Voor jongens die begrip hebben voor tiet vaderlijke 'j ih m9:ul 1211 v h i ev m s: n nei 1 SCALEXTRIC de Bijenkorf Hofleverancier van St. Nicolaas Onbekenden mishandelen urk Leger des Heils heeft modern nachtasyl Kleuters drinken uit reclameflesje 'een aanvullende financieringsmiddellen Twaa miljoen op spe voor liesbosch-pro eet Zal gevormde zelf geld mogen lenen Mil IRIX Trfeuig EEHMAUGE DANKERS-AANBEEDING e. Rotterdam is nu ook basis voor KLM Aero Carto bij IJsselmonde gecompliceerd Inbrekers met sieraden vandoor Verlanglijst: nieuwe ,Jjichtboei Ook tehuis voor reclassanten rob. ïem db' ken Sleper 'asman Zee kreeg blauwe wimpel DE ROTTERDAMMER 2A VRIJDAG 3 NOVEMBER los? Met Minitrix-het nieuwste, kleinste en fijnst gedetailleerde modelspoor—worden op de kleinste ruimten de grootste emplacementen aangelegd. De mini-locomotieven met oersterke motoren- radio en TV ontstoord- rijden zonder te stoppen van Amsterdam naar Gibraltar. De loc's hebben voor en achter 3 lantaarns die automatisch veranderen met de rijrichting. Alle wagens op afstand te koppelen; echt rangeren is dus mogelijk. Rails en treinen zijn uitzonderlijk stevig (u kunt zelfs op derails gaan staan!). Beginnersset v.a. 29.75 Talloze uitbreidings mogelijkheden. o» Scalextric autoracebanen met heel veel opwindend plezier. Er zijn sets met 2 auto's, baanstukken, rondeteller:, afrasteringshekken en andere sfeerbrengers, vanaf 47.50 Voor nog meer racepret talloze uitbreidings mogelijkheden, zoals snelheidsregelaar met ingebouwd rem- en koelstysteem 14.95 bruggen 9.90 chicanes om het racen nog moeilijker te maken vanaf 5.75 Bouwdozen voor alle accessoires, bijv. tribunes, reportagetoren en pits Vanaf 2.95 Racewagens, o.a. Sunbeam Tiger en 20 andere grote merken vanaf 16.90 Politie voor raadsel VERDEELD OUDSTE TAAK (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het college van B. en W. heeft vanmorgen in zijn vergadering een bijzon der harde noot te kraken ge kregen: er is bericht van het rijk binnengekomen, dat het ver strekken van additionele finan cieringsmiddelen aan de ge meente Rotterdam voor eigen domsverwerving in de Bies- bosch ten behoeve van het daar te vestigen drink waterwinbe- drijf ernstige moeilijkheden zal ondervinden. UITSLUITEND A.S. ZATERDAG COOLS1NGEL 4 ft Pagina ROTTERDAM Er heeft zich weer een klant aangemeld van de Rotterdamse luchthaven Het is KLM Aero Carto NV die' op 1 april Schiphol zal verlaten' De reden is dat het op het druk ke Schiphol te lang duurt voor een toestel toestemming krij op te stijgen en dat is vol luchtfotografie onontbeerlijk omdat er maar schaarse m menten zijn waarop het weer gunstig is. He kantoor zal worden verplaatst naar Den Haag waar men dichter zit bij opdrachtgevers als rijkswater, staat, ministe e van defensie, kada ter en dergelijke. In Botterdam krijgt KLM Aero Carto de besohikkin over kantoo en hangar ruimte. De luchtvloot zal op de Rotterdamse luchthaven vor der: gestationeerd. KLM Aero Car heeft de beschik- king over twee DC-3 Dakota's, een Pile js Porter, een Cessna U-206 a en Piper supercup. Het onderhoud zal in Rotterdam worden verricht Bij het bedrijf zijn honderd mensen indienst. Mei; hoopt door de gewij zigde omstandigheden een beter be - drijfsresultaat te boeken. In tegenstelling tot Schiphol zijn er op de Rotterdamse luchthaven Mina geen wachttijden odig voor" het opstijgen van een vliegtuig. Dit bevordert de kansen om goede luchtfoto's te maken. >EN HAAG In de Kamercom missie voor verkeer en waterstaat is gisteren gein formeerd naar de sitna ti van de dijken rondom het eiland IJsseimond waarover al lange tijd ongerustheid bestaat. Minister Bakker zei dat de werk zaamheden aan de noord- en oost kant van dit eiland gecompliceerd zijn do de vele onteigsningsproc dures die hiervoor nodig zijn, met name tussen Ridderkerk er; Zwijn- drecht:. lij herinnerde >raan dat na de sluiting van het Haringvliet in 1970 de stormvloedstanden op IJs selmonde aanzienlijk lager zullen zijn dan thans. De heren Van der Feijl (c.h.) en Oele :soc.) informeerden naar de vervuiling van de Rijn door kali- vouten uit Frankrijk en Duitsland. De minister zei dat de proeven in Duits1 and roet opslag van kalizou- ten bevredigend verlopen. De Fran sen hebben hier weliswaar ook proe- ven mee genomen maar tot nu toe hebben zij nogal veel bezwaren ont wikkeld. De Fransen zijn niet de beste partner; om de Rijn mee schoon te houden maar zolang er lever is is er nog hoop, aldus de bewindsman. GELEEN Terwijl de eigenaar met zijn gezin in de bovenwoning rustig lag te slapen, hebben inbrekers gisternacht in de juwelierszaak Heu- nen in de Annastraat te Geleen hun slag geslagen. Door het indrukken van een ruit aan de achterkant van het pand kwamen zij binnen en gin gen ongestoord aan het werk. Voor een waarde van ongeveer 75.000 gul den werden horloges, munten, col liers, armbanden en ringen meegeno men. (Van eer onzer verslaggevers) IOTTERDAM De recherche staat voor een raadsel sinds donder dagmorgen vroeg een gebonden, ge knevelde cn mishandelde Turk werd gevonden in het restaurant Chat Sulssei De man, d 43-jarige U. Sineb, schoonmak;:: bij Chalet Suis se, was gewond. Zijn mond was met pleisters dichtgeplakt. Hij ver'elde, dat hij door twee on bekenden was aangevallen. Zij be dreigden hem -met :en vuurwapen, sloegen hem tegen de grond, bonden zijn handen en voeten en mishandel den hem tenslotte. Hij was bezig met het schoonmaken van het restaurant na iluitingstjjd. Bij het verhoor, dat in verband met taalproblemen oijzonder moei lijk verliep, kon de Turk geen enkel motief geven voor het -uwe optre den van de onbekenden. Ook de recherche heeft na vele uren speuren nog geen bruikbaar motief kunnen vinden. Het slachtoffer heeft tijdens de verhoren de politie een bruikbaar signalement van de daders kunnen verschaffen. De man die de Turk be schreef moet ongeveer dertig jaar zijn met een lormaa! postuur, een hoog voorhoofd en kor achterover gekamd haar. De politie zet liet onderzoek ui deze merkwaardige zaak voort. De politie meent dat de mannen in het restaurant hebben willen inbreken. Iemand die meent omstreeks vier uur in de omgeving van het restaurant een man te hebben gezien die aan het genoemde signalement voldoet, wordt verzocht zich iet de politie in ver binding te stellen, tel. 134144 toestel 3374. 4j, De 30.-jarige Amerikaanse po- liieagent Carmine Romane, die eens werd geprezen sis held omdat lij vie; kinderen uit ?en brand redde, wordt ervan beschuldigd eer- gefin geerde roofoverval op e-en bank te hebben uitgevoerd, Bs? kassiv; van de bank zou hem hebben geholpen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Dit maatschappe lijk centrum is gebouwd volgens de opvattingen van deze tijd. Er zijn in het passantenlogement geen zalen, maar er zijn boxen, waarin 'de thuisloze zich kan terugtrekken. De evolutie staat echter niet stil. In de loop van deze evolutie lijkt „De Licht boei", iets meer dan twintig jaar gele den opgezet, nergens meer naar. Aldus de heer J. van Mill, direc teur van de gemeentelijke sociale dienst, donderdagmiddag tijdens de opening van het n.éuwe passantenver blijf in het maats upelijk centrum van het Leger Heils aan de Schoonderloostr elfshaven. De bezetting De Lichtboei" aan de Schiedam ngel daalde. Het. huis was lang met vol. Toch heeft Rotterdam een groot aantal thuislo zen, die slapen in de hal van het Centraal Station, oude autowrakken en slooppanden Vallen de thuislozen, zo vroeg de heer Van Mill zich af, niet uiteer: m verschillende groeperingen, die het niet verdragen bij elkander in één huis te zijn? Met andere woorden: als mensen uit één dezer categorieën de weg naar eers passantenverblijf vmden, sluiten zij daarmee niet auto matisch die weg af voor thuislozen van een andere categorie? Over deze materie is nog weinig bekend. De heer Van Mill gaf een overzicht van de samenwerking tussen de ge meente Rotterdam en het Leger des Heils, die begon in 1918 net De Boschhoek bij de Waalse Kerk, het tehuis aan de Schiekade en hotel Ellm aan de Schiedamsedijk. Dit alles is weggebombardeerd in de oorlog. Er waren verschillende plannen tot wederopbouw en deze resulteerden in „De Lichtboei" aan de Schiedamsesmgel. Kolonel Ph. D. van Dalen, chef- secretans ran het Leger des Heils in Nederland, lichtte m zijn welkomst woord de bedoeling van het nieuwe passantenverblijf toe. Van de veertig bedden is er een aantal bestemd voor nachtasyl. De andere zijn bedoeld voor reclassanten. Cn het Engels sprak commissioner Xaare Westergaard, de leider van het Leger des Heils m Nederland. Com missioner Westergaard is een Noor. Hij schetste de houding van de we reld ten opzichte van het Leger des Heils, dat na honderd jaar werk een vaste plaats heeft verworven, dat nu wordt geëerd en geacht in de Euro pese samenleving, hetgeen voor de heilsoldaat ook een gevaar inhoudt. Het leger is er om te zoeken, te die nen en te redden, naar de opdracht van Christus. Dit gebouw, aldus commissioner Westergaard, moet voor een der oudste en oorspronkelijkste taken van het Leger dienen. Het Leger des Heils heeft altijd een zwak gehad voor ie thuislozen, dat dateert :cds uit de tijd van de stichter, William Booth. Zelfs ir deze tijd zijn er thuislozen, en die tijn heel moeilijk te vatten in statistieken. Commissioner Westergaard besloot met een wens: „Wij hebben graag een nieuwe „Lichtboei" in Rotterdam en wij zoeken een bruikbaar en voor al goedkoop gebouw, omdat het leger geen geld heeft. En wij willen in onze nieuwe „Lichtboei" geen hoge prijzen van onze gasten verlangen" Deze nieuwe „Lichtboei" zal, even als de oude aan de Schiedamsesingel, een logement moeten worden voor hen, die werk hebben, maar toch aan een dergelijk huis behoefte hebben. (Van een onzer verslaggevers) iMSTERDAM Twee kleuters, die uit een In de brievenbus gestopt re- elameflesje met een schoonmaakmid del hebben gedronken, zijn in het VU- ziekenhuis opgenomen. De kleuters, afkomstig uit Aalsmeer en Amstelveen, hebber vergiftigings verschijnselen -n beschadiging van Ie slokdarm opgelopen. Eén en ander is in de openbaarheid gebracht door het gisteren verschenen blad van de Nederlandse Consumenten bond. lie door de ouders was gewaar schuwd Al eerder heeft de consumen tenbond tegen reclamecampagnes, waar- bt] voc kinderen gevaarlijke midde len in brievenbussen worden gestopt, geprotesteerd. De proefflacons waarvan de kleuters hebben gedronkei bevatten Andy, een schoonmaakmiddel op basis van am monia. De reclamecampagne voor Andy eindigt volgende week, deelde Umlevér mee BOTTERDAM De sleepboot van L. Smit en Co.'s Internationale Sleep dienst die het afgelopen boekjaar 1 septembe - 1966 tot en met 31 au gustus 967) ie meeste sleepmijlen heeft geboekt is de Tasman Zee. Met 23.341 sleepmijlen veroverde deze sle per voor een jaar de blauwe wimpel van de rederij. Het is voor het eerst dat de Tasman Ze in haar bestaan de wim pel behaalde. Twee jaar geleden kwam hi schip op de tweede plaats toen het 393 mijl te kort kwam bij de Noordzee. Totaal sleepten de Smit-sleepboten 311.122 mijl, een gemiddelde van 17.427 mijl per sleepboot. Tweede were! dit jaar de Elbe met 22.378, derde Ie Orinoco met 20.630 mijl en vierde de Clyde met 20.450 mijl. De 9000 pk sleper Witte Zee werd elfde met 15.037 mijl (vanaf 1 oktober 3966), de even sterke Zwarte Zee twaalfde met 14.717 mijl. Daardoor komen B. en W, nu met de idee, n;; te gaan of het mogelijk is dat de NV Waterwinr kigsbedrïjf „De Brabantse Biesbosch" zelf deze grondaankopen kan doen. Zoals rnen wee! was he'. oorspronke lijk de bedoeling, dat Rotterdam de voor he; Biesbosch-waterleidingpro- ject nodige gronden zou kopen en deze zou inbrengen in de NV Wa- t irwinnmgbedrijf ,De Brabantse Biesbosch waarin Rotterdam en de provincie Noord Brabant deelnemen. De rijksdienst voor het nationale plan heeft dit project goedgekeurd. Rot terdam. zou dus, zoals wethouder H W. ëttinghoff ons meedeelde, „desnoods morgen aan de slag kunnen"- Maar de heer ëttinghoff voegde er meteen bij: „Maar dat betekent, lat we ook het geld moeten hebben!" Voor het nodige geld, twaalf t liljoen gulden, zjjn bi, het rijk additionele financieringsmiddelen gevraagd. Wel nu, die zijn er niet gekomen, Rotterdam krijgt geen gelegenheid tot het aangaan van een extra lening oor deze twaalf miljoen. ,We zullen nu moeten nagaan, of de de NV Waterwinningsbedrijf „De Brabantss Biesbosch" zelfstandig op de kapitaalmarkt kan optreden. Als dat zo is, kan die natuurlijk het geld lenen om de grondaankopen te doen", zei wethouder Jettinghoff. Als dat niet zo is? „Als de regering de zaak stop zei meende de heer Jettinghoff, „zet de watervoorziening van een groot gebied in het zuidwesten van Neder land op het spel. Die verantwoorde lijkheid :al de regering zeker niet nemen!" verkopen w:j de laatste exemplaren van twee van de meest succesvolle Dankers LP's voor 4,95 per stuk. 1, 30 cm LP „Melodieen Cocktail" FRANS PC TIE en zijn quartet, met o.a. Besame Mueho, Quando quando, Midnight in Moscou etc. 2. 30 cm LP Hilton Party" METEOOR KWARTET bekende evergreens als o.a. La Bostella, Amore Sansami, Cuantanamera, Stranger on the Shore. thcuttot

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2