Gedenkboek houdt herinnering in leven AGENDA SIR Werk zondagschilders in Stedelijk Museum 1 Opgesloten in station Smyrna tafelkleden 69.»° 1 ïpfr Ï3?s- 1fV BE mm Pastoor Laurent geïnstalleerd Al twaalf mille voor Holy-kerk (Prominente) oud-leerlingen terug op de schoolbanken gentlemen Klaproos 1967 „Biijf amateurs" zei George Lompe Brandje geblust \foto-kino BOER foto-kino WAMSTEKER Pasfoto's ontwikkelen afdrukken vergroten Alles in één dag DEKLERK&ZN rotterdammer dubbelbrede wollen en Fibralon japon en rokstoffen 140 cm breed Fietsendieven gepakt indaag en morgen en dagelijks »iï,JAanhior „De Rotterdammer", Lange M Saat 82- Uitsluitend redactiezaken, j 2MS54. Agentschap Schiedam: Mevrouw liïan?11 G°S' Br. Zamenholstraat 139a, tel. SS!» (ook. klachten bezorging). Alarmnum mer politie: 224666, Alarmnummer brand- SÏF 269123. CC Sc GD 2S029CI. Apotheek: TONEELSPEL Key en Kramer liet eer aan Hobart produkt Collecte ,,Kom Zing" voortaan ook voor kerkbouw Holy Opening van Service-station EFFICIENCY EXPO 8, 9, 10 en 11 november SPECIALE DEMONSTRATIES Juliana verloor met 3—-0 van Blokkeer-2 Amateurs met klassiek dessin Omdat er kleine schoon heidsfoutjeszijn geweven in deze prachtige, zuiver wollen, machinaal-Smyr- na tafelkleden met klas- slek-Franse dessins, mag er liefst 25 gulden van de prijs af: collectieprijs 94.60, nu: 7 .Pil na Maan (Ja <r 6 novo-" '»ipr 1967 RHBS en MMS vierden een luisterrijk eeuwfeest Weer zo'n aanbieding uit onze Stoffen afdeling, die de moeite' van een retourtje stad dubbel en dwars waard is... Wollert en Fibralon Japon- en rokstoffen, in vele kleuren en kwaliteiten, uit de series tot 13.75 Dubbelbrede stoffen (dsirdoor al zo voordelig) voor een gezellig jurkje of pakje voor nu of straks, koopt U morgen, per meter 140 cm breed, voor nog,géén vijf gulden. T)E WAAIER" van Goldini, een presentatie van leraren, leerlingen en oud-leerlingen bij het eeuwfeest van de Schie- damse RHBS. De opvoering ge schiedde in de Stadsgehoorzaal van Vlaardingen, Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze dubbelbrede japon- en rokstoffen, Jk 140 cm breed, M VjH per meter voor Géén te/, of schrift, best* SCHIEDAM Drie Schiedam mers, die vrijdagnacht vanuit de tamenstad op weg naar Schiedam- Zuid waren voelden zich op de Koe markt bLijikibaar te vermoeid om hun mdit te voet voort te zetten. Zij Beklommen daarom met z'n tweeën een fiets die daar toevallig ston'd. Toen zij in de Tuinlaan politie !®gen naderen gooiden zij de fiets aan de kant en zetten het op een hpen. Ze werden echter ingeihaald en kregen onderdak in het buTeau Van politie aan de Lange Nieuw- straat. BKgERLUKE STAND frow? EDAM —Geboren; Eduard H zv J "anken en J A van Pelt; Nicolaas J zv G j Kooning en J H te Braak; Louis LA zv n» ,ogel en M J van der valk. overleden; c Landheer, 75 echtg D Kok; L Diepstraten, 63. Sursum Corda: NCGOV, Vergadering. 20 Chr. Soc. Belangen: I.S.W. Cursus ass.- "fenoom, 20. «OgJoa8! Natuurseno' Huis' Vergade- 01Sii Soc- Belangen: Oratio, spreken in denbaar 20. "ouisa, Groenelaan 127, tel. 268635. (Van oen onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de Singelkerk heeft deken Boelrijk vrijdagavond pastoor J. A. L. Laurent en de kape laans F. C. Kempen en W. M. Ver hoef geïnstalleerd. Pastoor Laurent wordt pastoor van de nieuwe St. Li- duina- en Rozenkranskerk. Deze paro chie is in de plaats geikomen van de drie kerken in de binnenstad. Deken Boelrijk las de benoe mingsbrieven voor van bisschop M. T,'.oen, waarin vermeld stond dat het nieuwe kerkbestuur is samengesteld uit de kerkbesturen van de St. Jans-, Liduina- en Rozenkranskerk. De bis schop besloot met de wens, dat het nieuwe kerkbestuur door nauwe sa menwerking een krachtige eenheid zal vormen. Deken Boelrijk noemde de sluiting van de twee kerken een pijnlijke maar noodzakelijke ingreep. Op het ogenblik is de Havenkerk reeds geslo ten, waarna begin volgend jaar de Liduinakerk het zelfde lot zal treffen. Na de installatie was er een druk-bezochte receptie, waarop bur gemeester H. Roelfsema en echtgeno te en de wethouders M. Eijkenaar en mr. M. J. M. van Kinderen tegenwoor dig waren. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Met de inzame- lingsaktie voor de bouw van het wijk- kerkcentrum in de Holywijk gaat het voortreffelijk. De predikant die de leiding van de akties heeft, ds. Joh. Lever, schrijft in de zaterdag versche nen gereformeerde kerkbode, dat de start nog veel spontaner is dan destijds bij de acties voor de Pniëlkerk en de Maranathakerk. In één week tijd kwam bijna 1700 binnen, terwijl verscheidene perso nen inmiddels toenaggingen hebben gedaan om bedragen over te maken naar het gironummer 777.777 ten na me van het kerkbouwfonds Holy Ge rei Kerk Vlaardingen. In de Holywijk is men in de afgelo pen week begonnen met de inzame ling van voorwerpen uit de oude tijd. Het ligt in de bedoeling zoveel moge lijk gebruiksvoorwerpen of sieraden bijeen te krijgen om deze te verko pen op een antiekbeurs. Men heeft al diverse bijzondere voorwerpen ontvangen maar er moe ten kramen vol komen en daarvoor wordt een beroep op iedereen ge daan. Het comité beschikt over een zolder waar alles voorlopig een plaats kan krijgen. Het kerkelijk centrum, dat wordt ontworpen door 'het architectenbu reau Boot en Kemper, komt aan de Reigerlaan, in de onmiddellijke nabij heid van de r.k. Pax Christi kerk. Gisteren werd voor het eerst in alle geref. kerken de maandelijkse collecte gehouden voor het bouw fonds Holy waardoor de stand is ge komen op rond 12.000. HOEK VAN HOLLAND De harmo- mevereniging „Rotterdam aan Zee" houdt donderdagavond een ledenvergadering in gebouw Harmonie. De agenda vermeldt behalve bestuursverkiezing ook een bespre king van het winterprogramma. Aanvang 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Rijks-HBS en M.M.S. hebben vrijdagavond luisterrijk hun eeuwfeest ge vierd. Het begon met een boot tocht op de Nieuwe Waterweg. Om zeven uur scheepten zich on geveer tweehonderdvijftig oud leerlingen, docenten en oud-do centen in op de Pieter Caland, die voor Het Hoofd lag gemeerd. Dankzij de goede zorgen van de Schle- damse politie konden zij zonder moeite op het afgesloten Hoofdplein een ge schikte parkeerplaats vinden, en aan hoord van het Spidoschip heerste een sfeer van verbroedering. Oud-leerlingen, die elkaar soms in jaren niet hadden gezien, ontmoetten elkaar en vele vriendschapsbanden wer den opnieuw aangehaald. Er was een koud buffet en gelegenheid tot dansen. Onder de aanwezigen bevonden zich de wethouder van onderwijs en Cultu rele zaken, mejuffrouw C. D. de Graaff; commissaris van politie C. van der Haa- gen; rector van het gymnasium dr. L. W. Labordus en oud-directeur van de Rijks HBS, dr. R. Oort. Ze werden wel kom geheten door de voorzitter van de feestcommissie, de heer Vlug. Zaterdagmorgen heeft een aantal oud- leerlingen lessen in de oude school mee gemaakt. Nog eenmaal zaten ze In de vertrouwde, houten banken en kregen les van oud-docenten. Hierna was er gelegenheid om de nieuwe school te be zoeken en de tentoonstelling te bezichti gen. 's Middags werd er een instuif in de nieuwe school gehouden. Zaterdagavond voerden in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen leraren, oud- leerlingen en leerlingen „De Waaier" van Goldoni op, waarbij het sehool- orkest van de Mathenesserkring de mu zikale omlijsting verzorgde. Na afloop was er een groot bal m.m.v. de „404r Jazzmen", dat bijzonder gezellig was. Tot slot startte zondagmiddag vanaf de Sporthal Margriet een auto-puzzel- tocht, die twee uur duurde en bij de nieuwe school eindigde. Tijdens een thé- dansant werden de prijzen uitgereikt MAASSLUIS Wederom een ne derlaag voor het eerste team tefelten- nis Key en Kramer. Het ongeslagen team van Hobart speelde K en K al spoedig naar een beslissende ach terstand. In de slotfase kon, K en K tweemaal winst boeken, waardoor de einstand op 64 kwam. C. Kerkum won tweemaal, F. Deus en invaller J. Barre ieder éénmaal. K en K 2 liet het er ook bij zitten en verloor thuis met 64 van Tele foon. Alleen J. 't Hart met driemaal winst, deed het goed: D. Bergwerff won éénmaal en H. 't Hart geen enke le maal. Door de nederlagen van het eerste en tweede team, zakten 'beide teams enkels plaatsen op de ranglijst. Het ongeslagen derde team van C. Verkerk, C. Moerman en J. Parre verstevigde zijn positie door het even eens ongeslagen team van Roteka in eigen huis met 7—3 te kloppen. K en K 3 staat met Atlantic, die nu op bezoek komt, bovenaan. K en K 4 met L. Bergwerff, J. v.d. Doel en D. Rijpsma stelde teleur daar het thuis met 64 klop kreeg van het uit drie dames bestaande B en B 5. as^s* A LS eenmaal de viering van het eeuw- feest tot een ver verleden behoort, zal de herinnering aan het honderdjarig bestaan van de oude school blijven voortleven in het gedenkboek „Honderd jaar Rijks Hogere Burgerschool Schie dam" (85 pag.). Burgemeester H. Roelfsema schrijft erin over de HBS-diploma's, die de grondslag voor een goede loopbaan of werkkring bieden en hij noemt enkele leerlingen, die het heel ver hebben ge bracht: Prof. dr. D. Durrer, hartspecia list te Amsterdam: prof. ir. N. J. Ha- braken, Technische Hogeschool te Eind hoven; prof. J. Diepenheim, Tandheel kunde, Seattle (U.S.A); prol dr. ir. P. J. Zandbergen. Technische Hogeschool Twente; dr. Ph. C. Visser, in leven Hr. Ms. Ambassadeur in Moskou, en Louis Th. Lehmann, dichter. „Hartverwarmend zijn de uitstekende interne verhoudingen, wat blijkt bij het gewone dagelijkse werk," aldus de hui dige direkteur dr. J. E. W. Spronk. „Men hoort vaak de kla-chtt dat de Nederlandse jeugd zoveel slechter werkt dan vroeger. Maar wat wil men? Toen ik naar school ging, liepen we langs straten vrijwel zonder auto's. Wij gin gen 's avonds niet uit en vroeg naar bed. Bioscopen waren er nauwelijks en er waren zeker geen geluidsfilms. Radio en televisie waren onbekend, evenals jazz. We hadden dus weinig afleiding. De eindexameneisen zijn wel veran derd, maar niet lager geworden. Gezien de omstandigheden brengt de jeugd van nu het er heel behoorlijk af." Zo luidt het clemente oordeel van dr. Oort, die van 1 augustus 1948 tot 1 januari 1966 direkteur was. Zo gaat het gedenkboek verder met allerhande bijdragen, die menige ber innering zullen -wakker roepen. (Van een medewerker) VLAARDINGEN In oktober was het vier jaar geleden, dat een begin werd gemaakt met de samenzang- diensten in de Grote Kerk onder bet motto; „Kom zing met ons en doen als wij". Vanaf die tijd werd aan de uitgangen steeds gelegenheid gegeven iets bij te dragen aan het restauratie fonds. Echter werden ook in de rust- en bejaardentehuizen akties gevoerd om geld bijean te brengen voor de restau ratie van het oudste bedehuis van Vlaardingen. In de afgelopen week steeg het fonds met bijna ƒ200 en mede daardoor is nu de eerste ƒ50.000 gepasseerd. Met ingang van zaterdag kwam er een wijziging in de bestemming van de opbrengst van de offerblokken en de andere giften. Zij worden nu gelijk op verdeeld tussen het restauratiefonds van de Grote Kerk en een fonds voor de bouw van het kerkelijk centrum in de Holywijk. Zoals bekend, is de Gereformeerde Kerk reeds eerder gestart met een Holy-bouwfonds en de Hervormde Gemeente zoekt thans ook naar mid delen om aan de nodige financiën te komen. De heer J. Thurmer, presi dent-kerkvoogd maakte zaterdagmor gen in de Pniëlkerk (tijdens „Kom zing met ons") bekend, dat de gerefor meerden en hervormden er naar zoe ken, samen een kerkgebouw te stich ten in de Holywijk. ROZENBURG Burgemeester H. Sloots zal zaterdagmiddag om twee uur het nieuwe BP-service station aan de Tienmorgenseweg openen. Het station ligt aan een van de uitvalwe- gen van Rozenburg naar de Europa- weg. Ter gelegenheid van de opening zal in het station een autoshow worden gehouden, na half vier 's-middags wordt in „De Schans" een film voorstelling voor kinderen gegeven. Jaar op jaar spannen zich in de maand november enkelen in, om gelden in te zamelen voor de fond sen, die de nabestaanden van de in de oorlogsjaren 19401945 ge sneuvelde militairen in de ge legenheid te stellen de graven van hun gevallen familieleden te be zoeken. Het Nederlands Oorlogsgraven Comité heeft reeds vele vaders en moeders, echtgenoten en kinderen de mogelijkheid geboden een be zoek aan die grav ente brengen, waarvan er alleen in ons land al 30.000 zijn. Dit alle kost nu eenmaal geld. In november van elk jaar wordt daarom een beroep op allen ge daan, om een ere-plicht te ver vullen door middel van de beken de Klaprooscollecte, die in de periode van 6 t/m 11 november 1967 traditiegetrouw wordt ge houden. Ik mag deze collecte met warmte bij u aanbevelen. Schiedam, 6 november 1967. De Burgemeester van Schiedam, H. ROELFSEMA. S~IUD-leerlingen van de RHBS hadden zaterdagmiddag het grootste plezier toen zij zich in hun oude schoolbanken hadden gewrongen om nog eens een les je van hun vroegere leraren te krijgen. H00GERWERF-KANT00RINSTALLATI ES WM Dagelijks van 9«18 uur en van 19—22 uur. Zaterdag van 9—«17 uur. MET: elektronische factureerlnachlnes boekhoudmachines elektronische rekenmachines 7ALLENBURGSTRAAT VLAARDINGEN SCHIEDAM Het eerste heren team. van Juliana verloor in Den Haag tegenstelling tot wat de setstanden zouden doen verwachten, is het beslist geen eenzijdige strijd geworden. Het ontbrak de Schiedammers slechts aan voldoende aanvalskracht doordat aan voerder Kees de Munnik wegens een blessure niet mee kon spelen en Pe ter Soeters in het geheel niet pp dreef kon komen. De beide eerste sets werden dan ook verloren met 157. Pas in de derde set kon Juliana nu en dan wat meer offensief gaan spelen hetgeen in niet geringe mate te danken was aan het goede spel van Peter de Mun nik en invaller Hans Schreutelkamp. In de beslissende fase van de strijd bleek de Haagse ploeg weer duidelijk de sterkere. Juliana kwam niet meer tot scoren en verloor de set heel te leurstellend met 15—13. Het tweede herenteam had weinig moeite met het Bredase Lyceum. De Schiedammers maakten handig ge bruik van de traag reagerende de fensie van de gasten. Opvallend was het spel van Hans Linders, nog steeds niet geheel hersteld van een oude blessure, van Bart Goos en van Hans de Kok. De setstanden waren: 159, 159 en 15—10, SCHIEDAM De Haagse kunstschilder George Lampe opende zaterdagmiddag in de stampvolle au la van het Stedelijk Museum de ten toonstelling „Kunstenaars in eigen tijd", die tot 13 november duurt. De heer Lampe vertelde, dat aan de Vrije Academie te Den Haag, waaraan hij verbonden is, de ama- teurschilders soms vrij aardig crea tief werk leveren. Dit is dikwijls zo fascinerend, dat men zich wel eens afvraagt, of de scheiding tussen ama teurs en professionele schilders veel al niet kunstmatig is. In onze tijd van techniek en effi ciency groeit steeds meer het verlan gen om kunstzinnig bezig te zijn. Hiermee wil men het gevoel van „psy chisch leeg zijn" overwinnen en ei gen leven zinvoller maken. Amateurs en zondagsschilders leveren menig maal werk van een aangrijpende echt heid. Ten slotte luidde het advies van de 'heer Lampe: ,;BUjf amateurs". Hier na volgde de prijsuitreiking. Eerste prijs (schildermateriaal ter waarde van honderd gulden). De heer W. van Genk te Den Haag voor zijn werk „Iram en spoorwegen". Vier tweede prijzen (schildermateriaal ter waarde van vijftig gulden): De heren H. J. M. Bosman te Scheveningen, C. van Breugel te Dordrecht, C. Kellenbach te Den Haag, J. van Lievenogen te Rotterdam. Tien derde prijzen: Mevrouw G. Tersteeg-Giezen te Rijswijk, mejuf frouw L. Jessurun te Rotterdam, de heren "W. v. d. Berg te Lelden, H, A. v. d. Graaf te Dordrecht,. L. A. J. Neervoort, te Den Haag, G. Rombout te Vianen, G. Slingerland te Zoeter- woude, C. Veerman te Rotterdam, C. Wortman te Den Haag en A. Engel man te Rotterdam. De eerste- en tweede-prijswin naars zullen samen met de vijf prijswinnaars uit de tien andere pro vincies met werk vertegenwoordigd zijn op de expositie, die van 25 no vember tot 3 december in de exposi tiezaal „De Doelen" te Rotterdam zal worden gehouden en waarop tien landelijke prijswinnaars zullen wor den aangewezen. Namens de direktie van GO-OP Ne derland, waarvan deze landelijke SCHIEDAM Twee jongens en een meisje van twintig jaar hebben zaterdagnacht een tijdlang op bet station Schiedam opgesloten gezeten. De laatste trein waarmee ze waren aangekomen was een half uur te laat. Toen zij zich naar de fietsenstalling begaven was deze gesloten. Op hun hulpgeroep werden voorbijgangers gealarmeerd. Men waarschuwde de politie, die zich onmiddellijk in verbinding stelde met de in Rotterdam wonende stationschef. Deze begaf zich naar het station Schiedam om het onfortuinlijke drietal te bevrijden. De spoorwegautoriteiten onderzoeken thans hoe het mogelijk was, dat deze drie passagiers het station niet meer konden verlaten. SCHIEDAM Vrijdagavnod bluste bij het in aanbouw zijnde be jaardencentrum Liduina aan de Li- duinastraat de brandweer onder lei ding van brandmeester J. C. Putter een brandje in een container. Deze was gevuld met stro-afval. SCHIEDAM Zondagavond is in een feestgebouw in de binnenstad van de heer H. J. W. G. uit de gar derobe een jas ontvreemd ter waar de van 175. schilder- en tekenwedstrijd voor ama teurs is uitgegaan, sprak de heer J. Boerman. Hij zag in deze wedstrijd een aanmoediging voor Ce amateurs om met hun werk door te gaan. De voorzitter van de jury, dr. L. Gans, besprak het juryrapport: Er wa ren meer dan dertienduizend inzen dingen geweest. Het resultaat van de voorselectie voor Zuid-Holland was, dat van de 4382 inzendingen 122 tot de tweede selectie werden toegelaten.. Hiervan haalden 72 schilderijen en tekeningen de laatste ronde, waarvan er zestig werken van zesendertig schilders overbleven. Hieruit* werden de prijswinnaars gekozen. Het niveau van de inzendingen was zeer hoog, zei dr. Gans. Na afloop was de gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen. Het werk van deze amateurs is uitsluitend figuratief. On der de aanwezigen bevonden zich bur- lOïï COMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEIJERLANDSELAAN ROTTERDAM/DEN HAAGAJTRECHTJ YUSSlNGSMipOfW/DE UER VEERPLEIN 29 - TEL. 342128 VLAARDINGEN PASSAGE 12 - TEL. 262924 SCHIEDAM

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1