Rayon Nieuwe Waterweg-Noord Toenemende ontspanning op de arbeidsmarkt 98 Sterke aandrang voor scholenbouw in Holy Burgemeester kocht eerste kinderzegels AGENDA Tiener Team bezoekt 3 dagen Vlaardingen Zestig jaar muziek van Leger des Heils AAN ffilU A "fife- GUa Ui. ef schrift, but. i BRIEF AAN GEMEENTERAAD Isolatiewerkers in Maassluis zonder werk Burgerlijke stand T afeltennissers zijn nog steeds niet op dreef Kennismaking, grote rally en jeugddienst iferV Jubileumfestival eft reünie Met auto in de sloot na slip M7 s. voor &&S0 mmz Onwel en overleden INTERIEUR EFFICIENCY EXPO Onwel en overleden IltV bëlcenöe' wasmachines DE NIEUWSTE WAS-AUT0IATEI Contactbij eenkomst van „Philadelphia" Sipke van der Land spreekt voor scholieren If sinter klaas Ier meulen ,n ">g nu.beduidend goedkoper ONGERUST Buitenlanders en morgen BEJAARDEN ,8, 9, 10 en 11 november SPECIALE DEMONSTRATIES jabotkragen hagelwit 96? nE ROTTERDAMMER j roKK Als U binnenkort toch overgor dijnen nodig heeft... wacht dan niet langer,,m3ar kom 2» morgen uitzoeken. Satindruk gordijnstof, de mo derne decoratiestof, die wij het meest verkopen, uit de series van 5.90 bieden wij U morgen aan met een voordeel van twee gulden per meter. Prachtige satindruk gordijnstof, In drie prachtige kleuren, per meter voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van de meest ver kochte gordijnstof, satindruk, In drie kleuren, 120 cm breed, per meter voor GOn til. of tdirlft. Étrt. VLAARDINGEN In het rayon van het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord, dat de gemeenten Schie dam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland omvat, is 0,7 procent van de mannelijke beroepsbevolking zonder werk. Dit percentage steekt gunstig af bij het cijfer van de provincie Zuid-Holland, dat in oktober is gestegen van 1,2 naar 1,3 procent. Het aantal bij het arbeidsbureau ingeschrevenen steeg vorige maand van 333 tot 382. Deze stijging is onder ■meer veroorzaakt door de sluiting van het Isoconoom Technisch Han delsbureau te Maassluis, waarvan on geveer veertig isolatiewerkers nieuw werk moesten zoeken. Verder hebben enkele koppelbaasbedrijfjes 25 min der bekwame metaalarbeiders ontsla gen Bovendien zijn nog 21 min- der-geschikten afgevoerd naar de groep „niet-bemiddelbaar". Zij- zijn dus uit de geregistreerde arbeidsreser ve verdwenen en zullen niet meer VLAARDINGEN Na het uitstap pen van een RET-bus bij de halte voor het Holyziekenhuis werd de 75-jange haar P. J. Bakker plotseling onwel. Enige tijd later is hij in het ziekenhuis overleden. VLAARDINGEN Enkele openba re schoolorganisaties hebben de leden van de gemeenteraad een brief geschreven waarin met klem wordt aangedrongen op de bouw van lagere en kleuterscholen in de Westwijk en in Holy. Het vervult de organisaties met grote zorg dat de scholenbouw in de nieuwe wijken door financie- ringsmoeilijkheden vertraging onder vindt. In deze brief wordt de raadsleden gevraagd hieraan bij de begrotingsbe handeling aandacht te willen beste den. De schoolorganisaties stellen voor tijdelijk verplaatsbare gebou wen neer te zetten, indien de bouw van permanente scholen nog met te verwezenlijken valt Naar de mening van de briefschrij vers moet het beleid van het gemeen tebestuur worden afgestemd op nieu we gegevens. Een noodsituatie zoals thans in de Westwijk bestaat, ge casseerd op reeds nu door de feiten achterhaalde prognoses, zal in de toe komst moeten worden vermeden, al dus de briefschrijvers. De ondertekenaars stellen met ver ontwaardiging vast dat de uitvoering van plannen voor de stichting en bouw van een openbare nijverheids school voor meisjes nog nauwelijks voortgang vmdt. Zij staan op het standpunt dat spoedig met dit onder wijs moet worden begonnen, zonodig m een bestaand schoolgebouw. Verder maken zij zich ongerust over het ontbreken van voldoende gymnastieklokalen, schoolsportvelden en vakleerkrachten. Ook het zwemon- demcht moet naar hun mening wor den uitgebreid. Door het ernstige tekort aan be voegde leerkrachten in de lichame lijke opvoeding vrezen zij dat vele leerlingen een foutieve lichamelijke gesteldheid zullen krijgen. Zij achten daarom een medisch onderzoek nood zakelijk. Tot slot vragen zij de gemeente raad er zorg voor te dragen dat het aantal gymnastieklokalen en de schoolsportvelden zo spoedig moge lijk m overeenstemming wordt ge bracht met de behoefte. De gemeente lijke sporthal dient daarom ten dienste van het onderwijs te komen. De brief is geschreven namens de ouderraad, voor hetopenbaar lager onderwijs, de ouderraad voor het openbaar kleuteronderwijs, de afde ling Vlaardingen wan de Algemene Bond van onderwijzend personeel en de afdeling Vlaardingen van de Vere niging Volksonderwijs. (Van een onzer verslaggevers) voor werk in aanmerking komen. De vraag naar arbeidskrachten liep in oktober terug van 2079 naar 2006. Vorige maand zijn 76 mannelijke en twee vrouwelijke buitenlandse ar beidskrachten als werkzoekenden in geschreven. In dezelfde periode wer den 63 mannelijke en twee vrouwe lijke buitenlandse arbeidskrachten ge plaatst. In Schiedam steeg het aantal wer klozen van 201 naar 232. De vraag naar arbeidskrachten liep terug van 1320 naar 1222. In Vlaardingen nam het aantal werklozen toe met 8 "tot 116. De vraag bleef op 433 gehand haafd. Er bestaat nog steeds vraag naar glasfabriekarbeïders. Hierbij gaat het in de eerste plaats om Nederlandse arbeidskrachten. Slechts in zeer drin gende of in bijzondere gevallen is men nog bereid om buitenlanders aan te nemen. Ook bij andere ar beidsbureaus is voor aanvragen in de ze sector de aandacht gevraagd. Het aanbod van bouwvakarbeiders nam in oktober toe van 21 tot 44, terwijl de vraag terugliep -van 124'tot 101. Van het aantal ingeschreven bouwvakarbeiders behoort een be langrijk deel tot de ongeschoolden. De oorzaak van deze stijging moet wonden gezocht in het, gereedkomen van enkele bouwobjecten. In het schildervak valt zowel'.in.de nieuwbouw als in het burgerwerk een vermindering van hét werk waar te nemen. De verwachtingen voor de ze beroepsgroep zijn dan ook voor de komende winter niet "erg opti mistisch. In Hoek van Holland zal een nieu- De afdeling Nieuwland van de .Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt dinsdag 14 november in de Magnalia* Dei kerk een ledenvergadering, waar mevrouw A. C. Switters-van Popta zal spreken over De vrouw in een veranderende tijd. Op 13 december zal ds. Schrale uit Botterdam de AdventsbiJeenkomst lelden en op 23 janua ri 1968 is er een voorlichtingsavond over huishoudelijke apparaten ïn Januari 1968 is de presidente altre dend en herkiesbaar. GESLAAGD SCHIEDAM Voor het diploma A zie kenverpleging slaagden in net Genteen- te-ziekenhuia de dames: J. den Hertog; N. R. Meinster; M. 3. Vos; Th. M. de Bree; P. Jonker; B. W. Kouwenhoven: W.'C. Poot; M. B. Trapman; A. J. ter Haar; A..J._de Haas; H. Verhaar. Goudsesingel 221 Rotterdam iel.116673-123082 SCHIEDAM Geboren: Béslrée T dv A. van der Drift en L. Vrijland; Richard W iv. D. van Rijsmge en W. P. J Si mons; Jolanda dv. G. A. Sint en E van Mastrigt, Ivar z.v O van Asten en T. de Vroome; Paula M d,v. A, Slootweg en M. J H. Vermolen; Patricia J d.v. A. Sloot weg en M. J, H. Vermolen; Cornelia E dv, M. P, van Veen en M. C. Olsthoorn, Mare z.v. B. M. van Naamen en C. Barwe- gen, Ciazlna H d v. F. L. van der Hammen en J. C Bakkes, ïngrid E d.v. T. Danen en A. W. van der Mark; Nicole E dv. c. Bruin en T. Heijmans. Petra H d.v. D. A. Ronde en N. c. Handstede: Sylvia d.v. L Guijarro Alvarez en M. Vila Suy; Eaul M tv. l. g. Bolte en. K. T. Schouten; Hendri- eus j z.v. j. polak en C. Gterum. Overleden; R. Palijama, 3 dgn; E. J. A. Seerève, 2 weken; P. de Ligt, 22, P. M. H. A. M. Fredriks, 51. Vandaag Arcade, Natuurgenot in Huis, vergade ring 20; EHBO, cursusavond 2». Chr. Soe. «eiangen, Oratio, spreken in het openhaar, Chr. Soc. Belangen, Chr. Gerei Kerk, oogstdlensten, 15 en S8.45; Fotoclub, bijeen komst. 20; Magnalia Delkerk, Siso-bazar, «—17 en ia—23. en dagelijks Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. uitsluitend redactiezaken, teh 253954 Agentschap Schiedam: Mevrouw van Gog. Dr. Zamenliofstraat 139a, tel. L2400 (ook Machten bezorging). Alannnum- «er politler 224666. Alarmnummer branfl- veer: 269123. GG Sc GD: 269290. AIotbeeR: Uouka, Groenelaan 127, tel 268635. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester H. Koelfsema heeft vanmorgen in het postkantoor aan de Mgr. Nolenslaan, de eerste kinder postzegels gekocht. Hiermee is een begin gemaakt met de post- zegel-aktie in Schiedam, die tot 31 december duurt. De heer H. Koning, waarnemend directeur vertelde dat voor het eerst in het bijkantoor aan de Mgr. No lenslaan, kinderzegels worden ver kocht. Hij wenste de beide ver koopsters de Hames A. Eijsber- gen-Van Wensveen en C. Bakker-Du- chateau een goede verkoop toe. Hoewel men in het bijkantoor na tuurlijk niet zo'n grote verkoop mag verwachten als in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat, toonden de beide dames zich toch uiterst tevreden over de ontvangst van deze eerste morgen. Om elf uur had men al voor ruim ƒ300 aan kinderpostzegels verkocht Mocht evenwel blijken dat in de loop van de volgende dagen het. niet de moeite loont om hier elke morgen van negen tot twaalf uur twee dames voor de verkoop in te schakelen, dan zal men zich voor de verkoop aan de Mgr. Nolenslaan alleen bepalen tot de dagen rondom St. Nicolaas, Kerst mis en Oudjaar. Voor de eerste maal gaat men ook kinderpostzegels verkopen in twee Schiedamse bejaardentehuizen, name lijk op 15 november in Thurjede en op 20 november m Huize Spaland, beide keren 's morgens van tien tot twaalf uur. In het hulppostkantoor aan de Lan ge Nieuwstraat was het de eerste morgen direct al enorm druk. Hier zaten de dames Blaisse en Hoek en zoals gewoonlijk had mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen de leiding. we roll-on-roll-off steiger, die voor 1 juni 1968 moet worden gebouwd, bet nodige werk verschaffen. Deze voor ziening ten behoeve van nieuwe sche pen van de Mij. Zeeland en de Bri tish Railways, zal ongeveer vijf jaar' worden gebruikt. De plannen bestaan het ferryverkeer daarna in de nieuwe haven Rijnpoort bij Maassluis te be handelen. In de metaalnijverheid steeg het aanbod van 49 naar 74 en daalde de vraag van 1445 naar 1403. De stijging van het aantal werkzoekenden in de ze sector is het gevolg van afvloeiin gen bij uitleenbedrijven. Het betreft over het algemeen hulp krachten, die ontslagen worden. De vaklieden worden meestal nog aange houden. Een aantal hulpkrachten kon worden betouddeld naar scheepswer ven en constructiebedrijven m het Waterweggebied. Twee metaalbedrijven hebben bij het arbeidsbureau aanvragen geno teerd voor jonge mensen met een lts-opleiding, waarop de jeugdmigra- tieregeling van toepassing is. Eind ok tober waren nog geen reacties uit het land ontvangen. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Opnieuw heeft het Vlaardingse tafeltennis geen rede lijke resultaten behaald in de compe titie. In de vijfde ronde zijn dertig wedstrijden gespeeld waarvan er ne gen zijn gewonnen, zeventien verlo ren en vier eindigden gelijk. De Windmolens kwamen wel tot de volle honderd percent, namelijk vier punten uit twee wedstrijden, maar Intiem behaalde slechts hetzelfde aan tal punten uit liefst tien wedstrijden. Flardinga behaalde drie punten uit twee wedstrijden; De Hollandiaan vier uit vijf; URTTC drie uit vijf; Shell twee uit vier eh Sunlight no teerde twee winstpunten uit twee wedstrijden. Van de 33 Vlaardingse teams, die ondergebracht zijn in 23 afdelingen hebben zich dertien teams in de bo venste helft van de ranglijst wten te plaatsen, na het spelen-van de vijfde ronde. Drie verenigingen zijn nu op de eerste plaats geklasseerd. In de twee de klasse is dat het eerste team van Hollandiaan, dat haar eerste punt verspeelde aan Centrum. In de vierde klasse K leidt Windmolens met tien punten uit vijf wedstrijden en in de vierde klasse P geldt hetzelfde voor Sunlight twee, dat echter de leiding moet delen met Atlantic drie. Voor wat de eerste drie klassen betreft is er degradatiegevaar voor Intiem twee, drie en vijf; voor Hol landiaan 2; voor Shell en voor URTTC 2. De competitie is pas voor een vierde deel achter de rug en al komen er dan nog heel wat wedstnj-' den, oppassen blijft geboden voor de ze teams. De uitslagen waren: Gakaro 2-windmo- Jens i; Windmolens 2-Stadhuls 1 8—2; Flardinga - Repelaer i 7—3; Flardinga 2-USV 4 S—5; Elan 6-Sunlight 6—4: Sun light 2-TOGB 7 8—2; Shell - NKF 2—B; Shell 2-Tava 6—4; Americano 2-Sheil 3 9—1: Shell 4-Noad 10 0—10: URTTC l-O- verschie 3 8—2; URTTC 2-TOGB 3 1—9; 21 Up 3-URTTC 3 9—1; URTTC 4-Cebeco 2 5—5: URTTC 5-B B. 4 2—8; Centrum - Hoil. 55; HOU. 2-Insulinde 2 4S: Binnen hol; 2-Holi. 4 6—4; Hoil, 5-Atiantic 2 5—5; HoU. 6-TeIefOon 73. Intiem-Noad 4 6I; Eendracht 8-lntiem 2 64; intiem 3-Dlveko 2 4—6; RET - intiem 4 1—9; Intiem 5-Amroba 2 3—7; Germinal 7-lntiem 6 7—3; Intiem 7-stokvis 3 3—7; VBF 2-ln- tlem 8 7—3; TOG 6-intlenae 9 7—3; intiem 10-Gulf 3 3—7. HQOGERWERF-KAHTOORINSTALLATIES HI ,r Dagelijks Van 9—.18 uur en van 19—22 uur. Zaterdags-van 9—17 uur MET: elektronische factureetmachlne? boekhoudmachine, .elektronische rekenmachines lALLENeURGSTRAAT VLAARDINGEN SCHIEDAM Maandagmiddag is op de Singel de 74-jange bewoner uit de Villastraat 90, de heer J. Poppe- liers onwel geworden. Hij werd naar het -.Gemeenteziekenhuis gebracht, waar- hij bij aankomst bleek te zijn overleden. O MAASLAND b. en W stellen de gemeenteraad, die vanavond in vergade ring bijeenkomt, voor een krediet van 1511,50 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een tel- en rekenmachine Verder doen zij de raad de suggestie over te gaan tot .het plaatsen van mcasso-auto- jnaten voor-de vordering van de huur. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Het Tiener Team uit Amerika, waarmee Youth for Christ drie maanden lang in Neder land aktle voert, komt naar Vlaardin gen. De muziekgroep zal haar eerste optreden hebben op vrijdagavond 10 november in het CJMV-gebouw „Obadja" aan de Callenburgstraat 65. Deze avond begint om acht uur. Zaterdagavond 11 november wordt om acht uur m gebouw Excelsior aan de Oosthavenkade 10 een grote rally gehouden. Het bezoek van het Ameri kaanse Tiener Team wordt besloten met een dienst voor de jeugd van alle kerken op zondagmorgen 12 no vember in de Stadsgehoorzaal. Tij dens deze jeugddienst, die om tien uur begint, zal de heer A. van Heusden spreken. Het Tiener Team bestaat uit vier jongens en twee meisjes. Alle zes zijn ze muzikaal zeer begaafd. Verschillen den van hen hebben talentenjachten en muziekwedstnjden in Amerika ge wonnen. Onder deskundige leiding hebben ze een repertoire opgebouwd van vijftig liederen: gospel songs, ne gro spirituals en folk songs. In het voorjaar heeft Youth for Christ een aktie van veertien dagen gehouden met de Zweedse groep de Amerikaanss tienerteam, dat tijdens zijn tournee door ons land op uitnodiging van Youth for Christ voor zestig- duizend Nederlandse tieners de^kt op te treden. Drie van de zes teamleden zijn begaafde so listen. De meisjes vormen een duetde jongens een kwartet en samen zingen zij als sextet- BINNEI BINNENSINGEL165.TEU 342486 VLAARDINGEN (Van een onzer verslaggevers) VLAARDLVGEN Het Vlaar dingse muziekkorps van het Leger des Heils bestaat deze maand zestig jaar. Het jubileum zal zaterdag II november worden gevierd met een reünie voor oud-muzikanten en met "en festival. Beide evenementen zul len onder leiding staan'van majoor W. F. Palstra. Kaare Westergaard, commandant van het Leger des Heils, schrijft me de namens zijn vrouw in het jubi leumprogramma: „Met vreugde den ken wij aan het contact dat wij ge had hebben gedurende het jaar dat wij nu in Nederland zijn, en danken God voor de vele jaren uit het verle den, waarin het muziekkorps heeft gespeeld tot glorie van God en zegen en verlossing van zielen." Het muziekkorps is in 1907 opge richt door zes oudere mannen. Al spoedig breidde het korps zich uit en in korte tijd waren er zestien muzi kanten, die onder de bezielende lei ding van de inmiddels tot kapel meester benoemde Herm. van Kapel een behoorlijke muzikale combinatie vormden. De muzikanten schaften zich net voorgeschreven uniform aan, waar voor sommigen grote offers moesten brengen. De heilsmuzikanten dienden namelijk zelf voor hun eigen instru menten en uniformen te zorgen. De zware griepepidemie in 1918 eiste veel slachtoffers, onder wie ka pelmeester Van Kapel. Dat was een grote slag voor het muziekkorps. De kapelmeesters die na hem kwamen hebben echter voortgebouwd op het gelegde fundament. De laatste twaalf DE KEUS IS GROOT LAAT DESKUNDIG VOORLICHTEN BU Pflf!7Y 1e MIDDELLANDSTR.72 VUilfcl TEL010-235327 jaar heeft kapelmeester Dick Geus de leiding. Het muziekkorps is meer en meer in de belangstelling komen te staan en verleende zijn medewerking bij tal van grote gebeurtenissen. Het korps maakte tournees naar verschei dene plaatsen in Nederland en in Bel gië. Ook kwam het muziekkorps als soloband uit tijdens het jaarlijkse mu- zikantenfestivai in het concertge bouw te Amsterdam. Verder gaf het eike zondag zijn medewerking aan. bijeenkomsten, zowel in de Legerzaal aan de Baanstraat 5 als op straat. Het muziekkorps telt thans 42 le den en bezit een compleet stel verzil verde Engelse instrumenten, dat een waarde vertegenwoordigt van 40.000. Enkele instrumenten zijn weer aan vernieuwing toe en daarom maakt het jubilerende korps van de gelegenheid gebruik het aantal dona teurs uit te breiden. Het programma boekje bevat daartoe een opgavefor- muher. De reünie voor oud-muzikanten be gint zaterda'g 11 november 's middags om vier uur m de Legerzaal. 's Avonds om acht uur volgt het Jubi leum Festival met medewerking van de zangbrigade. Het festival wordt gegeven in de Remor.strantenkerk aan de Hoflaan. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Nieuwe Waterwg-Noord van „Philadelphia" houdt op vrijdagavond in de zaal van „Insulinde" te Vlaardingen o.l.v. de landelijke prot.-ahr, vereniging van de Pnielkerk te Vlaardingen (hoek Burg Pruissingel-H. R. Holststraat) een contactbijeenkomst, die om acht uur begint. Muzikale medewerking verleent het Chr. Muziekgezelschap, „Insulinde" te vlaardingen o.l.v. de heer H. de Jong. „Philadelphia" is de naam van de landerelijke prot.-chr. vereniging van ouders en vrienden van het afwijken de kind. Sedert de elf jaren van haar bestaan is ze uitgegroeid tot een gro te vereniging met vierenzestig het Stedelijk Museum, aanvang half- De regionale afdeling Nieuwe Water weg-Noord omvat de plaatsen Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en (ge deeltelijk) Maasland. O SCHIEDAM Daar op korte termijn het gebouw van het Wlt-gele Kruis aan de Nieuwe Haven. 121 moet worden ontruimd moest de Gereformeerde vereniging voor Ziekenzorg en Maatschappelijk werk voor haar magazijn een ander onderdak vinden. Hierin is voorzien in het wijkgebouw aan de Mesdaglaan 6b in Schiedam-West. De familie R. W, C. van Deyk, die op hetzelf de adres woont, beheert het magazijn. In navolging van vorige jaren zai don derdag 21 december In de Grote Kerk *s avonds om half acht een oecumenische Kerstzangbijeenkomst worden gehouden. De ^voorbereidingen ervoor zijn reeds in volle gang. Burgemeester H. Roelfsema zal het openingswoord spreken. SOHIEDAM Donderdag zal de schrijver Sipke van der Land voor de leerlingen van het ULO en MO spre ken over zijn ervaringen op Sicilië, waar hij .sen tijdlang woonde m een arm vissersgezm, dat de strijd aan bond tegen de armoede en corruptie zoals hij beschreef in zijn boek „Wij zijn rebellen." De heer Van der Land zal dia's laten zien en na zijn lezing hoopt hij met de aanwezigen wat te discus sieren. De lezing is in de aula van het Stedelijk Museum, aanvang half acht. De toegang is gratis. Sipke van der Land was reeds eer der m Schiedam: bij de wedstrijd „Kinderen lezen voor uit hun lieve lingsboek", die ter gelegenheid van de kinderboekenweek werd gehou den, was hij jurylid. VLAARDINGEN De 38-jarige J. M. uit Emmen raakte maandagmor gen met zijn personenauto op de Schiedamsedijk in een slip. Hij schoot via het trottoir de dijk af en kwam in een sloot in park 't Hof tot stilstand. De bestuurder liep een lichte hersenschudding op en de 38-jarige inzittende G. K. kreeg een hoofd wond. Beiden zijn naar het'Holyzie kenhuis gebracht. De-auto is geheel vernield. Gospel Four, die ook m Vlaardingen heeft opgetreden. Door middel van zang en getuigenissen zijn de leden met jongeren m gesprek gekomen over de betekenis van Christus. Met de leden van het Tiener Team wordt in dezelfde geest gewerkt. Het is de bedoelmg dat zij gedurende hun Nederlandse verblijf zo'n 60.000 tie ners zullen bereiken. Naast hun optre den zullen gesprek en discussie een belangrijke plaats krijgen. TLTENEER Zwikker uit de Bor- J-VJ- selaarstraat schrijft me dat we in Rotterdam echt niet op een postzegelbeurs zitten te wachten. Eenvoudig omdat we er al een stuk of tien hebben, zegt hij. En hij laat me dit veten omdat er vorige week in onze krant een verhaaltje stond over de plannen die Tom Manders heeft om van zijn Doruspleintje een centrum voor allerlei aktiviteiten te maken: duiven- antiek, postzegel- beurs e.d. Jan Krant vindt dat een zeer loffe lijk streven van Dorus, die met zijn cabaret een flink stuk vertier in de binnenstad heeft gebracht en dat met nieuwe ideeën nog meer wil doen. Meneer Zwikker zal dat met me eens rijn, dacht ik zo. Volgens hem hebben we echter geen behoef te aan een postzegelbeurs, maar dat is toch rijn grootste bezwaar met. Het gaat hier om. In september zond hij mij een stukje over een op te nchten ruilbeurs, „Rotter dam-Zuid" geheten, en dat schijnen we op de krant, zo meent hij, tot vier regels te hebben verkleind. De heer Zwikker vindt dat merkwaar dig. Mag'ik u zeggen dat dit hele maal met zo merkwaardig is en wel om hef volgende: Het plan van Do- rus is toch echt wel wat omvang rijker dan de beurs waarop de heer Zwikker doelde en bovendien schon ken wij toch aandacht aan het be richtje dat hij ons zond. Dagelijks krijgen wij heel veel van die berichtjes en. die plaatsen we meestal met allemaal, gewoon omdat de ruimte in onze krant er niet is en omdat het merendeel ande re lezers niet interesseert Gewoon een kwestie van nieuwsbeoordeling dus. Ik meen het dus eerlijk meneer Zwi1-* er: geen reden tot klagen. "jDIAAR ik wil voor deze maal toch wei een uitzondering ma ken, omdat u het me weer vraagt En ook een groter „bericht" dan de vier regels die u destijds kreeg. De postzegelbeurs van de heer Zwikker wordt gehoudeij in gebouw Pretoria aan de Pretorialaan 115c in Rotter dam-Zuid. De beurs startte in sep tember in gebouw 't Slag, maar de toeloop was zo groot dat men spoe dig naar een grotere zaaltoe moest. In oktober al verhuisde de beurs'"1 naar Pretoria, waar men nu onder ling kan ruilen en ook tegen billijke prijzen zegels kan kopen. De beurs verheugt zich steeds in een groeien de belangstelling, aldus de brief van meneer Zwikker. Uw verzoek om wat publiciteit in de krant, is dus hiermee ingelost. Graag gedaan, me neer Zwikker. Omdat u het bent. komt ook voor U Helemaal v/eer "in" zijn .deze sierlijke witte jabotkragen, die een stemmig pakje of jurkje een toets van ongekende chique en feestelijkheid geven... Hagelwitte jabotkragen, die flatteren, gemaaktvan fijne kant, een en al heerlijke .frivoliteit, zo'n jabotkraag koopt U mórgen voor nog géén drie gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze elegante kanten jabotkragen, per stuk Bijpassende manchetten per paar voor 98 ct,

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1