goede voorbeeld gaf. Als blijk van -waardering-overhandig- de de heer Goudswaard de jubilaris een volumineuze assort! mentsdoos met siga ren en mevrouw Nieuwstraten een doos met toiletartikelen. Namens - de Nationale Woningraad overhandigde de heer C. J. Kooien de jubilaris de zilveren erepenning. Deze roemde de burgerzin en de sociale be- wogenheid, evenals het aanpassingsver mogen van de heer Nieuwstraten. Ais chef "van. Bureau Huisvesting .sprak de heer J. van der Griend. Kennelijk ontroerd dankte ten slotte de heer Nieuwstraten voor alle goede woorden en de vele geschenken. Bij zonder dankbaar toonde hij zich voor de glanzend-nieuwe fiets, die hfj van enkele aannemingsbedrijven had ge kregen. Opvouwbaar met een bood schappenmand voorop. (Van een medewerker) SCHIEDAM Na een spannend duelheeft ODI zaterdagmiddag op eigen veld een fraaie 86 zége be haald op GKV 2. Spannend vooral door het scoreverloop, waarbij de Schiedammers erin slaagden een 4—6 achterstand tegen het einde om te zetten in 86 winst. Nadat GKV 2 0—1 aantekende, was „het Wim van Winden, die via een - straf worp voor 11 zorgde. Jan Ver- hëy bracht vreugde bij. ODE door -2—T op zijn naam te brengen, maar GKV 2 had een duidelijk antwoord klaar door deze 'achterstand om te zetten in een 2—4 voorsprong. - ODI verkleinde, door Wim van Win den de achterstand tot 3—4, maar nog voor -rust scoorden' de gasten 3—5. Na de thee benutte Ton Spruyt een doorloopbal (45), maar weer - scoorde GKV (4—6). Dat de witzwarten de laatste we ken goed trainen kwam in de slotfase duidelijk tot uiting. Arie van 't Hoff scoorde 5—6, invalier Giel Bos scoor de de .gelijkmaker en goalgetter van deze middag Wim .van Winden zorgde mét twee treffers voor'een uiteinde lijke 8—6 zege voor ODI. (Van een medewerker) SCHIEDAM De derde competitie wedstrijd van de Damclub Schiedam is in een 10—10 gelijkspel tegen Char lois 2 geëindigd. De heren Vrijland, Onink en v.' Otterloo kwamen tot winst, terwijl Den Boer, v. Erkel, Korpel en De Veidt remise haalden. Den Houting, Heuvelman en Quist moesten in hun tegenstanders de meerdere erkennen. De gedetailleerde uitslagen luiden: L. VrijlandJ. Hennik 2—0, J. C. O- ninkL. Lammers 20, C. den Boer—L. Vlasblom 1—1, M. den Hou ting—A. Kortman 0—2, W. C. Heuvel man—J. S. Herrewijn 02, B. Quist—H. Rombout 0—2. M. v. £r- kei—A. den Boer 1—1, A. van Otter loo—J. Snijders 2—0, C. Korpel—W. Bogaart 1—1 en M. de Veldt—P. v. d. Hooft 1—1. (maandag) wordt gespeeld. De volgende wedstrijd gaat tegen DOS in Rozenburg, die vanavond SCHIEDAM Door kortsluiting raakte zondag op de Willem de Zwij gerlaan een personenauto, bestuurd door de 20-jarige student C. v. d. K. in brand. De brandweer ónder leiding van commandantD. de Jager wist het brandje spoedig te blussen. De auto werd vrij érnstig beschadigd. r).E. heer C. J. Kooien overhan- digde jubilaris -W. Kieuw- straten de zilveren erepenning van de Nationale Woningraad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De TONO-groep van het Nederlandse Padvindsters- gilde,afdeling - Schiedam heeft zaterdagmiddag van haif drie tot half zes in haar clubhuis Het Koetshuis (boerderij Landsvreugd), aan de Sweelincksingel in Groenoord een druk-bezochte liefdadigheidsker- mis gehouden. De opbrengst, onge veer 525 was bestemd om de nood van de kinderen in Vietnam te hel pen lénigen. De vele belangstellenden, vooral ou ders die mat hun kinderen waren mee gekomen, beproefden hun geluk met hengelen,- touwtje trekken of ze gooi den met veel animo bussen. Ook de traditionele grabbelton ontbrak niet. Bovendien kon men pannekoeken eten, of iets anders gebruiken. De sfeer was bijzpnder gezellig. De leidster, mevrouw R. van Walsum - Schuddebeurs, toonde zich tevreden over het' resultaat van deze spontaan opgezette kermis. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze "grote collectie dames-hoeden, in tientallen kleuren en uitvoeringen, zo voordelig 'JBt A. A als nooit ATA te voren, kJÊ voor' Géén ul. of tchrlft. iait. De succes kwaliteit van De Klerk: polysette-populair vensterrand, uitgevoerd met Brodfsette dessins. Hoogte45 cm, 4». COMPLETE WONINGINRICHTING BanERO»WO£RHflAG/inRECIHnVLWm!jENiH00ail,1)EtlER (Van een ónzer verslaggevers) SCHIEDAM Een aantal leden van de afdeling" Schiedam van de Ne- derl. bond van oud-strijders en dra gers van hetmobilisatiekruis gaat vrijdag 3 november naar een film voorstelling in de Van Ghendtkazer- ne ie Rotterdam. Men heeft metmedewerking van hogerhand de gelegenheid gekregen films te vertonen over de Lucht macht en de Landmacht. Op deze wijze wil men tegemoetko men aan de wens het onderlinge con tact te behouden, en zo mogelijk te versterken. De avonden, die in acht verschil lende plaatsen worden gehouden, zijn gratis toegankelijk voor de leden van de bij Federatie aangesloten organisa ties en voor belangstellenden. Het programma ziet ér. als volgt, uit: Welkomstwoord door de voorzit ter van het district Zuid-Holland; toespraak dcor de bondsvoorzitter, ge neraal b. d. G. J. Le Fèvre de Montig- ny; inleiding door'een voorlichtingsof ficier met ds filmvertoning. - Na de pauze volgt discussie en be antwoording van de ingediende vra gen. Als nien zich bij de sercretaris (H. D. Bakkes, Burg. Van Haarenlaan 1378, tel. 261094) opgeeft, kan het bestuur waarschijnlijk tegen een klei ne vergoeding, een gemakkelijk ver voer. regelen,- per meter Kf Speciaal voor de vroeg- kotners nog een beperkte partij all-over schlrley vesterrand, 45 cm hoog. SCHIEDAM De 44-jarige mevrouw S. H. Punt-Noordzij uit de Slachthuis laan slipte vrijdag met haar bromfiets op de Broersvest. Zij viel en werd met. een hersenschudding -en een wond bo ven het'rechteroog naar de Dr., Nolet- stichting gebracht. O Op de hoek Grote Markt-Nieuw- straat bótste de 40-jarige D. K. met zijn personenauto tegen een bestelwa gen bestuurd door de 21-jarige service monteur. D. K. V. uit Moordrecht. Hij werd met een hersenschudding naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, maar kon. na behandeld te zijn- weer naar huis. per meter COMftHTE WONINGINRICHTING (Van medewerkers)" VLAARDINGÉN Het eerste twaalftal van de korfbalvereniging Oranje Nassau- heeft tegen Vrien denschaar.'la ten zien 'dat zij terecht de leiding hadden in de-eerste klasse. Het middenvak .wérkte verbluffend goed waardoor de defensie bijna niet in aktie behoefde te komen. - De aanval draaide ook op volle toe ren, maar de harde, wind maakte het moeilijk om de ballen zuiver door de mand te werpen. Toch zorgen de Ro mers <2xj, Groeneveid en Veldheer voor vier Viaardingse - treffers tegen één doelpunt van de gasten, waar door de rust inging met een veilig-: uitziende 4—1 voorsprong voor Oranr je Nassau. Het begon er benauwd uit te zien toen de gasten uit Hardinxveld de achterstand terug wisten te bréngen - tot 4—3. J-i;-'; SPIRIT Het tweede twaalftal van Spirit zet te alles op alles om de thuiswedstrij den tegen SSV 1 in een overwinning om te zetten. De rust ging met een blanke stand in, maar helaas was het toen gedaan met de tegenstand.. De bezoekers bouwden een 2—0 voorsprong op die echter tot 2—1 ■werd verkleind. Met nog twee gave doelpunten keerde SSV 1 met een 4—1 zege terug naar Simonshaven. MAASLANDDe Maaslandse korfballers stelden teleur door te ver liezen van Avanti in Pijnacker. Na een 3—1 achterstand bij rust, werd met 43 verloren. O.D.O. is daardoor enkele plaatsen op de ranglijst ge zakt en in' de gevaarlijke zone te rechtgekomen. - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dat het mini-racen er ook in Schiedam steeds meer in komt, bleek zaterdag in het Jeugdcentrum aan de Mgr. Nolenslaan_99,. waar .een groot aantal belangstellende jongelui aan dè Schiedamse mini- racen deelnamen of als enthousiaste toeschouwers de pijlsnelle elek tronisch bestuurde wagentjes volgden. Er bestaat in Nederland- een overkoepelende organisatie van indivi duele racers en clubs, die de naam draagt van Nederlandse aigenueTie', miniatuur-auto club. Van september tot november worden in zestien dis tricten de kampioenswedstrijden verreden, waarvan de finale vermoede lijk in Hilversum wordt .gehouden. De races van zaterdag werden voor het district Schiedam verreden SCHIEDAM Het tweede heren team van Juliana heeft aan zijn de buut in de overgangsklasse weinig plezier beleefd. Het verloor namelijk op tragische wijze van het Bredase Sifrak doordat bij de stand 11—6 de Juliana-speier Aad Besuyen, zeer on gelukkig viel en meteen ontwrichte elleboog naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Het ongeval maakte diepe indruk op de overige Juliana-spelers, die tot dat ogenblik de meeste aanspraak op de overwinning mochten maken. Zij zagen na het oponthoud geen kans meer in hun normale spel te komen en moesten toestaan dat de gasten "Hun 116 achterstand geheel goed maakten. De Schiedammers vochten' voor wat ze waard waren maar het ging allemaal te krampachtig en te onze ker waardoor de Bredanaars de set met 1614 in hun voordeel konden beslissen. Zodoende verloor Juliana de wedstrijd met 32 hetgeen toch wel.enigzins tegen de verhouding in was. De uitslagen van de voorgaande sets waren: 11—15, 16—14, 8—15, 155 en 1416. Bij American Stock, gelegen in het-pand; ernaast, werd eveneens de zelfde nacht ingebroken. Hier werd een bedrag van ƒ144 ontvreemd uit een niet-afgesloten kassa. Bovendien wérd voor achthonderd gulden aan betaalzegels uit 'een lade van een bu reau meegenomen. Nog nooit kocht U zo'n prach tige, moderne foundation als deze Lycra corselet... voor nog géén tientje. Daarom is dit een zeer bijzon dere aanbieding, 'n luxe cor selet, met voorgevormde cups, uit de series van 18 gulden, die Uw figuur tot in de perfectie corrigeert... Lycra Corselets met verstelbare schouderbandjes, rijkelijk met kant gegarneerd, een bijzonder prettige en stevige pasvorm... cen 'corselet. dat de zo. hinder lijke "rolletjes" vriendelijk .verdoezelt... (Van een medewerker) VLAARDINGÉN „Sil de strand jutter", bet verhaal van de stoere strandjutter, die/ niet groot gevaar voor eigen leven een klein meisje uit zee redde, is zaterdagavond door de toneelgroep O.N.I. in de Stadsgehoor zaal als toneelstuk op de planken ge bracht Ongeveer 450 bezoekers hebben, er varen dat het spel van deze toneel groep zich in een vooruitgaande lijn beweegt. Het stuk, naar het gelijkna mige boek van Cor Bruijn, hebben H. N. Booy en F. Drost bewerkt tot een toneelspel met grote vaart en vlugge dialoog, zonder veel overbodige woor den. Ton van de Water, die de titelrol vervulde was zeker cfc beste. Sil toon de zich een driftige, eigenwijze kerel, die geen tegenspraak duldt. Gastspeler Theo Torn, die als zoon Jelle optrad, maakte eveneens een goede indruk. Hetzelfde kan worden ■gezegd van Arie Korpershoek, die' ge knipt bleek om als dominee te funge ren. Ina Noordzij, vrouw van de strand jutter, was niet zo vlot als van haar werd verwacht. Haar dochtertje Lies- beth, als Lobke die als vierjarig drenkelingetje in een zeildoek gewik keld op het podium werd gebracht, hield zich bijzonder goed. Met hen kregen ook de andere medespelenden een spontaan en staande applaus. De regie was in goede handen bij A. Korpershoek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als'een prachtig voorbeeld van zelfwerkzaamheid van de jeugd liiag ongetwijfeld het gron dig opgeknapte interieur van „De Waag", onder de eeuwenoude toren van de Grote Kerk, gelden. Wathebben ze gezwoegd en ge werkt, de, jongens en meisjes, en met wat voor vernuftige improvisatie 'heb ben ze een natuurgetrouwe bar we ten te: scheppen! Schijnbaar van steen, maar in werkelijkheid van kleurig behang. Maar de "pret was er niet minder om, nu de sinds 1955 bestaande ge mengde club „De Waag" zaterdagmid dag de proeve van haar creatieve, zij het dan amateuristische, binnen huiskunst aan haar gasten kon laten zien. 's Avonds hielden de jongelui een gezellige avond. Van zestien jaar af kunnen jongens en meisjes nog m beperkte mate tot de club toetreden. Arcade: Ver. „De Vérzamelaar", ruil- Beurs, 19.15 jUe Bron,: Zakenstudlekrtng, bijeen komst, 20 Chr. Soc. Bel.: I.S.W., cursus ass.-be- ariKseconoom, 19. - Iraei A<nia-Fauria, bijeenkomst. 20 (Van een medewerker) SCHIEDAM GTB is er niet in geslaagd de kopgroep op de voet te blijven volgen, want de thuiswedstrijd tegen Egelantier Boys ging met 52 verloren na een 21 voorsprong kort na de rust. De Rot terdammers scoorden door Van der Vaart 01, maar Sants had voor GTB al spoedig een antwoord klaar: 1—L In de tweede helft begon GTB goed en het was weer Sants die scoorde: 21. Daarna was het gedaan met het Schiedamse overwicht en Egel. Boys kwam door Dubbeid gelijk (22), waarna Brouwer (23) en Van der Vaart door twee treffers de eindstand op 25 bepaalde.- Keeper Notenboom had bij GTB stellig zijn. dag niet, en arbiter Buy ing leidde matig. De wedstrijd had een sportlef karakter. GSS had een vrije dag. Arcade: Ned. Bond van' Vogelliefhebbers, Bijeenkomst, 20; E.H.B.O.. curus, 20 Musis Sacrum: Brlnkers, zuivelavond, 20. SCHIEDAM De eerste teams van de Schiedamse volleybal club zijn de eompe- UUe goed begonnen. Zowel dames 1 als heren I zegevierden met 3—1. Het eerste damesteam kreeg hét Haagse PVC op bezoek. De beide eerste sets wer den op eenvoudige wijze door SVC gewon nen 05—10 en IS—9). Vermoedelijk ging dit te eenvoudig, want tri de derde set vatte SVC het te rustig op. waarvan pvc dank baar profiteerde (11—15). De Ie set bracht nu wat meer spanning, maar de Schie damse meisjes Heten zich niet meer verras sen en grepen de set-winst, is—n en de eindoverwinning. Heren 1 moest naar Delft voor de uit wedstrijd tegen Achilles. Na een spannen-" de strijd werden de eerste punten in de wacht gesleept. Set-standen 11—U. 11—is. ■d^-lO en 12—15. Bijkantoor „De Rotterdammer"» Lange Kerkstraat 82, Uitsluitend redactiezaken tij delijk tel. 261420, b.g.g. 346619. Agentschap Schiedam: Mevrouw J, van Gog, Dr. Za- penhofstraat 139a, tel. 152400 (ook klachten Bezorging). Alarmnummer politie: 284666: Alarmnummer brandweer 269123; GG GD: 263290. Apotheek; c. I. Jansen, Swam- ^erdamsingel 41, tel. 264917. SCHIEDAM Zaterdagmorgen bleek- dat onbevoegden zich toegang hadden verschaft tot het modemaga zijn Lampe, Broersvest 57. Men was aan de achterzijde over een plat dak binnengekomen na eerst een ruit te hebben vernield. In de koffiekamer trof men een kassa aan die werd opengebroken. Er werd echter geen geld gevonden. jP "ÏZ* A Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze Lycra corse lets, voor japonmaten 40 t/m 50, A» In B en C cups, Jf»UM kleur wit, Kwi/l/ voor -scAV' Donderdag 12 oktober 20.00 uur Hannoniezaal Totaaltheater Rob van Houten presenteert SCHIEDAM De twintigjarige Viaardingse paardenverzorger W. H. H. reed zaterdagavond met zijn personenauto het houten voetgangersbruggetje over de Swammerdamsinge! ter hoogte van de Mussenbroekstraat op. Toen bij zijn ver gissing bemerkte wendde hij zijn stunr snel naar links, maar hij choot uit de bocht omdat hij in een lip terecht kwam. De paardenmenner kwam met zijn auto tegen de gevel van een huis tot stil stand. Muur en auto werden beschadigd maar de bestuurder liep geen verwon dingen op. Ciên tt/. of schrift, bost.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1