GERON op dreef met Boeven en madeliefjes Besturenbond besprak jeugdwerkloosheid AGENDA Autokerkhof naast ENCK IZM bouwt fabriek voor verpakking waspoeders Vaderlandse politiek te kijk in boeken Een jaar cel notarisklerk Vrouw gewond bij botsing Gedeelte van Broersvest gesloten Fancy fair in De Pelikaan Persoonlijke Rekening Mees Hope VERKADf m DE Ullf JAN3 RAN f 8®f BESTEL TUDIG UW KOLEN BIJ CO-OP m? Amateurgroep heeft nu 1200 donateurs Rijnmond was Euro „Zaak van mobiliteitv Bromfietser gewond _je'"on mei Expositie Gemeente Bibliotheek Mannen bedolven— toestand ernstig meê sering GVzeimasser va! zwaa^ gewond CHRISTELIJKE PARTIJFORMATIE IP) DEZE TIJD" pr. W. P. Berghuis, lelpt Elkander houdt eolleete voor een tweede tehuis C. Joh. Schreurs bij NCVB-Holy Bekeuringen voor te hard rijden Inleiding A. Hardonk voor leden van SGP •tarsd Toneel Het Masker in nieuive bezetting Meer salarissen oer bank uitgekeerd -WAT BRENGT MODEHUIS VERKADE? schiedamseweg: 61 vlaardingen HEL >67 g ^nTTERDAMMER DONDERD \G 16 \OVEMB.,R (0orsitter Centrad Comité ARPspreekt op (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor een stampvolle zaal speelde woens dagavond in Musis Sacrum de gereformeerde Amateur-To neelgroep „Geron." het toneel stuk „Boeven en Madeliefjes", een komische thriller van Geor ge Batson. Regie en decoront werp waren van Arie Kegel. Ijsbaan Spieringshoek treft al voorbereiding 'andaag 1 en morgen en dagelijks VERMEULEN Bi ir -o~ Herdenking gevallenen Gemeente SCHIEDAM Afsluiting Koemarktbrug CO-OP life1 Vr', Fietser doodgereden en niet gestopt voor uw salaris en betalingen rente 31/2°/o of 1°/o per jaar onze computer rekent uit wat voor u het voordeligst is Wilt u weten waarom 1 soms meer rente oplevert dan 3V2%? Vraagt u dan onze brochure. BANKIERS AMSTERDAM - ROTTERDAM Keizersgracht 579 Blaak 10 Overige vestigingen te Alblasserdam, Delft, 's Gravenhage, Heerlen, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Botleken Europoort. Eigentijdse Meding! Pro gressief maar niet over dreven. Elegant en toch manlijk. Paii.iia vrijdag 1? november m, In „Hotel Atlanta", Aert van Nesstraat 4, Botterdam-, voor de Algemene Vergade ring van Centrale A.R. Kies vereniging Rotterdam, Aanvang 8 uur n.m. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN i" Evenals vorig aar houdt de vereniging Helpt Elkan der afdeling Vlaardingen, van 20 no vember tot 2 december een lijsten en bussencollecte ten behoeve van de Stichting Exploitatie Tehuizen voor Geestelijk Gehandicapten. Sinds i960 heeft Helpt Elkander al lerlei acties gevoerd om te komen tot h»t stichten van een tehuis voor geestelijk gehandicapten in Vlaardin- ;ën. Het resultaat was de opening van het Herman Frantsenhuis aan de Schiedamseweg 129 op 13 januari 166. Dit tehuis is vol en er zijn nog verscheidene pupillen die op korte lemdjn voor opname fn aanmerking tomen. Indien de collecte een succes "wordt, kan de vereniging waarschijn lijk op korte termijn tot het stichten van een tweede tehuis overgaan. Collectanten kunnen zich melden hij M. Valster, Boterbloemstraat 25, tel 344825. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Sinds de laatste wereldoorlog is een geheel an der type mens ontstaan. De jongelui merken daar veel van; zij maken hun huiswerk met muziek er bij, hetgeen hen helemaal niet irriteert; de oude ren wei. Dit zei de heer C. Joh. Schreurs uit Botterdam tijdens de woensdagavond gehouden bijeenkomst van de afde- Vlaardlngen-Holy van de Neder landse Christen Vrouwenbond, De heer Schreurs, die sprak over het onderwerp: „Het moderne tijdsverschijnsel van de jachtige mm", merkte op, dat de jeugd snel- ier denkt dan vroeger; het lijkt wel ol dat is ingeschapen bij de kinderen. De maatschappij is niet alleen zake lijk maar ook erg jachtig. De komen de volksziekte heet „De mens heeft {een tijd" aldus de heer Schreurs. De vergadering stond onder leiding van de presidente mevrouw E. den Hond-Kalkman. Enkele nieuwe leden werden genoteerd. SCHIEDAM Dinsdag kregen op de Horvathweg elf automobilisten cm proces-verbaal omdat zij tussen de 65 en 80 kilometer hadden gere den. In zijn openingswoord zei voorzit ter A Kegel, dat een werfactie In Nieuwland honderdvijfendertig dona teurs heeft opgeleverd, zodat Geron er nu twaalfhonderd heeft. In april komt de groep met een nieuw stuk. „Boeven en Madeliefjes" viel bij het publiek goed in de smaak. Om de koddige'situaties werd nogal eens har telijk gelachen. Bovendien zat er spanning in de drie bedrijven, die zich afspeelden in het verlaten land huis van Miss van Loon (Elly van Eyk), Het stuk werd overtuigend gespeeld en de tonelisten presenteer den uitstekend ensemblespei. (Van een medewerker; SCHIEDAM De Rijnmondband uit Schiedam zou dinsdagavond te gast zijn bij de wedstrijd Feyenoord - Arsenal, om daar de muzikale ver zorging op zich te nemen. Althans, dat hadden wij maandagavond aange kondigd. Helaas bleek het bericht op een onjuistheid te berusten, want niet de Rijnmondband, maar de Rot terdamse Euroband (voorheen Ahoy) verzorgde dinsdagavond de muziek. Een teleurstelling dus voor de „sup porters" van de Rijnmondband, die wellicht later nog eens hun Sehie- damse vrienden m het Rotterdamse Stadion zullen zien marcheren..,.Be- SCHIEDAM Zes automobilisten kregen woensdag op de Horvathweg een proces-verbaal omdat zij hadden gereden met een snelheid tussen de 70 en 80 km. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Ijsbaan Spie ringshoek treft nu reeds voorbereidin gen voor het naderende wintersei zoen. Op een vandaag verschenen fol der wordt verteld dat de winters, van af 1961 tot die van het vorig seizoen gemiddeld twintig schaatsdagen per jaar hebben gebracht. De sproel-ijsbaan is de grootste van Schiedam en kent een afmeting van 6500 m2. Er zijn aparte banen voor hardrijden en kunstrijden. De ijsbaan krijgt «en goede verlichting en er is gehele dag muziek. De voorverkoop van toegangsbewijzen en abonnemen ten is nu al aan de gang. VLAARDINGEN De Vlaar- Jingsehe Christelijke Besturenbond heeft woensdagavond in gebouw Tri- «ngel met een handjevol mensen de problemen rond de jeugdwerk loosheid besproken. Sprekers waren CNV-bestuurder E. Tjeersma uit Utrecht en de heer J. J. Hoogcarspel, directeur van het gewestelijk ar beidsbureau Nieuwe Water weg-Noord. Be heer Tjeersma stelde de automa tisering centraal bij het probleem van de werkloosheid, Onderzoekingen e Amerika hebben uitgewezen dat Mj een doorvoering van de automa tisering het aantal werklozen toe neemt. Hij stelde de vraag of de mecha nisatie dan maar moet worden stopge zet. Naar zijn mening is deze, ook ethisch gezien, niet te keren. Dat js °ok gebleken tijdens de industriële re volutie in Engeland en tijdens de der tiger jaren in Nederland. t De heer Tjeersma toonde met cij fers aan, dat de toeneming van het aantal werkazen niet parallel loopt ïraner Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en "antkundf. vergadering. 20 .."vals Sacrum: Geron, toneeluitvoering, Chr. Soc. Belangen: Bhetorlca, spreken net openbaar, 20 .Arcade: KringtentoansteiUng „Ons Be» Konijnen en slerduiven .Aula Stedelijk Museum: Ver, Vrienden Museum, concert, 29.15 Huis SacrumGemeentewerken, feest pond, 20 Sttrsum Corda: NCGOV, vergadering, 28 ..JthURtoar „De Rotterdammer", Lange gwkstraa: *2, uitsluitend rectactlezaken, 2S3S34, Agentschap Schiedam: mevrouw van Gog, Dr. Zamenhofstraat 138a, tel, <ook klachten bezorging). Alarra- "raamer politie: 224866. Alarmnummer AJWdweer: 269123, GG ie GDS 268290, Apo- gwkr van Westendorp, Parkweg 207, tel. met een versnelde technicologisChe vooruitgang. Gunstige factoren zijn de produktieverhogmg en de ar- beicisverkorting. Hij zag als taak van de regering de geografische- en beroepsmobiliteit te stimuleren. Wat dat laatste betreft zal de volgende generatie er rekening mee dienen te houden op z'n minst tweemaal van beroep te moeten ver anderen. Als taak van de ondernemer in zijn strijd tegen de werkloosheid zag hij het ontplooien van initiatieven, het durven aanpakken van nieuwe projec ten, de zorg voor goed geschoold ka der en voor een modernisering van. het machinepark. De jeugd zou zich op bredere basis moeten ontwikkelen. De opleiding diende dan ook niet te gespecialiseerd te zijn. De heer Hoogcarspel begon zijn be toog met te wijzen op de geestelijke nood, die bij werkloosheid groter is dan' de materiële zorgen. Hij zei dat de jeugdmigratieregeling van de rege ring nog weinig reacties heeft opgele verd. Het arbeidsbureau heeft aanvra gen om jeugdige krachten naar de •werklooshei dsgebieden in het noor den gestuurd. Men blijkt nog niet bereid het ei gen milieu te veriaten, want de resul taten zijn ondanks de gunstige ar beidsvoorwaarden nihil gebleken. Als oorzaak van dit geringe animo noem de de heer Hoogcarspel de slechte reputatie die Randstad Holland heeft: terecht in sommige gevallen, maar vaak ook ten onrechte. VLAARDINGEN De Staatkun dig Gereformeerde Partij, afdeling Vlaardingen, houdt morgenavond (donderdag) om acht uur een leden vergadering in de zaal van het kerk- kantoor van de Nederlands Hervorm de Gemeente aan de Maassluisedijk 5. Tijdens deze vergadering zal het gemeenteraadsPd A. C. Pb. Hardonk een inleiding houden over enkele as pecten van de gemeentebegroting 1968. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De rolverdeling was als volgt: Pro tor, met talent gespeeld door Mar Hemminga; de komische Fluffy Pride (Mies den Hartog), die met verve re liëf aan hei verhaal gaf; de rustige, evenwichtige Higgms, een rol geknipt voor Freek Kegel. Bijzonder aardig waren Rosalie Prentiss (Elly van der Knaap) en Jody Long (Joke Maisson) Jean Caldwell, goed gespeeld door Gerda Voogt en David Brewster (Ar nold de Groot) en Steve Latham (Jan Dienske, die beiden zich geheel m hun rol inleefden en verantwoord spel demonstreerden. Koos de Groot was prachtig als veldwachter Jordan. Vanavond, donderdag wordt het stuk in Musis Sacrum herhaald. JpEN scène uit Boeven en ma- deliefjes". V.l.n.r. Fluffy Pride (Mies den HartogProtor (Mar Hemminga)Rosalie Pren tiss (Elly van der Knaap) en Jody Long (Joke Maisson). (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. heb ben op vragen van de PvdA en PCG bevestigend geantwoord, dat op een terrein naast de ENCK een autokerk hof zal komen. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de provincie Zuid-Holland in overleg met de ge meente Rotterdam, die het terrein in eigendom heeft. Ir. W. A. den Bakker, directeur van de kunstmestfabriek, heeft in het ver leden tegen deze plannen heftig ge protesteerd. B. en W. hebben er be grip voor dat tegen de situering van het autokerkhof bezwaren bestaan. Zij voeren aan dat het opslagter rein voor autowrakken een tijdelijk karakter zal hebben. Verder verwach ten zij, dat de provincie maatregelen zal treffen het autokerkhof zoveel mo gelijk aan het oog te onttrekken. Vraag: demonstratie. Vaalmachinebe drijf Ffamenstraat 9 Waalstr. Vlaardingen. Tel. 010 - 340075. 3S VLAARDINGEN Op de Van Beethovensingel reed woensdagmor gen de achttienjarige bromfietser C.B. te dicht achter een vrachtwagen. Toen deze vaart verminderde raakte de bromfietser bij het plotseling rem men in een slip. Hij botste tegen een lichtmast en moest met een hoofd wond naar het Holyziekenhuis wor den gebracht. SCHIEDAM Geboren: Mirjam d.v J VI. Meulendjjk en J. van der Hoeven; Sonja d v J. P Geeratz en M Huter; Marltus z v S Gerkema en W van Voorst Overleden: A van Wijk, 73'' (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - De Le ver's Zeep Maatschappij is van daag, donderdag, begonnen met de bouw van een nieuwe afdeling voor behandeling en verpakking van waspoeders. Met de bouw en inrichting is een bedrag van on geveer twee miljoen gulden ge moeid. De nieuwbouw Is een uitbreiding van een bestaande afdeling en sluit aan bij de uitbreiding van de produktlecapacl- teit van waspoeders die in 1965 met de bouw van een tweede sproeidroogtoren haar beslag1 heeft gekregen. De toenemende vraag naar poeder- vormigo wasmiddelen in groot-verpak- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De boeken expositie in de Gemeente Bibliotheek doet ver moeden dat de Tweede Kamer-verkie- tl- ,,en voor de deur staan. Het gehe le ;nte patroon van de politieke par tijen ligt er namelijk te kijk. Ais centrale blikvanger geeft „Christen Radicaal" van Bas de Gaap Fortman en Wim in 't Veld (213 pag.) reliëf aan deze actuele tentoonstel ling. Het geschrift is grafisch goed verzorgd, maar onleesbaar voor de „man in de straat". Daarvoor is het zo droog ais gort. Dick Houwaart noemt zijn boekje „Welbedankt" een verslag en verant woording van een keuze. Hij schrijft erin: „Ik ben op zoek geweest naar het christendom in de christelijke partij en. Ik heb acht jaar meegewerkt aan het praktische politieke handelen. Ik SCHIEDAM Zondagmiddag om twaalf uur wordt bij het oorlogsmo nument in de Plantage een korte, so bere plechtigheid gehouden ter her denking van de gevallenen uit de bei de wereldoorlogen. Burgemeester H. Roeïfsema zal na mens het gemeentebestuur en de be volking van Wandsworth een klapro- zenkrans bij het monument leggen. In de nacht van donderdag, 16 november op vrijdag. 17 november a.s. van 's-nachta 0.33 uur tot 's-ochtends ®0D uur, of zoveel langer of korter als nodig la, zal de Koemarkt - brug wegens reparatlewerk- zaanïheden voor alle verkeer gesloten rijn. Schiedam, 15 november 1967. --1 Oirf'*ri?rï héb het christendom niet kunnen ont dekken". Kleine Partij in Grote Wereld" door dr. J. A. J. S. Bruins Slot is een warm-geschreven apologie. Verder: Tien over Rood, Uitdaging van Nieuw Links aan de P.v.d.A., Ver kiezingsprogramma 1967 van de P.v.d.A. met als dubbel onderschrift twee „smakelijke hapjes": De politie ke strijd is in volle gang en Bestaansrecht voor de werknemer, Dat wil de K.V.P., Beginselprogram van de Boerenpartij, Daarom D '66 door drs. J. P. A. Gruyters, De Boe renpartij van ïr. W. Stam en nog legio andere geschriften van onze va derlandse politici. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tot een jaar ge vangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd Van drie jaar heeft de rechtbank vanmor gen de 29-jarige notarisklerk H, W, van S. uit Goedereede veroordeeld. De man, die op 3 juni onder in vloed van alcohol zijn auto bestuur de, reed op de provinciale weg tussen^ Ouddorp en Goedereede een fietser' aan. Zonder zich om het slachtoffer, dat ten gevolge van deze aanrijding overleed, te bekommeren, vervolgde hij zijn weg. De officier van justitie eiste twee weken geleden acht maanden en vijf jaar ontzegging. DELFT Twee arbeiders zijn vanmorgen bedolven bij de bouw van de nieuwe wijk Voorhof in Delft. Er deed zich door onbeken- oorzaak een instorting voor. Het woningcomplex wordt ge bouwd door de N.V. Panagro uit Warmond. De toestand van de beide mannen is ernstig. Ze zijn overgebracht naar het Gasthuis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 59-jarige me vrouw L. Tode-Koen van de Beukels- dyk is op de kruising Bentinckpiein- Statenweg met haar fiets door een auto aangereden die door het rode licht reed. De vrouw is met een zware hersenschudding naar het Dijkzigt- ziekenhuis gebracht. SCHIEDAM Het gedeelte tussen de Broersvest en Broersveld van de Lange Kerkstraat Is vanaf vandaag, voor veertien dagen gesloten. De rij baan wil men namelijk aanzienlijk breder maken. De weggebruikers die vanaf de Gro te Markt komen kunnen het best via de Boterstraat naar de Broersvest rij den. Als men naar de Grote Markt wil rijden kan men het vanaf de Broersvest de Burgemeester Honner- lage Grethelaan nemen. Ook kan het Herepad worden ge bruikt, waar bet éénrichtingsverkeer tijdelijk is opgeheven. Langs deze route kan men via het Broersveld eveneens in de Lange Kerkstraat ko men. Op de marktdagen zal de ver keerspolitie op het Broersveld specia le voorzieningen treffen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zaterdag 18 en vrijdag 24 november brengt de toneel groep van de Shell „Het Masker" het blijspel van Max Andrea „Hoogheid, uw kameel staat voor". De eerste voorstelling wordt gege ven in de Stadsgehoorzaal en de twee de in het Clemenshuis te Rotterdam. Beide opvoeringen beginnen om acht uur. De regie van het blijspel is in han den van Willem van der Loos, die de geheel nieuwe bezetting van Het Masker ui het afgelopen jaar enige toneelscholing heeft gegeven. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het boekjaar 1966-1967 :s voor Co-op Nieuwe Wa terweg schijnbaar rustig verlopen. In dit jaasverslag wordt geen melding gemaakt van de opening van nieuwe supermarkten. Wel is een begm ge maakt het bestaande winkelapparaat te moderniseren en zonodig uit te breiden. De wmkel m de Waalstraat werd verbouwd tot Co-op Centrum voor uitsluitend meer duurzame ge bruiksartikelen. In de winkel aan de Billitonlaan kon door een verdubbe ling van de verkoopoppervlakte het volledige supermarkt assortiment worden opgenomen. Deze nieuwe aan winst kreeg de naam Minimarkt. Het comité Co-op Huisvrouwen raad keurde nieuwe verpakkingen. Het fonds „Huisvrouw helpt Huisvrouw" behoeft aanvulling. Mo menteel wordt een grammofoonplaat verkocht met veertien kinderliedjes. De netto-opbrengst komt ten goede aan het fonds, dat gehandicapte huisvrouwen wil helpen haar dage lijkse werk te doen door het verstrek ken van speciaal ontworpen hulpmid delen. Aan het eind van het boekjaar tel de de vereniging 12.500 leden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het komende Weekeinde wordt in het ontmoe tingscentrum De Pelikaan aan de Rei gerlaan 51 in Holy een fancy-fair ge houden. De verkoop geschiedt onder het motto „Kom over de dam", waar mee de vaste voetverbinding naar het ontmoetingscentrum wordt bedoeld. De opbrengst is niet bestemd voor een Sinterklaasfeest van de jeugd In Holy, maar heeft een andere bestem ming gekregen. De organisatoren wil len alle langdurige zieken en gehandi capten in Holy verrassen met een kerstgeschenk. Er zijn verscheidene attracties zo als het rad van avontuur, trekspelen, sjoelbakwedstrijden, werpspelens en grabbeltonnen. Men rekent ook op be zoekers van buiten Holy. De fancy fair is met de bus van lijn 56 bereik baar, uitstappen bij de halte Lepe- iaarsingel-Relgerlaan. De openingstijden zijn zaterdag avond van acht tot elf en zondag van 'smiddag3 een uur tot 's avonds ne gen. SCHIEDAM - In zeer ernstige toestand is de glazenwasser H. Ou- werkerk woensdag in de Dr. No- letstlchting opgenomen. De man deed tijdens zifn werk bij een huis op de Rotterdamse dijk een misstap en viel zes meter. Hij heeft onder meer een schedelbasisfractuur. SCHIEDAM In oktober is bij de Spaarbank 1820 te Schiedam ingelegd ƒ3.431.132,74 en terugbetaald ƒ3.166.043.43. In dezelfde maand een jaar geleden was deze omzet aanmer kelijk minder. Deze vooruitgang schrijft de bank dan ook toe aan de salarisbetalingen van bedrijven. king (zg. öraagkartons) was de directe aanleiding tot de nieuwbouw. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal de uitbreiding in de tweede helft van 3968 gereed zijn. A FGELOPEN dagen ben "ik nu en dan eens gaan kijken naar de hippe Rotterdamse jeugd in de Ahoy-hal, waar een tiener- beurs werd gehouden onder de mo derne naam „Hippy-Kappy". Welnu, dinsdagavond stonden ze er voor het laatst, voor het immense podium, met koele blikken bekijken ze de laatste van de ongeveer 25 beat- bands die gedurende vijf dagen zijn opgetreden. Toen de laatste muziekklanken wegstierven draaide de menigte zich langzaam om, met verveelde gezich ten drentelde men naar de uitgang. Duidelijk beat-moe, zegt een brand meester, vijf dagen is veel te lang, vooral in Rotterdam. De eerste avond met de „experience" van Jimi Hendrikx was er nog wel een soort sfeer geweest, ook ai raakte de jeugd toen al nauwelijks enthousi- Lateï, tijdens het optreden van Keith West, leek de Ahoy-hal meer op een slaapzaal ondanks de verwoe de pogingen van de heer West en zijn weinig muzikale bandgenoten er iets geks van te maken. De arme Armand die ervoor was opgetreden werd door de tieners te min bevon den, terwijl hij het toch zo goed bedoelde, 4. De enorme orde-dienst (150 man) zag ik verveeld tussen het publiek rondlopen. Ze moesten zichzelf vrij belachelijk voelen. Voor de diverse modé-shows was wel belangstelling, aandachtig werden de meest hippe kleren bekeken. Als het echter op kopen aankwam, schuifelden de meesten rustig door naar de volgen de protestknopen- of platenstand, waar met moede ogen en oren de nieuwste teksten bekeken en be luisterd werden. Een paar jongens in korte bont jasjes zaten voor me op de grond één van de vele tienerbladen te le zen, de teksten lijken zo te zien wei nig opwindend, toen de Hollandse Buffoons werden aangekondigd ver hieven zij zich langzaam van hun plaats om daarna In alle rust naar hun leeftijdgenootjes te lopen die zich al voor het podium hebben op gesteld. En het hele gebeuren her haalde zich weer even fantasieloos. Lachen, ringen, dansen, het kan er allemaal niet af. Alleen maar kij ken... en luisteren.... naar mensen die vijf minuten later al weer verge ten zijn. Ik had medelijden met een gapen de brandwacht. Een duidelijk teleur gesteld meisje liep met mij naar de uitgang, een grote papieren bloem in haar jaszak wegproppend, ze schud de triest haar hoofd, ze had hef ge zocht, maar niet gevonden. De beurs was wel hippy, maar niet bijzonder happy.... zei ze met een zacht stem metje. En met flinke stap trad ze de frisse buitenlucht tegemoet». was druk gisteren bij de in tocht van Sinterklaas in Rotter dam. Op alle punten in de stad ston den duizenden kinderen, ai of niet bijgestaan door vaders of moeders. Vele kinderen hebben de Sint zelf kunnen zien en toejuichen, maar er zijn er ook een aantal die dat niet hebben kunnen doen. Niet omdat ze er niet bij waren, dat niet, maar ornda' er volwassenen waren die zich als kinderen gedroegen en als grote egoïsten te werk gingen. Jan Krant heeft het van diverse kanten gehoord, dat het bijv. op de Valkeniersweide heel erg was. Moe ders die met hun kleine kinderen wat laat arriveerden, kregen geen kans meer. Hier en daar stonden vrouwen zonder kindaren, die op de vriendelijke vraag of ze soms wat ruimte wilden maken om e n klein tje voor zich te hebben, bits snauw den: „Kom nou, dan moet je maar eerder komen, ik sta er vanaf half drie en ik blyf staan." Wat een mentaliteit! Ik kan er niet bij. Het kinderfeest bij uitstek en je dan zo gedragen. Het is meer dan schandalig. Wat kunnen we ons mis dragen. Dat wilde ik maar even zeggen.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1