POLITIE BREIDT CONTROLE UIT Met de trein terug m m i Van De Hoek tot Vlaardingen fijne kopen? 0i '05 i AGENDA MN DEUJt Mm 4 lil l Nieuwe pastoor voor St. Liduïnaparochie Deze eiken wandcombinatie pas! in uw inferieur, past zich aan bij uw smaak, en heeft een prijs-op-maat Bromfietser bij botsing gewond m Burgerlijke stand Inbraakje bij fa. James Walker I1P1|v1Inj|| tf INTERIEUR j Ui EFFICIENCY EXPO DE NIEUWSTE WAS-AUT0MATEN PROBLEEM 8, 9, 10 en 11 november SPECIALE DEMONSTRATIES Caiienburgstraat 41 - Vlaardingen SPOORMETER Raadslid vraagt naar bij standsgelden too°i ftyton Jongetje gegrepen bij oversteken V ,£«rV Vandnnf. en moraen .en dagelijks De Mego's spelen in gebouiv Triangel Kunt U 't er zelf voor maken... een zuiver wollen gebreide japon, In een prachtige kwali teit, voor nog géén achttien gulden! Toen iedereen nog aan zomer- vacantie dacht, kochten wij deze elegante en flatteuze japonnen, met kraag èn revers of met turtl e Beek, voor hen, die weten dat er niets gaat boven zuiver wol. Een bijzondere aanbieding deze modieuze pullidrcsses. uit de series van 26.95, morgen voor aog géén achttien gulden. Veel ondeugdelijke auto's op rijbanen Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze gebreide, zuiver wollen damesjaponnen, met kraag of met turtle neck, in alle courante rr.aten en in vele kleuren, w.o. rood, aqua, groen enz. m CUn te), of MChrlfc. bert. (Van esn onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanavond, vrijdag, om half acht wordt in de Singelkerk de heer J. A. L. Laurent uit Rotter dam geïnstalleerd tot pastoor van de nieuwe St. Licluinaparochie. Bij be- sluit van de bisschop van Rotterdam is deze parochie gevormd door sa menvoeging van de drie binnenstad parochies, De heren F. C. Kempen, bedrijfsaalmoezenier te Delft en W. ,\t Verhoef te Schiedam zijn. tot .kapelaan benoemd. In de pastorie wordt een receptie gehouden; er is dan gelegenheid met de pastoor'en de "kapelaans kennis te maken. 9 MAASLAND Woensdagmorgen heeft iMUarts Dc tons in het Trefpunt geveitd een woonhuis aan de 's-Herenstraat SO, eigendom van de coöp. Aankoopvereni- ïtng. Het pand werd Ingezet op 18,000 soor de heer Buijnink uit Maasland. (Van eeti onzer verslaggevers) SCHIEDAM ',.De aktie tegen de automobilisten, die op de Burg. Van Haarenlaati door het rode licht rijden, gaat voor lopig gewoon door. In de tweede week van de controle waren het er negenentachtig. De reacties van de Sehiedamse bevolking zijn hijzonder gunstig. Het gaat erom de gemotoriseerde wegge bruikers te leren zich te houden aan de spelregels van het ver keer. 7~)E auto van de verkeerstech nische dienst is degelijk voor bereid op allerlei moeilijkheden die zich op de rijbaan kunnen voordoen- Dit vertelde donderdag com missaris van politie, C. van der Haagen. Hij zei dat sedertvier maanden de mensen van de Ver keersdienst bezig zijn de auto's op hun technische gebreken te controleren. Met als gevolg dat er niet minder dan 101 auto's uit het verkeer moesten worden ge nomen, waarvan zevenendertig gelijk naar de sloperij konden. Goudsesingel 221 Rotterdam tel. 116673-123d82 SCHIEDAM De 27-jarige Duitse automobilist P. G. uit Recklinghausen kon gisteren „per Zug" naar zijn „Heimat" terug. De Sehiedamse politie had 'snuas auto in beslag genomen omdat er van alles aan mankeerde. Het chassis verkeerde in een deplorabele toestand, de remmen werkten niet en de lichten evenmin. De wagen kon geliik naar de sloperij. Een combinatiemeube! waarmee u - door de twee breedtematen 95 en 50 cm - naar wens en smaak in hoogte èn breedte kunt variëren. Tot de losse onderdelen behoren ondermeer een luxe barvak, een TV-berging (op draaiplateaueen secretaire en een boekenvak. Omdatu ook kunt kiezen tussen houten of glas-in-lood deuren is het aantal combinatiemogelijkheden vrijwel onbeperkt. Afgebeeld is een combi natie volgens bijgaande schema: lang 265 cm, hoog 192 cm. Prijs compleet, in- ngnr clusiefeenkaplijstaf 123.- tvOui" 177.- 177.- 177.- 381.- 387.- 318.- 210.- 210.- 225.- COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM/DEN HMGrUTRECHT/VLISSINGSiittBSRN/DE LIER Van de overige vierenzestig auto mobilisten nam de politie tijdelijk de kentekenbewijzen af. -Na reparatie van de mankementen, kregen zij de autopapieren terug. Bij deze technische controle is mén 'tot schokkende ontdekkingen geko men. De commissaris gaf een „kleine bloemlezing" van de gevaarlijke ge breken: gladde banden, afgebroken en - doorgeroeste uitlaat, stuurinrich ting met veel speling, remmen -die 'niet deugden, 'doorgeroeste chassis- bak, achteras, die schuin onder 'de wagen was bevestigd, auto met. vier deuren, waarvan er drie waren dichtgelast, spatborden met snelbin ders vastgemaakt;'gat in een chassis- balk opgevuld met krantepapier, bij- geplamuurde en veverfd in dezelfde kleur als de chassisbalk. Advies van de commissaris: men sen, die een tweede-hands auto ko pen, moeten eerst advies vragen van een deskundige, Een nieuw probleem heeft de tot standkoming van Rijksweg 20 ge schapen. Deze loopt dwars door de gemeente en men rijdt er met aan zienlijk grotere snelheden. Om gevaarlijke obstakels zo gauw- mogelijk van de rijbaan te kunnen verwijderen, beschikt de Verkeers dienst thans over een politie-surveil- lancewagen, voorzien van een mo- deme en bijzonder uitgebreide outiK lage. Tot slot liet de commissaris briga dier A. Bouwman de verschillende apparaten demonstreren: Op het dak van de auto staat een zwaailicht op een ijzeren staaf, die tot drie meter boven de. begane grond: kan worden opgetrokken. Om de hoogte van vrachtwagens te meten beschikt men over een tot drie meter uitschuifbare ijzeren stang met haak, die aan het wagendak kan worden opgehangen. Oranjekleurige sleepkabel. Een soort luchtpomp voorzien van hefboom (pushmaster) met een apparaat om gesloten kof ferruimten en portieren open te SCHIEDAM De 33-jarige brom fietser A. de N. vergat donderdag in een bocht op de Vlaardingerdijk de snelheid van zijn auto te verminde ren. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en botste tegen een lichtmast. Met een hersenschudding en een bloeduitstorting in het gelaat is hij naar de Dr. Noletstichting ge bracht. H00GERWERF-KANT00RINSTALLAT1ES Dagelijks van 918 uur en van 1922 uur. Zaterdag van 9—17 uur. MET: elektronische factureermachines boekhoudmachines elektronische rekenmachines jpR ICADIER Bouwman de- monstreert het instrument waarmee portieren kunnen hoor den opengemaakt. maken.,. Deze kan eveneens worden verlengd tot drie meter. Spoormeter, zoals de landmeters gebruiken, om de autosporen in een minimum van tijd ópte meten. Knipperlichten, die in het -dónker langs de weg worden, gezet. Fel gekleurde afbakeningskegels. Com plete camera-apparatuur. Dreg aan lang touw voor verdrinkingsgevallen. Verder gereedschapskist, fel schij nende lamp met vijftig .meter kabel om. langs de weg' te zetten en ook fakkels op een puntige staaf, die'na verwijdering van een capsule direct in de grond, kunnen worden gezet Brandblusapparaat en- rood-witte waarschuwingshekken. Met een veibandkïst waaraan niets ontbreekt, breekijzers en ver plaatsbare richtingwijzer is de lijst van de inventaris nog geenszins com pleet. DE KEUS IS GROOT - LAAT U DESKUNDIG VOORLICHTEN BIJ PÜBI7V 1e MIDDELLANDSTR.72 UUUfal tel. O10-23532T MAASLAND Uitslagen van de onder linge schietwedstrijden van de sv Maasland: Korpswedstrijd op basis van 50 punten: C. Poot Dzn; 38, J. Vreugdenhil 45, "VV. Sonneveld 3B, A. Korpel 46, O. Simons 45, P. Kalkman 45, H. van Woerden 43, C. Klein Hesselink 38. M. P. Hanemaaijer 48, J. Hanemaaijer 41, rr. van Staalduinen Pzn. 41, M. C. Verploegh 44, L. Leichten- berg 42, A. Poot 45, P. Boekesteijn 40, G. Bakker 36, Fr. van Staalduinen Wzn. 38, C. Poldervaart 37, A. van Staalduinen 46, IJ, Boekestijn 43,. A. J. v. d. Pol 37, J. W. Groenewegen 45, P. v. d. Pol 40, J. A. Kleiwegt 35, C. J. Poot 44, W. van Roon 40, J. J .van Buuren 42 en J. van Zwienen. 38 punten- De uitslag van de vrije baan op basis van 30 punten 4s als volgt: C. Poot Dzn. 22, J. Vreugdenhil 30, W. Sonneveld 22, A. Korpel 28, O. Simons 27, P. Kalkman 27, H. van Woerden 26, C. Klein Hessellnk 29, M. p. Hanemaaijer 29, J. Hanemaaijer 30, Fr. van Staalduinen Pzn. 25, M. C. Verploegh. 27. A. Poot 22, A. Moerman 22, G. Bakker 29, Fr. van Staalduinen Wzn. 29, C. Poldervaart 27, A. van Staalduinen 28, IJ. Boekestijn 28, A. J. v. d. Pol 25, J. W. Groenewegen 28, P. v. d. Pol 26, J. A. Kleiwegt 26, C. J. Poot 30, J. J. van Buu ren 28 «n J. van Zwieten 26 punten. HOEK VAN HOLLAND Dinsdag-' avond 7 november zal in „De Thuishaven" de maandelijkse ruilbeurs yan de postzegel verzamelaars worden gehouden. Naast de ruilmogelijkhoid zal er weer een interes sante veiling worden gehouden. Bovendien is er een Inleiding over een belangwekkend onderwerp. De bijeen komst begint om 8 uur. Op zaterdag 11 november wordt er in, de Van Rljckevors- selschool een bijeenkomst gehouden voor verzamelaars beneden 14 jaar. Hier begint men om half elf. SCHIEDAM Volgens het paci fistische lid van de gemeenteraad mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu heerst bij een grote groep oudere Schiedammers onbehagen over het feit dat de op 1 juli 19G7 ingegane verhoging van de pensioenen wordt afgetrokken van de bijstandsuitke ring en verontwaardiging omdat de gemeentelijke dienst voor sociale za ken deze verhoging eerst enige maanden heeft uitgekeerd en' in september het te veel uitbetaalde heeft ingehouden. Meitfouw Blaauw, die zich hier over met schriftelijke vragen tot B en W heeft gewend, vindt het onjuist dat deze administratieve fout gecor rigeerd wordt ten nadele van deze groep bijstandsbehcevenden. Zij verzoekt het college te bevor deren dat de inhouding ongedaan wordt gemaakt en vraagt B en W tevens of zij kunnen bevorderen dat de uitkeringen krachtens de bij standswet worden verhoogd, gezien de stijgende kosten van levensonder houd. i SCHIEDAM - Ondertrouwd: E Ft Baten burg 22 en A M van' der Kooij 22; T van den Berg 26 en S J Eijgenraam 23: H Blanken 24 en P H Boersma 24; C F P van den Booeert 24 en A M M van de Wege 23; J P Driessen 28 en D Krtilze 22; J J C van der-Ende 32 en T H A Hersbacb 32; S HaasdUk 23 en W de -Graat 19; F van 't Uof 19 en E P M van der Graait 20; G de Jonge 28 en C P van Rij 21; H J Kempers 20 en'M C Govaart 20: W J van Kersen 21 en C Morèe 19; J W NelKens 24 en E c M L Vester 21; C van Schle 22 en A J van Leeuwen 21; A P M Suljker 23 en E F M van Puttelen 19; J L de Waard ,OT, en J G Schijthuizen 24; J Zeeman 29 en J A Maan Voogd Bergwerf 19W J Gloudi 17 en A Gelens 17: P H W" Gumpert 23 en K J van Oudheusden 21. Getrouwd: G van Oullemen 25 en J T Roeleveid 20; W van Diggelen 24 en M M L de Leeuw 21; T J van Boerum 26 en G P Dröge 21; B Ver kaal k 21 en R C Schouten 20; c c M Knappsteln 31 en M H van der Velden 27; W J MeiJboom-21 en E Baanvln- eer 21; M S Vermeulen .23 en S J Aullveld 22; J W M Zettelcr 25 en M A A van Geloven 23; AM Foist 23 en E M Geerllngs 26; J C Nuiten 22 en M M L Otten 19; Y Ozbilglc 26 en A N H Eljsbergen 22; C P J Hautvert 25 en H J van de Geer 22; B Sollnger 24 en A C Muilwijk 20; C J van Tricht 26 en J M Visser 20; J P Koppenha- en 22 en J H M Blom 20; B J Hartendorp 22 en P M L van der Pluim 20; G Keijser 31 en M w h Bevers 36: G Kuhnen 39 en T H A Wolff 28. Geboren: Esther dv W P Walthie en Z J B Stoker: René zv M M Palljama en A A Nleberg. Overleden: G C Ml go 76 echtg J Ver meer. .SCHIEDAM Bij de firma James Walker aan -de Ant. Fokkerstraat is donderdag ingebrokèn',Alle kasten werden opengebroken. Et werden pakjes sigaretten en ongeveer veertig gulden meegenomen. De dieven waren binnengekomen na een ruit te hebben vernield. schoenen SÉ e HOEK VAN HOLLAND Woensdag morgen 8 november is er een eontactmor- gen voor de afdeling Hoek van Holland van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. De bijeenkomst is in ..Het Kwetternest", Tasmanweg 180. Een afgevaardigde van de Ned. Vereniging van de Handel in Zuid vruchten zal een inleiding houden. O MAASLAND De collecte voor het Pr. Beatrixfonds bracht 300.63 op. De collecte werd verzorgd door de leden van de korfbalvereniging ODO. Ook voor onze klanten een 100% Nylon Pencil parapluie, niet zomaar een gewone, neen, een luxe parapluie van europees fabrikaat, die U nergens onder de 15 gulden krijgt. Een prachtige parapluie, mer. blank stalen binnenwerk, één brok soliditeit, gepaard aan elegante Nylon overtrek, een klasse parapluie, morgen voor nog géén zeven gulden. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze luxe para- pluies, met dubbel paragon baleinen, in diverse modieuze, kleuren, voor i ;rse a* Rotterdam Binnenweg 10 Nieuwe Binnenweg 379. Groene Hilledijk 262-264 Putselaan 230-234 Katendrechtse Lagedijk 428 Schiedam Hoogstraat 2 Vlaardingen Liesveld 16a Filialen te Dordrecht, Breda, Tilburg, Den Haag en Leiden SCHIEDAM De zesjarige Jan Bak ker is donderdagmorgen op het Veer- plein bii het oversteken van de rijweg, door een bromfiets gegrepen. De jongen liep een hoofdwond op en is in het Holyziekenhuis opgenomen. De 67-jarige wielrijdster M. K.-R. ver leende op het kruispunt Arie Knotter- beltsingelNarcisplein geen voorrang aan een auto. Bii dé aanrijding liep de vrouw, een hersenschudding en' ee'n hoofdwond op. Zii is naar het Holyzie kenhuis vervoerd. SCHIEDAM De leden van de afde ling Schiedam van de Ned. Vereniging van Hulsvrouwen brengen maandag 6 novem ber een bezoek aan de fabriek van Van den Bergh en Jurgens te Rotterdam. OP woensdag 8 november houden de dames een koffie-uurtje in patisserie „Vite" van de Firma Vlug aan de Broersvest. Het feest ter ere van het Gouden Jubi leum van de afdeling wordt op woensdag 22 november voortgezet met een receptie in Restaurant „Europoort". Deze receptie begint 's morgens om elf uur en wordt gehouden in de benedenzaal. Het is langzamerhand bij de „Sehie damse huisvrouwen" traditie geworden pakjes voor St. Nicolaas te maken voor de „vergeten" mensen in Schiedam. Voor dit doel belegt het bestuur maandag 4 decem ber 's middags om twee uur in gebouw Irene een speciale St. Nicolaasbijeenkomst. SCHIEDAM De Sehiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening houdt vrijdag 3 november 's avonds om acht uur In het Wijkcentrum Nieuwland een sectieverga dering. Tijdens het eerste deel van de vergadering zal spreken dr. H. van Zijl! van de Ned. Sport Federatie over het onderwerp Overheid en Sport. De Schietvereniging Schiedam, de Sehie damse scheidsrechters vereniging en Hand balvereniging Scylla hebben de wens te kennen gegeven lid te worden van de SBLO. Arcade: Hakkert's Muziekschool, 20. CUr. Sac. Belangen; Hoek's Machinefa briek, vergadering, 20. Clubhuis Watervrienden: Zwemver. De Watervrienden, ledenvergadering, 20. De Rank: Muzlekver, St. Radboud en zangver. Bel Canto, concert. 20. Sursum Corda; N.C.G.O.V., vergadering, 20. Wijkcentrum Nieuwland: S.B.L.O., bij eenkomst. 20. Geref. jeugdhuis: Chr. Leesbibliotheek, uitlening, 14.30-16.30. Stedelijk Museum: Prijsuitreiking en ope ning tentoonstelling, 15. Wijkcentrum Nieuwland: Wijkver. Nieuwland, kinderfilm, 15; Wijkver. Nieuw land, contactavond, 20. Irene: Buurtver. Gusto, feestavond, 20. MagnaUa Deikerk: Cefa filmavond, 20. Opstandingskerk: Water scouts, ouder avond, 20. Sportfondsenbad: Zwembond R'dam omstreken, wedstrijden. 19.15. Arcade: Accordeon ver. Fantasie, cabaret avond, 20. Musis Sacrum: '67, dansavond, 20. De Rank: Prema, Fanique, dansavond, 20. Tivoll: Green's R. en B. Soe. Benny Wise, dansen, 20. Bijkantoor „Dc Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, tel. 253954, b.g.g. 346629. Agentschap Schie dam: Mevrouw J. van Gog, Dr. Zamen- hofstraat 139a, tel. 512400 (ook klachtenbe zorging). Alarmnummer politie: 224666, A- larmnummer brandweer: 269123, GG GD 269290. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Lidui- nastr. 58a, tel. 268364. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Mega's zul len zaterdagavond vanaf acht uur in gebouw Triangel aan de Fransenstraat op de planken staan als gast van de Instuif van de CJV Liefde en Vrede. De groep bestaat uit Frans (gitaar en zang), Herman (drums en zang), Henk (basgitaar) en Gees (pjano en zang). De Mega's zijn in Nederland graag geziene gasten. Buiten onze landsgren zen zijn het ook geen onbekenden, want deze zomer brachten zij vier weken spelend in Spanje door. De voorverkoop van kaartjes is vanavond (vrijdag) van acht tot ne gen uur in gebouw Obadja aan de Caiienburgstraat. TAE GEVRAAGDE reacties over het onderwerp „winkelsluiting en koopavond" zijn niet uitgebleven. Van middenstandszijde bestaan nog al wat bedenkingen tegen die koop avond, dat was mij niet onbekend. Dat de meningen1 in dedetailhandel uiterst verdeeld zijn hebben u' en ik inmiddels in deze krant kunnen le zen. De partners in het overleg komen er niet uit. Dat is erg jammer, want nu kan men het publiek niet con fronteren met een gelijkluidend slandpur.t Wel of niet zaterdagmid dag dicht' Men is het niet eens.'En Jan Krant is neus niet zo'n autori teit dat. hij het laatste woord kan zeggen. Maar goed, ik zal ingaan op de brieven, die ik met grote belangstel ling heb gelezen en waarvoor ik de schrijvers en schrijfsters dankbaar ben. Mij wordt eenzijdigheid verwe ten. Niet geheel ten onrechte, want Jan Krant is geen alzijdige figuur. En hij heeft duidelijk gesteld de zaak van de zijde van de consument te belichten. Ik blijf er bij zeker te weten dat er behoefte bestaat aan een koop avond. De praktijk wijst dat de laatste jaren uit. Waarom gaan vrij dagsavonds al die Rotterdammers naar Capeile of Ridderkerk? Natuur lijk, dat geldt niet voor bepaalde branches. Het gehele gezin of man en vrouw samen trekt er niet/.op uit voor een paar kousen of eèn stuk of wat theedoeken. Yaak wel voor kleding, voor zaken als een wasmachine, een ty-toestel, een Vér- jaaröagscadeau van - importantiè .'om nu eens wat te, noemen. En men hoeftniet geopend te zijn als mén niet wil! Kleine zaken hebben het moeilijk, dat is mii bekend. Daar valt het toch al niet mee het personeel de benodigde vrije dagen te geven. En de ondernemer zelf heeft het het zwaarst, cmdat hij overal zelf voor opdraait en zelf aan weinig'of geen vrije tijd toekomi. Geen wonder dat enkele briefschrijvers herinneren aan de lange openingstijden van voor de oorlog. Die klok wordt echter.niet terug gezet, zo radicaal is het perspectief nu ook weer niet. Dat „ieder welden kend mens" met het oog op het personeel zijn inkopen voor zes uur zal doen, zoals mij wordt geschre ven, nou dat waag ik te betwijfelen. Men moet wel, anders is de zaak dicht, of men wacht tot de zaterdag middag. Maar als die verdwijnt zal er toch iets anders moeten komen. LJET PUBLIEK moet worden op- gevoed met nieuwe openingstij den. Dat is een zakenman, die vier winkels met totaal 14 personeelsle den heeft, met.me,eens. Nu komen de eerste klanten ;'s zaterdags pas tegen twaalven, terwijl de zaken om 9 uur open zijn. Straks zou men wel 's morgens moeten komen. Of op de vrijdagavond, waarvoor deze briefschrijver wel is geporteerd. Hij zou het zo willen: zaterdag om 13 uur dicht, 's maandags om 13 uur open. Dan heeft het personeel ,een behoorlijk weekeinde om naar toe te leven. Dan ook zou het gehalte van dat personeel kunnen verbeteren, omdat het vak wat aantrekkelijker wordt. Nu staat die zaterdagmiddag vaak in de weg... Op maandag dicht levert een prak tische moeilijkheid op, die ik be grijp. Hoe zou het immers met de expeditie moeten? Omdat de goede renstroom 's zaterdags geen voort gang vindt zou die dan drie dagen moeten worden onderbroken. Dat is natuurlijk te lang. Zoals voor vele' neringdoenden de werktijden, te lang zijn. Of ik wel eens veel uren maak? Ach. ons vak kent dikwijls geen be paalde openings- en sluitingstijden en geen overwerk. De journalist werkt over het algemeen wanneer er te werken valt. En dat is zeer vaak! Hij moet zijn aantal uren per week maar niet tellen." Wel proberen met vreugde zijn werk te doen. Zijn lezers te dienen! Mag u dat eens voorhouden? En opmerken dat hoe je de zaak ook wendt of keert we toch naar een ander „gezicht" van het winkelappa raat moeten. Het huidige past niet meer bij de ze tijd. Vijfdaagse of niet? is de vraag. Koopavond of geen koop avond? Maar dan niet vérdeeld als het enigszins kan. Ai was het alleen maar om het publiek niet meer in verwarring te brengen. Ook nog om vele andere redenen, die ik vandaag en eerder heb aangestipt. Ik ben zo vrij nu de discussie te sluiten. Mochten er straks beslissin gen vallen dan kunnen we altijd weer doorgaan.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1